Kerstboom. Een en ander. Benedictus' Kalender Militie-lichting van 1900 Almanach Hachette Lebègue, Allerhande Nieuws. Holland. Duitschland. Het Bestuur van den Katho lieken Werkmanskring onzer t stad doet nog eens in volle betrouwen eenen oproep tot onze weldenkende en begoede burgers voor het oprichten van onzen jaarlijkschen Kerstboom Dit jaar bijzonderlijk zou die liefdeboom met vele en deug delijke vruchten moeten bela den zijn ten eersten, het getal leden van den Katholieken Werkmanskring groeit meer en meer aan en is reeds geklommen tot boven de vijftien honderd. Ten tweeden, het strenge winterseizoen heeft reeds eenige onzer loden zonder werk gezet, en maakt aan allen het leven duur en moeielijk. Ten derden, onze leden bekomen meer en meer recht op de achting en genegenheid van ons allen, omdat zij, niettegenstaande de helsche pogingen door 't monstercartel aangewend, om de werklieden bijzonder lijk, den schrik aan te jagen en te verlei den, niettemin getrouw gebleven zyn aan hunne katholieke princiepen. Weldenkende medeburgers, herinnert u de walgelijke tooneelen door de vereenigde vijanden van 't goed ten toon gespreid ten tijde der laatste gemeentekiezingen, en ondersteunt uit al uwe krachten eene instelling die den werkman in eere wil houden en hem op den weg der deugd en van den kristen plicht wil terugbrengen of bewaren I Zendt dus in den loop van deze week talrijke en voor den werkman gerieflijke voorwerpen naar het huis ofwel van den Eerevoorzitter, M. Eugeen Van Itterbeek, ofwel van den Bestuurder, Eerw. Heer Onderpastoor Ponnet. Namens het Bestuur De Schrijver, De Voorsilter Iv. Vlassenbhoeok. Baron L. Bethttne. De Bestuurder, J. B. Ponmet. Bliezing te Charleroi. Drie kandidaten zijn bepaald voorgesteld voor de kiezing van 31 December. Het zijn gezel Pastur, door de O'ialisten M. V. Heymans, door de Liberale Werkers- partij, en M. L. Dupont, onafhankelijke. M. Heymans is de opsteller van het liberaal weekblad Salvator, van Meche- Jen, dat zich door zijue brutale uitvallen tegen de eatholieken onderscheidt. Een sigarenstatistiek. Over de geheelo wereld werden per jaar gerookt 12,00# millioen sigaren, 'tzij gemiddeld 8 voor eiken bewoner der Oude en Nieuwe Wereld, vrouwen en kinderen meegere kend. Berekend naar een gewicht van 6 of 7 gram, wegen al die sigaren te samen 53,572 ton. Om ze alle te vervoeren, zou een trein van meer dan vijf duizend wa gons,getrokken door zestig van de sterkste locomotieven, noodig zijn. Deze trein zou dan eene lengte hebben van 30 kilometers. Legde men alle sigaren, die per jaar worden opgerookt, in kistjes van 50 en stapelde men deze op elkander, dan zou men 2543 balken of pilaren verkrijgen, elk zoo hoog als de Mout-Blanc. En alle sigaren in de lengte achter elkander ge legd, zouden eene ketting vormen, tien maal zoo lang als de afstand van de aarde tot de maan. Maakte men van die 12 milliard één reuzensigaar, dan zou deze 310 meters lang en 44 meters in omtrek worden. De prijs ervan zou ODgeveer 1 milliard zijn, en om ze op te rooken, zou een man achter elkander 22 eeuwen noodig heb ben De beschaafde volkeren der wereld besteden per jaar 6,850,000 fr. aan siga ren per uur gaat er aldus meer dan 80,000 fr. en per second bijna 80 fr. in rook op I Want elk kwart-seconde worden er 95 sigaren opgerookt. fTpn 11rl '*er Eransche Volkska mer, liberaal en vrijmet selaar, riep uit De priester welke tracht een misdadiger te bekeeren, be- drijft zelf eene misdaad en zou moeten gesti aft worden" In België schreeuwen de liberalen als bezetenen tegen de priesters gelast den Godsdienst te onderwijzen in de athe neums van den Staat en in hunne lessen 't boek Manuel d'apolégitiquevan Pater Duvivier gebruiken. Waarom die liberale razernij Wel omdat er in dit boek geleerd wordt dat 't protestantism eene ketterij is en het verder de valsche leerstelsels van 't libe ralism en 't socialism afbreekt en de dwaasheid ervan doet uitschynen. Verder legt het de catholieke leering uit en ver dedigt ze tegen hare vijanden.... Maar als de liberale het godsdienstig onderwijs vóór hunne zonen niet willen, het staat hun vrij ze hen niet te laten vol gen. Niemand is er immers toe verplicht. Maar dat ze dan toch do vrijheid laten ze te volgen aan dezen welke het verlaugen. Maar wat wil men de liberalen haten den R. K. Godsdienst en zouden, waren zij volkomen meestor, de godsdienstvrij heid aan de eatholieken ontzeggen Wervers. Het regeüt wervers voor het Engelsch leger, zegt de XX" Siècle. Nooit zag men er zoo veel, dan sedert de redevoering van minister Van den Heu vel, in welke verklaard werd, dat er geen* zijn. In een bureel,door het blad opgegeven, telt men reeds 400 bandteekens en men verwacht tegen woensdag Engelsche agen ten, gelast met het regelen der geldelijke overeenkomsten. Belasting op roerende goederen. In zijn verslag over de begrooting van roerende goederen zet M. Nyssens 't ge dacht vooruit van een wetsontwerp dat de belasting op roerende goederen wij zigt. Meer dan eens, zegt hij, is de aandacht getrokken op de totaal onvoldoende hef fing van successierechten, verschuldigd in zijlinie en niet-verwantschap op onroe rende goederen. M. Nyssens dringt er op aan, temeer daar Terscheiden leden der middensectie hem steunden. Is de bestaande belasting onrechtvcer- dig, dat men baar Jan afschaffe is zij rcchtveerdig, dan moet de wet eene eerlyke en loyale uitvoering krijgen. Jaarlij ksch worden er millioenen gefraudeerd, beweert M. Nyssens, en de eifgeDamen die zelfs in fiscale zaken een eerlijk geweten hebben, zijn 't slacht offer hunner kieschbeid, want zij betalen rechten, waaraan do groote meerderheid den hiel veegt. Zeker zullen zy die erven in zijlinie of van niet verwanten, lastig zijn, maar fiscale wetten moeten uitgevoerd worden gelijk de andere eu voor hen moet alleman gelijk zijn. M. Nyssens denkt dat men in deze bron de noodige millioenen zou kunnen vinden, die de Staat zal noodig hebben voor bet algemeen maken der werkers pensioenen. De Monitemr van zondag bevat het koninklijk besluit, waardoor het ontslag van M. Buis als burgemeester van Brussel wordt aangenomen. Een ander besluit benoemt M. .De Mot als zijnen opvolger. De grootste oplaag. De chi- neesche kalender is het drukwerk, dat in de grootste hoeveelheid exemplaren verspreid wordt. In Peking gedrukt, is bij namelijk het monopolie van den kei zer, zoodat er in het geheelo rijk geen an dere kalender mag worden uitgegeven. Hoewel die balender ook vertrouwbare sterrekundige meê leelingen bevat, be staat het hoofddoel in volkomen cd nauw keurig inlichtingeu te verschaffen, om trent de keuze van gelukkige plaatsen ter verrichting van alle groote on kleine da- geiyksche plichten. Daar verder iedere, zelf» do meest ge wone bezigheid in China, wat uitslag be treft, afhangt van den tijd waarop en van de hemelsrichting waarin zij verricht wordt, is het voor iedereen van het groot ste belang, altijd nauwkeurig den juisten tyd en plaats te keunen, om zijn leven zoodanig in to richten, dat hem geen on geluk en verdriet kan overkomen, maar geluk ten allen tijde eu met alles verze kerd is. Het geloof aan de onfeilbaarheid dezer opgaven is bij de zonen van het hemelscbe rijk zóó diep ingeworteld, dat ecu Cbi- neesch afgezant in Duitschland onlangs weigerde scheep te gaan, omdat de vader- landsche kalender dien dag als een onge luksdag aanwees Geen wonder, dat ieder zich zulk een keizerlykeu kalender aanschaft. Voor den Paus. De voorzitter en secretaris van don Bond der katholieke dagbladschrijvers van België hebben dins dag de eer gehad in gehoor ontvangen te worden door Z. Em. den kardinaal-aarts bisschop van Mecbelen. Zij hebben aan Z. Em. de beslissing doen kennen, door deu bond genomen, om tc beantwoorden aan het verlangen van deu H. Vader, dit jaar do inschrij ving voor de nieuwjaarsgiften aan den Paus te vernieuwen, en zij hebben hem verzocht deze betoogina van kinderlijko liefde jegens don Pans-Koning Leo XIII to mogen stellen onder de huoge be scherming van den primaat der Belgische bisschoppen. Z. Em. heeft de afgeveerdigden met zijne gewone hartelijkheid ontvangen en heeft hun gezegd dat hij, de beslissing van den Bond vernomen hebbende, daar over gesproken heeft met zijne hoog- weerdige kollegas, de Belgische bisschop pen, die daags te voren te Mechelcn ver gaderd waren, en dat allen het edelmoe dig besluit, door de katholieke dagblad schrijvers genomen, met geestdrift hadden toegejuicht. Z. Em. heeft dus met levendige be reidwilligheid de gevraagde gunst toege staan. Vertrek. Mgr Riualdini, de gewe zen nuncius te Brussel, is zaterdag na middag met den trein van 1 uro naar Parijs vertrokken. Een groot getal persou- nagies van de diplomatieke en politieke wereld zijn van den doorluchtigen prelaat afscheid gaan nemen in de Zuidstatie. Men bemerkte er onder ander M. de Favereau, minister van buitenlandsohe zaken; graaf de Merode-Westerloo, gewe zen minister; baron Lambermont, staats minister; de gezanten van Duischland, Oostenrijk en Portugal, den militairen geattacbeerde van het fransch gezant schap, enz. Van heden af kan den ten Bureele dezer en ter Abdij van Affli- gom verkregen worden. Prijs 0.30, franc» per post 0,40. Bij koninklyk besluit van 1 December 1899, werden benoemd tot leden van den Rivisipraad dezer Provincie Werkende leden MM. Th. Libbrecht, R. Eeman en A Verhaenen, leden der Bestendige Deputatie des Provincieraads, wederzijds wonende to Gent, Aalst en Meirelbeke. Plaalsvervayigende leden MM. P.Ver- meire en A. De Rieraat-ccer, leden van zeifdc Deputatie te Sint-Nikolaes en Audenaerde en M. J. Van Crombrugghe, provincieraadslid te DroDgen. Bij zelfde besluit werd den heer J. Cooreman, li I der Bestendige Deputatie te Dendermonde, tot lid der Provinciale Commissie vau Militie benoemd Ten onze bureele prachtige Vi- sietkaarten in boekdruk op extra fijnen carton 1,00 fr. het honderd. IS VERSCHENEN verkrijgbaar ten bureele van dit Blad. DE PRIJS ER VAN IS Ingenaaid fr. 1,50 gebonden fr. 2,00 gebonden in leer fr. 3,00. Buiten de stad meer het port voor de bestelling. Vraagt 't Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Hophandel. De verzendingen hop gedaau in de maand November laatst in de landstreek Aalst, bedragen een geza menlijk gewicht van 624120 kilogrammen. Drinkt 't alom 't bekende Leuvensbier der Brouwerij Druwé, Aalst. Het parket heeft zich naar Herzele begeven om een onderzoek te doen in zake bet vinden van een lijk in eene gracht te Hillegem. Het schijnt dat het lijk wonden droeg, zoodat men er aan twijfelt of de man wel van de kou gestor ven is. Sedert de herinrichting der Burger wacht, en vooral sedert de gebeur tenissen van Transvaal zoo wat door iedereen besproken worden, hoort men in de brussclsche berbergen eene menigte menschen de strategie der twee vijande lijke legers beoordeelen. Al die menschen noemen elkaar luitenant, kapitein, ma joor, kolonel, enz. Het zijn allen nieuw gekozene officieren der Burgerwacht, die fier op bunnen titel, door die gesprekken zooveel mogelijk bewijzen van krygskun- dige bekwaamheid willen geven. De vrouw W., Bloemistenstraat, te Brussel, had donderdag avond hare twee kinderen, 5 en 3 jaren oud, alleen gela ten. De kinderen naderden te «licht bij de stoof, en toen de vrouw 't huis kwam, was het oudste kind driekwaart verbrand. Het jongste bad insgelijks zware brandwonden aan de handen bekomen. Het eerste kind heeft zijne wonden niet overleefd. ,t Leuvensbier der brouwerij Druwe is het beste. Wij hebben de vlucht gemeld van eene juffer, die op den dag der begrafe nis haars vaders, Brussel outvluchtte met haren minnaar, hare meid en eene som van 30,000 fr. uitmakende het erfdeel van haar zelve, van hare moeder en haren broeder. Men heeft hen nu, na ieverig zoeken, teruggevonden te Triest, van waar zij naar Griekenland meeuden over te steken, 't Is de moeilijkheid, om de gestolen titels te verhandelen, die hen langer daar hield, dan hen lief was. Zy hadden reeds 4000 fr. verteerd. De bestuurder eener kaasfabriek, die te Brussel te recht stond voor ver duistering, aftruggelarij, schriftverval- sching, enz., ten bedrage van 50,000 fr., werd tot 7 jaar »n 10 maanden gevangenis veroordeeld. De veroordeelde was echter de gaten uit, De bewoners van een huis der Trap straat te Brussel, meeuden op de zolder kamer, bewoond door zekeren Ernest V., te hooren klagen en zuchten. Daar de deur gesloten was, rieden zij het dakvenster open om langs daar bin nen te gaan. Een dikke rook beving hen en eens binnen, zagen zij V. met verwron gen gelaat te bed liggen. Een dokter werd geroepen, doch deze bevond dat de man reeds dood was. Hy was verstikt door den rook die uit de stoof kwam, welke V. had ontstokeu, alvorens naar bed te gaan. De schouw trok niet en de rook was naar binnen ge- Onbepaald verlof. De militianen der klas van 1897 van 12 liuieregimenten en 3 regimenten jagers te voet, zijn in onbepaald verlof gezonden. De man schappen dezer klas zullen den naasten zomer, tijdens de scbietingsperiode voor eene maand weer binnengeroepen worden. In de woning van den politieagent Verburgh, te Gent, kwamen, terwijl de vrouw alleen 't huis was, twee personen die baar onder doodsbedreiging geld vroe gen. De vrouw antwoordde dat zij geen geld bezat. Maar een dor deugenieten stak de hand in haren zak, nam orden sluitel uit c-n klom naar boven, waar hij uit een koffer twee briefkens van 20 fr. haalde. Hy vei liet het huis, aan de vrouw een vijffrankstuk overhaudigeud, en zeggende: Ziedaar, daar kunt ge vau loven en als gy ons verraadt zal het uw leven kosten. Men meldt dat M Jul. Maenhaut, advocaat en burgemeester van Lembcrge on volksvertegenwoordiger van het arron dissement Gent, door Z. H. Leo XIII be noemd is tot commandeur der orde van Pius IX Ooze hartelijkste gc-lukwenschen. Te Elzegem heeft eene ontmoeting plaats gehad tusschen jachtwachters en wildstroopers. Een der wachters werd doodgeschoten. De moordenaars zijn on bekend. Het parket on de gendarmerie doorzoeken de streek. Slachtoffers van de keu. Te Lier zijn twee personen van de kou gestorven: een rentenier, die op de straat dood viel en een foorkramer, welke een zelfde lot onderging op de Groote Markt. Een orgeldraaier zakte te Luik in el kaar, terwijl bij zyne deuntjes speelde. Twep agenten brachten hem naar het gasthuis. Te Ensival viel eene leurster, tenge volge eenen bloedopdrang, veroorzaakt door de kou, te midden van den weg. In een nabijzijn-lc huis verzorgd, gaf zij daar weldra den geest. Het zoontje van eenen mijnwerker te Horna werd door zijne ouders doodge vroren gevonden. Te Lommo bij Waaste stierf eeue vrouw op den openbaren weg. Men heeft zaterdag morgend de weduwe Darbey, 80 jaar oud, dood gevonden op hare kamer, Groenstraat, te Schaarbeek. Do arme vrouw was van kou bezweken. Het lijk werd naar het doodenhuis over gebracht. M. Demanet de Gignard keerde zater dag avond huiswaarts, na den avond bij zijne zuster, mad. weduwe De Macar, te Bergen, te hebben doorgebracht. In zijne slaapkamer gekomen, werd hij door eene ongesteldheid getroffen, veroorzaakt door het plotselings verschil van temperatuur, en viel dood neer. M. J. Sottiaux, beenhouwer, is in de zelfde omstandigheden bezweken. A. David, te Wignehies, 56 jaar, deed zondag eenen val toen hij thuis kwam. Alleen wonend, kon hij geen hulp inroe pen, zoodat hij moest blijven liggen ver stijven. V. Collet, 58 jaar, te Maubeuge, is zaterdag doodgevallen van de kou. Op het gehucht Vlassenbroeck, bij Baasrode, is het 7-jarig dochterke van arme landbouwers op zijn strooibeddeke dood gevrozen. Men meldt nog verschei dene gevallen van dien aard rond Brussel en uit andere gedeelten van het land. Dubbele verjaardag van eenen priester. Eene eenvoudige doch tref fende plechtigheid greep maandag mor gend plaats iu de hoofdkerk te Brugge, Mgr de baron Félix Btthune, huisprelaat vau Z. II Leo XIII,afstammeling van eene familie, «lio in de XIII eeuw zulke groote rol in do geschiedenis vaa Vlaan deren gespeeld beeft vierde den 50* verjaardag zijner priesterwijding en zijn 40* vei jaardag zijoer benoeming tot de weerdigbeid van kanonik. De edele jubilaris is alom gekend en bemind voor zijn minzaam karakter, zijne onuitputtelijke liefdadigheid, alsook voor zijne eenvoudigheid en zedigheid, die men mag het zeggen, aan het uiterste grenzen. Uit voldoening van zijne een voudigheid is deze dubbele verjaardag in familie en zonder den minsten luister ge schied. Mgr Bethune heeft ten 10 uren eene plechtige mis van dankzegging in de hoofdkerk opgedragen. Zijne familie, dio zeer talrijk is, woonde de plechtigheid bij in de koor, benevens Mgr de bisschop van Brugge met geheel het kappittel. Ouder de familieleien bemerkten wij MM. de baron Bétbuue, ondervoorzitter van den Senaat, broeder van den jubi laris de baron Leo Bethune, volksver tegenwoordiger van Aalst Jan Bethune, bestendige afgeveerdigde vanWest-Vlaan deren zijue neven ridder Eug. d'Ydc- walle, provinciaal senateurDelecourt, raadsheer bij het verbrekingshof zyne schoonbroeders, eene menigte neven, klein-neven, enz. Na het Evangelie, beklom Mgr Carluy- veis het hoogaltaar en hield eene hart roerende aanspraak hy had voor onder werp gekozen het Priesterschap. De gevierde redenaar ontwikkelde en behandelde dit groot punt van den gods dienst in vloeiende en welsprekende be woordingen die op de aauwezigen een diepen indruk teweeg brachten. Een familiebanket, waarop enkel M. de gouverneur en M. de burgemeester van Brugge benevens de geestelijkheid en de armmeesters der hoofdkerk eu af- veerdigingen der geestelijke orden van Biugge uitgenoodigd waren, sloot het feest. Voegen wij er bij dat de geburen van Mgr Bethune hunDe huizen gevlagd had den en zij hem^ een prachtigen korf met gulden bloemen geschonken hebben. De armen werden niet vergeten eene buitengewone brooduitdeeling is dynsdag aan de armen der parochie gedaan. Zaterdag namiddag is het peerd van M. Emiel Huyghebaert, wonende langs den Dyver, te Brugge iu de Lauge- straat op hol gegaan, welke gelukkiglijk geene erge ongelukken te betreuren ge had heeft. In volle vlucht is het peerd op een melkkarretje geloopen van een land bouwer van Assebrouck, welke bijna gansch verbrijzeld werd en door de schok is deu heer uit het rijtuig geworpen ge weest, die twee erge wonden aan het hoofd bekomen heeft. De wonden zyn toegenaaid geweest door den heer doktor Dumout welke gelukkiglijk niet gevaar lijk zijn. Het rijtuig stuikte in de glazen dear van M. Josepn Roaseueu, tapijisier, welke ganschvernield werd.De schade is gering. IJsongelukken.— Te Hoei schoten twee knapen door het ijs, dat de Maas bedekt. Met groote moeite worden zij gered, dank gedeeltelijk aan de stokken, die zij bij zich hadden. Te Sint-Martens-Laarne is een maü, die in eene hondenslee over het ijs ging, er door gezakt en verdronken. Een knaap was vrijdag avond aan het baantje slibberen op de gracht Chaudoir; Froimontatraat, te Luik,toen het ijs onder zijn gewicht brak. Alhoewel aanstonds hulp opdaagde werd het kind niet terug gevonden. Smetsiekte. De typbuskoorts woedt nog steeds voort in den Borinage. Te Nijvel heerscht zoo hevig do roode koorts, dat alle scholen uit voorzorg ge sloten zijn. Eene arme vrouw van Boussu wilde, door langs boven in het glas te blazen, de lamp uitdooven. Zy bracht hierdoor eene ontploffing te weeg. die hare klreren deed vlam vatten. De ongelukkige bezweek korts nadien aan de bekomen brand wonden. Een waterketel, die door eene vrouw van Belceil met gesloten deksel op de s'oof was gezet, is door de uitzettende kracht van den stoom ontploft. Verschei dene personen werden gekwetst. Het was een ketel, welke in een rijtuig stond om de voeten der reizigers te verwarmen. Van eene vrouw was de helft van het ge laat weggeslagen door de scherven van den ketel. Nabij het kerkbof van Roux woon den twee brave ouderlingen, de echtge- nooten. Delmotte, waarvan de man, 78 jaar oud, nog kloek genoeg was, om alle dagen te gaan werken. Deze twee lieden waren zaterdag t'en 8 uren nog niet door hunne geburen gezien en daar dit iets ongewoons was, braken zij de deur open. De kamer was vol smoor en de twee ouda lieden lagen dood te bed. Zij hadden, alvorens slapen te gaan, den sleutel der stoofbuis toegedraaid. Donderdag avond, rond 11 uren was Madame Van Gheluwe, de heer pastoor Craynest te Moeskroen, gaan halen om <ie laatste Sakramenten te bedienen aan eene buurvrouw. Hare familie verontrust haar Diet te zien terugkeereu deed overal opzoekingen doch zonder uitslag eu de nacht werd in dce schrikkelijke onrust doorgebrachs. Vrijdag morgend, vernam men dat Ma dame Van Gheluwe dood was gevonden geweest in de Kortrijkstraat en dat zij eene wonde had aan de slapen en het voorhoofd. De dood is waarschijnlijk veroorzaakt door eenen val op het gaanpad. Misdaad te Wijnjeterp. Zekere Fokkema, oud 26 jaar, was uit schaat senrijden geweest en vertoefde vrijdag avoud in eene herberg te W y Dj et er p, waar onder andere jongelieden ook de 21 j arige boerendochter J. Zandstra, te Duurs- woudo wonende, aanwezig was. Oodor het gebruik van sterken drank kreeg Fokkeman ruzie met andereu, bij greep zijn mes en stak naar een zijner tegenstanders. Op het oogenblik dathy toesloeg plaatste de meid zich tusschea beide personen, om zoodoende den slag te voorkomen. Zij zelve ontving nu den stoot ter hoogte van de hartstreek het bloed stroomde uit de wonde en weldr» stierf zij. Do politie hield Fokkema aaa en bracht hem naar Beetsterzwaag. De burgemeester stelde het gerecht te Hee renveen met het gebeurde in kennis. Naar wij vernemen heeft Fokkema be kend de dader te zijn. Fokkema stoei niet gunstig bekend; hij trok spoedig bi vechtpartijen het mes en werd vroeg? reeds veroordeeld ter zake verwonditg met een mes. De verslagone stond gunstig aangeschreven. Da dader werd naar# gevangenis te Heerenveen overgebracht. Van een anderen kant verhaalt men het geval als volgt In de herberg zou Fokkema ruzie ge kregen hebben over de meisjes met wie ze uit waren, waarom de jonge dochtert de herberg verlieten en zicb naar het ij» begaven. F. was toen met zijn mes de verslagene aangevallen, wijl hij deze j beschouwde als de oorzaak van de ruzie. 5 De noodlottige steek zou dus op haar ge- richt geweest zijn en niet bij toeval - door zich tusschen twee vechtenden, te plaatsen zou zy getroffen zijn. Natuurlijk verkeert de gausche omge ving onder don indruk van dit tragisch geval. Slachtoffers van het ijs. In de Ringvaart van den Haarlemraerraeerpol- der is een 22jarig schaatsenrijder ver dronken. Te Nieuwerkerk aan den IJsel zij» twee schaatsenrijders, vermoedelyk vu Rotterdam, door het ijs gezakt en ver dronken. Het gébruik van den degen. Kculsche bladen bevatten het volgende Twee soldaten hadden in straat ee: jong meisje beleedigd; een fabrikant van Keulen kwam er tusschen en beval hun het meisje met rust te laten. Als antwoord trokken de soldaten hun- nen sabel en kwetsen den fabrikant aan het been, zoodat men dit lichaamsdeel heeft moeten afzetten. De toestaüd van den gekwetste laat geen hoop op herstel. Men heeft de plegers van deu brutale daad nog niet kunnen vinden. De mili taire overheid heeft aangekondigd dat er geen enkel verlof zou worden toegestaan tijdens de Kerstfeesten, indien ue schul digen niet ontdekt werden.

De Denderbode | 1899 | | pagina 2