HOFSTEDEN PACHTHOF BOUWMATERIALEN behuisde HOFSTEDE, Oostenrijk. Spanje. Zaailanden Meerschen, ZEEVISCHHANDEL H. Arys-De Puepe. PARTIJ MEERSCH, Openbare Verkooping. Openbare Verkooping Openbare Verkooping HERBERG Te huren terstond, Men vraagt Men vraagt Mnbe^w"mensmia Sterke Velo Te koop. Te koop Huis le huren terstond, Te huren terstond. Te koop uit der hand Bouwgrond te koop, Uit der hand te koop Uit der hand te koop. Over te nemen. "7™"""'°- en pijnlijke operaties had het meisje Vrij dag toelating gekregen om met hare moe der ccne wandeling in rijtuig te doen.Ter plaatse Ma Campagne gekomen, giug het peerd op den loop en het rijtuig botste tegen den boord van het gaanpad, op het oogenblik dat de electrieke tram voorbij reed. Het rijtuig werd geheel uiteenge slagen en het is een waar wonder dat moeder en dochter er het leven niet bij inschoten. Meer dood dan levend van den schrik werden zij terug naar het gasthuis gevoerd. Een schrikkelijk ongeluk is zaterdag op den buurtspoorweg van Antwerpen naar Turnhout gebeurd. Drie wielrijders van Turnhout: MM. Aug. Cremers, J. Smets en Peinen, kwamen uit Antwerpen teruggereden, toen zij tusschen de halt der Trappisten en Westmalle don stoom - trnm hoorden aankomen die ten 4 uren 20 m. 's namiddags van Zurenborg ver trekt. Een hunner, August Cremers, ver- wer, die te dicht bij de riggels reed, ver schrikte door het geroep zijner gezellen. Hij kon zich niet meer bij tijds mijden en werd door de lokomotief omgeworpen en schrikkelijk verminkt. Na de eerste geneeskundige zorgen en de H. Olie ontvangen te hebben, werd hij in den foergon naar Turnhout meêgevoerd. Naar het gasthuis aldaar gebracht, gaf hij kort nadien den eeest. Het slachtoffer was 40 jaren oud, gehuwd en vader van een kind. Brutale dieven moeten zich iu groot getal te Oostende hebben neêrgeslagen. M. R., een Turksch konsul, werd van zijne portefeuille met 1800 fr. beroofd. Barbaarsch tooneel. Het parket van Doornik is begonnen met het onder zoek van eene zaak, die aantoont welke barbaarsc-he zeden er nog in sommige streken van ons land heerschen. Te Orcq werd, door de groote hitte oen zekere L. zinneloos. Hij verliet zijne wo ning, liep door veld en wei, zich verbeel dende dat al wat hij voorbijging zijne eigendommen waren. Zoo kwam bij in een koornveld te Mes- lin-l'Evêque, waar een maaier hem ver jagen wilde. Hij weigerde en nu kwamen er nog andere vcldarbeiders bij, die den onge- lukkigen afranselden en toen lieten loo- pen. Op eene hoeve gekomen, vroeg hij eene tas melk en om deze te warmen stak hij eenige busselen strooi in brand. Hij werd nu opnieuw verjaagd, doch door de dorpelingen achtervolgd, met eene koord om den hals gebonden, geslagen, aan eene kar gebonden en voortgesleept, tot de ongelukkige geheel uitgeput was. Toen sloot de veldwachter hem op in een verkenskot. Des anderdaags vernam de burgemees ter wat er gebeurd was en deed den onge lukkige, wiens lichaams nog slechts ééne wonde was, een fatsoenlijker verblijf geven en door eenen dokter onderzoeken. De zinnelooze kon zich doen kennen, en zoo kon de burgemeester zijne familie verwittigen. De geneesheer, die hem verzorgt, zegt dat zijn leven in gevaar is. Spionnen Zes toeristen, inwoners vau Verviers,deden een plezier reisje door Duitschland. Zij kwamen in het kamp van Eisen- born, voorzien van de reglementaire kaart, die hen vrije toegang gaf. Eene groep soldaten naderend, die eene exercitie hielden zagen zij eensklaps eenen generaal te peerd op hen afkomen, die hen deed aanhouden en opsluiten van half 10 's morgends tot half 4 's namid dags. Voor den burgemeester gebracht, eischte deze van elk hunner 20 marken jboeto of 3 dagen gevangenis. Zij protesteerden en nu werden zij zon der eten naar Malmedy, 28 kilometers van daar gebracht, waar zij, geleid door gendarmen en scheurend van honger voor eenen rechter kwamen, die hen tot 300 marken boete veroordeelde. Na lange onderhandelingen werden zij eindelijk 's avonds ten 8 uren, onder borgstelling van 100 marken vrygelaten. Een lekker plezierreiske. In Luik en omtrek heerscht eene ware smetziekte van razernij. Talrijko gevallen haddon reeds plaats. Dijusdag en woensdag nog drie, en verscheidene hon den moesten afgemaakt worden. Eene voorbeeldige jonge jufvrouw. Eene dame van 105 jaar, Alice Malon, is Zaterdag met de - Umbria te Queen- ston aangekomen, na 101 jaar in Ame rika te hebben doorgebracht. Zij is onge huwd en verklaart nooit een minnaar te hebben gehad. Geen enkel grijs haar is op haar hoofd te bespeuren. Zij heeft steeds zeer geregeld geleefd, is altijd vroeg opgestaan, en is nooit ziek geweest. Zij stortte tranen toen zij vernam dat zy haar vaderland bereikt had, waar zy gekomen is om te sterven. Toen de kousen afgeleverd waren, zond de koüiogin eeu paar schoone rose kousen terug, de eene gevuld met klein geld, de andere met lekkernijen. Den volgenden dag kreeg H. M. een brief van het meisje waariu verteld werd dat het geschenk haar hoc 1 wat tranen gekost had, want dat haar vader het geld had opgestreken, baar oudste broeder met de lekkernijen was gaan strijken en haar moeder de kousen had aangetrokken Arthur Vestier, een voddenkoopman van Elouges, keerde per rijtuig naar huis terug, vergezeld van 2 jonge lieden der zelfde gemeente, de gebroeders Castelain Onderweg hielden zij aan verscheidene herbergen stil en onder andere aan die van zekeren Dumont, op 't gehucht Pré- feuilllet, op de grensscheiding van Elou ges en Wberies. Gedurende het gesprek stootte Vestier onvrijwillig de pijp van eenen zijner ge zellen uit den mond en deze viel gebroken op den grond. Van daar een twist, beleedigingen, ver wijtingen, dit ondanks het aanbod van vergoeding voor de gebroken pijp. Einde lijk stelden de twisters voor, het geschil buiten, door een gevecht te beslechten. De herbergier sloot zijne deur en liet de drie mannen hunnen gang maar gaan. Maar luisterend, hoorde hij kasseien over den steenweg rollen en eenige oogenblikken later hoorde hij ook dat het rijtuig van Vestier snel wegreed. Een der geburen van den voddenkoop man zag het peerd met het rijtuig zonder voerman thuis komen en den stal binnen gaan. Korts nadien hoorde hij klagen. De gebuur riep vrouw Vestier en te samen ging men in den stal, waar men nu den man, met gebroken hoofdschedel en met wonden iu zijn rijtuig vond liggen. Zijn toestand werd door den bijgeroe- )en geneesheer zeer erg, zelfs wanhopig >evonden. De gebroeders Castelaiu beweren dat Vestier van zijn rytuig willende springen, met het hoofd op den steenweg geval len is. Bet rechterlijk onderzoek zal moeten bewijzen ol zij waarheid spreken. Vernieling der bosschen. Er heerscht groote onrust onder hen, die zich in Luxemburg met de boschteelt bezig houden het schynt dat de prachtige Ar- denner-bosschen met totale vernietiging bedreigd zyn. Reeds heeft het personeel, belast met het toezicht op de wateringen on de bos schen, alles in het werk gesteld om de ramp te verhoeden, doch tot heden weet men niet of die pogingeu met goed gevolg zullen beloond worden. Vooral het St- Michielsbosch, tusschen St-Hubert en Nassogne, wordt met algeheelen onder- ;ang bedreigd. De dennenbosschen alleon )eslaan daar 300 hectaren, en geheel die prachtige plantengroei verkeert in het grootste gevaar. Een klein wormpje tast de wortelen aan, en aangezien hetzelfde insect reeds grootendeels de aangrenzende duitsche wouden vernielde, vreest men dat alle middelen, om het kwaad te verhoeden, vruchteloos zullen zijn. Dezer dagen werd te Hardignies zekere Dussart, een wever, in geheimzin nige omstandigheden dood gevonden. Men deed eene lijkschouwing en men bevond dat Dussart gestorven was tenge volge van eenen slag, een enkelen, die hem op de rechterhoofdslaap was toege bracht. Dussart stond voor de derde maal op trouwen. Verscheidene getuigen zijn reeds ge hoord, doch er werd nog niemand aange houden. OPENBARE VERKOOPING van afgebrokene te Denclertiautem, AAN DE KERK. De Notaris Van Oudenhove, verblij vende te Denderhautem, zal op verzoek van mijnheer Verstraeten, ondernemer der herstellingswerken aan de kerk van Denderhautem op Donderdag 24 Oogst 1899stipt om 9 uren 's morgens, in het openbaar verkoopen Al de materialen voortkomende van de afbraak der parochiale kerk, bestaande wel namelijk in: alle slach van houtwa ren, balken, ribben, kepers, planken schaargebonten in eiken hout, marmeren en arduinen zuilen en dorpels, arduinen montants voor deuren en vensters, zand steen, veel tichels, schoone eikene deuren en ramen, eene massa oud ijzer, zeer veel brandhout, in «en woord alles wat van gemelde' afbraak voortkomt en alles dienstig voor bouwgerief, steenkappers en anderen. Acht schoone quinquets, hangers met toebehoor ten. Onder gewone voorwaarden. OPENBARE VERKOOPING van eene schoone te MEIRE, aan de Audenaardsche Kassei. De Noliris LIMPENS te Aalst, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, i openbaar verkoopen Eenige Koop. Een Huis en Grond, voorheen genaamd de herberg De vier Emmers, gestaan en gelegen te Meire, aan de Provinciale Baan van Aalst naar Audenaardc, gekadastreerd wijk A, nummer 101, met eene grootte van 3 aren, 80 centiaren, palende oi>$t aan de erven De Hert-Van de Putte, ten zuidc aan den grooten Steenweg, ten weste aan de erven van Mnrtinus D'üondt en ten noorde aan de erven Willems. ZITDAGEN: Instel, Woensdag 23 Augusti ),ÖUO Verblijf, Woensdag 6 September) telkens om 3 uren namiddag, ter herberg gehouden door den heer Fiuns van IMPE, te Meire, wijk Holland. y In verkeerde handen. De volgende annecdote bewijst weder dat geven ge makkelijk is, maar dal niet elke gift be steed wordt zooals men wenscht. De Ko ningin van Italië zag eens in een der bui tenwijken van Rome een boerenmeisje met een aardig gezichtje, zitten spelen. H. M. vroeg haar of zij iets van hand werken kende en toen het meisje ant woordde, dat zij kousen kon breien en te kennen gaf dat zij de koningiu herkende, bestelde de koningin een paar kousen bij Diefstallen in 't leger. Ontvreem dingen op groote schaal zijn sedert maan den gepleegd in de militaire magazijnen te Budapest. Tal van soldaten hebben de magazijnen van kleeding, uitrusting en voeding geplunderd en de gestolen goe deren door bemiddeling van een Pesther koopman verkocht aan een leverancier voor het leger. De ontvreemde goederen moeten samen 150,000 florijnen waard zijn. De overgaaf van Santiago. Het Spaanschc staatsblad bevat de uitspraak van het hoog militair gerechtshof iu zake de overgave van Santiago. Alle beschul digden, zoowel de generaals, als de ove rige officieren, worden vrijgesproken van schuld, maar bet hof heeft een nieuw onderzoek gelast naar de oorzaken van het gebrek aau ammenitie, proviand, enz., dat de overgave overmijdelijk maakte. Om uit onverdeeldheid te scheiden. OPENBARE VERKOOPING van twee behuisde te Moorsel. EXTERKEN en GROENSTRAAT. De Notaris EEMAN, !c Erpc, zal namens wien het behoort, met gewin van palmslag en gelagen, in het openbaar verkoopen Eerste Koop. Eene behuisde Hofstede, met schuur, stallingen en andere afhangselen, gestaan en gelegen te Moorsel, Exterken, gekadastreerd wijk C, nummers 183a, 181a, 185 en 18(1, met emc grootte van 10 aren, 90 centiaren, palende oost de Extcr- kenstraat, zuid en west PieUr-Frans Buyle en noord Karei Lodewjjk Moens Bewoond en gebruikt door de medeeigenares juffrouw weduwe K.-L. Van Campenhout. Tweede Koop. Eoo Huis met Hof. gestaan en gelegen, to Moorsel, Groenstraat, bekend bij kadaster wijk C, nummers 202b cn 203b, groot 5 aren, 20 centiaren, palende ten oost» de kinderen Vinck, ten zuide Frans Beeckman, ten westo Paulus Vau Cam penhout en ten noorde de Groenstraat. ZITDAGEN Instel, Donderdag 17 Verblijf' idem 31Au8ustl telkens om 3 uren van den avond, ter herberg van M. Jan Bosman, te Moorsel, nabij de Statie. 1899, OPENBARE VERKOOPING van een HOFSTEDEGROND, te Scheldewindeke en Melsen. Prijzen voor 17, 18 en 19 Oogst. Zalm de V* kilogr. fr. 3,00 tot 3,60 Tarbot fr. 1,60 Tarbottins fr. 1,60 tot 3,00 Steur fr. 1,60 Kabeljauw fr. 0,80 Tongen(koppel)fr. 0,00, 1,00 tot 3,00 Groote Pladijs (stuk) van lr. 0,70 tot i.50 Rog fr. 0,76 tot 3,00 Roobaard fr. 1,00 tot 1,50 Kreeften fr. 2,00 tot 3,00 1 vaatje nieuwe HoUandsche Ha ring 12 stuks fr. 3,00 Hollandsche Melkersharing 't stuk 0,30 1 vaatje zuivere Melkers 6 stuks 2.00 Hollandsche haring 0,i0 Nieuwe Schotsche Haring 't stuk 0,10 De Notaris DE SADELEEIt te Erembodegem, zal ter tusschenkomst van den Notaris CLAES te Hal, open- baarlijk verkoopen Gemeente Baelegem. Een Pachthof, met Boomgaard, Meerschen, Landen cn andere afhankelijkheden, aan de Terstraat, nabij de statie B idegem-zuid, gekadastreerd sectie C, nummers 397, 398, 399. 399bis, 417,118, 419, 420, 427, 428b, 420a, 421a, 424a, 425a en 4I7bis, samen groot 8 h., 1 a., 90 c. Verdeeld in 5 loten Lot I. Het Hof met de Gebouwen en 2 h., 25 a., 25 c., Land en Mecrsch. Lot II. 96 a., 9 c., Land. Gebruikt door de we duwe Van Grimbergen. Boomprijs 250 franks. Lot III. 89 a., 98 c., Lsnd. Gebruikt doorC. De Maescneer. Boomprijs 23 franks. Lot IV. 1 li., 56 a.,33 c.Land.Boompr.125 fr. Dees Lot zal recht van los hebben over Loten 2 en 3. Lot V. 2 h., 34 a., 35 c. Land en Meersch. Boomprijs 400 franks. 2. Land, op Alkcveld, gekadastreerd sectie C. nummers 819, 820, 821, 822, 823 en 824, groot in 't geheel 2 b.f 65 a. Verdeeld in 2 Loten Lot I. 1 h., 70 a., 80 c. Land, zyndc de num mers 819, 820, 821, van het kadaster. Gebruikt door Denis Meerleer. Lot II 94 a., 20 c., Land, zijnde de nummers 822, 823 en 824. Gebruikt door Vital De Bosscher. 3. Land, op Alkeveld, sectie C, nummer 831a, groot 2 h., 19 a., 40 c. Pachter Vital De Bosscher. 4. Land, op Kleinenbosch, sectie C, nummers 745, 746een 747, groot2 h., 92 a., volgens meting 3 h., 1 a.,2c. Verdeeld in 4 Lolen Lot I 1 h., 16 a., -21 c. Lot II. 68 a. Lot III. 86 a., 6 c. Lot IV. 30 a., 75 c. 5. Land, op Te Bollel, sectie C, nummer 428a en 422b, groot I h., 32 a., 70 c. Pachter Vital De Bosscher. Boomprijs 420 franks. Gemeente Scheldewindeke. 6.— Weiland, Hauwcnmeersch, seclie A. num mer 6luis, groot 30 a., 80 c. Verhuurd aan Jacques De Praeter. 7. Mecrsch, op Vogelweide, sectie A, nummers 98, 96a en 104a, groot 1 h., 9 a., 40 c., palende aan den Steenweg van Gent op Gceraardsbergen. Gemeente Melsen. 8. Hofstedegrond, op Bosch wijk. gekadastreerd wjjk A, nummer 467a, 467b en 467c, groot 1 h., 22 a., 30 c. Verhuurd ten titel van cynspacht aan Edmond De Martelaere. Inlichlingen te bekomen ten Kantoore van de Notarissen DE SADELEER, te Erembodegcm en CLAES, te Hal. Kapitalen te bekomen mits goede hypotheek. EENIGE ZITDAG: Donderdag 24 Augusti 1899, °m I ure's namiddags, ter herberg «Den Graaf v»n Vlaanderen, bij den heer August ,Van Geert te Haeltert, aan de Statie. OPENBARE VERKOOPING van eene te A1GEM De Notaris De Sadeleer te Erembode- gem, zal ten verzoeke van wie het behoort, met gewin van i/t instel premie, openbaar verkoopen Eenige Koop. Eene partij Meersch, gelegen te Aygom in het Eeckhout, gekadastreerd 'sectie B nummers 866b, 866c en 866d. met eene grootte van 1 hectaar, 13 aren en 10 cen tiaren, palende oost Donatus Van Cauter, zuid de straat, west Ferdinand De Clercq, noord de beek en daarover Donatus Hen- drickx. Gebruikt door Jan-Baptiste Lievens. Op te leggen boomprijs frs. 965. EENIGE ZITDAG Vrijdag 26 Augusti 1899, om 2 uren namiddag, ter herberg van Petrus Van Ruyskensvtlde, te Aygem, in den Berg. De Notaris De Gheest, te Aalst zal in het openbaar verkoopen I. Een buis en grond, groot 2 aren 30 centiaren, te Erembodegem, buiten de Zoutstraatpoort van Aalst, aan den steen weg naar Ninove, nabij het houten hand. Gebruikt door Alexis Van Londersele. II. Twee huizen en grond, groot 2 aren 60 centiaren, ook te Erembodegem, buiten de Zoutstraatpoort van Aalst, aan de steenweg naar Geeraardsbergen, nabij het houten hand. Gebruikt door Philemon Renneboogh en August Boxstael. Tweede zitting Zaterdag 2 September 1899, ten 2 uren namiddag, ter zittingszaal van het Vredegerecht, in het stadhuis te Aalst. Studie van den Notaris Breckpot, te Aalst. van eene Hofstede, Zaailanden en Meersch. te Burst, aan de Stokterstraat, op het Stoktersveld en op 't Groot en 't Klein Baardegem, te Bambrugge, op den Hasenkauter en te Grootenberge, Wa- penhove, op den Abrahamkauter. Ver deeld in 7 koopen. Zie plakbrieven. Instel, Woensdag 23 Oogst ,aQ Verblijf, Woensdag 6 September) 1°vy> om 2 uren namiddag, ter estaminet van M. Petrus D'Haens-De Strooper, aan de Statie, te Erpe-Meire. Studiën van de Notarissen Breckpot, Aalst en Rens, te Geerardsbergen. van Zaailanden, Huizen, Meerschen en Bosschen, te Lede, Waozele, Smetlede, Wichelen en Chercamp. Verdeeld iu 16 koopen. Ziet verdors de plakbriezen. Laatste Zitdag Donderdag 24 Oogst 1899, om 2 uren namiddag, o In de Laars, te Lede, Dreef, by M. Lievens-Osselaer. Schoone, gerieflijke en geklandeerde te huren, gestaan hoek der Gazometer- straat en Schoolstraat. Zich te bevragen teD Bureele van Den Dender bode. 4 Studie van den Notaris Breckpot, te Aalst. schoon Renteniershuis, te Aalst, Albert Liénartstraat, n° 13. Laatst bewoond ge weest door Mevrouw Auguste Lefebvre. Tp lm I I'n schoon Buitengoed, met c serre, magazijn, kelder, enz Zoutstraatpoort, oud hof Uyttersprot. Zich te bevragen Nieuwstraat, 34. CttPVPRRO-H Eene goede Kinder- O meid. Zich te bevra gen ten bureele dezer. i naar eene sterke stootkarre. Zich te adresseren Zonnestraat, N° 90, Aalst. o voor bankwerk en stoven, bij Felix Colinet, Zoutstraatpoort. Men vraagt Keuken. O meid,ook gedienstig tot al ander huiswerk en genegen voor kinderen, goede maandhuur. Zich to bevragen ten bureele dezer. 2 A. vend re ^on terra'n industrial d'une contenance de 7500 metres carrés 4 cóté de lusine de M. Lejeune, tenant 4 la Dendre et grande facilitéderaccordement au Chemin de fer. Conditions avantageuses pour le paie- ment. S'adresser 4 M. Henri De Clercq, vins et charbons en face la Poste, Alost. te koop, in zeer goe den staat. Adres te be vragen ten Bureele van Denderbode. 3 Twee schoone voituren, waaronder een coupé en een tilbury. Zich te bevragen ten Bureele dezer. 5 eene Gentsche Bakkers kar slechts eenige keeren gebruikt. Zich te bevragen ten Bureele c ezer. 6 Tp En An Goeden en ouden Geuzen- A e RUUp. Laillbic 0)25 ffi de liter, bij P. Verloes-Van Gindt rachter, brouwer, Assche, (Brabant). Tp knnn een nieuwen Camion, een I Victoria, een Engelsche Dogcar, twee Tilburys en ook eene Poney- kar, bij J. Van der Biest-Van de Meers- sche, rijtuigmaker en schilder,48, Nieuw straat, te Aalst. Studie van den Notaris De Windt, te Aalst. Openbare verkooping door 't ambt van gezegden Notaris, van i° Eene goede gekalandeerde Herberg en Beenhouwerij, te Aalst, Ledeweg, rechtover het nieuw lokaal der Coope rative Alostoise. Bewoond bij D. Van Geert, aan 300 fr. 's jaars. 2° Een Huis, te Aalst, Vrijheidplaats (Kat), N° 63. Bewoond bij Jan Strickx, aan 3,50 fr. per week. ZITDAGEN Instel, 21 Augusti .„QQ Verblijf, 4 September telkens eenen Maandag, om 4 uren na noen, ter herberg Den Turk, - te Aalst, Dendermondschen Steenweg. zijnde de geklandeerde herberg - Den Plaisanten Hol, te Nieuwerkerken. Zich te bevragen bij den heer R. De Gheest, brouwer te Aalst. Een schoon Huis, te Aalst, Keizerlijke Plaats, N° 38, bewoond door Leonce Van Lierde. Voor de conditiën zich te bevra gen bij M. Heyvaert-Moyersoen. Studie van den Notaris Eeman, te Erpe. i2 koopen Bouwgronden, te Aalst-Mijl- beek,Moorselsche Baan en nieuwe straat, leidende van deze laatste naar de Groen straat, hofstede van M. Henri Van de Meerssche. Voor de voorwaarden en de prijzen begeven men zich ter stutie van bovengenoemde!! Notaris Eeman. rFp koon Bouwgronden gele- r gen aan do Scherrestraat en Ouden Dendermonschen Steenweg, nabij het Hospitaal. Zich te bevragen bij den Notaris De Pauw, Keizerlijke Plaats, te Aalst. te Aalst, aan de Kapel der Meuleschetten, verdeeld in 20 loten. Zich te bevragen aan den eigenaar, den heer H.Speeckaert, Korte Zoutstraat,of aan den heer Notaris Limpens, Vrijheidstraat en hij M, Van NutFel, landmeter, Kerkstraat. Studie van den Notaris De Pauw, te Aalst. 18 loten schoone Bouwgronden, gelegen te Aalst, in de Binnenstraat. Zich te be vragen bij zelfden Notaris. Onlangs nieuwe handschoenmachienen. Zich te bevragen ten Bureele dezer. 7 kei aan zeer voordeelige conditiën. Mits goede borg mag men het geld laten staan aau 2 '/t 0/0 Adres te vragon ten bureele van Den derbode. 8

De Denderbode | 1899 | | pagina 3