EEN EN ANDEIt. Mutualisten. Rechterlijk Kronijk. De Gek van 's Gravenljage Luisterrijke Vertooning VERLtDEN HET HOEDJE Hoogeschool Uitbreiding WelUdijke besluiten. Allerhande nieuws. Onzijdigheid. Onzijdig zijn is nergens goed, Een boerken sprak mettrotsch gemoed: lk ben onzijdig voor mijn land Dus niet gezaaid of niet geplant Een tyd daarna ziet bij zijn veld, Maar 't is er aardig meê gesteld. Van vruchten vindt hij niemendal. Maar onkruid groeid er overal. Zoo vaart demensch die goed en kwaad En alles onverschillig laat. De verantwoordelijkheid der Reizi gers. Het is een ingeworteld ge bruik dat reizigers, wanneer zij per koets rijden, en aan den koetsier iets wenschen te zeggen, zich buiten 't ven stertje hellen, om aan den koetsier te kunnen spreken. Heeft men zich reeds afgevraagd of de reiziger zelf niet verantwoordelijk zou gesteld worden, indien het hem in die houding een ongeluk overkwam. Die vraag werd onlangs gesteld voor het Beroepshof van Parijs, aangaande eenen reiziger die in die houding gedood werd, door het omkankeleDde rijtuig. Hit Hof nam aan, dat door het naar buiten hellen van den reiziger, deze een onvoorzichtigheid had gepleegd, door het zwaartepunt langs den eene kant te doen hellen, en aldus grootendeels had medegeholpeu aan het ongeluk De erfgenamen, die eene geding tot schadevergoeding hadden ingespannen werden uit dien hoofde van hunnen eisch ontheven. Opgepast, dus Over boord. Het fanatiek geuzenblad, Le Petit Bleu, zegt dat de ontslaggevende Fransche minister Briand, die de bewerker was der scheiding van Kerk en Staat, der ver wereldlijking der school, en de groote vervolger der kloosters, nu over boord wordt geworpen omdat hij te welwillend is voor de paters en te zwak tegenover den Paus De waarheid is dat de heer Briand over tien jaren een der hevigste sociali sten was die 't al ging verslaan, en dat hij nu trachtte tusschen twee waters te zwemmen, om aao het schotelken te kunnen blijven. Maar zij no gezellen van vroeger, die aan het schotelken niet zitten, smijten hem buiten om zyne plaats te kunnen innemen. Le Petit Bleu voorziet slechte dagen voor Frankrijk, waar volgens hem alles rot en iu wanorde is. Het blad zou kunnen goede profeet zijn, 't is zelfs te vreezen Belasting op de Tabak in Nederland. De regeering kondigt een wetsontwerp aan, eene taks stellende op de tabak. Doch daar Holland de internationale markt is van de tabak, zal de grooten handel niet belast worden. Deze belasting welke op 10 t. b. der weerde gesteld is, zou ouge- veer 2 millioen guldens 'sjaars opbren gen. Weeral eene hulde. Groote moeilijk heden ontstonden te Lessen. De patronen en de werklieden kwamen er maar niet toe elkander te verstaan en het was daar een ellendige toestand. M. de Minister Hubert is er tusschen gekomen en met M. Gooreman beeft bij bet zoover gebracht dat de vrede zal gesloten en het werkvolk zijn werk kan hernomen. De zaak kwam voor in de Kamer verleden Maandag. M. Mabille bedankte den minister en na hem M. Mansart de socialist. Deze kon geene genoegzame hulde brengen aan den katholieken minister, zegde hij, die door zijne tusschenkomsl aan een moeie- lijk conflict een einde wil stellen eu den weg openen voor de vereflening der moeilijkheden die later in andere stielen zich nog zouden kunnen voordoen. De geuzenbladeu die reeds meermalen zulke pillen te slikken kregen zulleu zich wel wachten een woord van die dankbetuigingen te zeggen. Misschien toch wel.,, om de zaken te verdraaien. Vrede. Het is eindelijk over eenkomst te Luik, tusschen de Demo cratische Vereeniging en de Union Catholique te Luik. De verdeeldheid heeft daar jaren ge duurd, leverde een treurig schouwspel op, en had veel kwaê gevolgen. Do mannen die nu de overeenkomst gesloten hebben, zy hebben het gedaan met veel gemeendheid, met veel harte lijkheid, met veel beslistheid. Vol hoop hebben zij tot malkaar gozeid Hand in hand en gelyk één man, werken wy voortaan samen om calholieke zegepralen te bekampen, en voor gemeente, en voor provincie, en voor vaderland. Gazetten lezen. Mgr. Walravens. Bisschop van Doornijk, zegt in zijne vaslenbulle over het lezen van gazetten het volgende Niets is verderfelijker, in onzen tijd als het slecht dagblad. Gauw wordt het aloude geloof der christene fami- lies daardoor vernietigd gauw wor- n den deze families van hunne plichten afgekeerd. Het slecht dagblad is nu zoodanig goddeloos en zoo schaamtvrij zedeloos geworden, dat niet eraau weêistaat. De ouuers die hel slechte d dagblad in hunne huizen toelaten, zij vallen, zoowel als de kinders. Ook Z. L. B., laat hem in uw huizen niet binnen komen, dezen ellendigen ver- «epreidervan leugen en van ondeugd, heizij dat het dagbhd zich voordoet als onbeschaamd goddeloos, of als schijnheiliglijk onzijdig. Het vermogen van Leopold II. Het heeft een jaar geduurd, vooraleer eene boedelbeschrijving over het nagela ten van Leopold II door het ministerie van justicie en baron Goffinet kon op gemaakt worden. Nadat allerlei legenden over dit vermogen ontstaan waren, word thans deze zaak opgehelderd. Het blykt nu dat koning zich bedrogen had door zyn bijzonder vermogen op 15 millioen te schatten. Het bedroeg eerder 20 millioen. De drie dochters zullen aldus elk een derde van die bijkomende vijf millioenen erven. Het vermogen van het Coburg-Nicder- fullbachfonds is voel grooter. De boedel beschrijving beraamt het op 40 millioen. De minister van justicie heeft nu, sa men met baron Goffinet, ook do boedel beschrijving van het vermogen der onge lukkige prmces Charlotto gemaakt. Dit vermogen is zeer groot. Het bedraagt meer dan 50 millioen franks, die deels in bosschen, deels in eigendommen in België en in Luxemburg bestaan. Nieuwe bankbriefkens De Na tionale Bank hoeft nieuwe banknoten van 500 frank uitgegevon. Het nieuw munt- papier is voor wat de leekening er. het drukken betreft, opgevat in zelfden zin als de vroegere bankbriefjes. Zy zyn ook blouw getint met bleeke sehakeeringen. Algemeen wordt geacht dat de teekening wat beter verzorgd hadde mogen zyn. Vlaamsch in de spoorwegen. De heer Helleputte, toen liy minister van spoor wegen was had ern besluit genomen vol gens hetwelk de ambtenaars hunne dienst brieven mochten schrijven in het Vlaamsch of in het Fransch, naar verkiezing. Er waren dus ambtenaars die in het Vlaamsch schreven. Dat beviel niet aan de croote bollen van het middenbestuur, die meest allen geen Vlaamsch kennen hunne onbekwaamheid bleek alzoo eiken dag te klaar. Deze hebben nu den heer de Broequeville overgehaald om liet besluit van den heer Helleputie in te trekken. Dat is zeer spytig, en het geval bewijst nog eens dat Vlamingen en Walen niet op denzelfden voet behandeld worden. Wat zou men zeggen indien een minister uitvaardigde dat alle dienstbricfwisseling in het Vlaamsch moet gebeuren. Voor de Belgische kantwerksters. Een groep personen waartusschen de eerw. h. Beernaert, Pater Ruttcn, M. Sol- vay, M. Ingeubleck, secretaris dos konings, hebben zich, in de laatste dagen, bezig ge houden met liet stichten eener samenwer kende maatschappij voor de verbetering van de kantnyverheid, bijzonder onder oogpunt van de loonen. De koningin die veel belang stelt in deze ondernoming, neemt voor eene som van 25,000 frank deel in de samenstelling van de coöperatieve. Deze beoogt een dubbel doelde uitvoer van den Belgischen kant vergemakkelijken en alleen bestellingen doen aan de fa briekanten die aan hunne kantwerksters een billijk loon betalen. Het Bestendig Comiteit van het Alge meen Verbond der Vlaamsclie Mutualisti- sche Vereenigingen van België, tellende meer dan 200,000 leden komt by eenparig heid van stemmen volgende wensch te stemmen Overwegende dat liet noodzakelijk is, ten einde den maatscliappelijken vooruit gang van ons Vlaamsche volk op elk ge bied te bewerken, dat de zonen der bur gersklasse, die liooger onderwijs genieten, de vruchten hunner studiën kunnen mede- deelen aan het volk Overwegende dat zulks tegenwoordig niet liet geval is, aangezien de hoogero studiën gedaan worden in eene andore taal dan de volkstaal, on de gestudeerde mannen dus in de onmogelijkheid zijn hunne weten schap aan het volk mede te deelen Overwegende, verders, dat de staats hoogescholen bestaan in het enkel voordeel der diplomadragers, die naderhand een geprivilegieerd beroep uitoefenen, ter uit sluiting van alle niet-g.-diplomeerde staats burgers, maar wel dat die lioogescholen gesticht en onderhouden worden door den Staat, dat is door het geheële Volk, en dus ook dat de vruchten dier staatshoogescholen aan liet gchcele Volk moeten te goedo komen Overwegende dus dat gezegde staatshoo gescholen niet enkel moeten in het bereik staan van de zonen uit de burgersklas, maar ook aan de best begaafde jongelieden uit de volksklas, al hebben deze niet de gelegenheid gehad om in eene andere dan hunne moedertaal hun onderwijs to genie ten Drukt den wensch uit dat een onzer staatshoogescholen, namelyk deze van Gent, derwyze worde ingericht dat alle vakken er in de Nederlaud.sche taal onder wezen worden. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Dieften. Maria Corthale, huishoudster te Aalst, voor dieften van kleedingstukkon aan twee kramen, twee maal 1 maand en twee maal 26 fr. boet. BEROEPSHOF VAN GENT. Slagen en beleedigingen. Pieter Callebaut van Erembodegem, was door de Rechtbank van Oudenaarde verwezen ge weest, voor slagen aan twee zijner familie leden, Timmerman en Marivoet en voor slagen en kwetsuren en beleedigingen aan zekere Buyle, die in een proces tegen Jan Van Impe bijgenaamd Jan De Lichte, ge tuigd had, tot 9 maanden en twee maal 8 dagen en 26 fr. dit alles by verstek. De betichte had beroep tegen het vonnis ingeslagen het hof heeft het vonnis van den eersten rechter vernietigd en Callebaut verwezen tot 3 maanden en 50 fr. of 15 dagen of tweemaal acht dagen en 26 fr. RECHTBANK VAN OUDENAARDE. Geld ontvreemd. Alfons Van Nieu wenhuyze van Aalst, heeft op bedrieglyke wyze geld ontvreemd ten nadeele van zijnen patroon Alfons Van den Driessche hij wordt verwezen tot 2 maanden en 26 fr. of 8 dagen en voor dronkenschap tot 10 fr. of 2 dagen. Slagen en kwetsuren. Kamicl Van Houbeke, van Woubrechtegcm, voor slagen en kwetsuren en beleedigingen aan Désiré Van den Driessche, 5 maanden en 75 fr. of 20 dagen en voor dronkenschap, 5 fr of 1 dag, voorwaardelijk. Dezelfde Houbeke en Leo De Smet voor beleedigin gen jegens Arthur Regaert, worden verwe zen de 1° tot 2 maand en 50 fr. of 18 dagen en den 2® lot 30 fr. of 10 dagen beiden voorwaardelijk. ATL8T, Voorwaarli». )o(- Op Zaterdag 18 en Zondag 19 Maart opvoering ran door de beste tooneelspelers van 't Land van Riem "De Calharinisten en o Voor Taal en Vrijheid Men raadplege de plakbpioven. Schouwburg van AELST. Koninklijke Maatschappij Land van Riem. Bureel 5 ure. Doek 5,30 ure. te geven op ZONDAG 12 MAART 1911 met de medewerking van Mevrouwen De Somme Gassêe, Van Beeck-Bruylant, Mejuffer Mina Daniëls en de welwillende medehulp van Mevr. C. De Vuyst-De Geyter. Men zal opvoeren Drama in 3 bedrijven, door Ina Boudier- Bakker. Blijspel in 1 bedrijf door Willem Schürmann. Prijzen der plaatsen Voorbehouden van nummer 1 tot en inet 60, fr. 2,50. De vol gende nummers fr. 2,00, Benedenplaat- sen. fr. 1,50. - Bovenplaatsen le rang, fr. 1.00 2" rang fr. 0,50. Een enkeletusschenpooa van 15 minuten tusschen 't drama on 't blijspel. Voorbehoudene plaatsen te bekomen ten lokale - 't Land van Riem, van af Zondag 5 Maart, om 9 ure. KATHOLIEK VLAAMSCHE AALBT. 2® Afdeeling Lessen voor het volk. Op Zondag 12 Maart 1911, om 5 1/4 ure '8 avonds, in den St-Jozcfskring, .\ieu- leschettestraat. Voordracht, door den heer Frans Boeykens. student in de Rechten te Leuven. Onderwerp Een werkman uit den ouden tijd. CORRESPONDENTIE. Ontv. van M. L. V. D. M. te Brussel, fr. 6,00 over 1911. Onderlinge bijstand. De maatschappy van Ouderlingen bystand u Siute-Anim- gilde Nieu werkerken, is wettig erkend. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek j\. lllejrvuert, Werf, 3, AALST. AALST. De Vastenavonddagen zyn hier gelijk vorige jaren afgeloopen. Veel gezangen, doch dees jaar was er geen mouw liedje en men moest zich bepalen by Tralala en meest bij een heel dubbelzinnig gezang. De strof die 't meest aanleiding geeft tot onzedelyke zinspeling werd by voorkeur herhaald. Geene ergerlijke balda digheden werden bestatigd, wel hier en daar eenige krakeelen doch ernstige vecht partij, wy hoorden van geen enkele. - Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u by Karei Van de Putte en Zuster, Korte Zoutstraat, 29, Aalst. AALST. Brand. Gisteren Dijnsdag is er brand uitgebroken in de schuur van M* De Middoleer,Gentschon steenweg, alles wat de schuur verborg aan oogst enz., is de prooi der vlammen geworden. Men schat de scnade op ongeveer 6000 frauken door verzekering gedekt. LEDE. Zaterdag morgené ging J. Lievods in zyncn hof en wilde naar een doel schieten met zijne karabien, toen het schot afging en doordien het schietgat niet goed gesloten was, kreeg hy de lading in het aangezicht tegen hot linkeroog.Genoes- heer Desmet diende hem de noodige zorgen toe en stelde vast dat het oog niet gekwetst was. WANZELE. Zaterdag namiddag zyn er drie moedige landbouwers, Michel Van Cauter, Michel Siau en Jan Meleken- beeck onzer gemeente naar Amerika, Detroit-Michigan, vertrokken om er hun geluk te gaan zoeken Amandus Van Cauter die ginder sinds twee jaren verblyft zal hen aan werk helpen. CHERSCAMP. - S. V. D., leverde zich soms aan den drank over, zyne vrouw dio hem zyn wangedrag deed opmerken, kreeg dan een pak slagen. Donderdag was dat weeral hetzelfde geval, hij moet zijne vrouw nog al erg toegetakeld hebben, want Vrijdag namiddag, om 2 1/2 uren werd V. D. aangehouden, in de herberg Goossens te Wanzele, door de gendarmerie van Wetteren, en naar Dendermonde over gebracht. Sedert een 4-tal maanden is er twee maal brand uitgeborsten in eene afhanke lijkheid der Grande Bouchonnerie Cen trale de la Bolgique firma H. Verhaegen C°, te Dondermonde. Vrydag avond, rond 8 1/2 ure. heeft het vuur het voornaamste gebouw der fabriek, in de Kazernstraat, in aseh gelegd. Soldaten die u>t dekazern kwamen, zagen dikko rookwolken door het dak opstijgen en verwittigden in allerhaast de policie en de pompiers. Doch toen deze laatsten met de tw ee stoompompen en een zestal hand pompen ter plaats kwamen, stond gansch de fabriek in laaie vlam. Het vuur werd aangewakkerd door eenen geweldigen wind en bedreigde do woning van Dr Scböller en het klooster der Carmo- lietersen. Dank aan het moedig werken der pompiers, zijn deze gebouwen gevrij waard gebleven. Hot was 10 ure toen het dak met een hclsch gedruiscii instortte. Het was middernacht toen alle gevaar geweken was. De schade door verzekering gedekt is zeer aanzienlijk, zij bedraagt ruim 50,000 fr. Een onderzoek is ingesteld om do oorzaak te kennen. De Vlaamsche en Fransche Confe- ren'iën der Balie, te Gent, onderzoeken thans de kwestie van het stichten van een comiteit tot verdediging der door de rechtbanken vervolgde kind'-ren. Douder- dag laatst sprak daarover de heer Varen- donck in de Vlaamsche Conferentie en derzelfde zaak staat op de dagorde van de sitting der Franscho Conferentie op Woensdag aanstaande. De toestand der Koningin. groot genoegen deelen wy mode dat de toestand van Koningin Elisabeth niets meer te wenschon ove-Hat. Hare Majesteit heeft reeds vc-.- ie wande lingen gedaan, waaruit blykt dal hurc krachten totaal hersteld zijn. Dr Lebceuf is buitengewoon tevreden over die goeden uitslag v.m Rapallo naar Brus sel terug gekeerd. Onze vorsten vertrek ken, morgen, Dinsdag, naar Egygte, waar zij eene afleidings- en plezierreis gaan ondernemen, waardor do gezondheid onzer geliefde Koningin geheel en gansch zal herstellen. De reizen onzer vorsten. Do toe stand van koningin Elisabeth is dus aller voortreffelijkst. H. M. heeft een stoomboottochtje langs heen de kust gedaan. HH. MM. vertrekken nu, vergezeld van gravin van den Steen, eeredame comman dant Tombeur en dokter Malaen, uit Genua op eene White Starboot, die langs Napels naar Alexandria vaart, om van daar naar Caïro te reizen. Het verblijf in de stad der Pyramiden zal ongeveer drie weken duren voor Hare Majesteit, doch dc Koning zal rond het einde der maand to Brussel terug zyn, ten minste als do inlichtingen der Brussclsehe bladen juist zijn. Ten einde te Caïro niet in liet hotel te moeten afstappen, heeft een Franschman, M Oakes, bestuurder der Tramways van deze stad, zyne villa en zyn personeel ter beschikking van onze vorsten gesteld, die gebruik zullen maken van dit vriendelijk aanbod. De kleine prinses Maria José, die tot nu toe hare moeder vergezelde, keert ook naar Brussel terug. De Italiaansclie lucht heeft het prinsesje veel goed gedaan. Maandag morgend rond 9 i/2 ure werd de Groote Zavelplaats, te Brussel, door een bloedig drama in opschudding gebracht. De echtgenooten Julien Isaac, wonende Groote Zavelplaats, werd sedert eenigen tijd door zekere H tapissier, 48 jaar, wonende Hoogstraat, insgelijks gehuwd achtervolgd. De kerel ging zelfs zoover de vrouw tot in hare woning op te volgen, niettegen staande het hevig verzet der vrouw. Maandag morgend bevonden zich de echt genooten Isaac.i» een koffiehuis van boven genoemde plaats, toen de tapissier daar ook binnen kwam en twist zocht, de herbergier gebood hem te zwijgen en zijn huis te ver laten en op straat werd de twist voortgezet waar zy handgemeen werden. Isaac trok zijn mes en stak verscheidene malen in het hoofd van zynen tegenstrever die bewusteloos ten gronde viel. Voorby- gangers sprongen too en hielden den moor denaar in bedwang. Het slachtoffer \yerd naar het Sint Pietersgasthuis overgebracht zijne wonden zijn niet doodelyk. De hoofdtreinwachter Flamme. van St Ghislain, Zaterdag nacht in de West- statio te Brussel eene aanstoomende lo- komotief willende vermyden zag den man- ceuvreerenden koopwarentrein niet afko men. Hij werd door het machien dezer laatst* gevat en do beenen afgereden en boven dien over gansch het lichaam gekwetst,! Do overblij8elen werden in liet dooden- huis van St-Jans-Molenbeek gedragen. Flamme was 40 jaar oud, gehuwd en vader van tweo kinderen. De gravin do Beaurepaire, wonend* Montoyerstraat, te Brussel, reed Zaterdaf namiddag per auto, toen op den hoek der Kunstlaan haar rytuig met een elektriek* tram in botsing kwam. De ruiten van den auto werden ver brijzeld, doch niemand gekwetst. De gravin deed de chauffeur naar huis ryden. Zy was nauwelijks in eene harer salons, toen zy er van aandoening bezweek. Het parket is ter plaats geweest. De 22jarige Jozef Sipido, loodgieters- gast. werkzaam in een huis der Graystraat te Brussel, op een plat-forme van 't 2e ver diep, verloor het evenwicht en viel op de koer, waar verscheidene yzer@ndraden ge spannen waren om het linnen te drogen et waardoor den val verminderd werd, doet welke hem integendeel schrikkelijke won den hebben veroorzaakt. Een deel van de neus was doorgesneden en aan do keel hac hij eene erge wonde daarenboven had hj; het linkerbeen gebroken. Men heeft hei slachtoffer in hopeloozen toestand naar het gasthuis gebracht. De Ronde van België per lucht schip.Dc bijzond-re afgevaardigde van de Aëro-Club van België, te Brussel terug gekeerd, na talrijke steden bezocht t« hebben, die met hem wilden spreken over do vliegronde, heeft zijn verslag-ontwerp ingezonden, opzichtens de Rondo van Bel gië, in Aëroplaan. Ziehier de tegenwoordige toestand Voor den eersten tocht vraagt do Aéro-Glub van Henegouw de aankomst op het plein van Casteau, een prachtig plein, dat door de vluchten van Lanser algemeen bekend gemaakt werd. Deze eerste tocht zou plaats hebben, Zondag 6 Augustus. De Ronde zou dan voortgaan over Doornyk cn langs de Zeekust om te Oostende of te Brugge te landen. Van daar natuurlyk naar Gent en Antwerpen (vliegplein van St-Job). De volgende tocht zou Antwerpen met Luik verbinden en verder zouden de vlie gers naar Namen stuwen, om ten slott* de Rondo te volmaken dit zou zyn den Zondag 20 Augusti. Talryke steden vragen om met een* vaste of vliegende kontrol begunstigd t» worden daarover onderhandelt men nog. Do bepaalde vlieg weg zal binnen kort beslist vastgesteld worden. Een zinnelooze Onder-Officier springt in het water te Mecheltn. Maandag morgend waren 2 krankwachten van het militair hospitaal te Mechelen, ge last eenen sergeant-majoor van het 9" linieregement, die sinds eenigen tyd tee- kens van krankzinnigheid gaf, naar hst gesticht te Moortzele te brengen. Aan de brug gekomen, sprong hy uit het rijtuig en wierp zich in de Dijle. Daar deze zeer laag stond, gelukte men er in hem te redden en weêr naar het krygsgasthuis te brengen. Eenige mynwerkers kwamen Vrijdag morgend naar huis te Vollezele. Onderweg, op den trein, hadden zij reeds ruzie gehad. Toen zij nu den buurtspoorweg to Volle- zeele afstapten, gingen zy in verschilligs herbergen en toen begon een algemeen gevecht. Zekere X. bracht aan tweo zyner tegenstrevers Deschutteneer en Rogers zulke geweldige messteken toe, dat zy voor dood bleven liggen. X, werd aange houden. Hij houdt staan, dat hy uit zelfver dediging gehandeld h.eeft. De landbouwer, M. Lejeune, van Orgeo, kwam van Rossart teruggereden met eene kar, getrokken door verscheidene paarden, Eensklaps sprong een hert uit het struikgewas en liep over de baan, vlak voor de paarden voorbij. Deze verschrikten, steigerd*. n en verpletterden den landbouwer tegen eonen boem. Een half uur nadien vond men liet lyk van M. Lejeune, Het slachtoffer was 54 jaar oud en ongehuwd. Alfons Wyseur, landbouwer, jong man, 37 jaar oud, wonende wyk Kasteel hof, te Lauwe, was Vrijdag namiddag mst paard en wagen naar de statie gereden, om sulfaat to lossen. Onder de baan in het naar huis rijden op den Herthuek, dichtby zyne woning, gloed de jongeling, die nevens zynen wagen ging door de gladheid der baan uit en viel onder de wielen van den zwaar geladen wagen. Men snelde hem ter hulp en droeg hem in een huis en vandaar ten zynent. De geneesheer, ontboden, verzorgd# hem zijn toestand was hopeloos. Een priester werd geroepen en toen zyne hulp om 9 1/2 ure kwam was het te laat, do jongeling was bezweken. Zondag avond heeft te Ousselgem, een schrikkelijk gevecht plaats gehad in de herberg - De Faubourg gehouden door den heer Haerick. L Een twist was ontstaan tusschon de ver bruikers, welke weldra in een gevecht ontaarde. Men wierp met pintglazen, met steenen en alles wat de vechters onder de handen viel. Remi De Ryck, die daar r ook aanwezig was, word erg getroffen aan het hoofd en het bloed gutste uit de afzich telijke wonde, de jongeling zeeg bewuste- loos ten gronde. Seffens werd doktoor Verschutr# van f Zulte ontbodeD, die het slachtoffer de noo dige zorgen toediende daar zijn toestand 1 zeer bedenkelijk is kon hij niet naar zyne woning overgebracht worden en werd hy in bovengenoemde herberg voort verzorgd. De laffe aanvallers zyn gekend, men verwacht aanhouding. i

De Denderbode | 1911 | | pagina 2