Zondag 30 December 1906 3 centiemen per nummer 57sle Jaar 5909 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Nieuwjaarsgiften voor den Paus. zonderlinge verdwijning Een Zalig1 Nieuwjaar. Ditjes en datjes. DE DENDERBODE. Pit blad verschijnt deu Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- keoing van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frankmet den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maandenfr. i-76 voor dry maanden, voorop te betalen. De inschry vteg eindigt met 3i December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont jagen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in by O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nf 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQUE SLUM. Per drukregel. Gewone 16 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op S4* bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij acccord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heereu Nota rissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den dynsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. AALST, 29 DECEMBER 1906. De Bond der Catholioke Dagbladschrij vers heeft, op Kerstdag, zijne jaarlijk- sche inschrijving der Nieuwjaarsgiften voor den Paus, onder de hooge bescher ming van Hunne Doorluchtige Hoog- weerdigheden den Aartsbisschop van Mechelen en de Bisschoppen van België geopend. Door «ich, met dezelfde liefde en de zelfde odelmoedigneid als de vorige jaren, bjj dio betooging van kinderlijke genegenheid aan to sluiten, zullen de Belgische Catholieken aan hunnen Vader in het geloof, aan den zachtmoedige» en heiligen Opperherder, die den Stoel van Petrus bekleedt, een nieuw bewijs van hunne onwrikbare verkleefdheid wil len geven, En ook, wat al redens bestaan er niet, die onzen iever daarin moeten verdub belen De Kerk wordt diep beproefd de Paus wordt gelaafd met bitterheden eene ontzaglijke samenzweoring, door de vrymetsolaarssoklon gesmeed, werkt ten allen kante met het blijkbaar doel bij do catholioke volkeren allen gods- djenstigen invloed te vernietigen cn het geloof zcjf in de harten uit te roeien. Gansch Frankrijk is ten prooi geleverd aan dat zegepralend schrikbewind, en men zou bijna wanhopen dit land nog ooit uit zijn diep verval te zien herrijzen, indien wij hot bewonderensweerdig en heropbeurend voorbeeld niet zagen van dp getrouwheid aan den Paus, door de Bisschoppen gegeven, die gansch het catholieke volk, innig met hen vereo- nigd, in die heerlijke beweging aan voeren. In Spanje wordt er stryd geleverd tegen de kloosterorders. In ons land zelf bespeuren wij ten allen kante de kenteekens eener geheime werking, tot hetzelfde doel strekkend, en die alleen door de kracht onzer catholieke bewe ging bedwongen en machteloos gema kt wordt. Het doelwit van al die stormloo- pen is Rome tot zelfs de minste slagen van den vijand treffen den Paifc in het hartdoor zijne kinderen te vervolgen, wil men hemzelf bereiken. Het is dus onze plicht hem met onze liefdeblijken te omgeven wy, die van Hem, in de eenheid van het roomsch catholiek ge loof, de kracht en het ware licht ont vangen hebben, waarvan Hij, op deze wereld de hoogste bemiddelaar is, wij moeten Hem de heropbeurende verlroos ting van onze kinderlijke genegenheid en verkleefdheid aanbieden. Zulks is dan ook de beleekenis van deze, onze jaarlyk3Che inschrijving. 41* Vervolg. Nu luister, viel Grijce hem in de rede, terwijl bij zich vlak voor hen plaatste en hen aanzag met eenen blik, die hen onmiddellijk tot zwijgen bracht. Ik zal u duidelijk zeggen wat wij voor nemens zijn te doen. Gij gaat weer naar de gevangenis om uw geheelen straftijd daar te blijven daar is niets aan te doen, maar zoolang gij u goed gedraagt en een stipt stilzwijgen bewaart over uwe betrekking tot dc eebtgenoote van dezen beer, zal hij bij een of andere bank, maandelijks eene zekere som voor u deponeeren, die u bij uw ontslag uit de gevangenis zal uitbetaald worden. Zijt gij biertoe bereid vroeg hij, terwijl hij M. Blake aanzag. Deze knikte toestemmend, gaf den naam van de bank op en noemde eene vrij belangrijke som. Maar, ging de detective voort, alsot hij niet opmerkte hoe vader en zoon elkander een oogenblik begeerig aanza gen, laat ik of iemand onzer nooit hooren dat gij ook maar enkel woord hebt ge zegd, hetwelk slechts in de verste verte uwe verwantschap met M. Blake zou doen vermoeden, want dan wordt er rfiet alleen geen geld meer aan de bank ge- In het nederige werk der Nieuwjaars giften voor den Paus, zijn onze giften in der waarheid maar weinig wat er de groote weerde van uitmaakt, 't is het gevoelen dat ze ingeeft, en de eenpa righeid der betooging verhoogt eze nog. Daarom zou geen enkel catholiek huisgezin er mogen vreemd aan blij ven.. Het bijzonder doel, dat de H. Vader sedert twee jaren aan onze pogingen voorgesteld heeft, is op het punt verwe zenlijkt te worden. De kerk van de Onbevlekte Ontvangenis en van Sl-Jans- Berchmans, dio te Rome het gedonktee- ken moet zijn van de godvruchtigheid der Belgen jegens de Koningin des He mels en van hunne onveranderlijke ver kleefdheid aan den H. Stoel, zal weldra, voor wat het grof werk betreft, voltooid zijn Zijne Eminencic de Cardinaal- Vicaris hoopt ze to kunnen wijden tij dens het verblijf te Rome van de bede vaart der Belgische Drukpers, in de maand April aanstaande Door een nieu we blijk van edelmoedigheid, door eene mildere gift, kunnen onze verkleef de inschrijvers do verwezenlijking van dien wensch verzekeren. Eene andere, voor onze harten nog aandringender reden zet er ons toe aan binnen cenige maanden zal de PI. Vader hot vijftigjarig jubelfeest zijner pries terwijding vieren laat ons met vreugdi- gen iever die gelegenheid te baat nemen om Hem een buitengewoon bewijs van onze kinderlijke dankbaarheid en gene genheid te geven. De H. Vader zou er een zoet genoegen in vinden, de zoo diep beproefde Bisschoppen in Frankrijk te kunnen ter hulp komen zou het voor ons ook geen plicht van kinderlijke liefde voor Hem zijn. Hem die vreugde te verschaffen iloog dus de harten, en milder wezen onze giften Dat de inschrijving voor. 1907 eene heerlijke betooging zij van de getrouwheid dei- Belgen aan den H Stoel en aap dep Paus. De inschrijving is van heden af geo pend. Do namen der inschrijvers zullen ver- oenigd worden in een album, dat den H. Vader zal aangeboden worden mot de opbrengst der inschrijving. Het bureel van den Bond der Catholieke Dagbladschrijvers Do Ondervoorzitters, De Voorzitter Jules Moulinasse. Victor Delvaux. August Van Nylen De Penning mees ter, De Schrijver, Frans De Ceuster. Leo Mallié. De inschrij vingen mogen gezon den worden aan het Bureel van DE DENDERBODE of aan M. Leo Mallié. schrijver van den Bond, 52, Bergstraat, Brussel. stort, maar dan zullen wij ook eens andere zaakjes, die u betreffen, gaan oprakelen, waarmeê wij u wel op een of andere wijze dtn mond zullen stoppen, en gauwer dan gij het zoudt wenschen. De mannen zagen ons een voor een vragend en angstig aan. Het was blijk baar dat deze woorden hunnen indruk niet hadden gemist. Belooft gij, alle drie, ods geheim te zullen bewaren, als wij over het uwe zwijgen mompelde de vader met een or.rustigen blik op mijnen zak. Dat beloven wij, antwoordden wij ernstig. Zeer goed roep nu het meisje en laat ik haar r.og zien, voor mij heengaan. Wy zullen niets zeggen, ging hij voort, toen hij M. Blake het voorhoofd zag fronsen, maar zij is mijn kind en als ik haar geen vaarwel kan zeggen... Laat hem zijn kind zien, riep M. Blake, en liep huiverend naar het venster. Ik ik verlang het. Onmiddellijk verliet ik de kamer. Ik ging naar het vertrek, waarin volgens mijn bevel, zijne echtgenoote verborgen was, ik klopte aan en trad binnen. Zij lag in biddende houding op den grond neergeknield met de handen voor het gelaat hare geheele houding verried in welke angstige spanning zij verkeerde. Mevrouw Blake, z-.gde ik, terwijl ik de hospita, die vol medelijden naast baar stond, wenkte om te vertrekken, de aanhouding heeft souder ongevallen plaats De afveerdiging van deu Bond der Catholieke Dagbladschrijvers zal zich tijdens het Paaschverlof naar Rome be geven, om den H. Vader de opbrengst der inschrijving te overhandigen. Te dier gelegenheid richt de Alliance Catholique Bestuurder M. Alfred Fran cois eene bedevaart in, die de afveerdi ging zal vergezellen, en waaraan de catholieken uitgenoodi'gd worden deel to nemen. De bedevaart is gesteld onder het eero- voorzitterschap van Zijne Hoogweordig- heid Mgr Mcrcier, Aartsbischop van Mechelen. Nadere inlichtingen zullen later meé- gedeeld worden. DE VREDE ZIJ MET U Een jaar verschoen, een jaar verdween Met bloemenkleur en geur En 't bijgevlog n, jeugdig jaar Staat trapplond voor do deur. Zoo dringt het sneven onvorpoosd Het leven uit do baan. Vervliegt do tijd, snelt de eeuwigheid Op vlugge vleuglen aan... Geen ijdle a Wenschen van den dag t Hen kent de Vlaming niet Geen geld of goed, dat zorgen baart, Geen roem di- komt en vliedt Maar steeds, bij zachten zonneschijn, Of stormen, wild en ruw, Wat ook dit jaar zal brengen, zij 73e Vrede Oods met u De Vrede Gods, dien 't Englenheer In 's aardrijks schoonsten nacht. Don menschen zong van goeden wil, En 't Kerstmiskindje bracht... Geen schooner wensch Hem had Gods Voortdurend in den mond, [Zoon En, naar zijn wil, de twaalf die Hij Door gansch de wereld zond. Kent gij den man, steeds jong van hert, Al is hy grijs van haar, Die opgeruimd zjjn kruiskens draagt, Al zijn ze ruw en zwaar Die, even als de onwrikbre rots Bij storm en golven, pal Zou blijven staan met sterk gemoed Al scheurde zelfs 't Heelal?... Hy is het, die Gods vrede heeft, Ver boven geld en goedj Hij is het, hij alleen, die God Steeds dient met vroom gemoed, Eu immer, om 't gebod van God Zijn evenmensch bemint Hem hoort het heil hij is van God Het uitverkoren kind. Geen ijdlo 0 1 oenschen van den dag a Hen kent de Vlaming niet, Geen geld of goed, dat zorgen baart, Geen roem die komt en vliedt, Maar steeds, bij zachten zonneschijn, Of stormen, wild en ruw, Verkwikk' de hemelbloem uw hert De vrede zij met u F. R R. gehad, en uw vader laat u roepen, om u vaarwel te zeggen, voor hij met ons méé gaat. Wilt gij komen Maar mijn mijn de heer Blake riep zij, terwijl zij opstond, ik heb zijne voetstappen in den gang gehoerd Hij is bij uwen va.Ier en broeder. Op zijn verzoek kom ik hier. Er kwam een glimlach op haar gelaat waarvan ik de betcekenis niet begreep. Zij stond daar in opgerichte houding, vol vrouwelijke waardigheid, het oog naar de deur gericht,terwijl allerlei tegenstrijdige gedachten haar door de ziel schenen te gaan. Wilt gij niet met mij meegaan zegde ik overredend. Ik weêr zweeg zij, ik wil mijnen vader zien, fluisterde zij, maar... Plotseling deinsde zij bevende terug, wij hoorden voetstappen in den gang en op den drempel, voor haar stond M. Blake, die zijne bruid kwam opeischen. Mijnheer Blake 1 In dezen eencn naam, die haar van de lippen kwam, lag de angst en het leed opgesloten van vele maanden vol verlan gen en wanhoop, maar er lag in den toon geene toenadering reeds had hij zijne armen naar haar uitgestrekt, doch nu trad hij terug en zag haar min of meer smee- kend aan. Gij hebt gelijk, eerst heb ik u ver giffenis te vragen, voor ik hopen kan. Neen, neen, viel zij hem inde rede, bet is reeds genoeg dat gij hier komt DE Mbtropole van Antwer pen, roept er de aandacht op in dat do Stad van Antwerpen, dank aan den ongehoorden voorspoed die ons land geniet, dank aan 't wijs bestuur van 't Catholiek Ministerie, in 1907, eene meerdere ontvangst zal hebben van een millioen frank. 't Hooger bedoeld blad stelt de vraag Zal dit millioen gebruikt worden aan verfraaiingen der stad, aan nuttige werken, aan vermindering der gemeen tebelastingen En 't antwoord luidt Vijf honderd 24 duizend, vier honderd veertien frank en vijf cn twintig centiemen zullen naar do zakken gaan van de 4000 knagers die aan de begrooting der stad Antwerpen zitten. Maar wat wil men toch 't Jaar 1907 is een jaar van kiezing en de libe rale kiesdravers moeten op voorhand worden beloond. Hebt go geen zieltje dan 1 Op eene begrooting van 23 millioen frank, rijven de Antvverpsche knagers zeven millioen, vier honderd duizend, drij honderd drij en veertig frank, der tien centiemen binnen. De som die de stad Antwerpen aan zijne ambtenaars ol'te knagers jaarlyks betaalt, overtreft nu reeds die welke, voor het gansche land, besteed wordt aan de begrooting dor eerediensten Nu. die begrooting bestaat op verre na niet alleen uit jaarwedden maar uit talrijke andere uitgaven. En de Antwerpsche liberale organen vallen uit tegen dc begroot ing der eerodiensten en zwijgen over de knagery in hunne stad... De ware wijzen zijn beleefd, om dat zij welen wat men elkander weder- keerig verplicht is; en zij zyn bescheiden, omdat de wetenschap, dat hun nog zoo veel ontbreekt, belet hoogmoedig te zijn op hetgeen zij weten. J. J. Rousseau. GROENE PIE die goene week laat voorbijgaan zonder onzen zoo ver- dienstrijke Volksvertegenwoordiger M. Woeste inet beleedigingen, versmadin- genen lasteringen te bejegenen, schreef op 4 Januari 1891 M. WOESTE, die wyze raadsman, dat catholiek hert. dat groot vcr- stuud. M. Woeste dringt met een 0 navorschend oog diep in de samen- leving en roept met vaste overtuiging do Godsdienst is de machtigste hef- boom voor 't geluk der samenleving de volkeren hebben noodig de waar- heid, do vertroostingen, de Hoop. Toen Groene Pie dat schreef dan waren de Argentijnsche stueerels nog niet gaan vliegen met 45 duizend krolle- kens aan hunnen steert... Niet waar meer verlang ik niet. Als ik u overschillig was... Onverschillig I Een wereld vol liefde trilde in dat woord. Lutira ik ben uw echtgenoot, en het verheugt mij dat ik dal ben op dit uur heb ik u gezocht om mijn gansche hart, al mijne toewijding aan uwe voeten te leggen. Dit jaar heeft mij geleerd ach wit heeft dit jaar mij niet geleerd omtrent de hooge weerde van haar, die ik op mijn huwelijksdag zoo lichtzinnig van mij suet Luttra hij strekte de hand naar haar uit wilt gij al uwe andere daden van toewijding en opoffering bekronen met uwe vergiffenis, die mij weer tot mensch zal maken, en met uwe achting, die ik boven alle aard- sche goederen hoogschat Zij zag naar hem op, met dien ernsti- gen blik, dien wy zoo goed ktnden, nog verzacht door een vriendelijken glimlach maar toch legde zij hare hand in de zijne. En dit zegtgij mij in dit uur waarin mijn vader en broeder zyn gevangen ge nomen Terwijl zij nauwelijks een oogen blik geleden, vernederd, gebonden en on der bewaking der policie voor u stonden en terwijl gij weet dat zij de gevangenis, die hun wacht, ten volle verdienen Neen, ik zeg dit op den dag, waarop ik mijne vrouw wedervind en terug ont vang, de vrouw waarnaar ik zoo lang heb gezocht, en wie ik slechts één woord heb toe te roepen welkom, welkom I Nu boog zij, nog steeds met denzelfden gelukkigen glimlach, het hoofd, Aan half geld. Het gerucht was verspreid dat de Belgische land bouwwerklieden voor lialf geld mochten reizen op de Fransche spoorwegen. In de bureelen van den Noorderspoorweg verklaart men dat aan onvermogenden alléén, bij gunst, eene prijsvermindering van 50 t. h. kon toegestaan worden. Het getuigschrill door de Belgische ge meen tebe turen tot dat einde afgeleverd, is volstrekt zonder waarde. Ilti\v<-lijU. M. Woeste heeft aan de Kamer een wetsvoorstel voorgelegd, inhoudende do maatregels tot vergemakkelijking van het huwe lijk. Dat voorstel strekt tot verminde ring der streughcid van zekere pleeg vormen voor het sluiten van het huwe lijk vereischt. M. Woeste stelt namclyk voor het getal der getuigen die bij het burgerlijk huwelijk vereischt worden van 4 op 2 te brengen en dat der getui gen hij de akten van bekendheid, van 7 insgelijks op 2. VERZEKERING TEGEN KIN- DE RSTERFTEN. De wet, Donder dagdoor de Kamer aangenomen, luidt als volgt Artikel 1. Is nietig elke voorwaarde van verzekering tot voorwerp hebbende de betaling eener zekere som gelds,ingo val van overlijden van kinderen van minder dan vijfjaren oud of ingeval van doodgeboren kinderen. Artikel 2. - Elke verzekeraar, agent, inspekteur, dirckleur of makelaar in verzekeringen, die zal deelgenomen hebbeu aan de sluiting of de uitvoering van een kontraktdat nietig is krachlens artikel 1, zal getraft worden met eeno boete van 2ö tot 500 frank. Men moet niet gelooven, dat dc zwakste altijd recht hoeftwant kleine individuën zijn soms zeer lastig, daar zij misbruik maken van hunne zwakheid, evenals groote van hun sterkte. Oude dieiiHlboden. Deu 20 dezer heeft de Koning eon besluit onderteekend, waarbij aan ongeveer twaalf honderd oude dienstknechten en meiden, de nijverheidsdekoratie van 2° klas wordt verleend. De meesters der nieuwe gedekoreer den zullen vóór nieuwjaar, het officieel bericht, vergezeld van het juweel, ont vangen. De afkondiging in den Monitbur zal uit hoofde van het groot getal, slechts later (waarschijnlijk met half Januari) kunnen gedaan worden. Het spreekt van zelfs dat de tegen woordige lijst vooral vele zeer oude dienstboden bevat, die reeds sedert zeer lang zouden gedekoreerd zijn, indien de dekoratie voor hen had bestaan. Het is te voorzien dat. in het vervolg, het getal der dienstboden die gedeko reerd worden zeer gering zal zijn. Laat thans komen wat wil, ik kan nooit meer ongelukkig worden, hoorde ik zacht, bijna fluisterend zeggen. Maar een oogenblik later hief zij het hoofd weer op, er lag eeue geheel andere uitdrukking op haar gelaat. Mijnheer Blake, zegde zij, gij zijt een goed mensch, alleen ik kan uwe goed heid op de rechte weerde schatten, ik die een jaar lang in uw huis woonde, en met oogen waaraau niets ontsnapte, gezien heb hoe van af de vroegste jaren uw leven en uwe omgeving is geweest. Maar uwe goedheid moet u niet tot eene daad ver leiden waarover gij tot op uw stervensuur berouw zoudt gevoelen, want dan zou ik, die in de school van tegenspoed geleerd heb, wat mijn plicht is, den moed hebben voor twee en mij verzetten tegen iets dat, volgens mijne innige overtuiging, slecht3 tot grievend leed en schande kan leiden. Gij zoudt mij als uwe echtgenoote aan het hart willen drukken gij hebt wel bedacht wat dat beteekent Zeer zeker, antwoordde hij vol ernst. Dat beteekent voor mij ontheffing van zieleleed, Luttra. Een smartelijke trek kwam om hare lippen, toch dwong zij zichzelf tot kalmte. Het beteekent zegde zij, en trad nader, het beteekent schande voor een der aanzienlijkste familién van het land. Het beteekent diep stilzwijgen over een verleden door misdaad bevlekt, en voor spelt eene toekomst, die vele jaren lang Van langt om stoutmoediger. De Brusselaar Maurits Mondt, die, toen hij den looping the loop uitvoerde, zooveel van zich deed sprbken, heeft thans iets nieuws bedacht en is ten volle in de uitvoering er van gelukt. De stoutmoedige wielrijder hooft eene hellende baan doen maken, dio op zeker punt afgebroken is. Door de snelheid, bij het afrijden bokomen.vliegt de wiel rijder, die op den zadel blijft zitten, over eene ruimte van vyflien meters en half, waar hij terug op de baan terecht komt en in volle snelheid voortrijdt. Madame Mondt, insgelijks oorspron kelijk uit Brussel, voert den looping the loop uit. Per velo gaat zy dikwijls matchen aan tegen koerspaarden, en zulks over eenen afstand van 5.000 motors. Steeds overwint zij gemakkelijk. O K II A T /Insoele- Wo- VOORUIT van Donder dag 11. kondigt aan dat er hier te Aalst, Zondag aanst., ter zaal Wollekens eeno meeling zal plaats hebben 0111 de kwes tie to bespreken van 't vrij verkeer der kamerleden op do spoorwegeu gansch 't land door. Omdat M. Woeste er tegen is, zegt VOORUIT, heeft Ansoelo hem beroo- pen die zaak to discuteeren to Aalst. Anseele is kamerlid evenals M. Woeste, waarom noemt hy zijne toevlucht lot eene tegensprokelyke meeteng te Aalst en vormijdt hij een openbaar debat ter Volkskamer Wel ter meeting te Aalst zou het een debat zijn voor een publiek dat van do kwestie zooveel begrijpt als onzen Max.. Anseele zou er de toejuichingen inoog- sten van de toegeloopen snullen die zich door de roode winkelpolitiekers laten scheren zonder zeep. Tor Volkskamer zou hij uitgefloten worden met zijn on grondwettelijk voorstel. Uitgeschuifeld, ja, en indordaad want wat zegt het art. 52 onzer herziene Grondwet Art. 52. Ieder lid der kamer van volksvertegenwoordigers, geniet eene jaarlijksche vergoeding van 4,000 fr. Bovendien heeft ieder lid het recht tot vrij verkeer op do staatsspoorwegen en 't kosteloos verkeer op de vergunde spoorwegen van zyne verblijfplaats naar do stad waar do zittijd wordt ge- houden. Dus om te verkrygon wat Anseele eischt zou er eene nieuwe grondwet herziening noodzakelijk zijn. W aarom stelt hij ze ter Volkskamer niet voor Ja, waarom Dit beroepen van M. Woeste aanzien wij als bluf, als een middeltje om de snullen naar de zaal Wellekens te lok ken. Begrepen Frodje Zou Anseele ook geen woordje kunnen zeggen over hel roodo geheime stokerytje op Schaar beek Ge kunt hem inlichlingon geven.... door de schaduw der gevangenismuren zal worden verduisterd. Het beteekent dat vele woorden en uitdrukkingen ons niet over de lippen mogen komen, dat onze oogen zich niet mogen verlustigen aan visioenen van een gelukkig samenzijn van vaders en moeders, broeders en zusters. Het beteekent God geve mij de kracht het u te zeggen een thuis zonder zalige herinneringen. Een echtgenoot, niet meer zoo geacht als hij het verdient, eene echtgenoote. door voortdurenden angst gekweld, en kinderen, ja, misschien kin deren, wier onschuldidige lippen nooit den heiligen naam van grootvader kun nen noemen, zonder den ouders het bloed naar de wangen te jagen. Luttra, uw vader en broeder heb ben er in toegestemd hunne duistere paden verder alleen te bewandelen, en u niet meer te verontrusten. De schaduw waarvan gij spreekt moge u op het hart liggen, dierbare vrouw, want deze man nen zijn van uw eigen bloed, maar nooit zal zij vallen op den haard waaraan ik u verzoek uwe plaats in te nemen. 0/ gij met mij wilt gaan of niet, nooit zal de wereld weten dat Luttra Blake ooit Luttra Schoenmaker is geweest. Wilt gij mij dan het geluk niet vergunuen om voor het verledene boete te doen, door u te doen vergeten dat gij ooit een anderen naam hebt gehad, dan dien welken gy thans met zooveel waardigheid draagt. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1906 | | pagina 1