Een en ander. 'T LIBERA- LIS3IVS is eene vrijdenkerij ge- £=- worden. En 't li- beralismus kan niets dan SLECHT VOLE kweeken (Woorden van Pie Daens Buurtspoorweg Gemeente Hoorsel. De Betooging-Woeste Kiezing te Luik. Abdij Affligem. Godsdienstig nieuws. LOTJRDES Allerhande Nieuws. Holland. Frankrijk. Steenkolen in Limburg. Het provinciaal bestuur heeft aauvraag ge kregen om vergunning voor het ontginnen van twee steenkoolmijnen in deze pro vincie. heden bondgenoot der liberalen) S> Martinunkerk. Schilderij vanS' Hochus. Gelijk men weet is er kwestie van vergrooting onzer S* Mar ti nuskerk en hiertoe ontbreekt er veel geld. Wij vernemen dat de Kerkfabriek in onderhandelingen is getreden met den Amerikaanschen miljardair Vander Bilt welke de schilderij van S' Rochus, een Rubbens, zou willen aankoopen. Zaterdag aanst., «les namiddags komen de verte genwoordigers van M. Vander Bilt ter Sl Martinuskerk om de scbildery nog eens te onderzoeken en te zien of men tot accoord kan geraken. M. Vander Bilt heeft reeds twee miljoen en half laten aanbieden.... Twee miljoen en half en nog wat daar bij de vergrooting onzer kerk ware verzekerd. M. Bara, zegt - VEtoile Beige treedt af als Voorzitter van de liberale Asso ciatie van Doornijk, een bewijs dus dat het liberalism naar de maan gaat. Oerdegem-Aalst-Assche. Maandag kwam de heer ingenieur der Maatschappij ten Stadhuize onzer Stad om met het Collegic van Burgemeester en Schepenen te onderhandelen over don nieuw aangenomen weg door de lijn bin nen onze Stad te volgen Naar wij vernemen is het vroeger aan genomen plan als volgt gewijzigd Koolstraat, Birk-Martensstraat, Veld- straat, Fabriekplaats, Vooruitgangstraat, Statieplein, Albert-Lienartstraat, Vaart- straat, Vaart (Brug over den Dender), Sl Annastraat, Iiooge Vesting enz., naar den Brusselschen Steenweg. Wij herinueren aan onze geachte lezers de Jaarlijksche Tooneelfeesten, die te Moorsel, zullen gegeven worden door de heeren Leden der Koninklijke Harmonie S" Cecilia - op Maandag 3 April (2* Paaschdag) en Zondag 9 April (Be loken Paaschen) telkens om 4 nren 's na middags ten lokale der Meisjesschool. De Koninklijke Harmonie van Moorsel is beroemd om hare overheerlijke en ver makelijke feesten en wij mogen dus ver zekeren dat wie ze zal bijwonen hoogst aangename uren zal doorbrengen. v is bepaald vastgesteld op Zondag 11 Juni aanst. Steenkolen in Limburg. Te Doonrade (Limburg) is door den ingenieur Przibilla eene steenkolenlaag ontdekt, waarvan de dikte van ambtswege vastge steld wordt, door M. Blankevoort op 1,10 m. tot 1,15 m. dikte nu zal nog tot een tweede en derde laag doorgeboord worden. Kampstrijd voor het vet Vee.Zatenlag 11., 25 Maart, 5^ heeft, alhier ter SsS? II o u t m a rkt, eonen buitengewonen kampstrijd voor vet vee alsook eene markt voor mager vee plaats gehad. Ondanks ongustig weder werd eene talrijke menigte er door naar onze Stad gelokt. Meer dan veertig koppen vet vee waren ten toongesteld welke de bewondering der kenners verwekten. Het getal der magere beesten ter merkt gebracht, beliep tot over de 200 koppen, De heeren Leden der Commissie van do Veemarkt hebben aan onze Stedelijke Overheden 't bewijs geleverd dat de Vee markt onzer stad van jaar tot jaar voor uitgaat en dat men zich elders niet bege ven moet om beter soort van kweekbeesten aan te koopen. Om alle kritieken te ver mijden, heeft de Commissie drij vreemde ervarene kenners, als leden van de jury, gelast met het beoordeelen der tentoon gestelde beesten. Ook zijn allen overtuigd geweest dat de jury in alle onpartijdigheid heeft geoordeeld en de premiën voor de verdieustrijkste beesten zijn uitgeloofd geworden. Gedurende de Tentoonstelling gaf een fanfaarkorps onder de leiding van M. H. Rogghé vader, verscheidene fraaie arias ten gchoore. Men mag zeggen dat de kampstrijd voor een begin eenjgoeden uitslag bekwam en dus voor de toekomst veel belooft (Medegedeeld.) Zondag heeft te Luik de verkiezing plaats gehad van een lid der Kamer van Volksvertegenwoor digers in vervanging van M. Heuse over leden. M. Micha, candidaat der socia listen, progressisten en doctrinairs, be kwam 81,812 stemmen en M. Francotte, catholieke candidaat, 44,427 stemmen. Er waren talrijke witte stembrieven voorts- komende ten groutere deele van christene democraten eu doctrinairs die het over hun hert niet konden krijgen voor M. Francotte te kiezen. Sedert de laatste kiezing won de catholieke candidaat ongeveer zeven dui zend stemmen. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 10 goede machienbreisters 2 kleerma kers 2 schoenmakers 2 sraeders 3 schrijnwerkers 1 kuiper; 1 goede dienst meid, loon 20 tot 25 fr. ter maand. Vragen werk Een meisje met zeer goed gedrag en kunnende goed de kleermakerij, verlangt posten om zich ten huize to begeven eon jongeling met goed gedrag, kennende de Vlaamsche en Fransche talen, en heb bende een goed geschrift, vraagt plaats als bediende (schrijver) in fabriek of werkhuis. 1 koetsier daglooners en fa briekwerkers. Kieahervormlng. De re geering heeft de belofte gedaan een ont werp van kieshervorming ter Volkskamer aan te bieden vóór einde April. Gedu rende het paascb verlof zal de heer Minis ter van binnenlandsche zaken er zich bijzonderlijk meê onledig houden. Zekere dagbladen beweeren de bijzon derste schikkingen van 't ontwerp te kennen doch die beweeringen zijn op niets gesteuud en hunne inlichtingen zyn dus niet te vertrouwen. De plechtige Mis met Sermoen en Offe rande, van wege de Bedevaarders van Aalst-Mijlbeke, zal geschieden niet om half tien, gelijk wij in ons voorgaande nummer aankondigden, maar om half negen. 22"e Belgische bedevaart der Mei maand naar O.-L.-V. van Lourdes. Bedevaart vergezellende de arme zieken onder de hooge bescherming van den Kardinaal-Aartsbisschop van Mechelen eu het eerevoorzitterschap van Mgr Mer- cier. Datum Van 25 April tot 3 Mei 1899. Vier bijzondere rechtstreeksch© treinen 1° Van Luiklangs Namen en Charleroi. 2° Van Tongerenlangs Sl Truiden, Landen en Charleroi. 3° Van Antwerpenlangs Brussel en Ber gen. 4° Van Gentlangs Kortrijk. Prijzen Vau Antwerpen, Luik en Tongeren .- lsW, 148 fr. in 2de, 96 fr. in 3dc, 64 fr. Van Gent, S' Truizen en Landen in l8le, 146 fr. in 2de, 95 fr. in 3de, 63 fr. Van Brussel en Namen in Is", 144 fr. in 2d®, 93 fr. in 3de, 62 fr. Van Charleroi, Bergen en Kort rijk in Ist0140 in 2de, 90 fr. in 3d0, 60 fr. Verhooging van 5 frank voor deze die, na den 31 Maart 's middags, zullen inschrijven. Definitieve sluiting der lijsten, den 10d*n April. Arme zieken. Men wordt ver zocht de almoezen voor 7 werk der arme zieken en de aanvragen ter aanveerding van zieken bij de bedevaart, vóór 15 Meert te verzenden aan den eerw. heer Thiéry, leeraar ter Katholieke Hooge- school. Vleminckxstraat, 1, Leuven. Voor omstandige prospectussen, inlich tingen en inschrijvingente schrijven naar den Voorzitter van het Komiteit, M. Bosman, Fabriekstraat, 13, te Brussel, of uaar de briefwisselaars der Provincie OOST-VLAANDEREN. AalstM. R. Moyersoen, advocaat eerw. heer Willetns, pastoor van S'-Jozef Aude- naerde eerw, heer Heyvaertonder pastoor. Geerardsbergen Mej. M. Van Bockstale, Statieplaats.Ninove: eerw. heer Brocorens, onderpastoor. Sottegem eerw. heer M. De Corte pastoor-deken. Z. M. de Koniug is voor eene kuur naar Wiesbaden vertrokkeu. Bij zijne terugkomst zal hij, na eenen dag of twee verblijf te Brussel, weèr voor een paar weken op reis gaan. In eene Brusselscho liefdadigheids maatschappij heeft een aanbevoleu brief aanleiding gegeven tot do volgende truterij Daar werd namelijk door den brieven- drager zoo een brief aangeboden meldende het adres - Aan de leden der maat schappij X. Maar daar de baas uit het lokaal toch de leden der maatschappij niet vertegen woordigde, mocht hij den brief niet in ontvangst nemen eu toen 's avonds de leden hun pintje kwamen drinken, maakte hij hun melding van het geval. De voorzitter begaf zich, namens het bestuur, uaar het middec-postbureel, om den brief, tegen zijn handtecken, af te halen, wandelde daar, na duizend vragen om inlicbtiogen, van het eene bureel- raamke naar het andere, toen bij eindelijk aan het rechte was. Daar deed de bureelbediende hem op merken dat de bl ief niet gericht was aan den voorzitter, maar wel aan de leden van de maatschappij. Dit gaf den braven man een gedacht. Iu haast riep hij al de leden bijecD, huurde een muziekkorps, kleedde zich in habiet, cn zoo begaf do maatschappij zicb iu plechtigen stoet naar het postbureel, om den brief te gaan ontvangen. Als er nu maar eene goede gift in zit voor den arme I Maar dit kan ook nog wel eens tegenvallen. De weduwe W., met hare kinderen woouachtig in de Jollystraat, te Brussel, ontmoette verleden week hare zuster aau den arm van zekeren Louis F., voerman in dienst van hot spoorwegbestuur. Daar zij wist dat F. getrouwd was, ver wittigde zij hare zuster, on deze brak na tuurlijk hareu omgang met F. af. Deze was hierover zoo woedend, dat hij besloot, zich to wreken. Hij wachtte de weduwe af, toen doze 's avonds in de buurt bier ging halen. Hij greep de vrouw bij do keel, wierp haar op den grond en sloeg haar met een kneuzend voorwerp herhaalde malen op het hoofd eu de borst. Het hulpgeroep der vrouw en der her bergierster, wekte de aandacht der poli- cie, die den lafaard aanhield. De arme vrouw werd, hevig bloedend uit verscheidene wonden, naar huis ge bracht. Haar toestand is zeer erg. Nonnen uit Armenië. Eenige wekeu geleden kwam Mgr de Aartsbis schop van Sébaste (Armenië) naar België, om de noodige geldmiddeli-n op te zoeken, ten einde de werken van zijn beproefd bisdom ter hulp te komen. Hij bezocht eenige kloosters. Getroffen door do orde eu de zelfopoffering, die in onze kloosterorden heerscht, vroeg hij aau do oversten om eenige Anneniaan- sche zusters in hunne gestichten te willen aauveerdeD, ten einde hen in te wijden in het kloosterleven der Belgische Zus ters. Dit verlangen is ingewilligd. Tien novi cen der Armeniaansche kloosterorden zijn aaugekomen. Vier zijn gezonden naar de Zusters van Liefde, te Gent, drie an deren bij de Zusters Franciscanen, insge lijks te Gent, en do drie overigen bij de Vrouwen van den H. Andreas, tc Brugge. Aan den overweg van Houthem reed een petroolverkooper met zijnen wageu over de spoorbaan, waarvan 's nachts do bareel opeu blijft. Eensklaps zag hij eenen trein aankomen. Hij zweepte zijue peer- deu, de machinist van den trein deed al het mogelijke om te stoppen, doch 't was te laat. De wagen werd in splinters gere den en de voerman cn een zijner peerden op den slag gedood. De schok sloeg den machinist tegen den wand van den stoom ketel en veroorzaakte den man ernstige inwendige kwetsuren. De stoker kwam er met lichte kneuzingen af. De locomotief werd beschadigd. Do reizigers van den trein bleven ongedeerd. Ongeluk in eene pasteibakkerij. Iu eene pasteibakkerij der Carnotstraat, te Antwerpen, werkten twee jonge gasten Denis Thinck, 17 jaar en Hendrik Mee wissen, 19 jaar, die daar in huis woonden en buuue slaapkamer hadden in het ach tergebouw, waar ook het werkhuis en de oven zijn. Er was zaterdag geavondmaald met mosseleu en de jongens haddou er goed van geëteu. Daarna hadden zij, daar het zoer koud was, nog tot een uur of tien bij den oven gezeten ca waren vervolgens ter ruste gegaan. Dien oven wordt met coke gestookt en het reglement is, dat er na 6 uren geen brandstof meer opgeladen mag worden. Hebben de jongens nu dit verbod over treden Hebben zij den sleutel van den oven toe en de deur ervan opengelaten Is de verstikkende lucht, over eenen af stand van verscheidene meters, in hunne kamer gedrongen Of hebben de mosse len een noodlottig uitwerksel gehad Dit zal het onderzoek moeten bewijzen. Altijd is het zeker dat de gasten zater dag morgend, toen de nachtwaker ten 4 uren kwam bellen niet opstonden. En toen do meestergast zaterdag mor gend in do werkplaats kwam, vond hij alles nog in rust. Hij klopte op hunne kamer, riep hen, maar kreeg geen autwoord, en binnen gaande, vond liij ben beiden zonder tee- ken van leven te bed liggen. Dadelijk gaf hij het alarm, een genees heer kwam toegesneld en deze bevond dat Denijs Thinck reeds opgehouden had te levon. De andere Hendrik Meewissen leefde nog en werd in alle haast naar het gasthuis van Stuiveoberg gebracht, waar hij, dank aau de goede zorgen, waar schijnlijk herstellen zal. Dijnsdag middag scheen bij reeds bui ten gevaar. Belangrijke diefstal. Zaterdag nacht is een belangrijke juweelendiefstal geploegd, ten nadeele van M. Alois Sa- mans, een Duitscher, sinds eenige jaren woonachtig iu «Ie Blauwstraat, to Boom, eu het beroep uitoefenende van horlogie- maker en goudsmid. De koer van M. Samans paalt aan het kk-iue acbterplaatsken der herberg van M. Dehaes en deze geeft met een zeer klein achtenroortje in het eenzame en verlaten O.-L.-Vrouwestraatje. Over het afsluilingsmuurken van M. Dehaes zijn de dieven op dezes achter plaats en zoo bij middel eeuer kleine lad der over den muur vau M. Samans ge klommen. Uit de achterdeur is de waaier gesDeden, en eens laDgs daar binnen, zijn de grendels der deur geopend eu hadden de dieven vrij spel. Zij hebben in den winkel een groot aantal gouden voorwerpen gestolen als mans- en dameskettingen uurwerken, riugen met en zonder briljanten, ooriin- ringen, oorbellen, brocben, armbandeD, enz. enz. Alles oppervlakkig door den eigenaar geschat op omtrent 30,000 fr. Al de gestolen voorwerpen waren uit de doozen gerukt en deze lagen als ge strooid in den winkel. Zilverwerk bleef meest onaangeroerd, even als kettingen in uikkel, simili. enz. De groote weerde alleen beeft de dieven bekoord. Het leêrke dat gediend heeft om over den muur te klimmen, stond zondag mor gend nog op het achterplaatske der her berg Dehaes. Het hoort aan M. C. M., die aan den overkant der O.-L.-Vrouwestraat woont en wiens achtei poort zondag morgend zoo bet schijnt opeu stond. Men moet dus veromlerstelleu dat de dieven het daar hebben weggenomen De diefstal moet gepleegd zijn tusschen 3 eu half cn 4 en half uren, want eene vrouw, wier woning paalt aan die van M Samans is om die uren, tweemaal n achter moeten gaan, en telkens heeft /ij bij M. Samans licht gezien. Ziju de die' misschien door het gerucht dier vrouw oj» de vlucht gegaan Dit is wel mogelijk, want iu den winkel is er nog veel goud eu zilverwerk achtergebleven, dat uiterst g« makkelijk meê te dragen was. Ook h< achterlaten van de ladder zou aau verra sins moeten doen denken. I)e gendarmerie is, evenals de plaatse lijke politie ter plaatse seweest en een onderzoek is geopend, 't Is te hopen dat de daders van dezen diefstal spoedig ont dekt worden. De bewoners hadden gedurenden den nacht hoegenaamd geen gerucht gehoord eu ontdekten eerst don diefstal 's mor gens als zij opstonden. Handelsblad. Hoe onvoorzichtig Eene 22ja- rige juffer, te Brugge wonende, wilde hare witte handschoenen die zij met naphte gekuischt had, aan de warmte van eede petroollamp droogen. Niet zoo haast werden de handschoenen warm of een hevige slag galmde door het huis, do petroollamp was door de ontploffing om- vergevallen en het onvoorzichtige meisji werd aan bandon en aangezichi erg ver brand. Men hoopt dat dit droevig ongeluk grootste aandeel in de vangst, namelijk 3/4 heeft Groot-Brittannië. Engeland vangt gemiddeld voor 51 en Schotland voor 35 millioon fr. visch per jaar. In de derde plaats komt Nederland met eene weerde van 23 millioon en dan Frankrijk en Duitschhnd, respectievelijk met 15 en 12 millioen fr. per jaar. Gerust kan men het gewicht van de gebeele angst op 17 millioen centenaars schatten I Oude menschen. Wij lezen in een Hollandsch blad Donderdag vierde Francois De Reu, te Nieuwvliet. zijnen 103*n verjaardag. De oude man is nog gezond. Het eten smaakt hem bijzonder goed. Zijn gehoor is ook nog zeer goed, en bij leest zonder bril, terwijl hij soms uog buiten gaat, ofschoon met een stokje. Dezer dagen, bij het overlijden van den oud-strijder P. Van Rooyeo, heeft men hem ten onrechte Utrecht's oudsten inwoner genoemd. Er is oene ingezetene die voornemens schijnt in drie eeuwen te willen leven, ingezien de goede gezond heid die zij geniet en spijts hare 102 jaar. Het is mejuffer II. Mulder, den 2G Sep tember 1796 te Leiden geboren. Ook een verzamelaar. Iu de na bijheid van Kampeu, woonde een man, die door het Armbestuur en particulieren ondersteund werd, Goossen genaamd. In zijn versleten plapje zag bij er uit als de verpersoonlijking der armoe. Maar hot huizoke waar hij in woonde, was het zijne. Eu daarbinnen vond men, zooals een der aanwezige oudkleerkoo- pers uitriep Vijf honderd jassen meneer. Nooit eerder heb ik zoo iets gezien. Ghelóof me op m'en woord van werachtig, 't is zoo. Enkel op die eene hoop daar liggen twin tig soldatenpakkies, zei ik gezond zijn Aan een schutsel werden zij op hoop- kens gelegd van tien en afzonderlijk ge veild. Verder Kousen en sokken, in alle kleuren, grootten en kwaliteiten lagen als een bonte mengeling op een hoop van bijna ■een meter hoog, dan ook op hoopeu broeken, schoenen (40 paar) blokken (waaronder veel nieuwe), kachels on hoe den (80), ja, hoeden in alle mogelijke modellen, verdrnkt iu kisten meer dan twee stuks vol. Verder koper, ijzer en blik; stapels brandhout, wandelstokken, turf, kortom, te veel om op te noemen en niet to gelooven. Zelf liep Goossen steeds ia een duaj schokkerspak met een armzalig rood zak-j doekske om den hals en een hoedje op j a uuunanc ulu uou rnua cu <;uu nuuii geene erge geroken zal na zich slepen g he, hoofd dat 2i:n yj doch het slachtoffer zal. naar men vreest i J doch het slachtoffer zal, naar men vreest steeds de sporen van bare onvoorzichtige daad blijven bewaren. Na lang opstoken en woelen zijn de socialisten er in gelukt, de werklieden der nagelfabriekea te Fontaine-l'Evêque tot staking over te balen, zoo de fabri kanten tegen 1 April geen vermindering van werkuren en verhooging van loon toostaan. Moord te Verrebrocck. Vrijdag avond is te Verrebroeck, in de Blikken, de zoon der weduwe Gilles doodgeschoten toen hij eeu zieken gebuur bezocht had om te zieu of bij er moest gaan waken. Men heeft vermoedens op smokkelaars, die hem voor eenen douanier aanzagen. Nadere bijzonderheden. Het was vrijdagavond rond 8 uren, dat de onge lukkige Petrus Gilles, oud 18 jaren,derde zoon eener weduwe met zes kinderen, die landbouwster is op eene hoef iu de Pol derstraat, te Verrebroek, ceu zieken vriend had bezocht en in het uaar huis komen eerst bij zijuen barbier den baard liet scheeren, daar het 's anderendaags heiligendag was. Toen bij het huis van den barbier ver liet, was het 8 ure en een kwaart. Nau welijks kon hij eenige voetstappen gegaan zijn. toen meu een schot hoorde afgaan. De jongen lag getroffen met eenen kogel in het lichaam. Het lijk gevonden zijnde, is naar de gemeenteschool gedragen, waar bet parket met do wotsdoktors gekomen is om tot eeu onderzoek over te gaan. Geheel hét dorp was te been er stonden honderden menschen voor de school, elk zegde er het zijne over. De wetsdokters hebben het lijk geopend en den kogel in de nabyheid van het hart gevonden, Men kan denken wat droefheid zijne moeder, broe«lers en zusters moet getrof fen hebben bij het vernemen van dezen scbribkelijken moord. Gelijk het gewoon lijk op zulke dorpen gaat, zwijgt elk. Vol gens men beweert, had de jongeu geeue vyanden. Diefstal kan de drijfveer der misdaad niet geweest zijn want bij had zijne zil veren horlogie nog'op zak en eenige cen ten. De eenen willen hebben dat bet door smokkelaars gedaan is, die hem met den avond voor eenen douanier aanzien heb ben, eu anderen denken dat het uit wraak moet gebeurd ziju vau eenen kerel, die hem voor zijnen vijand genomen en eenen verkeerden getroffen heeft. Volgens de laatste geruchten vermeent men een spoor gevonden te hebben. Kortom,deze schrikkelijke moord heeft geheel deze gemeente in verslagenheid gedompeld. Vis oh in de Noordzee. Niette genstaande de Noordzee een der drukst bevaren zeeëu vau de wereld is, worden er jaarlijks nog groote hoeveelheden visch gevangen, die aan duizenden der inwoners van de omliggende landen, levensonderhoud verschaffen. De weerde van de vangst in een jaar- verschilt van 200 tot 215 millioen. Bet niet vond. De misdaad van Rijsel. Tegen het onderzoek der schriftexpertcn, neemt advokaat Chcsnelong een ruim zoo kra nige houding als tegenover dat van den wetsgeneesbeer. De uitslag vau dat onderzoek, a zegt do knappe advokaat, is niet deze van ernstige en onpartijdige schriftkundigen, maar wel van mannen die iemands ka rakter beoordeelen zonder hem te kennen. Vooreerst hebben zij vast en voor zeker besloten dat de naamlooze brief, bij het lijk gevonden, met de linkerhand ge schreven is, en dan besluiten zij tot ge lijkenis met het rechter schrift van broe der Flamidiaan. Nu, in dit schrift was hoegenaamd geene gelijkenis, maar oneindig voel ver schil met den bewusten brief. Het linkerschrift van broeder Flami- j diaan, zeggen de experten, moet dezen j wol «ten laatste stellen die als plichtig zou kunnen verdacht worden en toch plaatsen zij hem de eerste omdat hij, naar hun beweeren, opzettelijk onhandig heelt geschreven, wat zij niet kunnen weten, gezien zij bij de proef niet aan wezig waren. Te meer, hun besluit, dat het veroor- loofd is broeder Flamidiaan, volgens wat zij keDuon van linksche geschrif- ten, als den vermoedelijkeu schrijver n van den bewustten brief te aanzien is slechts naderhand tusschen de twee laatste lijnen van hun verslag gevoegd. n Zij zijn geheel buiten hunne rol van onpartijdige exporten gegaan en hebben, misschien onbewust» toegegeven aan het veilaugeu om ccnc gebrekkige en vol strekt ongegronde beschuldiging te ver- slcrkcn. Daarom cischt advokaat Chesnelong Dat nieuwe experten zouden aange steld worden dio geschriften zouden te onderzoeken hebben, wier schrijvers zy onder geen enkel opzicht zouden mogen kennen of kunnen erkennen. Groote brand (e lloubaix. Eene groote brand is zondag morgend uitge borsten te Roubaix in de zagerij van MM. gebroeders Delcourt en in de daarucvens staande verwerij van MM. Boittiaux eu C®. Vooraleer de pompiers den tyd hadden toe te snellen, was gansch het gebouw in laaiende vlam. Een geweldige wind joeg de vuursper- ken in de richting vau de verwerij Boit tiaux waarvan do «laking weldra door de vlammen aangetast werd. Dc stoomspuiten konden het vuur niet beperken. Na een uur, stortten de twee gebouweu met groot gedruis in, eu ver vulden de straten met puineu. Gedurende den brand hebben 2 pompiers en 4 werk lieden zich nog al erg verbrand. De schade bedraagt meer dan een mil lioen.

De Denderbode | 1899 | | pagina 2