VEEMARKT T LIBERA LISMS kan niets doen dan SLECHT VOLK kv\eeken.(Woordw, ,„n pie dm&k Ziekte van H. M. de Koningin. Jongelingen - Congregatie. Rechterlijke kronijk. De Kerkdienst der Goede Week, Allerhande Nieuws. Kerkelijke Staten. Prijskamp voor 't Vee Do Meezen. Wij heb ben in België zeren soorten ran Meezeil i'e Groote' Koolmeesde Kleine Koolmeesde lieve blauwe Mees of Pimpelmees, de gekuifde Meesde Moerasmees, de Staartmees en de Baardmees. Het zijn allen insecten etende vogeltjes en als dusdanig worden zij door de wet besebermd. Docb dit is niet voldoende om ten volle tc beletten dat de nuttige vogelen uitgeroeid worden, is bet noediakelijk de diensten te doen kennen, welke zy ous bewijzen, en te too- nen hoe zij zich voeden. M. Clarencb M. Weed beeft, tot dit doel in den winter van 1897-1898 een zeker getal zwartkop- pige Meezen onderzocht. Deze bekoorlijke vogeltjes verteren «en groot getal schade lijke iusecten. Meu mag zeggen, dat hun voedsel bestaat uit eieren van bladluizen 21 per 100 Insecten van alle slag vor- mon meer dan 51 van dit voedselde spinnen en hunne eier«n 5 plantaar dige stoffen 28 °/a. Doch onder deze laat ste vindt men twee derde bladknoppen of brokjes van bladknoppen, dat do vogel bij geval heeft ingeslikt met de eieren van bladluizen. Het overschot bestaat uit zanddeeltjas en andere niet to bepalen stoffen. De studiën van M. Wied bewijzen klaar dat al de meezen zeer nuttige vogelen zyn en dat de menscb alles moet doen wat mogelijk is, om deze lieve diertjes te be schermen en te bewaren. Een menscb, die eene Mees vangt of doodt, een kind, dat de eitjes eenar Mees rooft of baar nest verderft, handelen dus dwaas cn onverstandig Schandelijk afdingen. Geuzen- bladen hebbeu geschreven dat een amb tenaar van 't beheer der ijzerenwegen aau de weduwe van een der slachtoffers van de ramp te Vorst, eene vergoeding en 's anderendaags het dubbel daarvan zou hebben aangeboden. Na onderzoek is zulks valsch bevonden. Wat zullen de gouzenbladen nu zeggen? Niels het vertelsel heeft zijn effekt ge maakt de haat tegen M. Vandeupeere- boom is opgerakeld hun doel is bereikt Die zal nog zoo kwaad niet zijn. Do Brusselaar, die zich op ecnen stootwagen en in tenue van bur gerwacht naar de exercitie liet vooren, is van de lijst geschrapt en veroordeeld tot eene jaarlijksche boete vaa 100 fr, Wel, velen zullen er aan dien prijs van af willen zyn I... heden bondgenoot der liberalen). Kieskronijk. De Monittur van van vrijdag b«Tat het koninklijk besluit, waarbij de kiezing ter vervanging vuu wijlen M. Heuse, volksvertegenwoordiger van Luik, bepaald wordt op 26 Meert. Openbare regenput. Te Brugge heeft de heer Dr Van Steenkiste het ge lukkig gedacht opgevat van het regen water, dat zoo overvloedig verloren loopt uit de goten der openbare gebouwen te vergaren en betten gebruike te stellen der bevolking mits betaling van eene ge ringe vergelding. Maandag der verledeue week had de aanbesteding plaats voor het maken van eenen regenput achter O. L. V. Kerk, die 750 hectoliters water zal kunnen bevatten, liet bestek beliep tot 2,627 fr. en is aangenomen voor 2,205 fr. Onzes dunkens, verdient dit elders navol ging- Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 1 bakkersgast 1 schoenmaker (leer jongen) 2 stiksters voor kousen enz. 1 jongen van 14 tot 15 jaar 2 leerjon gens voor het kleermaken; 1 goede dienst meid, loon 20 tot 25 fr. in de maand schrijuwerkers voor Brussel en Namen 10 goede machienbreisters. Vragen werk 1 bakkersgast (grootegast); 1 leerjon gen smid 1 kuiper 1 schrijnwerker, (halve gasi) dagloouers en fabriekwer kers een jongeling mot een zeer goed gcdiag, keuncude de Vlaamsche en Fran- sche uien, vraagt plaats als bediende zebryver) in fabriek of werkhuis een meisje met zeer goed gedrag verlangt werk als naaister. Heilzaam. In het Pruissische Hee reu huis hebben de heereu van Below - Salcske, br von Levetzow en Schlutow een voorstel ingediend, ten doel hebbende: 1° bet verbod van bet bezoek van koffie huizen, enz., door jongelingen onder de 18 jaar; 2"de gemeenten toelagen te ver schaffen om inrichtingen te doen openen of te steunen, waar de rypere jeugd zich op zon- en feestdagen ep aangename en tevens veredelendo wijze kan bezig houden. In eene bijlage wordt dit voorstel ver dedigd op grond van de toenemende ruw heid der rijpere jeugd in Pruizen, eer. gevolg van het gebrek aan een ideal, zyde bij bet veimaak en het verblijf i>, kroegen, dat lichamelijk en geestelijk schadelijk werkt. H. M. de Koningin is eerst den 26 Fe bruari te bed gebleven. Hare ziekte is dus nog maar zeer kort van duur. Zij was daags te voren nog van zin ge weest de vertooning in den Muntschouw burg bij to wonen, docb moest er, uit hoofde Tan lichte onpasselijkheid, van afzion. Daags nadien vernam men dat da borst kwaal erger was, dan men eerst meende. In 't begin was dokter Thiriar, die H. M. gewoonlijk verzorgde, niet ongerust. Maar zij is geene gemakkelijke zieke eu heeft eon afschuw van geneesmiddelen. Eu men weet het, de borstziekten vra- geu in bet verzorgen der gootsto omzich tigheid. Het was in den nacht van zaterdag op zondag dat de ziekte hot meest toenam. Ook deed de Koning zijuo dochters per telegraaf verwittigen. En dit deed hij nog slechts in het uiterste oogenblik, daar men weet dat princes Clementine,lijdend aan eeue keelziekte,hare kwaal door eene al te plotselinge luchtverandering, kan verergeren. Ten 5 uron 56 is prinses Clementine in do Noordstatie aangekomen. De Koning wachtte haar af, vergezeld van zijDOu erdonnancieofficicr luitenant Nypels. Hij stapte moeilijk, leunend op zijnen stok en was blijkbaar ook onpas selijk ten gevolge van zeuuwpijn en waar schijnlijk ook do aaudoeuiug. Z. M. had eon dikken sjerp om den hals. Dc talrijke aanwezigen groetten eerbie dig den Koning, toon hij zich naar don reiswagon van de prinsos begaf. Deze laatste omhelsde weonend haren vader eu verliet vervolgens aan zijnen arm dc statie langs de hoofddeur, na een kort onderhoud over den toestand der Konin gin. Daarna stapten beiden in den coupé die buiten de statie waehtte eu roden in galop naar het kasteel van Laken. M. Vandenpeereboom, kabinctsoversto is in den namiddag in een hofrijtuig aan het ministerie afgehaald en naar het paleis van Laken gereden, waar hij door don Koning ontboden was. De toestand der Koningin is in den loop van den dag noch beter, noch erger geworden. Zij ijlde en kende niemand, zelfs den Koning niet. Hare eerodames werdeu niet meer in de ziekekamer toegelaten. Niemand had er toegang dan de Koning, de twee zieke- zusters éu de kamermeid, mej. Mesmaec- ker, In den namiddag heeft Mgr Simons van eenen stond helderheid van geest gebruik gemaakt, om haar het H. Oliesel en de H. Communie toe to dienen. Daarna riep zij mej. Mesmaecker aan het bed, drukte baar beide handen zegde naeenige vriendschappelijke woor den Ik voel dat mijn «indo nadert ik ga sterven. Vaarwel. Rond 9 uren 's avonds heeft II. M. een weinig melk kunnen nuttigen. Rond 11 uren is zij in slaap gevallen en men verwachtte een betrekkelijk goe den nacht. Men telegrafeert uit Rome dat Z. H. de Paus zeer dikwijls laat vernemen naar den toestand van H. M., die hij altijd zeer genegen is geweest. De Pauselijke nuncius is aanzocht, den H. Vader met elk ziekteverschijnsel be- Brussel, 7 Meert, 10 uren 's avonds- Ziehier de tekst van liet officieel bulle tin Er zijn goene verwikkelingen voorge komen. Do dag is rustig geweest. De toestand doet zich gunstiger voor. (Gel.) THIRIAR. ROMMELAERE. STIÉNON. Eene latere tijding meldt dat de besta- tigde beternis, herstel laat verhopen. Aanstaanden Zondag, 12 Maart, algemeens Communie tei eere van den H. Joseph, om 6 uren, in de Kapel der Eerw. Dameo, Molenstraat. Volle aflaat.Om 11 uren geen vergaderiug. Passiezondag, 19 Maart, do vergaderiug in de Kapel der JoDge Dochters, Klap- straat. Gedurende de aanstaande Missie geen vergadering. Onregelmatige trekking eener tombola. M. Olaete, onderwijzer, eischte van do Maatschappij Brussel-Tentoonstelling en vau de Hulpbank der Beurs de betaling van Let groot lot, omdat in eene vernie tigde trekking zijn nummer het eerst was uitgekomen. De koopbandelsrechtbank gaf den on derwijzer ongelijk. De viorde kamer van het beroepshof heeft dit vonnis bekrachtigd. M. Olacto wordt verwezen tot al de onkosten van de twee processen. Onze lezors zullen zich herinneren dat do trekking in kwestie werd vernietigd nadat men bemerkt had dat er een num mer uit de trommel was gevallen. Mr H. DESSAIN, Uitgever te Luik, komt in 't licht te geven in het latiju en in het nederlandsch, vol- geushet missaal, het brevier en het pon tificaal van Rome, zoo als hij geschiedt in de parochies en in de onderwijsgestich ten, met aanduiding der rubrickeu, uit legging dor ceremoniën cn talrijke ophel derende aanmerkingen, betreffende de geschienis van bet lijden O. H. J. C., volgens de vier Evangelisten, voorafge gaan door do Mis van den H. Franciscus van Sales, ten dienste der geloovig«u die het lijden dos Heeren gaarne overwegen en er de minste bijzonderheden van ver langen to kennen door den Z. E. H. Ka- uunnik P. A. H. Meyebs, oudbestierder au het Klein Semiuaiie van S' Truiden en den E. H. Paul Keekhofs, pastoor te lioesselr, oudbestierder der Normaal school van S' Truiden. Eet zelfde werk beslaat in 't Fransch. PRIJZEN Ingenaaid, fr. 1,25 (franco per post fr. 1,35)iu linnen stempel band rood op snede, fr. 1,70 (frauco per post fr. 1,85;Op aanvraag to verkrijgen ten Bureele van Denderbode. Dendermonde.Ter gelegenheid der inhuldigingsfeesten van de werken aan de Schelde, zal hier dezen zomer, door den Cercle artislique een tentoon stelling van schooue kunsten worden gehouden. Deze feesten blijven bepaald op half Juni. De laatste... De laatsto gedeco reerde van hot IJzeren Kruis M. Ch. Stapleaux, oud-majoor der genie, is te St.-Joost tcn-Noode overleden. M. Stapleaux werd geboren in 1811.Hij werd gedecoreerd voor zijn moedig ge drag bij de gevechten te Brussel en te Waelhem. In den nacht van zaterdag op zondag zag een werkman van Curoghem.die langs den Bergonschen steenweg naar huis ging rook opstijgen uit het dak van do huide- vetteiïj dor firma Versé. Hy wekte den huisbewaarder, verwit tigde vervolgens den commissarie Dubois en weldra waren de policie en de pom piers ter plaatse. Het vuur had zich echter reeds door geheel het buis versprei! en het was niet moer te blusschen, zoodat do gansche fabriek veruield werd. Meu gelukte er echter in, het verder uitbreiden vau deu brand to beletten. De bureelen werden behouden. Er is voor 200,000 fr. schade en 150 arbeiders zijn zonder broodwinning. —Een Van Dyck te Gent ontdekt (f) Naar bet schijnt zou onlangste Gent, ia zonderlinge omstaudigheden eene schil- dery van den groeten Antwerpschen mees ter ontdekt zijn. Ziehier wat men verteltEenigo dagen geleden werd eene openbare verkoopzaal onzer stad eeno schilderij te koop gebo den, welke in zeer erbaimclijken toestand was. Zij bad jaren lang op een rommel zolder gestaan en was nu met anderen ouden brol,zooals de eigenaar het heette, naar de verkoopzaal gedaaD, daar hij van woning veranderen wilde. De schilderij, die eene Madonna met het kindje voorstelt, kreeg nauwelijks eene koopster aan den spotprijs vau 14 fr. in den peisoon van een voddenkoop vrouw. Door tuzschenkomst van een ge- buur zond zij het stuk naar eenen oud- beidskundige die het kocht voor 75 fr. De oudheidskuudigo verkocht het op zijne beurt aau M. S. een vreemden koopman, dit maal voor 900 fr. Het stuk werd dan raar Weeneu gezonden en vond daar oumiddelijk eenen kooper voor 30,000 fr. Na de kuiscbiug zou gebleken zijn dat de schilderij van een onbetwistbaren Van Dyck is, de kopij met kleine verandoiiu- gen van een doelt dat in het museum van Munchen bewaard wordt. Internationale prijskamp van Sa menzang en gemengd Koor te Antwerpen. By gelegenheid van de feestvie, iag der 300® verjaring van Van Dijck 's ge boorte tfordt door het Gemeentebesi uur van Antwerpen, met de medewerking der maatschappijen Lt Wallonië en Dc Jonge Vlamingeu, een internationale prijskamp van Samenzang en gemengd Koor op Zondag 20 en Maandag 21 Oogst uitge schreven. Een belangrijke som is bestemd voor de prijzen van dien Wedstrijd, waarop alle Belgische en Vreemde Maatschap pijen uitgenoodigd worden. Voor inlichtingou zich wenden tot den algemeenen schryver van het inrichtings komiteit M. Donckier de Donceel Wolfscraat, '21, Antwerpen. Telefoon 2111. In de Marnixstraat, uabij St-Jans- plaats, te Autwerpen, is iu het huis n. 2 een kleinen kruidenierswinkel, gehouden door de echtelingen Govaerts-Tubbacx. De man en do vrouw waren beiden voor den derden keer getrouwd. De vrouw heeft uit haar tweede huwelijk eene dochter van 17 jaar, die in eenen post dient. Man en vrouw Govaerts kwamen slecht overeen. Hij, ofschoon 62 jaar, dronk veol,mcer dan hem schoon stond, en nu zondag was hy reeds drie dag--n achtereen dronken geweest. Van werken kwam er dus weinig of niets. Daarbij was bij oon onvergeeflijke plaaggeest. Zoo had hij zondag, terwijl de vrouw zich wilde klecden om uit te gaan, om haar to tergen, eeuen emmer vuil water over den vloer uitgegoteu en toen hare zoudagkleereu in den plas geworpen. Men begrijpt hoe dit de vrouw in gram schap ontstak. Er ontstond eene hevige ruzie, in welke de man een revolver nam en drie schoten achtereen op haar loste. Hij trof baar in den arm, in de linker zij en, toen zij wilde vluchten.iu den rug. Zijliepopdestra.it, riep de geburen ter hulp en, eer deze goed wisten wat er had plaats gehad, klonk binnen een vier de schot. Men ging zien en de man lag met door schoten hoofd op den vloer. Hij had zich een schot in den mond gelost, en was on- middelijk dood. De policie van het naburig hulpbureel werd spoedig ter plaats geroepen, en deze deed de vrouw in alle haast naar het Stuivenberggasthuis overbrengen, waar de kogels maandag morgend uitgehaald werden. Haar toestand was betrekkelijk goed, Als er zich geene verwikkelingen voor doen, schijnt haar toestand Diet gevaar lijk. Maandag morgend heeft een drama de volkrijke buurt dor Lange Scholier straat, te Antwerpen, in opschudding gebracht. In het huis n. 27 woonde een bejaard manneke, Marcus genaamd, een Hollan der, die den kost verdiende met horlogies te repareeren. Daar kwam dezen morgend tusschen 8 eu 9 uren een 17jarigeD jongen, om zijno horlogie in reparatie te brengen. Hoe schrikte hij, toen hij in de achter kamer eeuen persoon op de knieën voor het geldküffer van Marcus zag zitten, om het leeg te stelen. Naast hom lag het lijk van Marcus met doorstoken keel. De jongen liep verschrikt de straat op, riep om hulp en de geburen en policie, die aanstonds toesnelden,kwamen haastig binnen en hielden den vermoedelijken moordenaar aan. Het was een nachtwaker, een vriend van Marcus. Onder het hoofd van den doode lag een mes, maar daar kan de moord niet meê gepleegd zijn. Het vermoeden vau de eerste onderzoekers is dat dit mes daar neergelegd is om aan zelfmoord te doen gelooven. Een diefstal van belang is zondag avond gepleegd in do woning van den juwelier Stoelen, Somerstraat, te Ant werpen, terwijl do bewoners van het buis afwezig waren. De dieven namen mee 3 gouden vrouwenhorlogies en 2 dito ket- tiugen, 1 armband in goud en 2 iu doublé, 45 zilveren armbanden, 5 paar gouden oorringen, 3 paar dormeuseu, 4 spelden en een kruis met ketting, alles in goud,en ten slotte nog eenen spaarpot met 80 fr. Het parket van Hasselt is begonnen met het onderzoek van eene zeer ernstige zaak te Lommei. Tien personen zouden namelijk vergiftigd zijn door het eten van peerdenvleesch. Twee hunner zouden er van gestorven zijn. Nog andere personen, dio vloesch uit Duitschland hadden mee gebracht zijn insgelijks ziek geworden. Afschuwelijke misdaad te Rijsel. Mr Chosnelong, de advokaat van broe- der Flaraidien, beeft publiek geprotes teerd tegen dc wijze waaiop het rech terlijk onderzoek g-daan wordt, gansch tegenstrijdig met do wet van 8 en 10 december 1897. De magistraten hebben allerlei diugen gedaan waartoe zij geen recht hadden. Broeder Flamidion hooft aan den be stuurder en aan do broeders van Notre- Darne do la Treillc ccncu brief geschre den. De broeder laat woten dat men hem tien dagen laag in 't geheim gehouden heeft. Den 19 februari mocht hij eerst met twee gevaugeubewakors spreken. Auderdaags kwam ccn brigadier hem h den en bracht hem in eene zaal waar GO tot 70 gevangenen bezig waren met rouwkronen te maken, adresbaudeu te schrijven en ander werk te doen. De brigadier had den broeder gezegd dat men hom Julien zou nocmon. Tuu 7 ure moest bij naar eeno gemeenschappe lijke slaapzaal klimmen, doch hij kon geen oog sluiten. Een uu- lang liepen do govaugeneu in do zaal rond en hielden de schandelijkste gesprekken tegen de pries ters en tegen alles wat do goede zeden botreft. Ilet bed van broeder Flamidien stond nevens dit van een moordenaar van Roebaais. 's Anderdaags morgends werd de Broe der op do koer van het gevang aange sproken door eeu klein ventje dat hem zegde Ge weet dat ik uwe zaak ken Welke zaak antwoordde broeder Flami dien. Wel, do zaak der Muntstraat, vervolgde de onbekondo doch wees ge rust, gij wordt goed verdedigd. Meu bewijst zoo klaar als 2 maal 2, 4 is, dat gy onschuldig zijt. Ik heb al de dagbladen gelezen en heb do ouders be zocht deu dag na de begrafenis. Wees zonder vrees, zij verdenken u niet. - De broeder verzocht den gevangene aan nie mand daarover te spreken, doch drie uren later kende iedereen hem, niet voor een moordenaar, maar wel voor een onschul dig slachtoffer. Het gedrag der gevangenen veranderde als by tooverilag 's avonds, in de slaap zaal, spraken zij geen woord meer tegen den godsdiedst en behandelden deu Broe der met eerbied. De Broeder sluit rijnen brief mot to zoggen dat hij in goede gezondheid ver keert en vertrouwen hoeft in de herken ning zijner onschulJ. De gezondheid van Z. H. den Paus. De geneesheeren hebben de beste hoop in deu toestand vau den II. Vader. De wonde geneest regelmatig en do betemi! is voldoende. Biunon een tiental dagen zal de Paus geheel hersteld zijn, deDken zij. De operatie zal zelfs den algemeenen toestand van don H. Vader ten goede komen en rijn leven ongetwijfeld verlen gen. Toen zij gisteren Leo XIII verlieten, voorzegden de geneesheereu hem ceu lang leven. Alvorens te slapen heeft Z. H. een gedicht geschreven over een toeval, gelijk aau het zijne, dat Paus Clemens XII over- kwam. 's Morgens las de Paus dit gedicht de geneesheeren voor, maar deze zetten hem aan zich van elke beweging te ont houden, indien hij biunen ecnige dagon wil genezen zijn. De doorluchtigo zieke beloofde zich voortaan naar hunne voorschriften te gedragen. Ziehier het officieel bulletijn van 5 ure 45 's avonds De Paus hoeft een goeden dag door gebracht. Hij klaagt ovor geen da min»t« pijn en verklaart zich zeer wel te gevoe len.De temperatuur is 47.De pols teekont 72 slagen. De ademhaling is 22. - Geteekend MAZZONI LAPPONI. Romo, 4 meert. Z. H. de Paus heeft een goeden nacht gehad. Indien de beternis vandaag voort duurt, zooals men hoopt, zal men geen geneeskundige bulletijns meer uitgeven, Dr Lapponi heeft aan Don ChiciotU eenen brief gezonde waarin hij zegt dal do operatie noodig en dringond was, omdat het gezwel ontstoken was. Dis operatie bad tot hiertoe niet plaats gehad, omdat er geene dringendheid bestond, zooals in de laatste dagen. Dr Lapponi besluit dat het welgeluk- kon der operatie tot hiertoe volledig schijnt. De Paus is Jtfaandag ten half elf opge staan en uit zijn bed gebleven tot oen uur. Zaterdag heeft hij, wegens den vasten, geen vleesch willen eten. Maandag nam hy enkel vloeibaar voedsel. Te vijf uren was de toestand nog altijd goed. STAD AELIT. Het College van Bur gemeester en Schepenen, v op voorstel van de Bestu- rende Commissie der Vee markt, heeft besloten dat op Zaterdag 25 Maart 1899 zal gehouden worden op de Houtmarkt eene buitengewone Veemarkt ge volgd yan.eenen Prijskamp voor vet vee. PRIJZEN. HOORNVEE. Eerste reeksOssen. A. Ossen met ten hoogste 1 tanden i* pr 5o fr. en gouden medalie; v pr. 3o ff. en zilveren me- dalie; 3« pr. 20 fr. cn bronzen medalie. Ossen met 2 tot 6 tanden. i»pr. 5o fr. en gouden medalie; 2" pr, 3o fr. cn zilveren medalie; 3e pr. 20 fr. en bronzen medalie. Tweede reeks Vaarzen. Vaarzen met ten hoogste 2 tanden i* pr. 5o ff. en gouden medalie2» pr. 3o fr. en zilveren medalie; 3« pr. 20 fr. en bronzen medalie. D. Vaarzen met 2 tot 6 tanden i' pr. 5o fr. en gouden medalie; 2» pr. 3o fr. en zilveren me dalie; 3* pr. 20 fr. en bronzen medalie. Een bijzondere prijs van 25 franken zal toege wezen worden aan den koopman die het grootsts getal magere beesten ter markt zal brengen. VERORDENINGEN Art. 1. De inschrijvingen worden opgenomen ten lokale der Commissie bij den heer E. Kie kens, slachter, op de Houtmarkt, te Aelst, te reke- 1 ncn van heden tot Zaterdag a5 Maart aanstaande, om 8 uren 's morgens op welke uur dc inschrij- vingslijst zal gesloten worden. Art. 2. - De dieren mogea maar in eenen prijs kamp aangeboden worden. Art. 3. Al de dieren die aan den prijskamp deelnemen moeten ten laatste om 8 ca half uren 's morgens in dc daartoebestemde afgeslotene plaats gebracht wezen. Art. 4, Me prijzen zullen toegewezen worden door eene Jury aangesteld door de Commissie onder goedkeuring van het Stadsbestuur. Schrijvers zullen aan het Jury toegevoegd wor den, maar zij blijven zonder beraadslagende stem. Art.'5. Het Jury zal zijne werkingen begin nen om 9 en half uren stipt. Het zal beslissen over alle betwistingen dewelke zouden kunnen opgeworpen worden. Art. 6. De medalifin zullen onmiddclijk na het besluit van het Jury overhandigd worden. De bekroonde dieren moeten in de afgeslotene plaats voor den prijskamp blijven tot 12 uren s middags. Art. 7. In geval van gelijkheid wordt het bedrag van den prijs verdeeld. Art. 8. De dieren aan de leden van het Jury behoorende kunnen aan den prijskamp niet deel nemen. DE BESTURENDE COMMISSIE De Secretaris, De Voorzitter, G. Teirlinck. B" P. Bethune. Leden R. De Gheest, B. Clinckaert, H. Van de Putte, E. Renneboog, V. De Wolf. Gedaan tc Aelst, ten Stadhuize.den 3 Maart 1899 De Burgemeester en Schepenan, De Secretaris, M.-L. Gheeraerdts. Oscar Reyntens.

De Denderbode | 1899 | | pagina 2