m ff 3 25 3 3 3 3 p 3 P P p u Heereii Kiezers, Het is in geweten niet toegelaten aan de calholieken tepauacheeren; hunne opperste plicht is van alleen voor de calholieke candidaten te stemmen, onder IMr 2. De held van Chipka ^Zlnend aS 'T LIBERALISMUS kan uiets doen dan slecht volk Stadsgenoten! Mijlbeek, Schaer- Mijlbeek en Schaarbeek. Revalenta Arabika. De klok van Bermhertigheid voor O P P- O» *3 CD •-J STAD AALST. Verkiezing van 9 Gemeenteraadsleden U CD P O CD Morgen, ze verwachten ons morgen in de respek- tieve Bureelen. - Morgen, zondag, Kiezing, g'heel Belgen land dx>r, - voor den helft der Gemeenteraden. 'tlseene groote, een weerdigc Vrijheid, dat de - Bevolking haar Overheden mag kiezen. - Achtbare Tvie. ers, let toc h op een zaak voorname- lijk Van nooit, onder geen opzicht, voor niemand, - in't werk van het hedendaagsche Liberalismus meé te helpen. Bestrijdt toch het kostbaarste niet dat er bestaat Uw geloof, uw Katholiek Vaderland, Kiezers Kiezers Als wy overwegen en nagaan. - Wat de liberale Partij hedendaags is - Wat haar Hoofdmans uitroepen en haar Gazetten schrijven. - Dan verwondert het ons dat die Sekte nog onder 't Vlaamsch Volk een Partij kan vormen. - De liberale Kopstukken uit de Kamer, kunnen er - goddeloozer menschen bestaan Zelfs als 't bestaan der Godheid geloochend wordt, ze keuren goed, ze nemen aan En men zou verwonderd zijn, dat de misdaden vermeerderen -• In AL de liberale gazetten, 't is jaarin jaaruit, - behalve voor de Kiezingen, 'tis een ijselijke Blas- l'emie, ge zoudt zeggen, het is een kot waar ze vloeken om te meest. - Ze schryven onbewimpeld Het Liberalismus is de Vrijdenkerij De Kerk bedriegt en besteelt de Volkeren Het vereeren der Heiligen is een uitzinnigheid; - Gaat naar de Kerk niet meer. zet de Kerk en de - Sakramenten aan den eenen kant - Het echte Liberalismus kan niet in vrede leven - - met de Katholieke Kerk - De liberale Partij bestaat maar, om den Oorlog te voeren tegen de Kerk Ja, wij willen de verdelging uwer Religie Kiezers van het deftige Vlaanderen, zondag zult - gij uw Vaderland wreken over die wulpsche en god- - aeloozetaal Kiezers, 't is in een wettig gevoel van ontlasting en vreugd, dat gij U zondag ten 8 uren naar de stembus zult begeven Wat zou er van ons allen geworden, welk Vader- - land zouden wij aan 't Nageslacht overlaten, moest - die helsche Sekte macht en gezag krijgen, om haar valsche en vergiftigde dwalingen onder de Kinderen en Jonkheden, en onder de Werklieden te ver- spreiden - Het Socialismus dat zoo bedreigelijk afkomt, is het natuurlijk gevolg van die goddelooze lasteringen. Kiezers, voor 't Katholiek, overal voor 't Katholiek om Orde en Deugd en Deftigheid te handhaven. (Land van Aelst 19 Oct. 1890). liberalen en socialisten is geworden, schreef in Het Land van Aelst van 11 Januari 1891 ATTENTIE, GEACHTE KIEZERS! Menschen van de stad, Menschen van den buiten, - ge zoudt niet kunnen gelooven wat grouwelyke din- gen er geschreven en beraamd worden in de liberale gazetten. Spotten met al wat geloof en Godsdienst aangaat De redelijke schepselen stellen nevens de dieren. - In de Gazetten der socialisten De zelfde goddeloosheden -"Blij zijn, bravo roepen als er iemand sterft als vrijdenker, als solidair. Daarbij uitvallen en bulderen tegen de rijke menschen. De werkman die Vooruit leest is verloren weldra verliest hij de gaaf en 't licht van 't Geloof en hij krijgt in zijn hert niets dan gramschap en haat. Ziedaar hoe de held van Chipka ons, in 1891, cle libe ralen en socialisten voorstelde ww (Woorden van Pie Daens, I» j j héden bondgenoot der li- beek en St Job! De judassenkliek noodigt u uit om voorde candida ten van het monsterverbond te stemmen. Wellicht zult gij u nimmer herinneren de oproepen die Het Land van Aelst tot u deed en in welke dit.blad u dringend aanspoorde van voorde katholieken te stem men. In Het Land van Aelst van 19 October 1890 lezen wij: Schaarbeek en Mijlbeek, wie heeft in hun gazet we- kelijks uw godsdienstige gevoelens aangerand? De li- beralen. Wie heeft de Hulpgelden van St Jozefs-kerk bestre- den? De liberalen. - Wie zou de Vrije Scholen vervolgen en de Zusters van Mijlbeek door ofliciéele Meesteressen vervangen? De liberalen. Wie is regelrecht tegen den Landbouwer, omdat hij nog zoo standvastig houdt aan zijn Katholiek Geloof en aan de goede Overleveringen? Omdat hij naar al - die Prulderij van Liberalismus en Vrijdenkerij niet wil hooren. De liberalen. Mijlbeek en Schaarbeek, het is in d'algemeen verga- dering aangehaald door M. Baron Bethune, wie er op 18 jaren maar voor 1800 fr. kalseiwerken verricht bij Ued? De liberalen, alsdan waart gij de verstootelingen. En wie heeft er op Mijlbeek en Schaarbeek 30 kilo- meters kalsei gelegd, hetgeen uitmaakt een baan van hier tot Zellik? Wie ons katholiek Bestuur. Mijl beek en Schaarbeek, geliefde Kiezers van die achtbare wijken, zondag toekomendè, men zal u met meer vreugd dan ooit in de Stad zien aankomen; komt lieve vrienden, en helpt ons om aan 't liberalismus, dat van jaar tot jaar slechter wordt, om aan 'tlibera- lismus mie hoop te ontnemen. Leve Mylbeek en Schaarbeek! En in 't plakkaat manifest, door Chipka uitgege ven, roept men nu toe: Landbouwers ze (de liberalen) komen uwe stem afbe- delen, en over twee maand, ze schreven van U in hun gazet: De boeren zijn verstompt verstomd... Z'en heb- ben geen begrijp meer van goed noch kwaad... Maar Nr 2 vinden dat zullen de boeren toch wel kunnen. En verder: - Geen arme menschen meer!..: De slechte tijden zijn weg en verdw enen De Burgers zullen vérkoopen zooveel ze willen; al d'Ambachtmans zullen overlast zijn van t'werk; verlost van de slechte betaalders; de - Boeren zullen't zwart aan d'Hop niet meer te vreezen hebben; tarwe, ajuin, vlas, rogge, boekweit, missluin en pronkappels zullen altijd lukken en aan hooge prij- zen staan. Revalenta Arabika, de 7 vette boerenjaren - van Pharao gaan wij binnentreden, ja, de Boerkes - zullen blinken gelijk een hesp en zoo vet zijn als mol- lekens, van't óogenblik dat Schaarbeek en Mijlbeek voor de liberalen en socialisten zullen stemmen;'t staat - uitdrukkelijk in 't Manifest N° 2 der liberalen; ze gaan zorgen voor den Landbouw, nu wordt er niets voor gedaan.,.. - Achtbare kiezers van Mijlbeek en Schaarbeek, gij die met de deftige deelen der Stad, 't liertebloed van - 't Katholiek zijtnu zult gij toch de liberalen moeten uit den nood helpen ze zullen wel de School der Zusters doen sluiten, ze zullen den Geuzentempel verrijken met officiéele Meesters en Meesteressen maar wat geeft dat u? Als ge toch rijk zijt? ge kunt uw dochters zenden naar Bérlemon of naar Jet te. - 'tZijn d'artisten, niet waar die liberalen!.. Wie mag dat schrijven? We zijn bijna zeker dat versclieide - der liberale Kandidaten alles niet weten wat in hun- - nen naam geschreven wordt anders zouden ze wel zeggen: Houdt toch op, onnoozel venten, van ons be- lachelyk te maken Medeburgers! hoe schoon is dat toepasselijk op de hedendaagsche Judassenkliek! 'no (>f»nts ziedaar don titel van een vliegende bladje. des tijds uitgegeven door PDaens, opstoller van Het Land van Aelst. Ziedaar hoe Menheer Petras de liberalen die nu heden zyne boezemvrienden zijn geworden alsdan afschilderde OPGELET! Medeburgers Kiezers het plechtig- uur gaat slaan. Wilt gy door negen vrijmacons bestuurd worden Wilt gij de jaren negentig zien terugkeeron, gedwongen zijn op zolders mis te hooren en te sterven zonder priester Wilt gij den man voor raadsheer die diei-f schrijven dat uwe Bisschoppen oproerlingen zijn, uw Pausdom een zede lijk monster Neen, duizend maal neen, niet waar? Op dan en voltrekt uwen zegepraal schitterend moet hy wezen, anders keeren de geuzen binnen dry jaren terug. i) Blijft kalm laat de tegenparty huilen, dreigen, tergen; en komt maandag als één man antwoorden, gelijk het aan def tige burgers betaamt. Geene vrees de victorie zal groot, overgroot zyn en wij zullen ons maandag in eene zee van wellusten baden en uit volle borst mogen roepen n Leve 't Katholiek Geloof Leve de Vrijheid Leve de Eendracht Mistrouwt u van de liberalen noemt niets van hun aan snuif, tabak, niets Overweegt onze waarschuwingen. Geëerde lezers, nu heden die zelfde P. Daens liegt en be driegt en neemt tot alle oneerlijke kuiperijen zyne toevlucht om de kiezers te overhalen voor de vrijmacons, voor de roode socialisten en voor de groene socialisten te stemmen en zoo dc vyanden van God, Kerk, Godsdienst, Priesters, Eigendom, Familieleven, Vaderland en Koningdom, op ons stadhuis te doen zetelen MODEL VAN DEN STEMBRIEF. den IS October 1899. Bauwens. Claus. Dc Clippele De Gheest De Somer. De Wolf. Moyersoen Aalst, Boek- en Steendrukkerij van G. VAN DE PUTTE-G00SSENS, Korte Zoutstraat, Nr 31.

De Denderbode | 1899 | | pagina 8