Zondag 26 April 1903 3 centiemen per nummer 36le Jaar 3799 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en t Arrondissement van Aalst GODSDIENST, HUISGEZIN. EIGENDOM VADERLAND, TAAL. VRIJHEID Geen loting meer w OM ZES MILLIEON Aan P. Daens. Verwereldlijking. Zondagrust. Eerst de Kloosterlingen en dan de Burgers. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag- en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschryving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schryft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUK3 SLUM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3"e bladzijde 50 centiemen. Dikwyls te herhalen bekendmakingen by accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlyk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, 25 April igo3. Tot daar moeten wij komen en dat kunnen wij. want in princiep is de loting afgeschaft. Zij zal het ook feitelijk zijn zoodra het getal vrijwilligers groot genoeg is om in de behoeften te voorzien. Wij hebben een leger van zeken sieikte noo- dig dat valt niet te betwisten, zekere dagen van woeling en oproer hebben het ten duidelijkste bewezen. Heel de kwestie is dees genoeg vrij willigers te vinden om de loting die zoo veel tranen heeft doen vlotien, zooveel wee heeft gtbaard, voor goed van kant te stellen. Er zijn thans aan het vrijwillig dienst nemen groote voordeelen vast i° Eene goede vergoeding. 2° Vele staatsbedieningen worden aan de oudgedienden of voorbehouden of bij voorkeur verleend. 3# Een zeker pensioen als de voor" waarden zijn vervuld. Wij moeten die punten wat breedvoerig bespreken. Doch eerst een woord over den vrij williger zelf. Er zijn er verschillige soor ten de wet onderscheidt er vijf 1) de vrijwilligers van beroep, 2) de vrijwilligers van het contingent, 3) de reserve-vrijwilligers, 4) de vrijwilligers met premie, 5) de opnieuw dienstnemende, 1. Vrijwilligers van beroep. Om als vrijwilliger van beroep aange nomen te worden moet men de volgende voorwaarden vereenigen a. Belg zijn. Bij uitzondering aan dezen algemeenen regel, kunnen ook als vrijwilligers van beroep aangenomen worden de vreemdelingen die militieplich- tig zijn en degenen die het recht hebben de Belgische Nationaliteit te kiezen. B. T-n minste 16 jaar oud zijn en ten hoogste 35 zoo men nog niet heeft gediend of 40 jaar zoo men het reeds heeft gtdaan. De dienst welken de vrijwilliger vol brengt van 16 tot 18 jaar, wordt slechts aanzien als voorloopit:, als een proeftijd. Het is eerst van af 18 jaar dat de vnjwil- willigers van beroep gelijk gesteld worden met de miliciens dat is deze die voor hun lot opgaan betreffende de terug roeping onder de wapens, de verloving en DE VERGOEDING. De jongeling dus die van zijn 16 jaar een diensiiermijn aanneemt zal slechts van zijn i8do jaar de maandelijksche premie kiijgen. c> Wanneer het eene eerste dienst neming betreft, moet men dienst nemen voor den duur van een militietermijn, dat is acht jaren. Het is verdeeld in twee tijd stippen het eerste van den werkehjken 49* Vervolg. Haar echtgenoot ging voort Het is zeer schoon, dn kasteel, daar is niets van te zeggen, het is een prachtige bezitting, voistelijk, ik zal het tegendeel niet beweercn maar wat mij betreft, ik geloof toch dat ik liever in Parijs zou wonen, al was het maar op de vijlde ver dieping. Daar kan men ten minste 's avonds nog naar een koffiehuis gaan, een paitijke biljart spelen en met deze of gene een gesprek voeren. Hij zat nog altijd met den stoof haak de brandende blokken om te werpen en ver volgde Och, gij weet wel, ik kan mij in die groote wcield, waarin wij nu feitelijk geplaatst zijn, niet best schikken, ik ben en btijf een eenvoudig man. Als ik nu eens bedenk dat wij hier een biljard heb ben tn eene speelkamer met schaakspel, whist, triktrak, alle spelen die me-n maar bedenken kan, maar gccne spelers. Wat heeft men er op die manier aan Als wij nu nog maar geburen hadden, maar met die menschen uit Pierrefite is niets aan te vangen. Daar hebt ge bij vooi beeld den burgemeester, dien braven Loruonneau, hij gaat met de kiekens slapen, als hij dienst het tweede van de reservetijd men kan in geval van nood terug onder de wapens geroepen worden en men is verplicht tot de ja arlijksche wapenschouw. Wat nu de werkelijke dienst betreft, de wet bepaalt dat de Vrijwilligers van beroep eerst met onbepaald verlof naar huis worden gezonden na 5 jaar werke- lijken dienst zoo zij teekenden vóór zij 17 jaar oud waren en na 4 jaar zoo zij dienst namen vóór den leeftijd van 18 jaar. De Vrijwilligers van beroep genieten eene groote gunst zij mogen het korps kiezen waarin zij dienen willen, en die gunst wordt niet geweigerd als het maar eenigzins mogelijk is hunnen wensch te voldoen Hunne vergoeding is de hoogste. Te REKENEN VAN AF HUN l8de JAAR ONTVANGEN ZIJ 35 FRANK PER MAAND. 2. Vrijwilligers van het contingent. Om als vrijwilliger van het contingent aangenomen te worden, moet men gehou den zijn deel te nemen aan de loting van de eerstkomende lichting en bijgevolg al de voorwaarden vereenigen die van de miliciens geëischt worden. Wie zich in die voorwaarden bevindt mag vragen in het contingent begrepen te worden en, in dat doel, dienst nemen voor een militietermijn. De dienstverbintenissen van dezen aard worden aangenomen te beginnen van den Imcn October van het jaar waarin die jon gelieden gehouden zijn zich voor de militie te doen inschrijven tot op den dag vóór de loting in hun Kanton. Alhoewel minderjarig schijnen zij geen bewijs te moeten geven van de toestem ming hunner ouders of van de personen welke op hen het vaderlijk gezag uit oefenen. Het uitwerksel dezer soort van vrijwil lige dienstneming is dat degene die dezelve aangaat, geroepen wordt om het contin gent te vormen zonder aan de loting deel te nemen. Zonder de kans der loting te loopen heeft hij uit vrijen wil, een dienst plichtig nummer verkozen. Tusschen hem en de milicien is er SLECHTS DEES VERSCHIL DAT ZIJNE VERCOE DING 3o FRANK PER MAAND BEDRAAGT, ter wijl dit bedrag afhangt voor drn milicien van het wapen waaronder hij dient. Voor de miliciens is de vergoeding bepaald op 25 fr. per maand wanneer de belangheb bende in de troepen te voet dient, en op 3o fr. wanneer hij tot de bereden troepen behoort. Hen wordt de gunst niet toegestaan het wapen te kiezen. Over de andere Vrijwilligers handelen wij in een volgend artikel. Toch wakkeren wij van nu af reeds de jongelieden aan die voordeelen met aandacht te lezen en ze goed te overwegen. De koninklijke serren van Laken zullen voor het publiek open zijn, van half 2 tot half 6, op Zondag 26, Dijns dag 28. Donderdag 3o April, Zondag 3 en Dijnsdag 5 Mei. later op is dan negen ure, dan noemt hij zichzelven een nachtbraker. En de anderen zijn juist eender. Ten tien ure, kan men gemakkelijk met een kanon door de dorpstraat schieten geen nood dat gij iemand raken zult. Wij zijn hier zoo eenzaam of het kasteel midden in de Sahara was gebouwd alleen, altijd alleen. Hij sloeg zijne oogen naar het plafond en zuchtte 't Is jammer. Waar denkt gij aan vroeg zijne vrouw met eene zwakke poging om hem wat op te beuren. Ik zeg 't is jammer. Wat t_" Dat onze neef Sorandal niet hier bij ons wil komen inwonen. Hij blijft liever te Parijs o dat is hem niet kwalijk te nemen. Hij speelt eene prach ïge partij biljard, trouwens, hij is een matador in alle spelen. O 1 als hij hier woonde, dan zou ik mij niet vervelen, dat is zeker. Ja, 't is jammer dat hij mijn voorstel om hier te komen wonen, 0111 iieel te maken van ons g> zin. niet heeft willen aannemen. Maar 't is eenmaal zoo. Hij zuchtte en beukte met vernieuwde kracht op het vuur. Op het hooren van den naam Sorandal had inev. Dorgeur gebet fd, zij zag haren echig- noot schuw ter zijde aan. Bijnazonder het zelf te weten, zegde zij Mijnheer de Opsteller van Den Denderbode. 0 Zoudet gij a. u. b. de goedheid willen hebben in uwe naaste uitgaaf, het vol gende op te nemen Het Land van Aelst geeft in zijne uitgaaf van I2en April een artikel, geti teld K Waarheid en onderteekend P. Daens. In dat artikel zegt hij dat Pater David Fleming, de generaal der Franciskaners van Frankrijk, onlangs het volgende ge schreven heeft 0 Dat de geest van armoede, van ver- sterving 1 n van ootmoedigheid uit vele Fransche kloosters is dat er te veel 11 politiekers, kooplieden en eigenaars schuilden onder 't kloosterlijk habijt, D en dat om die rede de bevolking onge il voelig blijft, zelfs bij de onrechtveer- 11 dige vervolging die de kloosters treft. 11 Ik moet eerst en vooral aan Mr P. Daens zeggen dat de Z. E. P. David Fleming niet alleen Generaal is der Fran- ciskanen Minderbroeders van Frankrijk maar van al de Mindeibroeders die door gansch de wereld verspreid zijn... P Daens die over kloosters en generaals wilt schrijven en op de hoogte zijn van alles wat betrek heeft met kloosters en in dezelve gebeurt, schijnt nog niet eens te weten wat een generaal is. Ten tweede moet ik aan P TWnc vra. gen wanneer, en in w-lke gazet, tijd schrift of boek de Z. E. P. David Fle ming zulks geschreven heeft Dat hij daarop antwoorde, en het aan zijne lezers kenbaar make... maar antwoorden kan hij niet, want de Z. E. P. David Fle ming, generaal onzer Orde, heeft nooit zoo iets geschreven, noch ooit zoo iets gezegd... Ik weet het, de goddelooze gazetten van Frankrijk hebben aan Z. E. P. David Fle ming zulks doen zeggen, liberale gazetten van België hebben dien Franschen artikel overgenomen, juist gelijk P. Daens zijn genoegen vindt in het nu ook te doen.... Maar ik weet ook dat Z. E. P. David Fleming ten hoogsie verwonderd geweest is, dat men hem zulk eene taal toegekend heeft, en dat hij stellig verklaard heeft, nooit zoo iets gezegd of geschre ven te hebben. De verdediging van Z. E. P. David Fle ming heeft in den Univers ii gestaan, de Bien Public en andere catholieke dagbladen hebben den artikel overgeno men... Leest P. Daens misschien de catholieke gaz tien niet of leest hij mis schien alleenlijk gazelten die strijden tegen Godsdienst, die de kloosters willen bevlekken en bevuilen Indien zulks het geval is, dat is eene schande voor hem, hij, die zich altijd durft beroepen op zijne liefde voor Godsdienst.... Leest hij de catholieke gazetten zooals Bien Pu blic waartegen hij dikwijls opg- komen is, en om er te kunnen tegen opkomen moet hij bijgevolg die gazet lezen,., dan is hel nog voor hem eene grootcre schande en oneerlijkheid, nu nog aan Z. E. P. David Fleming eene taal te durven toe kennen, welke Z. E. P. David stellig gelogenstraft heeft, logenstraffing die in a Univers Bien Public en andere catholieke gazetten gestaan heeft... Hecht P. Daens dan meer geloof aan goddelooze en aan liberale dagbladschrijvers dan aan Z. E. P. David Fleming die stellig ge loochend heeft zulke taal gesproken of geschreven te hebben Zal P. Daens de eerlijkheid hebben de lezers van het Land van Aalst wegens zijnen misslag te onderrichten of zal hij ons tponen waar en wanneer Z. E. P. Davit Fleming zulke taal gesproken of gesch even heeft Wij zullen zien... Ontvang, Mijnheer, de Opsteller, de uitdrukking mijner gevoelens van eer bied. P. Innocentius Van de Walle, van de Orde der Minderbroeders. Lokeren, 17'° April igo3. De Patriote doet verslag over een on derzoek, door zijne redaktie ingesteld in de Gasthuizen van Luik, tengevolge der beschuldigingen, tegen de Zusters van het Beiersch Hospitaal uitgebracht, in een verslag in Maart 1899 opgemaakt, door Luikscfae geneesheeren, beschuldi gingen W' lke thans door de liberale en aiA*ialisli&ullo bladen opniou.v worden op gerakeld. Onze confrater, na aangetoond te heb ban hoe nauwgezet en liefdevol de Zus ters zich van hare zending kwijten, komt tot het volgend besluit ci De Zusters zullen nooit de Gasthui 11 zen van Luik verlaten. Geene enkele grief kan tegen haar aangehaald wor- den. Zij ontvangen, in het noviciaat 11 van Coronmeuse, een volledig vakon- 11 derwijs, gegeven door eenen verkleef- den geneesheer, die ze tot hare zending ii voorbereidt. Allen brengen hulde aan d hare liefderijkheid, hare verkleefdheid d en zelfverloochening. De cchtgenoote van M. Laboulie, I socialistisch li l dt-r bestendige Deputa- tie van Luik, heeft eenige dagen gele- den het Engelsch Gasthuis verlaten. Bij haar vertrek deed zij de Zuster roe- II pen die haar verpleegd had en vroeg ii haar wat zij voor haar kon doen. De Zuster antwoorddeEen klein gebed voor mij bidden. d Die oplettendheid van deze vrijdenk- ster toont duidelijk aan welke achting zelfs onze hevigste tegenstrevers voor onze brave Gasthuiszusters hebben. Zulke voorbeelden zijn waarlijk over tuigend. Dezer dagen hebben wij gezien dat, zoowel in Frankrijk als in België, gekende vrijdenkers en socialisten zich zelven en hunne huisgenooten, als zij ziek zijn, aan de zorgen van kloosterzus ters toevertrouwen, liever dan daarvoor een beroep te doen op wereldlijke zieken diensters. Weet gij wat ik in uwe plaats zou doen Nu? Ik zou het neef Sorandal nogmaals voorstellen Dorgeur zag zijne vrouw verwonderd aan. Hij merkte niet op dat zij doodsbleek geworden was. Och kom, zegde hij half twijfel achtig. Hij schoof zijnen zetel wat naderbij en hernam Verduiveld, zoudt gij wellicht reden hebben om tegelooven, dat hij het voor stel zou aannemen, wanneer ik het hem nogmaals deed Met kleurlooze lippen stamelde Mevr. Dorgeur Misschien. En waarom denkt gij dat hij dat zou doen Och, ik heb gisteren avond, na het diner, toevallig eenige woorden van hem opgevangen, die mij op die gedachte hebben gebracht. Ik geloof dat onze neef, al woont hij te Parijs, zich ook tamelijk eenzaam gevoelt en dan, gij weet, hij ver keert in financieele moeilijkheden. Verduiveld riep Dorgeur uit, terwijl hij een klinkenden klap op zijne knie gaf. als ik wist dat hij hei aannam, die b. st« kerel, dan ging ik morgen onmiddellijk naar hem toe. Niettemin schreeuwen en tieren zij dat de Gasthuizen moeten verwereldlijkt wor den en dat men de kloosterzusters moet verbannen uit die gestichten, waar de zieken uit de volksklas moeten verzorgd worden. Zij willen dus aan het volk hunne wereldlijke ziekendiensters opdringen, terwijl zij voor zichzelven en de hunnen de voorkeur geven aan de Zusters 1 Hetzelfde ziet men gebeuren met de scholen. Voor de kinderen des volks eischen die mannen een verwereldlijkt onderwijs, waaruit de godsdienst en zelfs de naam van God streng verbannen zijn. Doch, hunne eigene kinderen zenden zij naar catholieke collegiën en klooster scholen, om er eene goede christelijke opvoeding te ontvangen. Die tegenstrijdigheden zijn wel geschikt om de oogen van het volk te doen open gaan. Daarom is het onze plicht ze te doen uitschijnen en 't volk te doen zien dat het door die grootsprekers misleid en bedro gen wordt. Van 's middags tot middernacht dienst doende Apotheker, op Zondag 26 April igo3, M. Bonner, Bisschopstraat. Niet gekruinde lasteraars. Onder ''"tl titel Een eekruinde Schelm 11 vertelde laagste Nieuws van vrijdag dat, te Lauwin-Planqucs bij Douai, een werk man bijna is vermoord door een broeder- benidictijn, die dan nog zijn hond op den gewonde aandreef, dewelke vreeselijk gebeten werd. De broeder-benedictijn zou op den man geschoten hebben toen deze reeds wegvluchtte. De plichtige is in 't gevang opgesloten. Zóó praatte het laagste Nieuws en zaterdag kwam Vooruit met dezelfde vertelling af, maar hij stelde ze ten laste van een pater. Nu, ziehier de waarheid Alexander Dardé, 45 jaar, mijnwerker, was zonder oorlof in den tiof der Bt-ne- dictijnen gedrongen, waar een Engelsche knecht en geen broeder noch pater dienst doende als hofbewaker en met een geweer gewapend, hem be merkte. De Engelschman, die geen woord fransch kmt, riep den indringer toe dat hij moest heengaan. Deze verstond hem niet en bleef waar hij was, in plaats van te vluchten. De knecht, denkend met een misdadiger te doen te hebben, loste er twee schoten met hagel naar. Dardé werd licht gewond in een arm en in eene heup van hond of beten is geen spraak, en de knecht is hoegenaamd niet gevangen gezet. Ziedaar alles. In plaats van eencgekruinden schelm», is er bij laagste Nieuws en Vooruit dus weêr maar sprak van niet-gekruinde lasteraars. Nu, ga dan, zegde Mev. Dorgeur met zwakke stem. - Meent gij dat waarlijk O gij geeft mij aliyd goeden raad, dat weet ik wel. Als hij hier kwam, dan zou ik nog eens een schoon leven hebben daarbij weet gij wel, dat ik er eigenlijk eene gewetens zaak van maak, om alleen te genieten van een vermogen, waar onze neef ook een deel van toekomt. Ik had zelfs liever ge wild, dat hij maar onmiddellijk de helft t-r van genomen had, die ik hem aanbood, maar hij weigerde. Mevr. Dorgeur, wier moed nu was uitg-put, zonk in haren zetel achterover en bedekte haar gelaat met de handen het was alsof al haar bloed naar het hart terugliep. Dorgeur lette daar evenwel niet op en herhaalde Ik ga morgen naar hem, geen dag later, en dan zullen wij wel eens zien. XIII Het begin van den strijd. Den volgenden dag vo«-rde Dorgeur in triomf Sorandal naar het kastei-l Pierefite. Laatstgenoemde had zich niet lang laten bidden. In het gesprek met Dorgeur had hij voor verscheidene dingen een diepen afke r getoond. Zaken, die hij op touw gezet had, waren, naar hij zegde, alle tegenslagen, Wanneer in Frankrijk de onrechtveer- dige wet tegen de Kloosters gestemd werd, schaften de Franschen en zich weinig in, 't was immers maar tegen de paters en nonnen. Men moest maar met weinig doorzicht begaafd zijn om te voorzien dat het weldra de beurt zou worden der wereldsche be volking. En reeds is het hare beurt geworden en het schijnt maar een begin te zijn. De Fransche Kamer, samengesteld in overgroote meerderheid uit liberalen, vrij denkers of francs-magons en socialisten heeft eene belasting van 4 ten honderd gestemd op de levensrznten die boven dc 400 frs beloopen. Wie dus een pensioen verkregen heeft van fr. 1.65 daags zal die nieuwe belas ting moeten betalen. Een huisgezin dat van eer. pensioen van 1000 fr. moet leven, zal 40 fr. te betalen hebben, zonder de andere lasten die altijd vermeerderen en nooit verminderen bezon- derlijk als er geuzen aan de kas zitten. 't Is eene belasting op den ouderdom op de spaarzaamheid van lieden die voor den ouden dag hebben gezorgd. Moest ons catholiek ministerie derge lijke belasting voorstellen ge zoudt de liberalen hooren schandaal schreeuwen maar nu zwijgen zij er over. Waarom Omrlut tp ia howonrlerinjf «taan voor de Fransche godsdiensthaters en vervolgers van priesters en kloosterlingen wiens voor beeld zij hier in België zouden willen naleven hij was ontmoedigd, uitgeput, hij ver klaarde dat hij den strijd naar rijkdom en aanzien opgaf en dat hij niets liever wenschte dan een rustig familieleven. Nu hem dit ten tweede male zoo gul werd aangeboden, wilde hij niet langer aarzelen. Lieve vrouw, zegde Dorgeur toen hij het salon binnentrad, waar Mevr. Dorgeur zich bevond, hier is onze neef, die ons h>-t groote gmocgen wil doen, bij ons te komen inwonen. Sorandal boog voor de vrouw des huizes en zegde Wees overtuigd, mevrouw, dat ik de uitnoodiging van uwen echtgenoot niet zou hebben aangenomen, wanneer M. Dorgeur mij niet uitdrukkelijk verzekerd had, dat dit plan uwe volle goedkeuring wegdroeg. Mevr. Dorgeur wist dat haar echtge noot met Sorandal zou terugkeeren, zij had dus den tijd gehad zich op de ont moeting voor te bereiden. Alleen de bleekheid, die haar gelaat had overtogen, bewees dan ook de diepe ontroering, waaraan zij ten prooi was. Zij vond den moed Sorandal de hand toe te steken en met zachte, maar goed verstaanbare stem te zeggen Wees we kom hier, mijnheer. Ik dank u, mevrouw,sprak Sorandal terwijl hij de ijskoude hand van de dame even drukte. Te Namen. In de zitting van den gemeenteraad hebben twee liberale raads leden, wier mandaat in October eindigt, hun ontslag gegeven. Vooruit noemt hen 0 vermomde cleri- calen, omdat hun ontslag de anti-catho- lieke meerderheid vernietigt en de catho- lieken nu de meerderheid in den raad krijgen. Het zijn dezen dus, die de stad nu uit de financieele moeilijkheden moe ten trekken, waarin de liberalen haar ge stoken hebben. In het collegie blijft de meerderheid liberaal. Dat dubbel ontslag heeft eene bijzon dere reden. Ten gevolge van de afschaf fing der speelhuizen staat d« stad Namen voor een tekort in hare begrooting en moeten er nieuwe lasten gestemd worden. De liberalen spraken van 3oo,ooo fr. nieuwe lasten, terwijl de catholieken ver klaarden dat zij met i5o,ooo fr. de zaken konden regelen. De Naamsche liberalen zijn zoo vast overtuigd dat de catholieken beter de stadsfinanciën kunnen besturen, dat zij door dat dubbel ontslag zich zelve in den raad in minderheid gebracht heb ben om aan de catholieken de gelegen heid te geven van alles in orde te bren gen. 't Is voorwaar eene schoone hulde aan het bestuur der catholieken gebracht. Nu behoort gij tot ons gezin riep Dorgeur vroolijk uit en hij klopte hem op den schouder. Eensklaps viel het hem op hoe bleek zijne vrouw was. Wat scheelt er aan vroeg hij haar. Zijt gij ziek Het is niets, antwoordde Mev. Dor geur, terwijl zij zich tot eenen glimlach dwong, een weinig hoofdpijn, anders niet. Ik heb dezen nacht slecht geslapen. Het overige van den dag werd besteed om Sorandal op het kasteel in te richten. Het kasteel was zeer groot en er waren meubelen in overvloed. Dorgeur liet spoe dig voor zijnen neef eenige vertrekken in orde brengen, gelegen op de eerste ver dieping en met afzenderlijken toegang. Want, voegde hij er ter opheldering bij, ik wil dat gij hier zoo vrij en onbe lemmerd zult zijn, alsof gij in uw eigen huis waart. Gij kunt uitgaan en thuis komen als gij wilt, dat gaat u alleen aan. Ieder zijn eigen zaken. Sorandal verzocht hem, zich toch niet zioveel moeite te geven, hij verzette zich zelfs tegen de weelde waarmee hij hem wilde omringen. Dorgeur was meer en meer verrukt over zijnen neef, hij wenschte er zichzel ven geluk mee, dat hij hem eindelijk had overgehaald, op Pierrefite te komen wonen. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1903 | | pagina 1