PR0PR1ÉTÉ Merklprijzen. EEN PAARD ZAAILANDEN twee Huizen twee Huizen WOONHUIS S TAD A ELST* POLITIE. 4 Koeien, 3 Varkens, perceel Meersch, ZEIEZtT HUIS FABRIQUE de Filature et de Tissage HITIZEU en Land en Meersch, WINKELHUIS HUIS TE AALST en Zaailanden, Land Bouwgronden Ziehier de reden Ofwel hij was niet in dienst en dan is dan is hij strafschuldig door het woord te nemen in uniform Ofwel hij teas in dienst en dan is bij strafschuldig omdat hij ter oproeping ont brak, ten einde op eene meeting te gaan spreken in plaats van zijnen plicht te ver vullen. Woensdag nacht. Woelingen. Toen de orde rondom het onzijdig ter rein hersteld was, hebben verscheidene benden manifesteerders gepoogd langs de Se Gudulaplaat» naar den Treureuberg terug te keeren. Verscheidene charges der politie waren noodig om hen terug te drijven. Zij wierpen naar de politie met kas seien en kareelsteenen. In de rue de la Collégiale werd een politieagont getroffen en bebloed weggedragen. De oproer was voortreffelijk en regel matig geregeld. De aanleiders gaven hunne signaleü bij middel van fluitjes. Ziehier een tooneel, waarvan een ver slaggever van den Courrier ooggetuige was Do kalmte was nagenoeg hersteld op den parvis de Sa-Gudule. De gendarmen hadden zich op do hoogte der Parochianen- straat in linie gesteld en zoo de heele plaats afgesloten toen eensklaps een per soon, die post had gevat op den hoek der Se-Gudulastraat, een kort gefluit liet hooren. Dadelyk kwam een twintigtal jonge lieden naar hem toegesneld, hij gaf een kort bevel en op een teekeu van den over ste klouterden eenige jongens tegen de lanteernpalen op om de gaslichten uit te doover.. Ook de candelabers van de steenen leu ning werden uitgedoofd en toen het don- kor was, en de socialisten zeker waren van niet meer herkend te zullen worden gingen zij aan het werk. Do vernieling begon in de S®-Gudulastraet. Het magazijn van koperen kunstwer ken, op den hoek der straat, recht over de kerk werd het eerst aangevallen. Bijna gelijktijdig werden tweo over- groote spiegelruiten in snikken gewor pen, door zware steenen, die uit het mid den der straat geworpen worden. Op de entre-sol werd een spiegel ver brijzeld door een Amerikaanschen casse- tête, die te midden der kamer neerviel. Het scheelde niet veel of M. Ouvrard, de beheerder van het huis, had het zware voorwerp tegen het hoofd gekregen. Daarop daalde de bende rde straat af, om op haren weg al de spiegels te ver brijzelen, die niet door sterke blinden beschut zijn. Men beproefde zelfs, de blinden in te slaan. Een ijzeren rolblinde weerstond niet aan de zware slagen waarmee de oproer lingen gewapend waren, zij plooide en achter de blinde brak do spiegel in dui zend scherven. Vitrienen werden ook verbrijzeld bij Landrain, Corele, Merteos, Carlier, Fich- man, Dubois, allen groote winkels vau prachtartikelen als kant, parfumeries, njn linnen, enz. Het tooneel duurde slechts een oogen- blik. De gendarmen naderden en dreven de baldadigen op de vlucht. Verder signaleert men nog dezelfde baldadigbedeu aan het Taverne Royale bij Frein, Siegel, James, de drukkerij Istace, enz. enz. In het laatste huis zijn niet minder dan zes groote spiegels verbrijzeld. Zij breken, voor het plezier van te ver nielen, zonder aanleiding, zonder uitda ging, uit louter moedwilligheid, uit bal dadigheid. Ontelbaar zijn da vernielde winkelramen en onschatbaar is de aan gerichte schade. Maatregelen. Donderdag morgend is het schepen college bij hoogdringendheid vergaderd, en heeft de volgende maatregels genomen: Samenscholingen van meer dan 5 per sonen worden verboden. Dit verbod werd aangeplakt en politie posten over de verschilligo punten der stad werden gelast dit besluit te doen eerbiedigen. Met de 200 man donderdag morgend te Brussel aangekomen bevinden zich nu 600 gendarmen te Brussel. Donderdag Ten 6 uren, toen de Kamerzitting ten einde was, deed de politie en den gendar merie het onzijdig terrein ontruimen. De menigte jouwde de gendarmen uit, maar ging toch uiteen. De socialistische volksvertegenwoor digers gingen langs de Wetstraat naar de Treuren berg, in groep, of liever in stoot. Al de winkels op hunnen weg waren ge sloten, ten minste voor zoo veel zij nog gesloten kunnen worden; want niet allen zijn in het bezit vaD sluitblindeu. Priester Daens die post had gevat voor het ministerie van oorlog werd toege juicht. Voor de huizen, waar den vorigen nacht de ruiten gebroken werden, riep men a bas la calotte Het bevel van den burgemeester, waar door de samenscholingen worden verbo den, werd aangeplakt en in den voor avond werd heel de stad door patroeljes doorkruist. Aan het onzydig terrein waren allo toegangen afgesloten. Tot 9 uren was de Leuvensche poort toegankelijk doch, daar zekere betoogin gen zich voordeden, werd do plaats afge sloten. Die maatregel word op gefluit onthaald. Ten half 10 wareu eenige groepkens nieuwsgierigen do linies doorgekomen, en hadden zoo ongemerkt eene samenscho ling kunnen vormen op den hoek van liet paik. De politie deed hen met grooto moeite uiteen gaan. Het Muison du Peaple, waar men de vorming van eeuen stoet aaukoudigde werd door een cordon van agenten om ringd. Er had daar eene meeting plaats eenige redenaars spraken binnen, ande ren van op den balcon, altijd uitdagend, ophitsend, tot men het bezetten van het onzijdig terrein door de burgerwacht ver nam. Dadelijk werd een stoet gevormd vau 3 tot 400 man, en men begaf zich daarheen, om de benden, die de lijnen zouden willen doorbreken, te vergrooten. A bas la calotte A bas la gouvernc ment! werd er geroepen; doch eene charge van de policie dreef hen uiteen. Generaal Verstraete, opperbevelhebber der burgerwacht, zetelde bestendig in de bureelen van den staf, ou regelde zelf den dienst der bijzondere korpssn. De Koninklijke plaats was bezet door de ruiterij. Betoogingen. De Palriole meldt dat de steenbakkers, voorafgegaan vau een muziekkorps, door de stad diflleerden. Zij hadden priester Daeus aan het hoofd. Anderen zeggeu dat M. Ducatillon zich met hem bevond. Ten half 6 kwam eene bende manifes teerders post vatten binnen het park, vlak voor de ministeries; de sluitingsklok werd geluid en het park ontruimd en ge sloten. Rond half 9 is eene beude, die van het Maison dn Peuple kwam op de Groote Markt aangekomen. Zij werd door do gendarmen uiteen gedreven. De manifesteerders vluchtten de omlig gende straten in, revolverschoten los sende. Men zegt dat een persoon gekwetst en in een naburig huis binneu gedragen werd. Na de woeling vormde d« bende zich opnieuw, eu men riep naar het onzijdig terrein I Doch alvorens van de Grooto Markt weg te gaan, wilde Journez, van op een huurrijtuig het volk toesprekoD, maar de politie belette bet hem. Een stoet van ongeveer 200 personen, allen verdeeld in groepkens van minder dan vijf, om het politiereglement niet te overtreden, richtte zich naar het onzijdig terrein, zingend: O 1 Vandenpeercboom Schermutseling. Gekwetsten. Na door de gendarmen uiteen gedreven te zijn, maakten de manifesteerders een soort van baricadc in de Kaasmarktstraat met de kasseien, die zij iu de omliggen de straten hadden opgebroken. Toen de gendarmen weêr naderden, werden er steenen naar hen geworpen en nu volgde eene ware fusullade van weèrs- kantcn. Doch de gendarmen schoten mot los poeier, om de oproermakers te verschrik ken, terwijl men uit de vensters met re volverkogels schoot. Een heer viel en werd gekwetst een huis binnen gedragen. Een geneesheer die R met het parket kwam, bevond dat hij een kogel in den buik had bekomen. Middelerwijl kwam een tramrijtuig door lo straat. Ten eiude hiervan eene barri cade te kunnen maken, schoten de mani festeerders het peerd dood, de koetsier van deu tram werd door drie kogels ge troffen, twee in den bil en een in de borst. Hij werd in een naburig huis verzorgd, en later naar het gasthuis gebracht. M. Michel Craen, die op het platform vau deu tram stond, kreeg een kogel iu deu bil. Hij werd iu het policiebureel verzorgd eu toen por rijtuig naar huis ge bracht. Een ander persoon, die ook kwetsuren bekwam, werd eveneens weggevoerd. Deze is niet gekend. De inspecteur van policie Rutsaert werd door eenen messteek iu den arm gekwetst. Vele manifesteerders loopon met messen iu de haud. Een hunner hooft deu agent Vincent, die hem wilde ontwapenen, eene snede in de hand toegebracht. Rond middernacht waren er in de permauencie een 30tal aangehoudenen. Slechts vier hunner werdon in hechtenis gehouden. De anderen werden voorloopig losgelaten. Na middernacht. Burgerlijke Stand der Stad Aalat. Geboorten. Mannelijk geslacht 14 .Q Vrouwelijk 5 HUWELIJKEN. F. Van der Biest, rijtuigm. met M. De Bundel, z. b.L. DeBaecker. magazijn, met M. Godyns, z. b. L. Ringoir, doo- zenm. met V. Van den Bossche, twijnst J. Ghysbrecht, telegraafbed. met I. Schollaert, z. b. F. Joos, schipper, met De Backer, z. b. A. Steonhout, wever,' met R. Wauters, 7.. b. C. Goe man, schrijnw. met V.Wessmael, dienstm. A. Van der Cammen, werkm. met C. Matthys, z. b. F. DeCoQk, metser, met F. Aeibrecht, twijnst. OVERLIJDENS. R. Van de Made, vr. Van de Velde, z. b. 34 j. Binnenstr. V. Le Roy, w° Willems, z. b. 79 j. Klapstr. 3 kindoren onder de 7 jaren. o-o— BERICHT. Gedurende de Kermis dagen zullen de Bureelen van den Burger lijken Stand open zijn maandag, dijnsdag, woensdag, donderdag van 9 tot 10 uren 's morgens, alleen voor de aangiften van geboorten en overlijden. De Burgemeester herinnert eenieder dat, krachtens de bestaande Politieregle- menten, alle betoogiug op de openbare straten en wegen door stoeten, samen scholingen, zangen, muzieken verboden is, tenzij voorafgaandelijk door den Burgemeester toegelaten te zijn De overtredingen zullen door de I'olitie bestatigd worden en zijn onderhevig aan straffen voorzien door de artikelen 28 en 38 van het strafwetboek. Aelst, den 30 Juni 1899. M.-L. Gheeraerdls. 1 Juli 1899 00,00 a 00,00 00,00 a 00.00 00,00 a 00,00 00,00 a 00.00 00.00 a 00,00 Id deu omtrek der Oudo Kleerkoopers- straat had de woeling reeds een half uur geduurd, toen rond middernacht de be storming plotseling verergerde, zegt de Etoile. Opnieuw begonnen de oploopen aan de koffiehuizen cu de policieagenten joegen de manifesteerders uiteen. Doch daar dit niet volkomen gelukte moesten do gen darmen opgoeischt worden. Zij werden op steenen onthaald. Een gendarm werd uit den zadel gewor pen. Twee manifesteerders werden ge kwetst door sabelslagen. De herbergen stroomden leeg en de patroons sloten hunne lokalen. Op de Auspachlaan duurde de strijd tusscheu manifesteerders eu agenten voort. De laatsten doofden de lanteerns uit cn haalden uit de hal de verkoopban- ken en uitstalkramen vau boterkooplie- den om er barricaden van te maken. De agenten, opgehitst door de tergin- gcu der schoelics, sloegen en kapten, dedeu aanhoudingen, terwijl de andoren voortdurend riepen moordenaars en steenen wierpen. Men rekent het getal gekwetsten in 't geheel op twintig. Eerst ten 3 uren was het rustig en mocht de burgerwacht naar huis gaan. Wapenstilstand. Gezien deu geest tot verzoening die gister vrijdag iu do Kamer heerschte, heeft de heer Theodor, voorgesteld dou bestaauden re detwist to staken en do zitting te schor sen. De heer minister Vandenpeercboom antwoordde Men doet een beroep op de gevoelens dor regeering. Niemand meer dau mijne collegas en ik verlangt den vrede. Maar men zal begrijpen dat zelfs na eene schorsing der zitting, het ons on mogelijk is de gedachten vooruit te zetten die de algemeono verzoening kunnen te weeg brengen. Die verklaringen des heeren ministers werden algemeen toegejuicht. Znterd Tarwe Masteluin Rogge Garst Haver per 100 kil. w.w w,w Aardap. roode de 100 kil. 5,50 a 0,00 Aardap. (gecle nieuwe) 0 00 a 0,00 Boter per 3 kil 5,94 a 6,93 Eiers de 25, 1.71 a 1,80 Vlas, de 3 kil. 0.00 a 0,00 Viggenen, per koppel r. oO.OO a 70,00 Ajuin, 100 kil. fr.00,00 a 00,00 volg.kw. POPERINGE. Hop fr. 130. GENT, 30 Juni Tarwe (per 100 kilos) fr. 18,00 a 18,50 Rogge 14,00 a 15,00 Haver 18 00 a 00,00 Gerst 00,00 a 00.00 Boter per kilo, 2,00 a 2,30 Eiers per 25, 1,60 a 1,80 ANTWERPEN, 30 Juni Ziellier de prijzen der granen op de merkt in hel Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. Ir. 16,00 a 16,25 Rogge, 14,00 a 00/0 Wintergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 18,00 a 18,5C Haver, 18,00 a 00,00 Boekweit, 00 00 a 00,00 Boonen, 00,00 a 00,00 Bitterpeën, 16,00 a 00,00 f)e kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen vau fr 2,10 a 2,20. De ponden ot halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,10 a 1,30 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 8.0D tot 10,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 1,75 a 2,00 VEEMARKTEN, GENT, 30 Juni Getalte koopgestelde hoorenheesten Melkkoeien Groote ossen Jonge ossen Vaarzen Schapen Lammeren Kalveren 34 Vette koeien 2 Slieren 76 107 Magere beesten 124 122 3 Varkens 0 Loopers 107 Viggens 184 Vaarzen O.sen Varkens 0 .Si l« kw. 0.65 0.«0 0.60 0.70 0.75 0.90 875 0.50 0.55 0.55 0.60 0.00 0.00 GÜREGHEM ANDERLECHT, 29 Juni Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 626 i Koeien en Veerzeu Stieren 324 726 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,70 a 0,86; Stieren 0,55 a 0,70: Koeien en Veerzeu 0,55 a 0.70. Kalverenmarkt 30 Juni Ter merkt gebracht 992, te koop gesteld 9.31 Prijs per kilogram fr. 0,70 a 1,00. BRUSSEL, 30 Juni Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 240 Prijs per kilogr. op voet tr. 0,65 a 1,00 40 lammeren van Ir. 10,00 tot 22,00. lluidenmerkt Ossen, 0,75 a 0,90 Stieren, 0.65 a 0,70; Koeien en veerzen 0,75 a 0,80 Kalveren 1,00 n 1,20. Bij uitscheiding van bedrijf. OPENBARE VERKOOPING van Huismeubelen, Landbouwersalem, en Vruchten te volde, te HOFSTADE, Kamdries. De Notaris DE GHEEST, te Aelst, zal ten verzoeke van den heer Etnmauuel Van Wezemaele, in het open baar verkoopen Donderdag 13 Juli 1899, ten hoeve van den heer Van Wezemaele, te Hofstade, aan den Kamdries: Ten 9 uren 's morgens. A. HUISMEUBELEN,als kassen, stoof, tafels, stoe len, banken, allerlei keukengerief, vleeschblok, vleeschkuip, bakmoclie, bakkers- eu ander brandhout. B. LANDBOUWKUSGERIEF cn ALEM. als boter vat, uielkkuipen, handwan, wanmolen, raapmolen, kruiwagens, beirkuipen, bras kuipen, spaden, braken, rieken, reeken, gaffels, zeisen, pikken, dorschvlegels. C. Wagen (breed geloop), stortkarre (smal geloop), beirstuk, reep, aanschijnen, harnassuren, kussens, ploeg, slede, eggen, sledeslepers, eggebalken, krui- wagentreemen. En ten 2 uren namiddag, BEESTIALEN. Schoon ruinpaard, 4 buitenge wone melkkoeien, waarvan '2 bekalfd en -1 onlangs gekalfhebbendc. 3 varkens waarotidcr een vet. VELDVRUCHTEN'. Daarna aao de volgende lan den de vruchten er op wassende te weten op de Snyling, 25 aren koorn eu 26 aren tarwe; op het Rot. 1 hectaar, 49 aren koorn en 63 aren tarwe; op het Hauwken, 31 aren tarwe en op het Spiegelvcld, 31 aren vlas. Gewone voorwaarden en voor de koupen boven de 5 fr. tijd van betaling mits goede borgstelling. OPENBARE VERKOOPING van goede en van een gelegen to Banibrugge. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen, de volgende goederen gelegen binnen de Gemeente Bambrugge, te weten Eerste Koop. 26 aren, 90 centiaren Meersch, aan den Meulenkautcr, gekadastreerd wijk B. num mer t'i, palende ten ooste cn ten zuide aan de kin deren De Winter, ten weste aan Josephus De Vos en len noordc aan de kassei naar den Dries. Gebruiker den beer Raes-Licvens Boomprijs fr. 175. Tweede Koon. 28 aren, öll centiaren Land, op den Dupperskauter. gekadastreerd wijk B, deel van nummer 414, palende len ooste met half kauterbaan aan juffrouw Dooreman en den heer onderpastoor He Feytcr, ten zuide en ten weste aan de kinderen De Clercrj en ten noorde aan den volgenden koop. Derde Koop. 28 aren. 3t'centiaren Land. op den Dupperskauter, gekadastreerd wijk B, deel van nummer 414, palende ten ooste met half kauterbaan aan juffrouw UnnremaD, ten zuide aan den voor gaande» koop, ten weste aan de kinderen De Clercq en ten noorde aan den volgenden koop. Vierde Koop 28 aren, .">0 centiaren Land, op d'-n Dupperskaoter. gekadastreerd wijk B, deel van nummer 414, palende teu ooste met half kauterbaan aan Felix De Schepper, ten zuide aan voorgaanden koop, ten weste aan de kinderen De Ctercq en Quin- tvn ten noorde met half kauterbaan aan Auguste De Winter. De. koopen 2, 3 en 4 zijn gebruik door de heeren Van IJoxstacl en Van Bever. V(jfdc Koop. 34 aren, 86 centiaren Land, op den Dupperskauter, gekadastreerd wijk B, deel van nummer 31ï9a, palende ten ooste aan den Zadelweg, ten zuide aan Auguste De Winter, ten weste aan Dominicus De Coker en Josephus De Vuyst en ten noorde aan den volgenden koop. Zesde koop. 34 aren, 86 centiaren Land, op den Duppeiskauler. gekadastreerd wijk B, deel van nummer 569s, palende ten ooste aan den Zadelweg, ten zuide aan voorgaanden toop.tcn weste aan Joseph De Vuyst en het Weldadigheidsbureel van Bambrugge en ten noorde aan den volgenden koop. Zevende Koop. 34 aren, 86 centiaren Land, op den Dupperskauter, gekadastreerd wijk B. deel vau nummer 5J9a, palende len oosle aan den Zadelweg. ten zuide aan voorgaanden koop, ten weste aan het Weldadigheidsbureel van Bambrugge en ten noorde aan den volgenden koop. Achtste Koop. 34 aren, 86 centiaren Land, op den Dupperskauter, gekadastreerd wijk B, deel van nummer 369a, palende ten ooste aan den Zadelweg, ten zuide aan den voorgaanden koop, ten weste aan het Weldadigheidsbureel van Bambrugge en Auguste Dc Winter eu ten noorde aaD den volgenden koop. Negende Koop. 34 aren. 80 centiaren Land, op den Dupperskauler, gekadastreerd wijk B, deel van nummer 369a, palende ten ooste aan den Zadelweg. cn zuide aan den voorgaanden koop, teo weste aan August De Winter cn ten noorde aan verscheldenen. De koopen 'b, 6, 7, 8 en 9 zijn gebruikt door de heeren Van Boxstael en Van Bever. Tiende Koop 27 aren, 20 centiaren Land, op Evendael, gekadastreerd wijk A, deel van nummer 342, palende ten ooste aan den heer Kranciscus De Meyer, ten zuide aan den lieer Notaris Üc Ricmaccker, ten weste aan den volgenden koop cn ten noorde aan de heeren Debbaudt cn Van Buggenhout. Elfde Koop. 27 aren, 20 centiaren Land, op Evendael, gekadastreerd wijk A, deel van nummer 342, palende ten ooste den voorgaanden koop, ten zuide aan den beer Dc Riemaecker, ten weste aau den heer Van Buggenhout en ten noorde aan den he.:r Debbaudt. Üe koopen 10 en II zijn gebruikt door de heeren Van Boxstadl en Van Bever. Derde en laatste Zitdag Dijnsdag 11 Juli 1899, len 3 uren namiddag, ter herberg van M. Pelrus D'Haens De Strooper, aan de Statie te Erpe-Metre. OPENBARE VERKOOPING vau en BOUWGROND, te MOORSEL. Po Notaris De Gheest, te Aalst, zal op Zaterdag 8 Juli 1899ten 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van het Vrede- gerecht, te Aalst, in het openbaar ver koopen I. Een Huis eu Grond, groot 5 aren, 7 centiaren, te Moorsel, aan de Statie, wijk E, nummer 102 en deel van 101. II. Bouwgrond, groot 3 aren, 68 centiaren, wijk E, deel van nummer 101. Gebruikt geweest door de kinderen De Block en De Roy. VENTE PïïBLIQUE comprenant et BLA NCHISSERIE, ALOST. Le Notaire DE GHEEST, ré- sidant A Alost, procédera le Samedi 15 Juillet 1899, A 2 heures de relevée au prétoire de la Justice de Paix, A Alost. Grand' Place, A la vente publique d'une belle Propriété, située A Alost, contigue A la Gare des Marchandises, composée d'une Fabrique A usage de Filature de Jute et de Tissage de Toiles et d'une Blanchisserie, contenant ensemble un hectare, 81 ares, 61 centiares, divisée en 4 lots, sa voir 1™ LOT. Les Batiments de la Fabrique avec le terrain en dépendant, contenant 17 ares, 34 centiares. Et le Matériel consistant notamment en machine A vapeur horisontale de 75 chevaux, (systême Nolet A condensation), chaudière, installation compléte J'éclai- rage électrique, reservoir, tuyaux, transmissions, piöces de rechange et autres accessoires. 2mo LOT. Le Matériel de la Filature de Jute. 3me LOT. Le Matériel du Tissage de Toiles. 4mt LOT. La Blanchisserie contenant un hec tare, 64 ares, 27 centiares, avec 5 reser voirs en cuivre, 7 cuves en bois, 21 euvel- les et 4 brouettes. Les états délaillés du Matériel com- posant les Lots 1, 2 el 3, se trouvenl déposés en Vétude de M"> De Gheest, oii les amateurs peuvent s'en procurer des copies, sans frats. Les biens pourrant ètre visités les Lundi et Jeudi, de 9 A 6 heures. Bij Licitatie. OPENBARE VERKOOPING van twee te Aalst en Z AAI LAI% DI.1\ gelegen te Lede, Impe, Zele, Berlaere en Welle. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen 1. Huis en Grond te Aalst,Molenstraat poort, bewoond door de weduwe Constant Bosscbaert. 2. Huis en Grond te Aalst,Molenstraat poort,bewoond door Edmond Keymeulen. 3. 29 aren, 35 cent. Land te Lede, op het Steenland, gebruikt door Benoit Ver meulen. 4. 24 aren, 70 cent. Land te Impe, op het Hoogmigelbroek,gebruikt door August Roltiers. 5. 20 aren, 65 cent. Land te Impe, op Papegemkauter, gebruikt door Petrus Janssens. 6 90 aren, 67 cent. Land te Zele, op de Eekers, gebruikt door Theodore Van Eet- velde. 7. 78 aren, 85 cent. Land te Zele, op de Eekers, gebruikt door Gustaaf Moens. Verdeeld in zuid- en noordhelft. 8. 62 aren, 20 cent. Land, Meersch en Bosch te Berlaere, in het Oudbroek, ge bruikt door Ch.-L. De Graeve. 9. 30 aren, 10 cent. Land te Welle, op het groot Moortelveld, gebruikt door J.-B. Van Mulders. EENIGE ZITDAG Zaterdag 1£5 «Juli 1899. Ten 2 uren namiddag, ter zitlingzaal van het Vredegerecht, ten stadhuizo, te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van en welgelegen BOUWGRON DEIV, te AALST. Dc Notarissen De Gheest, ie Aalst e i Schelfhout, te Oordegem, zullen met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaai verkoopen Stad Aalst. I. 2 Huizen en 4 Bouwgronden, in de Gentschestraat, (Nieuwstraatpoort). II. 5 Bouwgronden, uitkomende in de nieuw ontworpene straat leidende van do St-Jobssteeg, naar de Nieuwbeekstraat. III. 10 Bouwgronden, in de Dirk-Mar- tenstraat. Alles breeder beschreven en met plan aangeduid op bezondere plakbrieven. ZITDAGEN Instel, Woendag 19 Juli ,aoQ Verblijf, Woendag 2 Augustilöjy> ten 4 uren namiddag, ter herberg «Thierry Martens, bij den heer Eduard Barbier, te Aalst, Esplanade. Om reden van onverdeeldheid. OPENBARE VERKOOPING van te AELST, te Aelst-Mijlbeek en Haeltert. De Notarissen Do Ghoost, te Aelst en Moeai, U Lede, zullen in het openbaar verkoopen, de volgende "lederen» te weten Stad Aelst. Eerste Koop. Een huis en grond met schoenen hof, in de Schoolstraat, geteekend N« 12, gekadas treerd wijk C, nummer U03i/2, met eene grootte v*n 5 aren, 90 centlaren, houdende van de eene zijde san een huis van den heer Van der Gueht en aan den eigendom van den heer Van derSchueren, van de an- dere zijde aan het volgende huis en van achter akn grond van den heer Dc Meester. Laatst bewoond geweest door M. Maurice De Coen. De kooper van dezen koop zal moeten opleggen de prjjswaarde bepaald op fr. 400, van eeuige roerende voorwerpen zich in gezegde huis bevindende en waar van de lijst of beschrijving aldaar kan gezien worden. Tweede Koop. Een huis en grond met hof, ook in de Schoolstraat, geteekend N° 14. gekadastreerd wijk C. uuinmer ltOöii/2. met eene grootte van 2 aren, 40 centiaren, houdende van de eene zijde aau het voorgaande buis, van de andere zijde aan hel huis van den heer Droeshout en van achter aan grond van den heor De Meester. Bewoond door den heer Jules Du Brulle. Voorschreven huizen mogen bezichtigd worden de maandagen, woensdagen en vrijdagen van 2 tot 5 uren 's namiddags. Atlst-Mijlbeek. Derde Koop. Een perceel land. op den Roosen- kauter, groot een hectaar, 3 aren, 30 centiaren, ge kadastreerd wjjk E, nummer 296. palende ten oeste, ten zuide en ten w*sle aan de Godshuizen van Aelst cn ten noorde aan de heeren De Coen. Gehruikrdoor de weduwe iCh.-L. Dau wens, Petrus De Neef cn Constant De Smedt. Verdeeld in drij deden: Gemeente Haeltert. Vierde Koop. Een perceel meersch, in de Ves- ving, groot 29 aren. 74 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 586, palende ten oosle aan den Weg, ten zuide aan de kinderen Slerck, teu weste en ten noorde aan de kinderen Peeriinck. Gebruikt door Desiré De H»ndt. Boomprijs fr. 90. Vijfde Koop. Ken perceel meersch, ook in de Vcssing, groot 37 aren, 43 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 319, palende len ooste De Schryver- Raes, ten zuide aan den zelfden en aan Benedictus en Delpblne T'Kint, ten weste Philemon De Hondl, ten noorde aan Ie heeren De Graeve en Van Cromp^ont. Boomprijs fr. 365. Gebruikt door Charles-Louis Neirinckx. ZITDAGEN: Instel, Maandag 17 ,RQ# Verblijf, Maandag 31JU11 18V*' ten 3 uren namiddag, ter herberg Het Land van Riem, bij don heer Victor Keppens, te Aelst, Nieuwstraat, nabij de Markt. OPENBARE VERKOOPING van een schoon te AALST, in de Kerkstraat. De Notaris DE GHEEST, to Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen .- STAD AALST. Een schoon en aangenaam Winkelhuis met Achtergebouwen allervoordeeligst gestaan en gelegen te Aalst, in de Kerk straat, geteekend N° 18 en gekadastreerd wijk A, N° 876a, met eene grootte van 2 aren, houdende van de eene zijde of oostwaarts aau het huis van den heer Aimé Borreman en Zuster, van de andere zijde of westwaarts aan een huis van den heer Borré Bewoond door den heer Eduard Van den Bossche. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 18 Juli ,ftQQ Verblijf, Dijnsdag 1 Augusti ten 4 uren namiddag, ter herberg Sint Lieven bij den heer Victor Van den Eynde, te Aalst, aan de groote Kerk. OPENBARE VERKOOPING van een gelegen te Erpe, Impe en Bambrugge. De Notaris DE GHEEST, tc Aalst, zal met gewin van palmslag cn gelagen, in het openbaar verkoopen, de volgende goederen Stad Aalst. Eerste koop. Een Huis en Grond, in de Leopold- straat, naldj de Groote Markt, geteekend nummer 6 en gekadastreerd wijk A. nummer 281, houdende van de eene zijde aan het huis van dame weduwe Vlie- bergh cn van dc andere zijde of noordwaarts aan het huis van den heer Joseph Wuytens. Bewoond door Petrus Vonck. Gemeente Erpe. Tweede koop. Een perceel Land, groot 22 aren, 40 centiaren, gelegen op Elenbroek, gekadastreerd wijk D, nummers 89. 90 cn 90bis. palende ten ooste aan de kindereu Versmessen-De Wint, ten xuide aan Carolus-De Brucker, ten weste aan den beer Dokter De Vos en ten noorde aau juffrouw Fièvet. Gebruiker Victor Van Impe. Gemeente Impe. Derde koop. Een perceel l-and, groot 31 aren, 30 centiaren, gelegen op Papenberg, gekadastreerd wijk A, nummer 581, palende ten ooste aan de erven Meuleman en dame Moycrsoen-Van den Hende, «en zuide aan het Weldadigheidsbureel van Impe, ten weste aan juffrouw Marie Steeman en ten noorde ook aan het Weldadigheidsbureel van Impe. Gebruiker Theodore Pnnnet. Gemeente Bambrugge. Vierde koop. Een perceel Land, groot 30 aren, 88 centiaren, gelegen op den Bremtkauter. gekadas treerd wijk A, nummers 2 en 3, palende ten oosle aan de kinderen l.iefmans-De Vuyst, de erven De Paepc, don heer Dooreman cn anderen,ten zuide aan de weduwe Van Boxstael-Moreels en Benedielu» Fosselle, len weste aan deu heer Dominicns Ver- straeten cn ten noorde aan de erven van Dooatos Schauwvlieger. Gebruiker Eduardus Renneboogh. ti.Vijfde koop. Ken perceel l-and, groot 23 arenj 23 centiaren, gelegen op het Edegemveld, gekadas treerd wijk A. nummer 193. palende ten ooste un de kinderen Clompen, t>n zuide aan den heer Notaris De Vuyst, ten weste aan den heer Sassen ten noorde aan den heer Kossaels-Doureman. Gebruiker Lconardus De Jonge. ZITDAGEN Instel, Woensdag 28 Juni Verblijf, Woensdag 12 Juli ten 3 uren namiddag, ter herberg St-Eloi,bij juffrouw weduwe Meert, te Aalst, aan de Esplanade. OPENBARE VERKOOPING van te EREMBODEGEM. De Notaris De Gheest, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen: I. 33 aren, 25 centiaren allerbeste Land, te Erembodegem, op den Molen- kauter, wijk B, nummer 166. II. 8 loten schoone Bouwgronden, te Erembodegem, in het Dorp, ten voor hoofde in de Kerkstraat. Zie plan op bezondere plakbrieven. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 14 189o Verblijf, Vrijdag 28 JUU 18Jy' ten 4 uren, In het Hof van Weenen, bij den heer Adolf De Gendt, te Aalst, aan de Botermarkt. 1899, Studie van den Notaris Van Ouden- hove le Denderhautem. o— OPENBARE VERKOOPING van een schoon en gerieflijk met afhangen en beplanten Tuin, te DENDERLEEUW, nabij de Statie van den lJzerentoeg. De Notaris VAN OUDENHOVE, voornoemd, ut op verzoek van den heer eigenaar, ter bieronder be paalde Zittingen, met gewin van palmslag en gelagen, in 't openbaar verkoopen Eenige Koop. Fa?n onlangs nieuw cn sterk gebouwd Woonhuis, hebbende twee verdiepen met ruime beneden- en havenplaatsen, waschhuis cn stallingen, te Dender leeuw, omtrent dc Statie, en aanpalenden wel be planten Tuin, gekend ten kadaster sectie A, num mers 563c, 563» en 5U3t, palende oost den Steenweg van de Statie op Lceuwbrug, zuid den Losweg, west Sevcrien Van den Bruele-Van der Maelen, noord mijnheer Anné, en hebbende eene gezamenlijke op pervlakte van 6 aren, 10 centiaren. Dit Woonhuis is geschikt voor renteniers, hande laars, bedienden, alle bedrijven en nijverheden ea is bewoond zonder voorwaarde of termijn door mijnheer Doorns, gepensionneerd officier te Denderleeuw. ZITTINGEN: Voor den instel Woensdag 28 Juni.fioq Voor 't verblijf Woensdag 5 Juli telkens om K uren namiddag, te Denderleeuw, ter herberg van mijnbeer Philemon Kestena, rechtover de Statie. Voor nadere inlichtingen wende men zich ten kan tore van meergenoemden Nataris VAN OUDENHOVB.

De Denderbode | 1899 | | pagina 3