De uitvinding des duivels Rechtbank van Dendermonde Een en ander 1900 of 1901. I)E WATERRATTEN Allerhande Nieuws. Luisterrijke Vertooning Rechterlijke kronijk. remie. Veel dingen geraken, door het rij wiel, op den achtergrond, on 't is gelijk eene geheele nieuwe wereld. Juweelen, fijne kleederen, wat be- teekent dat wat moet men daarmeê doen, als't er per velo gaat - Tabak, een pijpke Maar neen men kan toch niet rooken en rijden, als men het fatsoenlijk wil doen. Drank, ja daarmeê verliest mon het evenwicht, en zoo iets komt per velo vreesdij k slecht te pas. Vooral alcool dat is de vijand van den wielrijder geworden, en die drank moet hy vluchten als de pest. Drank, gelijk dewelke, waar alcool in is, dat ontzenuwt en vernestelt, dat verflauwt en bedwelmt. n En zoo'n drank de wielrijder moet er hem van zwichten of spoedig is hij velo- man van buiten. a Sedert dat het wielrijdeu zoo een drift is geworden, is de engelsche boek handel fel achteruit gegaan. Men leest niet meer, men wielt. Daar worden nu de zinnen opgezet, zelfs door - ernstige - lieden. a Het verveerdigen van rijtuigen is schier deu kop in, en deze schoone nij verheid is met verval bedreigd. Geen wonder Men houdt het nu voor veel voornamelijk zelf te wielen als gewield te worden. De peerdekweek gaat ook achteruit, sedert men gezeten op een wielpeerd, de ruimte doorklieft. En geen wonder want het gewoon peerd moot veel haver hebben, bezorgd en geleid worden. - En het wielpeerd, wel, smeert het meteen pluimtjen eens zorgvuldig inen het is volkomen te vreden. b Zelfs het stoompeerd, dat op de ijzer- baau dienst doet. wordt door het wiel peerd fel bekampt. Trouwens, ook het stoompeerd moet eten, veel eten, en zijne zwarte haver noemt men steenkool. b En alzoo veraudert hot aanschijn van de wereld, enkel door toedoen van het rywiel of den velo I b Dat de velo den alcool-duivel eenon feilen slag heeft gegeven, 't is eene van zijne beste daden. Wij hebben het eerste jaar, het jaar 1 genoemd en niet het jaar 0. Hot jaar nul bestaat niet (1) want het nul-punt van onze tijdverdeeling valt samen met Chris tus geboorte vau dat punt af wordt het jaar 1 geteld, voor dat punt zou men kun nen sproken van het jaar 1 (het jaar 1 voor Christus). In den volksmand staat dan ook - iet3 van bet jaar nul - gelijk met iets dat nooit bestaan beeft en onbe staanbaar is. Iedereen geeft overigens toe, dat men niet van de nul de eeuw maar van de eer ste eeuw moet spreken, na deu aanvang van onze tydrekeuiug vandaar dat wij, 18.. «cbrijveude in de 19* eeuw leven. Voor wie nog niet overtuigd is, het volgende Eene eeuw is honderd jaren evenals een frank honderd centiemen is. Als men u eanige franken moest betalen in stapeltjes centiemen, zoudt gij dan na dat centiem nummer 1, centiem nummer 2, enz achtereenvolgens opgestapeld waren, bij het stapeltje dat den eersten frank vertegenwoordigd ook centiem num mer honderd verlangen of niet Zoudt gij niet eischen dat de man, die u de som voortelde, zijn 2* stapeltje pas liet beginnen bij centiem nr 101, ziju 20* stapeltje bij centiem nr 1901 (1) Bij het opmaken van den kalender spreekt men wel van het jaar 0 maar eigen lijk men bedoelt het jaar 1, het jaar voor Christus geboorte. Overigens spreekt liet voor de tijdrekenknndigen van zelf dat het secu laire jaar (dat met twee nullen) het laatste jaar van de eeuw is. Het verbruik van den alcool. Ge bruik der belasting. Het gebruik vau den alcool schijnt ver minderd te ziju in België. Ziehier wat blijkt uit de statistieken 1891 was 't verbruik 588,135 hectoliters 1892 id. 587,822 id. 1893 id. 584,370 583,731 id. 1894 id. id. 1895 id. 513,421 id. 1896 id. 590,741 id. 1897 id. 692,645 id. 1898 id. 662,000 id. Heden Woensdag heeft de Rechtbank uitspraak» gedaan in de zaken wegens be- leedigiogen jegens deu heer Gheeraerdts, Burgemeester van Aalst, en deu heer Ach. Eeman, ter statie van Aalst op 5 October 11. RDe Rechtbank heeft den heer August- Adolf Daens, priester in opstand tegen zijnen Bisschop, voorwaardelijk veroor deeld tot twee verschillige boeten vau 5 franks eu do oukosteu. Werkmanspensioenen. - Gister, dinsdag, vergaderde de commissie der werkers-peusioeneu ten einde de grond slagen bepaald vast te stsllen vau 't pen sioen, dat zij aan de regearing zal voor stellen. Eieren in 't groot. Eene vereeni- ging vau landbouwers en burgers is in Luxemburg tot stand gekomen, voor de verzending van eieren in 't groot. De huisvrouwen brengen de eieren harer kiekens naar den zetel vau het syn dicaat, te gelijk met de melk barer koeien. Die zetel is gewestigd in de samenwer kende melkerij. De eieren worden gerangschikt, geschat Dit is de hoeveelheid alcool die jaar-en geteckend naar grootte, in nette kar lyks aangegeven werd. Van die 562,000 hectoliters dient afge trokken 26,000 hectoliters voor uitvoer dus blijft er iu 't land 536,000 hectoliters of 53 duizend hectoliters minder dan het middelbaar getal der andere jaren. Slaan wij «en oogslag op de belastingen opgebracht door de geneverstokerijen. Van 1891 tot 1895 brachten zij gemid deld 38 millioen fr. 's jaars op. En dees jaar, alhoewel de aangegeven hoeveelheid verminderd is, zal de Rijks kas 48 millioen fr. ontvangen dus eene vermeerdering van 11 millioen «n dit teugevolge der wet van 1896 op den alcool. Van die 11 millioen worden er 6 mil lioen gebruikt om aan onze soldaten 30 fr. per maaud tc betalen, eu wat er over blijft dieut om het tekort aan to vullen, veroorzaakt door de vermindering op de suiker. Er schynt nog altijd «enig misverstand te bestaan over hot tydstip waarop de negentiende eeuw eiudigt eu de twiutigste eeuw begint. Het feit dat wij iots meer dan over een jaar het tweede cijfer van het jaartal, dat dan eene eeuw lang een 8 zal geweest zijn, in een 9 moeten veran deren, kan oppervlakkig deu indruk ge ven dat op 1 Januari 1900 onze eeuw uit is en de volgende begint Toch is dat niet het ge*al de XX* eeuw begint met 1 Januari 1901, eu do zaak is zelfs eenvou dig. Men volge deze redeneering. Eene maand na Christus geboorte is de eerste ma&ud voltooid, 12 maanden na Christus het eerste jaar, dus 1 maaud van onze tijdrekening; Op het oogonblik dat bot jaar 2 ingaat, zyu dus 12 (12 x 1) maanden verloopeu na het aangekomen tydstip van Christus geboorte. Als het jaar 3 ingaat, zijn (12 X 3) maanden verloopen. Als het jaar 100 iDgaat, zijn (12 x 99) maanden verloopen. Als het jaar 101 ingaat, zijn (12 x 100) verloopen, en daar eeno eeuw 12 x 100 maanden moet tellen, is dan de eeuw verloopen. De 2' eeuw begint dus met dat oogenblik op 1 Januari 101. De derde eeuw begint op len Januari 201. De negentiende opuw begint op 1 Januari 1801. üe twintigste eeuw begint op 1 Jauu&ri 1901. tonnen doozen of in met vilt gevoerde kisten gepakt en zoo naar het buitenland verzon.len. Deze vereeuiging telt reeds 200 leden, bezittende gezamenlijk over de 4000 kie kens, zoodat men mag rekenen op een 600,000 eieren, die men por jaar verzen den kan. Een voorbeeld voor ome Vlaamscho buitengemeenten. Broodvervalsching en Röntgen stralen. Men weet dat men tegen woordig alles vervalscbt, het brood niet uitgezonderd. Zekere baudelaars aarzelen niet, by de bloem wit silicaat eu kiijt te voegen, die er bet gewicht vau vermeerderen, maar ook zwaar wegen iu de maag en dikwijls voor de verbruikers de ergste gevolgen kunnen hebben. Da Rönlgentstralen leveren een zeer gemakkelijk middel, om de vervalsching te bepalen twee professors der school van geneeskunde van Augers, MM; La- berse en Bleunoir, hebben bewezen dat het zuiver meel gemakkelijk door deze stralen doorboord wordt, terwijl het meel dat met minerale stof gomengd is, ze tegenhoudt. Niets is gemakkelijker en spoediger gedaan dan het meel in de laboratoriums aan deze proef tc onderwerpen. Men zou zelfs de zakken niet moeten opeDen. Tegen de muilplaag. Door proe ven iu Duitschland gedaan, is gebleken dat het rundvee tegen de muil- en poot- ziekte door liet inspuiten van een zeker vocht, onder de huid, kau bevrijd ziju. Het vocht, dat uit de gezwellen dor door muilziekte aangetaste dieren vloeit,wordt gefiltreerd of gezegen, in landbouwlabo- ratoriums behandeld, eu eenige maanden naderhand bij gezonde dieren iugespnit. Deze dieren, en aelfs hunne kalveren blijven vrij van de zoo zeer gevreesde ziekten. In hare zitting van Woensdag 23 No vember, heeft de mildenmaatichappij van landbouw besloten de proefnemingen met dat serum in België voort te zetten. Minimum van dagloon. Een socialistisch raadslid, citoyen Van den Bosch, zal maandag iu den gemeenteraad vau Brussel voorstellen dat, wanneer bij eene aanbesteding twee soumissiouuaris- sen gelijk staan, de voorkeur zal wordeu gegeven aan deugene.die het hoogste dag loon aau zyne werklieden betaalt. Kiesverbond. JDe Brusselsche socialistische federatie hield maandag eene nieuwe zitting in bet Matton du Peuple, om de kwestie van het kiesver- bend te spreken. De bespreking heeft van half 9 tot half 12 geduurd. Citoyen Volkaert verklaarde zich tegen alle verbond met de liberalen; het ver bond zou geen ander gevolg hebben dan de liberalen te versterken, zonder de so cialisten vooruit te helpen. Het verhond met de liberalen werd verdedigd door citoyens Wilmet, Leo, Defawe en Dausi. Citoyen Meysmans is vijandig aau het cartel. Wij eischen democratische her vormingen eu daarvan willen de doetri- nairen, de vijanden van het proletariaat niet weten spreker wil enkel een ver bond aannemen met de radicalen, zooals te Luik. Citoyen Fischer wil een verbond, enkel gesteund op de Evenrige Vertegenwoor diging, het algemeen stemrecht en de werkmanswoningen, doch geen anti-cleri- caal verbond. Ten slotte is citoyen Vandervelde zelf gekomen. Hij verklaarde zich voorstaan der van bet verbond, omdat hierdoor al leen het algemeen stemrecht te bekomen is. Er is geen ander middel, want we kunnen toch niet tot geweld onze toe vlucht nomen.... Citoyen Leo. En waarom niet Citoyen Vandervelde. Welnu, iu deu internationalen toestand van België zou ik nooit de verantwoordelijkheid op mij willen Jaden, de werklieden naar de slachterij to voeren. Het verbond moet niet anti-clerikaal zijn maar democratiek. Om dit te doen uitschijnen stelt spreker dr volgende dag orde voor De Brusselsche federatie besluit, b zich in betrekking te stellen met de b Christens Volkspartij, om te beraad- slagen over de middelen oai het alge- b meen stemrecht en de evenredige ver- redige vertegenwoordiging te ver- b krijgen. Deze dagorde werd aangenomen by eenparigheid min ééno stem. Handelsblad. De varkenstaart is een barometer waaraan men met zekerheid den gezondheidstoestand van het dier erkent. Zoodra een varken zich niet wel te pas gevoelt, zoodra het zijn eten in den trog laat, be gint de staart zich uit te rekkon en bene denwaarts af te hangen. Hoo zieker het varken wordt des te slapper wordt zijne voortzetting van bet ruggebeen. Zoolang dus het dier zich in «enen gewonen toestand bevindt, is ziju staart gekruld, en met eeuen enkelen oogslag ziet men dat het niets te kort komt eu men zicb om zijne gezondheid uiet heeft te bekommeren Een dubbel gekrulde staart is zelfe een stellig teekeu dat het dier zich byzon- der lekker gevoelt. Visietkaartjes. Sedert 1 Januari is het toegelaten ten hoogste vijf woorden te schrijven op visietkaartjes naar het buitenland,onder open omslag verzonden, mits 5 centiemen per 50 grammen ge wicht Tot 31 December mocht er op de visietkaarten voor het buiterland be stemd, niets andera met de band getee- kend worden dan overeengekomen begin letters. Ofschoon men ieder jaar verzekert dat het zenden van visietkaartjes met Nieuw jaar uit de mode gaat, is het eenige merkbaar gevolg dat ieder jaar een groo- tere hoop op de post besteld wordt. Eerst tijdens de regeering van Lode wijk XIV, hoorde men van hot gebruik van visietkaartjes. Men nam toen, als men eenen vriend niet thuis vond, eenvoudig eeuo speelkaart, schreef daar zijneu naam op, en stak haar in het sleutelgat Veel werden zij echter niet gebruikt, want noch iu brieven vanMvr. deSévigné, noeh in andere gedenkschriften van dien tijd, worden zij genoemd. Na 1750 begoa men werkelijk do visiet kaartjes af te geven. De graveurs be lastten zich uiet alleen met den naam er op te zetten, maar ook met het bezorgen. Later hielden beroemde kunstenaars zich bezig met het versierou van kaartjes. Coclin, Eisen, Fragonard, wedievorden wie aau de kaartjes het meeste cachet zou geven. Tegen het begiu der 19® eeuw werden de onderwerpen vooral gezocht in de Grieksche of Romoinsche mythologie. Omtrent. 1825 begon men do visietkaar tjes to glaceorou, zoogenaamd porce- lein.a Deze mode hoeft niet lang geduurd, en al wat men sinds dien tyd beproefd heeft, om iu plaats van gewoon karton, hout, kurkcelluloïd, alluminium te ge bruiken, onderging hetzelfde lot. Ook de kaartjes met fotografisch por tret voorzien, hebben niet den opgang gemaakt, die men orvan verwachtte. Of schoon zij iu enkele gevallen praktisch zijn, bleken zij op andere lijden onbruik baar, omdat het soms oubescbeideu of onvoorzichtig is, zijn portret den eerste deu beste aau tc bieden. ook de sterke smaak verdwenen. Tijdens Let verdampen van het water, waarvan alle boter ongeveer 15 °/0 inhoudt, ver dampt ook htt boterzuur, dat een zeer vluchtig zuur is. Echter heeft men, na zulke bewerking, geene gewone boter meer, maar botervrt, dat nochtans bij het bereiden van spijzen zeer goed gobruikelijk is. In Oostenrijk bestaan er verschillende fabrieken die uit alle streken, vooral uit Rusland eu Polen, de sterke boter opkno pen eu dezelve, op de hoogar beschreven wijze, in een goedkoop en aangenaam smakend boter vet (buttorschmalz) veran deren. Oostenrijk verzendt dit botervet naar alle deeleu der wereld. Men kan ook nog op eene andere wijze den sterkeu smaak aan de boter ont nemen Meu mengelt zoo goed mogelijk met een kilogram sterke boter een gram ge wone potascb en daarna kneedt men in lauw water. MAATSCHAPPIJ O V E RGA DE RING Zaterdag 14 Januari 1899, om 8 uren 's avonds. Afdeeling A. Ter herberg van de Wr Colson en nadien bij Joseph Verhof- stadi, beide Dam. Afdeeling B. Ter herberg van Phi lemon Steenhoudt eu nadien bij Camille Hoevelinckbeide Boudewijnkaai. Afdeeling C. Ter herberg van Con stant Doelmanen nadien by Jean Waillybeide Groenstraat. Afdeeling D. Ter herberg van David Wuytenseu nadien bij Pieter Callebaut, beide Moorselbaan. - Correspondentie. Ontv. van J M. D. C. teNioovc, fr. 6.00 over 1899. Het boterzuur .lat zich met de pdta.ch Verloren iu deu voormiddag 1 beeft vereeuigd, wordt du door het her- W eau Dima.lag 10 Januari, op den haalde kneden rorwijderd. j TM vleckJem ular Aalst la Erou_ Om te gelukken is het echter volstrekt uoodig dat al -Ie boterzure potascb, uitge- kn'éed worde. Om zich van deze volko- mene verwijdering te overtuigen, bestaat er een eenvoudig middel De boter wordt nogmaals in nieuw water gekneed eu wanneer curcuma- papier, dat by drogisten te verkrijgen is door het uitgekneede (water niet meer bruin gekleurd wordt,dan is de bewerking voltrokken, want dan is de boterzure potasch verdwenen. Door dit herhaalde wasschen en kne den is echter ook al het zout uit de boter verwijderd eu moet dezelve opnieuw ge zouten wordeu. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 2 schrijnwerkers 1 schoenmaker (leer jongen) goede wevers eu leerjongens voor het wevel. Vragen werk Een jongeling van zeer goed gedrag, kennende de Vlaamsche en Fransche talen, vraagt plaats als bediende in werk huis of fabriek 1 koetsier 1 voorman 1 goede bakkersgast1 brouwersgast daglooners en fabriekwerkers. Vastenavonddagen. De Ge meenteraad vau Brugge heeft met 12 stemmen tegen 6 besloten den tweeden zondag van Vastenavond af te schaffeu. Behoutvburg van Aelst. te geven door de Rederijkkamer De Catharinistenop ZONDAG 22 JANUARI 1899, ten 5 iJ» 's avonds heel stipt, met de medewerking van Mevr. Hebbelynckx Vergnlt (Julia Verguit) en Mej Mario Vergult. PROGRAMMA 1. De oude Kassier, tooneelspel iu 4 bedrijven, door Rosier Faasseu. (Be kroond op deu Internationalen Prijskamp te Antworpen, 1874) 2. De Duivel op 't Dorp, blijspel met zang ia een bedrijf, door H Vau Peene. Prachtig orkest onder de leiding van M' K. Da Mette. Prijsen der plaatsen Bsnedeuplaatscn, voorbeboudene 2 fr.; l'rang, fr. 1.50 2° rang, 1 fr. Boven- plaatsen 1® rang, fr. 1 2® rang, fr. 0,50. Hoe sterke boter verbeteren De sterke smaak iu de boter ontstaat door de aanwezigheid van boterzuur. Wauueer meu zulke boter smelt en ze zoolang zachtjes vermarmt, totdat al het daarin bevatte water geweken zy, dan is Een vrouwenbeul. Zaterdag is voor de Rechtbank verschenen, de genaamde Leo Warnier, rentenier te Brugge, die over een paar maanden aangehouden werd, uit hoofde van de martoliugeu, die hij zijno vrouw deed ondergaan, en vau dt, doodsbedreigingen, die hij sedert eenige dagen tegeu haar uitgesproken had. Warnier is voor de mishandelingen verwezen tot 2 jaar en voor de doodsbe- dreigingeu tot 6 maanden gevangouis. Landbouwers opgepast De vbearts had bestadigd dat bij twee landbouwers te Poederlé de veeziekte iu hunne stallen beerschte. Meu weet dat iu zulke geval len de heer burgemeester dadelijk moet verwittigd wordeu. V. en B. hadden dit verwaarloosd. Er werd ten hunnen laste proces-verbaal opgemaakt en zaterdag verschenen zij voor de rechtbank van Turnhout, ouder de betichting van in breuk op het reglement betrekkelijk de veeziekte. Beide landbouwers verklaarden dat zij uiet wisten dat hun vee door do ziekte was aangetast. Niettemin werden zij ieder veroordeeld tot 26 fr. boete voorwaardelijk. Gelijk verledeu jaar, hebben wij het genoegen aan onze geachte lezers oen prachtig groot portret aan te bieden Zend eeu goed gelijkend photographie vau eeueu levenden of overleden persoou, met eeuo som van 9 fi s., aan M. Palaxzkt, photographe, Albrecht Liéuarlstraat, to Aalst, eu na 15 dagen ontvaugt muu het vergroot portret eu hot kleine ongeschon den terug. Do groole bijval die deze schoone portretten behaald hebben, zal zeker nog vermeerderen. degem en Erpe, een korfje bevattende oene som geld, eene mausklak en hand doeken. De eerlijke vinder wordt verzocht alles terug te bezorgen aau Joan. Wymeersch, winkelier, te Yleckem. Eene goede be looning zal gegund worden. Er wordt te Brussel veel gesproken over het verdwijnen van eenen handelaar, wonende in eene der Brusselsche voor- tedeu. Hij leefde tamelijk ruim en ieder- eeu dacht dat zijne zakeu in vollon bloei; waren. Doch daar zijne kas jeeg geraakte, bracht bij, zegt de Patriote,oene menigte wissels in omloop, met hot valsche hand- teeken van solvabele kooplieden. Deze wissels werden geprotesteerd, klachten kwamen in bij het parket en X., zich ver loren ziende,nam de vlucht. Zijne aftrug- gelarijen zouden 500,000 fr, bedragen. Men zegt dat hij uaar Griekenland ver trokken is. Al de afdeelingeu van d6ü Brussel* schen gemeenteraad hebben het denk beeld verworpen, iu vereeniging met an dere gemeenten, eene coöperatieve brand verzekering te stichten. Een vijftigtal gemeenten hebben reeds hunne bijtreding gezonden, waaronder Etterbeek, Dison, Verviers, Meenon, Couvin, Autoiug, Hou- deug-Aimeries, Jumet, Chatelet, Luttre, Mont -Sl - Guibert, Hoedeng - Goegnies, Sprimont, Lodeliüsart, Oudenaarde,Gilly, Andrimont, Hodimont, Maldeghem, Vil» voorde Ternatb, Cbatclineau, Ensival, Frameries, Montigny-le-Tilleul, enz. De verlaging van den posttaks, zal weldra ia voege komen, ten minste ge deeltelijk. Binnenkort zullen brieven, bestemd voor ecno plaats in hetzelfde kanton maar 5 centiemen aan port kos ten. Het gewicht zal daarenboven van 20 op 25 grammen gebracht worden. In de bnsscheu van Sint-Piotors- Jette eu Wemmei leeft eene soort van slangen, van 60 tot 70 centimeters lang,, dik als een paling en wier beet giftig is. Zaterdag was de 19jarige Anna Boyens van Wemmei, muurkruid aan't plukken, toen eensklaps een dier slangea zich rond haren arm kronkelde. Auun riep om hulp eu haar vader, die niet verre van daar werkte, snelde toe en moest de slang letterlijk in stukken snij den, om haar te dwiugeu met bijten op te houden. Men heeft den arm vau het meisje moeten afzetten. Het Bureel vau Weldadigheid te Gent doet op dit oogenblik.door tusschen- komst der armmeesters, aan al de onder- steuude armen den Almanak der Ge- eondheid voor 1899 uitdeeleu. Deze alma nak is in hetFransch eu Vlaamsch opge steld en met verscheidene gravuren opgeluisterd, die aantoouen wat slechte gevolgen het misbruik van jeuever heb ben kun. Zondag ten 5 en half uren, kwam een man in eeno herberg der Engelstraat, te Gept, gehouden door zijno zuster, met wier man hij in ruzie was. Deze laatste had reeds herhaaldelijk de politiegeeischt om hem uit zijne woning te zetten, daar zijn schoonbroeder er altijd wanorders vuroorsaakte. Daar de herbergierster weigerde hem te bedienen, trok hij eenen revolver uit den zak eu loste een schot op zijne zus ter, die niet getroffen word de kogel dro: g m de schuif eeuer kas. Zich alsdan wendende tot vier andere personen, die in de herberg waren en met de kaart speelden, loste de man op hen opvolgenlijk nog 5 schoten. Verschrikt, vluchten de menschon achter tafels en stoelen en door een uiet te begrijpen toe val werd niemand gekwetst, alhoewel de rug vau eeueu stoel ou de boord van de tafels door de kogels doorboord werden. Vier kogels werden iu het huis terug gevonden. Na zijue dwaze streek, ging de kerel heel op zijn gemak heen, en de kalanten waren zoo verschrikt, dat zij er niet aan dachten hem aan te houden. De herbergierster, zijno zuster, was hem gevolgd en vertelde het gebeurde aau eeuen agent iu de Zaudsteeg. Deze sprak hem aau eu de man gaf ziju wapeu af, eu volgde gewillig deu agent naar het politiebureel, waar hij niet het minste berouw ovtr zijne daad betoonde. Dood der honderdjarige. In den nacht van zaterdag tot zoudag is te Beve- i ren de brave eeuweliuge Francisca Van Geerlsom, wed. Van de Perre, op het on verwachts in don Heer ontslapen. Niets voorspelde eeu zoo droevig voor val: moederken Van de Perre was zater

De Denderbode | 1899 | | pagina 2