Zondag 22 April 1906 3 centiemen per nummer. 37ste Jaar 5838 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. De uitslagen Pensioenwet. zonderlinge verdwijning BETOOGING AJUIN. Ditjes en datjes. DE DENDERBODE Tit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgendon dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. 1-75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CHIQUE 8UUII. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. i-00Vonnissen op 3a# bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota* rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemd9 landen zich te wenden ten bureele vaa dit blad. AALST, 21 APRIL 1906. De heer Ridder de Gellinck d'Else- ghem, Volksvertegenwoordiger van Audenaarde behandelt in eene belang rijke studie de uitslagen der pensioen wet van 10 Mei 1900. Onze geachte lezers zulleu zich door de uittreksels welke wij uit dit werk knippen, kunnen overtuigen dat de pensioenwet die wij aan hetcatholiek Ministerie te danken hebben, geene facadewet is gelijk de driekleurige car- telislen het beweren. Ja, zij zullen zich kunnen overtuigen dat het eene wet is waarvan de weldaden altijd meer en meer zullen gewaardeerd worden naar gelang het Belgische volk het nut der pensioenwet zal begrijpen en willen deelachtig zijn in de aanzienlijke toe lagen die de Staat. Provincie èn soms Gemeente ter beschikking stellen van al dezen welke in hunne oude dagen een pensioen willen genieten. Aan hen die zonder onderzoek alles weten te beknibbelen en af te keuren, wat onze catholieke Regeering tot stand bracht, zullen wij ras de toene ming of vermeerdering van het getal der nieuwe lyfrentboekjes, onder oogen brengen. In 1888, had men slechts 368 nieu we boekjes uitgegeven 915 in 1889, en dank aan eene ernstige propaganda, zien wij in 1890 hun getal tot 1,750 stijgen. Van af 1891 tot 1895, bedragen de jaarlijksche cijfers der aansluitingen van 3,643 tot 5,790. Het vertrouwen neemt toe daar zij bestatigen dat de toelagen alle jaren vernieuwd worden en nietverminderen, stellen de verstandige menschen belang in deze beweging en het getal nieuwe leden vermeerdert. Zoo is het dat de nieuwe aansluitingen stijgen tot 10,549 in 1896 17,159 in 1897 43,873 in 1898 en 66,712 in 1899. De toelagen moeten ook vermeer derd worden. Zoo zien wij de Regee ring, die van 1891 tot 1894, 20,000 fr. uitgaf, in 1895, 30,000 fr., in 1896, 46,000 fr., in 1897, 100,000 fr. en in 1898 en 1899, 150,000 fr. als aanmoe diging tot aansluiting aan de Lijfrent- kas besteden. Om alleman te overtuigen van den weldoenden invloed der pensioenwet van 10 Mei 1900 over de uitbreiding van den geest van vooruitzicht, zullen wij alleenlijk eenige cijfers aanhalen. Het getal nieuwe aansluitingen,dat in 1899, 66,712 bereikt had, springt ineens tot 136,384 in 1900. In 1901, bed raagt hetzelve nog 133,606; in 1902 tellen wij nog 90,597 nieuwe aansluitingen. In 1903 en 1904 werden respectieve lijk 114,978 en 78,861 nieuwe boekjes uitgegeven. Wat de sommen betreft, die gedu rende de vijf jaren sedert de pensioen wet bestaat gestort werden, ziehier wat ze bedragen In 1900 5,121,056 frank 1901 8,853,414 1902 9,900,404 1903 10,476,321 1904 11,823,401 46,174,596 frank. Behoeft er een beter bewijs van de doeltreffendheid der schoone wet van 10 Mei 1900 Een ander uitslag derzelfde wet is de toeneming van het getal maatschap pijen van onderlingen bijstand tot aan sluiting bij de lijfrentkas. In 1896 bestonden er 232 pensioen kassen in 1897 vermeerdert dit getal met 178 in 1898 met 571 in 1899 met 930 of samen 1,911. Gedurende de twee jaren van af de wet van 10 Mei 1900, zien wij talrijke nieuwe pensioenkassen tot stand 'ko men. In 1900 werden 1,081 nieuwe pen sioenkassen ingerichtin 1901, 1,046. Die studie van den heer Ridder de Gellinck d'Elseghem maakt ons nog meer uitslagen der pensioenwet bekend en wij zullen er in een volgend nr de aandacht op inroepen. Wij sporen onze geachte lezers aan de hierboven aangehaalde cijfers met de meeste aandacht te onderzoeken en wij zijn overtuigd dat zij het groot nut der pensioenwet zullen erkennen en met ons uitroepen dat ze een prachtige perel is aan de kroon onzer Catholieke Wet gevers EENE DE AANGIFTE. Wat plotselinge of geheimzinnige verdwijningen betreft, zou ik u een geval kunnen vertellen, dat, in sommige op zichten, belangwekkender is dan de mees te andere gevallen van dien aard, en geerne wil ik u al wat ik hierbij heb on dervonden medeelen, doch gij moet mij belooven geen onderzoek te doen naar de ware namen ber betrokken personen, want de zaak is geheim. De spreker was Q. een bekwaam, jong detective, bij ons geheele korps al gemeen erkend als de slimste bij het on derzoek naar geheimzinnige en ongehoor de gevallen, behalve M. Grijce natuurlijk die ons allen in ondervinding en scherp zinnigheid overtrof zijne woorden wek ten dus in hooge mate onze belangstel ling. Wij schaarden ons om de stoof en in het vooruitzicht van een aangenaam uur, dat een detective maar zelden geniet, de den wij geerne de gevraagde beloften. En nu begon Q. zijn verhaal, in het aangenaam bewustzijn, dat hij eene ge schiedenis had mee te deelen, die heni nog in aanzien bij ons zou doen rijzen. Ilolleputte en §chollaert. De betooging ter eere van MM. Helle- putte en Schollaert gaat iets buitenge woons zijn. Er is 4500 man ingeschreven voor het volksmaal. 't Is geen kleinigheid! Er zullen nog niet dikwijls zulke banket ten gehouden zijn in ons land. 4500 man Waar gaat men ze plaatsen. In de groote zaal der stad, de Beriotzaal, en verder in de restauratiën. De stoet, die de stralen der stad zal doortrekken, zal op zijn minste 6000 man bevatten, met een dozijn fanfaren en een honderdtal vlaggen en kartels. Er zal den 29" beweging zijn te Leu ven. Die 6000 man, die komen uit alle hoeken van het land, zullen tering en nering brengen. Op zekeren Zondagmorgend, zat ik aan het hoofdbureel toen de deur geopend werd en eene r.et gekleede vrouw van middelbaren leeftijd binnentrad, wier on rustig voorkomen mijne aandacht trok. Ik trad op haar toe en vroeg wat zij ver langde. Een detective, antwoorde zij, ter wijl zij een onderzoekenden blik wierp op allen, die op dat oogenblik aanwezig waren. Ik zou niet geerne hebben dat er over gesproken werd, maar dezen nacht is een meisje uit ons huis verdwenen, en hier zweeg zij, hare aandoening scheen haar te overmeesteren, doch spoedig ver volgd zij met nadruk ik heb iemand noodig om haar op te sporen. Een meisje Welke soort van meis je, en welk huis bedoelt gij met ons huis Alvoreus te antwoorden zag zij mij scherp aan en zegde toen Gij zijt ten jonge man, is hier nie mand van hoogeren rang dan gij, met wien ik kan spreken Ik haalde de schouders op en wenk te M. Grijce, die juist binnentrad. Zij scheen dadetijk vertrouwen in hem te stellen. Zij ging met hem ter zijde en fluisterde haasiig eenige woorden, die ik niet kon verstaan. Een oogenblik luisterde hij onverschilj lig, doch plotseling maakte hij eene be weging, die mij zijne groote belaDgstel- Ajuin is eene voortreffelijke groente die door alle man gekweekt en ook verbr ikt wordt. In de omstreken van Aalst en Dender- monde wordt hij op groote schaal geteeld, en geeft veelal winstgevende opbreng sten. In tal van gevallen wordt hij in de keuken benuttigd, zoowel opgelegd, als in verschen toestand. De geneesheeren verklaren dat deze groente een gunstigen invloed uitoefent op de gezondheid van den mensch. Mtn durft zelfs beweren dat de ajuin daar of omtrent zoo voedzaam is als vleesch Het zal dus wel van belang zijn hier eenige ngelsneêr te schrijven nopens de doel matige teeltwijze van dit gewas. De-ze is zeer gemakkelijk, en van den anderen kant loonend, als men goede soorten zaait en de bemesting met ver stand en overleg doet. De scheikundige samenstelling er van, kan ons hiertoe volkomen inlichten, xooo kilogr. ajuin bevatten gemiddeld: 2>7 kRL stikstof, 13 kgr. fosfoorzuur, 2,5 kgr. potasch en 1,6 kgr. kalk. Hieruit blijkt dat de stikstof en de po tasch de voornaamste rol vervullen, of schoon de andere elementen evenmin mogen verwaarloosd worden want het geld hier het voortbrengt n van een knol gewas, en daarvoor zijn de minerale voe dende bestanddeelen aan de plant onmis baar. In 't algemeen gebruiken de landbou wers enkel de natuurlijke meststoffen der hoeve, als stalmest, beir en asch of schouwroet. Zulks is voorzeker niet te misprijzen, doch weeral moeten wij hier doen opmerken, dat deze meststoffen maar eene kleine hoeveelheid minerale elementen bevatten. Er moeten dus schei kundige meststoffen aangewend worden. Onze eigene ondervinding heeft ons geleerd dat de volgende formule loonerde en winstgevende opbrengsten geeft (per are) 4 kgr. sodnnitraat de helft bij het zaaien ingehakt en de andere helft 3a 4 weken later, na het opkomen 2 kgr. su perfosfaat en 3 kgr. zwavelzure potasch. Deze twee laatste meststoffen zal men voor het zaaien goed inwerken. Aan de landbouwschool van Bergen heeft men sedert verschillende jaren, bij de groententeelt, proeven aangelegd met scheikundige meststoffen alleen. In 1901 bekwam men de volgende uit slagen bij de kweek met ajuin Met scheikundige meststoffen alleen (per are) 388 kilogrammen. Met stalmest alleen (per are) 208 küogr. Dus eene meerdere opbrengst van 180 kilogrammen. Deze cijfers zijn welsprekend genoeg en bevestigen wat wij hiervoren zegden. Het is tevens niet zonder belang te herin neren dat de eerw. heer Van der Schue- ren te Aalst, nu Pastoor te Loochristy, be- statigd heeft dat de ajuin veel langer be waart door het gebruik van potaschmest- stoffen. CIJFERS. Van 1880 tot 1905 hebben de ontvangsten onge veer n mil- lioen mier bedragen dan de uitgaven. Waren de liberalen langer aan 't bewind geweest, zou men in plaats van een over schot een schrikkelijk tekort, ja misschien het failliet gehad hebben. En men moet daarbij opmerken dat de Catholieken tel kens verplicht geweest zijn, door hun zuinig b? stuur, de putten aan te vullen, door de liberalen in de Staatskas ge maakt. De jaarlijksche last, door eiken inwoner te betalen voor den dienst van de open bare schul is onder het catholiek be stuur aanziénlijk verminderd. In 1878 beliep die last 5 fr. i5. In 1884 onder 't liber, best. 6 fr. 75 In 1904 onder 't cathol.best. 3 fr. 25 Die cijfers bewijzen genoegzaam dat de belastingbetalers er alle belang bij hebben, de Catholieken aan 't bewind te houden. 4 De liberale godslasteraars. Die liberale geusche - Chronique drijft den spot met de kerkelijke plechtigheid van Goeden Vrijdag en levert zich over aan de gemeenste godslasteringen. En 't zouden dan ministers zijn, met dezelfde gevoelens bezield als de Chronique die het catholieke België in Mei aan het bewind zou moeten brengen I Onze zoo diepe godsdienstige bevolking zal er zich wel voor wachten. O Pantoffel Wat geroffel Wat geraas 't Is een blaas Ja, een blaas is 't... Nog altijd geen nieuws, neen, van Jef Onversaag die met eene lap De Denderbode naar 't pie renland ging zenden... Maar '1 is een fluüuüut, zei Mei... Ja... een fluüuüuüt zei Mei. En Jrf, zit op pen en papier te kijken lijk 'nen uil op 'nen kluit DADEN EN BELOFTEN. De Catholieken hebben meer dan 12 mil- lioen 5oo duizend fr. lasten afgeschaft of vermindert. Langs eenen anderen kant hebben de Catholieken een 14 tal millioenen als vergoeding aan de soldaten toegekend. Ruim 18 millioen aan de ouderdoms pensioenen en tot aanmoediging der spaarkassen- Dat zijn daden, onloochenbare feiten. En wat brengen u onze groenen Niets dan ijdele beloften. GROENE I»IK schrijft in De Werkman 0 van gister Vrijdag 20 dezer Die trotsche rijke Bewaarders Partij van Brussel, werkt nu met eenen ellen- deling die voor geld zijn partij ver- 0 kocht en verraden heeft. Zoo deden ook 0 d'oude joden, ze werkten met ver- j raders. Kijkt in den spiegel groene volksfop- pers... Wat wilt gij anderen van verra- ling en verbazing verraadde, hoewel men op zijn gelaat... maar gij allen weet dat men op Grijce's gelaat nimmer zijne ge dachten leest. Ik wilde juist heengaan, in de over tuiging dat hij deze zaak liefst persoon lijk wilde behandelen, toen de superin tendant binnentrad. Waar is Grijce vroeg hij zeg hem dat ik naar hem heb gevraagd. Grijce, die dit hoorde, maakte nu een einde aan het gesprek. Hij naderde mij en fluisterde Zoek nog een man uit en ga dan mee deze vrouw mee, stel u op de hoogte van de zaak en zerdt mij bericht als gij mij noodig hebt, binnen twee uren zal ik weer hier zijn. Ik had geene verdere aansporing noodig. Ik wenkte Harri9, en sprak nu de vrouw weer aan. Van waar komt gij, zegde ik. Ik zal met u moeten meegaan om de zaak te onderzoeken. Heeft hij dat gezegd vroeg zij, terwijl zij naar Grijce wees, die nu met den rug naar ons toestond, in gesprek met den superintendent. Ik knikte en nu ging zij dadelijk naar de deur. Ik kom van den heer 131acke. No... 20 Avenue, fluisterde zij, en toen zij een zoo welgekenden naam uitsprak, begreep ik waarom de heer Grijce plot ting zooveel belangstelling in de zaak had verraden. Een meisje, dat voor ons naaide, verdween dezen nacht op eene wijze, die ons verontrust. Men heeft haar uit hure kamer gehaald. Ja, riep zij opgewonden, toen zij mijn eenigzins spottenden en on- geloovigen blik ontmoette, weggevoerd heeft men haar, nooit zou zij uit eigene beweging zijn gegaan, en zij moet gevon- worden, zelfs al kost het mij eiken dol lar, dien ik voor mijn ouden dag naar de spaarbank heb gebracht. Zij was zoo opgewonden en ontroerd dat ik de vraag niet kon weerhouden of het meisje eene bloedverwante van haar was, en waarom zij anders door hare ontvoering zoo diep geschokt scheen. Neen, antwoordde zij, eene bloed verwante is zij niet, maar, ging zij voort, terwijl zij mijne vragen trachtte te ont wijken, eene zeer lieve vriendin, een, ik geloof dat men haar mijne beschermelin ge noemt, ik, ik zij moet gevonden worden, herhaalde zij weder. Wij waren intusscheu op straat geko men. Er moet niet over gesproken wor den, fluisterde zij nu, terwijl zij mij den arm greep. Dit heb ik hem ook reeds ge- zigd, en nu wees zij naar het hoofdbu reel, dat wij juist veriati n hadden, en hij beloofde geheimhouding. En het kan toch immers gebeuren zonder dat men er iets van te weten komt Wat vroeg ik. Het opsporen van het meisje. derij beschuldigen, gij, die om 't lieve geldeken meer dan eens uwe groene zieltjes hebt verschacherd. Hoeveel duimkruid is er nu weèr eens toegeworpen voor 't cartel met de libe ralen en socialisten in West Vlaanderen Ja, hoeveel is er u door de vrijdenkers, godshiters betaald geworden Zeg eens hoeveel?.... Enge durft van judasserij spreken. Gij poogt uw verbond gesloten met liberalen en socialisten die, hier lijk in Frankrijk, de godsdienst en schooloorlog zullen ontkettenen, te doen aannemen als een rechtveerdig middel om het aandeel kamerzetels te bekomen waarop uwe kliek, volgens u, recht heeft... Neen, neen dat houdt geen steek... In al de Westvlaamsche Arrondissementen en in dit van Turnhout bestaat er geen spran keitje hoop er een enkel uwer candidaten door te krijgen. Neen, noch te Brugge, noch te Thii-lt-Rousselaere, noch te Kor- trijk. noch te Oostende, noch te Turn hout is er 1 enige kans voor de groenen. Te Ieperen is er door de groenen een heimelijk verbond gesloten met de libe ralen. Tegen hoeveel duimkruid Dat zullen ze verzwijgen... Dat alles weet ge groene judassen. Maar uwe machteloosheid inziende, hebt gij uit haat cn wraakzucht uwe groene zieltjes voor 't lieve geldeken ver schacherd. Zoo deden ook de oude joden ze werkten met verraders. Le Petit Bleu een liberale gazet van Brussel, sprekende over 't Westvlaam sche verbond tusschen blauwen, rooden en groenen, zegde dat het gesloten werd onder den kreet van Weg met de papen omdat het de haat tegen de catholieken was die het verbond tot stand bracht. La Chronique van Brussel ook van 't Westvlaamsche verbond gewagende, schrijft Gelijk hunne voorvaderen, de geuzen, vereenigen de Vlaamsche democraten zich om oorlog te voe- ren tegen de catholieken. De christene(P) democraten of te groene judassen worden door de liberalen op den zelfden rarg gesteld als de geuzen der 160 eeuw 1 En 't is verdiend Onze Aalstersche liberaaltjes zijn kwaad en boos omdat wij weer eens een openbaar feit bestatigende, hebben meêgedeelddatzij, de groote francmacons naapende, op GÓEDEN VRIJDAG een banket, eene kolossale smulpartij hebben gehouden. En het duurde tot laat in den nacht en men hield er een helsch lawijt. Wij hebben dus voor onze geuskens zoo wat de kaart misgeven en wij willen het ook herstellen met een kortbondig verslag meê te deelen over de kalveren- merkt die na 't eindigen der smulpartij en buizerijen gehouden werd. Dus, nog nooit was de kalverenmerkt zoo wel voor zien. De beestjes vonden schier geen plaats meer, ze stonden van het estaminet Au Balcon 0 langs over de gansche Wel, zegde ik, daar kunnen wij beter over spreken, zoodra wij iels meer omtrent de zaak weten. Hoe heet het meisje en om welke reden denkt gij dat zij niet uit eigen beweging het huis verliet. Om meer dan eene reden ben ik daar zeker van. In de eerste plaats ken ik haar daarvoor te goed dan, de toestand waarin zij hare kamer heeft achtergelaten, en, zij zijn allen het venster uitgegaan, riep zij uu plotseling en kwamen door eenen zijgang in de... straat. Zij Wie bedoelt gij met zij Wel, hen, die haar wegvoerden. Ik schudde ondanks mijzelven, onge- loovig het t oofd. Mijnheer Grijce zou dit misschien in mijne plaats niet gedaan nebben maar ik ben Grijce niet. Gelooft gij niet, zegde zij, dat men haar heeft weggevoerd Neen, zegde ik, ten minste niet in den zin, dien gij bedoelt. Nu wees zij opnieuw in de richting van het hoofdbureel. Hij scheen er niet aan te twijfelen. Ik lachte. Hebt gij hem verteld dat zij naar uwe meening op die wijze was verdwenen. Ja. en hij zegde dat is zeer waar schijnlijk, en dat kan hij gerust zeggen, want ik hoorde de mannen op hare ka mer praten en... Hebt gij mannen op hare kamer hooren praten wanneer Het moet zoo ongeveer half een zijn Hopmerkt, de Groote Merkt en er was nog plaats te kort bij zooverre dat men genoodzaakt was van ze zelfs tot op 't koertje van 't smullokaal te plaatsen... Schoone en wel voorziene kalverenmerkt dus. Wij denken dat onze liberaaltjes ons nu zullen dankbaar zijn voor ons boven staande ve slag... Maar ware het anders, wat geeft het er aan wij kunnen ons toch geenen grooteren haat op den hals halen dan dezen die de geuzen in 't algemeen tegen De Denderbode opgevat heb ben... Maar zie daar bekommeren wij ons niet meê Recht door zee 1 Huichelarij.Ziehier wat men lezen kon in Het Recht orgaan der groene democraten en ook in 't Land van Aelst 0 v Het Paaschfeest der christene Kerk, huldigt de Verrijzenis van den godde- lijken Gekruisigde... Alleluia 1 zingt ji men heden. Alleluia Looft en dankt 0 den Heer i) De christene democraten, als trouwe d kinderen der roomsche Kerk, als brave discipelen van Jesus, vieren mede het blijde Paaschfeest Onder de schaduw van het kruis gaan wij ten zegepraal. Onder de schaduw van 't kruis zeggen de democraten, gaan ze ten zege praal. En zij drukken dat, op het oogen blik dat zij een openlijk verbond geslo ten hebben met de vrijmetselarij, de hel- sche sekte, die van den Goddelijken Ge kruisigde zegt a Wij moeten hem in het slijk versmachten 0 Op Witten Donderdag ging Judas tot den Zaligmaker. Op den oogenblik dat hij Hem aan de Joden aanwees, ging hij tot Jesus en kuste Hem, zeggende Ge groet meester I 0 En hij leverde de Zalig maker in de handen zijner beulen. D». democraten groeten de roomsche Kerk d Christus Keik, op den oogenblik dat zij haar gi koord en gebonden, willen leveren aan de vrijmetselarij. AALST. Werkstakingen. De staking ter fabriek Torley is geëindigd sedert Woensdag. Aangaande het loon dat ze verdienen zullen, weten de werk sters niets bepaald. De schrijnwerkers zijn gedeeltelijk terug aan 't werk. Ze bekomen tien per honderd vermeerdering van loon mits dagloon naar verdienste i. a. w., de kroeten min te betalen dan de volle gas ten of bekwame werklieden nu, dat is maar rechtveerdig. Ter sle'senmakcrij Boeykens-Van Gee- truy duurt de staking voort. De dagbladen van Brussel en Gent spre ken van 1800 werkstakers te Aalst., Wat zwanzerij Zouden er al te samen een honderdtal zijn De kop in slaan Aan 't hoofd van 't Recht van Leeuwke Plancquaert staat er eene caricatuur een smid verbeeldende die met eee zwaren voorhamer onzen Woeste het hoofd wil in slaan. geweest. Ik was reeds in slaap gevallen, doch hun gefluister deed mij ontwaken. Een oogenblik. zégde ik, waar is hare kamer de hare en de uwe. Wij hebben onze kamers cp de der de verdieping de hare is achter, de mijne vóór. Wie zijt gij i vroeg ik nu. Welke belrekking bekleedt gij ten huize van M, Ëlakc Ik ben de huishoudster. M. P.lake was ongehuwd. En dezen nacht werd gij gewekt door gefluister, dat uit de kamer van het meisje scheen te komen Ja, ik dacht eerst dat het de bewo ners van het naaste huis waren die hooren wij wel eei.s meer, als zij wat luid ruchtig zijn maar al zeer spoedig hield ik mij overtuigd dat het uit hare kamer kwam, en ik kan u niet zeggen hoe ik ontstelde. Zij is een goed meisje, viel «ij hier zichzelf plotseling in dc rede, en zag mij zeer verontweerdigd aan, een meisje, zooals er in de gebeele stad geen betere is te vinden, waag het niet, een van u allen, op iets anders te zinspelen, of Kom, kom zegde ik vriendelijk en en mij eni weinig schamend, datikeeni- gen twijfel had laten blijken, ik heb niets gezegd, wij zullen het voor uitgemaakt houden, dat zij het beste meisje van de wereld is. Ga voort. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1906 | | pagina 1