Zondag 19 November 1905 5 centiemen per nummer 579te Jaar 5791 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Zwarte Bedelaar. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Schoolkwestie. D E Ditjes en datjes. Florence- Angèle. Zondagrust. DE DENDERBODE Pit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgendon dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 6 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschiijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zyn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQllE •(JD1H. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen «p 3ë® bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemds landen zich te wenden ten bureele v, n dit blad. AALST, 18 NOVEMBER igo5 't Is nog zoo eeuwig lang niet geleden om zich nog te herinneren dat de roode pacha Anseele zegde De liberale scholen zonder God zijn kweeknesten voor socia listen. Die zwaarwichtige beschuldiging is nooit door de liberalen weêrlegd gewor den. De socialisten hebben dus vrede met het officieel liberaal onderwijs. Menigmaal bekenden hunne voornaam ste d.igladen dat de Staatsscholen, alhoe wel voor verbetering vatbaar, volkomen naar hunnen wensch zijn dat zij, socia listen. in volle gerustheid den htdon- daagschen toestand mogen bijtreden. En onze liberalen gebaren als of die beschuldiging hun onbekend ware. Zij volharden integendeel in hunne iever- zucht ten voordeele van 't officieel onder wijs, tn werken onverpoosd om alle an dere scholen en vooral de vrije catholieke te doen verdwijnen. Nochtans onze liberalen kennen genoeg zaam de waarheid over de beoordeeling van pacha Anseele aangaande hunne ge liefkoosde scholen. Wat ze ook weten, 't is dat het socialism eens gevaarlijke partij is voor de veiligheid en 't behoud der hedendaagsche samenleving. Maar onze liberalen zijn door hunner, godsdiensthaat zoo zeer verblind dat zij het opperste belang van volk en vaderland er aan slachtofferen. Zij willen dat men de toekomstige geslachten op den rooden leest schoeie 1 Het oordeel dat de socialisten over de officieêle scholen in 't algemeen vellen is beteekenisvol. Wat zijn de leerstelsels der socialisten Voor hen bestaan noch vrij heid van geweten, noch vrijheid van godsdienst, noch vaderlandsliefde, noch eerbied voor onze nationale instellingen, noch huwelijkswetten, noch persoonlijke rechter Wanneer dus de socialisten vrede heb ben mot de officieêle liberale scholen, dan moeten ze wel de overtuiging hebben dat hunne leerstelsels er verspreid worden 't zij rechtstreeks, 't zij onrechtstreeks. Het is dus onbetwistbaar dat de scho len waar de roode leerstelsels worden verspreid veel kwaad stichten voor gods dienst, vaderland en samenleving. Zij huichelen dus onze liberalen, zij die de roode partij der algemeene wan orde door hunne scholen steunen, wan neer zij met schoone woorden bevestigen dat zij het vaderland hoogachten en zijne welvaart betrachten. Geen mensch met gezond verstand be gaafd kan er anders over oordeelen im mers huichelaars zijn zy wier daden met hunne woorden tegenstrijdig zijn. i3® vervolg. Sinds dien tijd, inderdaad, bad hij voor kapitein Lefebvre eene grenzelooze ge hechtheid aan den dag gelegd. Hoedanig ook de bevelen van den kapitein mochten zijn, Neptunus volvoerde ze met de nauw keurigheid van een automaat. Die orders beoordeelen had hem eene dwaasheid toe geschenen, ze niet uitvoeren eene mis daad. Ondanks die volkomen zelfverlooche ning en die onbeperkte verknochtheid was Neptunus er zeer fier op vrij te zijn. Met de kinderlijke naïeveteit aan zijne gelijken eigen, begreep hij, dat van een recht geen gebruik maken niet gelijk staat met het niet te bezitten. -Hij ver heugde er zich in, dat op den dag, waar op hij het zou willen, alle banden voor hem verbroken zouden zijn. Daarbij was hij echter vast besloten, dien band nimmer te verbreken, dewijl hij dan den meester zou hebben moeten verlaten, dien hij boven alle anderen op aarde liefhad. Tusschen kapitein Lefebvre en hem was de gehechtheid overigens wederkeerig. Kapitein Lefebvre stelde in zijn neger Neptunus een onbegrensd vertrouwen. Ouders Als de socialisten luid verkon den dat de liberale scholen, socialistische kweeknesten zijn, dan is 't hoogst noodig dat de brave menschen op hunne hoede wezen 't Is in de school dat de opkomende geslachten gevormd worden en dus de toekomst des vaderlands en der huisge zinnen wordt voorbereid. Uit dien hoofde is 't noodzakelijk dat men de liberale han delwijze kenne, opdat men ze overal on verpoosd tegenwerke de beste tegen werking is de heerschappij van 't libera lism verhinderen, 't is te zeggen, altijd en overal, in de kiezingen, de liberale can- didaten te bevechten. Dus overal Weg met de liberalen en hunne roode en groene bondge- nooten TRAMLIJN. Zou de kweslie der tramlijn Aalst-Terjoden«Denderhautem- Ninove Jan in den vergetelhoek gescho ven zijn De onwil van 't Gemeentebestuur van Erembodegem kan de studiewerken toch niet verhinderen aangezien het Gemeen tebestuur van Denderhautem besloten heeft, in zittingen ig Juli igo5, een ge deelte te zullen "dragen van 't aandeel der Gemeente Erembodegem in de studie kosten in evenredigheid van haar eigen aandeel. De Stad Aelst deed het ook. Men zou waarlijk zeggen dat men zich in de kuip der Gemei r.tc Erembodegem bitter weinig bekommert met de belangen en de welvaart van hunne medeburgers van de wijk Terjoden. Toch niet te ver wonderen. Terjoden is een half uurtje gaans verwijderd van de kerk van Erem bodegem en de Terjodenaars komen er zelden. De kwestie eener parochiale kerk te Terjoden ligt ter studie 't ware, vol gens ons, ook noodzakelijk er eene Ge meente te stichten mits, toevoeging aan Terjoden van behuisde gedeelten op de grondgebieden der Gemeenten Nieuwrr- kerken, Haeltert, Welle, en Denderhau tem. DE VRUCHTEN DER LIBE RALE POLITIEK. Er waren in Frankrijk meer dan 160,000 klooster lingen, waaronder 3o,ooo mannen en i3o,ooo vrouwen. Zij onderwezen, zonder kosten voor den Staat, meer dan 3 millioen kinderen Zij verzorgden zonder kosten voor den Staat, meer dan 110,000 zieken, gebrek- kelijken of ouderlingen Zij hadden, zonder kosten voor den Staat, meer dan 65,000 weezen opgeno men Er waren meer dan 120,000 boetzus- ters in de toevluchtshuizen bestuurd door nonnen. Zonder kosten voor den Staat, pasten de kloosterlingen duizenden krankzinni gen op. Hij zou hem zonder aarzelen zijn dier- baarsten schat ter bewaring gegeven hebben. En nochtans verborg hij voor hem een geheim. Kapitein Lefebvre badFlorence-Angèle tot zijn ongeluk gezien. Hij had genegen heid voor haar opgevat en korten tijd na den dood van Gillie hare hand gevraagd. Staatskundige beroeringen versmooren het gerucht van persoonlijke zaken. De kapitein zou overigens vele beschuldi gingen hebben kunnen hooren zonder er aan te gelooven. In zijne kiesche oplet tendheid omringde hij dc geoorloofde be zoeken, die hij in de woning van Florer.ce- Angèle aflegde, met geheimzinnigheid. Gewoonlijk verhetNeptunus hem nooit, maar dewijl de kapitein hem zijn wil te kennen gegeven had op die uren niet ge volgd te worden, hield de neger het zich voor gezegd. Neptunus, inderdaad, was geen goede bediende in den geest van die van Euro pa, die soms hun meester met geweld willen dienen. De wil van zijn meester was voor hem een volstrekte wet. Hetgeen dc kapitein aan Neptunus ge lastte, deed hij zoodat, indien de kapi tein tot hem gezegd had Dood mij 1 het twijfelacntig is of het lange mes van den neger rustig in zijn gordel ware blij ven steken. In de geheele Kaapstad was kapitein Lefebvre misschien de eeuige, wien het En de Fransche liberalen en socialisten hebben al «lie edelmoedige zelfsopofferin- gen weggejaagd. Gevolgen Overgroote lasten voor de financiën van dat goddelooze Frankrijk I Ziedaar, lieve lezers, hoe men een land naar den afgrond leidt I Vergeet het nietde Belgische liberalen en socialisten bewonderen dat vuil werk en hun vurigste wensch is de gelegenheid te hebben hetzelve na te volgen Opent dus de oogen 1 Abonnementen van veertien en vijf dagen. Gelijk wij reeds gezegd hebb;n, hebben onze achtbare Senateurs en Volksvi rtegenwoorJigers. hun beste gedaan om de abonnementen van veertien en van vijf dagen, ook geldig te doen zijn op de spoorwegen der bijzondere com pagnies. Wij hadden reeds het genoegen te mel den dat hunne pogingen gelukt zijn, en dat de Minister van spoorwegen de on derhandelingen ter zake, tot een goed einde heeft gebracht. Nu heeft M. Liebaert laten weten dat de maatregel vroeger zal in voege komen ^ls men wel dacht, te weten reeds met eersten December aanstaande. Nogmaals een hertelijke dank en een levendige gelukwensch aan Gekozenen en Minister Echte liberalen De Petit bleu stelt vast dat, terwijl de liberalen van Diest gunstig zijn aan een verbond met de socialisten, die van Thienen dat verbond verwerpenom reden van plaatselijke politiek. Welk zijn nu de echte liberalen, die van Diest, of die van Thienen. Het woord is aan de Dendergalmers. DE FORTEN VAN ANTWER PEN De toegevingen, onder opzicht van forten en militaire werken, zijnde volgende kortbondig vermeld i° De regeering zou de militaire uitgaven bren gen van 108 miljoen op 48 miljoen. Van deze somme zou nog moeten afge trokken worden den opbrengst der gron den van de forten welke moeten verdwij nen. Dat zou, daar in 't nieuw Antwer pen, een zeer dure grond zijn, die ook verscheidene miljoenen zal opbren gen. a° Om tot dien uitslag te geraken, zou de regeering verzaken aan de verster kingen rond Dendermonde zou zij de forten weglaten in het gewest dat onder water kan getrokken worden zou zij ook het fort van Blaasveld uit haar plan laten vallen zij zou eindelijk, voor nu. niets vragen voor het vernieuwen der bewape ning. De loting op één dag. De proefnemingen, gedaan door de regee ring, om bij middel van eenen algemee- nen lotingsdag, de wallebakkerijen te verminderen, hebben een goeden uitslag opgeleverd. Dien ten gevolge zal men op dien weg voortgaan en heeft de Minister reeds de gedrag van Florence onbekend was. Hij achtte haar deugdzaam Florence, die door zijn onderscheiding gevleid was, was van manieren veranderd en spande haar betooverende schoonheid als een sluier tusschen hem en de waarheid. Laat ons er bijvoegen, dat de kapitein zeer gemakkelijk te misleiden was. Uil sluitend bezig met zijn militairen dienst, bezocht hij aan de Kaap niemand dan Florence en als zij wilde kon Florence zich als een engel voordoen. Zij braken den ring volgens het Creool- sche gebruik en daar het burgerlijk huwe lijk tusschen hen dubbel onmogelijk was, uit hoofde der minderjarigheid van het meisje en omdat de kapitein te midden der steeds ernstiger wordende tijdsom standigheden, er aan wanhoopte de toe stemming zijner chefs te bekomen, huw den zij in de kerk, niet in het geheim, doch zonder feestelijkheid of praal. Om een of andere haar alleen bekende reden had Florence-Angèle voor haren nieuwen echtgenoot haar eerste huwelijk en het bestaan van het kind van Gillie Brown verzwegen. Toen zij dan ook voor de tweede maal moeder werd, was de kapitein daarover uitermate verheugd en werd zijn genegen heid voor zijn vrouw nog grooter. Florence daarentegen werd droefgees tig haar gril was voorbij zij herinnerde zich den kleinen Alfred, die ver van haar opgroeide en gevoelde slechts onverschil- Gouverneurs verzocht, de Afgeveerdigden aan te duiden, die geroepen zijn, de loting in de cantons voor te zitten. De Minister heeft ook gevraagd, eenen datum voor de loting «laar te stellen, maar de verschil- lige pleegvormen zullen noodzaken, dien datum te bepalen na den 2 Februari. Kieareclnmen. Dat onze liberalen niet heel vies zijn gevallen wat aangaat de inschrijving van zekere lieden op de kiezerslijsten, is blijkbaar. Zoo zien wij dat de inschrijving wordt gevraagd van jannen die tot zware boet straffelijke straffen zijn veroordeeld ge worden en dus onwec-rdig kiezer te zijn. Wij hebben vragen van inschrijving ge zien van lieden veroordeeld wegens dief stal, misbruik van vertrouwen, aanslag tegen de openbare zedelijkheid en ver krachting, opstand tegon de politie, ge- weldadigheden enz. En van dat soortje willen ze liberale kiezers maken Proficiat 1 wij laten u dien bucht, ge moogt ze hebben.... DENDERGALM die decatho- lieken 't verwijt toebracht, van, door de viering der zilveren Jubelfeest der cath. scholen, oude koeiën uit den gracht te halen, zegt ons dat hij dit voorbeeld uit wederwraak gaat navolgen. Aangenomen, Armtierige, wij zullen u verwachten en u desnoods te woord staan. Gij zult eindigen zegt ge, Armtierige, met de aanhaling der getuigenissen in het schoolenkwest afgelegd. Goed zoo... Wij zullen dan ook onze oude doos eens openen en nieuwsgierig zijn te vernemen of er alleman wel in zijn schik zal meè zijn. Onzijdigheid. De zeer onzijdige Journal des Instituteurs, die beweert zich met geene politiek te bemoeiên en enkel over de vakbelangen der onderwijzers te spreken, zegt in zijn laatste nummer Gelukkiglijk zal, in Mei aanstaande, de regeerirgsvorm van broeders en nonne- kens met den bezem weggevaagd worden. Zeer onzijdig, zooals men ziet. En de mannen die dat schrijven durfden M. de Trooz, Minister vao binnenlandsche za ken en openbaar onderwijs uitnoodigen hun onzijdig congres te Luik onder zijne bescherming te nemen, doch M. de Trooz heeft ze, wel terecht, wandelen ge zonden. Vrijheid van denk wijze. Wij gaan nog eens de vrij heid nemen ons met de bespreking des vcrslags van den Voorzitter der Aalster- sche liberale Associatie, heer Notaris De Windt, onledig te houden Op 't voorplan van 't liberaal program ma zal onder anderen, zegt de heer Nota ris, in blauwe letteren prijken VRIJHEID VAN DENKWIJZE. De vrijheid van denkwijze die ons, zegt hij, door de Grondwet wordt gewaar borgd, moet men veroveren om niet ge dwee en slaafsch te kruipen voor hen die ligheid voor het tweede kind. Te gelijker tijd veranderde de oppervlakkige gene genheid, die zij voor kapitein Lefebvre gevoed had, eensklaps 111 afkeer. De na tuurlijke opvoeding kent daarvoor geen enkel geneesmiddel. Korten tijd voor die geboorte was de burgeroorlog openlijk uitgebarsten en bijkans overal begonnen de opgestane negers de overhand te krijgen. De Kaapstad, twee malen aan de op standelingen overgegeven, was ten prooi aan de grootste wanorde. Alle administra- tiën waren in de war alles wat de kapi tein kon doen. was in de kerk, door, getuigen, de geboorte van zijn zoon te doen bevestigen deze wijze van inschrij ving had nog wettelijke kracht in som mige plaatsen. De acte werd opgemaakt voor denzelf den priester, die het huwelijk ingezegend had en dezelfde getuigen bekrachtigden die verklaring met hunne handteckening. Het was een bediende van Florence en een mulat met name Lafleur, bijgenaamd Narcissus, dien zij de vrijheid gegeven had ten einde hem voor dat doel ie kun nen gebruiken. De kapitein deed zich een afschrift van die acte geven en het kind werd buiten Je stad bij eene negerfamilie besteed. Eenigc dagen daarna ontving de kapi tein, die met de troepen in het veld was, door een bode een brief van zijne vrouw. Hij was van den volgenden inhoud uwen geest en oordeel aan banden leggen.» Want, zegt de heer Notaris De Windt verder cc Wee u, gij vrijzinnige burger, land- bouwer of werkman, die onafhankelijk gebruik wilt maken uwer rechten als Belg, uwer rechten als vrij man om op philosophisch en geestelijk gebied te gelooven wat ge wilt en ook niet te gelooven. Hoe wreed niet waar Zou men niet zeggen dat de oude foltertuigen uit den hoek zijn gehaald en men alle dagen hout klieft voor brandstapels Maar kom, kom wat flauwen kul kraamt ge daar uit, heer liberale voorzitter Maar zeg eens, heer liberale voorzitter, gij de groote chef der Aalstersche libera len, gij in wiens boezem uwe partijge noten van hier en elders, hunne grieven, hun lijden komen uitstorten, kunt gij ons een enkel liberaal aanwijzen aan wien het is verboden geweest op philosophisch of geestelijk gebied ledenken, wat hij wilt Kunt ge ons een enkel liberaal aanwij zen aan wien er verbod is gedaan geweest nog langer vrijdenker, godsdiensthater, papenvreter te blijven Kunt ge ons een enkel liberaal aanwij zen die men tegen wil en dank, gedwon gen heeft zondags Mis te hooren, te biecht te gaan, voorde Kerk te trouwen, zijne kinders te laten doopen, aan de processie deel te nemen, zijn paaschen te houden, berecht en godsdienstig begra ven ti worden Geen enkel kunt ge ons noemen, neen geen enke l, liberale voorzitter, heer Nota ris De Windt. Flauwe kul dus, al die groote woorden over miskende vrijheid van denkwijze. Natuurlijk zal het bovenstaande u weer niet bevallen en wij mogen ons dus an dermaal aan eene bui scheldwoorden ver wachten Maar tot daar toe Wat is een socialist Dal zegt ons een radikaal blad van Brussel in de volgende regelen Al te veel liberalen willen voor liberaal doorgaan zonder het te zijn zij gaan naar de kerk om hunne kinderen te laten doo- gen en trouwen zij gaan er ook voor eigen rekening. Dat zijn al geen libera len. Maar de socialist, dat is de rechte man, dat is een liberaal, een liberaal doordron gen, doorboord, doorvliemd van zijne overtuiging. Volgens die bepaling is de liberaal dus niets anders dan een onzuivere en onvol maakte socialist. Met den tijd verbetert hij en wordt hij geheel socialist. Dat is zijne onvermijdelijke uitkomst, evenals die van zijne partij. Daarover zijn wij het volkomen eens met het radikaal blad. Het liberalism is hel zaad van het socialism en een zaad dat spoedig ontkiemt en opgroeit, 't Is echter goed dat die waarheid niet alleen door ons, maar ook door de vrienden van het socialism erkend wordt. Mijnheer, Ik had gemeend genegenheid voor u te voeden, ik heb mij vergist. Ik betreur het van ganscher harte. Wij zullen elkan der niet wederzien. Ik had verzuimd u mede te deelen. dat ik een zoon heb, uit een eerste huwelijk geboren, waarvan ik niet noodig geoordeeld heb u te spreken, een zoon, dien ik liefheb, omdat zijn vader dc eenige man is, voor wien ik ge negenheid gevoeld heb. Ik neem dat kind mede ik laat u het uwe. De wetten der oude wereld zijn verval len. Gij vermoogt niets tegen mij, dank zij de zegepraal der vrijheid en der rede niettemin behoud ik onze trouwakte. Hij zal in de toekomst aan mijn zoon te pas komen. Wat uw zoon betreft, deze heeft slechts u noodig. Tracht mij niet op te sporen. Ik wil eene scheiding en mijn wil is onherroe pelijk. Gij moet daarom niet boos op mij zijn. Ik belijd den godsdienst der natuur. Vaarwel. De kapitein waande zich de speelbal van een benauwden droom. Hij herlas drie of viermaal de kennisgeving, ijskoud als gold het eene gewone formaliteit en meende krankzinnig te worden. Hij was misschien republikein, inaar hij was soldaat en een rechtschapen man. Zooveel koele onbeschaamdheid verplet terde hem te meer, daar hij tot dusverre Van 's middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 19 November, M. Callebaut, Botermarkt. 1. DENDER BOO E! Twee puntjes voor Zaterdag 1 HOFSTADE.- Zon dag verleden heeft er te Gent eene internationale^ tentoonstelling van Hof- gevogelte plaats gehad. De Sint-Amandsgilde onzer gemeente heeft er deel aan genomen met 15 in schrijvingen. Ziehier de bekomen uitslag: I. Klas der Jonge gouden Braekelsche Hennen. Eereprijs aan Ferdinand De Wita® prijs aan Alfons Bessems 3* prijs aan Ferdinand De Wit 4" prijs aan Louis Moernaut Zeer eervolle melding aan denzelfden Eervolle melding, aan Pros per Heyndrikx. II. Klas der jonge gouden Braekelsche Hanen. Eervolle melding aan Alfons Bessems. III. Klas der oude gouden Braekelsche Hennen, i* prijs aan Louis Moernaut. IV. Klas der Sottegemsche Zwartekoppen. 1* Prijs aan Louis Moernaut. V. Klas der trios (t haan en a hennen), x® prijs aan Alfons Bessems Eervolle melding aan Alois Mertens. VI. Klas der Minorkas (zwarte, jonge Hennen). 2® Prijs aan Alfons Cobbaut. VII. Klas der Minorkas (jonge Hanen). Zeer eervolle melding aan Alfons Cobbaut. De uitslag is dus schitterend, des te meer dat de maatschappij nog maar twee jaren bestaat Op i5 inschrijvingen, i3 behalen een onderscheiding Wij stellen nu de vraag... tot spijt van wie 't benijdt Bloeit de Kiekenbond van Hofstade, of... is hij aan 't vallen Algemeene Bond der Geitenkweekmaatschappijen van het Arrondissement Aalst. Het Bestuur heeft het geë. rd publiek bekend te maken, dat door zijn toedoen, sedert de maand October de volgende Verzekeringen gesticht zijn St-Martens- Lierde, Deltinge, Goefferdinge. Op Zondag, 26 dezer (na de Vespers) zal er eene voordracht gegeven worden te Iddergem op Zondag 3 December, 's morgens te Santbergen, 's namiddags te Idegem.door den algemeene Secretaris van den Bond. voor zijne vrouw evenveel achting als genegenheid gekoesterd had. Eerst wilde hij alles in den steek laten en Florence opzoeken om haar terug te voeren of haar te straffen. Daarna volgde de verachting op den toorn, op de verach ting de vertwijfeling. Zijn leven was voortaan vernietigd hij had in die verbintenis al zijne hoop op geluk gesteld. De tijd, dien hij bij Florence doorge bracht had, kwam hem voor als een ge lukkige droom en het ontwaken was des te wreeder. Een oogenblik meende hij te sterven maar hij had God niet geheel en al verge ten, die hem van zijn geliefd kind sprak en hij besloot voor dit te blijven leven. De Voorzienigheid had er anders over beslist en de kogel van een oprocrigsn neger verkortte den tijd van zijn lijden. Eenige dagen na de ontvangst van dien verpletterenden brief, werd zijn detache ment, aan de boorden van de Groote Rivier gelegerd,door de driemaal sterkere macht der zwarte troepen van Toissant aangetast. De kapitein streed met zijne gewone dapperheid en doodsverachting maar op het oogenblik, dat hij aan de spits zijner soldaten op de half overwonnen negers instormde, werd hij door een geweerschot in de borst getroffen en zonk stervende in de armen vafi zijn getrouwen bediende Neptunus. (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1905 | | pagina 1