Rechterlijke kronijk. Inhuldiging van den Tooneelwedstrijd Allerhande nieuws. BAZEBNIJ. - Zooals blijkt uit het aaDtal personen behandeld in het Pasteurgesticht, evenals uit het aantal gedoode honden, is de razernij in België bijzonder toegenomen in de drie laatste jaren. In 1807 werden van 1 Januari tot 15 November 300 gebeten personen behan deld het bleek dat van die 300 er 176 gebeten werden door razende honden, 279 hoofden of lijken van verdachte dieren werden onderzocht en daaronder werden 138 razend bevonden in het Instituut Pasteur. Bij dit cijfer moeten worden gevoegd nog de gevallen, onderzocht in de Veeartsenijschool te Cureghem. Van af 1 Juli 1902, dag der inrich tingen van den Dienst tegen de razernij, tot 15 November 1907 werden er 782 personen behandeld en slechts 3 geluk ten niet. Van Juli 1902 tot 15 November 1907 werden er 635 verdachte dieren aange geven, waaronder 289 erkend als razend. Thans is de razernij verspreid heel hot land door, behalve in Luxemburg. In Luxemburg ligt St Hubert men zegt dat nooit een razende hond op het grondgebied van Sint Hubert gezien werd. NATIONALE MILICIE. Stad van Aalst. Lo ting Maandag 3 Februari aan staande, om 9 uren 's voormid dags, ten Stadhuize, Milicie- zaal. Ingeschrevene lotelingen 290. Er zijn 12 vrijwilligers van beroep die niet meê loten dus blijven er 278 welke eigenlijk een nummer uit de trommel moeten nemen en er in of uit zullen zijn. Daar er 31 uitgestelde zijn van vroegere jaren is het laagste nummer ofte teppcken 32 en 't hoogste nummer 309. 't Liberaal Veegblad zal ons onge twijfeld Zondag aanst een uitgebreid ver slag meêdeelen over 't banket van Sint Sebastiaan. 't Schijnt dat het dessert bui tengewoon wel was verzorgd en menereene soort van peren bij aantrof die klonken als ze opgediend werden. Ook de toasten ofte heildronken waren talrijkmen spreekt van een hoogst meerweerdige in liberaal bargoen8ch.... Wij zullen 't afwachten. Wat de Engelschen vragen. De toekomende zittijd van het Engelsch Par lement gaat den 29 Januari open M. As- quith, kanselier van het Schaakbord (wat bij ons overeenkomt met Minister van Geldwezen) zal zijn ontwerp aanbieden op de drankslijterijen. Ziehier wat de Engelsche alcoolbestrij- ders voornamelijk vragen x. Herstelling van het recht, tot in 1904 toegekend aan de rechtbanken der ver gunningen, de hernieuwing van het ver gunning8recht te weigeren 2. De plaatselijke volkskeuze, om het aantal herbergen te beperken of zelfs z sluiten 3. Volstrekte sluiting der herbergen des Zondags en op dagen van kiezingen 4. Vermindering der uren, gedurende welke de herbergen, in de week, mogen open blijven 5. Verbod aan kinderen, in eene herberg te komen 6. Verbod aan de herbergiers herberg- meiden te bezigen, diegene latende, welke thans in dienst zijn 7. Verbod alcoolische dranken te ver- koopen in kruidenierswinkels, groensel- winkels, enz. Wij zullen onze lezers op de hoogte houden van deze belangrijke zaak.De maig- heidsbonden hebben met al hunne kracht geieverd de stokers, brouwers en bazen hebben ongelooflijke sommen verteerd e* sparen geen geweld om het ontwerp doen mislukken. De Andalusische hen. Over dit kiekenras is er, in deze laatste tyden, veel geschreven geworden. Sommigen hebben er de goedo hoedanigheden van wat al te hoog opgehemeld anderen, in tegendeel, hebl>en ze niet genoeg naar weerde geschat. Den Andalusische hen is vooral gezocht om hare schoonheid, hare vroegrijpheid, haar overvloedig leggen van schoone, dikke eieren, alsook omdat zij zich ge makkelijk in onze streken acclimateert en kiekens voortbrengt die als graan- kiekens zeer gezocht worden. De borst der Andalusïers is van lei achtige kleur, de rug van een blinkend blauwachtig zwart. Het Andalusisch ras gelijkt veel op de Minorca's, heel waarschijnlijk is het ontstaan door kruising van Minorca's met een wit ras. Wij zullen den oor sprong ervan niet verder onderzoeken het zij ons genoeg den lezer te waar schuwen dat al de jonge kiekens heel zelden de schoone kleur bezitten, waar van wij hierboven spraken. Heel dikwyls merkt men op dat de schoonste Andalusïers slechts een men gelmoes geven van bleek-blauwe. don- kor-blauwe, zwarte of witte kiekens nu eens bekomt men slechts blauwe dan eens enkel zwarte of witte kiekens. Om zooveel mogelyk de gewenschte kleur te bekomen, moet men eenen kweekhaan houden die wat donkerder van pluimen is. Dit helpt veel om meer de blauwe pluim weer te krijgen. Met blauwe en bleekblauwe hanen bekomt men veelal bleekblauwe en witte kie kens. Als kweekhennen moet men onverbiddelijk alle bleeke kleur verwij zen. Het is ook aan te raden te kweeken uit tamelijk zware hennen en best van twee of drie jaren. Wat er nu ook van zij, dit ras blykt nog onbestendig te zijn. Daarby de uit lezing gaat uiterst traag vooruit en meer den een kweeker geeft, by gebrek aan moed, de pijp aan Merten. De blauwe variëteit is de eenige die men wenscht bestendig te maken. De haan is sterk gebouwd, van hooge gestalte, met eene ronde en vooruit springende borst, van eene schoone leiachtige kleur met pluimen met zwar ten rand. De pluimen moeten zich goed afteekenen De rug is rond, een weinig Daar den staart afbellend en van een blinkend blauwachtig zwart de staart is goed gevuld en bijna loodrecht ge dragen de lange staartvederen zyn gausch blauw. De kop is tamelyk dik, de bek sterk, van donkere hoornkleur de kam is recht, hoog, enkel en diep getand. De oorlellen zyn schoon wit. Het onderste deel der pooten en de teenen zyn met blauwe schubben bedekt. By de hen moeten de pluimen van eenvormig blauwe kleur zyn met zwarte boorden. Elk pluimje weze, evenals hy den haan goed afgeteekend de kam is afhangend. De hen weze tamelyk zwaar; zy is korter op de pooten dan de haan. De hennen zija vroegrijp zoo ze wel verzorgd en goed worden kunnen ze op 4-5 maanden ouderdom leggen. De eieren zijn zeer dik, gemiddeld 70-75 gram en wit van kleur, soms een weinig geelachtig. Niet zelden legt de hen tot 180 eieren en broeit slechts zelden. De kiekens komen gemakkelijk uit de eieren, groeien goed op, gewennen gemakkelijk aan ons klimaat en zijn spoedi gepluimd. Op 3 4 maanden ouderdom worden ze als graankiekens bijzonder geprezen het vleesch ervan is fijn en zeer smake lijk. Eierenstatistiek Volgens eene op gave van eene Engelsche vereeniging van pluimgedierte is er in het Vereenigde Ko ninkrijk verleden jaar voor 7.153.532 pond sterling aan eieren ingevoerd. Uit Engeland en Schotland kwam er op de markt voor 5,500,000 p. st uit Ierland voor 2,458,000 p. st. Het aantal uit het buitenland inge voerde eieren was ruim 2,228.146.000 d. i. ruim 30,740,000 minder dan in 1906 Naar schatting kwamen de buitenlcnc'cche eieren voor 43 pet. uit Rusland, 24 pet. uit De nemarken. 8 pet. uit Oostenrijk-Hongarije, 8 pet. uit Italië, 7 pet. uit Frankrijk en 4 pet. uit Kunada, en een pet. uit alle overige landen samen. Een pond sterling is 25 franks. Rechtbank van Dendermonde Zeven beschuldigden. - Felix Pi- ron, 29 jaar Willem CeupeDs, 25 jaar; G. Ceupens, 2i jaar Ch. Bastiaens, 20 jaar G. De Peller, 20 jaar Van de Meersche, 21 jaar en Em. Dierik, 24 jaar, allen van Aalst, hadden te verant woorden voor baldadigheden gepleegd in den avond van 9 Juli, wanneer zy gezamenlyk eene herberg binnendron gen en de andere verbruikers als wilde mannen aanvielen en deerlyk afsloegen. De drie eersten kregen ieder 3 maanden gevang do 4e en de 5e ieder eene maand en de laatste 10 dagen gevang. Doodslag te Erp®- De familiën Smaels en Temmerman liggen reeds geruimen tyd overhoop. Den iO November, terwijl de ge broeders Temmerman aan het balspel waren na de hooemis, vroeg Alfons Temmerman, 30 jaar. landwerker, by eene ontmoeting aan Victor Smaels re kenschap over eene bedreiging, welke deze in het openbaar zou geuit hebben. Op een bevestigend antwoord, nam betichte eene schup waarmede hy, in eene dolle gramschap het hoofd door kliefde van zynen tegenstrever, hetwelk de dood voor gevolg had. Temmerman wordt veroordeeld voor onvrij willigen doodslag, tot 5 jaar ge vang. van den Heer Paul De Clippelo als Burgemeester der Ge meente Gysegem, Zondag aan staande. 2 Februari 1908. 8 T A D A A L H X KONINKLIJKE REDERIJKKAMER «De Catharinisten. VIJFDE VERTOONING op Zondag 2 Februari 1908. Optredende Tooneelmaatschappij Willem Ogier's Kring van Ant werpen. Opvoering i° DE GOUDBOER tooneelspel in vier bedrijven. 2° ONDER ONS, blijspel in één bedrijf. Prijzen der plaatsen Voorbehoudene van i tot 60 inbegrepen, fr. 3,00 61 en volgende fr. 2,50 Eerste plaats, fr. 2,00 Balcon, 0,50 fr De lijst der voorbehoudene plaatsen zal voor de niet geabonneerden van Maandag 27 Januari ter inzage liggen bij M. Felix DE LOOSE, Hotermerkt Aanvang stipt ten 5 uren. Deuren open tot 4 1/2 uren. Gedurende de opvoering zullen de deuren gesloten worden. AALST. In den nacht van maandag tot dinsdag zijn er 5 kiekens gestolen bij M. Delanotte, makelaar in hop, Dirk- Martensstraat. De dief hoefde slechts over den muur te klauteren- Men vondt er een kleine steenkappersbeitel. Razende kat. Donderdag voor middag gingen de 13-jarige Leontine Van de Velde in gezelschap van andere meisjes, naar de bloemschool te Leeuwergem. Onderwege ontmoetten zij eene kat, die hen op wilde Verschrikt vluchtten de kin deren weg. Leontine werd gebeten in het been zij sloeg naar het beest en werd dan ook in den duim gebeten. Bij onderzoek is gebleken dat de kat razend was. Daarom heeft de gemeente overheid besloten het kind naar St-Hubert in de Ardennen te zenden. Een 12-jarig meisje, Helena Vande- velde, wonende te Balegem, op 't gehucht De Kalle, moest Vrijdag voor hare moeder naar Sottegem eene boodschap gaan doen en had daarvoor een spoorwegkaartje heen en weer genomen. Toen de kleine tegen den avond naar de statie ging om terug te keeren, werd zij aangesproken door eenen heer en eene dame, die haar poogden over te halen, mee naar Aalst te rijden. Helena weigerde en, op het oogenblik dat de twee vreemden nog sterker aandron gen bij het instappen, kwam juist de statie overste voorbij het portel. Het kind riep hem en vertelde vol schrik wat er gebeurde. Deze ambtenaar maakte proces-verbaal op en verwittigde het parket. De twee onbekenden werden in verzekerde bewaring gehouden. Het meisje viel in bezwijming toen men het wilde ondervragen. Men vermoedt hier met eene poging tot slavinnenhandel te doen te hebben. De zaak maakt nogal opschudding ii streek. Een Hollandsch meisje, te Brussel gekomen om eene zuster te bezoeken.vroeg aan eenen voorbijganger den weg naar de Merode8traat. De aangesprokene een kerel van 25 jaar leidde haar naar eene afgelegen straat van Ukkel en ple gde op het meisje, een kind van 15 jaar een eerloozen aanslag. Het slachtoffer dat bewusteloos langs den weg was blijven liggen, kon later bij de policie eene klacht indienen. De geburen hebben de ongelukkige ingenomen. De aardewerken der tentoonstelling van Brussel gaan goed vooruit er werken 800 arbeiders aan. lndebureelen der ten toonstelling bereidt men de aanbesteding voor van een belangrijk deel der Halls men werkt aan de teekening voor uitvoe ring van den hoofdvoorgevel op Elsene. Deze voorgevel zal eene totale ontwikkeling hebben van ongeveer 320 meters hij zal, evenals de voorgevel van het bosch, in staf zijn. De schikkingen zijn genomen, opdat al de voorgevels zouden voltooid zijn, voor wat betreft de staf, voor den winter van 1908 Men denkt ook binnenkort te begin nen aan de inrichting der tuinen, tusschen den weg der Cottages en den Dieweg Deze tuinen beloven zeer lachend en schilder achtig te zijn. Te Schaerbeek sprak Jufvrouw Van Havermaet Maandag morgend ten 5 uren eenen policie agent aan, om hem te vragen of hij niet in de nabijheid eenen doctor kende om eenen persoon te verzorgen, die zich den hals had willen afsnijden. De agent eischte eenen dokter op en vergezelde deze mee naar het huis door de vrouw aangeduid. En in de kamer vonden zij zekeren Desiré Legros, die zich inder daad, bij middel van een scherp keuken mes, eene wonde aan de keel had toege bracht. Mej. Van H vermaet verklaarde, dat de zelfmoordenaar, haar minnaar, een meca nicien, den avond te voren met haar was uit geweeBt, dat zij samen vele herbergen hadden bezocht en dat Legros, in eenen twist, die bij hunne thuiskomst ontstond, zich de wonde had toegebracht. Het parket heeft een onderzoek gedaan, eerst in het huis, toen in het gasthuis, waar Legros naartoe werd gebracht het meisje werd niet aangehouden. Eene dienstmeid van een huis der Villerstraat, te Brussel, was Zondag na middag uitgegaan, na met naphte hare handschoenen te hebben gewasschen. Ze liet de naphte in haren bassin staan. 's Avonds kwam ze binnen met licht. Het door de naphte ontwikkeld gas vatte vuur en onmiddellijk ontstond brand, welke door de middelerwijl toegesnelde pompiers spoedig gebluscht werd. Een weinig later werden de pompiers andermaal geroepen naar het nummer 8 der hteenpoortstraat. Een der bewoners had met een licht in eene kleerkas naar eene jas gezocht en alzoo in de kas brand gesticht. Een dikke rook vervulde weldra de gan- sche woning en de pompierB die Bpoedig aanrukten, slaagden er in het vuur uit te dooven. Rond 8 uren 's avonds, werden de pom- p-ers opgebeld om in allerijl naar Elsene te komen. Men zeide dat een ijzergoedwinkel der Viaducstraat in brand stond, uitgebaat door Mad. D en dat de vlammen aangewak kerd werden door eene overgroote hoeveel heid petrool. De pompiers hebben spoedig den brand uitgedoofd. De schade aan de magazijnen aangericht is aanzienlijk. In alle duivenkringen wordt veel gesproken van de groote prijsvlucht op Angoulème welk dit jaar door Eerlijk moet niemand vreezen, in het Grand Hotel Gent,wordt ingerich'. met 25,ooo frank vooruit, gewaarborgd. Op heden zijn reeds 6500 duiven ingeschreven. Alles doet voorzien, dat er op 2 Februari 10,000 dui ven zullen ingeschreven zijn. Men zegt dat drie personen aange houden zijn, welke zouden plichtig zijn aan den diefBtal van 5000 fr. in vijffrankstuk ken, welke onlangs in de statie Gent-Zuid gepleegd werd. De ontsnapte ter dood veroor deelde. Adriaan Faibre, van Brussel, die Woensdag nacht, uit het gevang van Gent ontsnapte was in 1901 door het Assisenhof van Brabant ter dood veroor deeld wegens moord op een policieagent te Brussel. In den nacht van 4 tot 5 September was hij in gezelschap van een medeplichtige bezig de uitstalling van een juwelier te plunderen. Twee policieagenten verrasten hen. Op het oogenblik dat een der policie agenten Reysenaer genaamd, Faibre wilde vastgrijpen, trok deze een revolver tevoor schijn en loste drie Bchoten op Reysenaer. Deze kreeg de drie kogels in de borst en viel stervend in de armen van zijnen col Faibre werd kort daarop aangehouden en voor het Assisenhof verzonden. Er worden thans te Brussel nauwkeurige opzoekingen gedaan. Een man de beide- beenen afge reden. Een brouwersgast van M. Die teren, Steendam, zekere Pieter Beernaert. wonende Hooiaard, te Gent, is Maandag avond, om 7 ure, op het Klein Dok de beide beenen afgereden door eene versporende machien. Door het gefluit der machien waren zijne paarden beginnen achteruit deinzen en Beernaert viel van den bok en kwam te recht, juist voor de wielen der machien, Deze liep over zijne beide beenen, welke vreeselijk vermorzeld werden. Na ter plaats verzorgd te zijn door Dr Maréchal, werd hij naar het gasthuis over gebracht, waar hij bezweken is. Tusschen de statiën van Melle en Meirelbeke, ontstond Zaterdag morgend, omstreeks 5 1/2 ure, brand op eenen goe derenwagen,geladen met elf ijzeren tonnen; welke naphte bevatten. De geweldige hitte welke de brandende houten kas van den wagen verspreidde, deed de tonnen napthe, de eene na de andere, ontploffen. De gloed van het vuur was zoo hevig, dat de ter hulp toegesnelde beambten, op 8 meters afstand moesten blijven staan. De vlammen bleven tot omstreeks 10 ure voormiddag voortwoeden. De oorzaak van den brand is niet gekend. Er zijn ge- lukkiglijk geene perBOonsonheilen te be treuren. Een man, zeggende Charles Noet te heeten, geboren te Brugge, 40 jaar, gaf zich Zondag namiddag aan bij de gendar- med te Meenen, als zijnde zonder bestaan middelen. Hy werd in het gevang opge sloten 's Avonds toen de bewaarder de gevangenen eten bracht, vond hij Noet aan de vensterbarren opgehangen. Hij kon hem tot het leven terug roepen. Dan begon hij te ween n, zegde Jules De Meyer te heeten, 41 jaar oud te zijn, geboren te Roeselare, wever, wonende te Wasquehal. Hij was Zaterdag uit het fabriek weg gegaan, en wanhopig omdat zijne vriendin hem verlaten had, was hij naar België ge komen, met het inzicht zich gevangen te geven en zich te zelfmoorden. Hij had een valschen naam opgegeven, omdat zijne familie niet zou geweten hebben dat hij dood was. Het vredegerecht van Meenen heeft den drommel voor onbepaalden lijd naar het bedelaarsgesticht gezonden. Zaterdag namiddag, rond 1 1/2 ure, ontstond er brand in de droogzaal van de tabak- en cigarenfabriek De Neve, Augusti- nerei, te Brugge, 't Was een werkman, die juist binnenkomende met het andere werk volk en die naar boven ging, welke het gevaar bemerkte. Dank aan deze omstan digheid en aan de hulp van geheel het personeel,werd eene brandramp vermeden; het dak is half vernield. Erger was dc brand, die des avonds gansch de bevolking te been riep. Het vuur was met eene ongehoorde hevigheid uitge broken in de fabriek der Copra Oil Com pany bereiding van copraolie, noodig voor bougies, enz staande langs de Kolen- kaai. De brand was ontstaan in het bijzon derste gebouw dat den hoek der Kolenkaai en der Zwaluwstraat uitmaakt en waarin de olievergaarbakken en de machienkamers gelegen zijn. Om 8 u. 15 's avonds was een werkman der fabriek bij middel van eene toorts bezig aan eene leidingsbuis, toen de vlam der toorts zich aan eene andere buis meedeelde; de minste deelen van het gebouw zijn met olie doortrokken ook liep de vlam als een serpent tot op den zolder, die in eenige stonden in laaie vlam stond. De werklieden der fabriek, spoedig toe- geloopen, waren machteloos tegenover de spoedige uitbreiding van den brand, die een al te gemakkelijk voedsel vond in de brandbare olie, waarmee geheel de fabriek als doorweekt was. Zij moesten terugwy- ken. Zij rolden in allerhaast eene rij wagons weg die met vaten olie geladen, in de fabriek stond, en hielpen de nabijliggende ook gevaarloopende schepen verwijderen. De pompiers om 8 1/2 ure ter plaatse gekomen, verrichtten wonderen van dap perheid, om de brandende fabriek te redden. Eilaasonder de drukking der hitte, stortte het dak weldra met helsch gekraak in en de vlammen, thans een vrijen uitweg heb bende, sloegen torenhoog in de lucht, het luchtruim met een rossen gloed verlich tende. Weldra deelde het vuur zich mee aan de zes groote vergaarbakken, honderdduizen den liters olie bevattende en deze groote hoevee;heid licht brandbare stof in vlam schietende, vermeerderden nog de zee van vuur. De vergaarbakken stonden weldra rood gloeiend. De vlammen sloegen var uit deuren en vensters en verspreidden tot op grooten afstand eene stikkende hitte. Er viel niet aan te denken, de vuurzee tt bestrijden. Er water op gieten was olie op olie gieten 1 De pompiers spanden al hunnt krachten in om de aanpalende gebouwei te vrijwaren. Van de eene zijde sloegen dt vlammen tot aan de herberg In de Los- kaai, aan den anderen kant der stras' staande; langs de andere zijde lagen dt magazijnen der fabriek opgepropt met koop waren en de groote gasfabriek De Brouwer. Gelukkiglijk voor deze laatste sloeg dt wind de vlammen in eene tegenovergestelde richting. De vlammenzee duurde tot middernacht. Het was een grootsch schouwspel, prachtig in zijne akeligheid. Dank aan waren hel denmoed waren de pompiers eindelijk er it gelukt, de naburige gebouwen te vrijwaren, De brand heeft gansch den nacht ge duurd tot dat het vuur tot het minste deeltje olie had uitgelekt. Van het bijzonderste gebouw blijven nog alle- n de verkalkte muren over en misvorm de stukken der vergaarbakken en machie- nen, die als monsters in den verstikkenden rook staan. Eene ontelbare menigte, met moeit» door de soldaten der bezetting op afstanc gehouden, verdrong zich rond de brandendi fabriek. De schade, door verzekering gedekt wordt op meer dan 200,000 fr. geschat. De fabriek die pas sedert 4 jaar was ge bouwd, behoorde aan de firma Dumon d C°. Zij bezigde een 6otal werklieden dit door den brand broodeloos zijn geBteld. Tijdens de reddingswerken vielen de lui tenant der pompiers De Sloovere en eet zijner mannen door eene rookwolk bevan gen, half verstikt ten gronde. Zij konder spoedig gered worden. De pompier wai weldra weder te been, maar de officiet moest in eene naburige woning overge bracht worden. Hij is bedlegerig. Nog de gestolen Van Dyck. Eene dankmis te Kortrijk. Het ge buurtekomiteit van de O. L.-Vrouwekerk had besloten, met toestemming van hel Gemeentebestuur, waardig 't terugvindet der kostbare schilderij van Van Dyck tt vieren. Te dien einde werd Zondag eene plech tige dankmis, gevolgd door het Te Dbum, opgedragen in de O.-L. Vrouwekerk. De voornaamste catholieke maatschappij en der 6tad, met wapperend vaandel et begeleid door de Fanfaren van Groeningen, en de harmonie Onder Ons, zijn uit hel stadhuis in stoet vertrokken naar de kerk, kort voor x 1 ure. In de koor zaten de Gemeenteraad en d( Kerkfabriek M. Reynaert, burgemeester en de Volksvertegenwoordigers, op der eersten rang Na het Evangelie, beklom de eerw. heei Dassonville, bestuurder der Zusters Pau- linen, dqn predikstoel. Het Te Deum, gezongen door den eerw heer de Coninck, pastoor van O.-L.-Vrouv werd in koor nagezongen door de talrijke priesters. Aan al de huizen rond de kerk en aar vele huizen der stad wapperden de vlaggen. Het Fondsenblad bevat uitgebreide bij zonderheden, rakende twee personen die, blijkbaar zonder elkaar te kennen, afgespro ken waren in het socialistisch volkshuit van Meenen en die, volgens het vermoeder van den lokaalhouder, elkaar moesten her kennen aan het uittrekken van een witter zakdoek. De lokaalhouder, een gewezen gendarm, die handelwijze verdacht vindend, kreeg vermoedens dat die personen wel in de zaak betrokken konden zijn en heeft het gerecht verteld dat beide mannen wel een half uur stil hebben zitten 6preken, en dat de een vijffrankstukken aan den ander over reikte. Carlier is nu te Brugge opgesloten. Hij houdt, zooals men weet, herberg te Harelbeke in Den Hert. Hij werd geboren in 1881. Hij is seder' een jaar burgerlijk gehuwd. Toen zijn Volksblad nog bestond, schreef hij er allerlei grove artikels in tegen kloostei lingen en zusters. Meermaals werd hij voor smaad veroordeeld. Hij werd ook destijds veroordeeld voor eerroof ten op zichte van Bioeder Flamidiaan. In het bosch van Florenville had eene klopjacht plaats om een oud everzwijn te vinden dat een jager beweerde gekwetst te hebben. Eensklaps sprong het dier uit het geboomte te voorschijn en viel eenen land bouwer aan, zekeren Mathieu, die met een schot het beest licht gekwetst had. Het ondier doorboorde met zijne slagtanden des mans eekenis. Een ander werkman, die Mathieu ter hulp kwam, werd op dezelfde wijze aan i-et gelaat gewond Eindelijk werd het zwijn, na nog een derden persoon gekwetst te hebben, gedood. Mathieu is aan de bekomene wonden bezweken. Maandag keerde Jozef Thomas, mijn werker, van zijn werk, de kolenmijn St- Roch te Auvelais, naar huis terug. Om naar huis te komen moeBt hij de Samber volgen en de dag was voorbij gegaan zon der dat hij thuis kwam. Zijne vrouw onge rust, liet opzoekingen doen. Dinsdag heb ben personen, die de rivier doorzochten he* lijk tusschen Tamines en Auvelais opg haald. Thomas is dus door de mist misleid te water geraakt en zoo op droevige wijze om het leven gekomen. Zondag nacht had een hevig gevecht plaats te Herstal, tuBSchen Walen en Vla mingen. In het gewoel ontving zekeren Pelisse Hudsen eenen dolksteek in den rug, eene diepe en gevaarlijke wonde veroorza kend. Men vermoedt dat de dader een Vla ming is. Het parket deed Maandag namid dag een onderzoek ter plaatse. gep' opsi Wil wen vont gaf, zen. en e D afwe was heti wez rade andi ken er 0 zen Z van kwa schi berf; ken de 1 lijk de b ben din, da]

De Denderbode | 1908 | | pagina 2