Zondag 14 Juli 1901 5 centiemen per nummer. iS5sle Jaar 5588 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst HET SPOOK GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, taal, vrijheid. f Zondagrust De Werkman ZONDAGRUST. De Heilige Kerk. Handel en Nijverheid. Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week, onde- dagteekening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frankmet de Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden; fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwilantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens. Korte Zontsiraat, s 31, en in alle Postkantoren des Lands li jUas Gaique «titim. Per drukregel, Gewone 15 centiemen Reklamen fr 1,00; Vonnisse p :p bladzijde 50 centiemen Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiteriijk tegen deD dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de ad verten tiën uit vreemde landen zicb te wenden ten ISu ree Ie van dit blad Aalst, 13 Juli 1901. De eerste veldslag is geleverd, de eerste zegepraal is behaald. Het wetsvoorstel van M. Helleputte is in aanmerking ge nomen met eene overgroote meerderheid. Eeuige geuzen alleen stemden tegeD, mannen diegeerne met Dender galm zeg gen Verplichte Zondagrust het ware belachelijk als 't niet zoo dom ware. - Die tegeukanters hebben, evenals onze armtierige, ook beweerd de eenige viien- den te zija van den werkman en dezes vrijheid te willen beschermen tegen de aanmatigende aanvallen der hatelijke Herikalen daarbij was de verplichte Zondagrust regelrecht in strijd tegen do Grondwet, artikel 15 welke luidt Nie mand mag gedwongen ivorden op welk- danige wijze aan de daden en plechtig heden van eenen eeredienst deel te nemen noch dezer rustdagen te eerbiedigen. Stijl Neuji-an, oude pruik van Luik I Wij heriuneren ons dat over een twin tigtal jaren de kwestie welke nu de gees ten bezig houdt, ook besproken wierd. Doch alsdan had men af te rekeneu met een overgroot deel oude pruiken van ver stokte geuzennu vervangen door socios en de vraag bLef onopgelost. Sedert zijn de geuzen zelfs vooruitge gaan want wat zij alsdan niet deden dat doen zij nu. Zij nemen een wekelijkschen rustdag aan, niet uit genegenheid maar gedwongen dooi nood die rustdag zou nu eens de zaterdag, dan eens de maan dag zijn of zelfs de dijnsdag, toch liefst niet i'e zondag Alles uit schrik voor den zondag En die hecren huichelaars beweren niet tegen den Godsdienst te zijn Noch dwazer is de bewering dat zij met hunne oppositie tegen de Zondagrust de vrijheid vau den werkman willen be schermen. Zulke boonende, zulke tergende taal kan alleen een geus voeren. Het tegen overgestelde is waar. De vrijheid van den werkman wordt beschermd door dit nieu we wetsontweip. Inderdaad, de patroon wordt veihinderd zijno werklieden des Zondags te doen arbeiden. De werklieden verlangen eenen rust dag de patroon echter wil hem niet altijd toestaan door den nood gedwongen legt de werkman het hoofd in den schoot. Hij arbeidt omdat zijn baas het ge biedt. Welnu de vrijheid van den werkman woriit met do voeten getreden, door zul ken patroon. De werkman is de zwakste hij moet toegeven omdat de mensch toch leven moet en men daarvoor eerst hoeft te zorgen. Do patroon zal in 't vervolg in zijne handelwijze belet worden. Hij zal aan zijuo werklieden den Zondag als rust dag moeten gunnen. Het fabriek zal des Zondags gesloten worden in zoover de natuur vau de nijverheid zulks toelaat. Clielwynd-Park. 28® ver volg. Wat zal ik beginnen, Gilbert, vroeg zij. Zonder hem kan ik niet naaf Chetwynd- Park terugkeeren. Indien Sylvia daar ware, kon ik wellicht in hare liefde troost zoeken, doch zij is ook weg, zooals gij zegt. In het noorden van Engeland, n loog Monk. Het Park ia gesloten, Bernice, slechts eenige knechten eu meiden zijn geble ven. Indien het nu niet winter was ging ik naar St. Kilda. Gij bezit dit huis, Bernice, n sprak Monk zijn doel naderend. Ik heb Mawre-Castle voor twee jaren gehuurd en het ligt in deze bergachtige streek geheel vun de wereld afge sloten. Gij zeidet dat het u de streek vau St. Kilda herinnert. Hier zult gij geen last hebben van bezoeken en vrouw Crol blijft bij u. Paard ou wagon hebt gy tot uw gebruik en niemand zal do markiezin van Chetwynd herkennen gij kunt hier leven onder den naam van juffrouw Gwellan. Ik zal den mees- Dat is een doorslagend antwoord op den herbergpraat door de geuzen-tegen- kantors uitgebreid alsook door onzen armtierige Waar is die kerel niet als er een dwaasheid te verkoopen is Op de ongrondwettelijkheid van de Zondagrust is er reeds geantwoord. Geven wij ten slotte eeu gedacht van de redevoering van M. Vaodervelde, den socio op een meeting te Brussel M. Vandervelde verklaart met alle wilskracht do zaak der Zondagrust aan te kleveu. Zy heeft in zijne oogen de belangrijkheid eener onontbeerlijke bervormiug. De rustdag in de week vol - doet hem slechts voor die nijverheden waar het zondagwerk volstrekt noodza- - kelijh is. Men moet aan den werkman toelaten den zevenden dag te ruston in 't midden zijner familie, de lucht der velden te gaan inademen of zich 0 aan geestelijke uitspanningen over te 0 geven. Die dag moet de Zondag zijn 0 omdat dit door bestendige ovirleveriug n de rustddag is voor iedereen. De ijzerenweg kan niet stil zijn en mag hel ook niet zijn Eene afwis.se- - liog zal voorzieu worden voor de rust 0 van hen die alsdan, op dien dag, moe- 0 ten werken. De verkeermi Idolen moe- 0 ten nog meer uitgebreid worden om aan n het arbeidende volk de gelegenheid te geven de schoonheden der natuur te gaan bewonderen. De armtierige zal hieruit een les kun nen tiekken. Wy hebben, uit misprijzen, op het balken vun eenen ezel niet willen antwoorden. Is het inderdaad geen gek kenspel, het gedacht van zijnen tegen strever to overdrijven, er eeno caricatuur van te willon maken om zich het gemak kelijke plezier geven, luidruchtig zijnen tegenstrever tc overwinnen. Wij verachten zulke procédés cn jon nen er de geuzen geluk meè toch echter zullen wij daarover aan Monsieur le Rédacteur onze gdukwenschen niet stu ren. M. Vandervelde gaat voort De mu- 0 seums zullen den ganschen dag open- staan. 0 Men moet zich wel wachten de ver- - plichte Zondagrust te overdrijven en n aan zokero klassen eene zekere vrijheid laten. n Indien gij aan den kleinen hande- laar beletten wil des Zoudags te ver- koopen zullen de rondleurders hem 0 eeoe doodende medediDgiog aandoen 0 en hem veel schade toebrengen; indien gij den rondleurder afschaft zult gij 0 hctzelfbewegend toestel hebbeu. Gij moet dus den kleinen handelaar geen 0 te groote schado toebrengen door over- drevene toepassiugen. Dat is het ge- brek der Engelsche&Duitsche wetten.0 Lijk wij het verloden week schreveu Een voor oen krijgen alle vraagstukken hunne beurt eu hunne oplossing indien het volk zich door verleidende beloften niet laat meêslepen en zijno ware vrien den, de catholieken, trouw blijft. eigenaar van zijn huif*. Vele werklieden schijnen nog niet te weten dat er maatschappijen bestaan wel ke voor doel hebben het aanschaffen van woniugen aan de werkende klas te verge makkelijken. Sommigen ook beseffen het uut dezer instelling niet of zijn wantrou wig. Wij hopen dat de volgende inlichtingen da eenen de anderen zullen overtuigen cu dat er velen zullen gebruik maken der voordeden welke hun worden aangebo den. Een weikman die een huis wil koopen of bouwen en in staat is het tiende van de waarde, alsook de kosten der akte van beschrijf te betalen, kan het overige geld dat hem ontbreekt aan de maatschappij ontleenen. Deze leening wordt gedaan aan 4 's jaars en kan afgelegd worden in tien, vijftien of vijf eu twintig jaren, bij middel van maandelijkscbe stortingen, dewelke de gewone huishuur niet te boven gaan. Wat de kosten van beschrijf en het luou vau notaris betrefr, c!e wet var, 9 Oogst vermindert dezelve met de helf, teu voordeele der werklieden de werk manshuizen zijn vr ij van alle personeele lasten, alsook van provincie- en gemeen telasten op deuren en vensters, alleen de grondlasteu blijveD altijd verschuldigd. Er is eene andore manier van terug betaling, te weten bij middel eener levens verzekering, en op deze wijze van terug gave roepen wij bijzonder de aandacht der belanghebbeuden om de groote voor deden welke zij oplevert. De maandelijk scbe afkorting en dc bijdrage van den ontleener zijn dan wat grooter, aangezien hij boven het tiende van hem vereischt nog de eersto premie der levensverzeke ring moet betalen, doch de maatschappij, om de werklieden aan te zetten de levens verzekering aan to gaan, leeut hun dan het geld aan 3 'ia plaats van 4 °/0, zoodat het verschil niet groot meer is. Het voordeel van deze afkorting is hierin gelegen, dat van den oogenblik dat de eerste premie der levensverzekering be taald is en de ontleener kwam te sterven, zijne vrouw, kinderen of erfgenamen met de maatschappijgansch effen zijn en ten volle eigenaar van het huis zijn. De twee volgende voorbeelden zullen dit heter doen begrijpen E. S. werkman aan den ijzerenweg, ontleende den 3 April 1894 eene som van 1300 fr., bij middel eener levensverzekering, aflosbaar op 15 jaren en betaalde hiervoor maandelijks 11 fr., hij stierf den 4 Maart 1901, zoodat hij'de maatschappij in het geheel 770 fr. en 78,66 fr, voor do eerste premie der levens verzekering gestort had, hetzij te zamen 848,66. Zijne weduwe had van dien oogenblik nieis meer te betalen, hel buis hoorde haar in vollen eigendom toe en wat meer is, zij trok oog den 3 Mei laatstleden Tan de maatschappij eene som van 115,10 als overschot barer ïekeuing terug. ten tijd in Londen zijn, doch zal u om de veertien dagen eeus bezoeken. Dit is de eenige veilige plaats, die ik voor u weet. Laat u van mij raden Bernice en blijf hier. n u Gij zijt mijn beste vriend Gilbert gij hebt mij van een akeligen dood gered en daarom bemin ik u, als een broeder ik zul hier blijven. Monk drukte haar met schijnbere teeder- heid de hand, Ik ken de wereld beter dan gy, Bernice, en gij doet wol hier te blijven. Het is in uw voordeel eu Max zal het goed vinden. Iemand, die levend begraven is geworden, ontwijkt men in de wereld als een veroordeelde, wiens strop doorgesneden werd. Daarom beloof mij plechtig, dat gij aan niemand uwen naam en stand zult bekend maken, zonder mijne toe stemming. Daar het meisje een onbepaald verti ouwen in hem stelde, geloofde zij hem blind. Ik beloof hetu, sprak zij, uitgezonderd aan Max. Niemand uitgenomen, 0 zei Monk op vasten toon. Ik ken Max, hy zou sterven van schrik, indien liy u zoo plotseling terug zag. Ik zal hem voorbereideu op uw weder zien. Ben ik niet uwe besto vriend Ileb ik u niet gered Ben ik niet naar Lontjeu go- gaan om hem te zoeken Beloof mij, dat gij zelfs aan Max u niet zult kenbaar maken, vooraleer ik het u zeg. Bewijs mij door deze belofte nwe dankbaarheid. Maar Gilbertn U Ik verlaDg meer dan dat, Bernice. Ik zal niet eerder rusten, voor ik n aan uw echtge noot teruggeschonken heb. Ik zal lieden uit zenden om hem te zoeken, maar ik heb geen hoop hem te vinden hij zal op zijn tijd wederkeeren. De eenige belooning, die ik ver lang is dat ik zelf u aan hem lean voorstellen, als hij komt. Daarom beloof mij hem uwe identiteit niet te verraden, al stondt gij voor hem. Belooft gij mij dat 0 Bernice deed het. U Zweer het Bernice, 0 sprak Monk. Zweer mij. dat, als ik leef, gij mij veroorloven zult de eerste te zijn. die verklaart dat gij dezelfde markiezin van Chetwynd zijt welke de vorige week begraven werd zweer mij dat gij u zelfs niet aan Max zult kenbaar maken tot dat ik het u toesta. Dit is de heele belooning, die ik verlang. 0 Ik zweer het u Gilbert, 0 zei Bernice vol vertrouwen. Het is slechts eene geringe belooning, u de vreugde te laten, mij aan Max terug terug te scheuken. Daarom zweer ik u voor God te doen wat gij verlangt. 0 En nu uwe persoonlijke aangelegenhe den. Ik beb boeken eu audere zaken voor u meegebrachtkan ik u nog ergens mede van dienst zijn 0 F. L. ontleende oen 10 Juli 1896 de som van 550 fr. tciugbetaalbaar in 25 jareo, en ging hiervoor eene levensverze kering aan hij betaalde maandelijks 4,50 fr. Den II Maart 1901 overleed hij en had lot dien dag hij de maatschappij 252 fr. en 34,08 fr. voor de eerste premie der levensverzering gestort. Zijne weduwe was niet alleen van verdere betaling ont slaging, maar trok nog 21,74 fr. als over schot. Zooals men ziet uit deze voorbeelden is deze instelling allernuttigst en in staat om aan de werklieden die er gebruik wil len van maken veel ouderstand en welzijn te verschaffen met hun op eene gemakke lijke wijze eigenaar van hunnen haard tc m ikec. Mochten ze allen het begrijpen en er profijt uit trekken. dienstdoende Apotheker: Zondag lé Juli 1901, Mr Renneboog, Nieuwstraat. Gaat en ouderwijst allo volkeren en ik zal met u zijn tot het einde der wereld, rei Christus tot zijne apostelen. Tegen Petrus zegde Hij de poorten der hel zullen de Kerk die Ik op u bouw nooit overweldigen. 0 M ermaleo zagen wij alle helsche plan nen in 't werk gesteld, zooals folteringen, vervolgingen en dwang om de Christenen tot afval te brengen. Iu de eerste eeuwen waren zelfs de geloovigen genoodzaakt in onderaardsche holen te verblijven, maar nooit kon men zeggen dat men het getal christenen kon verminderen, integendeel een der hevigste vervolgers was iu dien tijd gedwoDgen te zeggen het bloed der martelaren is het zaad van nieuwe chris tenen. Nu gebeurt weêr hetzelfde met de ver volging der kloosterlingen in Frankrijk. Wanneer zij daar geene goede werken meer mogen stichten trekken zij naar andere landen waar men ze met open armen ontvangt. Een amerikaansche Pro testant schrijft naar eene liberale gazet van Parijs «Uwe verjaagde paters, broeders en nonnen, worden hier allerbest onthaald. De zusters van den H. Viccentius geven hier onderwijs aan meer dan 3.000.000 kinderen I)e broedcrc hebben er ook bij honderdduizenden. En dan denken de Vrijmetselaars dat zij de Kerkjl van Christus kunnen schaden door hunne slechte wetten. Die wet tegen do kloosterlingen zal alleenlijk voor gevolg hebben dat het be dorven of verrotte Frankrijk nog lager zal vallen in zedeloosheid eu er de misda den nog merkelijkor zullen vermeerdereu. Evenals men in Duitscbland de wet tegen de Jesuieten hoeft ingetrokken zal men binnen weinige jaren de kloosterlin gen in Frankrijk terug roepen, men zal ze bidden en smeeken hunne liefdewer ken opnieuw te herberginnen. Rprfpnpprpn Sommige men- MkeucnGeren. schcn bebboo van 'ie kunst wezenlijk het bandje. La Justice sociale, orgaan van de Heeren Carton on Renkiu, schrijft 23 Juni De kiezer heeft de legerlasten niet 0 gaarne. Hij bemint ook de belasting uiet. Nochtans de belastingen zijn er noodig en de legerlasten zijn hel niet 0 min. - Zulke redeneering is een ware ezelarij. Inderdaad. Wat is er in kwestie Niet het leger af te schaffen. Dat wij zekere legerlasten moeten dragen, ieder een neme dat aao. Maar de kwestie is hoeveel in welke mate Zie, heeren, dat is de vraag. Gij wilt meer soldaten gij wilt de krijgslasten nog verzwaren I Wij roepen genoeg sol daten. te voel zelfs do lasten moeten verminderen. Wij willen geene overdrevene krijgs lasten en wij vinden dat het huidig leger meer dan de summum verbeeldt. Gij roept vermeerdering onze kreet is vermindering:. Wat komt ge dus razen over het onont beerlijke van de belastingen. Hoe fijn Do belastingen zijn ontont- beerlijk. Dus ook alle. alle militaire lasten 1 O Renkin komt dat van u Dat is van de gehalte van den schrijver die iemaud als socialst uitgeeft omdat hij republikein is Geene ezels rodeneeringen, niet waar. Gij moet dat aan de specimens van geuzen overlaten die beweren niet goddeleos te zijn on toch de mogelijkheid der mi rakels loochenen, die beweren dat de mensch vrij is en toch een rein stoffelijk wezen 1 I I Als 't u beliefc, heeren, zijt logiek en aanziet uwe lezers als geen Balaamspeor- deu. Laat dat aan de geuzery over I Denkt gij, dat Max een jaar weg blijft 0 Minstens vijftien maanden. n Ik kan slecht piano spelen, zei Bernice; ook mijn Fransch laat te wenschen over. Wat dunkt u, Gilbert, indien ik dit jaar vlij tig studeerde 0 u Dat is eene goede gedachte om uwen geest te ontwikkelen en bezig te honden. Zou ik u eene Fransche onderwijzeres bezorgen, die u in hare moedertaal, muziek en andere scboone kunsten onderwijst n Dat is mijn wensch, Gilbert; Max zal verwonderd over mij zijn, wanneer hij terug komt. n Wanneer de Fransche onderwijzeres komt, ware het wellicht beter den naam Gwellan geheel weg te laten, n zei Monk. Wat dunkt u, indien gij u juffrouw Bernioe Gwijn noemdet? n Bernice willigde in. Een Fransche, zeer ontwikkelde en beschaafde dame, de weduwe van eenen giaaf, die om politieke redenen was gevlucht en doodarm geworden was, kwam na^r Mawre-Castle. De volgende dagen en weken werd door de markiezin druk gewerkt. Zij studeerde met ijver en maakte groote vorderingen, bekwaam de zich in piano en zang en ontwikkelde dc talenten, haar door God geschonden, Oncjertusscheu .leefde Monk te Londen in weelde en genothij kende geen andere zorg, Crisis in de Gentsche katoennij verheid, Wij lezen in het Fondsen blad Sedert eeüigen tijd gaat het slecht in de katoenweverijen in zoover dat zelfs de meeste fabrieken geene zes dagen per week meer werken. Die werkvermindering treft fabrikanten en werklieden, maar deze laatsten op de gevoeligste wijze, daar zij van den dage- lijkschen arbeid leven moeten. De neringdoende burgerij gevoelt den weêrbots, want als de werkersklas geen geen geld heeft, kan ze niet koopen. Geen wonder dus, dat die droeve toe stand druk besproken wordt en dat elkeen de vraag stelt waarbij komt dat Hoe laog gaat dat nog duren Veel is er reeds opgegeven als oerzaak van slechten tijd men steekt bet op den opslag der kolen of van het ruw katoen, of op de al te groote voortbreogst, enz. De groote oorzaak is echter de opstand der Bokseis in Coina cn do oorlog die er uit voortgevloeid is. Teogovolgn van dien oorlog, is natuur lijk de handel in Caina gestremd, en dat is van groote beteekenis. China telt immers 4 tot 500 miljoen inwoners, meer dan heel Europa als al die meuscben niets of maar weioig meer koopeü, dat: moet dat eenen overgrooten iavloed hebben op de voortbrengers. Het eerste waarop de menschen sparen in slechten tijd, is op kloereD, dus op weefsels en dat is het wat nu ook gebeurd is, daar China niet meer kocht, of liever dat er geene goederen meer binnen kon den. Het zijn de Amerikanen die de voor naamste invoerders zijn in China tenge volge vau den oorlog, heeft de crisis eerst en vooral in Amerika gebeerscht er lig gen daar voor het oogenblik meer dan twee miljoen spillen stil. De Eogelschen leveren ook in China, en ze koopen in België om naar China te leveren, waar zij do Bslgische weefsels als engelsche doen doorgaan. Bijgevolg als zij niet meer kunnen leveren, dan moeten wij niet meer werken. Daarbij trachten de Amerikanen nu elders binnen te gerakeu, en doen alzoo de concurrentie aau de Europeanen. Zooals meu duidelijk ziet, het groote kwaad zit in den Cuineeschen oorlog en ook een weioig in dien van Zuid-Afrika, maar zooveel niet. Als de Chineesche oorlog eindigt, zal men ginder weêr koopen en dus van hier moeten trekken. R-jcds komt er verzach ting, daar de oorlog zijn einde schijnt te te naderen. In twee fabrieken van Gent werkt men reeds de volle week. Zooals men ziet, is de oorlog altijd eene algemecne ramp, zelfs voor landen waar hij niet heerscht. dan zich het leven recht aangenaam te ken enkele uren van den dag bracht hij door op het kantoor van Scosby en Neumann. Zoo verliepen de vijftien maanden, sedert de markies van Chetwynd zijn vaderland ver laten had. Gilbert Monk begon ongerust te worden eu Sylvia wachtte met ongeduld. Op zekeren dag kreeg hij een telegram van Sylvia. De inhoud was u Sanders heeft he den oen brief van Chetwynd ontvangen. De lord is te Genua op zijne terugreis naar Engeland. 0 XXI. EENE NIEUWE KENNIS. In de schilderachtige haven van Genna lag op e$n ruwen dag in de maand Maart een sierlijke boot voor anker. Het schip behoorde aan een ltaliaansch gezelschap en stoomde naar Marseille. Aan het eene einde van het dek stonden de passagiers, Italianen, eenige Frauschen en een Engelschman. De laatste was de markies van Chetwynd. Hij leunde over bakboord en beschouwde het landschap, alsof hij het in zijn geheugen wilde prenten. Do kapitein, die uaast den markies stond, keek met zichtbaar ongeduld naar het strand. Wat scheelt er aan, vroeg de lord in VELDBLOEME1V. Te midden in 't graan en in 't koren, Bezijden van grachten en voren, Daar wassen de bloemeu van 't veld De wind streelt hun lieflijke kopjes, De dauw legt zijn lavende dropjes, In 't kelkje dat licht overhelt. En komt er storm of regen, Het graan dat beschut er hen tegen Ze wordeD zoo rap niet geveld, Zo groeien, en kleuren en bloeien, Geen zonue hoe fel kan ze schreien, De lachende bloemen van 't veld. Al zijn zo niet schoon lijk de rozeo, Ik heb ze toch lief en verkozen, En 'k zie graag hun wezentje staan, Gewiggeld op tengeron teugel, Dan blauw of blank als een engel, Zoo v rooi ijk in 't gel uwe graan. En komen de maaiers beu maaien, Ze vallen met 't koren in reien, Als Zomer naar 't zuiden weêrsnelt. Maar komt bier do Lente weèr woeieDl Dan groeien, en kleuren en bloeien, Er weer nieuwe bloemen op 't veld. J. J. het ltaliaansch, "verwacht gij iemand?» "Ja, een Engelsch heer ik zal nog vijf minuten wachten. Ha, daar komt hij. 0 Lord Chetwynd keek ook naar de kust. Hij zag een groote, mannelijke gestalte aankomen, die gebiedend eenen booteman wenkte om hem naar het schip te roeien. Nauwelijks was hij op het dek of het schip zette zich in beweging. Lord Chetwynd betrachtte zyn landsman mot levendige belangstelling. Hij scheen een zeer aanzienlijk man van omstreeks de veertig. Chetwynd las in zijn gelaat de sporen eeuer felle smart. Beiden zwegen eenige oogenblikken, daar na opende Chetwynd het gesprek door eene opmerking over de schilderachtige landstreek. Gij zijt dus ook een Engelschman, n zei de vreemdeling. Ik dacht hetuw gelaat verraadt uwe nationaliteit. In de laatste tien en vijftien maanden heb ik weinig Engel se hen gezien wij-Zijn ook de eenige verte genwoordigers van Engeland aan boord. n Lord Chetwynd bevestigde dit de belang stelling in zijn landgenoot begon te vermeer dereu en stelde hem voor zieh wederzijds bekend te maken. Met genoegen. Ik ben Tempest en keer van eene lange reis nit China en Tartarye in Engeland terug. (Wordt voo'rtgeset.)

De Denderbode | 1901 | | pagina 1