Kieshervorming Een en ander. 'T LIBERA- LISUVS is eene vrijdenkerij ge worden. En 't li- beralismus kan niets dan SLECHT VOLK kweeken.(Qetrotke„ uit gazet Slecht weêr. Belgische Bedevaart Allerhande Nieuws. maag gehad, en ik ben, op den hoop toe, zonder verblijf... Indien bet met uwe goedheid overeenkwam (hij steekt zijne hand naar hem uit). Afgeveerdigde (zonder acht te geven). Met mijn wetsontwerp zullen al die din gen niet meer gebeuren. Arme. Ik ben daarvan overtuigd, eitoyen... In afwachting... (hij reikt hem nogmaals de hand). Afgeveerdigde. Al de citoyens zullen eten en logist hebben naar hertolust. Arme. Goed zoo I... maar... Afgeveerdigde. Er zullen geene armen meer zijn. Arme. Des te beter... want, voor het oogenblik... ziet ge I... Afgeveerdigde. Mijn wetsontwerp is prachtig, merkweerdig, gij zult zien 1... Arme. Ik geloof u. Doch, sedert gister morgend... Afgeveerdigde. Ah 1 myn goede man ik beklaag u nietEn ge hoeft evenmin te klagen 1 Wij houden ons met u bezig 1 Arme. Wildet ge my twee of drie fran ken geven, ik zou... Afgeveerdigde. Gij zult nog veel meer krijgen dan dat, zoo mijn wetsvoor stel gesterad wordt... Tot wederziens, mijn vriend 1 Uwe belangen zijn in goede handen; weest gerust 1 (by verwijdert zich met snellen stap). ZEDELES. Veel beloven cn weinig geven Doet de zotten in vreugde leven I Abdij van Affligem. Z. H. de Paus, Leo XIII heeft een uitstekend be wijs gegeven van zijnen diepen eerbied jegens het Miraculeus Beeld van O. L. Vrouw van Vrede vereerd in de Abdij der Benedictijnon vau Affligem. Hij heefter, namelijk, een prachtig gewerkten zilve ren Kelk, gansch verguld aan opgeofferd. De Paus heeft dozen Kelk door bemidde ling vau Z. Em. den Cardinaal-Aartsbis- schop van Mechelen, aan de Abdij be zorgd op 5 April 11. rtl\rC armtierig liberaal haantje nit "kK je Vrijheidstraat kraaide ook al meè om de nederlaag der katholieken te Luik over de daken te verkonden... Oas haantje juicht en jubelt over de zege praal der liberalen... maar Le Peuple t> het officieel orgaan der roode party, oor deelt er anders ovor en doet uitschijnen dat de verslagenen in den Luikscben kiesstrijd onbetwistbaar de doctrinaireu of oude pruiken zijn: 8 De oude (liberale) associatie, schrijft het rood orgaan, wat ze ook doen moge, - kan niet langer besluiteloos blijven zij is verplicht hare leden te raadple- b gen 07er eene politieke richting en b gevolgeulijk haar programma herzien, a niet uit 't oog verliezende dat zij voor- taan in 't Arrondissement Luik ten hoogste, zelfs van antiklerikaal stand- punt beschouwd wat haar meest voor- b deelig is, nog een twintig duizendtal - stemmen vertegenwoordigt, nog het 6* niet der uitgebrachte stemmen. - Wat zou de vertegenwoordiging zijn vau zulke partij, zelfs met de even- redige vertegenwoordiging Is dat nog eene partij Is het niet veel eer eene achterwacht op de vlucht wier leden er a belaDg bij hebben in een geregeld en b beoefend korps opgenomen te worden Inderdaad de oude associatie tou heter doen te verdwijnen, aan M.Blanpain en b zijns gelijken de vrijheid verleenende s om klerikaal te zijn, en aan de anderen het recht om in de progressistische vereeniging te treden om er eindelijk nuttig te zijn. - Maar wat uit deze kiezing blijkt, 't is 8 de overheersching van 't socialism. - Zelfs alleen zou het de meest begun- 8 stigde partij overtreffen. Zonder de - socialisten kan geen antiklerikale can- 8 didaat hier nog de zegepraal behalen, b 't is gelijk door welke liberale krachten 8 bij gesteund worde. 't Is dus onze partij (de socialisten) die do zegepraal heeft bezegeld even als voorgaandelijk 't is onze partij die a oppermachtig de Luiker politiek regelt b en 't is door haar dat hier alles gebeu- ren zal, niet alleen tegen het klerika- 8 lism, maartegen de achteruit-kruiperij 8 in 't algemeen, onder welk etiket zij a zich ook verscbuile. n La Gazette de Liège heeft over- schot van gelijk te zeggen dat het - 't socialismus is dat te Luik zege- - vierde, terwijl de wezenlijke - overwonneling het doctrinarism - ia. Arme liberalen Gij zult de roode vaan volgen of ge zult niets meer zijn 1... riep ADscele uit, en die voorzegging ver wezenlijkt zich meer om meer Plakkaatzegels. De voorschriften over de plakkaatzegels wordoo byna ner gens gevolgd, zoodat het ministerie van Geldwezen zich verplicht heeft gezien, ze ter herinnering der belanghebbenden te brengen. In 't algemeen denkt men dat het vol doende is op berichten of plakkaten eenen postzegel te plakken van 5 of 10 centie men. Dat is eene misslag die den overtre der aan veroordeeling blootstelt. Ieder bericht van welken aard ook in 't openbaar aangeplakt, moet bekleed ziin met eenen zegel volgens zijne grootte. De agenten van den dienst des zegels hebben uitdrukkelijk bevelen ontvangen om de voorschriften der wet te doen eerbiedigen. Het wetsont werp van hervorming des kiesstelsels voor de wetgevende Kamers, zal in den loop der toekomende week worden voor- gelegd. Volgens Le Bien public - zou de E. V. toegepast worden in kiesomschrijvin gen die ten minste 3 Senateurs benoemen, dus, in Brussel, Antwerpen, Gent, Luik, Charleroi, Bergen en Leuven. Vreemd vee. De midden- afdeeling der landbouwbe groting heeft zich aangesloten bij de volgende besluitselen van de Cen trale Landbouwmaatschappy in wat be treft den invoer van vreemd vee iu België. 1° Den invoer van vet vee toe te laten op voorwaarde dat het slachten gebeuro zoo wel aan de zee- al» aan de land grenzen. 2® Den aanvoer van andero categories der dieren van het runderras toelaten onder voorbehoud van het in stand hou den der onmisbare gezondheidsvoorschrif ten als karentijn, tuberculineering, enz. 3° De regeering het recht voorbehou den, gelijkvormig de wet van 30 december 1882, den invoer van vee te verbieden in geval er vrees zou bestaan dat de ziekten uit de landen van herkomst zouden wor den ingevoerd. 4° De aandacht der departementen van landbouw en financiën te trekken op de noodzakelijkheid, van aan de grenzen een goeden policiedienst in te richten,in staat do smokkelarij te beletten cn de gezond heid te waarborgen. De 1® Mei. De 1° Mei valt dit jaar op eenen maandag twee kansen tegen eene dat het een verloren dag zal zijn voor de werklieden der roode syndi caten. Het schijnt dat de mynwerkers uit den Borinage van nu af al besloten bobben, dien dag niet in de putten neêr te dalen. Het is des te onzinniger daar de voor raad van al de mijnen uitgeput is, en de uitdelving, hoe overvloedig ook, nog be neden de bestellingen blyft.en het slechts met groote moeite is dat men beant woordt aan de altijd groeiende noodwen digheden der nijverheden. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 10 goede machienbreisters 2 kleerma kers 2 schoenmakers 2 sraeders 3 schrijnwerkers 1 kuiper; 1 goede dienst meid, loon 20 tol 25 fr. ter maand. Vragen werk Een meisje met zeer goed gedrag en kunnende goed de kleermakerij, verlangt posten om zich ten huize to begeven eon jongeling met goed gedrag, kenneude de Vlaamsche en Frausche talen, en heb bende een goed geschrift, vraagt plaats als bediende (schrijver) in fabriek of werkhuis 1 koetsier daglooners en fa briekwerkers. Bij den drogist. Juffrouw. Voor 1 frank thee a. u. b. mijnheer. Droguiste. Goed, Juffrouw, welke zoudt ge begeeren..,. Is het groene of zwarto Juffrouw Ja, we zijn toch iu den rouw, geef maar zwarten. zullen de profijten opstrijken bij c de monsterverbonden tusschen blauwen, rooden en groenen 8 Le Peuple zegt het ons de rooden. Wij, zegt - Le Peuple - hebben er b niets bij te verliezen maar veel bij te 8 winnen, n En inderdaad zoo zal 't zijn de blau wen en groenen zullen de gebroken pot ten betalen en met de scherven blyven zitten te koekeloeren. Hoe kan men toch zoo blind en dom zyn om dat niet te zien en te begrijpen... Maar O haat 1 O wraakzucht In de geschiedenis der stad Oostende, door Jaak Bouwens, welke geschiedenis ;edrukt is ten jare 1792, vindt men op dadzijdo 189 van het II® deel het volgen de staan Iu do maend Juny 1782, openhaerde haer binnen Oostende, alsook iu geheel Vlaenderen en Braband, eene soort van ziekte die meest alle lieden,zoo jong als oud aantrof. Deze ziekte was ten voor- jare in Rusland eerst begonst, en door Duytsland verspreid.In Engeland wierd men dezelve eerst gewaer in Mey, en wierd aldaer de Influenza genaemd. 8 't Is dus eene oude plaag. van Pie Daens van 5 October 1890). Pater Liagre. Uit Congo wordt het overlijden gemeld van den E. P. Liagre, superior der schoolkolonie van Kumenza (LeopoldvjUe.) P. Liagre was 46 jaar oud. In zyne conferencio bracht M. Buis telkens hulde aan de toewijding van P. Liagre, die by beschouwde als een der mannen, die 't meeite gedaan hebbon voor de beschaving in Belgisch Congo. De Belgische missies en 's Konings onderneming lijden in hem een groot verlies en zijne dood zal in België alge- mecne deelneming verwekken. P. Liagre behoorde tot de orde der Jesuietcn. Twee studenten zochten zich op hun professor te wreken. Deze gingen des nachts aan zijne bel trekken. De profes sor stond op en kwam voor het venster. Pkofessob. Hela I wat is het Studenten. Ge slaapt met uwe venster open, dat is ongezond. Pbofessoh. Welke venster staat open Ik zie er geen enkele die niet ge sloten is. Studenten. Ziet ge Diet, ezel, die waar ge door ligt naar beneden te gapen. De storm van Zaterdag. In Fraokiyk heeft de storm vau zaterdag zoo hevig gewoed, dat hij aan het tem peest van 1897 deed denken. Vooral Parijs en omstreken hebben veel geleden Talrijke lichte bouwen zijn in puinen geworpen en boomen ontworteld. De De fruitoogst mag als verloren worden beschouwd. Op den weg van Grennevillier is een wagen met stroo omgewaaid. De voerman werd gekwetst. Te Bois-Colombes werd een zevenjarig meisje door don wind tegen eenen boom, het voorhoofd te bersten geslagen. Te Noisy le Sec is een muur van 30 meters la Dg en 7 meters hoog in een nieuw gebouwde fab-iek omgewaaid. 7 werklieden verloren hot leven. Te Duinkcrke was de storm allerhe vigst. De zee was buitengewoon woelig. De Fransche stoomboot Rhéaumur heett bij het binnen varen twee visscher- vaartuigen stuk gcloopen. De manschap pen werden gered. In het Kanaal woedde hevige storm. De postbooten maakten ruwe reizen cn de zee is zoo woest, dat de boot voor Calais hare passagiers te Folkestone moest in schepen. Vele schepen hebben iu de Duins bescherming gezocht. Te Newlyn, een vissshersdorp nabij Penzance, zijn 14 visschersbooten, die door den storm van de vischgronden ver dreven waren en in de haven bescherming hadden gezocht, met memiogen, boeien en al naar zee gedreven. Niemmd bevindt zich aan boord dan een oud man, maar elk der booten heeft eene waarde van 600 p. st. Toen zij 't laatst werden ge zien, dreven zij in de richting van Mounts Bay. Een later bericht meldt dat een der booten te St-Michaëls Mount en een tweede te Praa Sands is gestrand. Do ove rigen worden veiloren beschouwd. De brigantijn Gazelle, uit Boulogne, is bij Boscastle vergaan. Twee der opva rende zijn verdronken. Te Limerick sloeg de bark John Cooke van de meeringeD, dreef tegen de stoom boot City of York,bracht die zware scbaê toe, kwam vervolgens in botsing met eenen lichter, die zonk, en beschadigde het jacht Puione. De John Cooke zelf kreeg zware schade aan roer en achter steven. Indelersche Zee woedt een orkaan. Te Baltimore(Ierland)zijn twee visschers- vaartuigen verongelukt; de barken Bonita eD Arizona zijn in de haven op rotsen gestrand eu zwaar beschadigd. Ook van dc Fransche kust, en voorna- melyk uit Cherbourg, Brest eu Marlaix, wordt hevige storm gemeld. men welke of ontworteld of gebroken werden. Verscheidene dakon werden ook door den wind afgerukt, eu in een geval werden ongelukkiglijk drie werklieden zwaar gewond. Tegen den avond klaarde het weêr wederom op, en een heldere sterrennacht bekroonde dezen vreeselijkcn dag. Van verschillige declen der kusten komt ons ook het bericht toe,dat de storm aldaar groote schade beeft aangericht. Het is to vreezen dat verscheidene sche pen en visscherssloepen schipbreuk gele den hebben,en dat de storm eeus te meer talrijke menschenlevens als tol opgeëischt heeft, waut veel wrakhout werd zaterdag aan wal gespoeld. De Brixham trawler Vivid, welke te Ilfracombe binnenliep, verhaalt, dat zij op 15 mijlen van Lundy Island,de masten vaD een groot schip heeft zien verdwijnen. Kort daarna, bemerkte men een kleine boot, bevattende drie mannen welke slechts gedeeltelijk gekleed waren. Een der mannen was aan 't bidden, de twee andere lieten hartverscheurende hulpkre ten hooren. De Vivid deed al wat moge lijk was om hen te bereiken,maar de boot zonk en geen eokel der drie opvarenden werd nog boven water gezien. C. H. (Handelsblad.) a Or- naar het H. Hert van Montmartre te Parijs, Daar de Grotten van Sint Antonius te Brive en Daar Onze Lieve Vrouw van Lourdes VAN 8 TOT 16 JUNI 1899. Onder het Geestelijk Bestuur van de Minder broeders-Kapucienen. VERTREK den 8 Juni van Brussel Gent in den voormiddag. Aankomst te Parijs rond 6 uren 's avonds. Vertrek uit Parijs naar Brive den 9 Juni, 's avonds om 5 uren. Aankomst te Brive den 10 Juni rond 5 uren 's morgens. Vertrek uit Brive rond 9 uren. Aankomst te Lourdes den 10 Juni tegen de avond. TERUGKOMST. Vertrek uit Lourdes den 15 Juni 's morgens om in België komen den 16 Juni rond den middag. De rijtuigen van den ijzeren weg v leans die de bedevaarders vervoerer Parijs naar Lourden dienen tot het vervoeren bij de terugkomst tot in België. PRIJZEN DER KAARTEN Uit Brussel 1» kl. 154 frs. 2* kl. 97 frs.3' kl. 65,00 frs. Uit Gent 1« kl. 155 frs. 2® kl. 98 frs. 3* kl. 65,00 frs. PRIJZEN VOOR VERBLIJF EN VERDERE KOSTEN. Boven de vorengenoemde prijten 100 frs. in de eerste klas. 60 frs. in tweede en derde klas. De personen reizende in tweede en derde klas kunnen nochtans de verblijfkosten van eerste nemen. INSCHRIJVING De lijsten zullen den 20 Mei gesloten wor den. In geval van wettig beletsel zal het gestorte geld teruggegeven worden tot den dag vóór het vertrek. Voor de personen die zich na ln Mei laten inschrijven, wordt den prijs vermeerderd met 5 franken. Die vermeerdering zal streng geeischt en in de kas der arme zieken gestort worden. ZIEKEN. De arme zieken zullen koste loos volgens de ontvangene aalmoezen aan vaard worden. Een geneesheer zal de bedevaart verge zellen. Al de zieke of gebrekkelijke personen die zich laten inschrijven, worden verzocht ons ten minste 15 dagen voorop, een getuigschrift van den geneesheer te laten toekomen. Voor de inlichtingen en inschrijvingen wende men zich tot M. Francois Alfred, Bestierder der Bedevaart, Noorderboulevard, 45, te Brussel en tot M. Clemens Van de Putte, uitgever van Den Denderbode, te Aalst. Te Laken heeft do storm nog al veel schade vesoorzaakt. Talrijke barakken der foor werden erg beschadigd en een peerdenmolen is zoo goed als bedorven. In de Claessensstraat is een eind muur in eenen bouw omgewaaid, en in het ko ninklijk park zijn talrijke boomen uit den grond gerukt. Niet alleen in onze noorderlyke stroken heeft de storm hevig gewoed, ook in het zuiden heeft men er van te klagen gehad. De paketboot Alger varende van Ali cante naar Marseille is gedurende den Dacht gestrand bij kaap St-Sebastien, schip en lading zijn verloren, doch het volk is gered. In Engeland. De Aprilmaand heeft ons zaterdag eene harer grillen vertoond, met een weêr zoo als wij er in langen tijd geen gezien heb- beD. Iu den morgend, schitterde de zon in vollen glans aan den helderblauwen hemel en voorspiegelde ons een warme lentedag, maar rond den middag daagden onheilspellende wolken op, en weldra was het zoo donker, dat men verplicht was in de huizen het licht te ontsteken. De kalmte, welke tot dan gehoerscht had, werd plotseling verbroken door het gehuil van eenen hevigen westerwind, en terzelfdertijd opende zich de sluizen des hemels, en sneeuw, hagel en regen kwa men opvolgens iD dichte vlagen neerge vallen, en wekten eens te meer in ons de herinneringen aan den afgeloopen winter op. Niet lang duurde dit orkaan, maar zoo groot was de hevigheid, dat er op korte afstanden eene gansche reeks onge lukken aan te stippen zijn. Ontelbaar zijn de schouwen welke om gewaaid werden, ontelbaar ook do boo- Burgerlijk Eereteeken. Bij Ko ninklijk besluit van 25 Maart is het bur gerlijk Kruis van 1® klas toegekend aan M. C. Steppe, Schepen, te Nederhasselt. Hophandel. De verzendingen hop gedaan in de maand Maart laatst iu de landstreek Aalst, bedragen een geza menlijk gewicht van 95457 kilogrammen. Op de montagne russe, die te Laken op de foor staat, viel een meisje vau 16 jaar, dat het evenwicht verloor, uit een wagonneke. terwijl dit in volle kracht de helling afJaaldo. Zwaar werd het kind aan het hoofd gekwetst, misschien wel doodelijk. Ware het meisje voorover ge vallen in plaats van op zij, het zou op deu slag dood geweest zijn. De jaarlijksche garden party iu de serren van Laken zal plaats hebben op znterdag 22 April. Do Koningin is reeds nagenoeg geheel hersteld. Drio oude vrouwen, de zusters P.., te Brussel beelden zich in, dat zij van wege eenen notaris, de slachtoffers waren geweest van eenen aanzienlijken erfdeel- roof en kwamen by dezen luatsten elk oogenblik last verkoopen, ja zelfs vóór zijne woniug schandaal maken. Do politie is verplicht geweest de Drie Gratiën (zoo worden zy door de geburen genoemd) in hot gasthuis te doen opsluiten.Het onder zoek der geneosheereu heeft dosn vast stellen dat zy door vervolgingswaanzin zijn aangedaan. V., stoker in eene brouwerij te St. Jans-Moleaboek, was iu proces van echtscheiding. Hij bewoonde een kamerke tegenover de brouwerij, in een buis waarvan de voornaamste bewoner was Jos. M., eeu weduwnaar met verscheidene kinderen, waaronder eene dochter van 17 jaar. Beide mannen leefden in do boste be trekkingen, en maakten samen deel van eene spaarmaatschappij, in welke zij eene vergadering hadden bijgewoond. Na do vergadering dronken zij in de herberg nog een glas aan den toog en dngen vervolgens uit.om zich samen naar hunne woniug te begeven. En op den hoek der Ranslort- en De- launaystraten, bracht M. zyneu gezel eensklaps eenen steek in dm hals toe. V. had, overvloedig bloedend, nog kracht genoeg om Daar de herberg terug keeren,bijna onmiddellijk gevolgd door den aanrander, die riep Ja, dat heb ik gedaan, omdat hij mijne dochter heeft misleid. 8 M.. werd aangehouden. Do geneesheer, die spoedig geroepen werd, vond V... stervend. Hij kon geeu woord meer uit brengen en was een kwaart uurs nadien een lijk. Bij zijne ondervraging zegde M... dat men hem gesproken had van betrekkingen tusscben zijne dochter en V... Hij had dezen laatste daarover ondervraagd en V... had onbeschaamd het feit bekend. Daarop zegt M., heb ik mijn penne- mes genomen en hem, den steek in den hals toegebracht. Ik was niet voornemens hem te doo- den, maar de manier, de toon waarop hij antwoordde badden myne verontweerdi- ging opgewekt en ik was mij zclven niet meerster Vervolgens werd ook het meisje onder vraagd. M. is opgesloten. De boud der Belgische advocaten heeft te Gent zijne jaarlijksche algemeens vergadering gehouden. M. H. De Baets, staf houder der Gentsche balie, heeft eene redevoering uitgesproken die warm werd toegejuicht. Daarna heeft men een voor stel besproken, ondersteund door MM, Hennebicq en Destréo, voor doel heb bende de werkende klas, zoowol van de uij verheid als van den landbouw, te doen vertegenwoordigen in de jurys der assi senhoven. Dit voorstel gaat uit van M. Edm. Picard. De voortzetting jler bespre king is tot de volgende ziitiog verscho ven. De vergadering heeft, vervolgens, haar bureel gekozen. In de val. Drie knapen uit de vierde wijk tc Antwerpen, 11 tot 15 jaar oud, w^ren in de Veldstraat, te Borger- bout, iu deu winkel der Wed. Van Been gekomeD, terwijl de vrouw naar boven was. Terugkomende, zag zy dat de jongen! bezig waren met hunne zakken te vullen met zijden foulards en andere stoffes voorwerpen uit haren winkel Daar de straatdeur open stond kwam zij in plaats van langs de kouken, langi de zijdeur binnen ea sloot zoo de straat deur voor hunuen neus. Toeu riep zij on hulp. De politie, de spoedig toesnelde,bevonc dat de jongens, behalve de voorwerpen, die zy zich hier hadden toegeëigend, no; portemonnaics en dergelijke dingen bi zich hadden. Toen zij in het politiebureel aankwa. men, haddeu zy die echter weggeworpen Proces-verbaalis tegen hen opgemaakt. Te Syngen ontmoette de landbou wer Vermeiren eenen kameraad, juisto; de spoorbaan, die zij in tegenovergesteld» richting overstapten. Terwijl zij eenigt woorden met elkaar wisselden kwam ee: trein in grooto snelheid aangestoomd. Slechts eeu der twee mannen kou ziet redden. Vermeiren verdween onder den trein. Toen deze voorbij was, vond men niets meer dan zijne vermorzelde lid maten. Verscheiden herbergiers, zoowd uit Oostende als uit naburige dorpen, zij: dezer dagen bedrogen door een driets personen oen man en twee vrouwen,die, onder voorwendsel valsche of vervalschte muntstukken te verzamelen, het wisten zoo ver te brengen,dat zij op eene goed- koope wijze in 't bezit kwamen van ook gangbare penningen. Wanneer de herber gier namelijk er in toestemde, zich door een onderzoek in zijn geldlade te over tuigen, of hij aan 't hem uitgedrukt ver langen der drie vreemdelingen kon vol doen,kwamen deze hem met deu meestei iever ter hulp. Eerst later, bij het opmi- ken der kas, moest hij ondervinden, hoe hij, dank zij zijne al te grooto dienstveer- dighc-id, 't slachtoffer was geworden van eene listigo bedriegerij. Brand in eene glasblazerij. Ei hevige brand is maandag avond rond uren uitgebroken in de glasblazery aan de Maas, te Namen. Het vuur is onstaan door het springen van eenengasmotor. Geene persoonlykn ongelukken. De geheelo slijperij is uitgebrand. Men is bezig te redden wat te redden is. Do brand duurt voort. Ramp te Hoei. (Nadere bijzon derheden.) De krijgsoverheden ziju in den namiddag met het onderzoek begon nen. Het fort werd ontruimd en alle toe gang wordt strong geweigerd. Het is generaal Daloz, algemeen be stuurder van het militaire district, dit het onderzoek leidt. De ouders der slachtoffers, per tele gram verwittigd, zijn reeds vrijdag avond aangekomen. Hun verdriet is hartver scheurend. De ramp had, zooals wij zaterdag meldden, nog grooter kunnen zijn ter oorzake der nabijheid van groote hoeveel heden poeier en kardoezen. Niet alleen heel de sterkte maar heel de stad hadde gevaar geloopen. Eene iuterpellatio zal in de Kamer worden gedaan om de oorzaak te kennen en uitlegging te vragen, waarom men dis groote massa gevaarlijke stof niet ver van de stad verwyderd wordt, om slechU

De Denderbode | 1899 | | pagina 2