Een en ander. De oorlog en Transvaal. Benedictus' Kalender Almanach Hachette Lebègue, Allerhande Nieuws. Holland. Frankrijk. Portugal. Zondag is te Parijs een socialistisch congres geopend. De strijd wordt er gevoerd tusschen revolutionnaire en gouvernementeele so cialisten. Bij eene stemming over een amende ment behaalden de revolutionnairen 861 stemmen en de gouvernementeelen 461. Men zal nu den strijd aangaan op de volgende motie Zijn wij, neen of ja, voor de revolutie De veldtocht is gericht tegen de deelne ming van citoyen Millerand aan het mi nisterie. Het Bestuur van den Belgischen Volksbond is zondag laatst te Brussel vergaderd geweest. Do Katholieke Werk mansfederatie van het arrondissement Namen, die 4000 leden telt en uit 54 maatschappijen beslaat, en de Volksbond van Oosteude zijn, als deelmakende van den Belgischen Volksbond opgenomen geworden. Na in do bladen kennis genomen te hebben van de voorstellen, opgemaakt door het komiteit, ingesteld naar aanlei dingvan 't laatste Congres des Vol ksbonds, en gelast met de eendracht te bewerken, heeft het bestuur deze voorstellen met eenparige stemmen zijner leden aangeno men het heeft verklaard bereid ie zijn te verautwoorden voor de edelmoedige en onbedongen toetreding van al de aange sloten maatschappijen tot een stelsel, dat voor gevolg zal hebben de verschillige groote katholieke groepen nader tot elk ander te brengen en haar nauw vereenigd te doen opgaan tegen den gemeenschappe- lijken vyand. Wat ouderliefde vermag Zie hier een bewijs van zelfopofferende ouderliefde, in Den Haag voorgekomen Op Pinksterdag viel de 66-jarige beer S. van de trap in zijne woning, en ba dende in zijn bloed met eene verschrik kelijke hoofdwonde werd hij opgenomen. De ontboden geneosheeren hadden weinig hoop op behoud maar na acht dagen scheen er eenige verbetering merkbaar waarna doctoor S. verklaarde zoo spoe dig mogelijk de wonden moeten dicht maken met vleesch uit den arm van den zieke. Do lijder was daarvoor echter te zwak, en nu bood zich eene der dochters van den gewonde, de 27-jarige mej. D. S. aan en vroeg den geneesheer, of bet be- noodigde vleesch.... van haar kon wor den afgenomen Dr S., antwoordde Jawel, meisje, heel gaarne want gij zijt gezond en uw vader is er te zwak voor. Maar sterker is nog wat er daarna ge schiedde. Maanden lang liet de toestand der wonde de kunstbewerking niet toe vijf maanden lang hield de heldhaftige jonge vrouw de pijnlijke operatie in 't vooruitzicht. Nu Donderdag had zij plaats.Uit den rechterarm van het meisje, zijn van den schouder tot den pols, overal stukken uitgesneden en zonder bewusteloos gemaakt te willen worden, heeft zij dit alles zonder een zucht, of ook maar eene pijnlijke uitdrukking doorstaan. De hoofdwonde had de grootte van 30 centimeters in omtrek en 10 centime ters in doorsnede. De vader heeft er zich eerst tegen verzet, maar toch is het geschied, omdat het zijne eenige kans van behoud was en zijne zwakte niet toeliet, dat het vleesch uit zijn arm werd genomen. Paspoort. Al de vreemdelingen in Rusland of in Polen verblijvende, zyn streng verplicht hun paspoort door de policie of de gemcente-overheid der plaat selijkheid welke zij bewonen te doen on derteekenen. De vreemdelinten, die dezen pleegvorm niet zouden volbrengen, zoudeD zich blootstellen aau onaangenaamheden, zoo als hunne reis niet te mogen voortzetten en de kosten te moeten betalen, welke het zenden van telegrammen aan de over heden der rusaische of poolsche plaatse lijkheid, waar zij verblijven, zou teweeg brengen. Honderd duizend franks iv door den gemeenteraad van Kortryk gestemd voor het monument van den Guldenspo renslag, dat in 1902 zal ingehuldigd worden. Een prijskamp zal tusschen de Bel gische beeldhouwers worden geopend. Plotseling vergrijzen. Een Fransch dagblad bevat eenige voorbeel den van het plotseling grys worden, welke door Fransche doctoren en geleer den zijn aangehaald. Volgens dokter Parry hadden de En- gelscben bij het onderdrukken van den opstand in Beügalen in Februari 1859 eene ontmoeting met eeuo korps rebel len. Onder de personen, die door de En- gelschen gevangen werden gemaakt, be vond 'ich een iudisch soldaat van 54 jaar, die voor den generaal werd gebracht. Toen bij ontwapend stond, omringd door soldaten, die het geweer gereed hielden om hem dood te schieten, begon bij hevig te beven en scheen hij door den angst als verdoofd. Voor de oogen der aanwezigen ver grijsden zijne glanzende, zwarte haren over het geheele hoofd in den tijd van nauwelijks een half uur. Na verloop van een uur was de man sneeuwwit. De Ncderlandsche dokter Junius maakt melding van het geval vau een edelman, die tijdens de Fransche revolutie ont- hoofd moest worden en in den tijd van j 24 uren geheel wit was geworden. Nog sterker is het voorbeeld van een Engelschen geneesheer. Een arbeider viel van een zeer boog gebouw, doch wist in zijnen val eene dakgoot te grij pen en zich daaraan vast te houden. De korte tijd die er verliep voor men hem ter hulp kon komen, was voldoende om hem volkomen grijs te maken. Verder wordt er beweerd, dat het vergrijzen bespoedigd wordt door druk ken of vallen. De Fransche geneesheer Féré maakt melding van een voorval, hetwelk hem door een van zijn assisten ten is medegedeeld. Het vijfjarig broer tje van den assistent was met zijn moe der uit rijden het paard ging op hol, doch werd spoedig weer tot staan ge bracht. Het kind was door de ontroering genoodzaakt het bed te houden en acht dagen later bemerkte men in de haren aan den linkerkant vau het hoofd vyf witte strepen, volkomen gelykende op den afdruk van vijf vingers. De moeder herinnerde zich cu dat zij op den bewus- ten dag zoo de hand op het hoofd van baar kind had gelegd. Het haar bleef van kleur verschieten en de strepen zijn steeds grooter geworden. De koningin Marie Antoinette is in den nacht vóór hare terechtstelling, grijs geworden evenzoo keizer Alexander van Rusland, toen hij hoorde, dat Moscou in brand was gestoken. WitnnPPi' 9 De organen der rtUUCCl groene kliek herhalen gedurig dat de opgeschorste priester Daens beroep heeft aangeteekend bij Z. H. Leo XIII tegen de beslissing door Z. H. Mgr Stillemans genomen in overeen stemming met de H. Congregatie der Kerkvergadering, beslissing, welke aan den opgeschorste het dragen van 't geeste lijk kleed ontzegt. Bijoa al de catholieke bladen des Lands zyn benieuwd te weteu wanneer dat be roep zou aaogeteekend zijn en vragen dat de groene organen den datum ervau zou den laten kennen. Indien wij goed ingelichte personen mogen gelooven dan zou deu bekwamen tijd om in beroep te gaan verstreken zijn. Pie Daens, 't woord is aan u. De E. V. in den Senaat. Het verslag van M. Leger is verschenen. Het verslag sluit zich volkomen aan bij het ontwerp der regeering. Io naam der Commissie, gelast met het onderzoek, besluit hij tot aanneming. De minderheid der commissie vroeg in- lasscbing eener nota, waarin zij wijst op de gevaarlijke gevolgen der E. V. De onderlinge bijstandsmaat- schappijen groeien zoo zeer aan, dat het gouvernement dit jaar eene uitgaaf voorziet van 600,000 fr. voor de premies. Dit is het dubbel van 't verleden jaar. Men vraagt ons waarom wij geene nieuwstijdingen meèdeclen over den oor log. De reden zijn zeer eenvoudig voor eerst wij beschikken over Je noodige plaats niet om de zaken in volle klaarte voor te stellen en ten tweede, de gewich tigste rede, de berichten, bij voorbeeld, des middags als echt en waar afgekon digd, worden soms reeds een uur later gelogenstraft. Een dagblad kan er zich met eenig good gevolg meê onledig houden, doch voor weekblad schynt het ons onmogelijk indien men zijne lezers eenigzins op de hoogte der zaak wil houden. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 2 smeders, (stovenmakers) wevers 1 houtdraaiër voor Brussel, verzekerd werk 1 bakkorsgast 1 voerman 10 smeders. (bankwerkers, enz.) een mees tergast alsook werklieden voor een katoen- fabriek te Brugge 1 leerjongen (boek binder) 1 leermeisje voor de kleermakerij; metaalbewerkers voor Frankrijk loon van 4 tot 5 fr. Men vraagt ook voor Brussel werklieden van verschillige stielen. Vragen werk Eou koetsier kennende ook alle huis werk, heeft reeds verscheidene jaren in een bijzonder huis gediend en heeft ook de beste getuigschriften een leerjongen voor den beenhouwersstiel een bureel- bediende kunnende do Ylaamsche en Fransche talen. Tegen de razernij. De procureur- generaal beoft bij omzendbrief aan de ge- meeuteoverheden de krachtdadigste maat regelen tegen de razernij aanbevolen, hen herinnerende dat zij verantwoordelijk zul len wordeu gesteld voor de gevolgen, die uit hunne nalatigheid zouden voortsprui ten. Van heden af kaD den ten Bureele dezer en ter Abdij van Affli- eem verkregen worden. Prijs 0.30, franco per post 0,40. verschijnt den llrt,ra dezer verkrijgbaar ten bureele van dit Blad. DE PRIJS ER VAN IS Ingenaaid fr. 1,50 gebonden fr. 2,00 gebonden in leer fr. 3,00. Buiten de stad meer het port voor de bestelling. Vraagt 't Leuvonsbier dor Brouwerij Druwé, Aalst. AALST. Onze Koninklijke Harmonie Al groeiendbloeiend zal dees jaar het Feest van S* Cecilia vieren op Zondag 10 December aawsLGedurende de Mis van 11 uren ter S' Martinuskerk zal het muziekkorps de volgende stukken uitvoeren 1° Preciosa, openingstuk, gearran geerd door Fr. Biehl C.M. V. Weber. 2* Samson Dalila(opde S.Ssëus), gearrangeerd door G. Meister. AALST. Zondag uamiddag heeft de genaamde Troch Cbarles-Louis, werk man, zicb in zijne woniDg, Scherrestraat 66, aan de trapleuning verhangen. De ongelukkige was voor de tweede maal weduwenaar en laat vier kiuders na. Troch kwam in staat van dronkenschap thuis en sloeg eerst zijnen ganschen huis raad in gruis. Vroeger poogde hij meer maals zich te verhangen maar 't mislukte telkens.Des Zondags verkocht hij gewoon lijk erwten enz. in den liberalen kring Concordia en zijnen korf was reeds in gereedheid gebracht. Diefstal. In den nacht van maandag tot dijnsdag zijn er ten nadeele van Polydoor Beygaert, Lindestraat, 7, gehucht Schaerbeek, 24 reisduiven ge stolen. Iu 1899 hebben de ontvreemde duiven om 1200 franks prijzen gewonnen. Drinkt 't alom bekende Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Vrijdag morgeud heeft men bemerkt dat dieven ingebroken waren in de woning van M. Vander Auwermeulen, notaris te Wetteren. De dieven hebben eene ven sterblinde opengebroken en eene ruit uit gesneden langs de opening zijn zij iu den salon gedrongen. De dieven hebben alles opengebroken, doch niets, zelfs geen geld meègenomen. 't Waren dus andere diugeu, die zij kwa men zoeken. In het huis Gasthuisstraat n. 9, te Brussel, dat onverhuurd is, woout als huisbewaarder met zijne vrouw en elf jarig zoontje, een genaamde Swerche, een graveur, die de gewoonte heeft, te driu- keu eu dan zijne vrouw den duivel aau te doen. Maandag namiddag had hij met zijnen meestergast getwist en hij wilde nu, na zich bedronken te hebben, zijnen wrok thuis uitwerken. De vrouw van haren kant verweet hem dat bij niet eerlijk was en dreigde hem zeifs, eene broche, die zij op ue borst droeg eu welke hij bij zijnen baas zou ge stolen hebben, te zullen terug brengen. Dit bracht hem tot het toppunt van woede en een scheermes nemend, sprong by op zyne vrouw toe, en sneed en kerfde daarmcè, zoodat zij wonden bekwam aan het gelaat, de keel en het oor. Het kind durfdo zich niet roeren van schrik, te meer daar hot bloed zijner moeder op zijue kleeren stroomde. De broêr der vrouw, die haar wilde ter hulp komen, een jongen van 17 jaar, werd nu door den dronkaard aangevallen en er ontstond een vreeselijk gevecht in 't welk hij do vlucht nam, evenals de vrouw, die middelerwyl reeds naar beneden en op straat was gesneld. Politie en geburon kwamen toegeloo- per. en na eerst de twee gekwetsten naar het gasthuis te hebben doen brengen, klommen de agenten naar boven, waai zij met geweld de deur moesten openen. Een barricade van meubelen moest omgeworpen worden, eer zy binnen konden. Het kind zat nog als verdwaasd in de zelfde houding en de man hing aan bel ijzer van het venster. Men sneed de koord door en bracht hem met moeite tot het bewustzijn terug, want hij had zich reeds eene sueê in den hals toegebracht. Daarop werd hij ook naar het gasthuis gebracht. Het kind is door de gebaren aangetrokken. ,t Leuvensbier der Brouwerij Druwo is het beste. De Brusselsche burgerwachten, die van de oefeniugon wegblijven, maken eene goede zaak voor de gemeentekas. Gedurende de eerste elf maanden heeft de stadsontvanger de ronde som van 15,600 aan boeten opgestreken. Do brusselsche bladen maken mel ding van het volgende feit Een officier, in garnizoen te Brussel, getrouwd eu huisvader, had in eene villa uabij de stad eene jonge vrouw gehuisvest, die reeds eeu paar jaren moeder is van een meisje. Donderdag avond had de offi cier haar bezocht en hy vertrok eerst laat iu den nacht. Rond 3 ureu 's morgends werden de huren vau <le villa gewekt door geroep en klachten die uit het huisje opstegen. Zij drougen binnen en vonden de jonge vrouw te bed liggen ten prooi aan yselijke pij nen. Een dokter, spoedig geroepen, stelde vergiftiging vast en ondanks alle zorgeu bezweek de vrouw zonder een woord te hebben kunnen spreken. Het parket heeft de lijkschouwing be volen. Zekere S., te Brussel heeft een nieuw kunstje uitgevonden, waarvoor wy onze lezers waarschuwen. Hij gaat bij eenen winkelier en zegt bediende te zijn van dezen of genen klant. Mijn patroon, zegt hij, heeft uwe reke ning verloren en, daar hij wil betalen, verzoekt hij u, er een dubbel van te geven. En met dit stuk begeeft by zich dan naar den klant, met de complimenten van den winkelier, of mijnheer die wil betalen. De deugnietenstreek lukt hier en daar, maar overal niet. Eeu gewezen inwoner van Vorst, kwam zaterdag, na 25 jaar afwezigheid, in zijn dorp terug. Hij werd aangehouden, omdat bij in 1874 uit het leger weggeloo- fien was. Gedurende dien tijd had hij alle anden van Europa en ook La Plata door reisd. Eeo koetsier van Elsene, die zater dag avond, na een gedane koers huis waarts reed, werd geroepen door eeneu persoon, die vroeg of hij hem voor 50 centiemen tot aan de grens van Brussel wilde brengen. Eens daar aangekomen vroeg de vreemdeling een cbiksken tabak. Terwijl de koetsier hem den gevraagden dienst wilde bewijzen, rukte den vreem deling hem eensklaps van den bok om, geholpen door twee zwart gemaakte ke rels, die hier uit den donkere te voor schijn kwamen, zijne zakken keg te plun deren en, omdat zij niet genoeg in zijn bezit vonden, hem het gelaat peersch en blauw te stompen. In het provinciaal gouvernement te Gent is zaterdag het 25jarig jubelfeest ge vierd der intrede vau M. Libbrecht in de bestendige deputatie. Eeu broDzen kunst voorwerp werd hem aangeboden. De ge wezen collegas van den gevierde hebben zich bij de tegenwoordige leden der deDU- tatie aangesloten om M. Libbrecht geluk te weuschen. Aangevallen door eene koei. Vrouw Helsen, van Gheel, ging de verledene week de koeien halen uaar de weide. Een persoou die daaromtrent voorbij ging, hoorde eensklaps angstige hulpkreten. Hij naderde en zag toc-D dat de vrouw was ten gronde geworpen door eene koei, die haar met de horens het lichaam openreet. De persoon, geholpen door zijnen hond, kon het woedende dier op de vlucht drijven. De vrouw was erg gekwetst, zoodanig dat men eerst voor haar leven vreesde. Nu schijnt haar toestand eenigzins ver beterd te zijn. Indertyd hebben wij den diefstal gemeld door stoute indringers gepleegd bijjufv. Kint, in de Kerkstraat, te Lo keren. Het schijnt dat de kerels hun waagstuk hebben willen herbeginnen. Twee heeren die een dezer nachten naar huis terugkeerden, bemerkten licht in de woning. De herinnering aan het ge beurde van over eenige maanden schoot hun te binnen. Zij klopten het licht werd uitgedoofd. Toeu deden zij de huisbel hevig klinken de bewoners stonden op en opeuden de voordeur. Bij hunne opzoekingen door den huize vouden zij de achterdeur wijd open staan, zoodat er geen twijfel is, of de dieven waren laugs achter binnengedrongen en zouden hun nachtelijk werkje opnieuw verricht hebben, indien zij niet gestoord waren geworden. Binnen de woning hadden zij geen enkel spoor achtergelaten. Ongeluk op de foor le Sx Nieolaas. De jaarlijksche foor is zondag het tooneel geweest van een erg ongeluk. Op een der wagentjes van de montagnes rus ees wilde een persoon onder het rijden recht staan. Hij verloor het evenwicht, viel en hot wagentje ging hem overhel lijf. De ongelukkige werd met talrijke kneuzingeu opgenomen, en hij klaagt daarenboven van inwendige pijnen. Men vreest zelfs voor zijn leven. Ongelukkige dood. Zondag avond, rond 10 uren keerde de genaamde Hendrik Thio, wonende in Halewijn, S1 Sylvesterstraat, 97, van Meenen uaar Halewijn terug. Gekomen op het gehucht de Barakken werd hij plotseling om- verre geworpen hij viel achterwaarts over om niet meer op te staan. De voor bijgangers namen hem op en droegen hem ia eene naburige gendarmerie. Do heer doktor De Quinnemar werd in allerhaast bijgeroepen en verklaarde dat de onder schotel der horsanpan gebroken was. De ongelukkige is maandag morgend aan zijne wonde overleden. Het parket is maandag namiddag te Meenen geweest. Men beweert dat de ge storvene aangevallen geweest is en eenen geweldigen slag langs achter op het hoofd ontvangen heeft. Ongeluk op de tramlijn. Een doode. Do tram, die om 6 uren 45 uit Turnhout naar Moll vertrekt, was zondag avond nabij den wissel, te Oud-Turnhout genaderd, toen de machinist eensklaps eenen persoon op de lijn zag liggen. Da delijk gaf hij aan den stoom eene terug werkende kracht zoodat de trein op vijf of zes meters bleef stilstaan en de reizigers eenen geweldigen schok gevoelden doch ongelukkig kou het ongeluk niet voorko men worden. De ongelukkige werd overreden en bleef op deu slag dood. Het kostte heel wat moeite vooraleer men het lijk onder de machien had uitgehaald. Het werd voorloopig in de woning van M. Van Reu- sel gebracht. De geneesheer Goffin, die in allerhaast geroepen was, kon enkel den dood vaststellen. Het slachtoffer is zekere J. B. Pierré, feboreu te Mechelen eu wonende te Oud- 'urnhout. Hij was ajusteerder van be roep en arbeidde in de werkhuizen van M. Janssens, te Turnhout. Hij was slechts 29 jaar oud eu nog maar sedert 5 weken gehuwd. [Handelsblad).. Louis Charles de Bourbon. Te Te- teringen is op 68jarigen leefiyd overledeu Louis Charles de Bourbon, een der be kende zich noemende kleinzonen van ko ning Lodewyk XVI van Frankryk. Twee kransen sierden de kist een van M. Beelaerts van Blokland, en een van den graaf Foulon de Veaulx, namens de frausche vrienden. Vele kroonen zijn on derweg. Het hoofdeinde dor kist was ge dokt door de fransche kouingsvlag met de leliën. De pauselijke zegen was den stervende reeds den 21en overgebracht door den pastoor te Teteringen. Iu het sterfhuis las de graaf Foulon de Veaulx eeu stuk voor, waarin namens de fransche vrienden, de koninklijke afstam ming van den banneling offlcieël werd erkend. Daarna ging de stoet grafwaarts, en werd prins Louis Charles de Bourbon ter ruste gelegd, naast zyne moeder op het kerkhof Zuilen. De overledene laat geen kinderen na, doch drie neven en een nicht volgden de lijkbaar. Laster op de fransche tribuun. M. Fournière heeft in de fransche Kamer eene beschuldigingsakte tegen de katho lieken uitgebracht en M. Lemire Priester heeft er op geantwoord. Die beschuldigingen, duidelijk het werk der vrijmetselarij, zijn uitgebracht onder het schild der parlementaire onschend baarheid elders zou men ze namelyk moeien bewijzen en hebben voor doel bet volk tegen de kloosters in het harnas te jagen. M. Fournière zorgde ook zoo weinig kloosters mogelijk te noemen. Hij duidde er namelijk maar een aan.Le Mans, tegen hetwelk hij dwaze beschuldigingen uit bracht, als zouden de kinderen er gemar teld worden. De overste van het klooster vraagt ten dringendste een ouderzoek over die zoo gezegde feiten. Zal M. Fournière het dur ven aannemen. De beschuldigingen zijn ofwel geheel en al uitvindsels ofwel verkeerd voorgestelde maatregelen. Aldus is er een kamerke, waar de weêrspannige kinders opgesloten worden voor een of hoogstens twee uren. Dit kamerke is goed verlucht en verlicht. Volgens Fournière is dit een hok, 2 me ters op 1 meter groot, zonder lucht of licht en worden de kinderen er heele weken in opgesloten gehouden. Hysterieke kinderen worden door den geneesheer met koud water besproeiingen behandeld daarvan maakt M. Fournière de marteling van den natten dweil. Een cachot met water en brood, en het brood in de vuilnis geweekt, dat de kin deren moeten eten, zijn geheel en al uit de lucht gegrepen. Ongelukkig zal het onderzoek en de logenstraffing der feiten niet zooveel ge rucht maken, als de hatelijke roman door M. Fournière op de tribuun der Kamer uitgekraamd. Zal M. Fournière het onderzoek durven aannemen Werkstaking. Eene te Roubaix uitgebroken werkstaking neemt onrust wekkende verhoudingen aan. Reeds is het werk gestaakt in 14 gestichten en rond de 3000 werklieden zyn willens of onwil lens werkeloos. Niet alleen gaat aldus het werkloon verloren, maar men zal, naar 't schijnt, ook de bestellingen door den vreemde gedaan, niet kunnen leveren. Intusschen maakt de duitsche concur rentie goede zaken. Echtelijk drama. De echtgenoo- teu Devanne, wonende in rue Lefort, te Parijs, kwamen slechts overeen. De vrouw ging uit werken, de man, die coiffeur is, werkte slechts zelden. Gedurig had er twist plaats. Zondag nacht hoorde de concierge ruzie, maar zij gaf er niet veel acht op, omdat het dikwijls gebeurde. Weldra werd dau ook alles weer stil. Maandag morgend vroeg hoorde zy echter weer twisten en vechten Rond acht ure kwam eeae vrouw van wege deu baas van Mad. Devanne, om deze laatste te spreken. De concierge begaf zich naar boven en klopte aan de deur bij de echtgenooten Devanne. Zij kreeg geen antwoordde bezoekster drong niet verder aan en ging heen. Korten tyd later herinnerde zich de concierge den twist, en eensklaps schoot haar to binnen dat Mad. Devanne dik wijls gezogd had Mijn man zal mij dooden. Door een vreeselijk voorgevoel gedreven liep Mad. Boucher naar den commissaris van politie. Deze, vergezeld van zijnen secretaris, kwam onmiJdelijk meè en deed door oenen slotmaker de deur opeueu. Men kon in de kamer niet binnen, maar toen de deur met eene spleet open was,bemerk te men Mad. Devanne, geknield, met het bovenlijf op haar bed, het hoofd onder de lakens. Het deksel, de kussens enz. alles was op haar hoofd geworpen. Men drong binnen, nam al die voor werpen weg, en bemerkte dat de onge lukkige opgehouden had te leven. Zij had verscheidene wonden aan den hals en de borst, waaruit zy veel bloed had ver loren. Niettegenstaande alle opzoekingen heeft men het wapen der misdaad niet ge vonden. Rond twee uren namiddag kwam de moordenaar, de man van het slachtoffer, stomdronken terug naar zijne woning, waar hy natuurlijk onmiddellijk werd aangehouden. De pest. Zonoag zijn te Oporto weèr twee nieuwe gevallen en eeu sterf geval aan de pest aangegeven. Er liggen nu 45 pestlyders in het gasthuis.

De Denderbode | 1899 | | pagina 2