Premie, Een en ander. Schouwburg Van Aalst, Menagerie A1exandre KERSTMIS. Hel Congres der Daensisten. Rechterijk Kronijk. Allerhande Nieuws. Kieshervorming. Zooals men gezien heeft bij de interpellatie in den Senaat door M. Bara,zijn de doctrinairen zeer ongeduldig om te weten of het gou vernement er aan denkt eene kieshervor- ming voor te stellen, en welke de grond slagen zouden zijn van deze hervorming. Dat bewijst dat zij hoegenaamd niet besloten zijn,alhoewel zij er meê dreigen, zich te verbinden door eene formeele overeenkomst met de radicalen en met de socialisten. Deze laatste hebben,door als voorwaar de te stellen het algemeen stemrecht puur en simpel, den koop onaanneem baar gemaakt voor de doctrinairen. Het is inderdaad duidelijk dat de doc trinairen met het eenvoudig algemeen stemrecht de laatste posities zouden ver liezen, die hen nog overblijven en name lijk het hooggeschat voordeel van ver scheidene groote steden te beheeren. Zij zijn niet altijd achteruitgegaan voor de oneergetuige M. Buis, die er zich op beroemt voor de socialisten gestemd te hebben maar nu vraagt mon hun eenvoudig zich te zelfmoorden. Waarlijk, de aarzeling is zeer begrij pelijk. (Handelsblad.) Er valt weieens.... van tijd tot tijd, een rechtzinnig woord uit de pen van een liberalen dagbladschrijver. Zoo lazen wij, dezer dagen, in de liberale Gazette, deze veelbediedenda belijdenis In de Catho- lieke scholen geven de priesters niet alleen een grondig onderwijs, maar zij kweeken mannen op. Zij bezitten daar voor eene bekwaamheid, waar niemand hen kan in evenaren. Van den anderen kant beweert de roode Anseele dat de Staatsscholen, met haar onzijdig onderwijs, kweekerijen zijn van socialisten. Dat dus de ouders, die van hunne kin deren noch verwijfde karakters noch socialisten willen maken, deze gewichtige belijdenissen eens goed overwegenen ingevolge handelen 1 Met de linkerhand schrijven. Zou het niet hoogst wenschelijk zijn zegt een Engelsch weekblad dat in de scholen algemeen ingevoerd werd met de linkerhand te leeren schrijven Hoe licht toch kan men door een of ander ongeluk het gebruik van de rechterhand verliezen en hoe .uiterst moeilijk is het dan, zich er in te oefenen om met de linker de pen te vodden 1 Maar niet alleen in het ergste geval, dat men het gebruik van de linkerhand verliest, ook de zoo lastige schryfkramp zou voorkomen worden, wanneer men als kind leerde met alle beide handen even gemakkelijk te schrijven. Schryfkramp is in de meeste gevallen niets anders dan dat de rechterhand overmoeid is. Wat zou 't aangenaam zijn en eene ware wel daad, vooral voor snelschrijvers, als men de pen van de eene hand in de andere kon overbrengen, zoodra die krampach tige pijn zich in duim en hand gewricht doet gevoelen, en met dezelfde gemakke lijkheid kon voortschrijveu en als het maar op school wordt geleerd, zal het even natuurlijk zijn met de linkerhand to schrijven als met de rechter. Het N. v. d. D. herinnert hierbij, dat in de openbare lagere school te 's Gravenbage van M. R. van der Bruyn, thans rustend hoofd, de leerlingen zoowel met de linker- als met de rechterhand leerden schrijven. Het Vatikaan te Londen. Deze week heeft kardinaal Vaughan in het aartsbisschoppelijke paleis van West minster, eenigo voorname katholieken uitgenoodigd op eene tmerkweerdige ver tooning van biografische gezichten. Deze reeds levende gezichten vertegen woordigen den uitslag van vijf zittingen, welke Zijne Heiligheid de Paus in het Vatikaan verleend heeft aan M. Dickson, de technische bestuurder van de Matos- cope and Biograph Syndicate. De ge zichten vertoonden den Paus in zijne dagelijkscho wandelingen in de hoven van het Vatikaan, alsook in de andere tafereelen uit zijn dagelijksch leven. Van al degenen welke Rome bezoeken, zyn or weinigen welke het geluk hebben den Paus te zien maar nu, bij middel van den biograpb, zal het aan millioonen katholieken gegeven zijn, nader kennis te maken met de levenswijze van hun geestelijk opperhoofd. De gezichten bevatten een zorgvuldig gekozen tafereel van eene wandeling per rijtuig in de hovingen van het Vatikaan. Het gesloten rijtuig dat Z. H. gewoonlijk gebruikt, was voor de gelegenheid ver vangen door een open landau; vier andere gezichten werden eenige weken later in dezelfde hovingen genomen. Maar het indrukwekkensto van al de gezichten is dit waar het tafereel van den Apostolischen zegen weergegeven wordt. In het begin weigerde zijne Heilig heid zijne toestemming, tot het opnemen dezer plechtigheid, maar toen meu Hem deed opmerken, dat het aan millioenen katholieken, welke nooit den voet in Rome kunneD zetten, de gelegenheid zou geveD, huDnon Paus te aanschouwen op het oogenblik dat bij zijnen zegen aan al de volkeren der wereld zendt, dan veran derde Paus Leo van gedacht en hy ver leende bereidwillig zijne toelating. Gedurende den ganschen tijd der zittin gen, stelde de Paus het groolste belang in den vooruitgang dezer kunst, en meer malen drukte hy zijne voldoening uit over den verkregen uitslag. Handelsblad. u Vooruit n raadt de werkliedeu aan de kruisbeelden, de printen van beiligen, de beeltenissen van Paus, Bisschop of Koning uit hunne woning te «mijten en geld te geven voor den rooden strydpeu- ning. Hij noemt dat - zinnebeelden van leugen en bedrog. Geen twijfel of morgen zal het rood orgaan de socialisten aanraden het portret van Bebel en van Emilie Claeys in hunne woning te hangen. Tegen de vrij metselerij. Er is in het Fransch leger eene strooming merkbaar tegen de vrijmetselarij, de bron van al den twist en verdeeldheid, die bet Fransche volk ten ondergang leidt. Twee Fransche officiers, kapitein Paa- quier, en luitenant Riboulet, en twee onderofficiers,zijn dezer dagen door hunne oversten gestraft omdat zij een vrijmetse laarsfeestmaal hadden bijgewoond, en generaal Grasset heeft hunne straf ver dubbeld. Kapitein Pasquier is lid van den raad van het orde van het Groot-Oosten van Frankrijk, en het diner was hem aange boden ter viering van zyne herkiezing als zoodanig. Men zegt dat de afgeveerdigde Henry Michel de zaak in de Kamer ter bespre king zal brengen. De veldtocht tegen het Fransch leger en zijne opperhoofden wordt door de Loge geleid en men heeft aau hoogerhaud gelijk, degenen te straffen, die openlijk met don vyand heulen. Overigens, men straft in Frankrijk wel de officiers, welke eene prijsuitdeeling in eene katholieke school bijwonen, onder voorwendsel dat ze zich met politiek inlaten. De Loge zou dus geen politiek korps ziju 't Is tijd dat men daar een einde aan stelt. Meelwormen kweeken. Het kweeken van meelwormen is eene zeer geschikte bezigheid voor vrouwen, die naar eene bijverdienste uitzien, .want het vraagt niet veel tijd en levert bij goede opbrengst en geregeldeu afzet, goede winst op. In Duitschland, is de prijs tusschen Juli en Augustus 0 frank per 5 ons in December en verdere maanden 2 k 3 fr. Kooper is iedere vogelhandelaar en ook bezitter van volières. Wil men broed aanleggen, dan plaatst men in het voorjaar een aantal meelwor men in groote potten of in kistjes, waar van de biunonwandeu van boven bekleed zijn met glas, om het ontsnappen der wormen te beletten. Op den bodem van pot of kistje, legt men eerst eene laag zemelen, daarin de wormen (niet meer dan 300 stuks) bovenop oud brood en oude wollen lappen en ook eenige rapen. Naar gelang do verzorging, veranderen de wormen alle veertien dagen van huid. Als zij good volwassen zyn, worden zij in Juni-Augustus pop. In dezen tijd ziet men de poppen van witachtige kleur boveuop liggen, na ongeveer 14 dagen ontwikkelen zij zich tot vlinders, die eerst wit, dan bruin en eindelijk zwart zijn. De grootste zijn mannetjes, de kleine vrouwkeus. Nu begint do eigenlijke cul tuur, daar de vlinders nieuw broed voort brengen. Hebben zich genoeg kevers ont wikkeld, dan legge men voortdurend in bier gedoopte wollen lappen iu do kist, om de vlinders drinken te geven. De kisten of potten moeten in eene warme plaats staan. Alle acht dagen ziet men er eens naar om en legt men er oud brood en zemelen bij. 50 kilos zemelen ko«ten ougeveer 6 fr. Dat bet eene bezigheid is, waarmee iets te verdienen valt, bewijzen, de vol gende cijfers. Onlangs verkocht iemand zijne opbrengst voor meer dan 1200 fr. Sommige kweekers maken tot 2000 fr. per jaar. Het werk is niet griezeliger dan het kweeken van zijdewormen. Het mijnwerkerscongres, zondag 11 te Charleroi gehouden, beeft de ziens wijze der aanstokers tot onmiddellijke werkstaking, niet gevolgd. Alleen het Centrum was voor zulke staking Luik, Charleroi en de Borinage waren vau een ander gevoelen, en dit gevoelen heeft gezegepraald. Er is nu wel eene dagorde gestemd, dat men geldmiddolen zal verzamelen, om zich voor te bereiden en gereed te zijn tot de werkstaking, op het eerste sig naal. Die dagorde moet enkel de neêrlaag der aanhangers van de werkstaking i bloemen. De uitslag der stemming is vau aard om alleman te verblijden, zoowel de algemeenheid der arbeiders als 's lands geheele nijverheid. Bekeering - - Een der nieuwste be keeringen te Londen, welko groot opzien baart onder de high-life van Londen is die van lord Ashley Morland Eden, be- hoorende tot de oud-adellijke familie Auckland. Over het algemeen heersebt er bij de hooge Engelsche aristocratie tegenwoordig eene sterke strooming naar bet catolicism, vooral na hot laatste pau selijk schrijven Ad Anglos. Nog dezer dageu zei een aanzienlijk En- gelsohmau Indien Leo XIII nog twin tig jaren Pans blyft, dau wordt hier alles catholiek - 62 Congo-soldaten opgeéten. Men leest in de Politique Coloniule Wij ontvangen uit Banghi, 7 septem ber de'volgende tijdingen Einde juli is een pater der missie van Banghi met eenige mannen van zijn eskort vermoord. Het lijk van den geestelijke was afgrijselijk om zien, Te Mobai, eene stille streek, zijn 62 neger-soldaten van den Congo-Staat na eenen nachtelijken aanval vermoord en de lijken werden door de menscheneters- stammen, uit die streek opgeëten. Een Araabsch geleerde zou, drie dagen na zijn vertrek uit Banghi naar het meer Tchad, vermoord zijn geworden door de Seuegaleezeu vau zijn eskortmen denkt dat het M. Maravri is, van de expeditie Beagle. Volgens de laatste tijdingen is heel de streek van het moer Tchad in oproer. Er wordt alle dageu iu België voor 410,000 frank genever gedronken. Dat maakt 250 millioen per jaar. a Met zulke som zegt een konfrater zou men alle Belgen van 60 jaar een pensioen kunuen geven van eenen frank daags. Als men van het getal Belgen de staatsgepensionneorden afrekent, alsook dezen welke, uit hoofde hunner fortuin, geen pensioen noodig hebben, zouden er, bij den frank daags, nog wel eenige cen tiemen bij komen. Doch, als nu de geueverdriukers,welke wezenlijk gebruik maken van dien moord- dadigcu drank, daarvan wilden afzien, deze zouden zeker wel in hunnen ouden dag genoeg bezitten om tegen armoede gewaarborgd te zijn. Ze zijn tegen de religie niet. O neen I de socialisten zija tegen de re ligie niet, maar Vooruil schrijft dag in, dag uit artikels om te vrageu dat het godsdienstig ouderwijs voor goed uit al de officieels scholen zou gebannen worden, en dat er geene toelageu zouden verleend worden aan de vrije scholen. Hij betreurt zelfs dat de vrijheid vau onderwijs in de grondwet staat, die, zegt hij, toelaat, «de menschen te verstompen onder voor wendsel van ze te leeren. 't Is waar, die vrijheid van verstom ping bestaat ongelukkig, eu de socia listen die maken er ruimschoots gebruik van; geheel hunne propagande bestaat in de verstomping hunner partijgangers, v De socialisten in de Kamer. De menschen klagen dat de misdaden te weinig gestraft worden. Indien de socialiston aan 't hoofd kwa men, ze zouden voor al de deugnieten de deuren van 't gevang openzetten. Immers donderdag vroegen ze in de Kamer de vrijstelling of genade van den anarchist dynamieter Moinean, die tot 25 jaar dwangarbeid verwezen werd, wegens diefstal van dynamiet en aanslag tegen de hoofdkerk van Luik. Daarbij was hij verwezen tot 3 jaar ge vang wegens aanslag tegen een burger wacht; hij heeft meegedaan iu drie dief stallen; beroemt zich nog op zijne aan slagen en is en blijft anarchist. Toen bij den moord vernam door Luccheni op de keizerin van Oostenrijk gepleegd,riep hij uitLeve de anarchie Dood aan de burgers - Niet waar, 't is oen braaf manneke, die Moineau, en geheel weerdig van het me delijden der roode gezellen Moet de werkman daartoe iets bijdra gen Neen, alweer met algemeene stem men. Moeten de patroons hierin bijdragen Alweer, neen. Krijgen al de werklieden op hun 60* jaar ieder een frank daags Nogmaals ja- Dergelijke beslissingen zijn licht geno men of zij uitvoerbaar ziju of niet... M. Lebon, van Aatwerpen, verdedigt de Evenredige Vertegenwoordiging. Op Zondag 8 en Maandag 9 Januari 1899, zal 't koninklijk zang tooneel- «q letterkundig Gezelschap 't Lahd vax Riem, Vincentius de Paula, groot geschiedkundig drama in vijf bedrijven ej acht tafereelen opvoeren, met de med». werking ran Mevrouw Van den Berg, g8. wezen dramatische hoofdrol van het Nederlandsch tooneel te Antwerpen. M«- juffers Fret, Dieltjeii?, Sol, Roosen en Mejuffcr Van den Berg. jvamer geen enkel christen-democraat heer M'De Motte, muziek van MrG. Papo zitting houdt de broeder-democraat is i nijdig gebeten tegen M. Woeste, verte- Gelijk verleden jaar, hebben wij het genoegeu aan onze geachte lezer« eon prachtig groot portret aan te bieden, Zend een goed gelijkend photographie v« eenen levenden of overleden persoon, me! eene som van 9 frs., aau M. Palatzkï, photographs, Albrecbt Liénartstraat, te Aalst, en na 15 dagen ontvangt men hot vergroot portret en het kleine ongeschon- j don terug. De groote bijval die dsze, schoone portretten behaald hebban, zal DaT .zegt.^t erin heei de r Nieuwe tooneelveroieringen van den Kamer geen enkel christen-democraat s hpftr M,n„ MaMa mn,;üt zitting houdt de broe nijdig gebeten tegen M. Woeste, verte- genwoordiger van Aalst. 's Maandags morgebs heeft er eene vergadering plaats gehad in de Alhambra. M. Lnmbrecbts, van Ninove, betrourde de scheiding tusschen Holland eD België iu 1830; hij randdo de patronagiën aan en vooral de beschermers van deze. Volgens spreker zal er een dag komen, waarop er soldaten en geweeren noodig zijn om 't ongenoegen te doen zwijgen M. Lebon, stelt voor pastor Daens toe te juichen, die als vriend des volks in de "rergaiiering,gekomen ia. „„„„„J F„, „„u„ M. Daens,spreekt over het kiessysteem I zeker nog vermeerderen, dat men hier in voege heeft gebracht. Hij heeft het ook vooral tegen M. Woeste ge laden. Nagesproken te hebben over de Even redige Vertegenwoordiging, spreekt hij over de progressieve belastingen. Ook is bij partijganger van het algemeen stem recht, puur en simpel, 't geen in de kaart der socialisten was geredeneerd 1 Na de zitting werd er een stoet gefor meerd achter de groene-witte vlag. Achter deze gaat M. Daens. Het volk dat op de twee gaanpaden stond was tamelijk onverschillig men hoorde eenig fluiten, eenig gemor, een on beduidenden twist tusschen twee per sonen maar anders niet. Wij hebben het Congres niet bijge woond, en volgen in ons verslag verschil lende dagbladen. {Handelsblad.) De Temmer Alex andra zal hier zijne eerste vertooning houden den 1 Januari 1899, om 3 uren 's namiddags. Men roemt bijzonderlijk de wonderlijke oofei iugen met zijne vervaar lijke gaston. Wij zullen dus te Aalst de werkzaam heden van wilde diereu kunuen waarne men, aangeboden door een der sommitei- ten iu de kunst der diereutemmiug. Bij iedere vertooning zal er een cursus van dierenkunde gegeven worden onder vorm van uitlegging der natuurkunde. Wij hebben dus eene niet alledaagsche attractie in vooruitzicht die zelfs de onge- loovigsten zal verbazen. Medegedeeld Zooals aangekondigd werd, hielden de Daeusisten zondag en ma&udag, te Aat werpen een Cougres. De tegenwoordigheid vau pastor Daens had daaraan eeno buitengewone leven digheid bijgezet men was benieuwd dien persoon te zien en hem te hooren.J Het publick was samengesteld uit een overgroot getal nieuwsgierigen, verder uit liberalen, socialisten en democraten. Pastor Daens was omringd door de personen, die men gedurig rondom hom ziet. M. Daens heeft nogmaals gezegd dat hij katholiek is en de rechten der Kerk zal vordedigen maar hij wil in het stof felijk en tijdelijk domein geen onderwor peling ziju. Hij zegt dat in Polen de priester Stoja- lowski hetzelfde ondernomen heeft als hij; doch wij zullen zoo vrij hem te herinneren, dat die Poolsche priester deu 5 september 1897 reeds zijne dwalingen heeft ingetrokken. De priester Stojalowski heeft zijne ver klaring openbaar gemaakt in het Vater- land van Weenen, en de Poolsche pries ter is door die intrekking teeuemaal in eere hersteld. Wij begrijpen niet hoe de oud-afge- veerdigde van Aalst zich dus beroepen kan op eenen collega, die niet meer in zijn geval verkeert, maar tot Rome en zijne Kerk is teruggekeerd... Eene lange beraadslaging heeft zich voorgedaan over het instellen van pen sioenen, voor oude werkliedeu. Die kwes tie, welke zooveel moeilijkheden in de toepassiug doet ontstaan, is, in het oog van sommige democraten,in eenen omzien opgelost. Met ja of neen werd dit vraagpunt be slist. Moeten alle Belgische werklieden een icnsioen hebben Die vraag werd met ja beantwoord. Het Kribbeken zal te zien zijn, iu 't Gesticht der Eerw. Dames van Maria, Molenstraat op de volgende dagen en uren Zaterdag 31 Deoember van 9 tot 11 uren. Zondag 1 Januari van 9 tot 12 uren. Yrydag 6 J.nuari J f* !2 oraa J van 2 tot 4 uren. Zaterdag 7 Januari van 9 tot 11 uren. Zondag 8 Januari van 9 tot 12 uren. Hondendokter. De hoor Vogel te Geut, is handelaar in honden. Naar het schijnt heeft hij eene groote ouder vinding van hondenverzorging en wordt hij daaromtrent door voorname lieden Maar de heer Vogel is geen veearts en daarom werd hij vervolgd wegens onwet tige uitoefening van veeartsenijkunde. De heer De Rudder, advokaat, heeft ook eens de hulp vau den heer Vogel in geroepen. Altijd zijn zijne houden gene zen en hij heeft veel meer vertrouwen in den heer Vogel dau in al de diploma'» der wereld. (Gelach). M. Minuens, verdediger, zegt dat men den heer Vogel eerder eene dekoratie zou moeten geven, dan hem door eene ver oordeeling treffen; immers, hij heeft vele dieustou aan het trouwe ras der men- schenvrieuden bewezou. Het is wel waar dat de heer Vogel eene aaukondiging in De- Gentenaar heeft la ten plaatsen, doch als men zoo nauwzi. t, zal men nogal winkeliers moeten straffen die hondeugeneesmiddels verkoopen. De heer Vogel geniet elks vertrouwen en zelfs advokateu, professor», dokters en rechters roepen hem ter hulp om hunne toetoetjes te genezen. De rechtbank, die hartelijk heeft ge lachen om dit hoüdeugeaezerproces, stelt vast dat de heer Vogel ouder de toepas sing der wet valt, verwijst hem tot eene boete van 5 fr. dan nog voorwaardelijk. Cartouches sans fumée J. Van dee Jouret. Bandicterij te Brussel. In het n. 13 dor rue de la Revolution houdt vrouw Costier eene kleine herberg, waar zondag, rond half 12 's avonds, drie jonge kerels van een 20tal jaren binnen kwa men, hun gelag bestelden en vroegen of daar in de buurt niet eene woning te huren was. Onder het klappen vernamen zij dat del vrouw alleeu thuis was en op zeker oogon- blik, terwijl dc vrouw zich bukte om kolen op de stoof te scheppen, grepen zij haar vast en in een oogwenk was de onge lukkige gebonden en zelfs buiten staat, om hulp te roepen. Een der kerels draaide het gaslicht uit en nu, haren mond ontstoppende, begon nen zij haar onder doodsbedreigingen te vragen waar zij haar geld bergde. De vrouw was wel verplicht, de plaats aan te duiden. Dadelijk maakten de ban dieten er zich meester van, even als van al wat hun het mee nemen weerd scheen, Toen stopten zij haar weer den mond en draaiden, alsvorens te vertrekken, de gaskraan open, zander die aan te steken, s ten einde de vrouw te doen verstikken. Men oordeele over den toestand van het slachtoffer. De gaslucht vervulde hoe, laager hoe meer het vertrek, zoodat do: vrouw reeds eeu begin van bedwelming gevoelde. Doch zij weerde zich tegen den naderenden dood, werktte en wroette zoo. lang tot hare hauden los waren, opende; toen de deur en liep zoo snel zij kou naar: het policiebureel. Daar zij zichzelve den tijd niet had gegeven den doek van haren mond te! doen, meende men, met eene zinnelooze' te doen te hebben. Doch zij was weldra! kalm genoeg om de omstandigheden der- misdaad to kunnen verhalen,zonder echter over de drie kwaaddoeners voldoende in lichtingen te kunnen geven, die hen zou den kunnen doop ontdekken. Al wat zij cr kon bijvoegen was dat een der dèugnieteu kort te voren in hare her berg was geweest, ongetwijfeld om het terrein te verkennen. Cartouches Bachmann J. Van den Bergh-Jouret. Een koopman van Anderlecht zond een bediende om 100 grammen goud- chloor naar eenen kalaut te brengen. De bediende is er met die kostbare stof (zij kost 5 fr. per gram) van door getrokken.' Een kerel, die ter oorzake van eenel ongeneesbare ziekte, door het armbestuur vau Doornik was aangetrokken, maar het- om zijn door en door slecht gedrag in alle! gestichten, waar men hem opnam, zoo? bont maakte, dat men hem telkens moest; doorzenden, heeft nu den secretaris van het armbureel eene flesch vitriool naar het hoofd geworpen. Gelukkig bad de be-1 ambte zijnen hoed nog op, zoodat slechts' eenige druppels op ziju aangezicht terecht kwamen. Een ander bediende die in bet; bureel was, werd ook min of meer ge- j. brand. De aanrander is in handen der policie. Moord te St.-Amandsberg. Zon- dag avond, rond half aclit,*bevonden zich eenige personen op den weg van Gent naar Oostacker, in de herberg van zeke ren Lachaert. Onder hen was ook genaamde Jan Seneese, van Oostacker. Er ontstond ruzie maar de baas ver- zocht de twistenden, zijn lokaal to ver- laten, waaraan,zij dau ook gevolg gavon. Seneese sloeg den weg naar huis in, maar wérd spoedig aangevallen en kreeg i een hevigen messteek in de keel. Voorbijgangers vonden hem later in zijn bloed badend liggen. Zij verwittigden de policie en den eerw. h. onderpastoor I vau Sint-Araandsberg. D' De Reuze was insgelijks spoedig ter i plaats en deed den ongelukkige aanstonds naar het gasthuis brengeu, waar hij nog deu zelfden avond overleden is. Hij was slechts 26 jaar oud. De dader is aangehouden en ter be schikking vau het parket gesteld. Naar 't schijut noemt men hem in de wandeling Jan Morgend. Hij heeft zijn schelmstuk gepleegd met oeuen iierenaar. Jaohtartikela Jaak Van den Bergh- Jourat. h i

De Denderbode | 1898 | | pagina 2