Drama in den lichtstoet. Afbeuling van paarden. DAVIDS-FOIVDS. Taal- Handelsonderwij s EEN EN ANDER. Komt te verschijn Kunt Ie verschijner AALST Allerhande niem Een wagen in brand. Paniek onder de toeschouwers. Redding. Een slachtoffer. Het laatste nummer van den dag van vrijdag was de tweede uitgang van den lichtstoet te Antwerpen. Als men het schoone weêr en de ophef, die den eersten uitgang maakte, nagaat, kan men oordeelen welke volksmenigti zich in de straten verdrong. Van af zeven uren was het op heel den weg van den stoet een reusachtig mieren nest, een gewemel en een gedrang, waar van men zich moeilijk een denkbeeld vor men kan. Dit was vooral het geval in smallere straten onder welke namelijk de Kathe- lijnevest, waar de stoet rond half 10 pas seerde, toen hij op zijn schoonste was want de twee wagens die bij den inzet ontbraken, die van de Klauwaerts en die van Leopold, waren er sinds dien bij gekomen, de eerste op de Leopoldplaats, de tweede aan de Arenbergstraat. Zonder hinder waren al de groepen en wagens voorbijgetrokken, toen de laatste wagen, verbeeldende sneeuwvlokken, eene fantazie op den winter, bezet met schoone jonge meisjes en vrouwen, schit terend door electriciteit verlicht, welks arcaden met gaas en tul gedrapeerd en gebouillonneerd waren, plotseling vuur vatte, tegenover het huis n° 25, bewoond door M. Berlin, handelaar in eetwaren. Het begon aan een der arcaden, op een plekje van nauwelijks 40 centimeters groot. Maar het liep voort, zoo snel, zoo snel, dat degenen, die het zagen, nauwe lijks tijd hadden om de personen, die in hunne nabijheid stonden, met den vinger te wijzen naar den wagen en te roepen zie eens brand I Eene rilling ging door de menigte. Gaas en tul, katoen vlokken, die de sneeuw verbeeldden, en kleedsels der wintergoden en godinnen, latwerken al wat zich op den wagen bevond, leverde voedsel aan het vuur. In een omzien, minder dan een niet, was geheel dat lichtpaleis, die droom, niets meer dan een vreeselijke brand stapel. De eerste beweging van het publiek was eene beweging van afgrijzen, van zelfbehoud. Immers, elke vonk, die naar buiten spatte, kon op de kleeren der om- staanders vallen, op de hoeden der dames, op hunne lichte zomertoiletten, en daar nieuwe rampen veroorzaken. Doch dit duurde slechts een oogenblik. Het gevoel van menschlievendheid kwam weldra boven en elk snelde nu naar den wagen, om te helpen wat te helpen was. Dit was nu ook weer een kwaad. Het getal helpers was te groot, en hadde een jonge priester, de eerw. h. Jul. Kockx, van Berchem, professor in t seminarie te Hoogstraeten, de politie niet eene hel pende hand geboden om de menigte op afstand te houden, dan zouden de redders elkaar zoodanig verdrongen hebben, dat misschien geen enkel der figuranten ge red zou geworden zijn. De mannelijke figuranten, en dezen die niet in banden of beugels vast waren, hadden reeds het gevaar kunnen ont vluchten. Doch hooger zaten of stonden er nog anderen, wier leven in gevaar was. Toen kwam een lid der maatschappij Leopold met eene leer toegesneld. Hij plaatste die langszijde tegen den wagen, rukte twee meisje los van hunne plaats en wierp die naar beneden, waar zij door het volk opgevangen werden. Doch de gevaarlijkste redding moest nog plaats hebben, die van het jonge meisje dat daar, anderhalve verdieping hoog, onder eenen gekleurden en met sneeuwvlokken bezaaiden mantel, troon de, schitterend in hare schoonheid en... klatergoud. Arme godin 1 Uw roem is uwe dood De ongekende redder plaatst thans de leer van achter tegen den wagen. Hij klimt omhoog, maar zijn gewicht doet de troon, waarop het meisje zit, bezwij ken en de godin wijkt, valt voorover, te midden van den brandstapel, gevolgd door den held, die haar poogde te redden. Het schouwspel is vreeselijk en over treft alles, wat men zich verbeelden kan. Geen mensch daar in de nabijheid, die zich niet het koude zweet over het gelaat voelde stroomen geen mensch die geen kreet van angst laat hooren, wanneer die twee daar van de hoogte in den vuurpoel storten. Nieuwe redders snellen nu toe, die de twee ongelukkigen er uit trekken en het ongelukkige meisje brengen in het huis Berlin, waar zij de eerste zorgen ont vangt. Terwijl de toegesnelde pompiers, onder de leiding van commandant Schee pers, kapitein Kinart, luitenant Roelens den brandenden wagen bluschten, hou den de geneesheeren Broes, Ciselet, Van den Broeck, Neeckx, Dockx en Geets zich met het slachtoffer bezig. Het meisje is vreeselijk gesteld. Een harer voeten is verkoold. Hare beenen en geheel haar lichaam vormen slechts ééne brandwonde hare hoofdha ren zijn verbrand, hare lippen zijn weg en het gelaat heeft geen menschelijken vorm meer. Toch verliest het meisje geen oogen blik hare tegenwoordigheid van geest, noch het bewustzijn. Moeder Moeder roept zij aanhou dend, terwijl men haar in de wieg der pompiers legt, om haar naar het gasthuis over te brengen. Zoo helder is haar geest, dat zij dit zelfs opmerkt wanneer men haar onder de poort doorbrengt daar ontsnapt haar de kreetOch, ze brengen mij naar 't gast huis De geneesheeren omringen haar, zoo dra zij in de operatiezaal is gebracht en men poogt te weten wie zij is. Zij weigert haren naam en hare woon plaats op te geven, uit vrees dat men dan hare moeder zal doen komen. Eindelijk toch bekent zij Maria 's Heeren te heeten, geboren te Sint-Truien, op i5 December 1884 en woonachtig Beeldekensstraat 160. Zij is eene kleermaakster, die voor hare moeder werkte en reeds ten derde male voor de maatschappij Leopold op den praalwagen prijkte, zonder vergoeding en uit pure kunstliefhebberij. Na de eerste verzorging werd zij in een pijnstillend bad gelegd en kon men haar nog eenige woorden doen spreken. Zij gevoelde dat zij sterven zou. De eerw. heer Kockx had dit overigens voor zien en had haar reeds van 't begin af de absolutie gegeven. Zoodra men hare identiteit kende, werd de politie van hare wijk per telefoon ver wittigd en weldra was ook de moeder met het treurige nieuws bekend. Deze snelde aanstonds toe en te midden van eene ge weldige zenuwcrisis wilde zij zich op hare dochter laten vallen. Met moeite kon men dit beletten en het tooneel was zoo hartroerend dat al de aanwezigen tranen in de oogen hadden. Maria 's Heeren herkende haren vader aan zijne stem. Ook hare zuster, die nog niet lang getrouwd is, waren aanwezig. MM. Van Kuyck en Baeyens waren ook aanwezig, toen dit tooneel plaats had. Ten 4 '^uren is de vader teruggekeerd. Het meisje was toen sinds een kwaart uurs overleden. De vader viel neêr als een steen toen hij dit vreeselijk nieuws vernam. Nadere bijzonderheden. Maria 's Heeren werkte voor hare moe der. Haar vader is koffiehuisbediende. Twee harer zusters zijn getrouwd nog een jonger broerken woont met haar bij moeder 't huis. De moedige redder, waarvan wij hoo ger spraken, is M. Frits Hagens, jaloe ziemaker, wonende Dambruggestraat, g5. Hij verklaart, twee meisjes van den wagen gezet te hebben de derde had er reeds langs den anderen kant, geholpen door den politieagent Van Oosten, kun nen afspringen. Door den druk zijner leer tegen den troon, was deze op zij geweken, zoodat Maria ook op zijde viel, niet in, maar naast den wagen. Hagens, de leer voe lende vallen, kon, eer hij in het vuur neêrkwam, op zij springen en zoo zijn leven redden. Hoe nu het ongeluk veroorzaakt is, moet door een technisch onderzoek wor den uitgemaakt. Er wordt daar veel over gezegd, en 't ware veel beter er niets over te zeggen. Het eerste policieonderzoek, geleid door M. Van Oosten, zal veel licht in de zaak brengen, daar hij in de onmiddelijke na bijheid van den wagen zijnde in de gele genheid was om een der meisjes en an dere personen van den wagen te helpen. Het meisje zat met een sangelband in de lenden, aan het latwerk vastgeriemd, om te beletten dat zij door het schokken haar evenwicht zou verliezen en vallen. Denkelijk heeft zij, door schrik overmand, den band niet kunnen losmaken. Het is eerst, toen deze gedeeltelijk verbrand was, dat zij door rukken en schokken zich kon loswerken, op het oogenblik dat haar troon onder den druk der leer bezweek. Men begrijpt hoe de leden der Leopold terneergeslagen zijn. De begrafenis van het meisje heeft maandag plaats gehad, op de kosten der maatschappij. Het tijdschrift Onze Beste Vrienden, orgaan der maatschappijen van dierenbescherming,teekent verzet aan tegen den aangekondigden internationalen raid en schetst in som bere kleuren de afbeuling waarvan, in die soort van loon wedstrijden, de arme paarden de slachtoffers zijn. Het slot van zijn artikel, waarbij wij ons ten volle aan sluiten, luidt als volgt Voor 23 Augustus werd aangekondigd een internationale raid tusschen Brussel en Oostende een loopstrijd voor be reden paarden op eenen afstand van 135 kilometers, meer dan 26 mijlen Het is eenige jaren geleden dat zulke loopstrijd plaats had in Duitschland de paarden, welke onderweg niet bezweken, zijn in een alleréllendigsten toestand aan gekomen, en dat ten koste van overgroot lijden Verscheidene heeft men moeten slachten Te allen kante werd protest aangetee- kend tegen dit wreede sportspel. En zulk verderfelijk voorbeeld wil men in België navolgen Wij verzetten ons krachtdadig tegen dezen wilden en wreeden loopstrijd. Wij teekenen verzet aan namens de wet, die de wreede daden jegens de dieren straft. Wij teekenen verzet aan namens de beschaving en de menschelijkheid. Het is wreed, dat men, door middel van zweepslagen, zonder eenige noodzake lijkheid, het laatste greintje krachtdadig heid uit een arm paard hale. Hebben wij niet reeds te veel wreede schouwtooneelen Duivenschietingen, kampstrijden met blindgemaakte vogelen, hanengevechten en dergelijke meer Er bestaat genoeg wilde onbeschaafd heid, genoeg barbaarschheid. Ja, meer dan genoeg voor de eer van ons land I HOOFDBESTUUR. Zitting van 7 Augustus 1902. Er wordt gehandeld over de vragen, ingezonden door de afdeelingen van Tielt, Zomergem en Aalst, alsmede over de vraag van den heer Bestuurder der Beroepsschool Sint.-Jan Berchmans, te Luik. Verscheidene vragen, strekkende om boeken en vlugschriften aan de leden van het Davins-Fonds uit te deelen, worden van de hand gewezen reeds herhaalde lijk werd beslist dat het Davids-Fonds geene andere schriften kan verspreiden dan degenen, welke het zelf heeft doen ter perse leggen. Afdeelingen, die een hulpgeld vragen, kunnen dit onmogelijk bekomen wanneer zij de voorwaarden niet vervullen, welke tot het toekennen van eene premie ver- eischt worden. Aangeboden handschriften en liederen worden onderworpen aan het oordeel van den keurraad. Een door kanunnik Martens nagelaten werk en het ie deel van de Geschiedenis der Bouwkunst door Alf. van Houcke zullen vóór het einde van 1902 ver schijnen. De ENGLISH CLUB (Langemunt, Gent), richt de volgende leergangen in ZONDAG Engelsch (lager) van 910. Engelsch (middelbaar) van 89. Engelsch (hooger) van 1011. Engel sche Handelscorrespondentie van 11 12. Allemand (inférieur) de 1011. Alle- mand (moyen) 1112. Allemand (supérieur) dc 89. Alle mand (correspondance) de 910. Fran£ais (lager) van 1011. Franfais (middelbare) van 1112. Franfais (hoogere) van 910. Han delscorrespondentie van 89. Nederlandsch (lager) van 1011. Ne- derlandsch Handelsbriefschrijven, van 1011. Handelsrecht, van 1011Handels- rekenen, van 10 11 Boekhouden van 910. Men kan zich van nu af, per postkaart, laten inschrijven en mits toezending (op gezegeld papier) van 0,60 fr. aan den bestuurder, een certificaat van inschrij ving bekomen voor een abonnement op den spoorweg tegen verminderden prijs. De jacht in 1902. De voorspellin gen zijn voortreffelijk. De haas zal overvloedig zijn in de pro vincie Antwerpen, in het centrum en 't zuiden van Brabant, in Luik en in He negauw middelmatig in Vlaanderen Limburg, Veel konijnen ondanks den verdelgings oorlog de vermindering is enkel merk baar in Namen, Limburg en Luxemburg. Wat meer everzwijnen in Luxemburg en Namen. Goed jaar ook voor de ree bokken. De herten verminderen voortdurend. Voor het pluimgedierte is het jaar ramp vol geweest. De lentevorst heeft veel nes ten patrijzen en fezanten vernield. Het Vlaamsch in Frankrijk. Drie meiers van het arrondissement Hazebroek die van Rubroek, Ochtezeele en Zemer- zeele zijn, bij besluit van den prefekt, voor eene maand in hun ambt opgeschorst, om wetens en willens het bestuur in dwa ling gebracht te hebben door te bevesti gen, in strijd met de waarheid, dat de catechismus, in hunne gemeente, in 't Fransch onderwezen wordt, terwijl dat onderwijs voortdurend in het Vlaamsch wordt gegeven. De Fransche republiek vervolgt dus hare Vlaamsche onderdanen in hunne taal en wij, Belgische Vlamingen, zouden aan ons vaderlandsch gevoel geene lucht mogen geven, uit vrees van aan die dwingelanden te mishagen. Leve de vrij heid Tegen wratten (werten.) Als een eenvoudig en goed middel tegen wratten, welke zoo menige blanke hand ontsieren, wordt het sap aanbevolen van eene alge- meene verspreide plant, namelijk van Chalidonium Majus meer bekend onder den minder deftig klinkenden naam Stinkende Gouwe. Die plant groeit in Europa overal, bij muren en heggen of op steenhoopen. Zij bloeit van Mei tot September. De bloemen hebben vier gele kroon- blaadjes, twee kelkblaadjes, welke bij aanraking spoedig afvallen, en lange ste len. De vrucht is eene lange, rechtop staande peul. De hier en daar behaart stengel wordt 1 meter hoog soms no^ hooger. Het liervormige blad is fijn, aan| de achterzijde blauwgroen en ook be haard. Bladen, stengel en wortels van de Stin kende Gouwe bevatten een geel melkach tig sap, dat vergif is ofschoon niet erg en een leelijken geur heeft en vroe ger in de apotheek werd gebruikt. Dat sap nu is, onder andere, door zijne bijtende kracht, een goed middel om wratten weg te maken Wie eenige weken lang eiken avond de van te voren afgekrabde wratten met een druppel van dat sap besproeit, zal die wratten weldra voorgoed zien verdwijnen. Voor de kleermakers. De jaarlijk- sche prijskamp, uitgeschreven door de maatschappij der Meester-Kleerinakers van Brussel, zal van den 10 tot 14 Sep tember plaats hebben. Al de Belgische kleermakers kunnen er aan delnemen. Er zijn voor 2000 fr, prijzen te winnen. Inschrijvingen van 1 tot 3 September, Inlichtingen te bekomen op het Sekreta- riaat, Parkberg, i5, Brussel. De toestand der Koningin is nu weêr zoo goed, dat zij vrijdag den bloemen- oorlog heeft kunnen bijwonen en zaterdag in haren rolstoel eene wandeling door de straten kon doen. Een troost. De officiëele vertalers van den Belgischen Moniteur, van welke wij reeds zoovele koddige vertalingen hebben aangehaald, kunnen zich troosten met de gedachte dat zij het niet alleen zijn die groote kemels schieten. Dat blijkt uit een reglement op de jacht, in EIzts Lotharingen afgekondigd en waarin onder andere te lezen staat Het is van 1 Mei tot 1 Juni verboden te jagen op sneppen, trapganzen, wilde zwijnen en andere water- of moerasvogels. Het is eveneens verboden de eieren van bovengemelde vogels weg te nemen. Wilde zwijnen die eiërs leggen In 't leger des Heils. Wij hebben- gemeld dat 4000 leden van het Leger des Heils eene vergadering zouden houden te Koekelberg. Hun orgaan De Oorlogskreet, had groot reklaam gemaakt voor die vergade ring. Heele huisgezinnen maakten deel van den stoet zingende lofzangen op de voos van Funiculi funicula en Mieke Pijpekop, zegt de XXe Siècle, met bege leiding van grooten trom, tuba en hoorns, 't Moet schoon geweest zijn Nieuw catholiek bisdom. In Noorwegen wordt de oprichting van een nieuw catholiek bisdom verwacht, waar toe de apostolische vicaris Mgr Fallize, bij den H. Stoel het voorstel heeft ge daan. In de laatste tien jaren is het aantal catholieken in Noorwegen verdritdub beid. Nog al een bewijs van het verval der Roomsche Kerk, niet waar armtierige Dendergalm Oude postzegels. 't Was dezer dagen feest in hei seminarie van Luik het werk der oude postzegels, in 1891 begonnen voor de stichting van christene dorpen in Congo, heeft van toen af tot het einde van dees schooljaar eene som van 100,000 fr. opgebracht. Meer dan 5oo millioen oude postzegels zijn daarvoor moeten verzameld en verkocht worden. Een vliegenregen. Een zonderling feit heeft zich vrijdag te Brussel voorge daan. 's Namiddags werden de talrijke wandelaars gekweld door eene vlieg met tamelijk lange zeer doorschijnende vleu gels en zeer kort lijf. Vooral in het lager gedeelte der hoofdstad was het een echte vliegenregen en zij lieten zich gemakke lijk vatten. Met duizenden en duizenden werden er onder de voeten der wandelaars ver trapt. De geleerden zijn het nog niet eens óm te bepalen hoe die eigenaardige vlieg jes, eene soort welke men hier zelden ziet, eensklaps op Brussel, vooral in de drukste straten, zijn neêrgevallen. Op de binnenplaats van het stadhuis krielde het en men heeft ze daar met eene lans van de waterleiding het riool inge- spoeld. Hier te Aalst vlogen er duizenden en duizenden rond de spits des torens van de Sl Martinuskerk en des Belforts en een gróót gedeelte viel ten gronde. Ze geleken best aan gevleugelde mieren. Kolen in de Kempen. Men weet dat, op de eigendommen van graaf de Merode, te Westerloo, op 600 meters diepte, een dikke laag kolen werd gevon den. Over het algemeen hebben de boringen in de Kempen al de verwachtingen over troffen en de Antwerpsche Kempen zou den bepaald rijk aan kolen zijn. De eenige schaduwzijde aan het schoo ne tafereel, zegde een ingenieur, is de moeilijkheid van exploitatie. Niet alleen zijn de koollagen diep gelegen, maar men kan ze slechts bereiken, na waterhoudende lagen te hebben doorboord, welke aan zienlijke werken van uitpomping zullen vragen. Maar, besloot de ingenieur, men moet voor de uitgaven niet achteruitgaan, als de koollagen den rijkdom bezitten, welke men beschrijft. en te verkrijgen ten bureele van De I derbode BENEDICTU3' KALANDEI Almanak van O. L. Vrouw van Affligem vc>r 't jaar O. H. 1903 144 b!i Veschillige platen, boeiende verki anedoten, zedeschetsen en raadgeving enz. Prijs 30 centiemen. Vervioegde Moeshovenierderijj dan 25 De Troye, gediplomeerde tuinbouvj voerdei dige te /spelaere. Prijs één frani. verkrijgen ten Bureele van De Dbsj bode. 0 Creemboter. Mails Woensdag 20 Oogst 45 kilogrammen ter ma Prijs fr. 2,60 tot 0,00ps toestan< is hij ni door e« verzorg V ongelul spreekv bevestif woensd van Vli kevorse tram kt verschr den aai dat de dat mij 's A andere nen te jonge zich or man h te verv zulke uit dei volg werd. Het is, hee overle 2 dagt Bertei haar t; res wc brach tol in ze eri geluk van n statie zoov werh scho velei loop eng den kc Stempels. Alle soorten stempels en alle benoodigheden r bekomen ter boek- en steendrukker^ Den Denderbode. Abdij Affligem. Zaterdag* om half zeven, is Zijne Hoogweerdii i Mgr. Vander Stappen, hulpbisscho: Mechelen, in de eeuwenoude al Affligem aangekomen en werd kerkgebruik solemneel aan den der kerk ontvangen door de hc weerde Prelaten van Affligem en Mi. beek (Holland) en de kloosterheeren] abdij, 's Avonds om acht uren, bracr koninklijke harmonie Sinte-Cecilia Hekelgem een puike serenade aan Hoogweerdigheid, die de uitvo hartelijk bedankte en in zonderheid oud-studiecollega, den heer A. V« ghen, Gemeentesecretaris van Hekel; en Voorzitter der Harmonie. Alhc het te voorzien was dat de processie dag met het H. Wonderbeeld van gem niet zou kunnen uitgaan, toch de deelnemers van Goyck, O. L. Vi Lombeeck, Aalst en andere gemc talrijk opgekomen. Om negen uren ving de bisschopj mis aan, waaronder Dom Benedictus\| Schepdael, van V. L. Vrouw Loml en Don Remaclus Siaens, van Lai de H. priesterwijding ontvingen, 's dags om twee uren, deed Mgr Van Stappen de pontificale Vespers, wai onmiddelijk de processie had moeten gaan doch, door het ongunstig wede! tot spijt van de aanzienlijke menigte de kerk vervulde, mocht de stoet plaats hebben. Om drie uren celebreerde de hc weerde heer Abt van Merkelbeek het tificaal Lof, waarna de fanfarem schappij van O. L. V. Lombeek e koninklijke harmonie van Hekel j hunne schoonste muziekstukken in heiligdom uitvoerden. Zaterdag avond rond 9 uren, voorbijgangers, dat in de schoenenfabi van M. Devers, Constantinopelsb te Sl Gillis, brand uitgeborsten was. Zij gaven het alarm en de toegesnt pompiers begonnen het reddingsv Na 2 uren arbeid was het vuur uitgedc nadat het door vernieling der magaziji bureelen, werkplaatsen en eene meni koopwaar voor omtrent 200,000 fr. sc de had aangericht. Vitriool. Een schrikkelijk triooldrama heeft woensdag avond Harmoniestraat, te Sint-Jans-Molenb in opschudding gebracht. Over eeni tijd had een mecanicien, M. P., 33 ji zijne vrouw verlaten om met eene ande zekere Catharina D., 40 jaar, die haren echtgenoot gescheiden was, in huis der Harmoniestraat te wonen. Deze laatste, aan den drank verslaafd] maakte van het huishouden op zijn Bf belsch, eene ware hel. Woensdag morgeni! ging zij uit, doch kwam eenigen tijd latei terug met een kom vitriool in de hand. Zijl naderde P., die op een stoel zat en zijnt bottienen aan 't aantrekken was, en vroed hem of hij wat wilde drinken. Op zijl weigerend antwoord wierp zij hem ge heel den inhoud van de kom in het ge-' laat. De ongelukkige werd erg aan het ge laat, den hals, de beenen en de armen verbrand en vluchtte, vervaarlijk van de pijn huilend, de straat op. M. Massart, politicommissaris van het kwartier, kwam toegeloopen, alsook dokter Saint-Georges, die door de geburen ontboden was. De geneesheer bevond dat het slachtoffer brandwonden van derden graad bekomen had en dat zijn linkeroog reddeloos verlo ren is. P. wordt in het gasthuis der ge meente verzorgd. De vitrioleerster is aan gehouden en ter beschikking van het par ket opgesloten. Eene vrouw te Gent, die door haren dronken man mishandeld werd, vluchtte naar boven, om te ontsnappen. Hij volgde haar tot op de tweede verdieping en de vrouw, hem nogmaals ziende naderen, was zoodanig door schrik overmand, dat zij op straat sprong. Haar toestand is zeer gevaarlijk, de man werd aangehouden, doch later wéér losgelaten. Te Hoogstraten moest de slachter Baptist Strybos, eene koei slachten >ij eenen landbouwer. Het vleesch werd door den expert ongeschikt voor het ver bruik verklaard. Naar't scheen leed het dier aan 't miltvuur. De slachter, die eene kleine wonde aan de hand had, werd na het slachten der koe onpasselijk, zijn arm zwol geweldig op, zoodanig dat men ge neeskundige hulp moest inroepen. Zijn

De Denderbode | 1902 | | pagina 2