Nestlé's Kindermeel PRACHTIGE GEZICHIENaan van ZWITSERLAND CËÜËBOS ZOOI. De Katholieke Jonge Wachten Landverhuizing naar Katanga. Landdag van Bonne Esperance ONTSLAG 't Ministerie Schollaert. Ijet Edelweiss der Koningin. Wettelijke besluiten. Kerkelijk nieuws DITJES en DATJES. STAD AELST. Bestendig FESTIVAL bieden kosteloos hunnen Verbruikers Doornijk 21 Juni. nuernanci Deny, IS, pub du Grond Hospice Wij Verzekeren Rechterlijk Kronijk. Allerhande nieuws. Borstsiroop Depratere ZAAILAND Na dit verslag zegde de E. H. Luyt- gaerens eenige woorden over een alge- meenen boerinnenbond die in 't kort zal tot stand komen. Op de namiddagzitting werd door Prof. Frateur gewezen op de middelen welke door de landbouwers gemakkelijk kunnen aangewend worden om goede zuivere melk te bekomen. M. St. Steynaert sprak over het ver plichte pasteuriseeren'der nevenproduc ten (afgeroomde melk en botermelk) in de melkerijen.jAls besluit van zijn ver slag wierd deze wensch gestemd De algemeene vergadering verzoekt de RegeeriDg de melkerijen tot het pasteu- riseeren der nevenproducten niet te ver plichten. Eindelijk wierd en door M. Fr. Her mans eenige woorden gezegd over het aanvullen, door een goede wet, van de maatregelen genomen om de verval- sching van mest- en voederstoffen te bekampen. XE Gent. Het Verbond der Katholieke Jonge Wachten van België had Zondag en Maan dag te Gent eene groote vergadering belegd waarop gansch de Belgische jeugd uitge- noodigd was. Die betooging heeft eenen schitterenden bijval bekomen. Verscheidene jonge wachten, turnmaatschappijen en studentenkringen waren opgekomen uit al (le streken van 't land. Eerst begaven zij zich met vlag in top naar de St-Baafskerk, waar de vlag gewijd werd van God en Vaderland van Gent, waarna eene plech tige Mis gecelebreerd werd. Ten 12 1/4 ure trokken de maatschap pijen in stoet naar het lokaal van den Gul den Leeuw, waar de algemeene vergadering plaats had. De zaal van het Landbouwers huis was proppensvol. Aan liet bureel bemerkte men MM, Begerem, Van Cleem- putte. Huyshauwer, Vande Vyvere, volks vertegenwoordigers, Libbrecht, plaatsver vangend kamerlid Maurice Pirmez, volks vertegenwoordiger, en liet bureel der fede ratie. Er werden drie redevoeringen uitgespro ken. M. Hullebroeck, voorzitter der Gent- sche jonge wacht, wenschto de leden der federatie welkom en deed den naam van den voorzitter, M. Maurice Permez toejui chen De Katholieke volksvertegenwoordiger van Charleroi sprak over de schoolkwestie en M. Libbrecht bracht den welkoragroet aan de vreemdelingen. Te 1 ure 30 had er een volksbanket plaats in de Handelsbeurs, op den Kouter, waaraan ruim duizend per sonen deelnamen. Tijdens het feestmaal werd het Edelweiss der koningin verkocht. Meer dan 2000 In den namiddag doortrok een stoet de voornaamste straten dor stad. De stoet werd gevormd op den Kouter. Twee hon derd veertig maatschappijen namen er deel aan met ruim 8000 personen. Van hier en daar weerklonk er wat geschuifel, doch dit ging verloren in de ovaties van de geest driftige menigte. Verscheidene jonge wach ten, die zich in afzonderlijke kleine groep jes in de stad hadden begeven, werden door blauwe apachen onbormhertig mis handeld eenigen bekwamen zelfs dolkste ken en stokslagen. De stoet ging uiteen aan don Katholieken Kring, in den Poel, waar er volksmeetingen gehouden werden. MM. Van Cleemputte, Briffaut, Pirmez en Verhaegen namen er het woord en handel den er over de schoolkwestie. Maandag morgend, ten 9 1/2 ure kwa men de jonge wachten bijoen in het Land- houwershuis. De schoolkwestie werd er grondig besproken. (Belgisch Congo). Sedert het einde van verleden jaar zijn er talrijke landgenoten naar Katanga vertrokken. Het is, gelijk men weet., het bevoorrechtste deel van onze kolo nie, daar het, om zoo te zeggen, eene verlenging is van de Rhodesische en Transvaalsche hoogevlakten. Het kli maat is er gezond, de warmte zeer ver- draaglijk (tussehen 10 en 31 graden omgeveer)de streek, door talrijke waterloopen doorkruisd, is voor den landbouw geschikt. Maar tot nu toe zijn maar de rijke kopermijnen ontgonen van Congostar en Elisabethville, uiteinde van den spoorweg van Kaapstad naar Caïro. Het Ministerie van Koloniën vordert de inwijking der Belgen naar die streek, omdat zij in de handen niet zou vallen der Engelschen die er reeds talrijk zijn, en vervoert kosteloos tot Elisabethville degenen die geschikt zijn om daar werk te kunnen vinden. Werklieden voor het huis bouwen zijn daar bijzonder ge vraagd, en kunnen daar hoogen loon verdienen 25 tot 35 fr.). Maar het leven kost daar ook duur (8 tot 10 fr. per dag). Vele timmerlieden en loodgieters zijn er heen gegaan. Nu wordt hijzonder naar metsers gevraagd. Twee inwoners van Cureghem, die den isteu April met hunne vrouw te Elisabethville aangekomen zijn, schrij» ven aan hunne ouders Donderdag 30ste Maart, 3 uren 's na middags. Wij gaan de grens over van Zuid-Afrika en treden in Katanga. Al de Belgen zingen de Brabanqonne, en men zegt dat het altijd zoo gebeurt, want ten slotte, wij zijn op Belgisch grond en dat boezemt ons vreugde in. Om zes uren, denzelfden dag, komen wij te Sakauia aan daar zijn er geene andere of Belgen, en men is nog meer tevreden. De Belgen verwachten U allen aan de statie, en men maakt kennis. Wij maken kennis met een Waal. Hij biedt ons een potje koffie aan; Wij gaan er naartoe en zijn er gebleven tot twee aren 's nachts, half voor drie zelfs. Zijn boy (jong zwart knechije) ver gezelde ons tot aan den trein met eene lantaarn want het is erg donker nachts. En zoo loopt de reis af Zater dag, eersten April. Men is om half voor elf uren 's morgens te Elisabethville OufWederom zijn al de Belgen ons aan de statie te verwachten, en men omhelst elkander haast. Men maakt kennis, en men leidt ons naar L den Hotel du Roi Alber t Daar heeft den koning gelogeerd toen hij de Congo kwam bezoeken. Daar worden wij zeer goed onthaald, en men geeft ons bijzon der goed te eten. Om twee uren stappen wij weder in den trein voor l'Etoile. Daar zouden wij een maand lang moeten logeeren. 't Is vijftien kilome ters ver van Elisabethville. Den 2den April. Wij zijn nauwe lijks geinstalleerd (wij zijn gisteren avond aangekomen) en Marie heeft reeds werk, en daar wij maar h.et hoofd van de naaimachien hebben, plaatsen wij dezo op eene tafel en Louise draait met een koordeken aan het wiel. Daar duurt wel lang, maar a la guerre com me k la guerre Jan en Pieter hebben reeds werk te l'Etoile hij een Engelschman p hij be taalt 37,50 fr. per dag. Maar voor de vrouwen moet men te midden in de stad verblijven, zoodat hij maar twee dagen en half kan werken. Dan is Pieter naar Elisabethville weest zoeken, en daar had hij maar to kiezen. Dinsdag 12den April. Zij gaan met 30 fr. per dag beginnen, maar het is beter want indien zij ziek worden zijn zij voortbetaald, en de doktor is betaald. De geneesmiddelen worden kosteloos afgeleverd en wij hebben geen huishuur te betalen. Wij hebben een huis van de Compagnie gij ziet dat het beter is. Nu is er hier niets afschuwelijks meer. De huizen zijn dicht bij elkander. De witten werken weinig maar kijken om en hevelen. Zij hebben het zeer gemak kelijk. Te l'Etoile is het waLverdrietig. Marie en ik zijn alleen 't huis gebleven. Er waren meer dan honderd vijftig negers aan 't werken, zonder een enkel witte, maar geen een van hen zou ons durven boos aankijken. Integendeel, wij zijn hier gelijk koningen. Als wij voorbij gaan, wijken zij achteruit met een groet. Wat de gezondheid aangaat, alles is om 't beste gelegen, en wij hebben geen het minste koorts gehad. Degenen die naar Europa moeten terugkeeren, het is dikwijls hun eigen schuld. Zij verdienen veel geld, maar doen niets anders dan drinken en bij 't vrouwvolk gaan. Voor hetgeen de spijzen aangaat, men kan hier alles bekomen maar 't is natuur lijk zeer duur. Louise gaat aan moeder schrijven om koffie te zenden. De schrijver van dezen brief had zich aan het Sekretariaat van Katanga ge wend, te Brussel, een patriotisch ver bond dat kosteloos alle inlichtingen geeft nopens het leven en levensmiddelen in Katanga, en de landverhuizers helpt om het kosteloos vervoer van den Staat te bekomen. Er bestaan heden soortgelijke comi- teiten in de meeste steden van het land. Te Gent zetelt het Sekretariaat alle Zon dagen tussehen 10 en 11 uren op do Lange Meire, Nr 15. Sedert eene maand zijn daar 70 bezoekers geweest, waar van 12 hebben gevraagd te mogen ver trekken. Een dezer heeft reeds liet kosteloos vervoer bekomen. (11-13 September.) Grieksch en Latijn hebben hun tijd ge- bad door de groote studie der lenvende talen en der wetenschappen moet do jonge ling op onze dagen gevormd, ontwikkeld en tot den strijd voor het leven voorbereid worden. Zoo wordt er door menigeen ge sproken. Anderen, die zich wellicht wat meer met opvoedingstudie hebben beziggehouden, loochenen het nut noch de vormingskracht van de hedendaagsche talen en de weten schappen. Zij willen haar eene schoone plaats inruimen in het Middelbaar Onder wijs maar van het verwaarloozen der oude talen schrikken ze terug. Onze denk wijze, onze beschaving, zelf onze taal heb ben we gedeeltelijk aan oude Romeinen en Grieken ontleend met hen afbreken ware ons zei ven verminken. Daarenboven vindt de jongoiing in de studie van die doode talen een oefening in het- denken, redeneeren, combineeren zooals er hem doorgeen enkele taal wordt opgeleverd hij dring in de schoonheden van twee litteraturen, die nog door geen andere werden overtroffen, ja De verdediging van deze haar overtuiging zal de Derde Afdeeling, aan Grieksch en Latijn gewijd, voordragen in eene lange reeks verslagen, die wij hier laten volgen. Bureel Voorzitters, E H. Thiebaut, St-Truiden E. II. De Smet, Mechelen. Schrijvers E. II. Allaer, Basse-Wavre De Hovre, St-Niklaas. Verslagen 1) De oudheid bestudeeren is tot onzen oorsprong terukeeren die ver onachtzamen is onzen geest verminken E. H. Wallez, Bonne Esperence. 2) Om de Oudheid te kennen is het noodzakelijk de schrijvers gedeeltelijk in den oorspronke- lijken tekst te lezen E. 11. De Backeri, Edingen. 3) In vormingskracht en paeda gogische waarde overtreffen de oude talen en letterkunden de hedendaagsche E. II. Thibaut, St-Truiden. 4) De vorming van den waarnemingsgeest en den possitie- ven zin in de studie der oude schrijvers E. H. De Smet, Mechelen. 5) Oude hu maniora in de landen, die uit o3conomisch oogpunt den voorrang hebben E. P. Me- lotte, S. J., Bergen. 6) Hoe den leerling tot het smaken der oude schrijvers ge bracht? Kunstvolle lezing: (In het Neder- landsch) E. H. De Hovre, St-Niklaas. 7) Uitleggingen van letterkunde en zaken in de lezing der schrijvers E. II. Allaert, Basse-Wavre. 8) Rationeel onderwijs der spraakkunst E. H. De Smet, Meche len.9) Het schrijven in de klas en buiten E. H. Joiet, Floreffe. 10) Moet de ken nis door den leerling uit de Grieksche schrijvers geput niet door de lezing van vertalingen enz. aangevuldE. H. Ver- haege, Roeselare (in 't Nederlandsch.) VAN Plaatsgebrek laat ons niet toe in al de bij zonderheden te treden, die de Brusselsche dagbladen ons meêbrengon over de minis- terieële krisis. Wat de ware oorzaken zijn, is tot hiertoe onbekend. Reeds van over eenige dagen heeft Z. M. de Koning, op aanraden van zijne omgeving en bijzonderlijk van M. Maxweiler, een geussehe sectaris, ver scheidene staatsministers en politieke voor mannen geraadpleegd... Wat er gebeurde of wat er besloten werd is door weinigen gekend. In alle geval, het ontslag van het Ministerie dat gebeurlijk was Woensdag avond, werd zeker Donderdag morgend na de redevoering van M. Woeste, in de Volkskamer. De Miuisterraad had besloten, ten einde de tegenkanting der blauwe en roode geu zen te verijdelen, van het school wets-ont- werp te verzenden naar eene Commissie door 't Bureel te benoemen. M. Woeste keurde dat af, zeggende dat alle politieke wetsontwerpen naar de sectien moesten verzonden worden en dat de schoolwet van 1895 toelaat to verwezenlijken wat het ontwerp van schoolwet beoogt en ze kon gewijzigd worden indatgedeelte betreffende de jaarwedde der onderwijzers. Nu dit is in de kaart geklapt van de blauwe en roode oppositie. Men schrijft aan deze redevoering het besluit van het Ministerie toe om af te tre den. Nu Le Patriote doet bemerken dat reeds Dijnsdag avond het ontslag van het Ministerie besloten was, terwijl M. Woeste slechts den Woensdag 's namid dags zijne redevoering uitsprak. In alle geval, de houding van M. Woeste wordt in ons arrondissement Aalst door de eenen afgekeurd en door de andoren be treurd, dus voor allen eene teleurstelling zegde ons een invloedhebbende katholieke strijder. Z, M. de Koning hoeft M. Cooreman, Voorzitter der Kamer willen gelasten een nieuw Katholiek Ministerie samen te stel len, doch hij heeft om persoonlijke reden geweigerd. Minister Liebaert heeft ook geweigerd, verklarende dat hij definitief aftreedt. Z. M. de Koning heeft zich dan gewend tot den heer de Broqueville Minister van Spoorwegen enz. 'tSpyt ons waarlijk dat plaatsgebrek ons niet toelaat de zitting van Donderdag (Beknopt Verslag) mee to deelen onze geachte lezers zouden dan kunnen oordee- zen over 't gene er gebeurde. Prijs 10 centiemen, te verkrijgen ten Bureele van De Denderbode Korte Zoutstraat 31, Aelst. Burgerlijk Eereteeken. Het kruis van 1° Klas aan Mijnheer L. Schoc- Tcaert, Ontvanger van 't Bureel van Welda digheid te Oordegem. Medaille van le Klas aan de heeren V. De Vylder, beambte bij het stadssecre- tariaat. L. Vernaevebeambte van den Burgerlijkdn Stand, te Aelst. Proficiat! LEDE. De Jaarlijhsche Bedevaart van Lede ommegang f gedurende 9 dagen begint op Zondag 11 Juni Ter eere van het Mirakuleus Beeld der bedrukte Moeder Gods Maria houdende op haren schoot het droef afbeedsel van Jezus Christus van het kruis afgedaan eeuwige gedenkenis van Matheus Van Neste, ge vonden op den Oever der Rhijn, en door eene goddelijke ingeving gekocht, en met eenen brief in eene kas gesloten naar Lede gezonden. Het Miraculeus Beeld wordt jaarlijks bezocht en aanbeden, door 100,000 bede vaarders, van alle standen. In het jaar 1914 zal men het 500jarig bestaan van het Mirakuleus Beeld vieren ter dier gelegenheid zullen er groote feeste lijkheden plaats hebben, welke men aan het voorbereiden is. Zondag den 18 Juni wordt het Miraku leus Beeld in processie rondgedragen, deze mag aanzien worden als de schoonste en indrukwekkendste van'gansch den omtrek. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogweerdigheid heeft benoemd onderpastoor te Vraeene E. H. Pauwels, onderpastoor te Denderwindeke te Lede E. II. Cobbaert, gewezen professor in Sint Martensgesticht te Aalst. M. Cobbaert is terzelvertijd bestuurder genoemd de sociale landbouwwerken van 't arrondissement Aalst. Nieuwe treinen Sottegem-Denderleuw- Aelst. In den voormiddag tussehen 8 en 12 ure had de talrijke bevolking der gemeenten gelegen tussehen Sottegem en Denderleeuw geenen enkelen trein in do richting van Brussel en voor het deel der lijn tussehen Burst en Denderleeuw geenen enkelen trein voor Aelst. Sedert lang werden de aanvragen der gemeenten Herzele-Burst - Aygem- Nieuwer kerken- Meire- Haeltert- Welle enz. door onze Katholieke Deputatie en in 't bijzonder door den heer De Sadeleer in naam van 'tkanton Herzele warm ondersteund. De heer Minister Baron de Broqueville die de zaken niet laat sluieren wanneer het openbaar belang geldt, komt het volgende besluit te nemen Van den 1® Juli zal een nieuwen trein ingericht worden welke in den voormiddag uit Sottegem zal vertrekken om 9 ure 47, in al de statiën stil houden en in Dender leeuw zal aankomen om 10 ure 27. In Denderleeuw zal hij onmiddellyk corespon- dentie geven mot den expres naar Brussel waar de reizigers om 11 ure zullen aanko men, Die zelfde trein zal voortrijden naar Aelst waar hij zal aankomen om 10 ure 50. Des namiddags zal hij uit Aelst vertrek ken om 2 ure 40. de lijn nemen van Burst- Sottegem, stilstand in alle binnenstatiën en te Sottegem toe komen om 3 ure 20. Met groot genoegen hebhen de belang hebbende gemeenten dat goed nieuws ver nomen. "Ver jaarclaer. Vrijdag ver leden week was hot de 76° verjaardag der geboorte van Z. H. Paus Pius X. De II. Vader is den 2 Juni 1835 te Riesc, bis dom Treviso, geboren. Hij werd bisschop van Mantua den 10 November 1881 kar dinaal den 12 Juni 1893patriark van Venetië den 15 Juni 1893, en volgde Leo XIII op den 4 Augusti 1903. Ontelbaare gelukwenschen zijn, ter gele genheid van zijnen verjaardag, uit geheel de Katholieke Wereld aan Paus Pius X toegekomen. Er heeft geene bijzondere plechtigheid in het Vatikaan plaats gehad. Het muziek dor Pauselijke gendarmen heeft enkel op de St-Damasu6koer een concert gegeven, dat eindigde met het Pauzenlied. In vereeniging met al de Katholieken van geheel de wereld, drukken wij onze eer- biedigste wenschen uit voor de goede ge zondheid en het lang leven van den H. Vader. De natuur wilde blijkbaar niet, dat de mensch achteruit zag, daar hij hem alleen oogen van voren gaf. Oude Geschiedenis 1784 Septem ber. In dese maend is er een placaert gepubliseert van onzen Keyser waer by de ducaeten van kremnits met het beeld van O. L. Vrouwe en dat van den Keyser op d'ander zyde syn gestelt op 6 guld eenen str en de dobbele na advle en die van ons slag genoemt Keysorsche ducaeten op 6 guld 6 demers en de dobbele op 12 guld eenen str en ieder ducaet sal mogen te weten de dobbele 2 asen remedie hebben, en voorders mogen te logt wegen tot 6 asen waarvan zal moeten betaalt worden voor de 4 asen boven de remedie tot 2 str 3 deniers van elk aes en boven de 6 asen daer onder de 2 van de remedie syn bellieven. Ook is er by het zelve placaert bekent gemaekt de nieuwe patacons soo de krem- nitsers als de onze cours hebben tot 2 guld. 17 str 3 demers brabandt Courant. Ook is een placaert gekomen waer by alle ontfangers van den Keyser verboden word van eenig geld achter to houden ofte laeten ontnemen op groote straffe, ja selfs op de dood als de somme over de 200 guld. is* Aelst. Desen somer is het tweedeel van de muer langs de vaert gemaekt te weten tot jegens Se Anna brugge. November. Den 2® deser te weten alderzielendag is het Kerkhof van Aelst buyten den Cattestraatpoort gewyt en den zeiven dag beginnen te begraven. 't Eerste lijk is geweest d'huysvrouw van Sr Jan Bte Callebaut woonende in den Sluyer in de Lange Sautstraat. Nota. De familienaam der vrouw wordt niet vermeld. Waar bevindt zich Do Sluyer Waarschynelyk aan den ingang van het Sluierstraatje nu gemeenlijk door 't volk Kerkstraatje genoemd. 0 Kiosk Groote Markt. Op Zondag- 11 Juni 1911, om 10 1/2 ure voormiddag. CONCERT door de Fanfaren Maatschappij Kunst en Vreugd in Deugd van Nieuwerkerken. Bestuurder Mijnheer R. D'Haens. PROGRAMMA 1. Comines, Marsch G. Godenne. 2. Tourbillon, Wals V. Rousseaux. 3. Une Soirée d'Automne aux Ardennes Govart. 4. Pour une pleure, Mazurka x. 6. Jubelmarsch J. De Wolf. Te 11 1/2 uren voormiddag CONCERT door de Fanfaren Maatschappij Niets zonder Arbeid-Trouw en Eendracht van Erembodogem. Bestuurder Mijnheer R. D'Haens. PROGRAMMA 1. Les Pages d'Artois G. Allier. 2. Fantaisie-Ballet L. Moritagne. g. Les Traineaux des Amoureux Yan Perclc. 4. Maritana, fantaisie op het Opera geschikt door J. Kessels. 5. Select. Wals Van Luck. Te 5 uren namiddag CONCERT door de Fanfaren Maatschappij - Recht voor Al van Impe. Bestuurder Mijnheer P. Claus. PROGRAMMA 1. De Lustige Boer, Marsch, Fr. De Coninck. 2. Une Pensée, fantaisie D. Bauwens. 3. Pinson d'Ardenne, polka voor Piston G. Polaster 4. Guillaume Teil, fantaisie op het Opera J. Martin. 5. Air et Divertissement voor Baryton J. Preckher. Zie de uitlegging op ieder pakje chocolade. Zomer vastenavond. (Uit gang om 1 1/2 ure), 2® jaar Groote Bijval. 3700 deelnemers, 40 muzieken en 10 wagens. Allerprachtige Naehtmarsch. (Uitgang om 8 ure). (Speciale treinen). EEN MIDDEL - eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hébben is ze te voeden met het best de moedermelk vervan- KOSTELOOZE verzending eener does ah staal, mits vraag gericht tot BRUSSEL. O Genepen. Welaan... ge zijt genepen, verkoudt.... neemt eenige lekkere borstpillen Walthéri en alles is vergeten. 35 jaar bijval. 1 frank. -08TAD A.ELST.O— 0 TENTOONSTELLING Juni Juli 1911. OUD AELST in de prachtige kelders van het Belfort Vlaamsch Bierhuis Symphonische Concerten. Alle Zondagen van 11 ure tot 1 ure 's voormiddags en van 8 ure 's avonds tot middernacht. Alle Maandagen van 8 ure 's avonds tot middernacht. Alle Donderdagen van 8 ure 's avonds allerhande aantrekkelijkheden. volkomene genezing in 3 uren van den Afloop of 'tSchijt der kalvers en veulens door het Amerïkaansche Poeder Depratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank: Te bekomen in alle apotheken, namenl jk te Aelst, bij De Valkeneer en Callebaut. RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Onvrijwillige doodslag te Aalst. Emiel Lafon, brouwersgast te Aalst, is beticht, by gebrek aan voorzorg of voor zichtigheid onvrijwillig den kleinen Gustaaf Van den Bremd doodgepletterd te hebben tussehen den muur eener woning en den bierwagen waarvan hij geleider was. Lafon wordt verwezen tot 1 maand voor waardelijk. De ouders van het slachtoffer bekomen 5000 fr. schadevergoeding. De patroon van Lafon, M. Camu, wordt burgerlijk verantwoordelijk verklaard voor zijnen knecht. RECHTBANK VAN OUDENAARDE. Dievenbende te Ninove. Edward en Rufin Scheirlinck, aangehouden en Cecile Perreman, echtgenoote van Edward Scheirlinck, allen van Iddergem, die do voornaamste plichtigen waren van eene dievende, die zich aan talrijke diefstallen hebben plichtig gemaakt in de omstreken van Ninove, worden verwezen de eerste tot 12 maal 8 maanden en 12 maal 26 fr. of 8 dagen de tweede tot 8 maal 8 maanden en 8 maal 26 fr. of 8 dagen 011 beiden vijf jaar onder de waakzaamheid den policie de dorde tot 3 maal 3 maanden er 3 maal 26 fr. of 8 dagen voorwaardelijk. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek Meyvaert, Werf, 3, AALST. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° G. Te /fcalst ook. Zes jaar later. Wij spraken op tijd en stond over de genezingen verkregen door de Fos ter Pillen te Aalst. Een nauwkeurig on derzoek versterkt nog de gemelde feiten. Den 20 Januari 1904 zegde ons M. Bae- kaert, 28, Lange Ridderstraat te Aalst Ik sliep niet meer, want sinds maanden lang lieten de nierpijnen mij geon rust meer soms had ik stekingen zoo hevig dat ik veel moeite had mijn werk voor te zet ten. Na do Foster Pillen genomen te heb ben (verkocht in de Apotheek De Valke neer te Aalst) was ik reeds beter vanaf de eerste dagen mijne nachten waren kalmer en bij 't opstaan was ik wel te pas. Stille- kens aan verbeterde gansch mijn tóestand en na veertien dagen was ik gansch herstelj. Den 14 April 1910 voegt M. Baekaert er bij Mijne genezing was zoo volkomen als snel en sinds zes jaar had ik geene lier- valling meer. Rugpijn, gezwel der gewrichten, gevoel van zwaarte in de zijden, zwakte en alge meene neerslachtigheid, dikwyls vergezeld van troebel water, duiden aan dat de nieren ziek zijn. Met aan de nieren do kracht te geven om het bloed van al die vergiften te zuiveren, herstellen de Foster Pillen gansch het lichaam in goeden staat. In alle Apotheken in 't algemeen (Eischt de handteekening James Foster 3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvry tegen mandaat Engelsche Apotheek van Cli. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. (19) BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. GEBOORTEN. Mannelijk geslacht 9 xg Vrouwelijk 7 Huwelijken. F. Meurisse, tw. metM. Redant. tw. J. Van Aerdebrugge, ijzerdr. met C.Sonck z.b. C. Van Geert, hovenier, met A. Do Schaepdryver, br. P. Hulsbosch, tabak bewerker met C. Verhaest, tw. A. Van Impe, schrijnw. met P. De Wolf, tw. R. Penneman, paswerk.met I. Ghysbrecht, z. b. V. De Roock, electricien met L. Lemaltre, z. b. Overlijdens. P. Van Geit, wed. Redant, z. b. 71 j. Leopoldstr. C. Moens, tw. 22 j. Pape straat. C. Verstraeten wed. De Backer, z. b. 61 j. Duivekeetstr. E. Spittaels, wed. Neys, z. b. 85 j. Eilandstraat. 3 kinderen onder de 7 jaar. De beste en schoonste Mans kieerstoffen bij VAN DEN BERGH- JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. Pas dus op het goede Cerebos Zout te verkrijgen er bestaat, niet "juist zoo goed of onge veer zoo goed,, want bet is eenig wat betreft zijne hoedan igheden van voedzaamheid, fijnheid en droogte, terwijl de wijze, waarop het bereid wordt, zuiverheid waarborgt. Marktprijzen. Zaterdag 10 Juni 1911. Aardappelen de 100 kil. 13,00 k 14 00 Boter per 3 kil. 8,10 k 9,09 Roomboter 90 kil.; per kil. 3,00 k 0,00 Eiers de 25 2,50 k o,co Ajuin de 100 kil. 00,00 k 00 ->o Viggenen, per koppel 77,00 k 87,00 BOTERMARKT. Heden ^ateidag werden 279 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 223o kilogr. W A A R 0 M- nog hoesten wanneer wij openbaarlijk verklaren dat eene enkele flesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de ware goede remedie. Te verkrijgen bij al de goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut te Aelst. - EENIG. r, OPENBARE VERKOOPING van a pereeelen ©11 een perceel LAND, dienstig voor bouwgrond, teAelst-Schaerbeke, op den Molenkauter. De Notaris SCHELFHOUT, te Oordegem, zal namers wien het behoort met gewin van instel- premiën en gelagen, in het openbaar verkoopen,de volgende goederen te weten STAD AELST. Eerste koop. Een goed perceel Zaailand, gele gen op den Molenkauter, Siesegem, bekend bij kadaster sectie C, nummer 1194, aldaar groot 3o aren 80 centiaren, palende tenooste het Bureel van Weldadigheid van Aelst, ten zuide den heer Van der Smissen en het Bureel van Weldadigheid van Aelst, ten weste de kinderen Muylaert, en ten noorde koop twee. Tweede koop. Een goed perceel Zaailand, ge legen alsvoren, bekend bij kadaster sectie C. nummer 1202, aldaar groot 18 aren 30 centiaren, palende ten ooste den heer Van Kerckhove, ten zuide koop i, ten weste den heer Gustaaf Van Londersele, en ten noorde de Rede. Derde en laatste koop. Een perceel Zaailand, gelegen alsvoren, dienstig voor bouwgrond, be kend bij kadaster sectie C, nummer 1176, aldaar groot 12 aren 70 centiaren, palende ten ooste den heer Aimé D'Hondt, ten zuide de Baan, ten weste de kinderen De Vos en ten noordeden heer Albert Monfils.Voorschreven goederen zijn allen ge bruikt door den heer Frans De Strooper. ZITDAGEN 'ï.'.t' *3'uni. iq.I. Verblijf Dijnsdag 27 Juni y Telkens om 3 ure namiddag, ter herberg ge naamd In Erpe-Meire gehouden door den heer Emiel De Strooper-Corthals, te Aelat, Gentschen-steenweg.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2