Toegevendheid. Eene omhaling. T* Een en ander. Priester Daens Itnlarie0e°e BERICHT. Catholieke Vereeniging De E. V. en ons Arrondissement. Kieskronijk. SYNDIRAAT Allerhande Nieuws. In onzen handel en wandel door de wereld, komen wij allen dagelijks moei lijkheden tegen. Degenen die ons om ringen, zijn alzoo weinig Tolmaakt als wij het zelf zijn elk heeft zijne gebreken, zyne grillen, zijn karakter. Daaruit sprui ten de oneenigheden, de twist en al de onaangenaamheden, die 't onderling ver keer der menschen veroorzaakt. In twist en tweedracht leven, is hard en pijnlijk zelfs deze, die dit schijnen gewend te zyn, staan er door uit, hoe hard huDne ziel ook geworden zij. De teergevoelige zielen lyden daardoor zoo veel, dat alle genoegens verdwynen, zoo lang zulke droevige toestand voor hen moet duren. Toegevendheid wil niet altijd zeggen flauwhertigheid en lafheid. Neen, toege vendheid is niet ingeboren koppigheid en zelfzucht, die ods dryft om ons eigen gedacht te doen bovenkraaien en bedwin gen. Die kan toegeveD, overwint. Die toegeeft met wijsheid en beleg, toont gematigheid en wordt meest geacht. Geen schandelijker,ongelukkigere kwaal dan koppigheid 1 Weten als men gelijk heeft of niet, eene zaak voor vele menschen onmogelijk te beoordeelen. Want, waar er twist is, hebben er zalden twee gelijk, en zeldeD ook is een van de twee die zijn ongelijk verstaat. 't Zal dus meestal deze zijn, die gelijk hoeft welke zal toegeven.Als men verstaat dat dwaze stijfhoofdigheid niet te ver- klappen is, dat men er tijd, moeite en bloed nutteloos toebesteedt, dan gaat men in zich zeiven en men geaft toe, men zwijgt, men stelt een einde aan dwaas gebabbel. Dia verstandig is, heeft voor stelregel van niets nutteloos te verrichten. Wat nut kan er bestaan te klappen, te rede neeren, zich kwaad te maken,met iemand die geen reden wil verstaan, die aan zijn gedacht houdt, vaster dan de schipbreu keling aan een stuk hout Als men eenen gemeenen grond van redeneering heeft, dat men in zekere pun ten overeenkomt, dan is het eene fijne kunst en een behendig beleg van juist den twist te stellen op 't ongemeenzaam terrein. Dan nog is er kans om gezond oordeel te doen zegepralen. Doch kan man dit niet, men moet zwijgen en toege ven, niet uit lafheid of uit vrees, maar om geene nuttelooze moeite te doen. Ver stonden velen zulks, hoevele droevige tooneelen zou men in 't leven vermijden, hoeveel veeleu eu jarenlange oneenig heden zouden uit het maatschappelijk vorkeer verdwijnen. De toegevendheid is de zuster der gema- tigheid. De eene bereidt den vrede, de andere handhaaft ze. Die nooit toe geeft, kan niet gematigd zijn en indien elke burger wat meer gebruik wilde maken van die twee middelen, de wereld zou veel gelukkiger zijn. Neemt een huisgezin waar man en vroaw nooit toegeven, het is eene ware hel. Eene maatschappij, een kring waar de eene nooit het gedacht van de andere willen goedkeuren, zal Diet lang bestaan. De grootste mannen, iu alle tijden, wisten op gepaste uren toe te geven. Daardoor deden zij meer hun recht en hunnen roem zegepralen dan met hard- nekkigen en bloedigen strijd. Twintig jaar groeiëu, Twintig jaar bloeien, Twintig jaar staan, Twintig jaar vergaan, Zoo komt men voor het graf, En voor Gods loon of straf. De uitslag der kiezingen. Men denkt dat de statistiek der kiesuitslagen, waarover vrijdag in de Kamer spraak was, binnen een achttal dagen zal kunnen openbaar gemaakt worden. De algemeene tabel wordt opgemaakt in het ministerie van biuDenlandsche zaken, volgens do opgaven, geleverd door tusschenkomst der gouverneurs. Om deze zaak belangwekkender te maken zou men naast de uitslagen van zondag laatst, het cijfer moeten plaatsen, door de verschillende partyen behaald in elke gemeente, by de kiezingen van 17 november 1895. Vergelijkende statistieken in dien aard zyn door de dagbladen meêgedeeld, maar enkel voor een zeker aantal gemeenten. Men heeft gezien dat in meest al die plaatsen de katholieken meer stemmen hebben bekomen dan in 1895; wat niet heeft belet dat zy hier en daar eenige zetels hebben verloren. Deze uitslag is slechts in scbyn tegen stiijdig; bij wordt uitgelegd door het feit dat in 1895 de progressisten afzonderlijk streden en het quorum niet bereikt heb bende, hunne stem aan geen enkele party voordeel heeft bijgebracht. Bij de laatste kiezingen integendeel, hebben diezelide progressisten hunne stem gegeven, 't zy aan de liberale lyst, 't zij aan de socialistische, volgens het verbond door hen gesloteD. 't Is daarom dat te Brussel, bij voor beeld, en te Luik, er een zetel veilies is voor de katholieken, terwijl nochtans huune kandidaten meer stemmon hebben dan over 4 jaar. Het tegenovergesteld verschijnsel komt voor bij huune tegenstrevers, die te Brus sel en in voorsteden minder vooruitgang hebben gedaan dan de katholieken en toch eenige voordeden bebaleD. In 1895 namelijk vormden doctrinairen, radikalen en socialisten meesttijds drie verschillende groepen, terwijl zij bij de laatste kiezingen zich met tweeën, soms zelfs met drieën, zooals te Schaarbeek, hebben aaneengesloten. Corresp. Brussel Handelsblad. «l» dames echt- genooten van gebuisde liberale candida- ten doen eene omhaling in onze stad by vriendenen kennissen. De eenen beweren dat de opbrengst moet dienen om aan Priester Daens we reldlijke kleeren en een gouden uurwerk te bezorgen, anderen dat ze moet dienen ter bestrijding van de onkosten der kie zing en bijzonderlijk om de haringen, de patatten en 't bier te betalen die mnn aan zekere kiezers den zaterdag nacht vóór den dag der kiezing laten smullen en buizeD heeft.... Do roode Marcel, gebuisde candidaat, die do penningmeester van 't cartel is, zal 't best weten voorzeker,... Verzekeringen. Het ministerie van landbouw heeft de landbouwinge nieurs gelast, dit jaar in hunne voor drachten te wijzen op de voordeden, die de verzekeringen oplevoren. De laatste verwoestingen door storm eu vooral door hagel veroorzaakt, doen vooral de aandacht trekken op de verzekering tegen deze plagen. Wenschelijk is het zelfs, te wijzen op het nut der onderlinge verzekeringen. Daar de raadgeviDgeu der landbouwin genieurs soms onvoldoende zouden kun nen zijn, is besloten dat ook bijzondero voordrachtgevers, specialisten, zullen hij- springen. Hulpgelden zullen toegekend worden. eeld in de laatste n" van Den Werk man «en 'f Land van Aelst -, zegt dat hij in beroep gaat bij Z. H. Leo XIII tegen de beslissing welke hem gebiedt het geestelijk kleed af te leggen. Indien Z. H. de Paus de beslissing be krachtigt en hem ongelijk geeft zal hij zich onderwerpen en voortaan het stil zwijgen bewaren. Uit de correspondentie tusschon Z. H. Mgr. Stillemans en Priester Daens, meê gedeeld door Le Messager de Bruxelles, Klokke Roeland en de roode Vooruit, blijkt het, en namelijk uit den brief van 13 October, dat Roma reeds heeft gesproken in de zaak. In bedoelden brief zegt Z. H. Mgr. Stillemans immers Wij doen niets tensij met machtiging der H. Con gregatie van het Concilie. Dus Roma locuta est, eausa finita est. Roma heeft gesproken, de zaak is ge ëindigd. Snelvliegende vogels. Van alle vogels is de fregatvogel Diet alleen de snelste, maar ook de sterkste vlieger. Eene week lang kan hy zich dag en Dacht in de lucht houden zonder uit te rusten. De spaDbreedte der vleugels van dezen zeiler door het luchtruim is 3 a 3 me ters. De Albatros is ook een vogel, die zeer lang kan vliegen zonder uit te rusten men heeft ten miDste opgemerkt, dat hij dagen laDg onverpoosd het kielwater van eeDe stoomboot volgde. De virginische pluvier kan volgens pro fessor Gate vijftien uren achtereen door vliegen. Deze vogel leeft gedurende het warme jaargetijde in Labrador en trekt voor den winter naar Noord-Brazilië, welke reis hij, volgens verscheidene waar nemingen in onafgebroken vlucht aflegt. Dus moet hij vliegen met eene snelheid van 294 kilometers in het uur, ODgeveer tweemaal zoo snel als de raaf. Een roode volksman. Citoyen Millerand, socialistische minister van Frankrijk, wien de landelijke raad der Belgische socialisten te Rijsel is gaan be groeten, is door het rood gemeentebestuur dier stad ontvangen geworden. Een ban ket werd hem aangeboden, op welks spijs kaart er geeno spraak was vau patatters met ajuinsous noch vau schellekens of iots dergolijs. Zij vermeld niet minder dan negen uit gezochte soorten van kapitalistenkost, gevolgd van dessert, en begoten met aller lei keurige wijnen eu champagne. Zooals men ziet, moet men het socialisme niet veriaion om te kunnen smeren en zuipen op het zweet eu op de gezondheid der arme wroeters. De kunst is niet alleen zich uit de raDgen der gaaiën tot dio der hoofdmannen op te werken. Vraag het liever aan do kopstukken onzer Belgische roodjes. Die kunnen het weten De kieswet. De Soir meent te weten dat het gouvernement voornemens is, de wet in haar geheel onveranderd te behouden. Het zal dus het ameudement van M. Thibaut, strekkende tot het behoud vau de panacheering, niet aannemen. Stedelijke Werkbeurs v&n Aalst. Worden gevraagd Eeu huisknecht die met de peerden kan rijden en al ander werk 1 houtdraaiër voor Brussel, verzekerd werk 5 goede wevers Men vraagt ook voor Brussel werklieden van verschillige stielen. u Vooruit roept den opgeschorsten priester Daens toe Wil M. Daens zijnen strijd voortzet- ten, logiek zonder verzwakking, dat hij ons belpe en de roode vlag volge. Met i) uw kleed of tonder uw kleed sijt gij welkom. Ja, voorzeker welkom zal hy zijn in de roode partij de roode rekenen er immers str; 1. op dat hij do bres nog zal verbroe den langs waar zij de Vlaanderen willen binnen dringen. Merkweerdige uitvinding. Eene belangwekkende uitvinding is gedaan door een Deensch ingenieur, M. Poulsen. Her haaldelijk heeft men al getracht do tele foon te verbinden met een phonograaf, maar die pogiDgen hebben tot du toe weinig bijval gehad, omdat bet al te lastig was eon telefonisch bericht op eone was- rol op te vangen. Dat bezwaar nu beeft Poulseu opgeheven door in plaats van eene wasrol een staalband te gebruikeu die over twee walsen loopt, en langs dien weg dicht en SDel langs eene kleine elec- tromagneet gevoerd wordt welko in den stroom van de telepboon is geschakeld. Wanneer dan iu de telefoon wordt gespro ken ondergaat het maguetiame van den staalband daardoor een znodanigen in vloed dat wanneer men later don staal- bond wear voorbij de electromagneet draait, het gesprokene ook weer wordt gehoord. De nieuwe phonograaf is een geheel zelfstandige inrichting, die eenvoudig door eene krukbeweging aan de telefoon verbonden of daarvan afgescheiden wordt. Gaat men van huis, dan draait men even de kruk om en verbindt daarmeê de pho nograaf aan de telefooD, zoodat iemaud die den afwezige aanbelt eene bood.'chap voor hem kan achterlaten in de telefoon- phonograaf. Wat duidelijkheid betreft zijn de proeven nu reeds zeer bevredigend uitgevallen de telefoon-phonograaf heeft wel nog niet geheel de duidelijkheid van de telefooD maar is toch zeer goed ver staanbaar Ook kan men een stalen band met het gesprokene er op eenigen tijd bowaren evenals eene wasrol zonder dat het pbonografiach vermogen verloren gaat. Hot merkweerdigste van deze phono graaf is wol de wijze waarop de staalband vernieuwd wordt. Bij de Edion-phono- graaf moeten, zooals men weet, de was- rollcn telkens afgeschaafd wordon om ze voor nieuwe opnamen te kunnen gebrui ken. Maar met deu staalband gaat dit veel eenvoudiger. Men strijkt er met «en magneet over heen en veegt aldus het ge sprokene weg zooals men een schoolbord met de spons schoonveegt. In vele landen is reeds brevet gevraagd voor deze vinding verkregen is het be halve in Denemarken, reeds in Duitsch- land. OvPTfll hebben wij de overhand, overal is 't volk met ons, oreral is 't volk daensist, bazuindon de groene organen gedurig uit. Maar men onderzoeke de uitslagen der laatste kiezingen. Iu onze Provincie van Oost-Vlaandereu en ook in die van West-Vlaanderen zijn de daensisten bijna overal deerlijk geklopt geworden. Te Antwerpen waar ze allen gingen kloppen, kregen ze 650 stemmen. Te Boom, waar de opgeschorste meer maals persoonlijk optrad als verlosser van 't verdrukte werkvolk, bekwamen zy □a groote devoiren 105 stemmekens. Overal streden ze tegen de catholieken tot uitsluitelijk voordeel der liberalen en socialisten. 't Is de schuld der daensisten dat er vijf liberalen, waarvan de twee gekendo stichters der vrijmetselaarslogie, als ge meenteraadsleden gekozen zijo in de catholieke stad Brugge. Te Boom is het ook de schuld der groe- noa dat or liberalen in den gemeenteraad gaan zetelen. Ja, ja, 't volk is overal daensist, do gemeentekiezingeu bewijzen het. V A AAI. ex. Wij verwittigen dezon onzer vrienden die op de kiezer slijsten niet ingeschreven zijn met het getal stemmen waarop zy vermreuon recht te hebben, dat de tijds bepaling voor de vragen van inschrijving of lot vermeerdering van stemmen aan het Gemeentebestuur den 81 October aanet.. ten eiu.de loopt. Verzoek zich mot de bewijsstukken te wenden ten Stadhuize, Bureel der Kie zerslijsten, of iu den Catholieken Kring, Korte Zoutstraat, Nr 44. HET BESTUUR. Te Wasmuel heeft men vastgesteld, dat een der gekozen socialisten zijne plaats zal moeten afstaan aan eenen liberalen candidaat, meer bevoordeeld dan hij. Er zijn dus te Wasmuel 3 liberalen gekozen en 1 socialist in plaats van twee. Wij bespraken Zondag laatstleden de merk waardige redevoering op 19 October uitge sproken door M. Woeste. De indrnk door deze redevoering gedaan is zoo groot geweest dat eenige burgers onmiddellijk beslisten eene nieuwe petitie te «turen naar onze afvaardi ging, om haar te verzoeken zich eenparig te scharen rond M. Woeste hetgeen volgene ons overbodig wae want wij zouden niet kannen verstaan hoe een katholieke gekozene van Aelst iu eene zaak van aulk belaDg zou kunnen stemmen tegen den wil zijner kieaers. Welnu, die petitie ie op 24 uren tijda be dekt met meer dan duizend handteekene van Aeletersche kiezere. Nooit werd eene petitie met zulke gretigheid geteekend, en reeds is zij besteld aan onze senators en vertegenwoor digers. Wij weten uit goede bron, dat de gevoelens op den buiten niet minder vijandig aan E. V. zijn dan in onze stad. Wie zou aan onze vrienden van Geerards- bergen en Moortel bijvoorbeeld, die dank aan eenen reusachtigen strijd de zegepraal heb ben behaald, kunnen vooretellen van zich nog dank aan de E. V. voor 4 jaar onder 't gen- zenjuk te laten platteen Er heerscht eene zekere ontroering, daar er misslagen vastgesteld zijn in de uitslagen der kiezingen van zondag in Jen Borinage. Ziehier de feiten: Te Frameries, is een socialist gekozen, die niet kiesbaar was eu de meest begunstigde candidaat ach ter hem komende, is een katholiek. De katholieke partij eischt dus de benoeming van dezeu candidaat eu beweert zelfs dat de uitslag, die de socialistische partij be voordeelde, vervalscht is, daar deze lijst onvolledig is vermits een der kandidaten niet kiesbaar was. De bestendige depu tatie heeft daar een zeer zonderling geval te onderzoeken. van Reizigers, Klerken en Patroons. o Een leergang vau boekhoudkunde zal in het begin der maand November gege veu worden iudien er en genoegzaam getal leden zich voor aanbieden. Die leer gang, kosteloos voor do leden van het Syudikaat, zal door hunne zonen insge lijks mogen gevolgd worden mits eene bijdrage van 3 fr. Hij zal ook toegankelijk zijn aan de personen, die van het Syndi- kaat geen deel maken, mits eene bijdrage van 5 fr. Die leergang zalgegi ven worden gansch hot winterseizoen, op «lag en uur later te bepalen volgens goeddunken dei inschrijvers. Wie er wil deel aan nemen, wordt vriendelijk verzocht zich in te schrijven in het lokaal Beyersch Hof, en zoo spoe dig mogelijk ten einde alle vertraging te voorkomen. Zondag 29 Oktober zal er ten 9 ure iu de kerk van het S. Joseph's Col- legie, van wege het Syndikaat, eene Mis gelezen worden tot lafenis der ziel van wijlen den Heer Léon De Clippele, Qeheimschryver - Schat bewaarder der Spaarkas. De Loden worden dringend ver zocht die plechtigheid met hunne tegenwoordigheid te vereeren. Er is een uur noodig geweest om hem terug op de baan te plaatsen. Geene gekwetsten. Al de treinen, welke in die richting moesten rijden, leden ver traging. M. D., advocast te Brussel, had betrekkingen aangeknoopt met eene jarige dame van Parijs, die haren echtge noot ontvlucht was. De vrouw, mad. P., had twee kinderen die zij geerne bij zich zou gehad hebben eu D., kocht do dienstboden van M. P., om, voor 6000 fr. om hen de kinderen te leveren. Zondag avond rond 6 uren speelden beide kinderen in de rue d'AUsia, te Parijs, voor de deur der woning van hun nen vader. De concierge vau het huis, die in het complot was, zette de kinderen aan, met haar meê te gaau, en wilde beu toen in een rijtuig plaatsen, dat daar stapvoets kwam aangereden Het jongste giug gowillig, maar het udste weêrstond en, binnen het rijtuig gezet, hoorde men bet roepen Ik uiet met moeder meê 1 Het verbrijzelde zelfs, terwijl het op de knieën voor den advocaat zat, de spiegelruiten van het portel Dit alias wekto do aandacht der voor bijgangers en der policie.die den advocaat eD mad. P., aanhield. De omgekochte dienstboden zijn op di vlucht. De Gaaette vau Brussel verhaalt de volgende gekke historie Te Brussel en te Schaarbeek kunnen de bewoners die op reis gaan, hunne wonin gen in de bijzondere waakzaamheid der policio aanbevelen. In Schaarbeek worden eiken avond aai de nachtronden do huizen opgesomd, wel ke in dit geval verkeeren. Een zekere M. X. had ook op die mi nier voor de veiligheid van zijn goed ge zorgd, maar had, bij zijne terugkomst ver waarloosd, de policio zijne aanwezighei. te doen kennen. Dit maakte dat dc nacbtpolicie, zijn nachtlamp ziende branden, in de verbee! ding was, dat dieven het huis bezoek ten. Eu zij beldeu zoo hard zij konden, or de dieven te verschrikken. M. X. was verplicht op te staan en doo: zijn venster zijne 't huiskomst te bewijze! Maar bij de tweede en derde patrouilk gebeurde hetzelfde, zoodat M. X. een zware valling opdeed ter oorzake van zijo- nalatigbeid en daags nadien, niezende: hoestend, naar het policiebureel kwam, Vrijdag namiddag is brand ontstaa: in den zoogezegden duivel der katoei fabriek vau M. D. Vanderhaeghen aani: St-Lie*enspoort, te Gent. Dank aan de aanwezige lichte stoffs liep het vuur spoedig voort. Werkliedc: die in den duivel werkzaam warei werden lichtelijk aan de beenen vei schroeid. De werklieden der fabriek hebben moed getoond om het vuur te blusscher en het is dank aan ben en aan het spoedi optreden der pompiers van Ledeberg, di de brand dadelijk beperkt werd en I» overige der fabriek ongeschonden bl«£ Eene groote hoeveelheid katoen buiiongetrokken of geworpen. De scha. aan machienen, koopwaren en gebouw! Als gevolg van de pogingen, die werden aangewend om de lotsverbetering van gemeentebeambten te bewerken, heeft de bestuurder der spaar- en pen sioenkas van den Staat, door tusschoa- komst der arrondissements-commissaris- sen aan de gemeentebesturen oene vra- tro geulijst gezonden, op welker antwoorden wordt toch nog geschat op 20,000 frani de grondslagen voor de pensioenen sullen j De 00rzstk „n dm brand ia w„ worden gesteund, j ichijnlijk de volgende De duiveli Demist. De Brusselsche bladen s draaien verschrikkelijk snel; als hetg melden dat de mist niet alleen vertragin- .j beurt dat eeu stukje steen, kei of mot! gcu in den dienst van deD spoorweg heeft j jn bet katoen zit, en dat het door veroorzaakt, maar daarenboven tot erns- machien geraakt wordt, dan wordt tige ongelukken aanleiding gaf. vuur geslagen en eon brand ontstaat. Zoudag nacht kwam nabij den overweg -1 In de duivels - ontstaat dikwi van den Haachtschen steenweg de Malle j brand op die wyze, utaar niet altyd i des Indes aangereden op weg van Brussel (]e gevolgen zoo erg. naar Oostende. Zaterdag vertrok de officier i De trein had dc statie met eene vertra- justicie uil Middelhui g naar het gelid giug van 10 minuten ten 3 uren 10 m. 's morgens verlaten. Aan de statie der Rogierstraat wezen de lichtsignalen aan dat do baau vrij was. Maar te Schaarbeek, op de hoogte van de St-Maria Kouingstraat gekomen, botste de treiu eensklaps op de achterste locomotief van eeneu koopwarentrein en verbrijzelde den tender. De locomotieven werden opzij gewor pen en de fourgons der beide treinen schoven in elkaar als de buizen van eenen vorrekijker. Een dor fourgons bevatte twee troinwaebters en den treinoverste. De laatste alloou was gekwetst. Het is een waar mirakel dat er geen dooden ziju, en dat zelfs geen enkel reiziger kwetsuren bekwam, daar een der rijtuigen zoozeer in elkaar gedrukt werd dat de banken tot op 15 centiemeters elkaar naderden. Nog eeu weioig en van vijf reizigers waren de beenen afgepletterd. Een dor stokers is ook gewond. De schade is zeer groot. Het schijnt dat de springbussen, die het gevaar moesten doen kennen, niet naar behooreu .gewerkt hebben. Aan het wisselspoor van 's Gravenbra- kel is rond 5 uren een koopwarentrein van Oostende naar Chartelineau op een leegeu reizigerstrein geloopen on heeft dezen erg beschadigd. Er was gelukkig geen enkele reiziger op den trein, dank aan de omstandigheid dat het zondag was. In de week is deze trein gewoonlijk opgekropt met werkvolk. Do dienst is niet onderbroken geweest, doch tot 10 uren hebben de opruimings- werken geduurd. Dc trein, die zondag morgend ten 5 u. 30 van Antwerpen naar Brussel reed, ontriggelde tusschen S*-Cat h ar i na-War er en Mechelen. Ouden Burgschesluis, aan do Belgiaci grens, om oen onderzoek in te stellen! zake van een berucht smokkelaar, A. E- bijgonaamd Chasseé, een op Nederlai:- sche gebied wonenden Bolg. Zija uitleg- ring was door den procureur des konis? te Gent aangevraagd, wegens poging» moord. Zaterdag morgend was B. door de g«- darmen uit Sas van Gent aangehoudea. Na het onderzoek is hij 's avouds naai het huis vau bewaring te Torueuzon ver voerd en maandag naar Middelburg. Sedert jareu doet de verdachtu 't smok kelen Zijne eone baud heeft hij in ces gevecht met douaniers verspeeld. ThanJ had hy vau Nedorlandsch grondgebied geschoten op Belgische douanen, die zijn rijwiel in handen hadden, doch aan wit' handen hij zelf had weton to ontkomen, Gemeens streken. Eene vrou* te Oostende in gezegde omstaudighedoQi stond zaterdag by 't vallen van Jee avond aan de deur barer woning, toen een dronkaard haar onverwachts overviel eu haar zoodanig schopte en sloeg, dat thans in levensgevaar verkeert. Een andere kerel, die evenoens te diep in 't glas gozien had, laveerde door het park, toen hy een jeugdig paartje ont waarde, dat rustig op eeu bank zatte keuvelen. Zonder dat daartoe eenige aanleiding bestond, viel hij den hom onbekenden jongeliug aan en wierp hem met zooveel kracht ter aardo, dat zijn neus (ik bedoel dien des jougelings) brak. Bloodond en met misvormd gelaat richtte de verslagene zich tot oenen in de nabijheid wonenden geneesheer, die hem de noodigo hulp verleende. De beido woestaards zullen zich na tuurlijk te verantwoordon hebben tegen over de politie wegens hunne laffe daad*

De Denderbode | 1899 | | pagina 2