Zondag 30 April 1899 .1 centiemen per nummer. S48k> Jaar 3361 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Volk en leider! De Moordenaar? De nieuwe kieswet. LANDBOUW. yj^Van tak op tak. Wij knippen fj tlX DE DENDERBODE. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, (V. 31, en in alle Postkantoren des Land. Guique Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnisse ep 3* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen dee dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 29 April 1899. Wij staan op een keerpunt in de ge schiedenis der groenen. Zal hij buigen Zal hij in de boosheid voortgaan dat vra gen zich nog sommige lieded af die het over hun gemoed niet konden krijgen de oprechtheid der gevoelens en inzichten te verdenken van hem die zoo groote verant woordelijkheid zich op den rug heeft ge laden. Wij hebben het reeds gezegd Hij zal voortgaan I hij zit gevangen in zijnen hoogmoed, in zijne onverzaad bare heersch- zuchtI Zijn voorwendsel is ellendig: Het volk zou zijne leiders niet volgen Belofte is schuld, zegt een spreek woord ja, voor hem echter telt dat niet. Hij had in zoo schoone woorden be loofd te gehoorzamen, het hoofd te bui gen indien Zijne Hoogwecrdigheid de Bis- schop sprak. Dat woord weerklonk, klaar, duidelyk 1 En... by ging voort hij beriep zich op Rome. In de heilige Stad keurde men hem goed, moedigde men hem aan, beweerden op alle toonen de groene bladen 1 Op zijne beurt spreekt de Paus klaar en duidelijk. De wereldberoemde Grijs aard doet een oproep tot de eendracht der katholieken 1 Hij keurt de werking af van hen die met de socios en de vijanden der Kerk samenzweringen gaan smeden tegen het katholiek bestuur, tegen de partij des Godsdiensts. Edelmoedige zielen, welke innig de scheuring betreurden, hoopten eindelijk deze te zien ophouden. Zij hoopten de fiere sicambers het hoofd te zien buigen IJdele hoop. Hij buigt niet hij wil niet gehoorza men. Hij alleen is op het recht pad; al de andere dolen 1 O hoogmoed En hij herhaalt wat reeds sedert 94 afgezaagd was het volk zou zijne leiders niet volgen En wat wordt er gedaan Terwijl de genius van het kwaad ra zend in Klokke Roeland uitroept ik naamteeken en zijnen herder aanvalt, 2ien wij priester Daens tegen het goever- nement te velde trekken en het. o ban bliksems 1 met de woede van het volk bedreigen. De socios juichen toe; de geuzen klap pen in de handen I En de verstokte hoog moed gaat in zijn roekeloos werk voort, niettegenstaande de wijze vermaningen, de duidelijke wenken gegeven van Hem, wiens wereldbrief zij op hun vaandel heb ben geschreven en op wiens princiepen zij zich steunen Welke verantwoordelijkheid loopen die mannen niet op, die de handlangers zyn WIE IS HAAR HET HOOGDUITSCH van EDUARD WAGNER. 72'«* TJERVOLG. Mevrouw Mixtome begaf zich naar buiten en wandelde naar de klippen. Johanna volgde op eenigen afstand. Voor eene steile helling bleef mevrouw staan en zag naar de kalme zee. Zij bad niet bemerkt dat een man voor haar gevlucht was en nu niet ver van haar tegen eenen rotswand geleund stond. Deze was haar echtgenoot. Voor de derde maal bezocht hij Montfagon. Na zijn laatste bezoek dat voor hem zoo nood lottig had kunnen zijn, had hy voorgenomen niet meer terug te keeren maar zoolang mevrouw daar bleef oefende het kasteel eene onweerstaanbare aantrekkingskracht op hem nit. De vensters van het salon werden 's avonds niet gesloten en zoo had hij steeds gelegenheid aijne echtgenoot» te zien, terwijl hij zelfs onopgemerkt bleef. Hij had na echter het vaste plan gemaakt, zich niet meer te vertoo- neu, want ter wille van Sofie wilde hij zich niet aan eest ontdekking blootstellen. Hij geworden van hen die den ondergang van Godsdienst en Kerk hebben gezworen Dat zij toch geene begoochelingen voeden. Jaren geleden is het dat de leider der socios uitriep Het daensism is de bres aan H maken waardoor liet socialism in de Vlaanderen sal doordringen. En Anseele drukte hetzelfde gedacht uit en bepaalde den vooruitgang door cijfersNu hehben wij 2000 stemmen, binnen vier jaar is het Ï2000. En de schreeuwer had gelijk. De roode aanhangers der Parijsche commune waar moord en brand goede daden waren, be haalden 17000 stemmen. De bres was gemaakt. Het daensism draagt er de schuld van. Het was dus met uiterste genoegen dat Anseele over een paar dagen te Gent uit riep Wij zijn goede propheten geweest toen we aankondigden dat het dank aan n het daensism zou zijn dat onze gedach- n ten in Vlaanderen zouden doordringen! i De daden hebben het betvezen. Wij zijn in de sterkte en zullen deze wel- n haast overrompelen Mannen, brave kristenen aan 't werk; ieder van ons kan in den strijd plaats nemen en aan het goede, het ware den zege verzekeren. Dat iedereen een ver loren schaap terugbrengt met onder de oogen de veroordeeling der daensisterij te brengen niet alleeu van de Bisschoppen maar zelfs van den Paus en welhaast zullen die fameuze leiders alleen staan en zij zullen alsdan op een algemeen schater lachen onthaald worden: schoone beloo- ning van hunnen hoogmoed. Mannen, kristene zielenaan 't werk I De sectiën der Volkskamer vergaderden woensdag ll.om het wetsontwerp te onder- zoeken. Uit de stemmingen die plaats grepen, blijkt het dat deze kieswet zal aangenomen worden. Volgens Le Patri ots zal ze met 90 stemmen aanveerd worden, dus met eene meerderheid van 30 stemmen. De bemerkingen in verschilliga sectiën gemaakt laten voorzien dat het wetsont werp zooals het door de regeering is voor gesteld geworden, merkelijk zal moeten gewijzigd of verbeterd worden. Wij laten verschillige gebreken ter zijde en willen slechts wijzen op de vol gende 1° Dat de hoofdmannen der partijen zullen gebuisd worden, terwijl de eandi- daten welke niet zoozeer te vreezen zijn zullen verkozen worden 2" Dat de uitslag der kiezing van de tegenstrevers zal afhangen. Een kliek tegenstrevers te klein in getal om het quorum te bereiken en dus om met eigene candidaten in 't strijdperk te treden, zal aan zijne aanhangers 't ordewoord geven van te stemmen voor de candidaten die het minst te vreezen zijn en van die kliek zal dus den uitslag der kieziug afhaDgen. was gekomen toen de markies van Charlemont vertrok, had zijne echtgenoote eenige o ogen blikken beschouwd en zoodra hij haar buiten zag, de vlucht genomen. Toen hij zoo dicht in hare nabijheid stond, kwam het verlangen in hem op haar te spre ken en hare stem weêr te booren. Zijne polsen klopten hevig, zijn bloed kookte, het was i als stond hij in het vuur. - Zij kan mij niet herkennen, dacht hij en ik zal haar nooit meer wederzien. Het is ons afscheid, ofschoon zij het niet weet. Ik zal haar aanspreken. Hij vorgat dat het reeds laat was, hij ver gat alle voorzichtigheid zich zeiven. Hij dacht er alleen aan dat zy zijne vrouw was en hij haar nog liefhad. Hij had zich door eenen baard onkenbaar gemaakt, was zeer armoedig gekleed, droeg een kastje met zeep aan eenen riem op den rug en zag er uit als een reizend koopman. Hij geloofde zeker te zijn niet herkend te zul len worden. Zacht trad hij uit zijne schuilplaats en stond eeu paar schredeD yan haar bescheiden stil, zijn kaske zoodanig houdende, dat het bij den eersten oogslag te zien was. De koopmau bleef bedaard staan zijne gebogen en rustige houding roerde mevrouw, die ofschoon trotsch en koel tegen baars ge- lijkeu, deelnemend en vriendelijk jegens de minderen en armen was. De eenige remedie hiertegen is te be palen dat de partijen do gekozenen mogen aanduiden. 3° De plaatselijke belangen zullen eenen overwegenden invloed uitoefenen. De verschillige cantons van een arrondisse ment zullen hunne candidaten hebben op de gemeene candidatenlijst en hoe belet ten dat de kiezers van dit canton hunne stem uitsluitclijk geven aan hunnen can- didaat Eu men bemerke wel, dat ze hunne partij niet verzwakken voor 't be reiken van 't quorum en bij de verdeeling der zetels, want de stemming voor één enkel der caudidaten wordt als eene par- tijstem gehouden. jonge 't Bestaat te Brugge eene machtige maatschap pij met naam Mercurius, voor het verzenden van verschillige landbouw- voortbrengsels, maar vooral van geslachte vorkens naar de merkt vanLon- den. De verzendiDg geschiedt over winter en zomer. Door bijzonder toestellen en vernuftige voorbereiding, kan men 's zo mers zoowel als 's winters hot vleesch stevig en vast behouden en zijne schoone witte kleur bewaren, waarop de liefheb bers van Londen zou verlekkerd zijn. Honderden verkens worden dagelijks ge slacht, en do uitvoer zal nog steeds toe nemen. Daarom moet men zorgeu dat het vleesch al de vereischte hoedanigheden hebbo en zoo veel mogelijk de goeste der afnemers zoeken te voldoen, zonder zijne eigene belangen te verwaarloozen. Welnu, de Engelschmans geven den voorkeur aan. eene bijzondere soort van vleesch, dat doorregeld is met dunne la gen mager en vet. Onze inlandsche ver kens kunnen dat vleesch niet leveren. Zij groeien betrekkelijk snel maar als zij geslacht worden, vertoont hun vleesch dikke laag spek, waarvan ons buitenvolk veel maakt, maar die oorzaak is van groote vermindering van weerde op do markt van Londen. De verkens welke de hoogste markt gelden te Londen, zijn deze van het ras Yorkshireof krulneuzen. De eerste weken blijven zij kleiner dan de inland sche viggens, maar zij kosten ook min van onderhoud. Het verschil in 't groeien halen zij gewoonlijk in tusschen de zesde en de twaalide week al groeiende, wor den de verkens van dit ras ook vet, en hun vleesch is vaster en voedzamer dan dit der iulaudsche verkens. Aan al wie jonge zwijnen kweekt voor te verzenden, durven wij dit ras aanbeve len. Het gouvernement doet ook loffelijke pogiugen om dit verkensras in de stallen der Belgische boeren te verspreiden. Eene commissie, ingesteld onder het voorzitterschap van baron Peers, van Oostcamp, heeft verscheidene beeren en zeugen van zuiver ras aangekocht, om ze in het binnenland te verspreiden. Verdere inlichtingen kunnen bekomen worden bij de besturen der Boerengilden. Wie zijt gij vroeg mevrouw minzaam i wat komt gij hier doen Hij toonde zijne kas en mompelde eenige onverstaanbare woorden. Kom nader, zegde mevrouw. Hij gehoorzaamde. Wat verricht gij hier vroeg zij. Zijt gij koopman - Ik weet mevrouw, het is reeds laat, le hij nederig. Ik was op weg naar het dorp. Mevrouw zal op dit uur niet meer willen koupen Mevrouw keek hem onverschillig aan, toen zij ontkennend het hoofd schudde. Hij had zijnen hoed afgenomen hij wierp zijn kaske op den rug en wilde zich verwijderen. Mevrouw zag iets buitengowoons aan hem. Was het 't onbewust oprichten zijner ge stalte, de brandende blik zijner oogen of eene bekende beweging Wat de oorzaak ook we zen mocht, mevrouw Mixtome gevoelde zich wonderlijk te moede. Blijf, zegde zij haaetig, bijna bevelend. Gij hebt mij niet gezegd wie gij zijt. Hoe heet gij. Hij bleef staan, als door een tooverwoord •n zijne plaats geklonken, maar antwoordde niet. Hij beefde. Mevrouw Mixtome bemerkte heten ook zij begon te beven. - Hoort gij niet wat mevrouw zegt riep Johanna. Een koopman heeft geen recht zoo laat hier te komenals gij uwen naam niet A 11 pc 'P eerlijkheid en def- tigheid. Onlangs werd iloor de catholieke dagbladpers een in schrijving geopend om in de noodwendig heden van O, H. Vader te voorzien. AI de staudeD der samenleving namen er aan deel cij gaven aldus getuigenis van hunne kinderlijke liefde jegens Leo XIH. Volgens Leeuwke Plancquaert had die inschrijving een ander doel. - Dio in- schrijving zegt hij in zijn Recht-was geopend om de geestelijke macht nog nauwer te verbinden aan de stoffelijke belangen en de geldelijke voorrechten der rijke bewaarders. Die taal verwondert ons niet; immers hebben wij niet meermaals bestatigd dat V, 7 7 i VaH AelSt llCt ReCht Klokke Roeland en andere groene organen de Roomsche Cardinalen, onze Belgische Bisschoppen en Priesters enz. lasterlijk beschuldigen van, voor geld en goed, hunno herdeilijke plichten te ver raden ten voordeele der rijken Maar Plancquaert gaat nu nog verder; t is Z. II. Leo XIII die zich nu heeft laten omkoopen door 't geld der rijken En dan spreken die mannen van hun nen eerbied voor den Paus en de overige- Geestelijke Overheden... Wat verachte lijke huichelaars 1 Watgemeine volksbe driegers I Hondeagespannen.— De maatschap pij tot bescherming der dieren, te Berlijn, heeft eene beweging begonnen tegen dé hondengespannen; zij heeft van Kaukasus een vijftigtal ezeltjes doen komen, die zij aan lagen prijs verkocht beeft aan eige naars van bondengespannen, en die deze laatste vervangen hebben; die proefne- miug heeft zulke uitmuntende uitslagen opgeleverd, dat de maatschappij reeds houderden bestellingen van ezeltjes heeft ontvangen en reeds mag hopen dat er weldra geen hondengespannen moer zul len gebezigd worden. den zondag. Men moet eens op den buiten ziju of de bejaarde Boeren eens hun hert hoo- reu uitspreken, om te weten welke konkelfoeserij en vuilbaarderij b er bestaat op den buiten door d'allcen- - heorsching. Het is de macht van den b Eèldom die voortgezet wordt, dikwijls op lompe wijze. Baatzuchtig omsprin- b gen met 't geld der Gemeente; getrouwd zijn en leven als een Turk. Langs alle kanten slachtoffers maken; en wee die b een woord spreekt! Het evenredig stel- - sel is bijzonder noodig op den buiten b voor de Zeden... - Dus in de Gemeenten van ons Arron dissement van Aalst, waar, behalve eenige zeldzame uitzonderingen, de Gemeente- noemt zal ik eenen bediende roepan en n gevangen laten nemen. Mevrouw Mixtome onderbrak Johanna met eene beweging der hand. Zwijg, Johanna, vermaande zij. Gij weet niet wat gij zegt. Hebt gij geen ant woord voor mij vroeg zij den vreemdeling. Wilt gij uiij niet zeggen wie gij zijt Hij had zich met waardigheid opgericht. Ondanks zijne kleediug was hij een vol maakt edelman. Hij had gedacht geheel on kenbaar te zijn maar hij kon den blik en de kleur zijner oogeu niet verauderen, die hij het maanlicht duidelijk te zien waren en in zijne opwinding vergat hij de rol welke hij moest spelen. Ha dacht Johanna, een van mevrouw's vereerdors is verkleed uit Parijs gekomen Dat is romatisch. Vergeef mij, antwoordde de schijnbare koopman, op de vraag van mevrouw maar 'ju naam kan zulk eene groote mevrouw gee- belangstelling inboezemen Vergeef myne vrijheid en sta my toe dat ik mij verwijdere. Zijne stem was niet meer bescheiden en nederig. Hij was niet in staat zich langer te vermommen. De jaren hadden hem slechts weinig doen veranderen en het welbekende geluid drong mevrouw als een zwaard door het hart. zij uitte eenen kreet eu liep met nitgestrekte armen op hem toe. Doch hy snelde weg en klom eene rota af. raden gansch uit catholieken zijn samen gesteld, is volgens de helden van CLipka, de E. V. bijzonder noodig... Waarom Omdat er daar door de alleenbeer- sching konkelfoeserij en vuilbaarderij bestaat Omdat er daar met de gelden der ge meente baatzuchtig wordt omgesprongen, 't is te zeggen, dat men er zich de in komsten der gemeente op onrechiveerdige wijze toeeigent Omdat men er getrouwd zijnde als oenen Turk leeft, in andere woorden, in overspel Omdat men er langs alle kanten slacht offers maakt, 't geen bedieden wil maar, neen, men zal het wel begrijpen.... Ziedaar hoo de helden van Chipka do heeren Leden der Gemeenteraden op den buiten welke gansch uit catholieken zijn samengesteld afschilderen 1... 't Zijn kon- kelfoesers, vuilbaarden, dieven, o ver spelers, zedenbedervers en slachtoffer makers.... en daarom is er de E. V. noodig. En dat ziju ze omdat zo de tegenstre vers zijn der judaskliek 1... Maar dat die lasterende bt-Jeedigingen op geenen kou den steen zullen gevallen zijn, daar moogt gij van verzekerd zijn, groene Helden Speurhonden in dienst der poli tie. Bij de politie te Berlijn zullen binnen kort speurhonden worden inge voerd, waarvan men zich bediene zal bij het vervolg van misdadigers. Op 't oogen- blik worden twee Engelsche bloedhonden voor de politie gedresseerd. Op open ter rein waar geene bijzondere omstandig heden invloed uitoefenen op het zoekende dier, kan een goede bloedhond nog na vijf of zes uren het spoor van een mensch met zekerheid volgen. In de drukke stra ten eener groote stad echter zal het aan 't dier reeds na een uur zoo goed als on mogelijk zijn, de ingeslagen richting met zekerheid te volgen. Heeft de dader bet een of ander voor werp, dat hij gcruimen tijd bij zich go dragen beeft achtergelaten, dan kunnen de bloedhonden ook dan nog diensten be wijzen, als het volgen van het spoor on mogelijk is. Zoodra het achtergelateu voorwerp in een dicht gesloten en steeds warm gehouden reservoir bewaard wordt, kan een bloedhond na weken, zelfs maan- deD, den vroegerea eigenaar van 't voor werp herkennen. Men kan dus nagaan dat de proef, die met deze dieren geno men zal worden, met belangstelling zal gevolgd worden. Eene dwaze redeneering. Eene dwaze redeneeriüg is die van den geleerden heer priester Daens. Als de E. V. rschtveerdig is waarom het stelsel dan enkel toegepast op 7 groote arrondissementen O aristote wat wordt go er toch on- barmhertig doorgehaald. Water is gezond waarom dan iets an ders dan water gedronken En dat is wetgever geweest Terwijl hij zoo plotseling voor hare oogen verdween, sprong mevrouw Mixtome met op geheven armen vooruit, doch zonk net eenen godempten klaagtoon bewusteloos op den harden grond neder. Daags daarna, op het door mevrouw Mix tome bepaalde uur, trad de markies van Charlemont ds bibliotheek binnen waar me vrouw hem ontving. Zooals de markies bemerkte zag zij er goed uit. Ilare wangen waren klem loos sn in hare trekken lag eene treurnis welke hem onge rust maakte. Hij gaf haar de hand en voelde dat deze koud was. Zijt gij ziek vroeg hij zacht op deel- nemonden toou. Ik ben niet wel, antwoordde zij op eenen stoel nedervallend. Maar het doe mij genoe gen u te zien. Ik heb u iets te zeggen. Over de bekende zaak Wilt gij aan lijn verzoek voldoeu, of hebt gij slechts morden van troost voor mij, mevrouw Mix tome. Hij zette zieh tegenover haar. Hebt gij nog iets tot uitvoering van mij nen last gedaan vroeg mevrouw, llebt gij nog geen spoor van den werkelijken moorde naar gevonden Eene vluchtige schaduw gleed over het ge laat van den markies. Waarde Eugenie, zegde hij zacht, waar- Gedachten en Wenken. Da beste geneesmiddelen water en lucht zijn het ruimste in het heelal verspreid, kos ten niets en werken nooit schadelijk. Do hoop houdt wel niet altijd als eene koningin haar woord, maar als eene goede moeder schenkt zij toch altiid troost. v Gezondheid is meer afhankelijk van voorzorgsmaatregelen dan van ge neesmiddelen. Als in de wereld alles was gelijk ieder het zich wenscht, dan was alles glad verkeerd. Wie om het slechte weer niet ploegt moet gaan bedelen in Oogsttijd. Geluk lijkt vaak op sneeuw, die bii aanraking wegsmelt. Wie leeft in bedorven lucht, verkort zijn leven. Wie veel zwijgt, voorkomt veol zorgen. Koi-en op den ronden molen. In eene roode mee ting maandag te Gent, in Valen- tius, gehouden, zegde gezal Ansoele Wijfijn goede profeten geweest, toen wij, bij de opkomst der christene dc- - moeratic, zegden Laat ze maar dom, jongens, H is koren op onzen molen. En inderdaad, de gansche beweging door Daens en eonsoorten verwekt, is niets anders geweest dan koren op den rooden molen. Die zoogezegde christene democraten, riep gezel Vander velde uit. zijn de baan brekers langs waar wy, socialisten, de roode vaan aan 't hoofd, de Vlaandoren zullen binnen dringen. Wij hebben het meer dan eens bewe- zee de groene socialisterij is het kweek- nest der roode socialistery... Tal van jannen zouden wij met naam en stuk kun nen noemen die van de groene socialistery naar 't roode kamp zijn overgegaan. Het verbond dat de groeneu met de rooden hebben gesloten, zal het onvermijdelyk gevolg hebben dat do groenen eindelijk zuLen verdwijnen en versmolten worden in de rangen der rooden Anseele heeft dus gelijk te zeggen, t is koren op onzen rooden molen l De campagne van Lóón De fuisseaux. Weet ge het nieuws al De arme socialist, Léon Defuisseaux, hoeft te Etterbeek, eenige stappen van de nieuwe Tcrvurenlaan.op den Sint-Pieters- steenweg, eene campagne of buitengoed gebuurd. Doch, hij wil er niet inkomen, vooraleer er stallen voor zijno poerden en koetsen zijn gebouwd. Toe I snullen, die u door het socialism laat inlijven en er u op allo manieren laat pluimen, werkt maar op voor het heil van het socialism. Gij zult in uw kot blijven wonen, terwijl Defuisseaux in een buitengoed zal para deeren gij zult te voot mogen voortsukke len,terwijl Defuisseaux met zijne pur-sang het stof in het gebuurte zal doen opvlie- 6en- (Onze Tijd.) om geeft gij toe aan zulke begoocheling De moordenaar werd achttien jaren geleden ont dekt. Wilt gij wijzer zijn dan het gerecht, dat hem schuldig verklaarde, mevrouw De moordenaar werd gevonden hij verscheen reeds voor deu openbaren rechter, die stren ger is dan do aardsche. Waarom denkt gy nog aan eenen man, die reeds vele jaren in het graf rast. Ik heb hem te goed gekend om aan syna onschuld te kuuneu twijfelen, zegde mevrouw Mixtome. De misdaad werd ook niet met opzet gepleegd. Niemand geloofde dit. Het was alleen oen gevolg van.... Ik weet niet hoe of waarom de misdaad plaats had, alleen weet ik, dat hij deze niet ploegde. Eugenie, uwe liefde verleidt u tegen de waarheid in te spreken. Omdat mijne liefde holderder ziet dan ït verstand. Hij was tot geenen moord ia staat, hoe zeer men hem ook moge getergd hebben. Zyn broeder had mat hem slecht ge handeld en hij liet zich eenige bedreigingen ontvallen maar liever son hy als bedelaar weggegaan zijn dan als heer ia blyven, wan neer bij dat blyven door eenen moord moest k jopen. Gij bemint hem dan nog zuchtte de markies. (Wordt voortgezet),

De Denderbode | 1899 | | pagina 1