Bokkenrijders LANDBOUW. Een en ander. Rechterlijk kronijk. Jongelingen - Congregatie. Benedictus' Kalender Allerhande Nieuws. Holland. Vereenigde-Staten. Maandag 11. vierde den catbolieken Bokkourijders- bond de 3 3* verjaring zijner sticbtiug. Om 10 uren werd ter onzer S'Martinuskerk eene gezongene Mis opgedragen tot lafenis der zielen van - de afgestorvene Rijders welke door talrijke leden werd bijge woond. Des avonds om 7 uren ving ten lokale van den Catholicken Kring Groote Merlct, het gebruikelijk Avondmaal aan gevolgd van Concert door eeoige leden der Sympbonie. 't Was een waar broederfeest waar genoegen en vreugde bij allen heerschte. Aan bet dessert gaf M. Ach. Eeoian lezing van 't volgende verslag 't welk menigmaal door geestige toejuichingen werd onderbroken Mijnheer en Met vreugde en fierheid sta ik op om u, in den naam van bet Komiteit, verslag te geven over de werkzaamheden onzer Maatscbappy gedurende het verloopen jaar. Het jaar 1899 zal inderdaad aan de catholicken van Aalst eene blijde nage dachtenis laten Den 18eDJuni vierden wij met den grootsten geestdrift het Zilveren Jubelfeest van ouzen achtbaren Volks vertegenwoordiger, Mijnheer Woesteen, over weinige dagen, den 15*n October, overwonnen wij eens te meer onze poli tieke vijandeu en bevreden wij onze be minde geboortestad van het juk der vereenigde geuzen, judassen en vreemde gelukzoekers. U de buitengewone gewichtigheid van den laatsten kiesstrijd uitleggen zou over tollig wezen de rust van onze behoeftige ouderlingen en zieken, de ziel onzer kin deren, de vrede en de vooruitgang onzer geboortestad, ziedaar in eenige woorden, het pand dat wij te verdedigen hadden. De strijd was hevig, heviger misschien dan ooitdn judassen, de francmagons en de revolutiounairs, overtuigd dat het ban onmogelijk was afzonderlijk iets te pogen tegen ons catboliek Bestuur, sloten een verbond, welk door do deftige bevol king van Aalst met een woord gedoopt en geschandvlekt wierd - Het Monster verbond. - En onze catbolieke bevol king bad de droefheid aan het hoofd te zien van mannen die noch aan God noch aan den duivel gelooven.ecn ongelukkigen priester aan den welken Mgr. de Bisschop het dragen van 't priesterkleed beeft moe ten verbieden. Onze brave werklieden wierden bedreigd, vervolgd en gebrood roofd de catholieken wierden dag en nacht achtervolgd en mishandeld door be taalde spioeneu aangeworven onder het schuim onzer bevolking de namen van andere wierden op de gemeinste wijze be lasterd ons Bestuur wierd dagelijks op de schandaligste wijze belogen en uitge scholden I En dank aan al die oneerlijke middelen, dachten die Wildemans zoo zeker te zijn vau hunne overwinning, dat zij twee dagen vóór do kiezing nog eeu strooibriefje rond gaven waarin zij met trotschheid hunnen triomf aankondigden met duizend stemmen meerderheid 1 Nuttelooze pogingen, Mijnheeren onzo brave bevolking had het holsche plan onzer tegenstrevers ontdektzij wist dat hun doel niet was, zoo als de ver eenigde volksfoppers zegden, meer recht- veerdightid in ons Gemeentebestuur te brengen maar dat de aanvoerders der kliek enkel door haat, eigenbelang en baatzncht waren aangedreven. En den 15,n October kwamen de namen oflzer Kandidaten zegevierend uit de stembus En het monsterverbond ligt verpletterd onder eenen klont van 335 pond I Bij den duivel mag bet rusten Er blyft ons over, Mijnheeren, een woord van innigen dank toe te sturen aan al die tot dezen schitterenden uitslag hebben medegeholpen Eerst en vooral dank aan u, mannen van onzen Rijders- bond Wel is waar wordt de naam ouzer Maatachappij weinig vernoemd iu den kiesstrijd doch zijn het geen Bokken rijders die iu al onze catbolieke Maat schappijen aan het hoofd staan Zijn het geen Bokkenrijdera die, geleerd door de vroegere strijden, den weg toonen aan de jongere en onze catbolieke scharen naar den triomf leiden Ook daags na de kie zing heeft onze roemiyke Bok volgens gewoonte de straten der stad doorkruist, om met het deftig volk onzer geboorte stad, den triomf der catholieke Partij te vieren I Aan u allen, Bokkenrijders,onzen besten dank 1 Dank nog aan onze Catbolieke Jonge Wacht In het verslag van het jaar 1898, drukten wij de hoop uit dat zij door haren jeugdigen iover ons Stadhuis zou helpen vrijwaren die hoop, heeft zij beant woord I De leden der Catbolieke Jonge Wacht hebben getoond dat zij waardige zonen zyn der strijders van 1866, die als dan onze stad van het juk der vrijmetse larij verlosten. Eindelijk dank, Mijnheeren, aan geheel onze catbolieke bevolking niet tegen staande dwang, laster en al de schaamte- looze middelen der vereenigde volksbe driegers is zij getrouw gebleveD aaD het catbolieke vaaudel en heeft getoond dat dwang noch laster iets tegen een catholiek hert vermogen Zoo als ik het zoo even herinnerde den 18on Juni was het 25 jaren geleden dat de achtbare Staatsminister Mijnheer Woeste voor do eerste maal Volksvertegenwoor diger van het Arrondissement Aalst werd gekozen. Duizende kiezers van ons Arrondisse- meut, afgezanten van alle si reken van 'tland, talrijke Senateurs en Volksverte genwoordigers vereeoigden zich te Aalst om aan den achtbaren Jubilaris eene welverdiende hulde te breugeu Het was een schoon en vooral een troostend feest. In do tijden welke wij beleven, gebeurt het maar te dikwijls dat de b'-wezene dipusten worden vo- n dat zelfopoffering door onverschilh^in. i i of zelfs door ondankbaarheid beloond wordtop dien dag hebbeu de catholieken vau bet Arroudissement getoond dat zy zich de bewezeue diensten herinneren on dat zij wie ben bemint altijd zullen lief hebben, voorstaan en verdedigen. En, Mijnheeren, ik neem deze omstan digheid te baat om nog eens aan den achtbaren Heer Woeste de gevoelena vau dankbaarheid en verkleefdheid van den Rijdersbond uit te drukken. 25 jaren reeds is zijn naam de leuze geweest onder dewelke wij naar het slagveld trokken en den triomf behaalden. Laat ons hopen dat wij nog lange jaren het genoegen zul- leD hebben bet Arrondissement Aalst in de Volkskamer tc zieD vertegenwoordigen door dien kloeken verdediger van onze grondbeginselen, tot spijt en vrees van al de vijanden der catholieke Partij En daarom, Mijnheeren, moeten wij aan stonds bet hand aan het werk slaan. Laat ons op onze lauweren niet slapen I Voor zeker, wij weten het allen, een dwaas kiesstelsel in onze Volkskamer gestemd, niettegenstaande al de pogingen en raad gevingen van d© kloekste hoofden der catholieke Partij, zal ons het strijdeu moeielijker en lastiger maken I Doch geenen moed verloren, ik heb het u nog gezegd Wij zijn voor deü strijd geboren I Trachten wy dus de slechte gevolgen vau dié noodlottige wet zooveel mogelijk te keer te gaan Hier, is onze stad, laat ons, onze werkiugen nog vermeerderen scharen wij ons met altijd grootere een dracht rond onze hoofdmannen, rond onze verkleefde Volksvertegenwoordiger!, rond ouzen bemiuden Burgemeester en ik ben er vau overtuigd, de nieuwe moeielijk- heden zullen wij overwinnen zoo als de vroegere en nog lange jaren zal de catho lieke vlag zegevierend op den toren van ons stadhuis wapperen. Leve de Bokkenrijders Leve, Lang Leve de Catholieke Partij Aalst, den 27 November 1899. Nuttige loopkevers. Bij het bij- eendoen der gevallen bladeren in onze tuinen, op bloembedden, langs wegen, struiken en hagen alsmede bij het omwer ken van den gronJ, ontmoeten wij de vijf volgende nuttige loopkevers wier voor deel wij willeu doen kennen 1. De tuinschallebijter(carabus hor- tensis) die zich vooral voor den appelboom verdienstelijk maakt met als kever op, en als larve onder de boomslammen en in de aarde tal van rupsen te verslinden. 2. De boschschallebijter, (carabus ne- moraiis) die met grooie snelheid over de struiken wandelt om naar rupsen, poppen en kevers te zoeken, terwijl deze vraat zuchtige larve zelfs aardwormen verslindt, die drie of viermaal grooter zijn dan hij zelve. 3. De goudgroene schallebijter(cara bus auratus) verdelgt engerlingon en mei kevers op en in den grond. 4 De poppenroover, (balosoma syco- pharita) zoekt rupsen en poppen iu de hoogste boomtakken op, terwijl zijne bruingrijze larve op den grond de rupsen verdelgt. 5. De precrusten groote zwarte loop kevers, die zich even als hunne larven, met alle soorten van insecten en larven op den grond voeden. Daar deze vraatzuchtige kevers en lar ven, uitsluitelijk niets dan nut bewijzeu aan land en tuinbouw en boomteelt, moe- teD zij door iedereen en overal beschermd wordeu opdat zij talrijker zouden worden en ons alzoo van de steeds aangroeiëndo massa schadelijke insecten te helpen ont lasten. Fb. LAUREYS. Vijanden der bieên. De bieën hebben onder de vogels eeu aantal vijanden, waarvan de dierkundige Reber de volgende lyst opgeeft Iu de eerste plaats komt de mees, die er 'a win ters eeu middel op weet, om de korven leeg to rooven. Daartoe gaat ze op nogal aardige wijze te werk zij gaat namelijk bij het vlieggat zitten en klopt dan met den snavel tegen den koif, om de bieën naar buiteu te doen komen, die zij dan in het voorbijgaan wegpikt. Een andere nuttige vogel, de groeoe specht, is ook eeu groote bieëndooder. Hij boort, zoo noodig, gaten iu .Ie korven ou haalt er dan Diet alleen de bieën, maar ook den honig uit. De ooievaar versmaadt ook de bieën niet. Men heeft er wel eens honderden van in zijnen krop gevonden. Dau moet men ook nog noemen de ek ster, het roodborstje, den kwikstaart en zelfs de musch, die het ten minste, op zekere tijden en in sommige omstandig heden, niet versmaadt, voor haar voedsel dat gewaardeerd insekt te kiezen. Onze missionnariflsen. Van de tien trappisten, die over eenigen tijd naar Congo vertrokkeu zijn, ziju or reeds vijf uie hun leven in deze streek gelaten heb ben. Zij zyn tegenwoordig reeds door an dere paters opgevolgd. Hoe men in Zeeland den peerdenkweek verstaat. De maat schappij tot bevordering van landbouw eu veeteelt aldaar looft 10,822 fr. prijzen uit, te verdeden onder degeneo, welke binneu de laatste twaalf maanden de zes beste fokbengsten in Zee land zullen hebben ingevoerd, en die ge durende twee achtereenvolgende dektij- deu voor den publieken dienst aldaar be schikbaar moeten gesteld worden. De aangiften moeten gebeuren vóór 15 Ja nuari eerstkomende. De 10,822 franks worden aldus verdeeld drie prijzen elk van 2080 fr., twee prijzen olk van 1666 fr. en een prijs van 1250 fr. Hoe dikwerf hebben wij in de gioene gazetten van Chipka en elders Diet Wij zijn bereid tot den vrede met de catbolieken, wij betrachten de verzoening met hen, wij willen de eendracht... maar de catbolieken, de oübewaarders willeu er Diet van hooren. Maar waarom willen de catholieken er Diet van hooren Omdat ze twijfelen over de rechtzinnigheid der groene chefs. En de catbolieken hebben reden om te twijfeleu. Lecuwke Plancquaert in zijn - Recht schrijft immers - Een verbond met de bewaarders is eoo mogelijk als eene versoening op dit oogenblik tusschen Boeren en Engel- - schen. Wat valscbe zielen I Goede maatregel. De jonge meis jes, welke tot aan hare meerderjarigheid in een verbeteringshuis moeten verblij ven, zullen voortaan niet meer in een celrijtuig reizen', geleid door eon manne- lijken bediende. M. de minister van justicie heeft beslo ten dat zij voortaan naar Namen of naar Beernem zullen vervoerd worden onder het geleide eener vrouw, aan die gestich ten gehecht en dat zij zullen reizen, niet in celrijtuig, maar in een rijtuig van derde klas. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 2 smeders, (stovenmakers) wevers 1 houtdraaiër voor Brussel, verzekerd werk 1 bakkersgast 1 voerman 10 smeders. (bankwerkers, enz.) een mees tergast alsook werklieden voor een katoen- fabriek te Brugge 1 leerjongen (boek binder) 1 leermeisje voor de kleermakerij; metaalbewerkers voor Frankrijk loon van 4 tot 5 fr. Men vraagt ook voor Brussel werklieden vaD verschillige stielen. Vraagt werk Eeu koetsier kennende ook alle huis werk, heeft reeds verscheidene jaren in een bijzoader huis gediend en heeft ook de beste getuigschriften een leerjongen voor den beenhouwersstiel een bureel- bediende kunnende de Ylaamsche en Fransche talen. Zeldzame visch. Gazetten mel den het volgendeWoensdag 15 Novem ber wierd te Blankenberghe ter vischmijn door visschcrs van de Panne een zeld zame groote visch aangebracht van 8 voet lengte en tor dikte van een gewoon menschlijf; onze visschers betitelen der- gelijkeu visch onder den naam van latoeu, hij werd aau den lagen prijs van fr. 12,50 verkochtmen zegt dat het zeedier van voedzameu en aangenamen aard is. Latoen drukken do gazetten, waarschij nlijk moet het latoer zijn dat Debo geeft in zijn Idioticon of Woordenboek der Westvlaamsche taal. Misschien ook wor den de twee woorden gebruikt. Op latoer, geeft Debo den volgenden uitleg Een visch die zelden gevangen wordt, frausch squalc-nes, latijn lamna cornu- bica. M, Vanbeoeden die latoer speld, zegt Men vaugt somtijds die liaaie van 'c noordon terwijl men raoluwe vischt het vleesch wordt gezouten of gerookt. Haaie is het fransch requin. Tucht in de school. De verbeto- ringsraad van het onderwijs heeft, zoo veel mog lijk, de afschaffing der straffen in de scholen aanbevolen. De raad gaat uit van 't princiep dat een goed woord beter is dan 10 straffen. Gedoopte melk. Wederom zijn te Antwerpen eenige melkboeren en boerin nen vau de omstreken der stad vervolgd geworden om gedoopt© melk te hebben verkocht. De meeste dier lieden verdedigen zich gewoonlijk niet zeer zelden hebben zij eenen verdediger. Een oud boerken, in de 70, moest ook op 't bankske. Volgens deskundigen, die de melk ontleed hebben, bevatte deze 35 a 40 ®/0 water. Noen, zegt het boerken, dat is niet mogelijk. Maar zoo is het toch. Die menheeren hebben het zaksel van den stoop maar onderzocht. Hoe Zaksel Wat bedoelt gij Wel, zegde het boerke op vertrou- i welyken toon. Als ik van eene kruik van 20 liters een 15tal liters heb geschonken, v dan is de room bijna al weg, daar die bo- ven dryft. Gy kant dus wel verstaan dat j de vijf laatste liters liet meeste water in houden. Maar de menschen, die de vijf liters water koopen zijn dan toch gefopt. Daarop antwoordde het boerke niet, maar bij be-ag do rechters als wilde hij zeggeu j i ziet gij, daar kan ik niets aan doen. De rechtbank paste de reglementaire straf toe 100 fr. boete docb, daar het de eerste maal is dat het boerke met het gerecht moet afrekenen, blyft deze straf voorwaardelijk. Een advocaat voor 't gerecht. Een advocaat van Lier die, na talrijke aftruggelarijen gepleegd te hebben, met eene vrouw naar Griekenland vluchtte, werd door de rechtbank van Mechelen bij verstek tot 10 jaar gevangenis veroor deeld. -o» Zoudag aanstaande, plechtige feestvie ring van O. L. V. Onbevlekt Ontvangenis, om 6 1/z uren 's morgens in de kapel der Eerw. Damen van Maria, Molenstraat. Om 11 uren in de kerk van betCollegie plechtig Lof en Sermoen. De manspersonen vreemd aan de Con gregatie, mogen aau deze plechtigheid deelnemen. Van heden af kaD den ten Bureele dezer en ter Abdy van Af gem verkregen worden. Prijs 0.30, franco per post 0,40. Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. De dierentemmer List, die tegen woordig in den Cirque Royal te Brus sel vertoouingen geeft, deed zaterdag avond een panter en een beer io eene kar. getrokken door twee honden, voortrijden. Zich bukkende om het trekgareel van een der twee honden in orde te brengen, kreeg hij van den panter eenen klauwslag op het hoofd, die hem nogal ernstig wondde on dadelijk zijn gelaat met bloed verfde. Hij wilde zijne oefeningen voortzetten, doch het publiek deed hem door het ge roep assez 1 - de renbaan verlaten. Drinkt 't alom bekende Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Een advokaat, M. De Keyser. werd door zijnen zoon, die hem kwam roepen voor het middagmaal, dood in zijnen zetel gevonden. Den 7 December zal te Brussel de gedenkplaat ter eere van Burgemeester Buis op de Groote-Markt worden inge huldigd eu den 17 zal hij zijn ontslag geveD. M. Buis verlangt dat dit ontslag den 18* worde afgekondigd in den Moni- teur, den 18* verjaardag van zijne benoe ming. Het is ook dien dag dat hij aan de leden van den gemeenteraad zyn af- scheidsbanket geeft. 't Leuvensbier der Brouwerij Druwe, Aalat, is het beste. Aan het gesticht van het Kind Jesus een huis voor verlaten kinderen te Brussel, kwam eene vrouw aanbellen, om den eerw. h. Vanderbaegen, bestuurder van het gesticht, een jongske van 3 maanden oud, toe te vertrouwen. De priester stemde toe, op voorwaar de dat de vrouw hem een uittreksel uit de geboorteakt ter hand stelde. De vrouw zegde dat de moeder haar kind uit armoe verlaten moest, dat deze iu do straat wachtte en haar zou gaan roepen om het bewuste stuk te gaan vragen. Het kind, achterlatende begaf zij zich naar eene vrouw, welke eenige stappen van daar stond te wachten terwijl zij onderhandelde, stond de priester aan de deur. Maar daar het tamelijk lang duurde ging de priester zijnen hoed balen, om de vrouwen zelf aan te spreken. Terwijl hij enhter binnen was, verdwe nen de vrouwen eu M. Verhaegen kon niet anders doen dan 't avontuur aan den politiecommissaris vertellen. Het linnen, waarin het kind was gewik keld, was versleten en droeg het merk van eenen hotelhouder der Wolvengracut. Aau de voorhaven te Gent waren kinderen bezig met een verlaten wagon van eeoe helling te laten glijden. Een klein meisje dat over do baan wilde gaan, werd door den afrollenden wagon en een anderen, waar hij tegen aanbotste, dood gepletterd. Twee slimmerikken. Op 30 Octo ber kwamen te Antwerpen aau, zekere M. V., geboren te Karlsruhe, zich noe mende ingenieur eD dagbladschrijver en zijn secretaris, R, genaamd, geboren te Greenock, in 1864. Zij zegden, beiden genaturaliseerde Amerikanen te zijn, die met genoegen de algemeene sympathie voor de Boeren van Zuid-Afrika zagen, te meer daar zij voor nemens waren, eeu schip uit te rusten, waarmee zij munities, proviand, enz., naar Trausvaal wilden zenden. Hunne pogingen waren in Duitschland I en Holland naar wensch gelukt, zegden j zij en nu wilden zij die ook in België en g vooral in Antwerpen voortzetten. Afgestapt in een hotel van het haven- ij kwartier, maakten zy goed verteer, wis- f ten zij hier 100, daar 50, daar 200 fr. los I to maken, onderhandelden met scheep- vaartbureelen, kooplieden en ny veraars, reden van Herodes naar Pilatus om een jj schip te koopen, brachten dan weer een paar dagen te Brussel door om ministers i en ambassadeurs te spreken en wachtten geduldig op de komst van wissels, me welke zij aanzienlijke geldsommen zouden ontvangen, die hen in staat stelden hunne hotelkosten te betalen en de geleende sommen terug te geven. Maar de wissels kwamen niet. En de schuldeischers werdeu van dag tot dag talrijker en daar deze hen begonnen op de hielen te vnlgeD, zelfs de zaak aan de politie bekend maakten, begonnen onze twee belden in hunne smalle schoentjes te zitten. Maandag avond tusschen 7 en 8 uren begaven zij zich weer naar de statie. De schuldeischers volgden ben, wachten hen zelfs af en brachten hen zoo zeer in het nauw, dat zij den trein uit sprougen en men weet niet hoe en waarheen, de plaat poetsten. Zy beweerden, naar Brussel te willen gaan, om den Franschen gezant te spre ken. Vrijdag nacht werd de winkelier, M. Emiel De Jonghe, wonendein de Sta tiestraat, te Gheel, gewekt door het ver brijzelen eener ruit. Daar hij meende dat men in zijnen winkel eene ruit insloeg, ■tond hij op, ontstak de lamp en ging naar beneden zien wat er gaande was. Doch uiets buitengewoons bemerkende, ging hij terug ter ruste' Twee nachtwakers die roud 1 uur in de Statiestraat passeerden, bemerkten dat de vitrien van den wiukel iogestooten waa. Zij wekten M. De Jonghe, die nu bij na der onderzoek bestatigde dat er inder daad een diefstal was gepleegd. De die ven hadden de spiegelruit verbrijzeld en van een stapel kleerstoffen oenige stukken meêgenomen. Men schat de weerde van het gestolene op ruim 200 fr. De policie heeft dadelijk een onderzoek ingesteld, doch men is er nog niet in ge lukt de schelmen te ontdekken. Handelsblad). Aanranding. Een deftig persoon van Wijnegem, j.-B., reed zondag mor- gend voor zaken naar Lier met zynen velo, toen, pas op dit grondgebied geko men, drio personen voor hem gingen op den veloweg. Alhoewel hij belde en riep, ten einde hen te verwittigen, wilde die mannen niet opzijgaan en reed hij er trapsgewijs ne- vgds; wanneer hij eensklaps werd aange rand en zij eenen stamp tegen zijnen velo gaven, zoodat hij hals over kop in de ij gracht vloog. Alle drie waren in dronken toestand, 'j hij werd hierbij nog beleedigd en bedreigd cn het zou voorzeker met hem slecht af- geloopen ziju waren er niet spoedig andere wielrijders ter hulp gemeld, zoodat dezo lafaard» aftrokken. Allen zijn gekend en eene klacht is ingediend bij M. den commissaris van Lier. Een landbouwer van Ettelghem, A.Galle gebeeten, die te peerd huiswaarts keerde, werd, ouder weg, door het schrik ken van het beest, met zoo'n kracht ten gronde geworpen, dat de man op de plaats dood bleef. Eene depeche uit Virton meldt, dat maandag avond een groote brand hier is uitgebersten. De gendarmerie, het wee- zenhuis, het godshuis en twee woningen werden vernield. Er was totaal gebrek aan hulp. De gemeente Jambes is bezig water- leidingwerken aan te leggen. Een der greppels is maandag avond rond 5 ure ingestort. Twee werklieden en een poerd met wagen werden meegesleept en onder den grond bedolven. Een werkman heeft een graf in de diepte gevonden terwijl de andere zwaar gekwetst tevoorschijn ge haald is. Hot peerd is eveneens omge komen. Uit de marmergroeven van Rance heeft men eenen blok marmer losgemaakt van 7 m. x 6 m. x 5 m. wegende meer dan 80,000 kilos. Deze blok heeft eene overgroote weerde, daar men in deze groeven de schoonste marmersoort van België vindt. Iu do XVII* eeuw werd deze soort veel in Frankrijk gebruikt en iu het paleis van Versailles bestaau er talrijke schouwen van. Te Nijveldal bij Almeloo is een stroo- persbond opgericht, waartoe reeds 20 leden zijn toegetreden. De bijdrage be draagt een dubbeltje per week. Vau deze bijdragen zullen betaald worden alle boe ten, die de leden in voorkomend geval oploopen. Een reglement is vastgesteld, waarbij de leden geheimhouding is opge legd. Amerikaansch spoorwegavontuur. Naar men uit Atlanta, in den Staat Geor gia (Amerika), meldt, wordt daar in de laatste dagen van niets anders gesproken dau van twee beambten bij de Southern Passenger Express-Company. Door hunue buitengewone tegenwoor digheid van geesten hunnen moed hebben deze mannen meer dan honderd personen van een verschrikkelijken dood gered. Het was avoud, toen desneltiein de stad Macon verliet, en met een razende snelheid in de richtiug Atlanta voort- stroomde-. Spoedig was eeu groote, op ijzeren bogen rustende, houten brug be reikt, die op eene hoogte van 100 voeten boven een afgrond gebouwd is. Onmidde- lijk voordo brug maakt de weg een scherpe bocht, zoodat de machinist de brug niet eerder kan zien, voor dat do locomotief or vlak hij is. Toen Pitman, de machinist van den van Macon komenden trein, de bocht voorbij was, zag hij tot zijn grooten schrik, dat de brug in brand stond. Slechts een se-

De Denderbode | 1899 | | pagina 2