Zondag 5 Maart 1809, 3 centiemen per nummer. SI810 Jaar 3545, Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. LAFFE eerloosheden. 'T LIBERA- L1SMUS kan niets doen dan SLECHT 70LK Landbouw. De Moordenaar? Vroolijke geschiedenis. Het plakkaat-manifest De tien geboden Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan istweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwilantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, N. 31, ea in alle Postkantoren des Land. Guique euusn. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnisse op 3" bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord, Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voer de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 4 Maart 1899. Wij Lebben zondag reeds gezegd dat Don Quicbotte niet altijd bespottelijk was en in de belachelijkheid verviel, lijk b. v. als bij draaiende molens als machtig- reuzen ging bevechten, maar dat bij sorus ook ktvaadaardig schuldelooze en weêr- looze personen aanviel. Dendergaltn, welke den geest van den spaaDscben onsterfelyken held heeft over geërfd, doet niet altijd rond zich den spotlach opgaan hij is niet altijd bespot telijk en in zijn nummer van 19 februari zien wy hem losgaan op eenen ongelukki- gen broeder van Rijsel met eene woede dat het razend schuim hem op de lippen doet komen. Wij begrijpen die dolheid. Er was in derdaad eens kans zijnen godsdiensthaat eens volop bot ie vieren bij de ijselijke misdaad door een ontnensch te Rijsel bedreven. Men kent de feiten. Op eenen zondag namiddag verdwijnt de kleine Foveaux, leerling der broeders dijnsdag daarna wordt zijn lijk gevonden in eene zaal van het gesticht. Broeder Flaminianus wordt van de moord beticht en aangehouden. Is hij plichtig Wij gelooven het niettot hiertoe en bijzonder op het oogenblik dat Dender- galm zijn artikel schreef bad men geen enkel bewijs zijne onschuld komt meer en meer aan 't licht en zijne in vrijheid stelling is slechts nog eeue kw.estie van uren. Wat schreef nu Dendergaltn. Don Quicbotte, de uitspraak der rech ters vooruitloopend heeft dien broeder plichtig verklaard en gezegdHij zal ver oordeeld worden. Ziedal is de zucht naar recht en rechtveerdigheid van dit armtierig en ellendig blad naar 't leven ge teekend. Hij schrijft Droevig Droevig De moord op den kleinen Foveaux heeft heel wat opschudding verwekt, niet alleen te Uij8el waar het ongelukkig kind in de broe- derkeusschool werd verprost en verwurgd, maar in geheel Frankrijk, wat zeg ik, in heel de wereld. Broeder Flaminianus wordt door do gan- sche drukpers als een sater, als een vuilbaard als een kinderinoorder aan den schandpaal gespijkerd. Hij heeft het verdiend. Men moet f zich toch afvragen waarom de beschaafde we reld voortdurend als 't ware volgeDS eeue on veranderlijke wet verontrust wordt, door aan slagen welke de verheulding van gewone ster- vehnge nooit zou durven verzinnen. De smeerpoetserij heeft twee groote oorza ken de luiaardij en de onzedelijke miskenning der natuurwetten. Zeker is broeder Flaminianus een monster, dat walg en afschuw inboezemt, toch ware het niet onbelangrijk te weten hoe hij or toe ge komen is de ijselijkste gruweldaad te plegen welke ge8chiedeu kan. Nu en dan ontmoet men wezens ook in burgerskleedij die schan delijke aanslagen begaan, doch telkens kan men aanwijzen hoe de plicbtigen daartoe ge leid werden. Eu verder En toch worden ze man. Wijding, zalving, Ïaternosters en schapuliers kuunen den aan- rang der natuur niet dempen. Er is geen en kel jongeling, die man is en niet een zucht in het hart voelt opwellen voor eene levensge zellin die zijne liefde zou deelen. Maar dan helaas is bette laat De jongeling is niet meer vrij, hij is broeder geworden, hij heeft belofte van zuiverheid gedaan. Broeder'zijn is eene maatschappelijke positie, daarom blijft hij, daarom moet hij blijven. Maar de natuur doet hare eischen gelden de driften bruisen op in het hart van den jonge- liug, en wat er dun gebeurt in die sombere gebouwen, waar mannen, in de kracht der jeugd en des levens samenwonen daarvan zal niet het honderste deel bekend worden. De broeders hebben over 't algemeen een gemakkelijk leven, zijn goed gevoed, hebben veel ledigen tijd en prevelen vele gebeden. Bij hen is de ledigheid waarvan we in den be- giunen spraken, nog verzwaard door het on natuurlijk Bamenwonen en samenzijn van mannen en daaruit moet onvermijdelijk de kwaal ontstaan.... de afzichtelijke kwaal wel ke nu en dan op de ontleedtafel der rechtban ken wordt onderzocht. Werpen we niemand den steen toe eer we de zaak goed onderzocht hebben, eer we we ten hoe hij tot het plegen van zijn schelmstuk werd genoopt. De misdaad van Rijsel is wel de afschuwelijk- en verfoeilijkste welke ik ken. Dat schoon artikel sluit Broeder Flaminianus zal veroordeeld worden Wat zullen wij op dio uitzinnige taal zeggen Is het niet klaar en duidelijk dat de schrijver teenemaal door den haat is vervoerd, door de woede is verblind t Toen Don Quicbotte dit artikel schreef was het reeds eeue afgedane zaak dat er geene onzedelijkheden in het spel waren. Eu bij, de eerlijke schrijver, bij gaat voort bet tegenovergestelde te beweren. Onze uitziunige held wist ook heel goed dat er niet een enkel ernstig bewijs tegen den broeder bestond en bij dorst schrij ven Die broeder zal veroordeeld wor den Dit triestig figuur wist ook heel good dat niet alleen tegenover den betiohte broeder maar zelfs tegenover de audere broeders-veel ongerechtigheden zijn ge pleegd, bij zoo verre dat vrijdenkers van Parijs boog de stem verhieven. Pon Quichotte verzweeg dit allesmeer nog hij juicblte toe hij was innig tevre den het gold inderdaad zijne tegenstre vers Wij ook wij wenschen dat de schuldige van die afschuwelijke misdaad worde ge straft, maar wij vragen dat broeder FIj- miuianus niet als een veroordeelde wordt behandeld maar dat het gemeen recht op beu worde toegepast. Eu dat is niet gebeurd. De ijselijke misdaad vau Rijsel is een coup mouié eu dat wordt uagelijks meer eu meer klaar. De omslaudighedeu j sehijueu uit zonneklaar to bewijzen. Men wil in Frankrijk die men zijn de Don Quichottes vrienden do vrij heid vau onderwijs verwurgen. Om het ontwerp te doeu doorgaan in Kamer en Senaat zijn er schandalen noodig. Dat van Rijsel komt juist van pas en is door de vijanden van alle recht en van gods dienst zeer goed uitgebuit geworden. Baldadigheden zijn er gepleegd. Het schuim woelde door de straten en de katholieke gestichten wierden aangerand. Wij zullen er waarscl.ijuelijk nog an dere vernemen Rijsel is een begin. Er dagen voor de katholieke van Frankrijk sombere tijden aan den gezichteinder de vrijdenkerij heeft geene palen aan 11 haren haat ea woede op groeiende planten beproeiingen te geven met water waariu men 1 a 2 kg. soda-nitraat, per 100 liters water, opge lost heeft. L. Van den Berclt, landbouw-ingenieur. kwCekcn. (Woorden van Pie Daens heden bondgenoot der liberalen). Over soda-nitraat. De soda-nitraat is een meststof dat bijzonder snelwerkend is. Het bevat 15,5 a 16 p. h. nitrieke stistof, 't is te zegden, onder den voordeeligsten vorm van recht streeks tot de voeding der planten te dienen. De buitengewone groote en snelle wer king van dit meststof is toe te schrijven aan den nitrieken vorm onder denwelke zijuo stikstof zich heviudt, alsook aan zijne groote oplosbaarheid in water, die haastig zijne verdeeling in de bouwlaag verzekert. Daar de regenwaters gemakkelijk de nitrieke stikstof aan de bouwlaag ont trekken, is het sterk aan te bevelen enkel de soda-nitraat toe te passen, 't zij kor ten tijd vóór de zaaiïug, 'c zij op groeiende planten, dan stelt men zich niet bloot aan ocue verkwistiug van nitrieke stikstof. Om deze reden is de soda-nitraat bijna uitsluitelijk aangewend in de Lente en den Zomer, en in gematigde hoeveelheid. Indien de soda-nitraat op redematige wijze gebruikt is, vermeerdert bij groo telij ks onze ougsten uitgezonderd die der peulgewassen. Ziju gebruik is doelmatig om kwijnende planten ter hulp te komen, om do groei kracht sterk op te wekken en om don grond een bijvoegsel van oogenblikkelijk opslorpbare stikstof aan te brengen. De soda-nitiaatf wordt gewoonlijk als dekmest gebruikt. Doch, iu groudeu vau zekere samenhang en voor leutezaaiïogen, is bet voordeelig, ten raiuste gedeeltelijk, bij «Ie laatste beploeging, in den grond te werken. Wat de hoeveelheden nitraat betreft, welke dienen gebruikt te worden, zij han gen natuurlijk af vau de vruchtbaarheid vau den groml, van de geteelte plant eu van hel tijdstip hunner toepassing. Niet temin, ziehier eouigc algemeenc inlich tingen diensaangaande: A) voor «Ie graan gewassen gebiuikt men 100 a 250 ka. per hectare; 13) voor .le aardappels 150 a 300 kg. C) \oor de suikei beeten 300 a 600 kg. D) voor de voe ierbecten 400 a 8oO kg. Van moesbovenierdeiij, zalmen dik wijls voordeel vinden bij droog weder eu WIE IS NAAR HET flOOGDLTISCH van EDUARD WAGNER. In 't socialistische Maison du Peuple wordt de volgende geschiedenis verhaald, die goed geschikt is om iemand te doen lachen. Onlangs werd het huwelijk gevierd der dochter vau een politiek man der roode partij. Het feest had plaats ineen hotel. Onze socialist die eene goed geklan- deerde herberg houdt on die,heel natuur lijk, wilde vermijden dat zijn verkoop stilstond terwijl bij zich elders,in familie, verlustigde, besloot zicb dien dag achter den toog te doen vervangen. Aan wie zou hij, voor die zending van vertrouwen «le voorkeur geven? Wel, aan eenige parlijgenooteu, natuurlijk. Men kan wel deuken dat hij zich niet zou wenden tot den eenen of anderen ver- acbtelijken burgerdie voorzeker ziju vertrouwen zou beloonen met hem eenen slechten toer te spelen. Als verstandig man ging bij naar het Maison du Peuple eenige socialisten vragen aan hem wel bekend voor de zui verheid hunner overtuiging, stelde zo aan op den eerepost achter den toog en trok, vol betrouwen en met de vreugde iu het hart, uaar de bruiloft, alwaar men zich dapper vermaakte. Maar nu Had hij misschien valsche broeders gekozen Had hij, bij misslag ledeu van den anti-alkoolischen bond of enkel onverbeterlijke zwauzers iu zijne herberg gebracht Wat er van zij toen, laat in den avond, het huisgezin van de bruiloft terugkeerde, bevond men zich voor bet vreeselijkste schouwspel dat eenen herbergier, zelfs al is hij socialist, bedroeven kan al de kranen der tonnen stonden open, de niet begonnen vaten waren de banden afgeslagen en de kost bare vochten stroomden iu breede plassen langs deu vloer. Men waadde door den faro eu zwom in den geuz-lambik Het ergste vau al is dat de arme mau zich zelf «le voldoening niet kan geven eeue klacht tegen zijue vrieudeu in te dienen de princiepen van solidariteit en brofderl ijk beid, ingeschreven aan het hoofd van het - credo der gezellen ver zetten zich daartegen. Als nu dat voorval maar geene scheu ring verwekt ouder de aanhangers van het Maison du Peuple I 65,u VERVOLG. Sofie was reeds eene week op Charlemont en had in dien tijd noch vau mevrouw Mix tome noch van haren vader iets gehoord o! gezien, 's Avonds wandelde zij op Het terrae, maar de jongo graaf was bijna altijd bij haar en zij kon hem niet wegzenden, ofschoon zij het dikwijls gaarne zou gedaan hebben. Filip Pirou bemerkte hare voorliefde voor eenzame wandelingen en beloerde haar stap voor stop, in de hoop iets vau haar op te merken,waarmee hij ziju voordeel zou kunnen doeu. Hij had het zijnen broeder medege deelde plan uitgevoerd en deu kommissaris van policie namens zijnen broedoT Jan Piron kennis gegeven, dat de moordenaar van den laataten markies van Charlemont in een afge legen dal aan de kust vau Uriekenlauu woonde, ouder de naam van Lepage, dat hij echter gevlucht wub wijl hij ge.uoluo outUeKt te zyu eu zeker in de bergen eene ecbudplauto had gezocht. Op dit bericht, dat Jan I'iron naar l'arijs braent en persoonlijk bevestigde, werd in alle stilte en mot de uoodige voor- I zichtiglieid, namens de Ij'ransche regeering, ten onderzoek ingesteld, ten oinde de gevan genneming van Alexe Mixtome te bewerken. In de dagbladen stond er geen woord van, want het ministerie hield het stipt geheim en zoodoende bloof mevrouw Mixtome onbekend met het feit, dat haar vroeger echtgenoot nog leefde en door de policie werd gezocht. Op het einde der week van Sofie's afwezig heid overwon de liefde van mevrouw Mixtoine hare boosheid over het weêr te zien. Zij was eehier te trotsch om Sofie te verzoeken torug te keeren en daarom besloot zij al de bewo ners van Charlemont op oen feestmaal te noo- digen. De markies nam de nitnoodiging voor zich zAfen voor zijue huisgenooten aan. Het kwam niet bij Sofie op om te bedan ken, doch zij verheugde er zich over hare moeder weêr te zullen ontmoeten. 's Avonds vertrok men. Het was stormach tig en donker en 6lechts weinige Btarren ston den uan den hemel. Sofie dacht onwillekeurig aan haren vader. Zulk een avond moeBt hij bij voorkeur kiezen om haar te bezoeken. Men bereikte het doel van den tocht eu mevrouw Mixtomc ontving mevrouw Barti- t.eux met hare gewone vriendelijkheid ,zij reikte üulie de hand, terwijl hare oogen het in 1890, door 7 Land van Aclst uitge geven is oeu veroordeeleud rekwisitorum uitgesproken tegen 'fc verderfelijke libera lism. Geachte Medeburgers leest aandachtig 't volgende en oordeelt dan over de man nen die u nu heden voor de liberalen en socialisten zouden willen doen stemmen. Attentie Daar is de Kieziug I Zondag ten 9 ure Er zijn vier lijsten in Aalst 't Is te betreuren doch een alge- mcene oproep wordt gedaan aan de Katholieke en Aalsterscho Eendracht Geen mengeling Voor eene lijst't Is a Katholieke plicht Met die verdeeld- heid, wat zal er later gewordon I.... a Sterk vereenigd dus De Zegepraal kan ous niet outsuappeu als wij waken en werken; en te naatste keer is alle a gedacht van verdeeldheid verdwenen; a die te klaeen heeft zaHiet onder een verbeterd Reglement kunnen doen, iu volle broederlijkheid a Daar is de Kiezingsdag a D'Hoogmissen zullen er Zondag weten van te spreken. Achtbare Medeburgers, gij vooral die twijfelt, die aarzelt, die vroeger a liberaal gekozen hebt, aanhoort onze uitboezemiueen n Aalst, Aalst, ongelukkig Aalst, - mocstet gij vallon onder liberale han- a den De Logie zou u een kettingske smeden, uw bloed en merg uitzuigen a en u zoo mager maken als oen priem- ken. a Veronderstellen we dat Aalst liberaal - wordt. Wat zullen wij hebben ONVER- a MIJDELIJK 1° Dwecrsdrijverij tegen de twee Parochiekerken. 2° Broodrooving van al wat katho- liek is. i» 3° Dwingelandij in den Armen. 4° Verheffing der officieele Meesters die de wet van 1884 (en ook van 1895) als een slavernij aanzien. a 5° Alle subsidie onttrokken aan de n Katholieke Scholen der Stad, van Mijlbeek, van de Zoutstraatpoort. 0° De schandalige en goddeloeze a Bibliotheek van Willemsfonds op Stad- huis brengeu eu door de Stad doen be- a talen en uitdeelen. a 7° Aalst overlaten aan d'Orgelbals. 8° Deu Athené terug gevraagd, w 9° Al wat Vrijdenkerij is, aange- moedigd door do Stad. 10° In de Procession, niemand van d'Overhtid om 't Allerheiligste te ver- gezellen, zelfs verbod aan de Pompiers en do Gardovils. all0 Goddelooze Conferentiën op het Stadhuis, oczoovoort, enzoovoort. Geachte Medeburgers, wat zegt go Oneerlijk - a Chipka, duit de vuile liékes en de vuile gespreken op straat Eu de Uil antwoordtDe catholieken. Het is gekend en geweten dat de vuile liedjes en vuile gesprekken hier te Aalst gezongen en uitgebraakt worden door de blauwen en rooden, door de bondgenooten der groenen. En zekere groenen die op den kant van 't nest zitten en alle oogen- hlikken in 't roode kamp kunnen tuime len, maken er zich ook plichtig aan. Nu, de Uil van Chipka is oneerlijk ge noeg om ons catholiek Bestuur to beschul digen dit zingen van vuile liedjes en de rest niot te beteugelen, wanneer hij zoo wel als iemand weten moet dat de Politie machteloos is in deze zaak. Iroliers, alle procesverbalen door haar opgesteld moeten zonder gevolg blijven daar tot heden geene wettelijke bepaling het zingen van onzedige liederen en onze dige kreten in 't openbaar, straft. Het wetsontwerp door minister Bege- rem aangeboden strekkende om degenen die in 't openbaar vuile liedjes zingen te straffen,is door de afdeelingen der Volks kamer goed ontvangen geworden... Weldra dus zal de Politie gewapend worden tot beteugeling der kwaal en dan zal men ondervinden dat de huilers van vuile liedjes zich verre uit 't meest langs blauwe, roode en groene zyde bevinden van den spaarzamen werkman. 1 Des Zondags altijd rusten, Zoo zal het werk u lusten. 2 Des Maandags niet verletten, Maar vroeg aan 't werk u zetten, 3 Geen kwak of borrels pakken. Zulk ledigt rap de zakken. 4 Dos avouds onder 't klappen, Huisraad en kleeren lappen. 5 Maar zelden voyageeren, Dat doet te wel verteeren. 6 De pracht dient steeds vermeden, Zij schaadt aan beurs en zeden. 7 Duit geen gesnoep bij kinderen, Zoo niet, uw goed zal minderen. 8 Wil nooit eon koop beslissen, Van iets dat gij kunt missen. 9 Op kleine winsten passen, Dit doet den rijkdom wassen. 10 Spaart dagelijks maar een centje, Maakt op den duur een rentje. meisje zochten, en zich niet meer kunnende bedwingende, omhelsde zij haar op bet voor hoofd. Het doet mij genoegen u weêr le zien, mijn kind, zegde zij innig. Ik heb u zeer ge mist. Sofie wierp baar eenen dankbaren blik toe; ir zij echter kon antwoorden, naderde graaf Beaucourt en knoopte met de gastvrouw eeu gesprek aau mevrouw Bartineux en Sofie engden zich onder de gasten, die het meisje er koel bejegeuden. Mevrouw Bienjour, die Sofie met eene ge dwongen buiging begroette, had in haren haat tegen het meisje baar samenzijn in deu tuin mot eenen vreemdeling, overal rondver teld, natuurlijk onder het zegel van geheim houding, maar iedereen wist het- toch. Mevrouw Mixtome was geheel onbekend met het gesprek barer gasten, maar zij be merkte de koelheid en de terughouding,welke men Sofie duidelijk liet gevoelen eu maakte nog meer werk van het meisje, dan zij ooit gedaan had. Graaf Beaucourt leidde Sofie naar tal'al ook hem viel hare verlatenheid op en hij was daarom dubbel voorkomend voor haar, tot geeee geringe ergenis van menige jonge dame, dio op den graaf een goed ooge had. Na het feestmaal, toen het gezelschap in het salon teruggekeerd was, zong en speelde Sofiie op verzoek van mevrouw Mixtome, en andereu volgden haar voorbeeld. De oudere gasten zonderden zich van de jongere af en praatten, terwijl deze luid schorsten en lachten. Graaf Beaucourt had zich met Sofie aan tafel iu eenen hoek der kamer gezet, waar zij, .fgezonderd van de anderen, de platen van een boek bekeken. Na eenigen tijd voegde zich mevrouw Bienjour bij ben eu kort daar op werd graaf Beaucourt door eene oude gra vin geroepeu en in triomf naar hare dochters gevoerd, waar hij zonder onhoffelijk te zijn, niet naar Sofie kon terngkeeren. Deze hield niet van mevrouw Bienjour'i gezelschap zij liet haar dus het boek en ging in eene veusternis zitten, vanwaar zij de ge. heele zaal kon overzien. Ilare oogen rustten bij voorkeur op hare moeder, die naast den markies zat en ver trouwelijk met hem sprak. De markies van Chnrlemont scheen dezen avond niet zwaar moedig zooals gewoonlijk zijue oogen blon- "ken van geluk, zijn gelaat had eeue triom- feerende uitdrukking. In Sofie's hart ontstond eene hevige jaloe zie. Mevrouw Mixtomo's hoofd was gebogen, een zacht rood bedekte haar gewoonlijk bleek gelaat, haar trotsche mond lachte. Het scheen als was er nooit eene schaduw van zorg op haar voorhoofd geweest, als had de kommer nooit aan baar hart geknaagd. Maar eens, toen mevrouw Mixtome opkeek de oogen vau den markies afwendde, be. merkte Sofie weêr den blik, die haar reeds eenmaal met schrik had geslagen, een blik vol angst, zorg en tegenzin. Deze uitdrukking verdween echter weêr onmiddelijk en movrouw Mixtome zag den markies met een lachje aan dat hem betoo- verdo. Zij hondt van hem dacht Sofie.... Zij zullen trouwen en mijn vader, o mijn arme vader God dank, dat hij haar aldus niet kan zien Onwillekeurig en als door eene geheime macht gedwongen, keek zij naar bniten. Zij werd bleek als de dood en hare oogen staar den vol schrik op eene spookachtig bleek gelaat, dat tegen het venster gedrukt was en in een paar gloeiende oogen die onbeweeglijk op de mevrouw Mixtome en den markies ge richt waren. Door de schaduw welke de gordijnen op het gezicht wierpen, kon zij het niet herken- neu, maar zij twijfelde er geenszins aan, dat het haar vader was, die van buiten alles had gadegeslagen. Een oogenblik zat Sofie als verlamd,daarna staarde zij in het salon, naar mevrouw Bien jour, die het meisje scheen te hebben vergeten eu naar eenen groep zat te kijken aau .het andere einde der zaal. Zij liet den blik gaan door de zaal en zag dat niemand behalve zij. den man daar buiten had opgemerkt. Na VoOVllit kondigt den roeden Paschen aan dit feest zal bestaan in het inhuldigen van 't nieuw Maison du Peuple, in de Joseph Stevoos- straat, te Brussel. Volgens het roode blad zal er op den 2 on 3 April eene algemeene vereeniging van socialisten plaats hebben. Men zal dus op dien dag de onbetamelijke parodie vieren van den grooten verzoen dag der katholieken, zooals zij den dag der Eerste Communie en andore aan den Godsdienst toegewijde dagen p^riodeeren. ademde zij weêr vrijer. Men kon hem echter elk oogenblik in het oog krijgen, daarom moest zij naar hem toe, om hem op het dreigende gevaar van ontdekt te worden opmerkzaam te maken. Zij kon de zaal niet doorgaan, zonder de aandacht te wekken. Zij stond op en trok de gordijnen dicht, zoodat niemand haar kon zien. Haar vader was, verschrikt, terugge weken hij scheen haar eerst op te merken toen zij haro plaats verliet. Sofie opende zacht het venster en sprong er nit in den tuin. 't Was stikdonker. Zij sloot voorsishtig het venster en riep zacht Vader vader Sofie fluisterde eveneens zacht de stem van haren vader uit het struikgewas. Sofie spoedde zich tot hem en hij sloot haar iu zijne armen. Kom moo naar de klippen, duisterde zij. Wij zijn daar veiliger.' Haar vader nam haar by de hand en z(j begaven zich naar de klippen, waar sij zich op een veilig plaatsje neerzetten. Hier ver weet Sofie haren vader zyne onvoorzichtig heid. Ik heb mij onkenbaar gemaakt, zegde mijnheer Lepage. Ik begrijp niet dat gij mij herkent, Sofie... (WORDT VOORTGSZJEI).

De Denderbode | 1899 | | pagina 1