A m Zondag 15 October 1907 5 centiemen per nummer. 62816 Jaar 5990 Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. Modellen der stembrieven. MedeburgersKiezers Catholieken N' 2. 1 GODSDIENST, HUISGEZIN, EIGENDOM. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. Verkiezing van 9 Gemeenteraadsleden Eier stemt men goed. Verkiezing van een Gemeenteraadslid 1 2 Hier NHKgMHI stemt r jgSS men goed. De catholieke candidaten treft ge aan onder nummer 2, rechts. Allen dus het wit punt zwart gemaakt in 't zwart vierkant dat juist onder Nr i2 staat. En dan inoogt ge gerust zijn dat ge met zekerheid voor de catholieken hebt gestemd. Niet panacheren, 't is te zeggen, een of meer candidaten kiezen in de twee verschillige candidaten lijsten. Als ge voor catholieken en liberalen kiest dan verzwakt gij uwe catholieke partij, want ge vermindert haar kiescijfer. Dus een dop in 't zwart vierkant onder Nr 2. Niet panacheren Het monsterverbond. La Gazette de Charleroi treedt op als profeet en voorzegt die opslor ping als volgt a NIET PANACHERENI Een dop alleen j onder Verwereldlijking der hospitalen, weeshuizen, enz. enz. gestemd onder Nr 2, voor de CATHOLIEKE CANDIDATEN. Geusche gevoelens. DE DENDERBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagtee- kening van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post verzonden 6 frank 's jaars, fr. 3-25 voor zes maanden fr. i-76 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwittantiën door de Post ont vangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij O. Van de Putte-Goossens, Korte Zoutstraat, Nf 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQIIE SULM. Per drukregel. Gewone 15 centiemenReklamen fr. 1-00Vonnissen op 3<u bladzijde 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij acccord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Nota rissen moeten hunne inzendingen doen. uiterlijk tegen den dijnsdag en vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst, 1» October ÏOOT. Op wit papier. STAO A.ELST. den SO October 190T. DE BLIECK DE WOLF Maurits LECLERCQ SCHOTTE VAN DEN BROECK VAN OPDENBOSCH VERBESTEL WAUTERS BAUWENS DE CLERCQ DE GHEEST DE WOLF Désiré MOYERSOEN VAN GHYSEGHEM Op rooskleurig papier, 8 T A D A E L 8 T den 20 October ÏOOT. Wat is de beteekenis van 't monster verbond hier te Aalst gesloten tusschen Liberalen, Socialisten en Daensisten °i. Oorlog tegen den Godsdienst en tegen de vrijheid der catholieken tot dat die strijd als gevolg hebben zal de einde- ljjke opslorping van 't liberalism door 't socialism. Den 20 October aanst, moeten alle anticatholieken, als een man, stem- men voor de lijst van het monster- verbond. Het prienciep voor alles n Den 20 October móeten in alle stra- ten weergalmen A bas la calotte Leven de liberaal-socialisten A bas la calotte Medeburgers, Kiezers wat beteekent het anders dan: Weg den Godsdienst Weg de Priesters en Klooster lingen Weg het godsdienstig onderwijs! Weg d9 vrije catholieke scholen Weg de godsdienstige vrijheid der catholieken 1 Ja, Medeburgers ziedaar de betee kenis van 't monsterverbond gesloten tusscben onze tegenstrevers en onder teekend door M. De Blieck, in naam der liberalen of geuzen, door A. Nichels, in naam der socialisten en door P. Daens, in naam der Daensisten... Zeggen wij terloops dat de ware op rechte christen democraten het hand- teeken van P. Daens verloochen. Zoo verklaarde ons onbewimpeld een over tuigde democraat La Gazette de Charleroi beves tigt verder dat al de overige punten van bet zoogezegd gemeenzaam pro gramma, niets anders zijn dan dom snullen bedrogen zand in de oogen der kiezers die zouden kunnen klaar zien in 't blauw-rood-groen comediespel. Wij vertalen Socialisten en liberalen zijn het daarover eens en zullen samenwerken om het land te verlossen van de gods- dienstige pest. Dat is een der eerste voordeelen van het cartel (ofte mon- sterverbond) en niet het minste, want het is dat welk al de andere zal voor- bereiden. Hot is zelfs niet volstrekt onmoge- lijk en do liberale leiders volgen den aandrang van hun leger verre van hem te dwarsboomen dat het liberalism zoo socialist worde als het socialism liberaal is geble- ven. En alsdan is alle hoop toegela- s ten en staan voor ons alle wegen open. De wegen voorzeker ook niet daargela ten dezen die tot gemeenbezit ofte colec tivism leiden om zich ergens door een j) stuk van wet, eigenaar van grond en bodem, van fabrieken en mecanieken te verklaren, i. a. w., terooven. (1) Is dit niet klaar en duidelijk, zonder omwegen gesproken Onze driekleurige tegenstrevers wil len bier te Aalst meester worden, om, zonder tegenspraak en toezicht, de anti-catholieke dwingelandij te doen heerschen... In hunnen drift naar heerschappij zullen ze alles wagen met eene onge- meene driestheid, ja, ze zullen geweld plegen om het te overwinnen... maar halte la on no passe pas les catho- liques sont la Niet door 1 geuzen, do catholie ken zijn daar 1... (1) Bortrand, Lo parti o i bl. 35. Het zesde besluit door het congres der liberale gemeenteraadsleden met eenparigheid gestemd, eisclit dat de zieken, de weezen, de blinden, de doofstommen, in onzijdige ge stichten 't is te zeggen, in godde- looze gestichten zullen gekoesterd, opgeleid onderwezen worden. Dit besluit dat niet alleen goddeloos maar ook barbaarsch is werd door de maconnieke logie voorgeschreven. De verwereldlijking der hospitalen, wees huizon, enz. Werd besloten in vergade ringen der maconnieke logio van Brussel op 7 en 25 Juni 1887. De zieken, de ouderloozen, de mis- deelden der natuur, de ongelukkigen, ineen woord, vinden nu troost en zal ving in "t gebed en de godsdienstige oefeningen, in de liefderijke zorgen der gasthuisnonnen, van de zwarte zusters, der kloosterbroeders en zusters aan wie den dienst der gestichten is toever trouwd. Volgens de liberalen moet hier een einde aangebracht worden, zoo heeft het Congres der liberale gemeenteraadsleden het besloten. Neen, in de verwereld lijkte of liberale gestichten van liefda digheid mager van God en zijne Heiligen geen spraak meer zyn, er mag nimmer Mis gehoord,gebiecht, gecommuniceerd, gebeden worden. En noleert wel, geëerde lezers, dat onze Aalstersche liberale controleurs er vertegenwoordigd waren en zij dit zesde besluit met beide handen zijn bijgetre den. Wie Aalstersche t beide handen zijn bijgetre- vertogenwoordigde daar onze 3 liberale controleurs Men verzekert ons dat het de contro leurs De Blieck en Leveau waren. Wij mogen or ons dus aan verwach ten, Medeburgers, indien de liberalen bier meester worden, zullen weldra al onze stedelijke liefdadige gestichten ver wereldlijkt zyn. De gasthuisnonnen, de zwarte zusters, de zusters van St-Vincentius en de kloosterbroeders de straat op en ver vangen door wereldlijken en door welk soortje van volksken En er valt niet te loochenen want La Gazette de Charleroi liceft juist een jaar geleden weer eens uit de school geklapt. De verwereldlijking, (der gasthuizen) n schreef zij, moet geschieden als een werk van reiniging en gezondmaking b van allereerste noodzakelijkheid. «i En onze vrienden, hopen wij, met s allen die het maconuiek Combism aankleven, zullen ten bekwamen tyde, dc verwereldlijking der gasthuizen nastreven. Te Antwerpen, te Bergen is het ook besloten. Te Laeken, te St-Jans-Molen- beek enz. bestaat het sedert verscheidene jaren. Indien tijd en plaats het ons toelieten dan zouden wij eenige dier schandalen meêdeclen die in do verwereldlijkte gasthuizen gedurig voorvallen. Doctor Marc Blatin in zyn werk over de ziekenverplegers en verpleegsters hangt ons eenige dier schandalige tafe- reelen op. Bij duizenden sten en do zieken zonder de laatste HH. Sacramenten, zonder de troostmiddelen der genade, ondanks zij vurig verzochten een priester te mogen ontvangen. Ge ligt ge daar dan arme dompelaar door eone onverbiddelijke ziekte op uw sterfbed, gekluisterd, ge gevoelt uw einde naderen, ge verlangt vóór deze wereld te verlaten met den Allerhoogste al te rekenen, vergiffenis te vragen en door t ontvangen der HH. Sacramenten gesterkt to worden het wordt u ge weigerd door vrijdenkers, door gods haters, door hen die beweren dat er hierna geen ander leven, geen loon van het goede, geene straf van 't kwaad be staat, dat de mensch een redeloos dier is lijk hel zwijn. Medeburgers Werklieden 1 wilt ge de verwereldlijking ouzer ge stichten van liefdadigheid vermij den stemt dan voor de Catholieke Candidaten Om zich rekenschap te geven over de ware gevoelens der geuzery ten op zichte van den Godsdienst en der catho lieken, moet men zich mistrouwen van de verklaringen der liberalen die,gelijk hier te Aalst, zich met eene schapen vacht omhullen om aldus bcdricgelykcr- wyzo in den schaapstal te kunnen sluipen. In die steden en plaatselijkheden waai de liberalen zich volkomen meester ach ten, waar zy de hand boven water heb ben, daar schuiven zy alle schijnheilig heid aan kani en geven ze lucht aan de innige gevoelens van hun maconniek hart. To Gent onder ander rekent La Flandre libérale het orgaan der liberale administratie, hel als percis aan de kroon der geuzerij, die schandalige hinderlaag, hot overlegd schelmstuk van Oostacker in 1875, op tweeden Sinxendag, op vreedzame bedevaarders gepleegd door de geusche apachen van dien tyd. Ha de moord van den ongelukkigen Schoepe een porei aan de geusche kroon Ha de zware verwondingen toege bracht aan 169 vreedzame bedevaarders, waarvan er 49 lange weken en maanden bedlegerig zijn gobleven ten gevolge der geledene geweldadigheden, zooveel perels aan de geusche kroon Ha! die 643 l»edevaarders min of lich- telijker verwond ook al zooveel poreis aan de geusche kroon En die laffe geusche apachen met ver lakte bottinen en geele handschoenen vielen geene bedevaarders aan in den bloei des levens, die hadden le harde vuisten, maar ouderlingen, aan 't einde, om zoo te zeggen, hunner levensbaan, van de welke geen ernstig verzet meer te verwachten was. De slachtoffers waren onder andere Jaak Lens van Overboulaere, 86 jaar Jan De Dekker van Kemseke, 81 jaar Louis De Sloover van Golthem, 78 jaar Leonard Mortiers vanGolthem, 75 jaar Vermeulen van Machelen, 73 jaar Van der Schuoren van Goefferdinge, 76 jaar, enz. enz. En wat was de misdaad der bede vaarders Geeno andere dan dat ze catholie ken waren. Indien wij De Dendebbode van 1875 wilden raadplegen dan zouden wij er de namen in vermeld vinden van de Aalstersche geusche apachen die zich alsdan ook, lijk ware lafaards, plichtig hebben gemaakt aan goweldonarijen up weérlooze ouderlingen. Mocht de Aalstersche geuzery zich ook die schandelijke schelmerij als een perel aan haar kroon aanschouwen, dan slagen wij de boeken open en.... Eu de moordadige hinderlaag to Brus sel op 7 September 1884 heeft die ook perels bygevlochton aan de liberale kroon Medeburgers die herinneringen, die perels aan de kroon der geuzery volgens La Flandre liberale b doet ons de innige gevoelens der anti-calholieken kennen en doen ons tevens inzien wat er ons, catholieken, zou te wachten staan moesten onze driekleurige vijan den hier de overhand behalen I

De Denderbode | 1907 | | pagina 1