FILATURE im: est Damas-Zijde fr. 1.40 Oostenrijk. Zweden en Noorwegen. Société Anonyme Alostoise üi o it iii ii; Goucl en Zilverwerk, Merklprijzen Duitschland. Uitvindingsbrevet de Lin et d'Élonpes Maison de Maitre, 2 HUIZEls" ELZENSCHAARHOUT BOOMEU Openbare Verkooping: 8000 HOPSTAKEN, 11 VEND1TIE Boonwenditie E I G I1) O M RENTENIERSHUIS HTJIZEF BOOMEN" Louis Ruyssinck, AIAleganck-Roggeman G. Kieckens-Itemory, Attention Elisa Massart kon tot aan hare woning vluchteD, achtervolgd door den deugniet, die hier verdween. Zijn signalement beantwoordt niet aan dat van den kerel, die over eenigo weken eene reeks aanslagen pleegde op vrouwen eu meisjes, in verscnillige voorsteden van Brussel. Een gekwetste van 1830, door den stórm gedood. Geene week schier gaat er om, zonder dat wij, nu hier, dan daar, de dood te melden hebben van eenen ouderling, die aan den strijd vau 1830 deelnam. Degene van wien wij uu spreken is" juist geen oud-strijder, maar toch een getuige van den strijd. Het is de groote boom, op den hoek van het park te Brussel, die door den storm van zondag nacht werd neerge worpen. Bij het opruimen van dien ouderling heeft men onder zijne huid eenen kogel gevonden. Hij heeft dus wel degelijk bet recht, onder de gekwetsten van 1830 gerekend te worden. Eet tweegevecht. Door de stem ming van het amendement Hoyois, heeft de Kamer een nuttig en goed werk ver richt. Voortaan zullen de militairen, voor overtreding van tweegevecht vervolgd, aan de krijgsraden onttrokken en voor de gewoDe rechtbanken verzonden Vorden. De redenaars uit de drie partijen dei- Kamer hebben terecht het vooroordeel van het tweegevecht in het leger gebrand merkt. De krijgsraden deelen dit voor oordeel en het misbruik wordt nooit ge straft Welnu, het tweegevecht is eene straf bare daad en door heu aan de burgerlijke rechtbanken te onderwerpen, zullen de militairen leeren wat de maatschappij over huü vooroordeel denkt. 't Is wel besteed. Sedert eenige dagen deed een oud serjant van het 4° li nie zich te Brugge bieren daar koopwaren afleveren op het aanbieden van bons komende van de marketenster van gezegd regiment. De deugniet had geluk en vol- berde in zijne boosheid. Over eenige dagen trok bij een maga zijn van de Academiestraat binnen en be stelde nog eens voor de cantinière eeue zekere hoeveelheid chocolade en zoetekoek. De vrouw van den winkelier die alleen huis was gaf hem de choco lade, hem zeggende binnen twee uren te rug te komen daar de zoetekoek nog niet gereed was. Iutusscheutijd was den man 't huis ge komen met eenen vriend dien bij uitge- noodigd had om te noenmalen. Hij had van de deugnietstreken van L... hooien spieken en toen hij de bestelling die zijne vrouw ontvangen had, vernam, kreeg de man achterdocht. Toen L... een uur later om de zoete koek kwam, bracht de vrouw hem bij haren man die met zijnen vriend nog aau tafel zat. Toen was het eeue ware scher mutseling en den zoetekoekbakker gehol pen door zijnen vriend en zijnen knecht, gaven hem eene wel verdiende rammeling en gingen de policie halen. Men zegt dat de zoetekoekbakker zelfs zijn rekeningske niet gezonJeu heeft. Te laat beklaagd. Een stoute diefstal werd dijnsdag nacht gepleegd ten nadeele van M. Anthierens, handelaar te Sint-Miohiels, Brugge. De dieven zijn binnengedrongen op den koer van zijn huis en hebben een zwiju gestolen van eeue weerde *au omtrent 35 franken. De kwaaddoeners hebben het heeste ter plaats geslacht Het schijnt nochtans dat het ten deele de schuld is van den bestolene reeds lang hadden gebureu hem gewaarschuwd over bet gevaar dat hij liep, des nachts zijne staldeuren te laten openstaan; maai de man luisterde er niet naar. Het spreek woord zegt- Als het peerd gestoleu is, sluit de boer zijnen stal. En inderdaad van woensdag morgend af hing er eeu groot slot aau het minste deurtje. tot22.50 den meter ,il«ookïwirte. witleer. J; HeniioUei'jc-VE?i«'c. vnn af 95 rent. 50 ta meier ••(Ten. j.-rili!, pe!>w:.-lrili. Daman, enz. ii'iijt. 9-tO kwal. en amm klem -n envam-h. leekcisingeuj,vracht-an tolvrij ie !n. i .«id. Monsters per keereiidc.. G. Hmfibera. fibrieü m Zijde ik emuovw.;, i..:u Een wild zwijn werd verleden week te Hoeppertingen, in het veld bemerkt. Men weet niet van waar het kwam, noch waar het zich thans schuil houdt. Kerkdiefstallen. Sommige stre ken uit het Walenland, werden tegen woordig doorkruist door bonden kerk dieven, die met de grootste stoutmoedig heid te werk gaan. Tc Flonzé stolen zij de juweeeln, die het Mariabeeld versierden eu braken ver volgens een paar offerblokken open. In dezelfde gemeente hebben zij ook gepoogd eene brandkast te stelen in do bureelen eener steengroef. Te Hamburg trad de Elbe buiten hare oevers. Do kaaien, verscheidene straten en vele keldeis staan ouder. Te Tri eg is de scheepvaart gestaakt. De .Moezel be reikte daar een peil vau 4 m. 60. Te Mainz is een spoordijk door het water onderspoeld en ingestort op het oogenblik dat er een goederentrein over heen reed. De locomotief en zes wagens vielen in de haven, maar de treinbeamb- ten weiden gered. Do Rijn stond dijns dag morgend te Keclen 5 ra. 56 boog en .^wies elk uur nog 3 tot 4 centim. Op den Boven-Weser staat het seheep- vaartverkeer stil. Een plezierige gevangenis. Van 5 tot 9 werd in een der voorsteden van Praag voortdurend ingebroken en het mocht de politie maar niet gelukken de daders in handen te krijgen. Verleden week woensdag is zij er ech ter in geslaagd, de inbrekers te knippen. Het waren twee dieven, die zich op dat oogenblik reeds in hechtenis bevonden voor een auder zondenregister. Daarbij bleek dat een der dieven liefdebetrek kiu- gen had aangeknoopt met de nicht van den gevangenbewaarder. Van haar ont ving hij eiken uacht de sleutels, waarop hij zijn handlanger verloste, de gevan genis verliet eu naar hartelust inbrak. Denzelfden nacht werd het gestolene nog te gelde gemaakt, de boosdoeners kochten voorraad in enkele kroegen, die zij op hunnen terugweg tegenkwamen, eu den dag was het eeue smulpartij in de gevangenis, zonder dat de cipier lont rook. Toen eindelijk de politie een eind aan het spel maakte, werd de nicht in hech- tenig genomen en de gevangenbewaarder ontslagen. Een gélukkige gemeente. Het dorp Orsa, in Zweden, is een rijkgezegeud plaatske. Het bezit zulke reusachtige bosschen, dat de laatste verkoop van hout, dertien millioen franks opbracht, terwijl de boschopzicbters schatten, dat alle 30 jaar een zelfde cijler gemankt kan wor den zonderde bosschen leegte halen. Met deze rijke inkomsten is de gemeente er dau ook op bedacht geweest, zich zoo goed mogelijk in te lichten. Onlangs zijn i millioen en half kroneu uitgegeven voor den aanleg van wegen; de telefoondienst werkt gratis en alle huizen en huisjes zijn aangesloten. Het schoolgaan is ook kosteloos, terwijl het onderwijzend personeel uit de beste krach ten samengesteld is. Er zijn in het geheel geen armen. Belasting hoeft uiot betaald to worden... Wat eeu land pour la conntruotion d'habitations ouvrières a Alost. ANTWERPEN. 20 Jan. Ziehier de prijzen der granen op de markt ui hei Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 16,00 a 16,50 Rogge, 13,25 a 13.50 Winurgersi, 00,00 a 00,00 Zomergerst. 18,75 a 19,00 Haver, 15,75 a 16.00 Boekweit, 00 00 a 00.00 Ouonen, 00.00 a 00.00 Bitterpeën, £8 00 a 23.50 De kuip hoier werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij- sen van fr *,60 a 2.65. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,20 a 1,40. Du aardappelen wordan per zak, ver kocht aan fr. 5,60 tot 6,50. De eieren bvtaalde men per 35 stuks f--. 3.50 8,00 (JENT, 20 Jan. Tarwe (per 100 kilosi fr. 16,00 a 00,00 Rogge 12,00 a 13,Oo Haver 15 00 a 16,5o r.prst 00,00 a OO.Oo Boter per kilo, 3.50 a 2,9o Kiei s per 35, 1,90 a 2,lo VEEMARKTEN, GENT, 20 Jan Getalie koopgestelde hoorenbeesten Melkkoeien 00 Vette koeien Groote ossen 5 Slieren 47 Jonge ossen 98 Magere beesten 000 Vaarzen 113 Schapen 57 i Varkens Lamm «rei: 4 Loopers Kalveren 74 Vi&geue Slieren l« kw. 0.15 kw. 0.10 3« kw. 0.60 Ko«i«n 0.65 0.60 0.55 Vaarzen 0.18 0.10 0.55 Ossou «.18 0.10 0.60 Varkens 0.90 O.SO 0.00 Kalvers 1.25 0.90 0.00 HuidenmerktOssen koei- :n vaa;- iu e !i» ii 0,82; Stierenvelleii 0.71; Kal's- vellet. 1,00. BRUSSEL, 20 Jaa Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 215 Prijs per kilogr. op voel Ir. 0,70 a 1,05 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. uidénmerkt Usseri, 0,80 a 0,90 Slieren, 0.60 a 0,70; Koeien eu veerzen 0,70 a 0,80 Kalveren 0,8» a 1,05. GIIREGHEM ANDKRLECHT, 19 Jan. Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossei 604 l Koeien en Veerzen Stieren 205 633 Men betaalde pet kilogram op voet Ossen 0,70 a 0,84; Slieren 0.55 a 0,70: Koeien en Veerzen 0,55 a 0.70. Kalverenmarkt 20 Jan. Ter merkt gebracht 832, te koop gesteld 756. Prijs per kilogram fr. 0,75 a 1,07. 125 344 00 381 (Statuls. Rscueil spécial 1891, N° 256. Alodi/icalions 1897, N° 608). L'assemblée générale ordinaire aura lieu le Lundi 6 Février 1899, 10 heures du matin, au siège social, rue Neuve, N° 37, A Alost, conformément a Particle 22 des statuts. ORDRE DU JOUR 1° Rapports du conseil d'administra- tion et du collége des comraissaires 2° Approbation du bilan et de compte de profits et pertes. 3° Réélectiou d'un administrateur et d'un commissaire, en remplacement de MM. Francois Monfils, administrateur sortant et Meert-Schuermans, commis saire sortant. Alost, le 10 Janvier 1899. Le Président du eonseil d'aministration. N. B. Extrait de Partiele 24 des sta tuts Pour assister aax aesemblées gé nerales, les possesseurs d'actions au por- teur ou leurs mandataires devront faire connaitre, dix jours avant l'assemblée, le nombre et les nu mé ros de leurs actions au siège social. Us seront admis sur la production des titres ou d'un eertificat coustatant le dépót de caux-ci soit au siège de la société. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 9 Vrouwelijk 17 HUWELIJKEN. A. Ringoir, nyver. met L. Schotte, z.b. A. Van Deinen, wever, mot T. Van Cauter, dagloonst. V. Blendeman, werken, met M. Leemans, twijnst. J. Van Geit, tabakb. met M. Medaerts, tw. F. Van Belle, voerm. met A. Wese- maal, br. R. Van den Bremt, tw. met M. Van Hove. OVBRLIJDBNS. M. Van Holen. vr. Rasschaert, z. b. 28 j. Hoogstr. M. Luypaert, w® Van Vaerenbergh, z. b. j. Moerselb. C. OPENBARE VERKOOPING van schoenen te AALST, in de Statiestraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met tusschenkomst van zijnen ambtge noot Meester RENS, Notaris le Geerards- bergen. op Woensdag 8 Februari 1899, te beginnen om 8 uren 's morgens, ten sterfbuize van den heer Charles Van der Snickt-Lenssens, te Aalst, Statiestraat, N° 18, overgaan tot de openbare ver- konping van de meubelaire voorwerpen aldaar bevonden, bestaande voornamelijk in de volgende Conlise-tafel in acajou en andere tafels, sophas, zetels en stoelen in acajou en an dere, piano (clavier), nécessaire, étagère en likeurkas in acajou, eiken komutode I en andere kassen, spiegels, schouwgar- nituren, schoon koperen vuur, kachels, jachtkeukenstoof, luster, suspension en petroollampen, bedstoelen. nachttafels, lavabos en speeltafels in acajou en andere wollcD matrassen, hoofdpeluwen, kus sens, lakens, sargiën en spreien, bedgor dijnen, venstergarniluren en gordijnen, vloer- en bed tapijten, bloempotten, bil- lard met toebehoorten, coffre-forts, ijzeren kapstok met spiegel, barometer, hang- liorlogie en wekker, rijwiel, bibliotheek, posturen, koffers, laurierboomen, ban ken, basculs, ladders, koperen, tinnen, ijzeren, blikken, gleisen en steenen keu kengegeven, roomers en glazen, gleisen en ander tafelgerief, flesschen, bierstel lingen. Goud en Zilverwerk gouden zak- horlogie, gouden halsketting, gouden oor ringen, zilveren dienlepel (louche). 10 zilveren serviesen, nog 2 zilveren set vie- sen, zilveren suikertang, 13 zilveren ko;- fljlepeltjes, 12 messen met zilveren hech ten, saladelepel en vorket met zilveren hecht. De koopen tot en met 5 franken moe ten gereed betaald worden. Verders op gewone voorwaarddn eu tijd van betaling mits borgstelling. Zaterdag 21 Jan. 1899 fr. Te Pont-A-Celles waar zij de O.-L.- i Meganck, m. De Leeuw, spoorwegb. 50 Vrouwekapel plunderden, schreven zij op j. Langestraat. den muur 7 kinderen onder de 7 jaren. Ik ben vrij als de wind, overal aan wezig waar men plezier maakt. Ik geef niemand rekening van mijne daden, be kommer mij niet om de denkwijze eu volg geenen andere wetten dau mijne grillen. —Smokkelwaar. Eeu aantal koeien, die over de grenzen gesmokkeld waren, zijn iu den omtrek der stad Lokeren in beslag genomen. Overstrooming. De overstroomin gen iu Duitschlaud houden aan. De Wep- per is zoo hoog, als zij sedert 1800 niet is geweest. Te Elberfeld staan dan ook verschillende fabrieken ouder water Tarwe Masteluin Rogge Garat Haver per 100 kil Aardap. roode de 100 kil. 5,00 a Aardap. (geele nieuwe) 0 00 a Boter per 3 kil Kiers de 25, t Vlas, de 3 kil. Viggeneri, per koppel r. j Ajuin. 100 kil. fr. 7,00 a Dijnsdag barstte boven het Wupperdal j jp.-p 000 balen nieuw gewas, fr. 000 a 000 een hevig onweer los. I volgens kwaliteit 16,50 a 17.00 14.00 a 15.00 12,50 a 00,00 00,00 a 00 00 16.50 a 17.00 0.00 0,00 7,02 a 8,10 2,25 a 2,34 2.30 a 2,90 45.00 a 55,00 1,00 volg k De kooper :<al in huur moeten aan vaarden mits de huursom van 1200 fr. 's jaars tot den 2 November 1904 het schoon en welgebouwd huis met hof, be- woend geweest door voornoemden heer Van der Snickl, te Aalst, in de Statie straat, N° 18. En zal in eigendom moeten overnemen aan den prijs voorafgaandelijk aan de verkooping van het brevet te bepalen alle de onbewerkte koopwaren zooals olie, potasch, chlorure souda en andere, alsmede alle de niet vaststaande gerieven en gereedschappen van de zeepziederij. Voor alle inlichtingen vervoege men zich bij den heer Louis Van der Sniekt, verblijvende in het voormelde .huis te Aalst, Statiestraat, N° 18. OPENBARE VERKOOPING van een en van het MATERIEEL voor de fabricatie van Zeep, alsmede de verhuring van een schoon HUIS met HOF, te AALST, In de Statiestraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met tusschenkomst van zijnen ambtge noot Meester RENS, Notaris te Geerards- bergen, op Dijnsdag 7 Februari 1899, ten 3 uren namiddag, ter estaminet ge naamd - De Koeibelle, n te Aalst, achter hel Stadhuis, ^ergaan tot de openbare verkooping vaW liet brevet van uitvin ding voor de fabricatie eener specialiteit van zeep, toegestaan in België aan den heer Charles Van der Snickt, den 16 Mei 1883 en bijgevolg eindigende den 16 Mei 1908. VENTE PUBLIQUE d'une et d'une a ALOST, Belgique. Les Notaires DE GHEEST et LIM- PENS, résidant A Alost, procéderont A la vente publique, avec bónéfice d'une primo de 1/4 pour cent sur le montant de ['adjudication préparatoire, des biens déerits ci-après: ler Lot. Un vaste et bel Établissement ijidu- striel, avec dépendances de maison de concierge et de bureaux et magasins, eo excellent état de construction et d'entre- tien, d'une eontenance de 41 ares, 32 ceniiares. silué au centre de la Ville d'Alost et aboutissaut A la Denare navi- ganle, ayant servi de Filature de lin et d'étoupes et pouvant ètre approprié pour toute autre industrie. Avec deux machines A vapeur, l'une de 500chevaux, système Compound Sulzer. et l'autre de 5C chevaux, toutes deux di construction de Mess: Carels Frères A Gaud; trois chaudières et deux tubes re- chauffeurs, une installation compléte d'éclsirage électrique paria Sle An® l'Elec- tricité et Hydraulique de Charleroi (Julien Dulait) Toutes les transmissions, les tuyaux A vapeur et unepresse hydraulique (Phoeaix) Lot. Une belle et spacieuse Maison de mai tre, a front de la rue de Bruxelles, for mant deux habitations distinctes, d'un eontenance de 6 ares, 5 ceniiares, por- taut les n° 30 el 32. L'habitation n° 32 est louée A fr. 800, l'an. L'autre n° 30 a été occupée par le directeur des travaux. L'acquéraur du premier lot aura la faculté de reprendre le matériel de l'até- lier de réparations A un prix A convenir. L'étabiissement est visible tous les jours de 9 heures du matin A 4 heures de relevée. La Maison pourra être visitée les Lundi et Jeudi de 9 A 4 heures. SÉANCES: Mise a prix Lundi 6 ier 18gg Adjudication Lundi 20 A 2 heures de relevée, A l'Hótel de Flan- dre, tenu par M. Galle, Place de la Sta tion, A Alost. OPENBARE VERKOOPING van TE AALST, in de ZON N E STRAAT. De Notaris DE GHEEST, le Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in bet openbaar verkoopen: Stad Aalst. Onder don eersten koop. - Het Huis geterkend ii. 40. op den boek van de Zonnestraal en de Maan stiaat, hebbende groot werkbuis uitkomende met eene poort cn twee vensters in leslgemelde straat, houdende van de eene rijde aan het huis van den beer Do Meyst en vau achter aau deu eigendom van den heer Schelfhout. Bewoond door de kinderen Ge- roms. En ouder den tweeden koop. Het Huis geteekend n.-62. rechtover voorgaande inde Zonnestraal.ook hebbende groot achirrgehouw, houdende van de eene zijde aon een buis van den boer Leon Cecroras. van de andere zijde aan hel huis der weduwe D'Haeseleer en van achter aan den eigendom vau den beer Franckx cn van den heer De Vis-Callaert. Bewoond door juffrouw do weduwe N'euckermans, aau 18 franken per maand. ZITDAGEN: Instel, Donderdag 12 ,SQQ Verblijf, Donderdag 26 Januan 1899» ten 4 uren namiddag ter herberg Het Land van Kiem. bjj den heer Victor Keppens, te Aalst, nabij de Groole .Markt. Bij uitscheiding van bedrijf, —o— OPENBARE VERKOOPING van alle slach van OPENBARE VERKOOPING van goed geteerd X li AALST. De Notaris Eeman, te Erpe, zal na mens en ter bierbrouwe ij van M. Max Moens, te Aalst, Molendries, op Maandag 6 Februari 1899, om 2 uren namiddag, iu het openbaar verkoopen 40 koopen goed gen erd Paardenmest. De verkooping zal geschieden op ge wone voorwaarden en 1 ijd van betaling, mits te stellen goede borg. OPENBARE VERKOOPING van circa 100 koopen zwaar schoone eiken en kanada onder DENDERHA ÜTE M D< Netaris VAN OUDENHOVI verblijvende tc Dinderhautan, tal op WOr.NSDAC 8 FEBRUARI 189$, om 8 uren 's morgens, aan den voet der koo pen in 't openhaar te koop bieden A. Onder Deederhautem, in de Kigeustreat of Wip, op verzoek van den heer Doclor De Trohg circa 100 koopen zwaar Elztnschaarheut, gekapt en verdeeld in koopen t'elks gerief. B. Op verzoek der kinderen van wijlen den heer Jan Baptiste D'Hondt, omtrent hunne hofstede te Deuderbautem, achter de Kerk 10 zware en gavige Kanadas, waaronder van 2 meters omtrek. G. Op aanzoek vaH eenen anderèn eigenaar 8 schoone on gavige Kanadas, in do Stich«len; Ker- rcmeerscb. D.—Op verwek der hoeren Voorzitter en Leden van de Burgerlijke Godshuizen der Stad Aalst27 zware en gavige eikeubaomen, waaronder van lm. 75 c. diklc, gestaan te Deiidrrhautem. wijk Terwarent, omtrent de herberg De vier Wegen, t aldaar. E. Namens zelfde Bestuur3 zwaro Kanadas' waaronder van 2 m 20 c. omtrok, op Terwarent Trappensveld, omtrent de voorgaande. Eo F. Eene hoeveelheid Kanada- en andere Boo- men. den dag der v. rkooping zelve aan te wijzen. Men zal di- verkoopiog beginnen met het Schaarhout van den heer Doctor 1>« Trogh, iu de Wit en verga deren ter herberg van de weduwe en kinderen Jan Van don Storme, in de Eigenstraat, om in de orde hiervoren aangeduid voort te gaan. Gewone voorwaarden. N. B. Alle koopors ronder onderscheid zijn ge houden borg te stellen en het gewoon ongeld gereed le betalen en niemand ral zich daaraan kunnen ont trekken. Kantoor van den Notaris De Sadeleer, te Erembodegem. i. Op Dijnsdag 31 Januari 1899, om 2 ure namiddag, van Landen, te Erembode gem, Terjoden, bij Jan Heyman, Erem bodegem, Terjoden. Zie plakbrieven. Kantoor van den Notaris De Sadeleer, te Erembodegem. VEIXDITIE VAM te Erembodegem, Stal ie, op Maandag 23 Januari 1899, om 1 ure namiddag. en Gerieven, Wagens, Karren, enz. en sterke Trekpaarden, te AALST, Molendries. De Notaris EEMAN, le Erpe, zal op Maandag 30 Januari 1890, orn 1 ure namiddag, te Aalst, Moh'tidnrs en VarkensmerM, namens M. Lodewijk Foncée, aldaar, in het openbaar verkoopen Alle slach van voermanswerktuigen en gereed schappen, als 3 goede camionwagens op ressorts, breed geloop, hebbende ieder 5 <00 kilos druchtkraeht. Onder de zelfde wagens bevind zich eeni-n overdekten. 5 sterke startkarren, waarvan 2 met breed geloop eu I met smatgeloop. 5 groote en goede ik kkleedcren (bachen). 6 goede camion wielen. 2 ijzeren assen, goeden ressort, aanschijnen, zwin gen, karr- ladders, kettingen, wagenreepen en mei r andere gerieven. 3 volledige en goede paardenharnassureit, 3 goede paardenkussens, gareelen, broeken, treilen, enz. Goed aalstuk en berre, zware esschenplanken. 2 goede en zware werkpaarden ruinpaard oud 10 jaren, tneniepaard oud 12 jaren. Op gewone voorwaarden en met tijd van betaling mits te stellen gotde en gekeude borg. van hopstaken, sparren mejsleun, sparre- snippel, boonstaken, elzenscbaarhout cn kanada en buekenboomen, te Meldert, op het Putveld en Cra vaal bosschen, op Maandag 6 Februari 1899, om 8 uren voormiddag, dsor het ambt van den Notaris Breckpot, te Aalst. te Erembodegem, Terjoden, aan het Hof- ter Wilgen, op Donderdag 2 Februari 1899. om 2 uren namiddag, door den Notaris Arents. te Haeltert, op ont vangst van den Notaris Breckpot, te Aalst. VERKOOPING van eenen te AALST, Kapellestraat. De Notaris Breckpot, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Eenen eigendom, te Aalst, Kapelle straat, dienstig tot het uitoefenen van alle bedrijven, verdeeld in 4 koopen 1° Een huis, magazijnen, stallingen en hof, groot 12 aren. 87 centiaren. Be woond door M. Maurice De Wolf. 2° Een huis, groot 80 centiaren. Be woond door M. Petrus Liebaut. 3° Een huis, groot 3 aren, 3 centiaren. Bewoond door M. Louis Van Holsbeeck. 4° En eenen hof met de hophasten en magazijnen, groot 7 aren, 89 centiaren. Gebruikt door M. De Wolf. ZITDAGEN Instel, Zaterdag 21 Januari .SQq Verblijf, Zaterdag 4 Februari telkens om 4 uren namiddag, a la Ta verne Vit nnoise, bij M. De Cock, te Aalst, Statieplein. Studie van den Notaris Breckpot, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van een met Magazijnen en Hof, dienstig voor bouwgronden, te Aalst, uitmakende den hoek der Vrijheid- en St-Jozefstraat, groot volgens meting 14 aren 27 centiaren. Verdeeld in 6 loten. Laatst be <voond geweest door de ver- koopers Mad. wed® Levionnois en kin deren. (Zie plan of afflchen.) Samen ingesteld fr. 19,700. Laatste Ziidag Donderdag 26 Januari 1899, om 3 uren namiddag, - A 1' Hotel des Arcades bij M. Camille Van den Broeck, te Aalst, Statieplaats. OPENBARE VERKOOPING van en BOUU'GltONB, te AALST. Ledeweg en Ledebaan. De Notaris Schelfhout, te Oorde- gem, zal openbaarlijk vet koopen 2 Woonhuizen en schuur, met koer en tuin, gestaan en gelegen te Aalst-Schaar- beek, groot in oppervlakte 8 aren, ver deeld in 4 koopen aangeduid op een grond plan II, III, IV en V gebracht op fr. 1900. Definitief Verblijf Dinsdag 24 Januari 1899, tekens om 2 uren namiddag, ter herberj ».Io 'iet Hof, bij den heer GustaafVan Nuffel, in de Koolstraat, te Aalst. De Notaris De Pauw, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen 18 loten Bouw gronden, gelegen te Aalst, Binnenstraat, nevenst de hofstede van den heer Casi- mier Abbeloos-Van de Meersch. Instel 24 Januari, Vcrblyf 7 Februari 1899, om 2 uren namiddag, ter herberg In de nieuwe Warande, bij den heer Romain Barrez, Binnenstraat. Aalst. OPENBARE VERKOOPING van schoone Kanadas, Esschen, Wilgen en Abeelen alsmede van Schaarhout en Reephout, TE MELDERT. J.-Th. VaSTENAVONDT, gemeente-secretaris, ta Meldert, zal door hel ambt van Deurwaarder Alfred MAUIEU, te Aalst, or» Maandag 30 Jannari 1899, out 8 uren juist voormiddag, leu «inde rond den mid dag te kunnen eindigen, openbaarlijk verkoopen 1Namens mijnbeer Doedatus Van den Doute, eigenaar Ie Baardegetn 18 kanadaboomen, wijk Doment, aan de Drooge Weide. 2. Namens den heer Charles Ruyssinckx. aan z(jne bolstede wijk Doment3 schoone kanadas, van 2 uielcró dikte. 3. Namens den heer Constant Robyns, in een boscbje aan de Putstraat2 schoone kanadas, 2 schoone wilgen en 1 schoone esch. 4. Namens den heer Alfons De Vis, eigenaar te Moorsel: 9 koopen kanadas dienstig voor bouwgerief, aan de Putstraat, nabij het Dorp. das, beneden zijne bronwerij. 0. Namens mijnheer Ch. L. Robyns, koster te Meldert 3 schoone kanadas ter zelfde plaats. 7. Namens het Bureel van Weldadigheid van Meldert5 schoone kanadas omtrent dezelfde plaats. 8. Namens mijnheer De Vis voornoemd 6 koo pen elzeuscbaarboul, aan liet Stevensveld. 0. Namens den heer Constant Robyns voor noemd, aan het Vischken 'i kanadas van ruim 2 meters dikte, 2 schoone esschen en 1 schoon Abeel. 10. Namens mynheer Moens-De Coen, fabrikant te Aalst8 koopen Schaarhout, te Meldert, Parijs. 11. Namens deu heer Constant Van Nieuwen borgb. te Meldert4 schoone kanadas, achter den Watermolen, wijk Kokerij. 12- Namens juffrouw Ida-Eminanuella de Kerc- hove, eigenares te Gentt kanadaboom, ook achter den Watermolen. 15. Namens mijnheer De Vis voornoemd1 schoone kanadaboom, iu de Faluinljesmeerschcn. U. Namens het Bureel van Weldadigheid van Meldert voorschreven 7 schoone kanadas, alsvoren. 15. Namens de erven Luttcns-Vermeulen, te Dendermonde 29 kanadaboomen, alsvoren, omtrent het scheiden der gemeente Moorsel. En 16. Namens den heer Joseph De N«112 koopen schoon eiken en nolelaren-schaarbout, zeer dienstig voor kuipers, cn dekrocden op den Berg, nabij het gescheed der gemeente Baardegetn. Op gewone voorwaarden en tijd van betaling voor de koopen hoven de 20 tranks, mits te stellen goede en gekende borg. Men zal de aangeduide orde volgen. Koopman in Visch, enz. IVazarethRtraat12, Aalst, heeft de eer aan het geacht publiek ken baar te maken dat er bij hem, zooals vroeger jaren, gestadig te bekomen zyn alle soorten van gras-, hof- en veldzaden, Dendermondsch en Engelsch graszaad, Waasklaverzaad, belteraven zaad, in- landsch ajuinzaad, alle soorten van bloemzaden, bijzonderlijk ook eerste klas van bloemkoolzaden; alles van de beste hoedanigheid. Alle zijne zaden zijn gewaarborgd zui ver en vau de beste soort, en hy verkoopt alles aan den minst rnogelijken prijs; hij beveelt zich in de gunst van het geacht publiek. lieopoldstraat, genaamd Kattestraat, N° 79, laat het publiek weten dat hij zich gelast met het rooken en druppen van hespen, tongen en gezouten vleesch. HUIS VAN VERTROUWEN. Aalst, Nieuwslraat, 4Ö. Witte, grauwe en blauwe lijnwaden, grauwe en witte katoenen echten meersch- bleek, wit half lijnwaad, uitnemend voor- deelige artikels iu 6, 4 en 3 ellen voor één frank, matrasgoed, hemden coutils, hemden borsten, witte en gekleurde mans vrouw- en kinderhemden, voederingen, katonetten, handdoeken, inolletons; vrouwenbroeken, caleqo is, rokken slaap- lijven, voorscbooten, enz. eDZ. aan zeer voordeelige prijzen. Bijzondere prijzen voor winkeliers en goede werken. Meer dan 2000 keuzen op staal in allerhande mans- en damenartikelen. Pliil. Liebaut-Huysman. Chaudronnier-Plombier, Rue de EruxeUes, 6, ALOST, (prés de l'Èglise St-Martin), a l'honneur d'informer ses nombreux clients, qu'il s'occupera dès A présent de tout ce qui concerne le placement du Gaz. On trouvera dans son magasin tous les articles de première qualité et A trés bon marché, (verres, capuchons, etc., etc.) Il espère que vous lui continuerez comme par le passé, de Thonorer de votre conti ance.

De Denderbode | 1899 | | pagina 3