FILATÜHK Frankrijk. Duitschland. Engeland. ZEEYTSCHHANDEU Uit der hand te koop. TE KOOP IMI EST iJjjlMUMïWtH de Lin et d'Étoupes Maison de Maitre, 2 HUIZEE" ZHTCTXZIEIlSr Openbare Verkoopingen: 8000 HOPSTAKEN, E I G E I) O M VAN EEN HUIS RENTENIERSHUIS BOOME3ST MEUBELS MOBILISATIE Louis Ruyssinck, MMeganck-Roggeman G. Kieckens- Remory, Grondcrediet van Belgie 's-Hertogenboscb woonachtig, kwam z .11- dag morgend te Erlecom, en heeft iu bet onder deze gemeente opgevisebte lijkje dat van ziju vijfjarig kleindochterke her kend. De overige drenkelingen (schipper Van Roosmalen, diens vrouw, schoon zuster en ander doebterke) waren maan dag avond nog niet gevonden, althans de politie had geon bericht ontvangen. To Bommel moet eeno kist zijn aange spoeld, eenige kledingstukken en papie ren van weerde bevattend men ver moedt, dat die afkomstig is van het onge lukkige schippersgezin en mcê in de sloep was geuomen. De schipper was 29 jaar oud, zijne vrouw 25 en zijne schoonzuster 13 jaar. De schipper was voor de tweede maal ge trouwd het gevonden kind was uit het eerste huwelijk en omtrent 5 jaar oud. Noodlottige brand. Maandag morgond heeft in den Haag een noodlot tige brand gewoed. In de Roode Poort woont het gezin Van Ooyan dat den kost verdient met het ma ken van vuurmakers. Terwijl de man afwezig was om zijne waar te venten, ont stond er rond half tien brand. Zoo snel breidde de vlam zich uit, dat niemand der andere bewoners van de Poort er iets Tan bemerkte, aleer geheel het huisje in brand stond. Op het oogenblik van hei uitslaan der vlammen, kwam juist de opzichter bij do openbare reiniging de poort in en, vernc mende dat zich in de brandende huisjes menscbeu bevonden, stampte hij de deur van het voorste huisje in en stootte toen met don voet op een lichaam, 't welk bleek te zijn de 60jarige vrouw Van Ooyen dio zware brandwonden bekomen had. önmiddelijk werd do vrouw, dio nog teekons van leven gaf, in doeken gewik keld en naar het gasthuis vervoord. Haar toestand is zeer gevaarlijk. Inmiddels werd in het andere huisje, waar de brand ontstaan was, Vau Ooyen's 25 a 26jarige dochter gevonden, even eens deerlijk verbrand, maar niet iu zoo hevige mate als de oude vrouw. Twee knapeu, niet tot het gezin behoorende, doch werkzaam bij het verveerdigen van do vuurmakers wareu met lichte brandwonden het buisje uitgoloopen, maar werden evenals do dochter, ook naar bet gasthuis gebracht. De toestand van de dochter is insgelijks zeer beden kelijk. De pompiers verschenen spoedig en bluschteu het vuur. Groote brand. Een telegram uit Rouaan meldt dat de katoenspinnerij van M. Offroya Malamiai geheel door den brand vernield is. De oorzaak is onbe kend. De schade bedraagt meer dan 800,000 fr. door verzekering gedekt. De werklieden, ten getalle van 200 zullen bijna voor een heel jaar «til liggen. Een pompier werd licht gekwetst. Zonderlinge vondst. Een zonder linge vondst is maandag nacht eedaan in eene riool te Parijs. Een werkman daalde beneden iu de rue Moutmartro, toen zijn aandacht werd getrokken door een groot pak, in een dagblad gewikkeld. Hij nam het op en deed het open. Het bevatte allerlei titel» van weerde aan drager. De eerlijke vinder droeg het onmiddel lijk naar het politiebureel,waar de inven taris werd opgemaakt en men vaststelde dat er voor 600,000 fr. titels waren. Er is een onderzoek geopend om te weten of de titels niet voortkomen van de laatste diefstallen, en de dieven ze daar niet hebben weggeworpen, omdat zij zo toch Diet konden verkoopen. De veertiende aan tafel. Een Duitsch blad vertelt het volgende verhaal, naar aanleiding van het bij velen nog heer- schend bijgeloof dat hen angstig maakt tegen het getal i3 aan tafel. Een hooggeplaatst ambtenaar had on lang» eenige gasten genoodigd; or zouden 14 personen aanzitten. Laat op den dag zelf, laat een dor gasten afzeggen wegens ziekte. Er moest terstond raad geschaft worden, waut da gastheer wist dat er on der de genoodigdeu waren, die niet te bewegen zouden zijn met 13 aan tafel plaats to nemen. Hij wist niet beter te doen dan zijnen zoon, een student, op te dragen zoo spoedig mogelijk een zijner kennissen op te zoeken en uice te brengen. Kort daarna verscheen de zoon met een heer, zich Dr Muller noemende, die door zijn aardig praten allen uituemend beviel eu geerue de uitnoodiging aan nam. Hij kreeg zolfs de eereplaats tus- schen de gastvrouw en een adellijke oude dame, die bijzonder bang voor 13 was. Bij het afscheid nemen waren allen in dien lieven Dr Muller. Den volgenden morgend vroeg kwam er een brief van do oude dame met het bericht, dat zo baar borlogie mistte cd vermoedelijk den vorigen avond had ach tergelaten. Te verjeefs werd overal ge zocht geen horlogie als het beschre vene was in huis te vinden. Kort daarna wilde mevrouw haar arm band, die zij den vorigen avond gedragen had, wegleggen, maar ook dit kostbare stuk was spoorloos verdwenen. De heer des huizen verdacht terstond den dokter, die tusschen beide dames had gezeten, eu vroeg zijnen zoon, sedert hoelang hij Dr Muller wel kende. - Eerst sedert gisto- ron, moest de student bekennen. In bet koffiehuis waar ik mijne vrienden dacht te treffen, was niemand meer, maar ik maakte er kennis met Dr M.,, die mij zeer wel beviel eu dien ik daarom maar meebracht als veertienden man I De vader was nog al ontsticht over zulk onbesuisd vtrtrouweu iu een onbe kende en zond zij een zoon aanstonds naar de politie. Maar in den gang vond de student, in plaats van zijn nieuwen winterfrak, het versleten overfraksko van den vriondelijken dokter. De nasporineen der politie baatten niets. De gauwdief was terstond na het diner met den nachttrein vertrokken en geen spoor meer was van hem te ont dekken. Acht dagen later zond hij een brief met eer. pakske. Hij dankte hartelijk voor de vriendelijke ontvangst en zou als «aan denken den schoonen armband en den winterjas behouden. Het horlogie zond hij terug, omdat bij zich vergist had. Hij had gedacht dat de kas van goud was, maar zij was maar verguld 1 In dit geval was dus 14 het ongeluks getal. Electrisch orgelspel. In do kathe draal te Londen wordt sinds deze week de blaasbalg van het orgel in werking gebracht bij middel van electriciteit. Er ziju drie dyuamos, waarvau de grootste van 3 peerdenkraebt is, en hetganscbe toestel staat onder beboer van deu orga nist, dewelke het nagovolg der benoodig- beden in werking stelt. Een nieuwe ze gepraal voor de electriciteit. H. ARYS- DEPAEPE. Prijzen voor 19, 20 en 21 Jan. Zalm de kilogr. fr. 3,00 tot 4,00 Tarbot fr. 2,00 Tarbottins fr. 1,60 tot 3,00 Heilbot fr. 1,50 Kabeljauw fr. 0,90 Tongen (koppel)fr. 0,60, 1,00 tot 4,00 Groote Pladijs (stuk) van Ir. 0,70 tol 2,00 Rog fr. 1.00 tot 4.00 Roobaard fr. 1,00 tot 2.00 Kollandsche Schelvisch fr. 0,60 tot 1,76 Groote Vloot fr. 4,00 1 vaatje nieuwe Haring 12 stuks fr. 2,00 Nieuwo Hollaudsche Melkersharing 't stuk 0,25 i vaatje zuivere Melkers 6 stuks 2.00 Bi ste Hall. haring 0,10 Zeeuwsche Oesters van 12, 10, 8, 6 en 4 fr. de honderd. Zeervoordeeligen Bouwgrond, dienende tot het bouwen van 14 huizen met hof, zavel en goedgekeurde plans, alsmede 360,000 goede karreelsteenen staande op zelfden "bouwgrond te Aalst. Zich te bevragen bij M. Leonard Stal- paert, Zaakwaarnemer, Gentschestraat, 19, te Aalst. To L-nnn Stoommachien en c auur Ketel in goeden staat, nog dagelijks in werking. Zich te bevra gen bij M. Leo De Nul, meester-schrijn- werker, Nieuwbeekstraat, Aalst. sehoone Holland.- eche Koe Zich te wen den alle da gen van 7 u s morgens lor kasteele Moorselschebaan, te Aalst-Mijlbeek. OPENBARK VBRKOOPING van goed geteerd X E AA.LSX. De Notaris Eeman, te Erpe, zal na- meDS en ter bierbrouwerij van M. Max Moens, te Aalst, Molendries, op Maandag (i Februari 1899, om 2 uren namiddag, in het openbaar verkoopen 40 koopen goed getterd Paardenmest. De verkooping zal geschieden op ge wone voorwaarden en tijd van betaling, mits te stellen goede borg. Bij uitscheiding van bedrijf. o— OPENBARE VERKOOPING van alle slach van en Gerieven, Wagens, Karren, enz. eu 2 sterke Xrekpaarden, te AALST, Molendries. I».; Notaris EEMAN, te Erpe, tal op Maandag 30 Januari I89;>, om 1 ure uainiddag, te AalM, Molendries en Varkensmerkt, namens M. Lodewijk Foncée, aldaar, in het openbaar verkoopen Alle slach van voermauswerktuigen en gereed schappen, als 3 foede. camionwagens op ressorts, breed geloop, hebbende ieder 8000 kilos drnchtkraeht. Onder de zelfde wagens bevind zich tenen overdekten. 1 goeden camionwag»». breed geloop, hebbende eene drachtkracht van 8000 kilos. 3 sterke slortkarren, waarvan 2 met breed geloop en I imt smalecloop. 5 groote en goede d<-kkleed«ren (bachen). 6 goede camion* ielen. 2 ijzeren assen, goeden ressort, aanschijnen, zw» gen, karreladders, kettingen, wagenrccpen en inei andere gerieven. 3 volledige en goede paardenharnassuren, 3 goede paardenkussens, gareelen, broeken, hrcilen, enz. Goed aalstuk en berre, zware csschenplankcn. 2 goede en zware werkpaarden ruin paard oud iO jaren, meiriepaard oud 12 jaren Op gewone voorwaarden en met tijd van betaling mit- te stellen goede en gekende borg. VEMXE PUBLÏQUE d'une et d'une a ALOST, Belgique. Les Nolair es DE GHEEST et LIM- PENS, résid.iut 5 Alost, procéderont a la vente publique, avec bénéfice d'une prion* de 1/4 pour cent sur le montant de 1'adjudication préparatoire, des biens décrits ci-après: 1Lot. Un vaste et bel Établissement indu- striel, avec dépendances de maison de concierge ct de bureaux et magasins, en excellent état de construction et d'entre- tien, d'une contenance de 41 ares, 32 centiares. situé au centre de la Ville d'Alost et aboutissant A la Dendre navi- gaole, ayant servi de Filature de lin et d'étoupes el pouvant ètre approprié pour toute autre industrie. Avec deux machines A vapeur, l'une de 500 chevaux, système Compound Sulzer, et l'autre de 50 chevaux, toutes deux de construction de Mess: Carels Frères A Gaud; trois chaudères et deux tubes re- chauffeurs, une installation compléte d'éckirage éleclrique paria Ste Ane l'Elec- tricitéet Hydraulique de Charleroi (Julien Dulait) Toutes les transmissions, les tuyaux A vapeur et une presse hydraulique (Phoenix) 2e Lol. Une belle et spacieuse Maison de mai tre, A front do la rue Je Bruxelles, for mant deux habitations distinclrs, d'un contenance de 6 ares, 5 centiares, por tam les n° 30 et 32. L'habitation n° 32 est louée A fr. 800, l'an. L'autre u° 30 a élé occupée par le directeur des travaux. L'acquéreur du premier lot aura la faculté de reprendre le matériel de l'até- lier de réparations A un prix A convenir. L etablissement est visible tous les jours de 9 heures du matin a 4 heures de relevée. La Maison pourraêtre visitée les Lundi et Jeudi de 9 A 4 heures. SÉANCES: Mise i prix Lundi 6 pévri„ 18gg Adjudication Lundi 20 A 2 heures de relevée, A l'Hötel de Flan- dre, tenu par M. Gallc, Place de la Sta tion, a Alost. OPENBARE VERKOOPING XE AAL8X, in de ZON N EST RA AT. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen: Stad Aalst. Onder den eeisten koop. Hal Buis gctcekend o. -49 op dm boek van de Zonnestraal en de Maan straat, hebbende groot werkhuis uitkomende met eene poort rn twee vensters in lestgemclde straat, houdende van de e<-ne zijde aan tiet buis vau den heer De Meyst en vau achter aan den oigendoui vau den heer Schelfhout. Bewoond door de kinderen Ge'-roms. En oudar den tweeden koop. Het Buis geteckend n. 62. rechtover voorgaande in de Zonnestraal, ook hebbende groot achtergebouw, houdende van de eene zjjde aou ecu huis vau den heer Leun fieemms, van de andere zijde aan het huis der weduwe D'Haeselecr en vau achter aan den eigendom vau den heer Franckx en van den heer De Vis-Caliaert. Bewoond door juffrouw de weduwe Neucknmans, aiu 18 franken per maand. Z I T D A G I N Instel, Donderdag 12 Tanuari ,SQq Verblijf, Donderdag 26 Januan 18ya. ten 4 uren namiddag ter herberg i Bet Land van Kiem. bij den heer Victor Koppens, le Aalst, nabij Groote Markt. OPENBARE VERKOOPING en BOUWGROND, le AALST. Lede weg en Ledebaan. De Notaris Schelfhout, te Oorde- gem, zal openbaarlijk vei koopen 2 Woonhuizen en sehuur, met koer en tuin, gestaan en gelegen te Aalst. Schaar beek, groot in oppervlakte 8 aren, ver deeld in 4 koopen aangeduid op een grond plan II, III, IV en V gebracht op fr. 1900. Definitief Verblijf Dinsdag 24 Januari 1899, tekens om 2 uren namiddag, ter herberg In het Hof, bij den heer Gustaaf Van Nuffel, in de Koolstraat, te Aalst. Kantoor van den Notaris De Sadeleer, te Erembodegem. 1. Op Zaterdag 21 Januari 1899, om i ure namiddag, van eene Hofstede, te Welle, aan de Elskens, gekadastreerd sectie B, nummers 19a en 20b, groot 12 aren, bij de kinderen Beeckman, Dorp, te Welle. 2. Op Dijnsdag 24 Januari 1899, om 2 ure namiddag, van Landen, te Erembode gem, Terjoden, bij Jan Heyinan, Eretn- bodagem, Terjoden. Zie plakbrieven. Kantoor van den Notaris De Sadeleer, te Brembodegem. AF!%DIrÏE VAM te Erembodegem, Statie, Sop Maandag 23 Januari 1899, om 1 ure namiddag. VERKOOPING van oenen te AALST, Kapellestraat. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eenen eigendom, te Aalst, Kapelle straat, dienstig tot het uitoefenen van alle bedrijven, verdeeld in 4 koopen 1° Een huis, magazijnen, stallingen en hof, groot 12 aren, 87 centiaren. Be woond door M. Maurice De Wolf. 2° Een huis, groot 80 centiaren. Be woond door M. Petrus Liebaut. 3° Een huis, groot 3 aren, 3 centiaren. Bewoond door M. Louis Van Holsbeeck. 4° En eenen hof met de hophasten en magazijnen, groot 7 aren, 89 centiaren. Gebruikt door M. De Wolf. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 21 Januari ,ftQQ Verblijf, Zaterdag 4 Februari telkens om 4 uren namiddag, a la Ta verne Vii nnoise, bij M. De Cock, le Aalst, Statie plein. VER KOOPING le AALST, Houtmarkt. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Een huis met groote danszaal, genaamd De Koeimarkt, te Aalst, Houtmarkt. Bewoond door den heer Victor Byl. Zaterdag 21 Januari 1899, om 2 uren, namiddag, op het Vredegerecht, te Aalst, Groote Markt. Studie van den Notaris Breckpot, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van «en met Magazijnen en Hof, dienstig voor bouwgronden, te Aalst, uitmakende dea heek der Vrijheid- en St-Jozefstraat, groot volgens meting 14 aren 17 centiaren. Verdeeld in 6 loten. Laatst be vooad geweest door de ver- koopers Mad. wed* Levionnois en kin deren. (Zie plan of afflehen.) Samen ingesteld fr. 19,700. Laatste Ziidag Donderdag 20 Januari 1899, urn 3 uren namiddag, «Al' Hotel des Arcades - bij M. Canaille Van den Broeok, te Aalst, Statieplaats. OPENBARE VERKOOPING van sehoone Kanadas, Esschen, Wilgen en Abeelen alsmede van Schaarhout en Reephout, TE M E LD E RT J.-Tn. VaSTENAVONDT, gemeente-saeretaris, te Moldert, z:it door Het ambt van Deurwaarder Alfred MAHII' U, te Aalst, op Maandag 30 Januari <899, om 8 ui on juist voormiddag, tcu einde rond den mid - dag te kunnen eindigen, npauhaarlijk verknopen I. Namens mjjnhaar Daedalus Van don Houtc, eigenaar te Haardegem 18 kanadaboomen, wijk Dotutul, aan de Drooga Weidt. 2 Nsiuons den haer Charles Ruyssinckx, aan zijne hotstede wijk Doment3 scliOune kanadas, van 2 maters dikte. 3. Namens dan haer Constant Robyns, in een boschje. aan da Putstraat 2 sehoone kanadas, 2 schuona wilgen en 1 sahuone asch. 4. Namens den haer Alfous De Via, «igenaar (e Moorsel: 9 knopen kanadas dienstig voor houwgarief, aan de Putstraat, nabij hel Dorp. 5. Namens mijnheer Gamiel Goossens, burge meester au bierbrouwer t« MalJerl 3sehoone kana das, beneden zijne brouwerij. 6. Namens mijnheer Cb. L. Robyns, koster te Meidart 3 sehoone kanadas ter zelfde plaats. 7. Namens het Burrel van Weldadigheid van Meidart 5 sehoone kanadas omtrent dezelfde plaats. 8. Namens mijnheer De Vis voornoemd 6 koo pen al/entchaarhout, aan het Steveusveld. 9. Namens Urn lieer Constant Robyns voor noemd, aan het Vischkan kanadas van ruim 2 meters dit te, 2 sehoone esschen eu 1 schoon Abeel. 10. Namens mynheer Moens-De Conn, fabrikant te Aalst: 8 koopen Schaarhout, te Meldert, Parijs. II. Namens den beur Constant Vau Nieuwer horgh. td Meldert4 sehoone kanadas, achter dei Watei molen, wijk Kokerij. 12. Namens juffrouw Ida-Eminanuella de Kerc hove, eigenares te Gent t kanadahooiu, ook achter dcu Watermolen. 1'. Namens mijnhaar De Vis voornoemd1 sehoone kanadaboom, in de Faluintjesmeerscheu. 14. Nament het Bureel van Weldadigheid van Meldert voorschreven 7 sehoone kanadas, alsvoreii. 15. Namens de erven Luttens-Vcrmeulen, te Dcuderinonde 29 kanadaboomen, aisvuron, umirenl het scheiden der gemeente Moorsel. En 16. Namens den heer Josoph De Nil 12 koopen schoon eiken en notelaren-schaarhout, zeer dienstig voor kuipers, en dekroeden op den Berg, nabij het gescheed der gemeente Baardegem. Oj» gewone voornaarden en tijd vau betaling voer dc koopen boven de 20 tranks, mits te stellen goede en gekeilde borg. Men zal de aaugeduide orde volgen. De Notaris D© Pauw, te Aalst, zal open baarlijk verkoopen 18 loten Bouw gronden, gelege» te Aalst, Binnenstraat, nerenst de hofstede van den heer Casi- mier Abbeloos-Van de Meerseh. Instel 24 Januari, Verblijf 7 Februari 1899, om 2 uren namiddag, ter herberg In de nieuwe Warande, bij den heer Remain Bairez, Binnen».raat, Aalst. OPENBARE VERKOOPING van eens bekalfde koel, Trekhond, LANDBOUWBftiALEM, Hooi, Stroo, Brandhout, enz. te Aalst-Mijlbeek. Ouden De»dert«ondsch#n Steenweg, 112. Deurwaarder Jorel DE VOS, to Aalst, zal op Donderdag 19 Januari 1899, n t ure stipt uauiiddag. ten verzoeke rn ter weoist n dc erven Corirlius Beeelman, te Aalst-Mijlbeek, Ouden Deadermondschen Steenweg. 112, evergaan tot de openbare verkooping var. Meubels, zoeals taf.-ls, stoelen, kassen, groete steef, kaders, groeten ijzeren douche, keukengerief. brandhout, enz. Landbouwrrsalem bestaande in een gecden raapmok-n, wanmolen, baudwan, graanschuppen, dorschvlegels, buokbamer, spaden, gaffels, rieken, boter- en melkvat, vorm.afels voor steenbakkers, zandbak, enz. Eene bekalfde koei, eenon goeden Irekhosd en meer andere voorwerpen te veel om te melden. De verkooping zal geschieden op tijd van betaling, mits goede gekende eu aanwezige borg. Knopen onder de 5 franken moeten dudelijk betaald warden. »TAD AEL8X. VAK HET LEGER. o Optelling der Paarden en RijttXigen bestaande in deze Stad. De Burgemeester der Stad Aetst In uitvoering van het artikel ISO van het konink lijk besluit vau 31 December 4889 en ingevolge den brief van den heer Bevelhebber vau het Distiikt mi litair van Deodermonde in dato 22 dezer maand, brmgtter kennis zjjner onderhuerigen, dat de Com missie gelast met de optelling der Paarden en Rij tuigen beslaande in deze Stad hare werkingen zal beginnen den Maandag 16, Vrijdag 17 en Woensdag 18 voor de Stad Aelst, den Donderdag 19 en Vrijdag 20 voor het gehucht Mijlheek en den Zaturdag 21 en Miandag 23 Januari 1899 voor de gehuchten Schaarbeek ei SI Job eu desnoods de volgende dagen, telkens ten 8 uren 'a morgenda. Men wordt verzoeht zijne Paarden en Kijtuigen, ten nuiie Ie houden, de dagen bepaald voor de optelling. burgers worden terzelfdertijd verwittigd dat het ondeizovk en de rangschikking der Paarden en R|- tuigen alleealijk in algemeen belang geschieden eu dat deze formaliteiten geene beperking stellen aaD de rech:< n der eigenaars of auo de trauaactitn die de Paarden en Rijtuigen kunnen ondergaan. Aldus afgekondigd en aangeplakt te Aelst, den De Burgemeester, M.-L. Gheeraerdte. 3 December 1898. Koopman in Visch, enz. IVazarethatraat, IS, Aalst, heeft de eer aan het geacht publiek ken baar te maken dat er bij hem, zooals vroeger jaren, gestadig te bekomen zijn alle soorten van gras-, hof- en veldzaden, Dendermondseh en Engelsch graszaad, Waasklaverzaad, bftteravenzaad, in- landsch ajuinzaad, alle soorten van bloemzaden, bijzonderlijk ook eerste klas van bloemkoolzaden; alles van de baste hoedanigheid. Alle zijne zaden zijn gewaarborgd lui- ver on van de beste soort, ea hij verkoopt alles aan den minst mogelijken prijs; hij beveelt zich in de gunst van het geacht publiek. I.eopoliKtraut genaamd Kaltestraat, N' 79, laat het publiek weten dat hij rich gelast met het rooken en druppen van hespen, tongen en gezouten vleesch. HUIS VAN VERTROUWEN. Aalst, Aieuwstrnat, 40. Witte, grauwe en blauwe lijnwaden, grauwe en witte katoenen echten meersch- bleek, wit half lijnwaad, uitnemend voor- deelige artikels in 6, 4 en 3 ellen voor dón frank, matrasgoed, hemden eoutils, hemdenborsten, witte en gekleurde m»Bs- vrouw- en kinderhemden, voederingen, katonetten, handdoeken, molletoas; vrouwenbroeken, caleqo is, rokken slaap- lijven, voorschooten, enz. onz. aan zeer voordeelige prijzen. Bijzondere prijzen voor winkeliers en goede toer ken Meer dan 2000 keuzen op staal ia allerhande mans- en damenartikelen. NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ TE BRUSSEL, GEVESTIGD IN 1835. Kapitaal IK millioen.' Het Grondcrediet plaatst geld op hypo theek, ten spoedigst*en aan de voordee- ligsle voorwaarden, en geringen intrest, op landen,gebouwen en huizen in opbouw, in dit laatste geval worden de kapitalen naar inateder opbouwing ter hand gesteld. Deze leeningen ziju terugkeerbaar 't zij ineens, 'tzy bjj driemaaudelijksche be talingen. en in eenen vast te stellen ter mijn van jaren. Indien de geldlichter het verzoekt, kan hij eene verzekering op het leven aangaan om in geval van overlijden het thans nog verschuldigde kapitaal door de verzeke ringmaatschappij afgelost te worden. Het Grondcrediet van Belgie geett ook obligatiën uit aan drager van 100, 200, 500 en 1000 franks, intrest betaalbaar per semester. Deze obligatiën gewaarborgd zijnde 1° door de hypothecaire geldleeningen en 2° door het maatschappelijk kapitaal en reservefonds beloopende tot 17,000,000, is er dus geen geruster middel om geld uit te zetten. Algemeene agent voor Aalst en omlig gende M. Dk Pauw, notaris. Keizerlyk» Plaats, 66, Aalst.

De Denderbode | 1899 | | pagina 3