Zondag iO September 1899 54ste Jaar 5598 5 centiemen per nummer. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan yan de Stad en 't Arrondissement van Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. DE STREKKING Evenredige V ertegenwo ordiging. De Moorden aar Dat is diens volgens! w Aan 't Fondsenblad LANDBOUW. 'T LIBERA LISMUS is eene vrijdenkerij ge worden. En 't li- beralismus kan niets dan SLECHT VOLK kweeken (Getrokken uit de gazet Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onder dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank; met de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwitantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, ft. 31, en in alle Postkantoren des Lands. Ouique sniim. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00; Vonnisse op 3' bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Yoor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten Bureele van dit blad. Aalst, 9 September 1899. der Men boort soms zeggen dat onze tegen woordige moeilijkheden enkel persoons- kwestiën zijn. De Bien Public durft het zelfs schrijven. Bet is gauw gezeid"en ge schreven, te gauw om wel te zijn. De heeren Beernaert en Woeste vertegen- j woordigen twee strekkingen Mr Woeste wil onze politieke strijden op het katholiek i princiep houden M* Beernaert en zijne aanhangers willen den Godsdienst buiten onze politieke strijden zetten. Veel katholieke proportionnalisten zijn bekend met die strekking. Zij zeggen dat Mr de Smet in bewondering is voorden politieken strijd van Engeland daar wordt die niet geleverd op godsdienstig gebied, maar op het terreiu van de mate- riëele interesten alleen. Voor wie de politieke gebeurtenissen van ons land in de laatste jaren nagaat, wordt de strekking nog klaarder. De independents van Brussel.dejlievelingen van Mr Beernaert, zijn eeno eerste getui genis van hetgeen wij zeggen. Zulke partij droomt M* Beernaert. Moge zijn droom toch maar geene waarheid worden I Het is ten gevolge van die gedachten dat Mr Beernaert niet geaarzeld heeft, in 1893, akkoord te sluiten met de radi- kalen, en dat hij op heden nog akkoord sluit met hen voor hem is de eer van bet katholiek vaandel niets bij mag, volgens zijn gedacht, akkoord sluiten met iedereen op gelijk welk punt en de katho lieke princiepen over boord werpen. Wij vinden een ander bewijs in do hulp die Mr Beernaert aan onze Daensisten Het is van iedereen geweten, tenzij van hem, die het niet wil weten, dat Mr Beer naert met raad en daad de Daensisten heeft bijgestaan. Wy zouden hem belee- digen met te veronderstellen dat hij dit deed enkel uit haat tegen M* Woeste. Hij deed dit, omdat hij de strekking van de Daensisten goedkeurde. En welk is het voornaamste princiep van hunnen gedrags regel Het is dat de Religie buiten onze poli tieke twisten moet zijn. Volgens hen mag men zich vereenigen met gelijk wie op een bijzonder terrein, gij zijt voor het algemeen stemrecht, socialisten Goed, wij willen het ook, wij zijn kameraden eu I bondgenooten. Eeus bet princiep aange- nomen, dan volgt daar natuurlijk het opgegeven gevolg van. Wij dagen de Daensisten uit te bewe- ren en te bewijzen dat zij in het opge» geven princiep de verrechtveerdiging van hun gedrag niet zoeken. Is dit geen klin kende bewijs van onze stelling, Damelijk, dat Mr Beernaert en zyne volgelingen ook van gedacht zijn dat do godsdienstkwestie WIE IS kaar het hoogduitsch van EDUARD WAGNER 90*u VERVOLG. Toen dit geschied was, volgde Sofie de msisjes in de groote huiskamer, waar haar de eereplaate aan den haard werd aangewezen de familieleden zich rondom haar drongen, om nogmaals hnnnen dank te betuigen voor den grooten dienst, dien zij hun bewezen had en haren moed en tegenwoordigheid van geest te prijzen. Zonder n, jufvrouw, ware ons kind ver dronken zegde de molenaar. Ik was als van den bliksem getroffen en stond verlamd, in den geest het kind reeds door het rad ver pletterd ziende, totdat ik n hem na zag sprin gen 1 Wij zullen uwe kleeren droogen, juf vrouw zegde vrouw Greg. Die van Marie moeten u niet gemakkelijk zijn, daar zy groot is en gy klein zyt. Marie maak voor de ddme een glas warmen wijn gereed, opdat zij zich een beetje verwarme. Sofie was eindelijk zoo warm geworden dat buiten onze politieke strijden moet ge plaatst worden De evenredige vertegenwoordiging is nog een stap, een groote stap vooruit op dienzelfden weg. Zij lokt immers alle bijzondere beweging uit om eene partij te maken, die een ander einde heeft dan het katholiek princiep. Moest die strekking tot haar einde komen, dan valt natuurlijk de katholieke partij, onder politiek opzicht, in duigen, dan wordt het katholiek vaandel afge geven, dan wordt het katholiek leger weggezonden. Inderdaad, moet de Godsdienst boven onze politieke twisten gezet worden, dan maken wij, die nu katholieken zijn, on middellijk drij partijen burgers, werk lieden en landbouwers. Moet het katholiek princiep van kant gezet worden, wel dan mogen wij samen spannen met liberalen en socialisten, en dan hebben wij ongelijk dit bij onze Daensisten af te keuren. Hoe is zulke handelwijze toch moge lijk Dank aan het katholiek princiep als wapen, hebben wij wonderen verricht, on opeens moeten wij dat zweerd in de scheede steken, ja, wegwerpen als oen nutteloos ding. Én zullen de liberalen hunne princiepen ook van kant zetten En zullen de socialisten hunne lenringeu ook verzaken Het ware dwaasheid dit te veronderstellen. En ziet ons daar staan zonder eenig wapen, blootgesteld aan de gedurigejiap- vallen van onze vijanden. Om maar een voorbeeld te geven, hoe zal door de liberalen en de socialisten,die hunne princiepen houden en gedurig werkstellig maken, hoe zal door hen de schoolkwestie opgelost worden, die kwes tie van leven of dood voor onzen heiligen Godsdienst Ja, hoe zal die opgelost worden als er geene mannen zijn om de valsche prin ciepen van liberalismus en socialismus met de zuivere leer van onzen Godsdienst te bestrijden Veel kathoiieken hebben reeds de oogen open gedaan, en zij zijn nu met ons beangst on bevreesd voor de evenredige vertegenwoordiging. Dat iedereen op do zaak nadenke en wij zijn zeker dat ieder een die den ondergang der katholieke partij niet wil, met onze zienswijze zal instemmen. Aan u, Mr Woeste, aan u M" Helle- putte vertrouwen wij onze katholieke be langen, en wij hebben betrouwen iu u. Weet wel dat gij alleen uiet zijt achter u staat het grootste getal der katholieken, zij hebben min geroepen maar zij zijn daarom niet min in getal. En gij, Bien Publicwien de katho lieke zaak ter herte ligt, wij vragen u openhertigere verklaringen. Gij hebt het kwaad gesticht, en gij ziet en bekent hot, zy voor geene nadeelige gevolgen van haar koud bad meer had te vreezen. Vrouw Greg en de beide oudste dochters deden voortdu rend alles om het haar zoo aaDgenaam moge lijk te maken. De molenaar zat aan den an deren hoek van den haard met zijnen zoon op de knieën. Eensklaps vroeg hij aan wien hij het leven van zijn kind te danken had. Gij zyt waarschijnlijk eene vreemdelinge en woont in het dorp jufvrouw vroeg hij. Ik ben jufvrouw Lepage, een gast van mevrouw Bartineux op het kasteel van Char- lemont, antwoordde Sofie. De moordenaar zag haar oplettender aan. Zyt gij een lid der familie Charlemont, jufvrouw vroeg hij verder. Gy gelijkt veel op hen. Uwe oogen en uw haar, herinneren my vooral aan Alexe Mixtome. Het is my reeds door anderen gezegd geworden, dat ik op Alexe Mixtome gelyk, antwoordde Sofie kalm en verhengd dat zij over het doel kon spreken waarvoor zy ge komen was. Men zegt dat hy de moordenaar van den laatsten markies was, niet waar en hare onverschrokken oogen waren uitvor- schend op den molenaar gericht. Men zogt, stamelde Jacob Greg, van kleur veranderende. Neen, hij was de moor denaar. Gelooft gy werkelijk, dat Alexe Mixtome zijnen broeder vermoordde vroeg het meisje, nog altyd de oogen op hem vestigende. maar bet is niet opeulijk genoeg, gij zegt enkel dat niemand weet wat er uit de evenredige vertegenwoordiging volgou gaat, dat gij niet verantwoordelijk zijt vnor den toestand En veel van de lezers die gij misleid hebt, begrijpen;al de zwa righeid van zulke belijdenissen niet, ;zij vragen duidelijkere verklaringen nog. Wij vergeven u dat gij ons vroeger verscheidene malen de les hebt gespeld, alhoewel de uitkomst bewezen heeft dat wij gelijk hadden. Maar het belang van de katholieke zaak die wij bchertigen, maakt ons stout genoeg u te zeggen Be kent openlijk uwen misslag, do toekomst van de katholieke partij hangt er van af Aardig 1 Onze groenen, die beweren de eerlijkheid te verpersoonlijken hebben de kenspreuk van M. Bara, dien aarts vijand der werklieden, aangenomen. Zij ook beoefenen het vermaarddat is diens volgens. Er is hier te Aalst een kartel op touw gezet met het doel de E. V, en het A. S, in te voeren. Wat in al raeetingen heeft men niet geschreeuwd om de E. V. te be komen die feitelijk een katholiek bestuur in ous laud zoo niet omnogelijk dan toch lastig, moeilijk en van korten duur zal maken. Die schoono E. V. was de zon der rechtveerdigheid In dien strijd schreeuwden de socios het meest. Zij dachten dat de katholieken zoo dwaas uiet zouden zyjuich te zelfmoorden zij mochten dus straffeloos schreeuwen. Maar wat gebeurt er De katholieken, verblind door de verklaringen hunner eigene bladen, schijnen geoegen ons dat onheilvol goschenk te doen of de baart keert. In koor gaat er nu eeu andere toon op het deuntje verandert, de socios keeren de E V. den rug toe E. V. is nu, volgens hen, bedrog en kult den boer. Waarom willen de socios du niet van betgeen zij als de- zou der rechtveerdig heid voorstelden en waarvoor zij kartels maakten met de groenen en de blauwen. Lambillotte, vertegenwoordiger van Charleroi, zegt het ons Wij willen van de E. V. niet welenomdat wij even- n min vertrouwen stellen in de liberale partij en in sommige progressisten als in de partij die 't bewind in handen heeft. - Zy hadden geen vertrouwen en toch sloten zij hier kartels 1 De socios aten hun woord op hatelijke wijze. Ge zoudt zeggen de groenen zullen protesteeren tegen zulke oneerlijke han delwijze, zij zullen uitvallen daartegen. Niets te doen, zij zwijgen, zij kruipcu in hun schelp voor hunne roode makkers, voor hunne socialistische gezelleu eu bondgenooten. Zijn zij dus huuue gevan genen niet Hadden do katholieken zoo maar iets gedaan, gij zoudt een concert gehoord hebben 1 Wellicht ware er een tempeest losgeborsten. De opgescborste zelf zou banbliksems doen regenen hebben Hij banblikscmt toch maar het is tegen zijne roode vrienden niet, het is tegen geen woordverbrekers het is tegen beu die altijd do E. V. hebben bestreden I Tegen de socios die hun woord aten zegt hij geen woord op de katholieken, vijanden der E. V. schiet hij zijnen pijlen Wij hebben dus in Aalst eene tweede vermeerderde uitgave van het fameus dat is diensvolgens. Het volk zal die kerels oordeelen. Niet alleen bij de groenon maar by de blauwen, halirooden vinden wij heden daags, op het einde der XIXC eeuw, nog aanhangers van die zelfde hatelijke ken spreuk. Wij hebben de geuzen bedoeld. Men zal zich nog horinneren dat in de woelingen welke het terugtrekken van het wetsontwerp Vandonpeereboom meesleep- teu de geuzen niet het minst hebben ge schreeuwd. Zij dachten niet eens dat zulke haadelwijzo aan het parlementaire regiem een hevigon knak moest toebren gen. Inderdaad als straatlawijd bekwaam is de wettelijke stem van het land te ver- dooven, wat moet er alsdan van onze instellingen geworden? Omwenteling is een gevaarlijk wapen En de geuzen die het met zooveel woede hebben gehanteert, kenden er wel de gevolgen van, want zie, nu de E. V. het heele land door wordt toegepast iets wat iu het voordeel der geuzen ligt nu komt M. Loraud tegeu j diezelfde woelingen op. Wij vragen ons af hoe hij nu afkeuren kan wat hij eens toejuichte als partijbe lang geen oneerlijke daden wettigt Krachtens welke priuciepen is nu slecht wat eens goed was M. Lorand schryft in de Aurore van Parijs Overigens mag de meerderheid niet wijken. Iudien voor de tweede maal de parlementaire meerderheid door oproer werd ovorwonnen, zou het klaarbiijke- lijk gedaan zijn iu België met het par- lementaire stelsel eu eeae vastberaden minderheid zou immer haren wil kun- nen opdringen door geweid tot dat het land, dien toestand moede, zich aan eenen diktator overlevere. - O Logiek I Eene eerste maal heeft het parlement moeten wijken en dan was het goed voor M. Lorand maar een tweede maal mag het niet meer buigen 1 Waarom Omdat de E.V. alleen voordeelig is aau de geuzerij. Niet waar, lezer, dat zijn allemaal eerlijke mannen, partijgangers vau het baratisch stelsel dat is diens- Brussel, Luik, Gent, behoeven wij dat nog te bewijzen Heeft men daar geen burgemeester en schepenraad uitsluitend uit geuzen bestaande en nochtans zij vor men slechts het derde deel uit van den gemeenteraad Denderbode, verleden zondag nog, heeft het bewezen waarom zouden wij daar altyd moeten op terug komen Katholieken, opgepast, uwe duurbaarste belangen staan op het spel. Houdt een oog in 't zeil. De E. V. is uitsluitend voordeelig aan de geuzerij. Wanneer wij een kijkje wer pen op hot bestuur der groote steden De molenaar werd doodsbleek onder den scherpen blik en de vraag van bet meisje. Zijne plotselinge onrust en het draaien zyner oogen overtuigden Sofie, dat hij meer van het drama wist dan iemand geloofde. Dat is eene zonderlinge vraag, jufvrouw, zegde hij, gedwongen lachend. Iedereen ge looft het en waarom zon ik er aan twijfelen Ik heb gehoord, dat gij ten tijde van den moord tninman op het kasteel waart, zegde Sofie, en dat gij n in den nacht, toen de mis daad begaan werd, op het kasteel bevond. Ik dacht dat gij ieta gehoord of gezien kondet hebben. Ik, jufvrouw O neen, ik hoorde of zag niets. Op welk uur verliet gij dien nacht het kasteel Om elf nnr. Ik herinner mij dat, toen ik op het terras ging, jnist de torenklok sloeg. Heeft iemand gezegd, dat ik iets van den moord gehoord of gezien heb O neen, niemand heeft hierover in het openbaar gesproken. Men heeft my de ge schiedenis dikwijls verteld en deze boezemt mij groot belang in. Daar gij juist van Alexe Mixtome begont te spreken, dacht ik, dat gij soms een beetje meer licht in de zaak kon dot Zoo riep de molenaar op gerusten toon uit. Ik dacht, dat de meuschen met te veel vrijheid gebruik gemaakt hadden van naam, die tot nu toe op geenerlei wijze met die treurige zaak in verbinding werd ge bracht. Gij hebt hier eene schoone bezitting merkte Sofie rondziende aan. Ja, jufvrouw, ik beD een gelukkig man, maar zou zeker de ongelukkigste van geheel het land geworden zijn, als ik mijn zoon ver loren had. Hy is alles voor mij en ik hoop dat hij hier eens molenaar zal worden, zooals ik nu zelfben. En dit schoone stuk grond erven vroeg Sofie. Het voorhoofd van den molenaar rimpelde zich. Ik hoop het zegde hij zuchtend. De markies van Charlemont is zeer mild voor n geweest. Ik heb gehoord, dat gij in groote gunst bij hem staat, mijnheer Greg. De molenaar lachte, naar het Sofie voor kwam, zonderling. Gij moet hem goede dienston bewezen hebben, ging zij voort en haar hart sloeg snel ler. En toch hoe is het mogelijk Hij kon van eenen op het kasteel dienenden tuinman weinig geweten hebben en beloonde hem even wel zoo mild, toen hy in bezit van het kasteel kwam Uit des molonaars oogen blonk wantrouwen en hevige onrust. Hij zette den knaap neder, riep zyne vrouw en zegde, dat hij naar den molen moest gaan zien, doch dadelijk terug Het lust ons niet Het Fondsenblad - in zijne beschouwingen te volgen wij willen enkel twee bemerkingen maken i° Wij zien dat Het Fondsenblad gedwongen is te bekennen dat er met de E. V. geene katholieke meerderheid zijn zal, ten ware dat wij de independenteo, die onze katholieke princiepen in het openbaar aanvallen (ef. Theodor en de voorzitter der independenten) en de de mo kraten, geslacht Daensisten, die dc ka tholieken in de kiezingen bestryden, tegen hunnen wil en dank een plakkaat van katholiek op den rug spcldcu. h. m. b. w. i hetgeen moest bewezen worden, zeggen ze iu rekenkunde. 2° Het Fondsenblad zegtMoest het ongeluk willen, dat wij die moerder- heid niet hebben, dan zou dit het bewijs zijn dat wij ze ook niet meer in het kie zerskorps bezitten. - Dit steunt op een valsch grondbeginsel, te weten, dat evenredige vertegenwoordi ging de rechtveerdigheid is. Wij zeg gen en houden staan, ten eerste tegen eiken godgeleerde, ton tweede tegen eiken rekeukuudige dat de evenredige verte genwoordiging de rechtveerdigheid niet is. De zuivere leering zegt dat de dwaling geene rechten heeft. Als wij aan de dwa ling wat toegeven dan is het niet uit rechtveerdigheid, het is uit redon van algemeeno overeenkomst die noodig is voor de samenleving. In andere woorden het is om de samenleving mogelijk te maken. Maar daaruit volgt dat men hot minste mogelijk moet toegeven, niet meer dan de nood het vereischt. Dit zult ge of kunt ge niet loochenen. Dus rechtveerdigheid komt hier niet te pas. Maar aanveerden wij dat de dwaling rechten heeft, dan zeggen wij nog, de even redige vertegenwoordiging is de recht- vcordigheid niet. Eene zaak om reebt- veerdig te zijn moet juist gepast zijn de rechtveerdigheid aanveerdt geene trappen vau beteekenis. De uitdrukkingen meer rechtveerdig en min rechtveerdig, in den eigen zin genomen, ziju onzinnen. Wat hoven do rechtveerdigheid is, of daaron der is geen rechtveerdigheid meer. Als nu Het Fondsenblad rekenen wil dan zal het vinden dat in dc arrondissementen met 4 volksvertegenwoordigers do der stemmen zooveel bekomen als de ®/s, in zou komen. De vronw nam zijne plaats in en keek hem bekommerd na. Mijn man ziet er bedrukt nit, zegde zij, toen zij met Sofie alleen was. Het ongeval beeft hem zeer geschokt. Hy zon het niet overleefd hebben, als de knaap verdronken was. Wij spraken daar juist over het drama van Charlemont, zegde Sofie. Zoo Dat ontroerdt hem altijd, ant woordde de vronw. Hij zegde mij, hernam Sofie, dat hij in den nacht, toen de moord gepleegd werd, op het kasteel was. Om welken tijd verliet hij u dien nacht. Hij heeft my streng bevolen, nooit over den moord te spreken, zegde vrouw Greg maar als hij er zelf van spreekt, waar om zon ik het dan niet doen De markies zal niet boos op ons worden als wij over familieaan gelegenheden praten. Mijn man verliet mij dien nacht tien minuten voor tweeën jnist toen de moord plaats had, jnfvrouw, maar waarlijk, hij zag er niets van. Ik herinnerde mij nog zoo juist het uur, want een der meis jes kwam in de dienstbodenkamer en zegde hom, hoe laat het was zij voegde erbij dat zy hem bij Jozef Bute aanklagen moeBt, als hij niet dadelijk vertrok. Wij waren verloofd en wilden spoedig huwen, daarom bleven wij zoo gaarn lang bij elkander. Sofie brak dit gesprek af, prees de kinderen andere woorden, dat 22000 stemmen zoo- voel recht hebben als 33000. Ge moogt niet denkeu, Fondsenblad, dat we niet weten dat er bij de 22000 eene stem moet bijzijn, om over den 4d,u candidaat te be slissen Dit zij gezeid opdat ge geene nuttelooze weêrleggiugen zoudt doen. Iu een arrondissement met 3 volksverte genwoordigers heeft do kleine helft eenen man en de groote helft twee. Dus eeno stem heeft eenen representant. Is dit rechtveerdigheid Wij gelooven dat wij beter zouden doen die fameuze rechtveerdigheid daar te la ten, en eens met bedaardheid ons af te vragen Wat eisebt van ons de katholieke zaak, de katholieke godsdienst DE HAMSTER. De hamster is een knaagdier, tot over eenigen tyd in België onbekend, en ons uit Amerika toegekomen. Het richt veel meer verwoestingen aan dan veldmuizen en andere knaagdieren, en maakt zich in den herfst onder den grond een grouieu voorraad yan graan en vruchten voor den winter. Die knaagdieren zetten zich zoo danig voort, dat zij na korten tijd een voel erger plaag worden voor den land bouwer dan de konynen. In den omtrek van Tongeren zijn er door de boeren reeds mot honderden ge dood, doch voortdurend en onrustwek kend groeit huu getal aan. M. Helleputtc heeft de aandacht der Regeering op den inval der hamsters in Limburg gevestigd, en volgend antwoord van den Heer Minister van der Bruggen ontvangen De landbouwkundigen van den Staat zijn verzocht geworden, aan de plaatse lijke bladen der provincie Luik en Lim burg inlichtingen mode te deelen betref fende de gewoonten, verwoestingen en middelen tot uitroeiing van de hamsters. Ze zullen daarop insgelyks de aandacht vestigen van hunne toehoorders bij het sluiten hunner landbouwvoordrachten. De landbouwdienst houdt zich thans bezig met hot uitgoven van een plakbrief met afbeelding vau do hamstor en kort- bondige inlichtingen er over, die voor de landbouwers nuttig kunnen zijn. Die plak brief zal in de provinciën Luik en Lim burg overal aangeplakt worden. van Pie Daens van 5 October 1890). en hoorde geduldig het gebabbel van jufvrouw Greg aan. Na eenigen tyd kwam de oudste dochter zeggen, dat de kleederen van Sofie droog wa ren zij leidde haar naar eene zykamer, waar deze de geleende met hare eigene kleederen verwisselde. Toen zij in de huiskamer terug kwam, vond zy er den molenaar, tegen den haard leunende, donker voor zich ziende. Zijne vronw had hem verteld, dat zij aan het meisje het nur had genoemd, waarop hy haar in den nacht, dat de moord gepleegd werd, verlaten had, waarover hy zoo boos geworden was, als zy hem nog ooit had ge zien. Zij stond nn weenende aan het venster, verwonderd, dat haar man zoo toornig ken worden, omdat zy de zuivere waarheid had gesproken. Sofie scheen de slechte stemming tnsschea do echtelingen niet te bemerken zij nam af scheid van de kinderen en de vronw, boog zich voor den man, verliet het hnis en begaf zich op weg naar het kasteel. Zij had nog slechts weinige schreden ge daan toen zy snelle stappen achter sich hoor de. Omziende, bemerkte z| den molenaar, die haar volgde. Wacht oen oogenblik, jufvrouw, riep hij. Ik heb n nog iets te zeggen 1 (Werdt voortgezet.)

De Denderbode | 1899 | | pagina 1