1800 meisjes die trouwen willen. Godsdienstige Kronijk. Allerhande nieuws. EEK EK AKDEIl. Rechterlijk Kronijk. Storm. Duitschland. Amerika. CHINA. AZIË. Plautaardappelen. Sommige verstokte jongmens als men hun vraagt, waarom xe Diet met een uitverkorene in bet huwelijksboodje treden, willen zich uit den slag trekken met te zeggen, dat er geen meisjes ge noeg zijn om een serieuze keuze te,doen. Ge moet dat niet gelooven, er zijn er genoeg gemoedelijk gereed zittend om het bootje in te stappen, als Jan "Van Pas maar afkomen wil, om hun de reis voor te stellen. Zoo was het over hon derd jaar en zoo is het nu nog. Pater Abraham schreef over 200 jaar Tusschen mannen, tusschen vrouwen, Zij die meest van trouwen houwen, Vindt men bij het vrouwgeslacht. Dat is onveranderd gebleven, want zie, wat wij als bewijs daarvan lezen in een Duitsch blad, wij vertalen letter lek 1800 meisjes die trouwen willen. Uit Aken wordt geschrevenOver eenige weken zou de brief van eeu ongehuwden landman in Ferryville, Amerika,welken hij aan het landvershuiscomiteit in New-York geschreven had openbaar gemaakt zijn en waarin hij voor zich zeiven en voor eenige andere Duitscho jongelingen die zich in Amerika hadden ueêrgezet, meisjes vroeg van Duitsche afkomst, liefst van den buiten, braaf en eerlijk en gereed om een deftig huwelijk met hen aan te gaan. Die brief met het verlangen dier trouwlustige jonge lingen maakte zijne ronde in de Duitsche pers tot zelfs in Oostenrijk. De jonge landman ontving op korten tijd 1800 brieven, waarin jonge meisjes zich aan boden met vrijen wil, en onbevreesd de zee over te steken, indien hun persoon en aanbod mocht bevallen. Bij een groot aantal brieven waren de portretten gevoegd, een uitleg van hoe danigheid der huwelijkspostulauten, en zelfs, ofschoon er niets over gevraagd was, de bepaling van den bruidschat die men over de zee meêbrengen zou. Verscheidene brieven kwameu van wel hebbende meisjes, er was zelfs een die beloofde een bruidschat medo te brengen v8n 80duizeud mark. Anderen beroem den zich op hunne schoone stem, hare muzikale konnissen, andere op hunne bekwaamheid en gemoedelijkheid en hoelang het in hunne wensch gelegen had in het buitenland eene Heimath te vinden. Er was zelfs eene schoone van 17 jaar uit Alsdorf, welke hare natuurlijke lichaam8- en geest beschaafdheden zoo hoog wist te verheffen, dat haar weike- lyk niets dan vleugels schenen te ont breken, om een oprechte engel te zijn. En toch kreeg het meisje geen ant woord. Waarom niet De landlieden van Ferryville hebben met veel zorg al de korrespondenties nagezien, xij hebben elk eene vrouw- verkozen, aan John Barray, de voorzit ter van hunne groep en de oproeper van de huwelijkskwestie, de eerste keus latende. Deze zal zich binnen kort in den echt vereenigen met een jong Duitsch boerenmeisje, dat in haar brief getuigdeDas sie Sweinenfleiss und Kool kochen konnte. das Sie das für einen schwer arbeitenden Mann gemüt- lich machen kann, enz. Dat ze zwij- uenvieesch en kooien voortreffelijk ko ken en braden kan, dat zij het huiselijk leven aangenaam maken kaü, dat zij lachen en sehertsen kan als het past, dat zij haar manneke de laarzen zou afnemen als hij van zijnen arbeid wederkeer», dat zy zich hupsch kleeden zou als dit in zijn smaak viel, enz. Dat jong flink boerenmeisje zal niet weinig fler geweest zijn, bij het vernemen dat zy de uitverkorene is tusschen de 1800 postulanten, die alle soorteu van re lt laam gemaakt hebben, om hunne bevalligheid en hunne waarde te doen uitschijnen. menschelijke gedachte kan overseinen, of het ook niet mogelijk zou zijn op afstand te zien De nieuwe wensch van den twintig eeuwschen wereldburger schijnt nu volbracht. De proefnemingen, evenwel op kleine schaal, die deze dagen met den televisor zijn genomen hebben de beste uitslagen opgeleverd. Een tooneel dat op honderden uren afstand wordt vertoond, zal verzekert men dank aan de nieuwe uitvinding, onder de oogen van duizen personen gebracht zooals thans de films van de levende foto's voorstellen. was om te zien of de storm in de buurt veel schade aanrichtte. De laalBte stortregens hebben de Maas en bijrivieren sterk doen wassen, zoodat Zondag het waterpeil ongeveer een meter boven de gewone vlotlijn stond. De bedienden der dammen hebben on derrichtingen gekregen om veiligheids maatregelen te nemen. De Ourthe is op sommige plaatsen reeds overstroomd en in vele huizen zyn de kel ders reeds onder goloopen. Droom. La Flandre Libérale heeft gedroomd. Het einde der XIX6eeuw, schrijft zij, was meer vrijdenkersgezind dan het einde der XVIIP, het einde der XX® eeuw zal meer vriidenkersgezind zijn dan het einde der XIXe. De geschiedenis leert ons dat wij Belgen, op het einde der XVIII® eeuw gebukt lagen onder het juk der godde- looze Fransche Republiek, en dat wij op het einde der XIXe eeuw ons verheu gen in een katholiek landsbestuur. Wat het op het einde der XX® eeuw zal zijn, dat zullon we niet beleven en we kunnen het niet voorzien. Doch de dood der Katholieke Kerk is al zoo dikwyls voorzegd, en ze is nog nooit gestorven zoodat we ons om de akelige voorzeggingen van het liberale blad niet moeten bekommeren. De Nationale Belgische Bedevaart der Meimaand naar 0. L. V. van Lourdes, onder het eere-voorzitterschap van Z. Em. de Kardinaal Mercier, zal plaats bobben van 23 tot 31 Mei 1911. Voor inlichtingen en inschrijving zich wenden tot den heer Oscar Vermef.rsch, notaris te Dendermonde, alsook bij de correspondenten vermeld op de plakschrif ten. De arme zieken moeten hunne aanvraag doen voor den 10 April, aan den heer Dr De Jongh, te Sint-Truiden. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. vs»ei*t Werf, 3, AALST. Verwi-reldlijking. Het Fransch blad LeSoleil, schrijft In de ODderwijskommissie van 1850 bestreed de lieer Thiers zeer heftig de wereldlijke school. Ik wil niet, zegde hy, in elke gemeente eenen ouderwijzer aanstellen die niet anders zou zijn dan eeu socia- listischen ageDt en een tegen-pastoor. De vooruitzichten van den heer Thiers hebben zich verwezentiijkt (in Fran krijk De schoolmeester bepaalt zich niet bij de kinderen te onderwijzen hij stelt zich veeleer aan als den verte genwoordiger der i cialistische en anti godsdienstige leeringen zijne rol bepaalt er zich bij, gedachten van haat voor te houden, het zaad van opstand uit te strooien, den geest van tuchte loosheid en ongodsdienstigheid te ver spreiden bij de hulpelooze kleine kinderen wier hersenen hij misvormt eu herten bederft. Dat schandelijk werk wordt voortgo- zet tegen de l'amiliën en tegen het vader land het ontbindt al hetgene nog kan ovorblijven van den ouden eerbied voor de eerbiedwaardige eu heilige zakeu voor alles wat onze voorvaderen hadden geleerd te eeren en te eerbiedigen. Tot dèiir Le Soleil, en de gevolgen die vindt men aangeteekend in de jaar boeken der rechtbanken. Wonderen der eeuw. Men heeft zich wel eens afgevraagd, nu dat men op honderden kilometers afstaud een gesprek voeren kan, nu dat men op duizenden uren zonder geleiddraad, de Misbruik van vertrouwen. H'ppolict De Cooman, bediende te Oultre, voor mis bruik van vertrouwen ten nadeele van MM. Gustaaf Gohbens te Geeraardsbergen en August De Ruyck, to Herzele, brouwers, wordt verwezen tot twee maal 1 maand en twee maal 26 fr. of 8 dagen, voorwaarde lijk voor 4 jaar. Slagen. Remi Sterek, werkman te Denderwindeke, voor slagen met onbe kwaamheid tot werken aan Gustaaf Pleek, wordt verwezen tot 8 maanden en 50 fr. of 15 dagon met onmiddelijke aanhouding en tot het betalen van 500 fr. schadever goeding aan de burgerlijke partij. Te Brussel. Vier-en twintig uren lang heeft de storm gewoed met oeno voor- beeldelooze hevigheid. De wind bad eene kraeht, die op sommige oogenblikken ge vaarlijk was. Zoo werd op do Kapelleplaats eene vrouw zoo lievig door den wind tegen eenen muur geslagen dat zij gevaarlijk aan het hoofd werd gewond en naar het gasthuis moest worden gebracht. Eene melkverkoopster kreeg eene erge wond. door het vallen van eene ruit op haar hoofd. Te Elsene viel eene schouw om. Een policieagent en een inspecteur wer den bijna gedood door het omvallen van een hoog houten schutsel. Langs den Rupel. Door den wind is Zaterdag namiddag de schouw afgerukt van het buis bewoond door M. K. Van Assche, drukker De steenen zijn meestal terecht gekomen in de werkplaats der firma Jos. Gobbers Ed. Van Dyck, pho tografen. Bijna geheel het glazen dak is vernield, en 't is waarlijk een groot geluk dat er op dit oogenblik, niemand in de werkplaats tegenwoordig was. In Oost-Vlaanderen. De hevigheid van den wind, die sedert een aantal dagen over de stad Gent en omstreken woedt, heefi Zondag verscheidene ongevallen ver oorzaakt. Op den Zwijnaardschen steenweg, aan den Dries, werd een paardjesmoleu gansch uiteen geslagen. Iets over tieo ure werd eene zinken plaat van een huis der St-Piotersnieuw- straat, gerukt en viel op oene postbus. Waro de plaat twee stappen verder geval leu een klein meisje, daar voorbijgaande, zou onvermijdelijk gedood geworden zijn. t )p de Scheldelaan werd rond 10 ure ren hekken van een kolenmagazyn omge- worppn. In de Snoekstraat, rond 12 ure eene schouw van een huis. Te St-Amandsberg is in de Nyverheids- straat eene afsluiting omgewaaid en een jongentje van 6 jaar er onder begraven. Het kind was tamelijk erg gekwetst en verloor veel bloed. Te Ruyen zijn twee gebouwen ingestort. Een werkman, onder de puinen b- graven is doodelijk gekwetst. Te Lede-bij-Aalst is de schuur van M. A. De Lathouwer in de verte geslingerd. Op dsn steenweg van Aalst naar Ninove, is een koetsier van zijne zitting in eene weide geworpen welke vol water stond. De ongelukkigs is bed legerig. Te Wichelen opende een pachter van 60 jaar, zijne groote poort om zynen knecht te roepen. Een hevige wind rukte ds poort uit hare hengels en het zware stuk hout viel met geweld op den ouderling. Menigvuldige ongovallen van dien aard komen alle oogenblikken toe. Het is eens ware verwoesting geweest. De omgerukte boomen zyn in de Dendervallei ontelbaar. Te Somme-Leuze by Ciney, is gedu rende den nacht een huis omgewaaid. Eene bewoonster, de echtgenoot» Simon moeet zwaar gewond onder de puinen wor den uitgehaald. Dat haar man aan dergelyk lot ontsnapte is hieraan te danken, dat hy opgestaan AALST.Woeslaards. Verle den Zaterdag rond 7 3/4 kwanun eenige bedronken arbeiders van Moorsel van den trein om te voet naar huis to gaan. Reeds van aan de statie daagden zij iedereen uit en beleedigden de agenten van dienst. Op den Molendries cn op de Moorselbaan gingen zy als ware bezetenen te werk. Zij waren gewapend met messen, beitels, enz. wierpen de deuren der herbergen open en daagden de aanwezigen uitte vechten. Eindelijk kwamen zij in de herberg van Willem Van Renterghem te rechte waar zy begonnen to vechten, alles kort en lein sloegen en eindelijk de ruiten ver brijzelden. De agent De Wael aldaar van dienst telefoneerde onmiddelijk om hulp welke aanstonds opdaagde en met de medehulp van brigadier Buys.en den agent Haeleydt gelukten zy er in vijf der ergste vechters aan te houden De inwoners der Moorselbaan waren zoo verbitterd dat zonder de hulp der policie die laffe kerels er niet heel huids zouden van afgekomen zyn. Proces-verbaal is tegen die woestaards opgemaakt en 't is te hopen dat zy eene voorbeeldige straf zullen oploopen. AALST. Laffe moordaanslag. Zondag nacht rond 11 1/2 ure keerde zekere Filip Van den Steene, oud 20 jaren, wonende Kluiskenstraat, met zijn vrienden en eenige kennissen naar huis. In de Vooruitgangstraat, aan den Bota- niekenhof ontmoetten zy eene bende ge- maskerden die hen op de gemeenste wijzen begonnen uit te sehelden. Daarop vroeg Van den Steene of zij zich niet vergisten, n voor alle antwoord gingen zij Van den Steene en zijne gezellen ten lijve, welke erg mishandeld wierden.Eindelijk gelukten zij er in de vlucht te nemen langs den Dendermondschan steenweg. Niet voldaan achtervolgden de gemas kerde aanvallers de vluchtelingen, welke tij aan den hoek der Veldstraat inhaalden. Daar bracht een der woestaards Van den Steene eenen diepen messteek in de linker borst. Het slachtoffer zeog ten gronde, en de gansche bende aanvallers nam de vlucht. De verslagene werd in de herberg Den Turk binnen gedragen en verzorgd door dokter Daelman. Daar zijn toestand zeer gevaailijk was, men denkt dat de longen geraakt zijn, diende den E. H. Morre hem het H. Olijsel toe. Dc politie werd aanstonds verwittigd en stelde een onderzoek in. De vermoedelijke dader zou reeds sedert Maandag ge kend zyn, men duidt zekere Frans P. van Ercmbodegem aan.Toen men hem Maandag wilde aanhouden was bij reeds vertrokken daar hij in de koolmijnen wer kzaam is. Van den Steeno is meestergast in de glueosefabriek zijn toestand baart nog steeds veel onrust. Het parket van Dendermonde was reeds Maandag namiddag ter plaats. 't Wordt hoog tijd dat men die laffe messentrekkers eens duchtig op do vingers kloppe. Zondag avond, om 6 ure, is er brand uitgebarsten op de pachthoeve van den genaamden Van den Hcl-Van Vacrenberg, staande te Welle, Kleinen Dries de brand door den bevigen wind aangezet, zette zich snel voort aan de aanpalende gebouwen deze geleken nan een vuurpoel. Men beeft met grooto moeite eenige dieren kunnen redden. De oorzaak van den brand is tot heden onbekend. NINOVE. Sedert ongeveer drie maanden waren in do spinnerij van M. J Stichelmans en Zoon, een der bijzonderste nijvertieidsgestichten dezer stad,meermalen werkstakingen uitgebroken. De eene maal waren het vrouwen die verhooging van loon vroegen, de andere maal waren het de spoelers die zich tegen het werkreglement verzetten. De spoelen ten getalle van 58 hebben Donderdag morgend bet werk gestaakt Vrijdag moesten 235 werklieden by gebrek aan stoffen naar huis koeren, de fabriek waar 685 werklieden werkzaam zijn, zal Zaterdag indien men tot geene overeen komst geraakt, stilgelegd worden. Te Nederhasselt en omtrek was dezer dagen het gerucht in omloop, dat Sidonie Gcerts, vrouw Camus, en haar broeder Oscar, de twee verdachten van den gruwe- lijken moord, welke gepleegd werd op de echtgenoot© Omer De Gelas on op Octavio Vanderhaegen, aanstaande maand voor het assisenhof van Oost-Vlaanderen zouden verschijnen. Men weet niet wio de ver spreider is van dit gerucht, doch zeker is het dat het volstrekt ongegrond is. Do twee ongelukkigen zitten nog altyd in het krank zinnigen gesticht, dat zij denkelijk zoo spoedig niet zullen verlaten. Vrijdag werd er aan do policie en aan de gendarmerie uit Antwerpen getele foneerd dat er eene dievenbendo op Lier was afgezakt, 't Duurde niet lang of de policieinannen hadden een troepken van vijf jonge mannen aangohouden die een zeer verdacht voorkomen hadden. Ze worden ondervraagd en onderzocht. Ze konden bezwaarlijk uitleggen wat ie in Lier kwamen doen en waarom zij eenen revolver, eenen grooton beitel, eene bougie en slothaken bij hadden een volledig dievengerief Het hoofd der bende was maar 22 jaar oud en pas uit. een verbete ringshuis losgelaten, dc twee jongste waren slechts 17 jaar. Die veelbelovende nietdeugen zijn van Antwerpen en Borgerhout en genieten maar twijfelachtigo faam Do vrederechter heeft de drie oudsten kort en goed naar Hoog straten gezonden. Terzelfder tijd waren nog twee landloopers opgeleid zoodat heel de buurt der Gevangencnpoort overeind stond Schouto ongeval. Van het huis bewoond door M. De Smet, Rietgracht- straat te Gent, is Zondag morgend, rond it ure, de schouw afgewaaid en op do waran- dah, waar M. De Smet, zijne vrouw en hun klein kind zaten, gevallen. Het kind werd door de stoenen en glas scherven aan het hoofd gekwetst en de hulp van den geneesheer moest ingeroepen worden. Men weet dat er op 't einde van Juli laatstleden een smartelijk ongeluk plaats had Vorst. Toen men tot den afbraak der oude kerk overging, viel er een gedeelte van den toren in. Twee werklieden werden gedood. De aannemer M. V... werd vervolgd om door gebrek aan voorzorg of voorzichtigh :id misschien de onvrijwillige oorzaak te zijn geweest van dit ongeluk. Na eene krachtige pleitrede van M. Van Hal, die de vrijspraak vroeg, werd d» de betichte alleen verwezen tot 50 fr. boete voorwaardelijk. De schade, door de automobiel der pompiers van Elsene aangericht is nog veel grooter dan men eerst meende. Het huis waar het toestel inreed is zoozeer bescha digd dat de gevel dreigt in te stoi t<n en de auto, een splinternieuwe, die 75,000 fr. kostte, is geheel ontredderd. Gelukkig nog. zijn er geene ongelukken te betreuren. Men weet dat het p eeds lang bezig is met hot onderzoek over een tekort van rond de 23,000 fr., dat ontdekt wer in de gemeentekas van Wasmes. Nu zou weer een ander tekort ontdekt zijn, ditmaal in de kas van 't bureel van Weldadigheid er zouden verscheidene duizenden franks ontbreken. Het parket is opnieuw verw it tigd en heeft bevel gegeven al de boekon aan te slaan om door deskundigen onder zocht te worden. Zaterdag morgend, om 2 uur, kwam Marie Van Aeken, 43 jaar, herbergierster, Tonnekensstraat, 10, te Antwerpen, mot eene vriendin en eenen zeeman, in de hor- berg n. 21, Schippersstraat. Onder het drinken, zegde dezeeman iets aan het oor van Mario, waarop deze hem wegduwde. De zeeman, daarover wo dend, trok eenen revolver en schoot Marie eenen kogel in het aangezicht, waarna hij zich eenen kogel in de rechterslaap joeg. Beiden worden, zeer erg gekwetst, naar het hospitaal overgebracht. De moordenaar is een Argentijner, 34 jaar, sedert 19 Februari te Antwerpen afgemonsterd. 's Namiddags kwam het parket ter plaats een onderzoek doen. Over eenige dagen werden to Evreux (Frankrijk) twee automobielen gestolen, el.c 10,000 fr. waard. De Brus- selsche policie heeft een van do twee ry- tuigen in eene garage nabij de beurs te Brussel teruggevonden. De persoon, die ze er gebracht had, een Franschman, heeft bekend, de dief te zijn. Hy heeft ook zijn medeplichtige aangeduid. De tweede auto is beschadigd onderweg gebleven in de nabyheid van Leuven. Twee jongelingen van Velsike dorp kwamen naar de wijk Linde bij de weduwe van Remi De Coninck, herbergierster, toen zjj achtervolgd werden door drie gasten, de gebioedcrs Van Sterkthem en A. Bacle, van Dikkolvenno. Zonder dc minste reden zochten zij twist tegen hun. Dezen verlie ten de herberg en de kerels keerden hunne woede tegen de weduwe cn dezes moeder en sloegen er alles kort en klein en uitte doodrbedreigingen tegen den zoon Henri die daar aanwezig was. 's Anderendaags zijn zij terug gekomen cn hebben Pelagie De Roover, oud74 jaar, 2 messteken toegebracht, eene in de rug en eene in het hoofd. Jan Roekhout, wonende wijk Sond- 8einde, te Velsiko, sedert 7 jaar werkzaam in dc moutery van M. Joris Parent, t« Marchionnes-au-Pont, is aldaar veronge- lukt tusschen den muur cn een waggon met deze te willen froinen hij werd liet hoofd en de borst verpletterd cn heeft slechts nog oen kwart uurs geleefd.. Het lijk is Zaterdag morgend naar Vel sike overgebracht eene groote menigt» heeft de begrafenis bijgewoond. Een jachtwachter Budeors, vac Ulbeeok, op ronde zijnde, ontmoette stroo- pers, die, voorzien van eenen lichtbak, door het veld liepen. Hy verschool zich ic eene mijt en de stroopers kwamen tot o[ eenige meters afstand van de mijt. De jacht-: wachter dacht ze hem hadden gezien, want zij keerdon plots den lichtbak naar de mijt en schooten op Budeers, die terugschoot en dan vluchtte. 's Morgens vond men 't lijk van een ge schoten strooper nabij de mijt. De gedoodt is een inwoner van Ulbeeck. Budeers, ondervraagd door het park»: zegt niet geweten te hebben dat hij ieman; getroffen had. Men zoekt den gezel van dei gedooden strooper op. Tegen een luitenant der infanterie tt Metz is eene gerechtelijke vervolging ing» ateld. De man was verloofd en wilde ec: goed figuur slaan in de oogen van zyi aanstaande. Hij haaldo daarom een jonget over in 't water to springen en redde dc: vrij willigen drenkeling. Voor deze moedigt daad kreeg hij eene reddingsmedalie. He' gerecht schijnt het echter niet eens te zijl met deze wijze van reddingsmedalies ver dienen. In do Wetgevende Vergadering van de: staat Nevada is een voorstel ingediend oc ter dood veroordeelden do keus te gere: tusschen fusilleeren, vergif en den strop Iemand die geen keus kan doen, krijgt de: strop Degeen, die vergif kiest, ontvang dat uit de handen van den gevangenisdoktt; en kan hij er niet toe komen het in te ne men, dan is dc strop zijn lot. Eene afdoeling van den militairen ge zondheidsdienst heeft het dorp van Coniiil tion en de omstreken totaal onbevolkt gt vonden. De lijken werden dooreen gewor pen in eene ravijn dat tot bedding diei van eene rivier, welke zich iu do Sungar werpt. Van op eenen heuvel zag men ee 40tal lijken op de Bneeuw liggen. Het akt lig overschot der lijken half door de hot den verslenden, ligt gedeeltelijk onder 4 sneeuw. Uit Djaltyr, in de provincie Astraki worden drie nieuwe verdachte gevalle vermeld. Dagelijks komen steeds geruststellend tijdingen aan over de pest. Donderdag kvi men er slechts 2 gevallen voor in Found ziazian, 18 te Moukden, 35 te Kouang Chang-Tré, 15 te Kharbine en 1 te Tiet T'sin. Hoewel liet nieuws uit Chantóuij' tegenstrijdig is, schijnt do toestand er toe te verbeteron. De pest in Mantsjoerië en in Indii Iemand maakt in de Westminsli Gazette de opmerking, dat de pest i Mantsjoerië wel erg is, maar toch in h» niet zinkt bij de pest in Indië. Volgens d laatste berekening waren er in Mantsjo» rië in dc vier maanden, dat do ziekte duurt in 't geheel 19,000 menschen aan de pel bezweken. In Engelsch-Indië stierven volgens de laatste mailberichten, Januari in één week tijds meer dan 20,00ij In enkele streken van Opper-Inè st erven er in Januari evenveel menschï aan de pest als nieuwe gevallen waren een sterfte dus van 100 pet over het Indië was de sterfte 81 pel van de aangt tasten. In 1904, 1905 en 1907 zijn er jaar lijk# in Indië meer dan eon millioen mei schen aan de pest bezweken. Na 1907 zijn er twee seizoenen van et goeden oogst geweest, waarby de zieklj grootendeels ophield. Nu neemt ze wet toe, en voor de goede warmte begint, i April of Mei, is er geen groote vermind( ring to verwachten. De schryver begrjjf niet die paniek over de zi°kte in Mantsjo# rië, waar ze, volgons hem waarschijnljj; kort zal duren, terwyl men kalm bljjl bij de verschrikkingen in Indië. HOPMARKT. ANTWERPEN, 27 Febr. Men kwo teert Aalst beschikbare 87.00 a 80.— Maart April. 85.00 a 87.— nieuwe oogi 1911, 82.00 a 85.Poperinghe beschik bare 88-— a 90.- Maart-April 88.—i 90.nieuwe oogst 1911, 85.00 a Markt vast. De gendarmen van Zottegem hebben de bebloede kleederen naar het parket van Oudenaarde gezonden ook hebben zy den zoon zoo geslagen dat zijnen arm gebroken was. De daders zijn naar het schijnt naar Frankrijk gevlucht. Van Kcrkliove, werkzaam in de fabriek Goffard, te Marchiennos-au-Pont; is van een der waggontjens hij het been gevat en gebroken hy werd in hoopoloo- zen toestand naar het hospitaal van Mar- chiennes overgebracht. Bei'ïclit aan de Landbouwers Ad lf WELLEKENS, heeft de eer d belanghebbenden ter kennis te breng» dat hij zijn handel in Aardappelen, Ajui en Fruit, van de Burgemeesterplaats naa der Brusselschestraat of Pontstraat £»9 heeft overgebrocht. De ingang van het magazijn geschisd langs de Hoogstraat Nr -4. Hij beveelt zich in 't bijzonder aan, voo het leveren van Plantaardrppelenal Kruger en Industrie recht atreeks ingevoerd uit Holland en Duitsch land. Beste groeten Allolt VVULLEKËNS.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2