JONGE WACHT. Ovprliiripn Bi-' b,ft,tterPer9 Een en ander Priester Daens riê'pLt 'T LIBERA- L1SMUS is eene vrijdenkerij ge worden. En 't li- beralismus kan niets dan SLECHT VOLK Eerste Mei. WERKSTAKING. ^ZVonen. kweeken (Getrokken uit de gazet van Pie Daens van 5 october 1890). Te Iseghem. Belgische Bedevaart Allerhande Nieuws. CATHOLIEKE VAN AALST. «o»— Feest ter gelegenheid van den naamdag van den H. Michael, haren patroonop Zondag 7 Mei aanstaande. o Om 9 */e uren 's morgens bijeenkomst bij den heer V. Kbppemb, Groote Markt, om zich van daar stoetsgewijze, met Mu ziek en Vaandel aan 't hoofd, naar de S1 Martinuskerk te begeven alwaar ten 10 uren eene plèchtige Mis zal gezongen worden. Na de Mis kleine wandeling door de stad en buitengewone vergadering in de zaal van den Café Universelbij den heer Jan D'Haese, Groote Markt. Aan spraak door den Heer Leo Gheeeaebdts, Burgemeester. Voor onvoorziene redens, is de uitstap namiddags uitgesteld. 's Avonds om 8 uren stipt, Prijsloting en groot Concert gegeven door het muziek on eenige leden der Maatschappij, in de zaal van den Café Universel. Maandag 8 Mei, om 8 uren, Mis voor de afgestorvene leden der Maatschappij. Wt*i igucu.]tggen meldt men ons het godvruchtig overlijden ia den ouder dom van 68 jaren van den heer Jan- Dominicus De Schaepmeester, se dert 1872, Burgemeester van Oordegem. Nieuwe heilige. Rome 30 april. Het decreet dat de heiligverklaring goed keurt van den gelukzaligen de Lasalle, is zondag uitgeroepen door den Paus en in tegenwoordigheid der cardinalen Maztlla en Parocchi. De procureur-generaal van de broeders der christelijke leering richtte tot den Paus de dankbetuigingen zijner congre gatie. v De H. Vader antwoordde met den lof te maken van den gelukzaligen de La salle. r De onderwijzer in de burgerwacht. Moeten de onderwijzers, diu vrij zijn van den krijgsdienst, ook vrij zijn van de burgerwacht De minister van binnen- ylandsche zaken heeft de zaak opgelost. Art. 8 der wet van september 1897 ontslaat niet anders dan de militairen in werkelijken dienst of de ontslagenen, na voltrekking van een volledig persoonlijk diensttermijn. Hieruit blijkt duidelijk dat de onder wijzers, die hoegenaamd aan geen mili tairen dienst onderworpen waren, van dienst in do burgerwacht niet ontslagen zijn. ters deugde niet, volgens Vooruit, en wekelijks kreeg hij zijn aandeel in de beleedigiugen en lasteringen die Jan de Zot en andere rood© heldhonden de pries ters achterna blaffen. Maar nu heden dat priester Daens koorn op den rooden molen aanbrengt deugt hij nog alleen onder de priesters. Dit treffen wij aan in Vooruit van zaterdag 11. En M. Daens dan? Moet die mis- schien zijn eigen opvreten Of zijn de - christene democraten soms geen hon- derd maal beter en rechtzinniger ge- loovigen dan die schijnheilige» pilaar- - bijters die Christus van 't kruis bidden en de armen onder den hiel houden Dus Priester Daens is honderd maal betere geloovige of christen dan de andere priesters die schijnheiligon zijn. Moest Priester Daens morgen ophouden van koorn te voeren op den rooden molen, het zou geen 24 uren aanloopon of hij zou door Vovruiteen schijnheilige eon zwarte volksbedrieger, enz. geheeten worden. 't Is wat schoons voor een R. K. Pries ter van aldus door de vijanden van God en Kerk geloofd en geprezen te worden 1 "Nieuws uit Congo. Een brief uit Kalainbaré deelt de volgende bijzon derheden raeè over de herovering dier plaats door de troepen van den Congo- Vrijstaat op 30 december laatstleden, 't Is eene kleine troep, onder het bevel van doktor Meyers en luitenant Delhaise, die Kabambaré heeft ingenomen 's au- derdags werd tegen de opstandelingen een gevecht geleverd te Buema-Dcbura de vijand werd volkomen verslagen en gansch zijnen buit veroverd. 600 vrouwen werden krijgsgevangen genomen en eene groote hoeveelheid ivoor, wapens, tenten, enz. werd buit gemaakt. Verscheidene zwarte opperhoofden werden gedood onder de opstandeliugen bevonden er zich araben. De post van Kabambaré zal nu op 20 mi nuten van zijne eerste plaats heropgericht en versterkt worden. Luitenant Hennebert is met 400 sol daten vertrokken om de boorden van het Kivumeer te gaan bezetten, die, ten ge volge van den opstand, verlaten geweest waren door de staatstroepen. Belgische Volksbond. Eene ver gadering van afgeveerdigden der aange sloten vareeuigingen bij den Belgischen Volkshond zal plaats 'hebben zondag, 7 mei, ten 2 uren, in het werkmanshuis Contordia, Lccqe.ngbienstraat, Brussel. Dagorde van de vergadering le Meê- deeling van den brief aan Z. H. den Pans Leo XIII, gezonden door het bestuur des Volksbouds en antwoord van Zijne Hei ligheid Herkiezing van de leden des bestuurs Het kieswetsontwerp Aan staande congres. Allerhande. Uittredende leden MM. Arth. Ver baegen, Henri Soudan, Gustaaf Eylen- bosch, L A. Van Hamme, Pieter Backx, Joria Holleputte, Henri Klein, Leon Mabille, kannunnik Pottier, Gustaaf Stock, E. P. Van Langermeerscb, S. J De dag van maandag 11., die men vrees de een dag vau woelingen en bloedige botsingen to zullen wezen, is overal te midden van onverschilligheid afgeloopen. Bijna overal hebben de arbeiders geen voot meer verzet voor dat feest van den arbeid. Overal bijna zijn de beloogingen uitge brand nog een paar jaren en er wordt nimmer van gesproken. Men begrijpt le wel dat het niet het feest van den arbeid is dat men vieren wil, maar wel dat het de revolutionnairen zijn die betoogingen uitlokken. Aalst. Buiten den liebtstoat was er in onze stad niets van 't roode Meifeest te bemerken. Van in de verte gezien zou men gezegd hebben dat de lichtstoet ont- zagelijk was, doch hoe meer hij naderde hoe meer ontgoocheling. Het getal dra- >ers en draagsters van roode en groone ampioenen cn die de haag vormden mo gen op ongeveer 250 300 geschat wor den. De stoet was in meerderheid samenge steld uit volwassenen en kiuderon van beide geslachteu. De opschriften en zin nebeolden hadden betrek op de 3 achten. Geeu enkel botsing bad plaats, masr ook de liberalen en daensisten hebben or be lang bij hunne roode bondgenooten niet te stooren en de catholieken waren er onverschillig aan en zegden de jongens mogen toch ook eens hun hert ophalen. geestdrift van het werkvolk voor het feest van den arbeid is fel verflauwd. Ofschoon de dag eene verergering van de werkstaking deed voorzien, is deze minder sterk geweest dan men verwachtte In talrijke mijnen werd zelfs met eenif zins verminderJe ploegen gewerkt. Geene incidenten. Een gedeelte der burgerwacht werd reeds ten 1 uur naar huis gezonden. Charleroi. Te Charleroi was, sedert de instelling van het meifeest nooit de betoogiug zoo onbeduidend, als dit jaar. Eu dit was in al de gemeenten van den omtrek hetzelfde. Overal warnu de vrou wen en kinderen in meerderheid. De mannen werken op hunne aardappelvel den. In den Burinage eeuige meetings, eenige danspartijen, maar het getal stakers is vergroot. Holland. De berichten, uit geheel Holland samengenomen, komen hierop neêr De socialisten vierden hier en daar het eerste meifeest, meestal 's avonds, na den heelen dag gewerkt te hebben. Er was nog al veel volk en nergens viel er iets merkweerdigs voor. De algemeene indruk is, dat de belang stelling voor dit feest overal sterk ver flauwd is. r DER KAARTEN it Brussel 2- kl. 97 frs. 3* kl. 65,00 fr PRIJZEN Uit 1» kl. 154 frs Uit Gent 1* kl. 155 frs. 2* kl. 98 frs. 3* kl. 65,00 PRIJZEN VOOR VERBLIJF EN VERDERE KOSTEN, Boven de vorengenoemde prijten 100 frs. ia de eerste klas. 60 frs. in tweede en derde klas. De personen reizende in tweede en der klas kunnen nochtans de verblijfkostenT' eerste nemen. INSCHRIJVING De lijsten zullen den 20 Mei gesloten den. In geval van wettig beletsel zal gestorte geld teruggegeven worden tot dag vóór het vertrek. Voor de personen die zich na 1" Mei lab inschrijven, wordt den prijsvermeerde met 5 franken. Die vermoerdering sal stret geeischt en in de kas der arme sieken göBto worden. ZIEKEN. De arme zieken zullen kostj loos volgens de ontvangene aalmoezen vaard worden. Een geneesheer zal de bedevaart verj zeilen. Al de zieke of gebrekkelijke personen zich laten inschrijven, worden verzocht ten minste 15 dagen voorop, een getuigscbri van den geneesheer te laten toekomen. Voor ae inlichtingen en inschrijving wende men zich tot M. Francois Alfn Bestierder der Bedevaart, Noorderboulev&i 45, te Brussel en tot M. Clemens Van Putto, uitgever van Den Denderbtde, te Aali MAATSCHAPPIJ O Tlfrt. Zn uzi p ïpmt nan I Te Antwerpen. De betooging is, om zoo te zeggen, onopgemerkt voorbij ge gaan. Een paar honderd socialisten zijn op de Gemeenteplaats bijeen gekomen met hunne vrouwen, zusters en vriendinue- kens en hebben met muziek, vlaggen, roode ballonnekens en gr-legenbcidsop- schriften eene wandeling door de stad Aan het lokaal van Help-u zelve, wap perde de blauwe vlag. moest «v.. groot groen vertoon zijn te Iseghem. De bijval was nul. 't Was M. Pieter Daens, broeder van priester Daens, die als spreker moest optreden. Te Iseghem, lijk op veel andere plaat sen, moet de bevolking niet weten van twistzoekers, die in openlijken opstand zijn met het geestelijk gezag. Ook, 't en is daarom niet dat wij spre ken van de mislukte meeting van Iseghem, 't is om het volgende te doen bemerken Dat degene die, in Iseghem, de demokra- ten onder zijne bescherming neemt, en ze er gevraagd heeft, is een gast die geen voet in de kerk zet, die zijnen Paschen niet en houdt, enfin iemand die gekend staatvoor hetgene bij, is. Zietdaar de vrienden der - christene - democraten! Zietdaar hunne beschermers en geldstuikers 1 Ja, 't zyn christenen van eerste klas. (Standaard van Vlaanderen). Zwijgen is onverbeterlijk. Geen enkel woord in de antiklerikale dagbla den over het schandaal van zekeren sieur Grèze, wereldlijken leeraar te Aubusson, die tot 20 jaren dwangarbeid en 10 jaren berooving zijner burgerlijke rechten, voor eene reeks onzedelijke feiten, veroordeeld is geworden 1 Ze zwijgen dat ze zweeten, de hatelijke jakhalsen, die huilen en tieren en hun zwadder spuwen op broeder Flamidien, die, hij, slechts als een verdachte cn een verdachte zonder bewijzen tot nu toe voorkomt. Grèze was door talrijke huisvaders van Aubusson. die krachtdadig zijne straf eischten, aangeklaagd geworden. Doch zoo schrijft het blad Le - Nouvelliste du Nord, wen er kwestie is van eeuen wereldlijke, dan gaat het gerecht met eene wijze omzichtigheid te werk. Grèze heeft dea tijd gehad de grens ovor te steken, en zelfs radikale bladen van de streek beschuldigen stellig den toezichter, de vlucht van Grèze bevorderd te hebben. Ziedaar het feit. Moesten wij nu onze tegenstrevers hunne lage handelwijze navolgen, dan zouden wij, op onze beurt kunnen uit roepen gelijk zij, ter gelegenheid van zoogezegde klerikale feiten, dio negen keeren op tien 3leehts verzinsels zijn, zoo onbeschaamd doen: lzeer waarschijn lijk zet thans die lekkere Gr'eze, onder eenen valschen naam, in een ander wereld lijk gesticht gerust de reeks zijner vrome daden voort 't Is maar om te zeggen Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 10 goede machienbreisters 2 kleerma kers 2 schoenmakers 2 smeders 3 schrijnwerkers; 1 kuiper. Vragen werk eon jongeling met goed gedrag, kennende de Vlaamsche en Fransche talen, en heb bende een goed geschrift, vraagt plaats als bediende (schrijver) in fabriek of werkhuis. 1 koetsier2 kuipers dag- looners en fabriekwerkers. Volksoptelling. Den 31 decem ber aanstaande beeft de tieojaarlijksche optelling plaats. Volgens berekening zou alsdan bet totaal der bevolking 6,730,000 inwoners beloopen. Het getal der representanten zal alsdan andermaal verhoogd moeten worden, hoewel wij denkon dat wij reods meer dan genoeg vertegenwoordigers hebben. Globaal gerekend zal Antwerpen recht hebben op 3 representanten meer; Bra bant op 4, West-Vlaanderen 2, Oosi- Vlaanderen 2, Henegouwen 2, Luik 2, Namen 1, en in Limburg en Luxemburg behoudt men het statu quo. In 't geheel zouden er 168 leden in de Kamer zijn dus 16 meer. In den Senaat komen er 8 leden bij, 2 in Brabant, 2 in Antwerpen, 1 in West en i in Oost-Vlaanderen, i in Henegou wen en 1 in Luik. Te Gent. In vergelijking met wat het vroeger geweest is,mag men zeggen dat het eerste-meifeest der Gentsche so cialisten zich dit jaar maar kleintjes heelt voorgedaan. Op een hunner vroegere congressen hadden de socialisten besloten dat het werk op 1 mei 1899 (iuist op een maan dag vallende) overal moest itilgelegd worden. Welnu, de dag van maandag is voor hen eene bittere teleurstelling geweest. Al de Gentsche vlasbrieken, behalve La Lieve (Widauwe), werkten maandag morgend voltallig. In voornoemde fabriek waren de socia listen erin gelukt de jongens van het hekelkot en een deel der contiuue meis jes van het werk af te houden. De fabriek is niettemin gansch den dag blijven draaien. 's Middags hebben een zeventigtal con tinue-meisjes en jonge hekelaars van 14- 15 jaar in La Ganloise geweigerd te her beginnen. Hetzelfde is gebeurd in de vlasfabriek van M. Vandenbulcke, Fiévé- straat. Bij Grenier insgelijks 's middags ge staakt. De katoeufabriek Baertsoen Buysse, spinnerij-weverij, telde maandag mor gend niet een afwezigo. Omdat ze zoo braaf geweest waren, heeft de patroon hen's middags vrij gelaten. Behalve in enkele weverijen en in de grasfabriek, werd in al de katoenfabrie- ken voltallig gewerkt In al de andere vakken, behalve dit der metaalnijverheid, waren er niet meer stakers dan de gewone maandagen. De pogingen der socialisten om het werk stil te leggen ziju dus mislukt. Zonder de wanhopige middelen, door de socialisten gebruikt om tot hun doel to komon, zou er wellicht nergens staking geweest zijn in de lextielnijverheidsge- stichten. Zoo werden do werklieden van La Lieve, maandag morgend aan de Nijvor- heidskaai door muziek afgewacht en aan dc kleinen werd onderstand beloofd, zoo als in de Grasfabriek, als zij maar wilden verletten, 't Was door tromgeroffel dat de gedeeltelijke staking in La Ganioise en bij Vandenbulcke werd uitgelokt. Gansch do beweging is dus te herbe ginnen maar 't is niet zeker dat men de tweede maal meer kans zal hebben dan de eerste. Een krachtig optreden van de verstan dige werklieden en een wijs besluit van wege de patroons, zullen mogelijk de roode plannen wel weten te verijdelen. Bij Vandewalle-Veesart mogen ze maar donJerdag herbeginnen. Charleroi, 2 Mei. Havas seint aan 't Handtlsblad Men hoopte Dijnsdag op eene overeen komst, doch men heeft zich bedrogen. I Het getal werkstakers is met ruim 2000 vermeerderd in de kom van Charleroi, zoodat de staking nu nagenoeg algemeen Verscheidene metaalfabrieken moeten sluiten bij gebrek aan brandstof, of met verminderde opbrengt werken. Er waren dijnsdag 2300 werklieden, die zoo tot staking gedwongen zijn, behoo- rende tot tien fabrieken. In de mijn Providence, waar 300 man sedert 10 dagen staken, zou het werk van daag hernomen worden, De nacht is zeer kalm afgeloopen Te Wasmes, werd een dynaraiotaan- slag gepleegd, vrijdag avond, te 11 uren. Eene kardoes werd gelegd op den drempel, der deur van de woning van M Liénaort door eenen werkman uit de kool mijn van Escouffiaux. Er had eene verschrikkelijke ontplof fing plaats waarvan de slag meer dan een uur ver werd gehoord. Er werd groote schade aangericht. De deuren werden afgerukt, de ven sters verbrijzeld, al de meubelen over hoop geworpen. Mev. Liénart werd getroffen door eene geraaktheid en bleef verscheidene uron lang in bezwijming liggen. Men hoorde de ontploffing te Paturages en te Hornu Niemand werd gekwetst; alios bepaald zich bij stoffelijke schade. De dader handelde uit wraak. - Einde van de werkstaking der steen bakkers. Dijnsdag morgend is op al de steenbakkerijen rond Brussel do arbeid hervat. De werklieden hernemen het werk aan de oude voorwaarden. Buitengewone algemeene vergaderio Zaterdag 6 Mei aanstaande, om 8 uren 's avonds, ter herberg Café Bélgi bij den heer Auqüste Db Vylde Groote Markt. DAGORDE: Gewichtige mededeelingen Het Bestuur. Talrijke hazen hadden in de gevraagde loonsverhooging toegestemd, op voor waarde dat al de bazen ze toekenden. Daar zulks het geval niet was dreigde do werkstaking nog langer te duren, en do arbeiders zijn nu maar aan de oude condities gaan werken. De gevolgen der mijnwerkerswerk staking laten zich reeds gevoelen. Verschillige nijverheidsinstellingen heb ben zich tot don vreemde moeten richten, om zich van kolen te bevoorraden. Maandag is een bijzondere trein met 400 ton Eogolsche kolen uit Rotterdam naar Seraiug verzonden. Veel Duitsche kolen komen sedert een paar dagen in het land. In het bassijn vau Charleroi zijn sinds zaterdag 985 ton vreemde kolcu aange voerd. Rond Brussel liggen verscheidone fa brieken stil bij gebrek aan koloD. Het bestuur van spoorwegen begint ook gebrek aan kolen te gevoelen. De depot van Vervicrs, die voor 15 dagen bevoorraad was, heeft kolen moe ten afstaan aau don depot van Stavelot, die er geen meer had. Brussel. Flauw, onbeduidend, zegt de XXe Siècle, wa« het meifeest te Brus- SC In de stad bijna geene roode cocardeu, geen roode lappen aan de vensters dan in de Hoogstraat, waar de wiukel draaiën moet. De liberale bladen spreken niet meer met dien spotteden glimlach van vroeger over de betooging. Zij vinden zelfs den stoet van 's avonds eene manifestation imposante Van waar die ommekeer Cartel et my stère Luik.— Te Luik was, zooals men weet, de straatbetooging verboden. Doch de naar het H. Hert van Montmartre te Parijs, naar de Grotten van Sint Antonius te Brive en naar Onze Lieve Vrouw van Lourdes VAN 8 TOT 16 JUNI 1899 Onder het Geestelijk Bestuur van de Minder- broeders-Capucienen. YERTREK den 8 Juni van Brussel Gent in den voormiddag. Aankomst te Parijs rond 6 uren avonds. Vertrek uit Parijs naar Brive den 9 Juni, 's avonds om 5 uren. Aankomst te Brive den 10 Juni rond 5 uren 's morgens. Vertrek nit Brive rond 9 uren. Aankomst te Lourdes den 10 Juni tegen de avond. TERUGKOMST. Vertrek uit Lourdes den 15 Juni 's morgens om in België aan te komen den 16 Juni rond den middag. De rijtuigen van den ijzorenweg van Or leans die de bedevaarders vervoeren van Parijs naar Lourden dienen tot het vervoeren bij de terugkomst tot in België. Aalst. - Ongeluk. Maanda? dezor, rond 1 en half uren 's namiddag viel het paard van een scheepstrekker: den Dender langs de Damlaan. Talrijl nieuwsgierigen waren dadolijk ter plaa! Een dezer, de genaamde Bicqué Domia oud 52 jaren, wonende Korte Ridderstn alhier, struikeldo op eene meertouw i kwam met het hoofd terecht op den nzl zijnde arduinen trap, zoodanig dat I met erge wonden aan 't hoofd en met s broken neus naar 't hospitaal moest ovt bracht worden. Brand. Dezen middag, 3 deze is er brand ontstaan bij den genaamd; Frans Vernimmen, dozenmaker en boe binder, Stoofstraat, nabij de oude Visd mijn. Gansch het bovengedeelte van h huis, (dak en papierzoldor), werd de pro der vlammen. Ons moedig Pompierskoi was vlug ter plaats zoodanig dat na uur workens het vernielend element ore meesterd was Aangaande schade en oo zaak is nog niets gekend. Lichting van 1899. De lichtii is tusschen do 9 provinciën verdeeld volgt Provincie Antwerpen, 1560 mannen Brabant,2467 id.;West-Vlaanderen; 163 id.; Oost-Vlaanderon, 2067 id. Hent gouw, 2232 id.; Luik, 1647 id.; Limbur 515 id.; Luxemburg, 483 id.; Namen,69 id. Totaal 13,300 mannen. Eene dame kwam in het telegrail bureel van de Koninklijke Plaat» to Brui sel, om 25 timbers van 10 centiemen. D bediende zegde dat bij niet meer mi verkoopen dan 10 timbers tegelijk. Goei geef er mij 10. Een oogenblik later kwan zij terug om nog tien, en toen om de laai ate vijf. Dit was toch niet verboden, is niets schooner dan een reglement. Op 7 mei geeft Bruzelles attraction eenen wedstrijd voor alleenzang. 36 mei dingers, (waaronder 19 mannelijke) zij! ingeschreven, van Antwerpen, Mecheleo Hoei, Aalst, Thieuon, Charleroi, enz.Nie'. allen zijn beroepszangers. Zoo heeft me onder hen een bouwmeester en de vroul van eenen doktor. Zaterdag heeft do ballon, die tijden de provinciale tentoonstelling opstijgio gen zal doen bijna een ongeluk veroor zaakt. Eon der helpors vau den luchtrei ziger was door deu gasstroom bevangen oa bewustelloos ueêrgevallen, torwylmen den ballon opvulde voor de proef reu Drie geneeshoeron hebben den man ni een kwartier hulp, tot het bewustzijn te ruggebracht. De ballon dreef naar hd oosten en is na eeuo reis van 3/4 uurs to Wilrijck, bij Antwerpen, gevallen. Ongelukkige val. Maandag rond 11 en half voormiddag, i^te Brugge den genaamde Traons Philip, oud 50 jaar, daglooner, wonende Korte Bleekerstraat, uit de kornis gevallen van eene hoogte van omtrent 12 meters, van het huis, Poictevynstraat 4, bewoond door den heer Sioen Andró. Den heer doctoor Mostaert heeft de gekwetste do eerste zorgen toegediend en htm vervolgens naar het St-Janshospitaal doen overbrengen, alwaar hij rond 2 en half uren namiddag overleden is. —Een kinderbeul.— Donderdag avond heeft iu den gang B. der Aartshertogiune* straat te Oostende, een droevig en teveni beulachtig drama plaats gehad. In gemeldcn gang wouon een groot ge tal werkershuisgezinuon, waaronder het huisgezin Loopold Roeland-Luinon, bo* staaudc uit man, vrouw en tweo kinderen waarvan het oudste 9 jaar, Albert naamd. houdt integeni don kost wijls vo< scheiden mishand Het w Roeland ken te 't t wiste om aau gen de op de w nielde e woede oudste arme ki hoogte De c steenen geburei en ribb De si bruik g voor d( dellij k aanstoi wittige! ter pb kleine hem m Een ontaar werd o twee a bureel eene v nigte. Na e< Roelai ter be Konin aauho dersti 's I1 genda overg Wa hij b< stand redde Zie leidii zoont H; sche beul kom' rijk wees ,ders] gen over van lijk* ond' brie hen to b roo' hie geti wre slot Pijl kin licl gec hui del wil de dei Et do tel Ef M Roeland is boodschapper on hevige dronkaard, die niet veel van werken

De Denderbode | 1899 | | pagina 2