Zondag 4 Februari 1906 S centiemen per nummer. 57ste Jaar 3816 Zwarte Bedelaar. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. OPROEP Catholieken. D E MELKERIJ VEETEELT. Zondagrust. Ditjes en datjes. DE DENDERBODE Dit blad Yerschynt den Woensdag en Zaterdag ran iedere week onder dagtee- kening van den volgendon dag. De prys ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frankmet den Post vertonden 6 frank 's jaars, fr. 3-26 voor zes maanden fr. 1-76 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschryving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont- rangen tyn ten laste van den schuldenaar. Mon schryft in by C. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CfJIQlIE SLUM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3* bladzyde 60 centiemen. Dikwyls te herhalen bekendmakingen by accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdar in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele dit blad. AALST, 3 FEBRUARI 1906. Op het oogenblik dat het jaar 1906 een aanvang neemt acht de Bond van catho- lieke en grondwettelijke vereenigingen het zich een plicht, de aandacht van alle, aan het land en zijne instellingen gehech te, goede burgers te trekken op het ge wicht der in den aanstaanden kiesstrijd betrokken balangtn. Groote pogingen worden aangewend om de drie linkerzijden in ééne gezamen lijke actie te coaliseeren. De catholieken hebben niets te vreezen van die coalitie, indien het land er den waren aard van onderscheidt. Het is klaarblijkelijk inderdaad dat de liberalen, om zich de hulp van radicalen en socialisten te verzekeren, tot alle ver gelijken bereid zijn en zij hun reeds, door beteekenisvolle verklaringen, stellige pan den gegeven hebben. De aan radicalen en socialisten gedane toegevingen dragen over vier punten onderwijshervormingen ten doel hebbend een onverbiddelijken oorlog aan de vrije scholen van allen graad intrekking van de hun verleende karige toelagen en schoolaannemingen: onzijdigheid van het officieel onderwijs, noodzakelijk onvaf- tende vijandschap aan het catholieke geloof, dit in strijd met de wenschen van gemeenten en huisvadersvoordeelen van allen aard aan dit onderwijs verstrekt, derwijze dat het eene bevoorrechte plaats verovere. Militaire hervormingen, bestaande in algtmeene dienstplicht, afschaffing van het vrijwilligerschap en, tengevolge daar van, 't zij ecne vermindering van dienst tijd van aard om het lot des legers in gevaar te stellen, 't zij eene aanzienlijke \crhooging der corlogsbegiooting; en ten slotte, afschaffing van de vergoeding der milicianen.die alle jaren aan de arheiders- familiën 14 millioen verschaft. Kieshervormingen, ten doel hebbend het zuiver algemeen stemrecht in alle graden in te voeren, ten einde in het land ei ne voortdurende beweging uit te lokken en in talrijke streker. en gemeenten zekere klassen en zekere belangen op te offeren, ii.stee van meer en meer de eensgezinde ontwikkeling en werking van al de stan den en al de belangen der natie te bevor deren. Financieele hervormingen zich samen vattend in de klimmende vermogensbe lasting en in de verhooging der successie rechten, met het doel, de burgers tc verarmen, de ontwikkeling van den ondernemingsgeest en de vluclit van han del en nijverheid tegen te werken, en aan den Staat voldoende hulpmiddelen te verschaffer, om zijne overheersching lood- as* vervolg. Evenals altijd girg ik naast hem. Hij reikte mij zijne brandewijnflesch en r.oo- digde mij uit eenen goeden terug te nemen. Neptunus, zeide hij daarop, als ik eene vrouw een kind had, zoudt ge dan veel van hen houden. Ik wist op zulk eene vraag niet te antwoordden en ik legdê enkel de hand op mijn hart, Ge zoudt ze liefhebben gelijk gij mij lief hebt. niet waar Neptunus her nam hij. Zij zou u niet behoeven te roe pen, gij zoudt op het geringste gebaar acht geven om haar spoedig te gehoor zamen. Gij zoudt haar bewonderen, zij is zoo schoon 1 Als hij zou glimlachen, zoudt gij hem in uwe gespierde armen nemen, htm wiegen... Hij is zoo frisch en zoo lief I Bij dat tafereel huppelde ik van blijdschap. Ik heb eene vrouw en een zoon, Neptunus ging hij voortbij onze terug komst zult gij ze leeren kennen, zwaar op de bevolking te doen drukken. Bovenstaande hervormingen zijn slechts een begin. De socialisten aanvaarden ze als eene gedeeltelijke verwezenlijking van hun program. Maar zij zien daarom niet af van het overige en door nldus de hand te leenen aan hunne doeleinden, staat de liberale partij hun de leiding der coalitie af, en versterkt hun' vertrouwen in de verwezenlijking van hun anti sociaal plan. Men heeft het overigens aan de liberal *n voorzegdzij zullen de roode vlag volgen of niets zijn. Welnu, de roode vlag leidt tot collectieve eigening van den grond en van de voortbrengingswerktuigen i>, zooals M. Bertrand het herinnerd heeft in eene brochuur van gisteren,'t is te zeggen tot inpalming van alle eigendommen ten voordeele van den Staat. Wij doen dus een beroep op het heele land om de zegepraal der verbonden lin kerzijden onmogelijk te maken. Verschil van meening is onlangs ontstaan in den schoot der catholieke partij over vraag punten, vreemd aan haren oorsprong. Alles laat verhopen dat loyaal afgetee- kende, wederzijdsche toegevingen er een einde aan zullen stellen. Maar wat er desaangaande van zij, boven die vraag punten staat de catholieke zaak, die onaf scheidbaar is van de belangen der natie. Wij vragen aan al onze vrienden, zich te vereenigen voor de verdediging dezer zaak en dezer belangen, de oogen gericht op het vaandel, reeds door zooveel zege pralen beroemd. Wij vragen hun, te ver geten, wat toevallig hen verdeelde, om nog enkel te danken aan wat hen besten dig bijeenbracht en den veldtocht in te richten op al de punten van het grond gebied onder den kreet Voor God en Vaderland De voorzitter Ch. Woeste, staats minister. De ondervoorzitters Th. Léger, sena tor A. Ryckmans, voorzitter der Conser vatieve Vereeniging van Antwerpen. De secretarissen L. Coosemans L. Joly. De secretarissen der afdeeling van arbeidersverenigingen Arth. Legrand H. Lahaye. De schatbewaarder: baron de Béthune, volksvertegenwoordiger. De leden L. De Bruyr., oud-minister; Simonis, eerste voorzitter van den Senaat; graaf de Grünne, senateur De Jaer, volksvertegenwoordiger; Fratys,voorzitter van den Catholieken Kring van Ieperen Pirmez, volksvertegenwoordiger Dohet, id.; Orban de Xivry,senator; Harmignie, ondervoorzitter der Kamer baron Des- camps, senator Duquesne, volksverte genwoordiger; baron Ruzette, id.; Raem- donck, id.; Frappier, voorzitter van de Catholi- ke Vereeniging van Namen E. Drion du Chapoïs, burgemeesiei van Gosselies De Malander, oud volksver tegenwoordiger Frédéric Belpaire, eere voorzitter van den Catholieken Kring van Antwerpen Emile Hennin J. Rollier, provinciaal raadelid J. Schoonheydt. Wij ontvangen het eerste nummer van Mrlkerij Veeteelt (I), een nieuw vakblad, dat als orgaan aangesteld is der Nationals Zuivhlmaatschappij. De stichting van dit tijdstip beant woordt aan den wensch welke dikwijls geuit werd in België een melkerijblad te zien tot stand komen, dat zich bijzonder lijk nut de praktijk der melknijverheid zou bezighouden. 't Is met echt genoegen dat wij onzen lezers zijn programma mededeelen Den melkboer de nieuwe ontdekkingen der wetenschap bekend maken, en hem op de hoogte houden der nieuwe verove ringen en toepassingen die er uit voort spruiten, den vakman de nieuwe stelsels welke 't aanbevelenswaardigst zijn aan wijzen, door alle mogelijke middelen het bedrog te keer gaan, en voortdurend en bestendig, nieuwe wapens opzoeken om krachtdadig aan dien onvermoeibaren vijand te wederstaan, zoo volledig moge lijke handelsinlichtingen aan kooper en vtrkooper bezorgen, zulks is, zijn eerste punt. De opkweeking van het melkvee, zijne voeding, zijne gezondheid, zijne uitkie zing, de zorgen welke aan 't melken als ook aan 't vervoer der melk te besteden zijn, in een woord, al de vraagpunten welke betrekking hebben op de economi sche en hygiënische melkgewinning, stellen een niet minder belangwekkend deel van het programma daar. En dit laatste zou nog onvolledig zijn, moesten de studie der vakbelangen van de melkerij, de werken van onderlingen bijs.and en die van de wetgeving voor de handelsgenootschappen, er in van kant blijven. Dit programma is zeer omvattend de Opstelraad verklaart dat zijn enkele krach ten tot dezes verwezenlijking tekort zou den komen doch dat hij het uiterst ge luk genoten heeft, verkleefde medewer king te ontmoeten van wege uitmuntende geleerden, leeraars, dierenkenners, wel bekende welsgeleerden, ingenieurs, schei kundigen, rekenplichtigen en wel geoe fende vakmannen. Wij zijn zoo vrij te verhopen dat het nieuw vakblad gunstig onthaal genieten zal van wege al degenen die zich, 't zij ook 111 welke hoedanigheid, met de Bel gische melknijverheid en veekweek inla- Buurtspoorweg Herzclc-Geeraardsbergen De heer Graaf de Smet de Naeyer, Minister van Finantién, heeft aan de heeren Woeste, De Sadeleer, de Bethune, Van Vreckem en de Kerchove, den vol genden brief gestuurd Brussel, a6 Januari 1906. Mijn waarde Collegas, Het is mij aangenaam ter uwer kennis te brengen dat ik kom te beslissen dat de Staat voor de helft zal tusschenkomen in het kapitaal van den entworpen buurt spoorweg Herzele-Geeraerdsbergen, ka pitaal vastgesteld tot I,o5o,ooo frs. op voorwaarde dat de Provincie van haren kant voor 1/4 ten minste zou tusschen komen. Ik verhaast mij bij te voegen dat de Nationale Maatschappij, met mijne toe stemming ter studie heeft gelegd het ont werp eener lijn Sottegem. Ninove die de meeste gemeenten gelegen tusschen Ni nove en Herzelï zal bedienen. Aanvaard, mijne waarde collegas, de uitdrukking mijner innigste gevoelens. (g.) Graaf de Smet de Naeyer. Van 'a middags tot middernacht eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 4 Februari 1906, M. De Waele, Kerk straat. Ik zeide niet, dat ik haar reeds gezien had. Wij brachten den nacht door in een door de zwarten virlaten kamp. Den volgenden morgen, juist toen wij op het punt stonden ons weder op weg te b< ge ven, kwam creen koerier uit de stad. Hij was de overbrenger van een brief aan kapitein Lefebvre. De goede meester herkende onge- twijleld een geliefd handschrift want zijne hand trilde van ontroering, terwijl hij de zegel verbrak. Hij las plotseling verbleekte hij. Hij las ten tweede male. De brief ontsnapte aan zijne handen en viel op den grond, Hij raapte hem niet op en keerde als een beschonken mensch waggelende in zijne hut terug. Ik kan lezen, want de goede mees ter had mij een gedeelte geleerd van hetgeen men aan den blanke onderwijst maar ik deed den brief dicht zonder er zelfs een oogslag in te werpen en stak hem tusschen mijne borst. Ik zou liever gestorven dan hem zijn geheim te ont stelen. Toen ik de hut binnentrad, zat hij snikkend met het hoofd tusschen beide handen. Ik ging in een hoek zitten. Ik deelde geheel in zijne smart. Neptunus, zeide hij tot mij, ik wil sterven I Twee tranen brandden op mijne wan gen, maar ik antwoordde (j) Bureel: Waversche baan, 60. Heverlee, (Leuven.) Abonnementsprijs per jaar 5 fr. zonder handelsbijvoegsels 8 fr. met handelsbijvoegsels. Het is goed, meester. Ik heb geene vrouw meer, hernam hij, ik heb mijn geluk en mijne hoop verloren. Ik ben alleen... zij beminde mij niet, Hij zocht in zijne zakken om den brief terug te vinden. Ik bood hem dien zwijgend aan. Hij greep hem met gre tigheid, als had hij gehoopt er andere woorden in te vinden. Toen hij hem nogmaals had doorloopen, zonk hij zijn hoofd zwaar op zijn borst neder. Geef mij mijne pistolen, gelastte hij met eene doffe gebrokene stem. Mijne beenen waren van lood. Ik stond nochtans op reikte hem zijne wape nen terwijl ik het hoofd afwendde. Ik hoordde den haan overhalen. Op dat oogenblik kreeg ik een in geving des Hemels. Heeft de goede meestor ook de herinnering aan zijn God verloren En spreekt God hem niet van zijn kind Hij wierp de pistolen verre van zich af... Arme vader 1 sprak Xavier wat zou hij mij lief gehad hebben 1... Maar wat behelsde dan die noodlottigs brief Ik heb hem gelezen, antwoordde de bedelaar maar ik heb hem niet volko men begrepen. Hij stond op, opende zijn koffer en een brief uit de porte-feuille nemende, waarvan het zilveren plaatje den naam Lefebvre droeg, reikte bij dien Xavier Haters van het kruis Door de godsdiensthaters in Vrankrijk wordt niets meer geëerbiedigd. Het zicht van een kruisbeeld maakt ze razend. De gemeenteraad van Caudebec-lez- Elboeuf had over eenigen tijd, in eene geheime zitting besloten den prachtigen Calvarieberg te doen afbreken op het kerkhof. De zaak werd streng geheim gehouden. Men zocht eenen ondernemer, om het besluit der logemannen uit te voeren doch niet éen wilde zich met dit werk ge lasten. De raadsleden kwamen vrijdag op het kerkhof bijeen, en met houweelen en breekijzers, begonnen zij zelf dc steenen los te maken. Toen het werk ver gevorderd was, werd een reep boven aan het kruisbeeld vastgemaakt, en het kruis omverre getrok ken. Als de liberalen en socialisten hier zul len meester zijn, zull.n wij dat ook zien gebeuren. De genezing van den kanker. In de openbare zitting der Akademie van geneeskunde, zaterdag te Brussel gehou den heeft de professor Van Ermenghem eene, belangrijke meedei ling gedaan, be trekkelijk de genezing van den kanker. Dank aan de opzoekingen van D. Jacobs van Anderlecht, en Dr Gcets van Brussel, is de entstof tot genezing van den kanker ontdekt, doch in de handen van onweten- toe. Het was de brief door Florence- Angèle aan haren echtgenoot gr schreven op het oogenblik dat zij Sint-Domingo verliet. Welk eene gemeenheid 1 mompelde Xavier, en welk eene hardvochtigheid O mijn arme vader heeft wel moeten lij den en dat is mijne moeder Goede meester leed inderdaad ont zettend, hernam do neger. Zijn laatste levensdagen waren vervuld met bitter en wreed kedwezen. Het was niet meer dezelfde man. Ik, die hem zoo vurig, zoo onversaagd gezien had, ik herkende hem haast niet meer. Zijn hoofd was naar den grond gebogen. Dag en nacht dacht hij aan haar. Eindelijk ontfermde de Hemel zich over hem. Het was op de boorden van de Groote Rivier. De zwarte opstandelingen trokken ons tc gemoet men zeide dat Toussaint zich onder hen bevond. De blanken waren vijf-honderd, de zwarten tien duizend. Op dat gezicht scheen goede meester een somber geestkracht in zich te voelen ontwaken. Hij liet den aanval blazen en stormde aan het hoofd der troepen voorwaarts. Het was een vreeselijk en heldhaf- tig gevecht, want mijne broeders zijn ook dapper. Van den vroegen morgen tot aan zonsondergang hielden zij stand, zich op de soldaten werpende, hun dé geweren uit de handen wringende of den, zou dat middel groot gevaar kunnen opleveren* Het mag dus enkel toegepast worden door personen, die volkomen bekend zijn met proefnemingen door D. Jacobs gedaan en die reeds zeer gunstige uitslagen hebben opgeleverd. Zou het waar zijn Zou het waar zijn wat in onze stad dc ronde maakt, namelijk, dat de armtierige Den- dergalm weldra Het VERBOND van verachtelijke nagedachtenis in de liberale ketel zal gaan vervoegen om plaats te maken voor een nieuw blauw orgaantje, De Volkswil Wat moet de armtierige toch verracht worden door zekere libe ralen daar zelfs de voorzitter der liberale associatie deed pleiten dat hij nooit noch gewoonlijk, noch toevalliglijk aan De Dendkrgalm hand of vinger heeft gesto ken.... En dat betwist men dat men is verloochend geworden !..- Ouuf 1 La Flandre libérale, klaagt, dat de invloed der vrijdenkerij nog zoo onbe duidend, zoo onvruchtbaar is. En waaraan schrijft het blad dit toe Hieraan, dat de vrijdenkerij nog te weinig tot vrijleverij leidt dat wil zeggen dat de vrijdenkers neg te veel leven volgens de leerstelsels der christene zedenleer. Ziehier, letterlijk vertaald, hoe het anti-klerikaal orgaan, zijne zienswijze desaangaande uiteenzet De rechtstreeksche invloed van den vrijdenker zal langen tijd nog onmachtig en onvruchtbaar blijven, zoo hij op de baan der vrijdenkerij stilstaat en niet be slist zijne krachtdadigheid aanwendt op het vruchtbaar veld der vrije daad. Waarop wacht hij Is het slecht begre pen menschelijk opzicht kleingeestige zwakheid instinctmatige besluiteloosheid misplaatste verdraagzaamheid overdre ven gevoelerigheid onvolledige ontvoog ding overblijfsel van al te oude banden of weifelende moed, die in zijne handen, de gebaren weerhouden, die zijne nieuwe grondbeginselen hem opleggen en hem nog daden doen verrichten, die zijn ge weten reeds afkeurt. De grootste mate van geluk zal hij genieten, predikt la Flandri, die rondom zich de meeste banden zal hebben gebro ken dat wil zeggen, die 't meest naar eigen zin zal geleefd hebben, alle ver plichtingen en voorschriften met de voe ten tredende, n Ziedaar de onafhankelijke zedenleer in al hare eerlijkheid 1 Leven lijk de dieren 1 Stichtend en aanbevelenswaardig, niet waar MAAR... MIS 1 De eerste weduwe moest 85o fr. betalen 1 De tweede deed men 1000 fr. leggen I De derde betaalde 750 fr. De vierde 85o fr. I Ouders wier zoon gedood was, moesten 5oo fr. aan de roode advokaten afdokken 1 Die koolmijnramp, in plaats van bij die socialistische advocaten een beete compassie op te wekken, bracht hun dc ronde som op van 3g5o fr. I DRIE DUI ZEND NEGEN HONDERD VIJFTIG FRANKEN I 1 hunne tegenslaardcrs in hunne gespier de armen verstikkende. Herhaaldelijk gelukte het hun de geregelde en aaneen gesloten gelederen der Franschen te ver breken, maar dan snelde goede meester toe. Zoo dikwijls hij kwam toesnellen vloden de verschrikte zwarten. Men zou hem aangezien hebben voor die godheid van den oorlog, die onze vaderen voor stelden met een reusachtige knots strij dende en alom dood en verschrikking verspreidende... Mijne broeders werden overwonnen. Hunne lijken bedekten de oever der rivier. Zij redden zich zwemmende of verdwenen tusschen de slingerplanten die de ranke stammfin der hooge plataan- boomen omstrengelen. Goede meester wilde niet, dat men ze vervolgde maar op het oogenblik, dat hij daartoe bevel gaf, klonk een laat ste geweerschot achter den zoom van een koffieaanplanting en viel goede meester door een kogel in volle borst getroffen neder... De bedelaar zweeg, door die herinne ring overweldigd. Met gebogen hoofd en gevouwen handen staarde Xavier voor zich op den vloer. Ik ontrukte een soldaat zijn sabel, hernam de zwarte, cn vloog het bosch in. Ik had tot dusverre nooit medege vochten, maar toen ik bij goede meester terugkeerde, droop de sabel van bloed, Zegge meer dan het vierde, dus MEER DAN 25 TEN HONDERD van de som door die arme dutsen getrokken I VIER DUIZEND FRANKEN ge wonnen op de lijken van arme vermor zelde werklieden I Brrr I 't Is wraakroepend I En zegge dat de socialisten hun eigen dik maken (en dun in de mode) als wij schrijven dat het UITBUITERS van den werkman, ja, VOLKSBEDRIEGERS zijn. Zullen de oogen van het volk eindelijk open gaan T' IS TE HOPEN. De Schapenkop van Lila, Hij Gij weent, Mietje, heb ik u misschien beleedigd Zij O neen, het zijn vreugdetranen, die ik stort. Gisteren zegde moeder tegen mij Gij zijt aoo onnoozel dat zelfs de grootste ezel u niet wil hebben en zie, nu komt gij vandaag en vraagt mijne hand. Ze gaan er op los I ?f I La Gazette van Brussel van x5 Januari 11. kondigt aan dat er hier te Aalst een comiteit komt gesticht te worden samengesteld uit de invloedrijkste hee- ren en werklieden der liberale kliek, met doel het officieel onderwijs te be- schermen dat hier dagelijks grond verliest. Onze gemeentescholen,schrijft men, worden zichtbaar ontvlucht ten s voordeele der aangenomene scholen welke de catholieken in schier al de volkswijken van Aalst hebben ge- sticht. En dan durven de liberalen ons, catho lieken, voorstellen als dompers, als vijan- gen van 't licht, van 't onderwijs. Wij, catholieken, stichten te veel scholen, wij zijn te zeer voor 't onderwijs volgens de liberalen en ze durven ons dompers heeten I?1 Gelden zullen vergaard worden, gaat La Gazette voort, en van heden af verwerft de lofbare initiatief der libe- ralen, uitslagen die weerdig zijn aan- gemoedigd te worden door al dezen die de opvoeding hunner kinders en van dezen der werkende klas ter herte nemen. Wat bewijst dat Dat bewijst dat de overgroote meerderheid der ouders eene door en door christene opvoeding en onderwijs voor hunne kinders verkiezen. Nu, het verheugt ons dat de liberalen zulke bekentenis moeten doen. Ze gaan gelden vergaren, waarom Is het om vrije liberale scholen te stichten Neen, ie zijn tegen de vrije scholen en waren ze meester ze schaften de bestaande af... Waartoe zullen die gelden dan die nen POngetwijfeld om door giften en voor deelen de ouders te bewegen hunne kin ders naar de officieele school te zenden. Een soort van sehoolomkooperij dus... Maar of het bij vele oudeTS lukken zal, dat zal de toekomst leeren. In alle geval 't zal 'nen slag geven. Tous pingres zegde t La Chronique.» Al oordjesbijters wier zakken met een slotje vast zijn I Mij ziende gaf hij een teeken aan degenen, die hem omringden, om zich te verwijderen. Daar zij aarzelden, zeido hiJ Mijne wonde is doodelijk, ik weet het. Laat mij met Neptunus alleen. Ik trad ijlings nader. Neptunus, dus sprak hij tot mij met eene reeds verzwakkende stem, ik vermaak u mijn zoon, gij zult zijn vader zijn Gij zult dit vrouw zoeken, die zijne moeder is, verstaat gij Gij zult haar zoeken tot gij haar vindt. Bij getnia van ouders moet dat kind fortuin bezitten en zijne moeder is rijk. Zult gij mij gehoor* zamen Ja, meester, antwoordde ik, Zult gij u# leven aan het kind toe wijden Ja, meester. En gij zult zijne moeder zoeken Ik zal haar vinden, meester. Zeg my haar naam. Hij wilde spreken zijne krachten begaven hem. Evenwel kon hij mij nog de plaats noemen wuar gij besteed waart. Wat den naam uwer moeder betreft, hij kon die niet meer uitspreken en blies den laatsten adem uit, na mij een papier toe- gerijkt te hebben, dat hij van onder zijne kleederen te voorschijn haalde. De neger stond op en opende opnieuw den koffer, waaruit hij een tweede papier nam, (Wordt voortgezet.)

De Denderbode | 1906 | | pagina 1