Nestlé's Kindermeel Sunlight PRACHTIGE GEZICHÏENaan van ZWITSERLAND Vlaamselje Kermis op Sint Jozefsparochie, Rechterlijk Kronijk. Eene Voorbeeldige scljoone Bedevaart B E R IC H T Allerhande nieuws. Tramlijn Aelst-Ninove. EEN MIDDEL. IKI.fernana DinUS.ruedu Grand Hospice Wij Verzekeren DADA-ZEEP Med'on kosteloos huiïnéi|'>Vëi bi uikers Zie 4e, uitlegging op'i!eder pakje chocolade. Borstsiroop Depratere Priesterlijke benoeming. Ook een middel om sproeten te doen weggaan. Sproeten doen wel geen zeer, maar er zijn toch menschen, die daarbij gegeneerd zitten. Welnu, wie die remedie wil probee- ren, daar is ze een handvol peterselie fijn gekapt, 24 uren laten trekken in zuiver water en daar uw aangezicht in wasschen en alle dagen den voorraad vernieuwen.... en den wasch ook. Geweldige sterfgevallen in België. Van 1891 tot 1900 telde men gemiddeld in gansch België per jaar 3068 geweldige sterfgevallen door man slag,zelfmoord of doodelijke ongelukken. In 1909 was dat cijfer geklommen tot In de provincie Henegouw komt bet hoogste aantal geweldige sterfgevallen voor, namelijk. 31 moorden, 440doode lijke ongelukken en 102 zelfmoorden. Voor de zelfmoorden staat Brabant aan het hoofd met 292zelfmoorden waar van Brussel en do voorsteden voorkomt met 272. Op een totaal van 152 moorden hebben de vier groote steden er 81. Van 1891 tot 1900 klom het middencij- fer der geweldige sterfgevallen tot 66S voor de vier groote steden,tusschen 1901 en 1905 tot 699 en in 1909 756. In dat totaal kwam Brussel en de voorsteden voor met 346, hetzij 45 per honderd. Onder de zelfmoorden telt men ge middeld 10 jongelingen van onder de 16 jaar en 70 ouderlingen van boven de 70 jaar. Wat men moet weten eer men trouwt. Wie uitliefde trouwt krijgt eene huisvrouw wie uit eerzucht trouwteene dame wie om geld trouwt krijgt eene meesteres. Wanneer gij ziek zijt, zal uwe vrouw u verzorgen, uwe dame zal u komen be zoeken en uwe meesteres zal naar uwen toestand vernemen. Wanneer gij sterft zal uwe vrouw u beweenen, uwe dame zal zich beklagen en uwe meesteres zal over u in den rouw gaan. "Wegnemen van petroolreuk.— Het is niet zelden van belang den onaan- genamen reuk, welke aan de petroleum eigen is en die zoolang blijft hechten aan vaten en allerlei voorwerpen, waar in deze stof bewaard is geworden, weg te nemen. Reeds dikwijls had men daar toe verschillige middelen beproefd,doch steeds met een vrij ongunstigen uitslag. Thans wordt eene middel aangegeven dat uitstekend moet voldoen en alle spo ren van reuk doen verdwijnen; namelijk een mer.sel van kalk en melk met eene kleine hoeveelheid chloorcalcium. Hier tegen is petroleum niet bestand. **4 Vergadering der linkerzijden. De liberale en do socialistische linker zijden der Kamer zijn Woensdag afzonder lijk vergaderd in de Kamer, en daarna hebben zij eene gezamenlijke vergadering gehouden om zich in akkoord te stellen over do tegenwerking welke zy willen bie den aan bet nieuwe schoolwetsontwerp. Uit hunne overeenkomst is niets uitge lekt alleen weet men dat zij in het lang en in het breed de inaanmerkingneming van het voorstel zullen bespreken. De socialisten zullen zich met de syndi- kale kommissie hunner partij verstaan om straatbetoogingen in te richten den dag der bespreking van de inaanmerkingneming. 1 Kif het leger. De minister van oorlog heeft besloten dat, te rekenen van 15 Mei, nieuwe verloven van 2 maart den, bij vermindering van effectieven, zul len toegekend worden aan de klos van 1909 der infanterie, der artillerie, der vestingen cn der bijzondere compagniën der artillerie alsook aan deze van 1908 der ruiterij cn der bereden artillerie. De dienst der klas van 1909 zal dus van 20 maanden op 19 verminderd worden voor de infanterie. Men voorziet dat de diensttijd voor de lichting 1911 ook 16 maanden zalbedragen Zooals reeds in de dag-en weekbladen werd aangekondigd heeft het Bestuur van den Katholieken Volkskring beslo ten eene Vlaamsche Kermis in te richten op Zondagen 10 en 17 en Maandagen 11 en 18 September. De opbrengst zal besteed worden aan het vermeerderen der Jongensschool, het bouwen eener nieuwe Patronage, en het stichten eener Ambachtschool voor Aalsten omliggende met volledige dag leergangen gedurende drij studiejaren Iedereen is overtuigd van de dringen de noodzakelijkheid dezer laatste in richting en betracht met ongeduld de groote voordeelen welke de ambacht school zal opleveren, niet enkel aan de werklieden, maar vooral aan de kleine burgerij onzer stad en omliggende ge meenten. Dit blijde nieuws werd overal met geestdrift vernomen eu zonder twij fel zal iedereen naar zijn vermogen wil len bijdragen tot het wellultken dezer Feesten, die tot een zoo loffelijk doel werden ingericht. Wij zijn vereerd en geluk kig te mogen aankondigen dat reeds buiten de paro chie verschillige heeren hunne welwil lende medewerking eu duurbaar be scherming hebben verzekerd, onder an dere M. R. Moyersoen, Volksvertegen woordiger Baron L. de Béthune, plaatsvervangend Volksvertegenwoor diger; M. F. De Herdt, Schepene van Onderwijs Dés. De Wolf, Gemeente raadslid Ach. Eeman, Gemeenteraads lid RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Verzet. Zekere Emiel Van Caelen- bergh, kasseier, te Erondegcm, was den 2 Mei door de Rechtbank van Dcndermonde bij verstek verwezen tot 2 maand en 50 fr. wegens slagen aan Bern. Buy ens. Hij heeft verzet tegen dit vonnis aangeteekend en de rechtbank heeft de straf verminderd op 1 maand voorwaardelijk. Smaad aan eene getuige. Onlangs moest Clemeneia Arys, huishoudster, te Aalst, voor de rechtbank komen getuigen tegen Frans Cooremans, leurder die voor poging tot dief te veroordeeld werd. Cooremans smaadde en beleedigde daarna de vrouw op grove wijze. Hij krijgt 2 maand en 50 en 10 fr. bij verstek. Baron Lodewijk de BÉTHUNE komt van wege den heer Brogueville, Minister van Spoorwegen, het volgende nieuws te ontvangen. Mijnheer de Baron. Naar aanleiding uwer stappen heb ik het genoegen U te melden dat de trein D 293 's Zondaags te 17 uren 45 uit Geeraardsbergen naar Aelst (Noord) afrij dend van 1 Juli e. k. in Schendelbeke te 17 uren 53 stopt. Aanveerd, Mijnheer de Baron do verze kering mijner hoogachting. Get. Brogueville. Brussel, 17 Mei 1911. Men zal begrijpen dat het niet moge lijk is van persoonlijk uit te noodigen al dezen die medehulp kunnen verleenen en daarom nemen wij de vrijheid hunne bijtreding te verzoeken door dag- en weekbladen, met de blijde hoop dat deze overal goedwillig zal aanvaard worden en gunstig beantwoord. De bijtredingen worden met dank baarheid aanveerd bij de heeren Pol. Van Ghyseghem, Voorzitter en L. De Meeter, Schrijver. Namens het Inrichtingskomiteit Voorzitter, M. Pol. Van Ghyseghem Ondervoorzitter, Am. D'HondtSchrij ver, L. De Meeter Schatbewaarder, Aug. Moyersoen. Bestuurleden M.M. Em. Grillaert, Val. De Valke- neer, Th. De Naeyer, L. Geerinckx, J. Goethals, A. Borreman, J, De Brou wer, A. De Wageneer, J. Coppens, A. Van Sande, A. Leleu, Louis Burny, Dr Ch. Ranson, P. De Coninck. Vacantie-reis voor 1911. Het Komiteit der Pelgrimstochten naar Jerusalem heeft de inrichting van zijne 42c bedevaart naar bet Heilig Land, vastbera den voor de aanstaande vakantiën. Men volgt, naar gewoonte, een wonder lijk.schoon en aanlokkend programma. De Bedevaartgangers zullen do weer- digste bidplaatsen der wereld vereeren De Kartnel, NazarethTiberias, Jerusa lem, waar men 11 dagen verblijven zal. Belhleem, enz. en zullen ook de roemrijk ste steden van het Oosten bezoeken Athene, Constatinopel 2 dagen, Smyrne en EfezeBaalbek, Damascus met 4 dagen verblijf in Egypte waar men Cairo Heliopolis (Matarieh), en Memphis zal bewonderen. Terugkomst langs 'teiland Malta, la Valeite en Citta Vecchia die den II. Pau- lus en de roemvolle ridders in 't geheugen brengen, Messina, Taormina. Eindelijk Napels en Pompei, en de willekeurige terugreis langs Rome en Italië. Uitzonderlijke hoedanigheden en voor waarden voor de reis Bijzonder schip, 1' E t o i 1 e uitsluitend ingericht voor de bedevaart met kapel waar het Allerhei ligste verblijft gedurende de gansche zeetocht, ook nog talrijke voordrachten ter boord, enz. Men vertrekt den 5 September, na dat de zwaarste heete des zomers gevallen is. En men komt terug den 17 October, voor do heropening der Hooge Scholen. Het zal waarlijk de schoonste cn beste vacantiereis zijn waaraan leeraren en studenten zullen kunnen deel nemen, zooals ook de jongelingen die hunnen schooltijd geëindigd hebben. Men vrago bet volledig programma aan Pater Legrand, Halve straat, 14, Leuven. Beheer van Posterijen. Bijzondere postzegels liefdadigheids egels genaamd, werden op 1 Juli 1910 ter gedegenheid van de Tentoonstelling te Brussel uitgegeven, ten voordeele van den Belgischen N^tionalen Bond tot bestrijding der tering, voor het oprichten van een sanatoria voor onvermogende vrouwen en kinderen in de verschillende provinciën van het Rijk. Die zegels, met nominale waarde van 1, 2, 5 en 10 centiemen worden verkocht tegen 2, 4, 10 en 15 centiemen, het ver schil wordt geheel aan het bedoelde werk afgestaan. Ter gelegenheid van de Tentoonstelling te Charleroy, zijn de verkooptyd en do geldigheidsduur der liefdadigheidzegels, welke respectievelijk gesteld waren tot 30 Juni en 30 September 1911, verlengd tot 31 October 1911 en 31 Januari 1912. Onder voormelde voorwaarden, worden ook postzegels van dezelfde soort van 5 en van 10 centiemen verkocht, waarop nader hand het jaartal 1911 of melding Charleroy 1911 werd gedrukt. De liefdadigheidszegels over het alge meen zijn zonder waarde in internationalen dienst zij mogen dus niet gebezigd wor den om zendingen naar het buitenland to frankeeren. Grot van O.-L.-Vrouvv van Lourdes TE MIJLBEEK. Zondag 21 Mei. Te 5 ure Bedevaart en Offerande door de inwoners der Leopold- straat, Sermoen door den E. P. Ottevaere, lofzang en vereering der Reliquie. Donderdag 25 Mei. O.H. Hemelvaart. Te 31/2 ure Bedevaart en Offerande door de Congregatie, Sermoen door den E. P. Lemoine, Lofzang en vereering der Reliquie. Spiegels, Kaders, Vitraux, Bag-uetten Spiegelfabriek A. Meyvaert, Werf, 3, AALST. AELST. Examen. Wij vernemen met genoegen dat de Heer Van Overstraeten, Kantonale Schoolopziener en leerling voor bouwkiundgo in St. Lucas- school te Gent, het examen van Landmeter met de grootste onderscheiding heeft afge legd. Onze beste gelukwenschen Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde dor Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° AALST. Donderdag morgend, was de genaamde F. Yerloes, schrijnwerker, aan het werken in zijn werkhuis, toen op een gegeven oogenblik, een beitel van de bank viel, en in den voet van Yerloes terechtkwam, zoodanig dat er bijna dwars doorstak. Hij verloor overvloedig bloed, zoodanig dat men verplicht was do hulp van den geneesheer in te roepen. Het Beheer der buurtspoorwegen heeft de belanghebbende der gemeenten voor- loopig plan van den tram Aelst-Ninove laten geworden. Beschrijving der lijn De lijn zal aanvang nemen ter wissel plaats van de Denderstraat te Aelst," zal het spoor ontleenon der buurtlijn Assche- Aelst-Oordegom en deze verlaten op den Gentschen steenweg (Se. Anna) hij zal langs de breede gemeenschapsbaan loopen ontworpeD door dc Stad Aelst tusschen dit punt en den steenweg van Geeraardsber gen (Den Haring) en van daar zich richten naar Haaltert. Na doorgang in de nabijheid der statie zal zij den spoorweg volgen naar Eede om onder de boogbrug den staatsspoor weg Kortrijk-Bru8sel te kruisen. De lijn zal de gehuchten Brul en Eeckent bedienen zich nabij Kerkxken voortstrekken om Denderkautem te naderen na de gehuch ten Stichelen, Borrekent, Dorp, Terlinden bediend te hebben, tusschen Terlinden en Vossel (Bareel) zal de lijn den steenweg Ninove-Denderhautem oversteken en den buurtspoorweg ontworpen van Sottegem naar Ninove vervoegen in de nabijheid van de brug te bouwen boven den staatsspoor weg. Yerder zal het spoor der beide buurt- lijnen gemeenschappelijk zijn tot aan de statie van Ninove. Deze lijn zal eene lengte hebben van 16,100 kilom. en kosten 1,400.000 per kilom. 87.000 fr, Deze lijn is onderhevig aan wyzigingen. Aan do belanghebbenden deze zaak grondig te overwegen om al het mogelijke voor deel ervan te genieten. Als men moet wachten tot de opening van de gemeenschapsbaan wanneer dan 111 o STAD A E E S X o TENTOONSTELLING Juni - Juli 1911. Zondag 28 Mei Opening van lietVlaamsch Bierhuis «OUD AELST» in do prachtige kelders van het Belfort Symphonische Concerten. van 11 ure tot 1 ure 's voormiddags en van 8 ure 's avonds tot middernacht wel voorzien Buffet. De bieren van al de Aelstersche Brouwers zullen er te verkrijgen zijn. LEDE. Gevecht. Dinsdag avond werd vrouw Troch, handgemeen met vrouw J. B. Bourgeois, beiden vlogen elkaar in het haar en brachten elkaar ver scheidene wonden toe. De veldwachter stcldo een einde aan dit gevecht. Proces verbaal werd opgemaakt. Woensdag morgend werd te Lede Pressiaux Hippoliet-Joseph, rondreizende muzikant, door de policie-kommissaris Ha- merlinck aangehouden hij was sedert 6 April deserleitr van het 8® linieregiment tc Antwerpen. Presiaux werd naar het gevang van Dendermondo geleid en zal voor den krijgsraad verschijnen to Antwerpen, daar hij al zijne militaire kleedingstukkbn heeft verkocht. OORDEGEM. Het parket is Dinsdag namiddag, om 4 ure, een nieuw onderzoek komen doen wegens het bloedig gevecht tnsschen Octaaf Schollaert en de gebroeders De Leeuwer, De beste en schoonste Mans kieerstoffen, bij VAN DEN BERGH- JOURET, Aalst. Velodiefte. In het groot veloma- gazijn van M. Schotte, te Sottegem, kwam Dinsdag een vreemde persoon eene kleinig heid koopen. Eenige minuten na zijn ver trek bestatigde mon de verdwijning van een splinternieuwen velo, waarde 225 fr. Men zond dadelijk verscheidene personen per velo in alle richtingen en 't is M. Henri Lapaigne van Strypen, die hem inhaalde te Rooborst, aan den barreel. De jongeling ontnam het rijwiel aan den kerel die weg vluchtte, Eenigen tijd nadien kwam de kerel terug naar Sottegem ona zijnen ouden velo te halen die hij in eene herberg aan den Zavel achtergelaten had. Men hield een oog in 't zeil en de gast werd door de gendarmen aangehouden. Hij begon met twee valsche namen op te geven en eindigde met tc bekennen 't is de ge naamde R. L.., van Hundelgem, en woon achtig te Roosbeke, Hij beweert het voor de lol gedaan te hebben. Na dat het proces verbaal was opgemaakt, werd bij in vrij heid gelaten. Eon landbouwer van Wetteren had ruzie gehad met zijne vrouw en hij trok er van door, al het geld meenemende, dat er in huis was, eene som van ruim 700 fr. Te Brussel aangekomen, liep hij van de eene herberg naar de andere tot hij ten laatste in slaap viel. Toen hij wakker werd en moest betalen, vond hij in den zak nog slechts eenige centiemen. Oei, olï we© Lezers, lijdt gij aan nierpijnen, zijt ge stram, zijn uw ledematen rheumathiek of versteven, 't is een teeken dat uw bloed met sly men beladen is, in dit geval gebruikt de slijmaf drijvende Pil Walthéry. H5 Audenaerde. Nachtelijke o p s t ij g i n g. Dinsdag avond om 9.05 ure, heeft de luchtbal La Belgiquo van den Aéro-Club, metende 1700 kubieke meters, geloodst door M. Th. Liefmans, van de Aéro-Club der Vlaanderen, onder het handgeklap der talrijke toeschouwers, het gasgesticht verlaten, om de eerste nachtreis te doen. Als passagiers hadden in de schuit plaats genomen Mej. Boulez, van Waregem en M. Hérouet, loods van den Aéro Clnb van België. Do luchtbal dreef in de richting van Roubaix over de zee en M. Liefmans is in de nabijheid van Hesdin Pas de Galais 's morgends nedergedaald. Daar de luchtbal byna geen gas verspeeld had, heeft M. Liefmans zijne reis voort gezet en is dan aangeland te Venou, in het departement der Eure, tusschen Havre en Parijs op 80 kilometers van deze stad na eene luchtreis van 18 uren. De reis is in de beste voorwaarden ge schied en de proefneming, welke M. Liefmans tijdens zijne nachten gedaan heeft, zijn te volle gelukt. De jonkheid verlengd te Oostende. Om goed gezond te zijn, moot men vooreest de werkzaamheid der nieren behouden omdat zij niet zouden op houden het bloed te zuiveren en te verle vendigen met het te ontlasten van al de onzuiverheden, die 't hinderen en alle soor ten van pijnen en kwalen voortbrengen, zooals pijn in den rug en de leden, opge zwollen enkels en gewrichten, rhumathiek graveel, brandend, moeilijk en onregelma tig water. Den 21 Maart 1904, zegde ons M. J. Wellecomme, Lijndraaiersstraat te Oosten de Sinds maanden lang deden mij vreese- lijko nierpijnen mij veel lijden ik had ook zweetingen rillingen en had soms zulke duizelingen dat ik meende te vallen. Ik sliep bijna niet meer en was ongerust want te vergeefs had ik vele middelen beproefd, toen nam ik de Foster Pillen verkocht in de Apotheek De Yalkeneer te Aelst en de uitslag deed zich niet wachten, van in het begin werden de stekingen in den rug minder hevig mijne nachten waren rusti ger en ik had geene bedwelmingen meer. Ongeveer drie weken later was ik teene maal verlost van die pijnen, ik had zelfs weder eetlust en verteerde wel mijn voed sel. Den 1 April 1910, voegde M. J. Welle comme er bij Indien ik op 73 jaren goed gezond ben, dank ik het de Foster Pillen, die alleen mij eindelijk gansch genazen van mijne kwalen, dewelke mij sinds zoolang kwelden. In alle apotheken in het algemeen eischt de handteekening James Foster 3, 50 fr. de doos, 19 fr. de zes, of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre,64,Coudenbergstraat, Brussel. (16) Zondag middag was Gustaaf Grymon- prez, 26 jaar, in dienst bij zijnen schoon broeder M. De Clercq-Grymonprez, Heu velstraat, te Gent, met eenen wagen met meubelen naar eene villa te Knokke, aan de zeekust gereden. Hij kwam Maandag nacht van Knokke naar Gent terug. Onder wege, op het grond gebied van Mariakerke is hij vermoedelijk van den bok gevallen en overreden. 's Morgends om 4 uren vonden 2 werk lieden hem bewussteloos, met eene wonde aan het achterhoofd en eene andere wonde aan de wang langs do baan liggen. De paar den met den ledigen wagen stonden op 40 meters van de plaats van het ongeluk stil. De veldwachter werd bij den ongeluk kige geroepen, die hem liet verzorgen, en hem vervolgens met zijnen wagen naar zijne woning liet overbrengen. Het slachtoffer is Dinsdag avond, zonder tot bezinning te komen, overleden. De policie heeft, bij een razzia in een hotel van St.-Joost-ten-Noode niet minder dan acht aanhoudingen gedaan. Vier van hen werden na ondervraging losgelaten. Tusschen de vier anderen was een Parisien, die wegens verschillende misdaden door de Fransche policie werd opgezocht. Een bakker uit de Lakenstraat, te Jette, de heer Jaak Lauwers, keerde huis waarts met oen kar stroo. Lauwers, die zelf bestuurde, zat hoven op de lading. Op zeker oogenblik is de ongelukkige daaraf gegleden en, met het hoofd vooruit tegen de straatsteenen geslagen. De ongelukkige bekwam eene gapende wonde aan het hoofd. Hij werd naar het gasthuis van Laken overgebracht waar hij rond midder nacht overleed. Lauwers was algemeen geaent in de wijk Esseghem. De droefheid van zijne echtgenoote en dochter is onbe schrijfelijk. Het slachtoffer is 39 jaar oud. - eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te voeden met het best de moedermelk vervan- KOSTELOOZE Ytmnding ttmr doos als staal, mits vraag gericht tot BRUSSEL. O L» volkomene genezing in 3 uren van denj Afloop of 'tSchijt der kalvers en veulens door het AmerikaanschePoeder Depratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank: Te bekomen in alle apotheken, namenlijk te Aelst, bij De Valkeneer en Callebaut. Moordaanslag door een sleutel gat. Te Saint-Amand, by Fleurus, had zekere X. betrekkingen aangeknoopt met eene vrouw van dezelfde gemeente. De zuster van X. wilde daar een einde aan maken en bood zich aan in zijne wo ning, voorzien van eenen revolver. Toen men haar aan de deur zette,plaatste zij den loop van haren revolver tegen het sleutelgat, schoot en de kogel trof de vrouw in de borst. De wonde is gelukkig- lijk niet doodelijk. Bij de aankomst van den internatio nalen trein te Verviers, komende uit St-Peterburg, deed zich aan de grensstatie van Herbe3tal een vreemd geval voor. In dezen trein zat, geheel in een rytuig afge zonderd, een Russisch leproos, die naar Parijs reisde om zich daar te laten verple gen. Daar de Belgische reglementen wel de pest en de cholera maar niet de leproosheid als smetziekte voorzien, vroeg men per telegram aan den Minister van Binnenland- sche Zaken of men den leproos mocht laten voortreizenSpoedig kwan er een toestem mend antwoord en men zag weldra door de ruiten van zijn compartement den zieken Rus voorbijrijden. Het dienstpersoneel was verzocht het rijtnig niet te naderen, aanbe veling die eigenlijk overdreven was, mits de leproosheid zich zeer moeilijk voortzet. Se®p »-* Sedert eenigen tijd werden er in de statie van den Staat te St-Nicolaas, uit de waggons verschillige koopwaren gestolen en niettegenstaande de strengste waak zaamheid, kon men den dief of de dieven niet snappen. Geburen die in de Lamstraat wonen hadden gezien dat daar in een huis halen gesmokkeld werden en kregen kwade vermoedens. Zij gingen den commandant der gendarmerie verwittigen. Deze trok er met zijne manschappen naar toe, deed eene huiszoeking, die voor uitslag had, dat hij er vier colis gevuld met winkelwaren en balen met breigoederen ontdekte, die tot eene waarde van meer dan duizend frar.k beliepen. De dief werd oogenblikkelijk door de gendarmen bij den kraag gepakt. Hij werd ondervraagd en hij bekende die waren gestolen te hebben. Hij had vroeger in de statie gewerkt, waar hij doorgezonden werd en was toen in Antwer pen gaan arbeiden aan de dokken. Het is de genaamdn V., oorspronkelijk van Bel- ceie. Men denkt dat hij medeplichtige moet hebben en dat deze feiten in verband moe ten staan met den diefstal tijdens de vacantie gepleegd in de statie van Dendermonde, waar er ook voor eene waarde van duizend frank aan klcederen en geld uit de koffers van pensionnairen gestolen was. Hierover doet de commandant der gendarmerie nu opzoekekingen. kig maakt een zacht, rein gezicht, een blozeiiü, jeugöig, trisch uiterlijk, een blanke zachte huid, en verblindend schnnn teint. Dit allee bewerkt van Bergmann Sc Co.» Brussel li 75 Ct6. per stuk. bij Taymans-DruckDrogist te Aelst. Tombola der Tentoonstelling- van Brussel.De laatste reeks in omloop bedraagt, buiten de groote loten van 5000 tot 500,000 franks, een groot ge tal loten eener waarde van 25 tot 4500 fr. voor eeno tolale som van 510,000 fr. Het is goed? te herinneren dat deze die een voorwerp zou gewonnen hebben dat hem niet bevallen mocht, hot zal mogen laten te koop bieden ter openbare verkoo- ping bepaald door het reglement, voor de nietgereklameerde loten en de totale prijs, in geldspeciën, verkrijgen door de verkoo- ping opgebracht. Een monsterproces.—De apachen- en iDbrekersbendo, die in de laatste weken de straten en woningen van Brussel onveilig maakte, zal vermoedelijk in Juni voor de Rechtbank komen. De betichten zijn 28 in getal, Er zijn dertig advokaten. De debatten zullen plaats hebben in de Zaal van het Assisenhof. Zij worden beticht van een en twintig feiten. Dinsdag morgend is Amédee Rousset, 50 jaar, schaliedekker, wonende te Ascq (Fransch Vlaanderen), werkzaam bij de wed. Henbei, Lange Potstraat, te Fives, aldaar daar een misstap van het dak van een huis van zes meters hoog op de straat steenen gevallen. Voorbijgangers snelden het slachtoffer die erg gekwetst was ter hulp en droegen hem in eeno naburige woning. De steel van zijne pijp stak dwars door de rechter wang; aan liet voorhoofd had hij eene erge wonde en een zijner beenen was op twee plaatsen gebroken. De gencesheeren dié ontboden werden deden den gekwetsten na verzorging naar het hospitaal overbrengen, waar hij na enkele uren bezweken is. !W A A R 0 M' nog boesten wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de ware goede remedie. Te verkrijgen bij al de goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut, te Aelst. BENIG.—— SUNLlGHT-Zeep maakt de wasch kinderspel voor het meisje van ttjaar.engeeft dan het lijmvaaadiefrischeaan: Srcn&me teuKvan X buiten. Zijne Hoogweerdighoid heeft pastoor be noemd te Waterland-Oudeman, den E. H. Pauwels, onderpasterpastoor te Haaltert. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht u Vrouwelijk 5 Huwelijken. A. Van der Eist, smid, met J. Do Win ter, lacetbewcrkster. P. Vertongen, werkman, met C. Boclcstael, tw. C. Haelterman, schrijnw. met A. Meert, kantwerkster. A. Boulembercq, electri- cien. met I. De Neef, kleerm. E. Do Cock, bediende, met M. Saey, z.b. Overlijdens. J. Schutyzer, weduwenaar Maessclialck, z. b. 77 j. St. Camielstr. J. Van der Speet en, vrouw De Grauw, z. b. 75 j. Binnenstraat. 2 kinderen onder de 7 jaar. Markt |)rijz.en. Zaterdag 20 Mei 1911. Aardappelen de 100 kil. 13,00 k 00,bo Boter per 3 kil. 7,20 k 8,55 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,10 k 0,00 Eiers de 25 2,25 k o,co Ajuin de 100 kil. 00,00 k 00,00 Viggenen, per koppel 70,00 k 90,00 BOTERMARKT. Heden Zaterdag werden 298 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 2380 kilogr. HOPMARKT. LONDEN, 15 Mei. De marktwijst eene vaste houding aan bij aanhoudende vraag naar alle slag van höp, zoowel Bel gische en Amerikaansche hop als Engel sche. Volgens Thornton's bericht is de voorraad van beschikbare hop (1910) opge klaard. Van insektenplaag hoort men tot nu toe bijna niets. BRUSSEL, 17 Mei. Markt vast. Nieuw gewas (1910) kwoteert men Poperinghe (Stadslood) 92 1/2-95 fr. Aalst (Stads- merk), 92 1/2 tot 95 fr. Weinig verkoo- pers. Beschikbare waar Aalst en Pope ringhe, 77 1/2 tot 8ofr. In beide hopstreken ontwaart men het begin van insektenplaag. SAAZ (Oostenrijk) 15 Mei. Markt prijshoudend, voor beschikbare waar. De hop staat geheel goed. NEURENBERG (Beieren), 17 Mei. Handel prijshoudend weinig hop wordt ter markt gebracht. Overal schijnen de hoptuinen gezond en weelderig in Wur- temberg klaagt men over aardvlooien. POPERINGHE, 17 Mei. Handel vast. Men betaalt Poperinghe (Stad), 90-95 fr. Poperinghe (Dorp), 75-80 fr. in het begin der week waren de speculanten hitsiger; zij boden 90-100 fr. op levering October-November. In 't Fransch kwartier noteert Boeschepe 100-105 Fransche dorpen 90-95 fr. De planters zijn toch op hun weêrhouden. Tot nu toe ontwaart men hier en daar wat hopvliegen, maar het is niet erg. POPERINGHE, 19 Mei. Vast Stads- hop, xoo fr., dorpen, 97 fr.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2