Benedictus' Kalender Eene bende Tooveraars. Tante Kruger. Een en ander Bij den bok gezet, Maan-eklips. Almanack Hachette Lebègue, Rechterlijk kronijk. Allerhande Nieuws. Rolland. Van heden af kaD den ten Bureele dezer en ter Abdij van Affli- gem verkregeu worden. Prys 0.30, franco per post 0,40. Hoe minder geloof, hoe f meer bijgeloof en lichtge- loovigheid Kan er tooverij en waar zeggerij bestaan Voorze ker, en daar bestaat er zelfs veel in de heidensche ge westen waar het geloof nog Jlniet is binnengedrongen en het rijk van Satan nog niet vernietigd is. Onze missionnarissen weten er van te spreken. En dat er in de christene landen ook nog kau gevonden worden is ook onbetwij felbaar. Daarom verbiedt de H. Kerk bij t( overaars of waarzeggers te rade te gaan Maar tegelijkertijd vermaant zy de geloo- ▼igen dat op de duizend keeren, dat er van tooverij of waarzeggerij gewag ge maakt wordt, er minstens negenhonderd negen en negentig keeren enkel bedrog in het spel is. Daarentegen is het cene uitgewezen zaak dat, in het algemeen, degeDen die voorwenden aan duivel noch hel, noch aan iets bovennatuurlijks geloof te hech ten, het eerste met schrik bevangen wor den of het meest van superstitie vol zijn. Nimmer heeft men meer van tooveraars of tooverij hooren spreken, dan sedert het opstaau van die zoogezegde vrijgees ten, die voorgeven niets aan te uemen dan wat bun verstand begrijpen kan. Parijs, de stad des lichts wanneer de zou er schijnt of de electriciteit er brandt onderscheidt zich in dat punt gelijk overigens in vele andere, die niet veel meer voor hare verlichtheid bewij zen. M. Cu villier, politie-commissaris van Charenton (Parijs), heeft eene talrijke bende van tooveraars en kwakzalvers ont dekt die in min dan één jaar, meer dan 100,000 fr. van hare bygeloovige klanten heeft afgetruggeld. De voornaamste rolspeler, Jean Sorino, ile koperen Man geheeten, zit thans achter slot. In een klein paviljoen, met twee ver diepingen der Petit-Chateaustraat, 19, was de hoofdzetel. Rijkelijk was het paviljoen bemeubeld, ruim voorzien van valluiken en kwistig beschilderd met spookachtige gedaanten om de verbeelding der bezoekers te tref- feu. Na eenige ondervragingen van M. Cu- villier zat Soriuo in het nauw en moest bij bekennen dat zijne vrouw Louisa, ic de too verstaal Hébé geheeten, cr magne tism uitoefende en raadgevingen ten beste had voor het behoud van schoonheid en gezondheid. Eene zekere mevrouw de Magnien, we duwe van een hooger officier, is eene van de ergst gefopten geweest. Aan eene ongeneesbare ziekte lijdend, had zy zich door cene barer vriendinnen laten overhalen om hare toevlucht tot Mad. Sorino te nemen. Na ettelijke be- tooverende zittingen was zij, door die haar genezen moest, van 10,000 fr. ontlast. Wanneer Mevrouw de Magnien zich aaubood om de wonderkuur te volgen, deed de scboone Hébé haar in een prachtigen leunstoel neêrzitten, recht tegeuover een scbittorend versierd too- neel, waarop twee jeugdige vrouwen, Rosa en Paula, in glanzend gewaad zich onbe weeglijk stil bieldeu. Rosa en Paula wa ren twee engelen die aau de aime lijderes de genezing van hare ziekte op aarde eu het eeuwig leven hiernamaals beloofden. Na die voorspelling waren de engelen als de weèrlicht verdwenen, en deed de schoone Hébé hare klante twee met een weinig opium bereide pillen innemen. Weldra was mevrouw do Magnien in een zachten slaap aan het aardsche ont voerd. Doch nauwelijks heeft zij hare oogeu gesloten, of daar wordt zij schielijk ge wekt door een afgrijselijk geluid van ko peren platen en knallende electrieke ont ploffingen. En daar vóór haar op het tooueel, daar staat de heeler aller kwalen, wiens verschijning do schoone Hébé haar voorzegd had. Het was niemand anders dan de schoone en sierlijke Soriuo in eene kostelijke wa penrusting gehuld en een blinkenden ko peren belm met vederbos op zijn hoofd. - Jeugdige en schoone vrouw, zoo spreekt bij tot haar toe, gij zult genezen maar anderen zijn er, uwe gelijken, arme men- scben, die lijden evenals gij er staat ge schreven dat gij ter verlichting hunner kwalen moet bijdragen stort duizend frank in de handen der schoone Hébé, en gij zult genezen. l)e lijdei es betaalde de som eene derde pil, welke men haar deed innemen dom pelde haar in een diepen slaap en schiep voor haren geest bemelschoone droomeu en visioenen. En mevrouw de Magnien waande zich gelukkig. En toen zij voor en na tot de som van 10,000 fr. gestort had, was zij ziek als van te voren. Arme meviouw de Magnien. Maar toch, troost u, mevrouw immers gij zijt de eenige niet die zoo werd beetgenomen. Want uit het onderzoek is gebleken, dat de tooverben ie door heel Parijs hare ver lakkingen heeft en in al hare paviljoenen met hetzelfde wdgelukken het geld uit de zakken harer klanten toovert. Tante Kruger, zoo schrijft een En- gelsch blad, is de huiselijkheid in per soon. In haar uiterlijk, houding en spre ken is zij zoo eenvoudig als de vrouw van een pachter in Lincolnshire. Zij is ook even zuinig en matig. Oom Paul heeft eene groote fortuin, dat hij dit kon bijeengaren heeft hij vooral te danken aan de vrouw, die bijna een halve eeuw lang voor hem heeft gezorgd en ge spaard. Oom Paul is landbouwer, veehouder, soldaat, geestelijke, gezant en president geweest, en iu al de tijdperken van zijne afwisselende loopbaan heeft tante steeds onvoorwaardelijk in baar man geloofd, en hem een eerbiedige bewondering betoond, welke iets treffends heeft. Paul Kruger is voor haar de grootste man, die er loeft. De ieverige eerzuchtige man vond een schat, toen hij het zachte blauwoogige meisje vroeg, of zij zijn vrouw wilde worden, en zij, verlegen,met neer geslagen oogen,zegde ik kan bakken, koken, naaiën, schoonmaken en schuren. En nog altijd bakt, naait cn schuurt de eerste vrouw van Transvaal. Als de president 't huis is, kan men haar iederen morgend over een klein for nuis gebogeu zien staan, om de koffie klaar te maken voor haren man. In het koffiezetten beeft tante Kruger haar ge lijken niet en de president beweert dat zij met minder koffie hetere uitkomsten verkrijgt dan eenige andere huisvrouw in Transvaal. Als «jufvrouw Kruger haar vele hui selijke plichten heeft afgedaan, trekt zij een kleed van zwart alpaca aan en gaat in hare kleine huiskamer zitten, om kou sen te stoppen. Elk kleed, dat zij draagt, is door haar zelve gemaakt. De vrouw van den presi dent der Zuid-Afrikaansche Republiek beeft nooit meer dan drie kleederen tege lijk gehad. Zij is ook tevreden met twee hoeden, welke zii evenals de kleederen, zelve opmaakt. De hoed voor bijzondere gelegenheden, welken zij opzet als zij met den president naar de kerk gaat of be zoeken aflegt, is te Pretoria even bekend als oom Paul 's hooge dop. Ecu vau hare vele goede karaktertrek ken is hare liefde voor diereu. Zij keurt de mode van vogels of veeren dragen als hoofdversiersel zeer af en heeft zich nooit daaraan schuldig gemaakt. Toen er een standbeeld voor haren man zou worden opgericht en de beeld houwer hare mcening kwam vragen over de ontwerpeu, verzocht zii bescheiden, dat de bol van den hoogen hoed zou wor den bol gelaten. Dan bleef daar als het regende, water in liggen, waarvan de vogeltjes konden drinken. Die wensch werd vervuld, en nu kan men, als het heeft geregend te Pretoria, een kleinen zwerm vogels om den hoed vau Kruger's- staudbeeld zieu fladdereü, die uit de holte drinken en er zich in baden. M. WOESTE.— Zater dag heeft te Brussel de algemeene verga dering plaats gehad der afgeveerdigden van de catholieke Kringen. Aau 't dagorde stond de benoeming of verkiezing van eenen Voorzitter ter vervanaing van M. Woeste, onzen achtba ren Vertegenwoordiger, ontslaggever. Na eene gedachtenwisseling te uitge breid om in ons blad opgenomen te wor den, werd er overgegaan tot de stemming die den volgenden uitslag gaf: M. Woeste 41 stemmen, M. Schollaert 7 en 14 onthoudingen. Onze eerzame Vertegenwoordiger heeft hot voorzitterschap aanveord waarmeê hij kwam vereerd te worden, doch zonder de miustc verbintenis en onder anderen aan gaande de federatie of overeenkomst met de vereenig ingen aangesloten bij den de mocratische of antisocialistische Boud. Een graantrust. Zeven en veer tig afgeveerdigden, veitegenwoordigendc de 44grootegraansyodikaten van Duitsch- land en Oostenrijk, ziju te Halle (Duitsch- land) bijeengekomen om, onder handels- opzicht, de belangrijke kwestie van den prijsafslag op te Tossen. Uit oorzaak van de concurrentie der nieuwe l&ndeu en van den goeden koop der vervoeren, worden de europeesche landbouwers verplicht soms huu graan, wisselweerde, te verkoo- pen ouder den inkostprijs. De Duitsch- Oosteurijbsche syndicaten, krachtdadig ondersteund door den minister van land bouw vau Pruisen, zouden eene soort van trust of syndikaat willen tot stand bren gen ten einde een vasten prijs te benou- nen. De lyddiet. De lyddiet, de spring stof die thans veel in den Zuid-Afrikaan- schen oorlog gebruikt wordt, is eene stof met acide picrique tot grondslag, die be hoorlijk aangevuld door mercuurfulmi- naat, een uiterst groot ontploffidgsvermo- gen verkrijgthet is 't meliiiiet der Fran- scheD, door de Engelscheu verbeterd eu toepasselijk gemaakt voor hun bijzonder artilleriestelsel. Men zal zich het proces Turpin en Tri- ponel herinneren, dat over eenige jareu iu Frankrijk plaats had, eu dan heeft f men nageuoeg den datum waarop de lyd- diet, die de aimu Boereu nu zoo doet roe- 5 pon in Eogelaud werd ingevoerd. 5 Iu België is de studie der houwitsers- I torpieleu of brekende houwitsers, zoc-als meu ze noemt, begonnen iu 1894, met de j hulp van eenen franschen ingenieur, die aan de Belgische regeering eene wijze aanbood om do houwitsers te laden met gesmolteu acide picrique. Deze ingenieur, gevestigd in een klein stadje van Vlaan deren, heeft voor de afgeveerdigden der aitillerie, volgens zijn stelsel al de werp tuigen gela len die de proeven moesten ondergaan, vastgesteld iu eeD programma, dat voorop doer de bevoegde overheden was opgemaakt. De uitslagen waren zeer gunstig en heb ben onze artillerie toegelaten ten slotte tot eene oplossing te komen, zonder nog de hulp noodig te hebben van den bur gerlijken ingenieur. De proefuemiugeu die thaus iu het kamp van Brasschaat gedaau worden, hebben nog slechts voor doel, het regelen van eenige kleine punten betrekkelijk de prac- tiscne toepassing van het laden op ons stelsel van houwitsers en vuurwerken, en onze ajtillerie zal binnen kort zoo goed als die der vreemde mogendheden, als werptuigen van groote kracht bekend zyn. De roode socialisten bestatigen van dag meer en meer dat de liberalen hun fijue- kens in de doeken hebben gedaan of liever, gelijk men hier te Aalst zegt, bij den bok hebben gezet. Ouze liberalen in overgroote meerder heid laten immers het zuiver algemeen stemrecht vlotten, en 't zijn maar de haantjes-vooruit gelijk de kribbelaars vau Dendergalm die dat stelsel nog voor staan. Een blad van Brussel schrijft De liberalen hebben de socialisten- partij kapot gemaakt. M. Vandervelde, had eeneu schoonen droom: de socia- a listenpartij die 't gezag bemachtigde door op de schouders vau 't liberalism te klimmen 1 Eu 't is het liberalism dat haar afschudt en ten gronde werpt, zoo groot als ze is. Vaarwel cartel 1 M. Janson heeft donderdag M. Bara a gebeden en gesmeekt zich te vereeni- a gen. M. Bara is eensklaps stom en doof geworden. De groene socialisten hier te Aalst wor den ook gewaar dat onze liberalen, onze doctiinairs, het A. S. laten vlotten en 't is daarom dat 't Land van Aelst gedu rig het cartel aanprijst op de kwestie van A. S. Ook de opgeschorste blijft niet ten achter om de noodzakelijkheid van het cartel der anlicatholicke partijen voor te staan. Maar 't is Cicero pro domo, 't is een pleit voor eigeue rekening. Nu dat zal niet helpenrde blauwen zullen de groe nen zoowel als de rooden bij den bok zet ten I.. Men beeft ze nu immers niet meer noodig en mag ze laten loopen 1 Een jong gentsch leeraar, M. Fris, in ecuo University Extension-les, heeft vooruitgezet dat de rol van Jan Brejdel en Pieter de Coninck, in den slag der Gulden Sporen danig verminderd moet worden. Volgens hem komt al de heer der over winning toe aan Willem van Gulick; de Coniuck en vooral Jan Breydel, speelden eonen onbeduidenden rol. Wie neemt er de verdediging van Brey del tegen zijnen afbreker. Stedelijke Werkbeurs van Aalst. Worden gevraagd 2 smeders, (stovenmakers) wevers 1 houtdraaier voor Brussel, verzekerd werk 1 bakkersgast 1 voerman 10 smeders. (bankwerkers, enz.) een mees tergast alsook werklieden voor een katoen- fabriek ie Brugge 1 leerjongen (boek binder) 1 leermeisje voor de kleermakerij; metaalbewerkers voor Frankrijk loon van 4 tot 5 fr. Men vraagt ook voor Brussel werklieden vaD verschillige stielen. Vragen werk Eeu koetsier kennende ook alle huis werk, heeft reeds verscheidene jaren in een bijzonder huis gediend en heeft ook de beste getuigschriften een leerjongen voor den beenhouwersstiel een bureel- bediende kunnende do Vlaamsche en Fransche talen. totale maans verduistering plaats hebben, zichtbaar in ons land. Zij zal beginnen kort na 10 uren en geheel geëindigd zijn kwait na 4 ureu des morgens. Indien de lucht alsdan niet overtrokken is, zal dit schouwspel eone vergoeding zyn voor den fameuzen sterrenregen van verleden maand. Ten onze bureele prachtige Vi- sietkaarten in boekdruk op extra fijne carton 1,00 fr. het honderd. 18 VERSCHENEN verkrijgbaar ten bureele van dit Blad. DE PRIJS ER VAN IS Ingenaaid fr. 1,50 gebonden fr. 2,00 gebonden iu leer fr. 3,00. Buiten de stad meor het port voor de bestelling. De koning beleedigd. De jonge boek binder, Th' yssen, die tijdeus oen balspel- wedstiijd iu juli te Brussel den Koning bcleedigde, door to roepen Vive la répu- blique, d bas le...., werd maaudag door hei assiseuhof vau Brabant tot 6 maanden gevangenis veroordeeld. Ongetwijfeld wilde hij roepeu d bas le rot I maar men liet hem niet eindigen. -Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Razernij. Talrijke personen ge beten. De vrouw van eenen bieiver- kooper te Grimbergen, Mad. Van de Mortel, woensdag avond thuis komende, werd op de binnenplaats harer woniüg aangevallen door haren hond, die haar in de borst beet. Denzelfden dag beet die hond nog een kind van 11 jaar in den arm. Op de beide toegebrachte wonden, die onbeduidend schenen, werd geen aan dacht gegeven, maar toen vrijdag dezelfde hond den 15jarigen zoon van vrouw Van de Mortel beet, besloot men, het dier te dooden. Bij onderzoek werd het razend bevonden. Nog achtiien houden, die ook gebeten waren,ondergingen hetzelfde lot, en twin tig andere, die men denkt dat met den razenden bond in aanraking zijn geweest, worden in observatie gehouden. De drie gebeten personen zijn naar het gesticht Pasteur vertrokken. Te Ternath wareu achter eene berberg talrijke rijtuigen met peerden en bonden bespannen, op de binnenplaats verza meld. Eensklaps verbrak een hond zijne rie men en snelde de herberg binnen, waar het vol volk was. Acht personen waren gebeten. De meeste aanwezigen waren allen verlamd door den schrik. Eenigen hunner waren echter moedig genoeg, om den hond te volgen en gelukte er iu, hem te dooden, doch slechts na dat het woedende dier nog een peerd gebeten had. Eindelijk zou te Assche de hond van eeneu pachter zaterdag op de markt ra zend zijn geworden. Het beest beet zijnen baas en diens zoon, alsook nog zeven andere personen waaronder twee vrouwen. De hond werd dood geschoten. De burgemeester heeft bevel gegeven al de losloopende honden onmiddelijk te dooden. ,t Leuvensbier Jer Brouwerij Druwe is het beste. Het gerecht te Brussel is op het spoor gekomen van do dieven, die in meert van 't verleden jaar, ten nadeele van M. Deruello eeuen diefstal van twee honderd duizend fr. pleegden. Het zijn twee personen, waarvan de eene niet ver oordeeld werd bij gebrek aan bewijzen de andere werd niet vervolgd, zelfs niet verdacht. Zij werden verraden door eene verheelster, die veroordeeld werd. De eeu was reeds voor een ander feit in de statie van S' Gillis, op het oogonblik dat bij van do gestolen titels wilde doen ver- koopen. Drinkt 't alom bekende Lauvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Een genaamde C., spoorwegbedien de te Brussel werd in den nacht van zon dag op maandag op den Alsembergschen steenweg aaugevallen door eenen kerel, die hem ten gronde wierp, hem de knie op de borst en een dolkmes op de keel zette en zegde Zoo gij roept, kost het uw leven. Ik moet uwe horlogie en geld hebben. C. stond zijn geld af, maar verklaarde geen horlogie te hebben. De bandiet door zocht zyne zakken en nam de vlucht; De bestolene ging het gebeurde aan de Solicie vertellen en een agent ging met 1. C. opzoek. Na vruchteloos de wijk doorzocht te hebben, kwamen zij in eene herberg, waar men hem tusschen de ka lanten zag zitten. De agent hield hem aan, maar werd, toen hij met hem buiten kwam, op deu grond geworpen. Andere agenten vonden den bandiet in oene danszaal. Toen deze hem aanhielden, wilde bij hen met zijnen dolk doorsteken. Het is een genaamde Missegers, van Ukkel. Dubbele moordpoging. De brus- selsche bladen bevatten Let verhaal van eeu drama, dat te Putte bij Mechelen ge beurd is, en veel gelykeuis heeft met het drama van O. L.V. Waver, welk verle den weck voor het assisenhof afliep. Twee inwoners van Rymeuam, de ge broeders Goossens, waren naar de jaar markt van Putte gekomen. Zij werden aangevat door een half dozijn kerels van deze gemeente en van Beersel, die hen den heelen avond herberg in herberg uit gevolgd en bespot hadden. Rond miJdernacht word een der gebroe ders Goossens in eeue danszaal door eenen der plegers tegen den toog geworpon, met zooveel geweld, dat bij eeue kwetsuur aan het hoofd bekwam. Eu alsof het zien van de bloedeude wonde de aaurauders woe dend maakte, vielen zij allen te gelyk de twee broeders op het lijf. De baas gelastte hen buiten te gaan, en de gebroeders Goossens lieten het zich geen tweemaal zeggen. Zij vluchuen den steenweg op, maar werden, eer zy hon derd meters verre waren, achterhaald en ditmaal met messen aangevallen. Het gerucht van het gevecht deed nu ook andere personen toesnellen en dit dreef de kwaaddoeners op de vlucht. De gekwetsten, in bloedplassen gelegen, ge wond aan borst, hoofd eu buik, werden eene u&buiigc herberg binuon gedragen, waar zij door eeuen geneesheer verzorgd werden. De toestand der slachtoffers is wanho pig. Het parket en de gendarmeiie zyn met eeu onderzoek begonnen. De slacht offers kennen hunne aanranders niet. Twee personen van Putte, die sedert den nacht der misdaad vordwenen zijn, wor den verdacht. Eene gasontploffing van buitenge wone heivgheid heeft dijnsdag morgend plaats gehad in bet klooster van Berlai- mont, iu de Wetstraat, te Brussel. Al de vensters van de buurt vlogen in stukken, en zelfs de tramrijtuigen, die voorbij het gebouw reden, werden afgebroken. De schade is zeer aanzienlijk, Zaterdag avond rond 7 uren, was mej. Meuleschot, 19 jaar oud, wonende in de Graystraat te Laeken, bezig bet avond maal voor hare ouders gereed te maken, toen zij de onvoorzichtigheid beging pe trol op bet vuur te gieten om het aan te wakkeren. De vlam deelde zich aan de kruik mede die ontplofte. De kleeren van het arm meisje schoten in brand. Op het geschreeuw van het slachtoffer kwamen geboren toegeloopen en doofden de vlam men bij middel van dekens uit. Het meis je werd aan de armen en de borst erg verbrand. Ter ecre van M. Eylenbosch, den ieverigen secretaris van den Belgischen Volksbond, die onlangs door Z. H. den Paus tot ridder der St Sylvesterorde ge decoreerd werd, bobben ile Geulsche anti socialisten zondag eene schoone betooging gehouden, op welko Mgr Stillemans, de volksvertegenwoordigers on senateurs en verscheidene voorname personen aanwe zig waren. Het was Mgr de bisschop van Gent, die het kruis op de borst van den ieveiigen werker vasthechtte, eu hem iu eene treffende aanspraak geluk wenschtte. Een afgrijselijk ongeluk is te St.- Andries voorgevallen. Binst dat vrouw Vanhoucke haar linnen te droogen hing, is haar 9jarig kind alleen in de keuken zijnde, het vuur 'genaderd en het vuur willende aaustekeu heeft het de petrol kruik op de vlam gegoten. Een schrikkelijke ontploffing deed zich voor en in een oogepink werd het onvoor zichtige kind door de vlammen omringd. De moeder aanstonds toegesneld, kon met behulp vau verscheidene geburen de vlammen uitdooven. Nochtaus, het kind had reeds erge brandwonden bekomen die haar onkenuelijk maakten. Niettegen staande de beste zorgen is het slachtoffer in de schrikkelijkste pijnen bezweken. Eene vrouw verbrand. - In de Zonstraat, te Borgerhout, had vrouw Raeymaekers hare lamp op do schouw geplaatst die ongelukkiglijk een lek had. Om iu eeue andere plaats te gaan, nam de vrouw de lamp vau do schouw eu de petrole die op de stoof viel,verwekte eeue vlam die de lamp deed ontploffen. In een oogwenk was de vrouw door de vlammen omringd maar had nog de moed op de straat te loopen, waar geburen het vuur hebben uitgedoofd. De ougelukkige heeft zeer ergo brandwonden bekomen ea is naar het Erasmusgasthuis overge bracht. Zaterdag avond was de toestand der vrouw niet veranderd, doch men heeft hoop haar te kunnen redden. De gemeente Stoquis-Grand-Rechin is in opschudding ten gevolge van eene moordpoging, gepleegd door den jongen gemeentesecretaris, op eeuen handelaar, Scboulem genaamd. In 1892 werd de genaamde Brixhe, pachter en landbouwingenieur eu vader vau deu tegeuwoordigen secretaris, iu oen straatje nabij zijue wouing vermoord go- vonden. En 18,000 fr. die hij was gaan ontvangen, wareu hem ontnomen. Het onderzoek leverde geeuon anderen uitslag op dan dat bevonden werd dat Brixbe niet vermoord werd, ter plaatse, waar men zijn lyk vond. Onder de personen,die verdacht werden was ook zekere Schoulem, maar niets kon zijne plichtigbeid bewijzen. Dit belette echter niet dat de familie van Brixhe hem steeds als den moordenaar bleef aanzien en hem dit zelfs onverholen verweet. Zelfs bij de Eerste Communie van het dochtorko Schoulem. hadden de Brixhen aan de kerkdeur gezegd Zij kau wel schoou gekleed zyn met ons geld. De persoon, die dit gezegd had, werd voor laster veroordeeld, maar de vervol gingen duurden er niet minder om voort. En zaterdag, terwijl Schoulem met zijne kar een oogenblik stil hield nabij de plaats waar over zeven jaar hot lijk van Brixhe gevonden werd, zou Alfons, de zoon van den vermoorde, volgens Schoulem ver klaart, op hem toegesprongen zijn, om hem twee messteken toe te brengen. Brixhe beweert dat Schoulem het eerst op hem toegesprongen is. De pleger werd in zijn bureel op het gemeentesecretariaat aangehouden. De toestand van Schoulem is zeer erg. Een persooD, die te Wépion (Namen) door den trein werd overreden en gedood, was op het oogenblik van het ongeluk in bezit van 100 fr. Toen meu het lijk en de kleeren onderzocht, was er van dit geld geen spoor meer te vinden. Er moet dus, tusschen degenen, die den ongelukkige ter hulp kwamen, eeu persoon geweest zijn, die zijue zakken doorsnuffeld en geleedigd heeft. De moord le Keewacht. Het Neder- laudscbe gerecht gaat ieverig voort met het onderzoek van deu afschuwelijken vrouwenmoord. Uit alles blijkt, dat het gerecht geeu middel onbeproefd zal laten, dat maar eenig licht in deze duistere zaak kan brengen. Woeusdag zijn weêr een 5tal getuigen van Koewacht naar Middelburg geweest om voor den ondeizoeksi echter te ver schijnen. Het onderzoek betreft nog steeds Let vervoer der afgekapte lichaamsdeeleu per korte wagen. AaQ den eigenaar der woniug, waarin de moord waarschynlyk heeft plaats gs-

De Denderbode | 1899 | | pagina 2