Nieuw Hospitaal Merklprijzen. VELDVRUCHTEN ZAAILANDEN ZAAILANDEN twee Huizen twee Huizen Plechtige Inhuldiging Allerhande Nieuws. Foulard-Zijde fr. 1.20 Bij uitscheiding van bedrijf Over Sterke Velo Bericht Openbare Aanbesteding L .A. HST ID IEJ HST Openbare Verkooping Openbare Verkooping en Land en Meersch, WINKELHUIS Land Bouwgronden en de invloed dien hij op de muzikale ontwikkeling in deze stad heeft uitgeoe fend, onbetwistbaar is, In 1895 werd hij Eerebestuurder der Muziekschool be noemd. Wie herinnert zich niet het eerste Concert wellk bij hier bestuurde, alwaar zijne Cantate Les Chretiens Martyrs, zulken overheerlijken uitslag behaalde alsook de uitvoering zijner groote Mis in de Sl Martinuskerk en zijn Oratorio Su Cecilia deze werken zoo als vele andere van De Mol, worden erkend als echte meesterstukken. Men moet aan Peter De Mol 12 qua- tuors voor snaarspeeltuigen, eene opera Quinten Metsijs, waarvan het ope ningstuk te Brussel op de Septemberfees ten van 1853 uitgevoerd is geweest, een Te Deurnde cantate Le Festin de Balthasar met groot orkest, welke het voorwerp van zeer voordeelige verslagen aan de Koninklijke Academie van België geweest zijn, Godsdienstige Werken, Ou verturen, Kooren, Romancen, enz. Do Heeren Fétis, Snel, Samuel en Guillaume, hebben aan de werken van De Mol schriften gewyd die een groot gedacht geven over de waarde van den kunste naar. Van zijnekinderjaren af toonde De Mol den grootston aanleg voor Mozart's enBcethove's kunst; en in die edele kunst heeft hij niet opgehouden zich meer om meer te ontwikkelen ook doen zijne werken de grootste eer aan de Belgischo school. In zijn bijzonder leven was hij een voorbeeldig man, welke groote deugden, waren er in deze groote ziel niet verdo ken Ook was hij van allen bemind voor zijne hoedanigheden van hart en geest. Tegenover zijne leerlingen was hij een echte vader, en onze Muziekschool ver liest in Hem eene zijner gewetensvolste leeraars. Waarde Meester, Uwe herinne ring zal blijven, Uw naam zal zijne blad zijde hebben benevens de grootste mees ters in het boek der kunst van ons Va derland Vaarwel waarde Eerebestuurder, in naam der Muziekschool, in uaam van alle uwe oude en getrouwe vrienden. Vaarwel 1 STAD AALST. o-o VAN HET OP ZONDAG 16 JULI 1899. De stoet is samengesteld uit 2 praal wagens en 7 voorname groepen. Voor verdere inlichtingen raadplege men het bijvoegel aan ons blad De Den- derbode, n van zondag lest, 9 juli. Naar wij vernemen heerscht er op het oogenblik eene ongemeene bedrijvigheid om den praalstoet in goed orde te bren gen. Wij mogen onze geachte lezers van den buiten verzekeren dat de praalwagens en groepen hoogst merkweerdig zullen zijn en dat zij zich eenen uitstap naar Aalst niet zullen te beklagen hebben, want nog nooit zullen ze hier, buiten de laatste Gasthuisfeesten, iets schooner, iets overheerlijker kunnen bewonderen Vrienden van den buiten Aalst ver wacht u op Zondag aanst. 16 Juli De stoet zal de volgende straten door kruisen Esplanade, Statiestraat, Statie plein, Albbert-Liónartstraat, Esplanade straat, Leopoldstraat, Groote Markt, Nieuwstraat, Keizerlijke Plaats, Korte Zoutstraat, Lange Zoutstraat, Markt, KerkstKaat,Brusselschcstraat,Houtmarkt, Zonnestraat, Korte- en Lange Zoutstraat, Markt, Molenstraat,Molendries, Varkens- markt, Hovenierstraat, Ouden Dender- mondschen steenweg, Violetlestraat, Gast huisstraat, Borluutstraat, Baudewiinkaai. Priesterlijke benoemingen. Z. H. de Bisschop heeft pastoor be noemd te Westrem, den E. H. Vinde- vogel, professor van rekenkunde in Se- Barbaracollege te Gent. De E. H. Rumes, onderpastoor bij de Zusters van Liefde te Gent, is bestuurder benoemd der zelfde Zustors te Tottington in Engeland. Botermarkt.- Heden zaterdag werden 596 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 4760 kilos. TEN BUREELE van Den Den- derbode schrijft men in op de Nieuwe Vlaamsche en Belgische Illustratie, Ueber Land und Meer, Illustrirte Welt, Alte und Neue Welt, Lectures pour tous enz. Op aanvraag proefnummers gratis. Moorsel.Wy vernemen met ge noegen dat de heer V. FouQUABTjzich al daar als Geneesheer komt te vestigen in vervanging van wijlen den heer R.Moroy. Verlof. Eene ministorieele de- peche meldt aan de korpsoversten, dat het besluit, waardoor geone verloven aan officieren, onderofficieren, kaporaals en soldaten, werdou toegestaan, ingetrok ken is. tol 6.55 den meiercliineescli, japaansch, enz., in dc nieuwste kleuren en teekeningen, alsook zwarte, witte en gekleurde llcnneberg-ZIJilc, van af 95 cent, lol fr. 28.50 den meier effen, geribd, gekwadrilleerd, bewerkt, Uarnts, enz. (ong. 940 kwal. en 9000 kieurscha- keeringen en veracli. teekeningen), vracht- en tolvrij to buiabetteld. Monsters per koerende. S. Hiiiikn. FitrUt III ZjjdtiK.nK.i—v.i Zrtl Ontploffing te Laken. Een werk man was in eene oliefabriek bezig met naphte over te pompen, toen eensklaps eene geweldige ontploffing zich liet hoo- ren. De werkman werd omgeworpen en ge kwetst, even als een metser, die juist met zynen moortelbak voorby de deur kwam. Men weet niet waaraan die ontploffing toe te schrijven de toestand der gekwet sten is zeer erg. F" PM 1-1 PPD biedt kostelo°* M°. aan L_L_I\J n C. Q M allen die aangetast zijn van eene huidziekte,haarwormen, eczemas puist jes, huiduitslag, chronische bronchieten, borst- maag- en blaasziekten, rheumatiek, een onfeilbaar middel te doen kennen om zich spoedig te gene zen zooals hij zelf volkomen genezen is geweest na alle mogelijke geneesmiddels vruchteloos te hebben doorataan en beproefd. Dit aanbod, waar van men het menschltevend doel zalinzien, is het gevolg eener belofte. Per brief of postkaart schrijven aan den heer Vincent. 8, Place Victor Hugo, te Grenoble, die kosteloos en vrachtvrij per post antwoorden en de gevraagde inlichtingen opsturen zal. Een hevig onweer, dat woensdag avond, na een stikbeeten dag, heeft in een groot gedeelte van het land veel schade aangericht. In en rond Brussel is schroomelijk veel water gevallen en de hevige windvlagen brachten nog al ernstige schade te weeg. Overstroomingen worden gemeld uit Ukkel, Calevoet, Vorst, Linkebeek, El- sene, Laken, Cureghem, Anderlecht, enz. Op de velden licht het graan overal plat. Nergens signaleert men persoonlijke ongevallen. Donderdag morgend was de telefoon gemeenschap met Parijs onderbroken. Nog op andere lijnen hebben de electrieke draden geleden. Maandag namiddag, gebeurde een schrikkelijk ongeluk in de Zuidstatie te Gent. Een treinwachter en de statiewerkman Pieter Versnoeyen, hadden samen eene woordenwisseling. De trein stond op het punt te vertrekken op eens gaf de trein wachter aan Versnoeyen eene oorveeg, en sprong op den trein die voortreed. Versnoeyen, kwaad, sprong hem ach terna, doch miste de loopplank en schoot met de beenen onder den waggon. Hem werden beide beenen letterlijk afge sneden. De ongelukkige werd seffens verzorgd in de statie zelf. Een onderpastoor van Sinte-Anna heeft hem de H. Olie toege diend. Hij is vervolgens naar het hospi taal gebracht, waar hij in den avond overleden is. Versnoeyen is in de 60 jaren oud; hij verwachtte eiken oogenblik op pensioen gesteld te worden. In de gemeente Op-Brakel zijn zon dag nacht kwaaddoeners gedrongen in de woning van eene vrouw V..., wier man in Frankrijk werkt. Do vrouw en de beide kinderen waren met vreeselijke wonden overdekt. Het jongske van 7 jaar is des avonds gestorven. De vrouw en het meisje ademden nog, doch haar toestand laat schier geen hoop op herstel. Niet slim genoeg, of liever niet rap genoeg.In de bureelen der firma Plou- vier en Heyllaert, Osystraat, te Ant werpen, ontdekte men de verdwijning van eene cheque van 2000 fr., getrokken op de Banque de Commerce. Dadelijk werd die bank verwittigd en geen tien minuten later kwam een fijn hcerke, met een brilleke, per velo, in de bank om de aangeduide som te ontvangen. Men deed hem het stuk endosseeren, hij teekende het, en middelerwijl werden de deuren gesloten eu de politie ver wittigd. Meu oordeele over zijne verbazing, toen hy eenige minuten later bij den kraag werd gevat. De slimmerik is een Duitscher, 21 jaar, wonende in de nabijheid der Gemeente plaats. De naam, met welk hij het endos sement had geteekend, was valsch. Hij is bediende der bestolen firma en had een geladen revolver en een dolk op zak. Levend verbrand. Woensdag morgend rond 10 uren en half zagen eenige landwerkers die aan den arbeid waren, op den koer der herberg De nieu we wereld,bewoond door Char. Cazart.te Kortryk, vlammen aan een strooien kot. Zij liepen ter plaats een schrikkelijk schouwspel hadtien zij voor oogen. Eene vrouw lag met brandende kleeren ten gronde uitgestrekt. Men spande spoedig alles in het werk om de vlammen uit te dooven en het slachtoffer ward in huis gebracht. Daar had het vuur reeds de wieg waar in een klein kind van 9 maanden te sla pen lag, aangetast aan de stoof lag een petrolpul, waar de zinken toot was uitge vlogen. In eenige oogenblikken waren de vlammen uitgedoofd. Vrouw Cazart, Colina Vercrusso ge naamd, 24 jaar oud, had de onvoorzich tigheid begaan petrol in de stoof te gieten toen eensklaps de vlam uitsloeg, de pe trolkruik uit haro handen wierp eu haro kleederen met het brandend vocht be sproeide. Zij liep buiten en viel ten gronde, om hulp roepende. Het was daar dat de landwerkers haar vonden eu ua do vlammen uitgedoofd to hebben in haro woniog terug brachten. Haar lichaam is gansch met brandwonden overdekt. De geneesheer Peel werd ter plaats geroepen om haar do noodige zorgen toe te dienen. Men vroest voor haar leven. Ztcemmer verdwenen. Zondag rond 3 uren namiddag, was de genaamde Seys Bruno, te Waasten, wonende op het gehucht, - den Touquet -, gaan zwem men in de Leie, gelegen op omtrent 200 meters aehter zyne woning. Hij had maar omtrent 3/4 uurs geëten, cn zoohaast hij in het water was, verdween hij in de diepte. Niemand zijner makkers, allen jongens van 14 A 15 jaar, dierf het wagen hem ter hulp te snellen twintig minuten nadien heeft Carlos Dalannoye, brouwer, zijn lijk met eenen haak uit de Leie ge trokken. Bruno Scys was de oudste van vijf kinderen zijn vader is weduwenaar. Te Gilly kwam den 11", rond acht uren 's avonds eene groep VlaamscbG mijnwerkers eone andere bende te gc- moet, bestaande uit Walen, werklieden van dezelfde mijn. De Vlamingen bestormden de woning van den aanleider der Walen, zekere Fauconnier. Deze laatste en zijn broeder wapenden zich nu met geweereu en schoten op de aanvallers en het duurde niet lang of vijf der Vlamingen lagen gekwetst ten gronde; de anderen namen de vlucht. De politie snelde toe en bracht de ge kwetsten in een naburig huis, waar zij door eenen dokter verzorgd werden. Een hunner heeft ten minste 25 lood- korrels in het lijf. Het parket van Charleroi, heelt de gebroers Fauconnier doen aanhouden. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten. Mannelijk geslacht 20 Vrouwelijk 14 HUWELIJKEN. J. Roelandt, kuiper, met C. Franck, z. b. L. De Wuffel, gladslijp. met T. Vera, twijnst. J. Geeroms, steenk. metL. Sergant, breist. C. Ruyssinck, tw. ;nst P. De Bom, twijnst. A. Van de Velde, tw. met R. Minner, twijnst.— F. De Brul, tabakb. met M. De Decker, dagloonst. OVERLIJDENS. P. Tolleneer, m. De Cock, landb. 63 j. Postweg, k. Venus, z b. 63 j. Leo- poldstr. J. Roggeman, m. Soetaert. reizig. 45 j. Postweg. E. Van Auden- hove, vr. öilbos, 38 j. St-Jobstr. 3 kinderen onder de 7 jaren. Masteluin Zaterdag 15 Juli 1899 Tarwe fr. 17,00 a 17,50 14,50 a 00.00 14,00 a 00,00 Garst 00,00 a 00.00 Haver per 100 kil. 00.00 a 60.00 Aardap. roode de 100 kil. 5,00 a oioo Aardap. (geele nieuwe) 0 00 a 0,00 Boter per 3 kil 6,39 a 7,38 Eiers de 25, 1,71 a 1,1 Vlas, de 3 kil. 0.00 a 0,00 Viggenen, per koppel r. 45.00 a 53,00 Ajuin, 100 kil. fr.00,00 a 00,00 volg.kw. POPERINGE. Hop fr. 1.25 GENT, 14 Juli Tarwe (per 100 kilos) fr. 18,00 a 00,00 Rogge 13,00 a 14,50 Haver 19 00 a 20,00 Gerst 18,00 a 19.00 Boter per kilo, 2,10 a 2,30 Eiers per 25, 1,60 a 1,80 ANTWERPEN, 14 Juli Ziehier de prijzen der granen op de merkt in het Bolleken gehouden Tarwe, per 100 kil. fr. 16,00 a 16,25 Rogge, 14,00 a 14,-50 Winiergerst, 00,00 a 00,00 Zomergerst, 18,00 a 18,50 Haver, 18,50 a 00,00 Boekweit, 00.00 a 00,00 Boonen, 00,00 a 00,00 Bitterpeën, 17,00 a 00,00 De kuip boter werd heden morgend ter markt per kilogr. verkocht, aan de prij zen van fr 2,50 a 2,60. De ponden of halve kilogr. betaalde men volgens kwaliteit, fr. 1,30 a 1,50 De aardappelen worden per zak, ver kocht aan fr. 6,0f tot 8,00. De eieren betaalde men per 25 stuks fr. 2,00 a 2,25 VEEMARKTEN, GENT, 14 Juli Getalte koopgestelde hooronbeesieu 571 Melkkoeien 2? j Vette koeien 118 Groote ossen 51 Stieren 85 Jonge ossen 123 Magere beesten 153 Vaarzen 142 Schapen 5 i Varkens 235 Lammeren 2 Loopers 2 Kalveren 1451 Viggens 480 Stieren l« kw. 0.14 Zkw. 0.65 3« kw. 0,55 Koeien 0.68 0.60 0.50 Vaarzen 0.15 0.65 0.55 Oasen 0.80 0.10 0.60 Vark 0.00 Kalvers 1.35 1.10 0.00 CUREGHKM-ANBERLECHT, 13 Juli Ter veemarkt werden te koop gesteld Ossen 472 1 Koeien en Veerzeu Slieren 300 751 Men betaalde per kilogram op voet Ossen 0,70 a 0,86; Stieren 0.55 a 0,70: Koeien en Veerzen 0,55 a 0.70. Kalverenmarkt 14 Juli Ter merkt gebraeht 1100, te koop gesteld 955. Prijs per kilogram fr. 0,70 a 1,00. BRUSSEL, 14 Juli Kalverenmarki. Getal te koop gesteld 210 Prijs per kilogr. op voet Ir. 0,65 a 1,00 00 lammeren van fr. 00,00 tot 00,00. Huidenmerkt Ossen, 0,75 a 0,90 Stieren, 0.65 a 0,70; Koeien en veerzen 0,75 a 0,80 Kalveren 1,00 a 1,20. Tp Irnnn een Qieuwen Camion, een Victoria, een Engelsche Dogcar, twee Tilburys en ook eene Poney- kar, bij J. Van der Biest-Van de Meers- sche, rijtuigmaker en schilder,48, Niéuw- straat, te Aalst. VAnHrp b°n terrain industriel d'une contenance de 7500 metres carrés k cöté de l'usine de M. Lejeune, tenant a la Dendre et grande facilité de raccordement au Chemin de fer. Conditions avantageuses pourlo paie- ment. S'adresser A M. Henri De Clercq, vins et cliarbons en face la Poste, Alost. Uitverkoop van ongeveer 3500 meters lijnwaad in alle kwaliteitenen soorten tegen verminderde prijzen. Li vin us Beer ens, Lijnwaadfabrikant te Haeltert. te nemen. Mercmewin kol aan zeer kei aan zeer voordeelige conditiën. Mits goede borg mag men het geld laten staan aan 2 0/0 Adres te vragen ten bureele van Den- derbodb. te koop, in zeer goe den staat. Adres te be vragen ten Bureele .van Denderbode. aan Bakkers en Vetsmelters. Uit te«* linnil to koop BIJ Jean LIMPENS - CAUDRON meubelmaker, Brusselschestraat, NT 38, Aalst, eene mijt van 16 meters drooge en grove kappelingen van Boomen, en 300 droogen mutsaart, staande op zijnen koer, alsook nog eene mijt van 20 meters eiken kappe lingen, en 250 eiken spinsen, staande in den Bosch te Wieze, voortskomendo van den reuzeneik aldaar. itfpn vraao-t eene goede Keuken- ilieu >iaagl meid)00k gedienstig tot al ander huiswerk en genegen voor kinderen, goede maandhuur. Zich to bevragen ten bureele dezer. GEMEENTE VIANE. o-o van herstellingswerken aan het Kerkgebouw. Bestek der werken 3043,70 fr. Borgstelling 150,00 fr. De plans en lastenboek zijn ter inzage nedergelegd in de pastorij van Viane. De aanbiedingen te bestellen aan M. Charles Poelaert, voorzitter der kerkfa briek, ten laatste met den timber van 21 Juli 1899. De aanbiedingsbrieven zullen geopend worden in de Zondagschool, Kerkplaats, te Viane, den 24 Juli 1899, om 2 uren namiddag. De Secretaris, De Voorzitter, Vermeersch. Ch. Poelaert. Kantoor van deu Notaris De Sadeleer, te Erembodegem. OPENBARE VERKOOPING van t© Erembodegem. I. Op Donderdag 20 Juli 1899, om 2 uren namiddag, ter herberg van Charles Jacob, van eene partij Kand, te Erem bodegem, op de Vosholle. II. Op Donderdag 20 Juli 1899. voor den instel en op Donderdag 27 Juli 1899, voor 't verblijf, telkens om 3 uren na middag, ter herberg van dame weduwe P. Cardon, te Erembodegem, aan de Statie, van eene party Land, gelegen te Erembodegem, op Jen Zwaluwkauter. Kantoor van den Notaris De Sadeleer, te Erembodegem. OPENBARE VERKOOPING te Haeltert en Erembodegem, op Woensdag 19 Juli 1899. I. Te Haeltert en Erembodegem Terjo den, om 8 ure's morgens. II. Te Erembodegem (Goede zijde) om 1 ure namiddag. Studiën van de Notarissen Breckpot, te Aalst en Rens, te Geerardsbergen. van Zaailanden, Huizen, Meerschen fcn Bosschen, te Lede, Wanzele, Smetlede, Wichelen en Chercamp. {Verdeeld in 16 koopen. Ziet verders de plakbriezen. Instel, Dijnsdag 25 Juli Verblijf, Dijnsdag 8 Augusti om 2 uren namiddag, In de Laars, te Lede, Dreef, bij M. Lievens-Osselaer. OPENBARE VERKOOPING MEERSCIIEN, BOOMGAARD en ROSCII De Notaris Breckpot, te Aalst, zal openbaarlijk verkoopen Gemeente Erembodegem. 1® koop. 46 aren, 30 cent. Land, op Broeckveld. Gebruikt door Petrus Sterck en Leo Versnickt. Verdeeld in 2 deelen. 2® koop. 39 aren, 10 cent. Land, op Landdries. Gebruikt door de kinderen van Judodus De Ryck. Verdeeld in 2 deelen. 3® koop.14 aren, 50 cent. Land, op Landdries. Gebruikt door J.-B. Pari- tens. Gemeente Haeltert. 4® koop. 25 aren, 20 cent. Boom- tard, in den Eede. Gebruikt door Constant Fahy. Boomprijs 450 fr. Verdeeld in 2 deelen. 5® koop. 17 aren, 40 cent. Bosch, in den Larenbroeck. Gebruikt door Ben. Van den Steen.— Boomprijs 510 fr. 6® koop. 33 aren, 60 cent. Land, op den Bril. Gebruikt door Felix Sterck, grofsmid. Boomprys 635 fr. 7e koop. 31 aren Land, op 't Soncks- veldeken. Gebruikt door Charles De Smet. Boomprijs 135 fr. 8® koop. 7 aren, 40 cent. Land, op den Grootkauter. Gebruikt door J.-B. Van Boven en de kinderen van Joseph 9® koop. 14 aren, 10 cent. Land, aan de Plaats. Gebruikt door het Klooster van Haeltert. 10® koop. 9 aren, 50 cent. Land, op den Brilkauterr Gebruikt door Char les De Smet. 11® koop. 7 aren, 50 cent. Land, op den Brilkauter. Gebruikt door Fr. Van den Steen en Martin Saey. Boom prijs 75 fr. 12® koop.— 15 aren, 20 cent. Land, op den Droeskauter. Gebruikt door Ed. Van den Bruelle. 13® koop.34 aren, 20 cent. Meerscli, op het Musschenzeleveld. Gebruikt door Vict. Roelandt.Boomprijs 780 fr. 14® koop.— 13 aren, 90 cent. Land, op den Kleinen Droeskauter. Gebruikt door Joseph Herremans. 15" koop.60 aren, 60 cent. Land, op den Wyngaerd. Gebruikt door MM. J.-B. Goossens, rhilemon Verhofstadt en de kinderen D'Haegeleer. Verdeeld in 2 deelen. Boomprys 230 fr. 16® koop.8 aren, 40 cent. Land. op den Herbeziënborm. Gebruikt door Fr, Allard. 17e koop. 57 aren, 40 cent. Land, op het Boekentveld. Gebruikt door de kinderen van Leander De Smet. Ver deeld in 2 deelen. 18® koop. 24 aren, 10 cent. Meersch, in de Coelsbroeken. Gebruikt door de erven van M. Ambr. De Decker, te Aygem. Boomprijs 20 fr. 19® koop.31 aren, 40 cent. Meersch, in het Terrenthout of Langemeerschen. Boomprijs 500 fr. 20" en laatste koop. En 93 aren, 70 cent. Land, op den Brilkauter.Gebruikt door de kinderen van J. Coppens, J. De Smet, J.-B. Van Boven, Aug. De Ryck en door den heer verkooper. Boomprijs 12 fr. Verdeeld in 4 deélen. Instel, Donderdag 27 Juli .RQQ Verblijf, Donderdag 10 Augustilöyy° om 2 uren. «Inde Vlasmarkt, bij M. Joseph Van der Vorst, te Aalst. Vlas markt, N° 2, St-Marlenskerk. De Notaris De Pauw, ie Aalst, zal met tusschenkomst van den Notaris Van Ham, te Ninove, op Zaterdag 29 Juli 1899, overgaan A. Om 2 uren namiddag, tot de open bare verkooping van verscheidene koo pen Masteluin, Tarwe, Rogge en Haver, te Aalst-Mijlbeek, wijk Zaadbeek, nabij de planterij van den heer Limpens, was sende op landen eigendom van den heer Baron de Pelichy-de Meulenaere, onder zoeksrechter te Dendermoude, vroeger in gebruik geweest bij den heer Benediktus Vereecken. B. En om 4 uren namiddag, ter her berg van den heer Franciscus Arys, te Aalst-Mijlbeek, in de Langestraat, tot de verpachting van zelfde landen waarop de gezegde vruchten worden verkocht en van «enen meorsoh on verder land ge deeltelijk voor 1899 in pacht bij den heer Petrus Borms. OPENBARE VERKOOPING van gelegen te Wanzele, Cherscamp en Impe. De Notaris EEMAN te Erpe, zal namens wien het behoort en met gewin Tan palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen, de navolgende goede ren, te weten Êerste koop. Een perceel Land, gelegen te Wanzele, Wanzelekauter, gekadastreerd wijk A. nummer 714, groot aldaar 21 aren 60 centiaren en bij meting 21 aren, palende oost de heeren Lode- wijk Van Biesen en Frans Wyg, zuid zelfden heer Van Biesen en de heer Frans Blondeel, weit de Kauterbaan en noord Kinderen Theophiel Blon deel. In pacht zonder termijn bij de kinderen van wijlen mijnheer Emiel Blondeel te Wanzele, aan fr. 42,50 's jaars. Ingesteld fr. 1400. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen te Cherscamp, Billegem, groot volgens meting 26 aren 16 centiaren, gekadastreerd wijk E, noorddeel van nummer 565, palende oost de rede, zuid den navolgenden koop, west jufvrouw Dc Clercq cn noord de erven Danneboom. Ingest, fr. 1020. Derde koop. Een perceel Land, gelegen te Cherscamp, Billegem, groot volgens meting 26 aren 16 centiaren, gekadastreerd wijk E, midden deel van nummer 563, palende oost de rede, zuid den navolgenden koop, west jufvr. De Clercq en noord vorengaanden koop. Ingeit. fr. 1040. Vierde koop. Een perceel Land. gelegen te Cherscamp, Billegem, groot volgens meting 26 aren 18 centiaren, bekend bij kadaster wijk4E, zuiddccl van nummer 565, palende oost de rede, zuid de heeren Auguste Vereecken en Verhulst-De Schaepdryver, west jufvrouw De Clercq cn noord vorengaanden koop. Ingesteld fr. 1040. De goederen onder de drij laatste koopen zijn gebruikt zonder termijn door M. Alphonse Mei- ckenbeck, te Cherscamp en andere mits 127,67 fr. 's jaars. Vijfde koop. Een perceel Land, gelegen te Impe, Klauterbosch, gekadastreerd wijk A, west helft van nummer 5d8, groot deze helft 46 aren i5 centiaren en volgens meting 45 aren 74 centi aren, palende ten ooste den navolgenden koop,ten zuide M. Drory te Gent en de erven Boyé te Aalst, ten weste M. Karei de la Haya en ten noorde M. Vital Van den Abeele en Leo Van dc Velde. Boomprifs 410 fr. Ingesteld fr. 5oo. Zesde koop. Een perceel Land, gelegen tc Impe, Klauterbosch, gekadastreerd wijk A, helft ten ooste van nummer 558, groot aldaar 46 aren i5 centiaren en volgens meting 45 aren 74 centi aren, palende oost M. Drory en juffrouw Van Innis, zuid zelfden heer Drory en de erven Boyé, west voorgaande koop en noord dc heeren Vital Van den Abeele en Leo Van de Velde. Ingesteld fr. 5oo. In pacht zonder termijn, beide leste koopen, bij M. Joscphus Van Moorter, te Impe cn Frans Van Wesepoel, te Smetlede, mits 100,5o 's jaars. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 11 Yerblyf, Dijnsdag 25 Jul1 telkens om 2 uren nanoen, ter herberg 1 De Af spanning, 1 bij de kinderen Emilc Blondeel, te Wanzele, Dorp. De Notaris De Gheest, te Aalst zal in het openbaar verkoopen I. Een huis en grond, groot 2 aren 36 centiaren, te Erembodegem, buiten de Zoutstraatpoort van Aalst, aan den steen weg naar Ninove, nabij het houten hand. Gebruikt door Alexis Van Londersele. II. Tweo huizen en grond, groot 2 aren 60 centiaren, ook te Erembodegem, buiten de Zoutstraatpoort van Aalst, aan de steenweg naar Geeraardsbergen, nabij het houten hand. Gebruikt door Philemon Renneboogh en August Boxstael. Eenige zitting Zaterdag 5 Augusti 1899, ten 2 uren namiddag, ter zittingszaal van het Vredegerecht, in het stadhuis te Aalst. Om reden van onverdeeldheid. OPENBARE VERKOOPING van te AELST, te Aelst-Mijlbeek en Haeltert. De Notarissen De Glioeat, te Aelst en U0S&8, C< Lede, zullen in het openbaar verkoopen, de volgende goederen, te weten Stad Aelst. Eerste Koop. Een huis en grond met schoonen hof, in de Schoolstraat, geteekend N« 12, gekadas treerd wjjk C, nummer H03t/2, met eene grootte vin 3 aren, 90 centlaren, houdende van de eene zijde aan een huis van den heer Van der Gucht eu aan deu eigendom van den heer Van derSchueren, van de an dere zijde aan het volgende huis en van achteraan grond van den heer Üe Meester. Laatst bewoond geweest door M. Maurice De Coen. De kooper van dezen koop zal moeten opleggen de prijswaarde bepaald op fr. 400, van eenige roerende voorwerpen zich in gezegde huis bevindende en waar van de lijst of beschrijving aldaar kan gezitn worden. Tweede Koop. Een huis en grond met hof, ook in de Schoolstraat, geteekend N» 14. gekadastreerd wijk C. nummer 1105h/2. met eene grootte van 2 aren, 40 centiaren, houdende van de eene zijde aan hel voorgaande huis, van de andere zjjde aan het huis van den heer Droeshout en van achter aan grond van den heer De Meester. Bewoond door den heer Jules Du Brulle. Voorschreven buizen mogen bezichtigd worden de maandagen, woensdagen en vrijdagen van 3 tot 5 uren 's namiddags. Atlst-Mijlbeek. Derde Koop. Een perceel land, op den Roosen- kauter, groot eeo hectaar, 3 aren, 30 centiaren, ge kadastreerd wijk t', nummer 296, palende ten ooste, ten zuide en ten weste aau de Godshuizen van Aelst cn ten noorde aan de heeren De Coen. Gebruikt door de weduwe JGb.-L. Bauwens, Petrus De Neef en Constant De Smedt. Verdeeld ia drij deelen; Gemeente Haeltert. Vierde Koop. Een perceel meersch, in de Ves- sing, groot 29 aren, 74 centiaren, gekadastreerd wijk C, nummer 386, palende ten ooste aau den Weg, ten zuide aau de kinderen Sterck, ten weste en ten noorde aan de kinderen Peerlinck. Gebruikt door Desiré De Hondt. Boomprijs fr. W. Vijfde Koop. Een perceel meersch, ook in de Vessing, groot 37 aren, 45 centiaren, gekadastreerd wjjk C, nummer 319, paleude ten ooste De Schryver- Raes, ten zuide aau den zelfden en aan Benedictus en Delphine TKint, ten weste Philemon De Hondt, ten noorde aan de heeren DeGraeve en Van Cromp^ont. Boomprijs fr. 3 5. Gebruikt door Charles-Louis Neirinckx. ZITDAGEN: Instel, Maandag 17 T tnnm Verblijf, Maandag 81189t, ten 3 uren namiddag, ter herberg a Het Land van Riem, by den heer Victor Keppens, te Aelst, Nieuwstraat, nabij de Markt. OPENBARE VERKOOPING van en welgelegen BOUWGRONDEN, te AALST. De Notarissen De Gheest, te Aalst ea Schelfhout, te Oordegein, zullen met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Stad Aalst. I. 2 Huizen en 4 Bouwgronden, in de Gentschestraat, (Nieuwstraatpoort). II. 5 Bouwgronden, uitkomende in de nieuw ontworpene straat leidende van de St-Jobssteeg, naar de Nieuwbeekstraat. III. 10 Bouwgronden, in do Dirk-Mar- tenstraat. Alles breeder beschreven en met plan aangeduid op bezondere plakbrieven. ZITDAGEN Instel, Woendag 19 Juli JaQQ Verblijf, Woendag 2 Augusti18yy> ten 4 uren namiddag, ter herberg «Thierry Martens, bij den heer Eduard Barbier, to Aalst, Esplanade. OPENBARE VERKOOPING van een schoon te AALST, in de Kerkstraat. De Notaris DE GHEEST, te Aalst, zal met gewin van palmslag en gelagen in het openbaar verkoopen STAD AALST. Een schoon en aangenaam Winkelhuis met Achtergebouwen allervoordeeligst gestaan en gelegen te Aalst, in de Kerk straat, geteekend N° 18 en gekadastreerd wijk A, N° 876a, met eene grootte van 2 aren, houdende van de eene zijde of oostwaarts aan het huis van den heer Aimé Borreman en Zuster, van de andere zijde of westwaarts aan een huis van den heer Borré Bewoond door den heer Eduard Van den Bossche. ZITDAGEN Instel, Dijnsdag 18 Juli 4fiQQ Verblijf, Dijnsdag 1 Augusti ten 4 uren namiddag, ter herberg Sint Lieven bij den lieer Victor Van dbn Eynde, te Aalst, aan de groote Kerk. OPENBARE VERKOOPING van te EREMBODEGEM. De Notaris De Gheest, te Aalst, zal in het openbaar verkoopen: I. 33 aren, 25 centiaren allerbeste Land, te Erembodegem, op den Molen- kauter, wyk B, nummer 166. II. 8 loten schoone Bouwgronden, te Erembodegem, in het Dorp, ten voor hoofde in de Kerkstraat. Zie plan op bezondere plakbrieven. ZITDAGEN Instel, Vrijdag 14 Verblijf, Vrijdag 28 JUU 18ay' ten 4 uren, In het Hof van Weenon, bij den heer Adolf De Gendt, te Aalst, aan de Botermarkt.

De Denderbode | 1899 | | pagina 3