De betooging-Sehollaert. DE HITTE. Stad Aalst. Uurtabel der Missen Allerhande nieuws. Rechterlijk Kronijk. SPORT Vliegen. Het nationaal eon gres der meester kleermakers zal plaats hebben den 13 en 14 Augustus 1911, van 10 tot 1 uur en van 2 1/2 tot 4 ure, in de lokalen der Hooge- school van den Arbeid gelegen binnen de Tentoonstelling van Charleroi. Het is inge richt door do Corporatie der meester kleermakers van Charleroi en door de na- tionaleFederatie der meesters-kleermakers. Dagorde 1. Vermindering der slechte seizoenen 2. Gebruik der stoffen Verde- digings patronaal verbond. Beroepsonderwijs. A. Middelen om het beroepsonderriclit te verzekeren B. Aanleering ten huize C. Verbeteringscur sus. Bijtredingen te zenden aan M- Baseque, algemeen secretaris, Hoogeschool van den Arbeid te Charleroi. Misschien is het nog nooit gebeurd in onze parlementaire geschiedenen, merkt terecht Hooger Leven op, dat bij zijn aftre den van een ministerie, een minister by zijne partijgenooten zoo geacht en gevierd werd als nu M. Schollaert. In het ge weten van velen sluimerde die wensch gelijkheid wat de scholen betreft, vrijheid ook voor den armsten huisvader En daarop is M. Schollaert gevallen, en hii voedde erbij dat ons volk niet genoeg ontwikkeld is, dat de kinderen langer moe ten naar school gaan en door baatzuchtige ouders niet te vroeg mogen naar t werk gezonden worden. In gansch het katholiek land hebben die gedachten weerklank gevonden en van nu af aan maakt het deel van de meest bran dende op het programma der katholieken Het was dus maar recht en redelijk dat de Leuvensche katholieke partij beslist M. Schollaert als volksvertegenwoordiger zoo maar niet doodenvoudig te laten weerko men. Den Zondag 27 Augustus richt zij eene betooging in ter eere van M. Schollaert en •t is te hopen dat de Katholieken van 't gansche land er zullen aan houden daar vertegenwoordigd te zijn. Er moet veel volk komen en nu de stu denten er niet zijn zullen de Jonge Wachten afkomen om geestdrift te wekken, ja maar ook als 't mocht nood doen de katholieken te beschermen. De l1 September is te leer rijk geweest voor de Katholieken en wat eenige dagen geleden te La Louviére voor viel toont dat onze tegenstrevers zich in geenen deele gebeterd hebben. Om deel te nemen aan de betooging, kan men zich laten inschrijven in den katholie ken kring te Audeuaarde. Het is niet enkel in Amerika, Enge land, België, Duitschland en Frankrijk dat eene ondraaglijke hitte heerscht, ook in Indië is het erg gesteld. De droogte is zoo groot dat de oogst in de beste landstreken, namelijk iu het Gujaretdistrikt op den akker verdwijnt en totaal verloren zal zijn, indien er niet spoedig regen komt. De Hindoes worden wanhopig over het verlies van hunnen oogst. In het Russisch gouvernement Oren- burg baart de hevige droogte insgelijks groote onrust voor den oogst. De onweders volgen elkander op in Frankrijk. In de kantons Suze en Bon- nétable, zijn de oogst, het fruit, de groen ten, en de kemp totaal vernield door den hagel, alsook in het noorden van het de partement Morbihan en in liet arrondis. sement Cliarolles, waar niets gespaard is gebleven. TeSt-Romain-sous-Versigny, brandde eene door den bliksem in brand gestokene hofstede af; en bleven onder meer60.000 kilogr. strooi in den brand. Talrijke stuks vee verdonderden in de weide. Te Puy-du-Döme maakte de blik sem verscheidene slachtoffers. Te Aubiéres werd de kantonnier Mon- nier dood gebliksemd. Te Augerolles werd eenelfjarigschool- meisje en te St-Sauveur werd de herder Chautelct door den bliksem gedood. Te Mont-de-Marsou woedde eene echte wolkbreuk. Te Liscum viel de bliksem in eenen kerktoren en vernielde de kerk gedeel telijk. Te Petit-Quevilly, nabij Rouen, werd een man dood gebliksemd onder eenen boom en 2 anderen erg gekwetst. Te Grand-Quevilly werd tijdens een onwederdoor derukwindeu eene nieuwe fabriek omgeworpen een 20tal werk lieden werden onder de puinen begra ven de soldaten der bezetting van Rou en deden de reddingswerken. Negen lij ken, waaronder dat van den onderne mer werden boven gehaald. Twee andere werden zieltogend naar het hospitaal overgebracht. De overige slachtoffers zijn allen erg. gekwetst, Een geweldig onweder woedde Vrij dag boven Hazebroeck een stroom van regen en hagel viel neder, en richtte groote schade aan. Door den bliksem werden verscheidene hofsteden vernield. In Duitscblaod. is de binnen-scheep- vaart grootendeels gestremd wegens het buitengewoon laag waterpeil, waar door vele nijverheden ernstig lijden. De landbouw ondergaat erge schade wegens de droogte. Tijdens de oefeningen in 't kamp van Gardruf stierven 2 soldaten aan zonne steken. Verscheidene andere soldaten moesteD, erg ontsteld, naar hot krijgs hospitaal overgebracht worden. In vele steden en dorpen ontbreekt drinkwater. Te Leipzig heeft men bij ge brek aan water, het besproeien der stra ten moeten staken in het lommer tee kent de thermometer 42°. Te Munster was een automobilist zoo overmand door de hitte, dat hij zijn stuurwiel moest loslaten. De auto plofte tegen eenen boom de geleider werd ge dood de twee inzittenden werden doo- delijk gekwetst. Te Duisburg stierven 30 personen aan bloedopdrauk door de hitte of door zon nesteken veroorzaakt. Overal worden openbare gebeden ge daan om eene draaglijker temperatuur en regen te bekomen. De hitte welke thans in Zwitserland heerscht, werd de laatste 50 jaar niet waargenomen. Demiddelmatige warmte graad is 35° In Weenen, hoofdstad van Oostenrijk, kwamen Vrijdag 24 gevallen van bloed- opdrang voor; een persoon stierf ervan. In België klimt de hitte nog gedurig, hetgeen alle menschen doet lijden en velen ziek maakt, terwijl het veevoeder wegsterft. Overal komt armoede aan drinkwater. Vrijdag namiddag, om 2 ure, werd te Ukkel 35°6'warmte vastgesteld, hetgeen de grootste aangeteekendo graden over treft van 35°3', den 18 Oogst 1892 en van 35°2', den 19 Juli 1881, In de Kempen, namelijk te Maaseik, werd 37°1', vastgesteld, en welke dezelf de hitte is, welke men iu gansch Midden- Europa, namelijk te WeeueD, heeft vast gesteld. Te Rotterdam teekende de thermome ter, Vrydag namiddag, om 2 1/4 ure, 33°7',do hoogste aangeteekende warm te was in die stad 33°2', den 18 Augus tus 1893. Te Antwerpen gebeurden verschilligo ongelukken door de hitte verscheidene personen moesten naar do gasthuizen overgebracht worden. Een zekere Bruynseels, 50 jaar, werd aan het dok door een zonnesteek getrof fen hij overleed Vrijdag morgend. De policieagent Armand Beernaerdt, 40 jaar, viel plotselings in den Kielpolder; hij stierf eenige oogenblikken later. 's Middags viel een smidsgast met eene steekkar op de Plantiukaaihet bloed kwam hem uit oogen en ooren hij werd naar het gasthuis overgebracht. Te St-Pieters-Jette stierf Madame AdrienneNeutens, echtgenoote Clemens, 57 jaar. bijna plotseling Vrijdag namid dag toen zij 100 stappen buiten haar huis, Wemmelsteenweg, ging, door de hevige hitte. Te Brussel stierf Mevr. Aug. Le M.... 64 jaar, rentenierster, schielijk op den dorpel van een magazijn, Belliardstraat. Mad. D..., die in de Fransche straat, te Sint-Gillis-Brussel woont, en met hare dochter naar de Grondwetplaats ging, werd onderwege door eenen zonnesteek getroffen. Bewusteloos in eenen apo theek binnengedragen, endaar verzorgd bekwam zij eenigszins, doch haar toe stand bleef bedenkelijk. Nabij Mechelen en namelijk te Sempst zijn verscheidene hooimijten door de zonnehitte in brand gekomen en ver nield. Te Brecht is een groot bosch en eene uitgestrekte heide toebehoorende aan de stad Antwerpen in brand gekomen. Het vuur kon beperkt worden. De oorzaak is onbekend. In do wollenkammerijen van Verviers heerscht 45 tot 50 warmte. Er zijn werkhuizen die het werk moesten stil leggen om ongelukken aan hunne werk lieden te vermijden. Indien de hitte blijft duren zullen de werkhuizen overal moe ten sluiten. Vrijdag brak boven de Hesbaye een geweldig onweder los. De bliksem viel om 2,30 ure op de groote molens van M. Lejeune, te Obye, nabij Borgworm De brand was zoo geweldig dat er op een kwartuur tijds niets meer overschot dan een rookende puinhoop. De aangehechte stokerij begon insge lijks te branden om 3 uur men kon ze gedeeltelijk vrijwaren. De schade is zeer aanzienlijk maar er bestaat verzekering, De 58jarige vrijgezel Gelestin Collin, werd doodgebliksemd terwijl hij te Hoc key, in de Hooge Venen, aan den turf arbeidde. Zijn lijk werd gansch verkoold teruggevonden. Op den Elougesberg is de oogst van don landbouwer Leon Cappellier in brand gekomen door dehevige zonnehitte; 6000 schoven werden vernield. Te Parijs ligt de visch te sterven op het heete water der Seine. De thermometer leekent 35° in de schaduw. De weerkundigen van Parijs voorzien nog versterkingen. Zy zeggen dat do temperatuur in het begin van Augustus zal gestoord worden door onweders, waarop een zware, ondraaglijke hitte volgen zal. Rond Half-Oogst zal een hevig onwe der de temporatuur in zynen normalen toestand brengen. De laatste 14 dagen zal het een prach tig, aangenaam weder zijn met draaglij ke hitte, onderbroken van den 20 tot 23, den 26 en den 30 Oogst door onweder. Kiosk Groote Markt. Donderdag 3 Oogst 1911, to 8 1/2 uren 's avonds, Concert door de Koninklijke Harmonie Maatschappij onder het bestuur van Mr R. Lenssens. PROGRAMMA Sabre et Lance, march, Feremans. Ouverture Triomphalo, Lentuer. Sylvia Ballet, Delibes. a) prelude et les Chasseresses, b) Intermezzo et valse lente, C) Pizzicato, d) Cortège do Bachus. Klokke Roeland, marsch, Tinei. La Caravano, karakterstuk, Leo Asbh. in de parochiale Kerken van Aalst. Kerk van Sint-Martinus Zondagen 5, 6, 7, 8, 9, 11 ure. Weekdagen 5 1/2, 6, 6 Vz» 7, 7 ï/t, 8, 10, ure. Kerk van St Joseph Zondagen 5 'h, 7, 8 l/2, 9 1/2, 11 ure. Weekdagen 6, 6 1I2, 7, 8, ure. Kerk van Mijlboke Zondagen 5. 6 l/2, 7 i/2, 9, ure. Weekdagen 6, 7, 8, ure. Scholier was naar beneden gesprongen en had de beido voeten verstuikt. Integendeel meldt men uit Polen en de Baltisclie provinciën dat de zomer daar tot nu toe heel frisch en voordeelig Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Meyvaert Werf, 3, AALST. AELST. Do prijsuitreiking aan de leerlingen der Staats Middelbare Jongens school zal plaats hebben op Vrijdag 4 Oogst 1911. Een ouderling te Hamme levend verbrand. Donderdag namiddag rond 6 uro, is do 38 jarige Pol. De Wilde, een kloeke ouderling en welstellend landbou wer, wonende wijk Zogge, te Hamme, midden in het veld levend verbrand. Toen hij daar eenigen tyd werkzaam was legde hij zich, vermoeid door de stikkende hitte langs den kant van den akker en viel in slaap. Op zeker oogenblik had zijne brandende pijp, die hij nevens zich gelegd had zijne kleederen in brand gestoken en in weinige stonden stond de man in laaie vlam. Voorbijgangers snelden toe en riepen om hulp terwijl de eenen do vlammen uit doofden waren anderen om den eerw. lieer pastoor en dokter Franschman gesneld die dadelijk ter plaatse waren. Do ongelukkige die yselijke brandwon den over gansch het lichaam bekomen had, kon nog zijne biecht spreken geneeskun dige hulp kon echter niet baten. Het slachtoffer bezweek na enkele minuten to midden der verschrikkelijkste pijnen. Men I>ei*iclit liet publiek dat de Pil van Dr Raphael die zoo souverein is tegen de bloedloosheid, de zwakheid, de uitputtingen, de hartkloppingen, zenuw aandoeningen, de witte vloed en de moei lijke regelen nu heden in al de apotheken wordt verkocht, fr. 1,75. In de bureelen eener automobielenfa- briek te Brussel vond men een brandkoffer doorboord op de hoogte van het slot, docli de dieven hadden niets kunnen stelen. Zij zullen niet weinig sakkeren als zij verne men dat er honderdduizend frank in lag. De dieven hadden zich des avonds laten insluiten. Zaterdag rond den middag, bereidde vrouw Heiligers van Verviers, 64 jaar haar eetmaal. Met haren voorschoot eene pan van 't vuur willende nemen, deelde zij daar aan het vuur mede en weldra stond zij gansch in brand. Geburen snelden op hare hulpkreten toe, doch wanneer men do on gelukkige kon bevrijden, hingen de ver brande lappen vleesch haar van 't lichaam. Men bracht ze naar het hospitaal over, waar zij denzelfden dag aan hare wonden overleed. De beste en schoonste mans kieerstoffen bij VAN DEN BERGH- JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. Maandag nacht rond 2 1/2 ure,tydens een verschrikkelijk onweder, is de bliksem op het centraal telegraafbureel van Roese- lare terechtgekomen. Schier oogenblikke- lijk ontstond er brand. De brandweerman nen kwamen toegesneld en stelden hunne stoompomp in werking. Toch werd bijna alles in het bureel vernield. De pompiers moesten zich bepalen bij het beschermen der wachtzaal van 1® en 2® klas die aan het telegraafbureel paalt en de winket ten van koeponsafgifte. Eene droeve mare was Zaterdag na middag in omloop op het gehucht Noeveren te Boom, waar wij maar al te ras de zeker heid van opdeden. Dicht tegen de statie van den ijzerenweg is men eene leerfabriek aan het opbouwen voor rekening der ge broeders Mozer. Zaterdag rond 4 ure 's namiddags was men bezig eene ijzeren schouw te plaatsen, waar reeds zes stukken van omhoog ston den. Acht anderen moesten er nog opko men en te dien einde had men eene stelling tegen de reeds staande stukken geplaatst. De zoon Schollier, wiens vader aanne mer is, stond midden op de stelling en moest aan Cop, die hooger stond, eene touw aangeven doch eensklaps viel stel ling en schouw om met het ongelukkig gevolg dat Cop naar beneden stortte. De arme werkman werd in bedenkclyken toe stand opgenomen, beide beenen en linker bil waren gebroken, het kinnebak was in twee en geen enkoio tand stond nog in het gebit. Een automobiel die uit Antwerpen ge vraagd was, vervoerde Cop naar de kliniek uit de Kipdorpvest van Antwerpen Scho lier werd met een rijtuig huiswaarts ge voerd. M. De Facq, policiecommissaris, die ras ter plaats was, deed het eerste onderzoek, terwijl I)r. Emiel Verheyden de gekwet sten de eerste zorgen toediende. In den nacht van Maandag en Dinsdag heeft een schrikkelijk onweer te St-An- dries gewoed. Eene tarweschclf is afgebrand te Oost- camp twee hofsteden te Zedelghem de woning van Verplancke. Een 2-jarig kind is omgekomen. Te Moorslcdo is 't hofstedeken van Huyghe afgebrand. De oude pachter en eeno vrouw zijn met moeite gered gewor den. Het getal der afgeslagene telefoondraden en boomen is ontelbaar. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lango Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° G. Een ongelukkige slag. Zondag middag, rond 11 3/4 ure, was August De Ncve, landbouwer, wonende op de wijk Straathem, te Aaltor, bezig eone koe te melken, toen zijne vrouw Maria Faelens, hom riep. Daar bij niet spoedig genoeg aan haar verlangen voldeed, bracht de vrouw die zeer twistziek is, haren man eenige scheldwoorden toe. Deze daarover mis noegd, bracht zijne vrouw dio zwanger was, ccnen slag toe, waardoor zij met hoofd teger. den muur botste, den schedel gebroken word en morsdood ten gronde viel. Het slachtoffer is 31 jaar oud, en laat 5 kinderen na waarvan het oudste een meis je slechts zeven jaar is. De Nevo werd aangehouden en in de gendarmerie opgesloten. Het parket verwittigd is Maandag na middag ter plaats geweest, vergezeld van eenen wolsgeneesheer om het lijk te schouwen. Door de hitte. De genaamde Van De Perrc, die met eenen wagen naar den akker reed te Okegem, werd door eonen bloedopdrang getroffen en bezweek na enkele stonden. Door de hitte. Do landhouwer Pieter D.., te Oultro, wijk Leebeke, werd terwijl hij op zijn land werkzaam was, door een zonneslag getroffen en gedood. Moedige redding. Zondag namid dag, waren eenige jonge knapen, in de Koerscmeersehen gaan spelen te Warcgem in de Gaverbeek. De 15 jarige Julien Amelinck waagde zich to ver in een put, verloor grond en zonk in de diepte. Zijne makkers die hem tegen liet water zagen worstelen en pogingen doen om boven te geraken, liepen verschrikt weg en riepen om hulp. De zoon Kerckhove kwam toegeloopen, sprong in het water en doorduikclde geheel den put doch vond nergens den drenke ling eensklaps trapte hij op het lichaam, nam do knarp bij de schouders en trek hem naar den oever waar andere personen hulp aanboden. De jonge knaap had het bewustzijn ver loren men moest lang werk om hem tot het leven terug te roepen. Hij werd in de woning van Korckhovo gebracht waar dokter Campen hem verzorgde daarna werd de knaap per automobiel huiswaarts gebracht. De hitte Ten gevolge van de hevige hitte en van de droogte beginnen de boomon op de buitenlanen tc Brussel reeds hunne bladeren te verliezen de grond is er met dorre bladeren overdekt als ware men in vollen herfst. Stoute diefstal le Moescroen. Kort voor 4 1/2 hield een man, meteen rijwiel, stil nabij de woning van M. Bulté, wissel agent. Hij plaatste zijn velo tegen liet gaanpad en drong jn de woning van M. Joseph De Kimpc,' juwelier, gebuur van M. Bulté. Bij het hooren der electrische bel, kwam M. Do Kimpc uit den gang zijner woning en begaf zio.h naar den winkel. Doch de «kalant» had reeds voor de uit stalling een handvol kostbare juweelen weggenomen en vluchtte er mc-do de straat op. Hij sprong op zijn rijwiel en reed zoo snel hij kon langs de Doornijksche weg, terwijl de heer De Kimpe hem voortdurend achterna riep Houdt den dief Do bijzondere agent, Gaston Provoost, reed dadelijk de vluchteling per velo ach terna. Een jongeling Lucien Quiévrin, uit de Doornijksehestraat, vornam ook wat er gebeurde en ging post vatten in de Kor- trijkschestraat denkende dat de vluchteling langs de Leopoldstraat zou uitkomen. En inderdaad, de man Veed langs den Kortrijksche steenweg en vertraagde zelfs zijn gang. Quiévrin overtuigd met den dader to doen te hebben, verhaastte zyn gangen nabij den vluchteling gekomen, bracht hij dezen zulk een geweldigen slag toe in den nek, dat hij van zijn velo viel en in de gracht rolde, die nevens de baan ligt. De dief haalde een sleutel te voorschijn en dreigde er den 17 jarigen Quiévrin mede. Hij nam zijn rijwiel terug op en keerde op zijne stappen terug. Toen kwam juist de bijzondero agent Provoost af. Een wielrij der, do zoon Courcelles, wierp zijn rijwiel tegen dat van den dief, die omviel en door de policie aangehouden werd. De waarde der gestolen juweelen boloopt 2235 frank. Ondervraagd, deed de dader zijn naam kennen. Hij had ten andere een getuigschrift bij op naam van Polydoor Wyckaert, wonende Coenraetstraat, te St-Gillis bij Brussel. Voor liet overige wil de hy niet spreken dan in togenwoordighoid van een advocaat. Hij werd tor beschik king van het gerecht opgesloten en 's na middags, rond 4 ure, onder goede geleide naar de gevangenis van Kortrijk overge bracht. Do kerel bad zich bij andere juweliers aangeboden om te zien of er daar ook mid del was om slag te doen. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte Korte Zoutstraat, 29, Aalst. Mejuffer Heuvelmans. Nooit won eone vrouw in Frankrijk eenen prijs van Rome in do Beeldhouwkunst werd die prijs gewonnen door Mej. Heuvelmans. I»at zegden wi.i reeds wat wij niet wisten is dat Mej. Heuvelmans eene Belgische dochter is. Zij werd namelijk te Parijs ge boren van den beeldhouwer Heuvelmans van Atli, terwijl hare moeder oorspronge- lijk van Leuze is. RECHTBANK van DENDERMONDE. Streng gestraft. Op de hoeve van M. De Schepper, te Vracene, waren ver- schillige koeien van klauwzeer aangetast. Florent Vermeulen, schaapherder to Vra cene, kwam met oene kudde schapen voorbij de besmette hoeve, alhoewel hij wist dat de ziekte er .heerschto en dat het verboden was met runddieren langs daar te gaan Hij krijgt daarvoor 1 maand voorw. RECHTBANK VAN AUDENAARDE. De Dievenbende van Ninove. Edward en Rufin Scheirlinck, aangehou den, Celine Perrcman, echtgenoote van Edward Scheirlinck, de voornaamste plich- tigen van de wel ingerichte dievenbende, waarvan allen te Iddcrgem woonachtig zijn, die zich aan talrijke diefstallen met braak en beklimmingen in de omstreken van Ninove en Brussel hadden plichtig gemaakt en een algemeene schrik verspreidden onder do inwoners, werden door de boet straffelijke rechtbank van Audenaerde ver wezen de eerste voor 12 verschillige diefstallen tot 12 maal 8 maanden en 12 maal 26 fr. of 8 dagen de tweede tot 8 maal 8 maanden en 8 maal 26 fr. of 8 dagen en beiden 5 jaar onder de waak zaamheid der policie de derde tot 3 maal 3 maanden en 3 maal 26 fr. of 8 dagen voorwaardelijk de vijf andere betichten Frans Scheirlinck, Pieter De Man, Karei De Kuyper. Coppens en Edward Steppe, werden vrijgesproken, De twee eerste betichten hadden beroep' ingeslagen on het openbaarministerie tegen al de betichten. Het hof heeft het vonnis van den eerste rechter bekrachtigd. Wielrijden. Itonile van Frankrijk Zondag morgend, om 5 nrc, werd te Le Havre het vertrek gegeven voor de 15" en laatste rit, zijnde Le Havrc-Parys, 317 kilometers. Nog 28 rijders zijn vertrokken, waaron der 20 gegroepeerde en 8 afzonderlijke renners. Ziehier de orde van aankomst tc Parijs, 1. Godivier, Franschman, 3. u. 49 m. 2. Duboc, Franschman, 3. u. 51 m. 3. Garrigou, Franschman, 4. u. 18 m. 4. Cruchon, Franschman, 4. u. 19 m. 5. Deloffre, Franschman, 4. u. 20 m. 6. Dupont, Belg, 4. u. 25 m. 7. Cornet, Franschman, 4. u. 28 m. 8. Crupeiandt, Franschman, 4 u. 29 m. 9. Ernest Paul, Fransch'm.,4 u. 29 m.30; 10. Devroyc, Belg, 4 u. 36 m. 11. E. Georget, 12. Maitron, 13. Lambot, 14. Heusghem, 15. Patresti, 16. Mcnager, 17. Faure, 18. Ricaux, 19. Leonard, 20. Deman, 21. Vincent D'Hulst, 22. Paulmier, 23. Viletto, 24. Pothier, 25. Pardon, 26. Colsaet, 27. Roquebort, 28. Ghislotti. Van dc 87 rijders die den ronde bogon- nen hebben er dus 28 volgehouden. Ziehier de algemeene klasscering na de laatste rit 1. Garrigou, Franschman, 43 punt. 2. Duboc, Franschman, 61 3. Em. Georget, Franschman, S4 4. Crupeiandt, Franschman, 119 5. L. Heusghem, Belg, 6. Godivier, Franschman, 7. Cruchon, Franschman, 8. Er. Paul, Franschman, 9 Dupont, Belg, 10. Devroye, Belg, 11. Lambot, Belg, 12. Cornet, Franschman, 13. Paul Deman, Belg, Do aankomst voor de laatste rit hat plaats in den velodroom van 't Pare det Princes en ter dier gelegenheid werden ei eenige snclheidskoersen betwist waarvai Ellegaard zijn deel nam hij won den Zim merman-prijs tegen Dupré en met Morett op tandem won hij ook het tandemnummei tegen Dupré Doerüinger en Fournc Martin. VliegmecUn^ te> Liei'. Er was gisteren enorm veel volle naai 't vliegplein van Lier getrokken, doch dl felle bries dio er woei heeft maar eent vlucht toegelaten. Lescarts deed talrijke pogingen om in dt hoogte te geraken, doch hij kou er niet ii gelukken. John Verropt deed om 6 u. 15 m. eem poging, dio schitterend gelukte. Alhoewe hij hevig op en neer werd geschud, bleef dl 135 141 145 153 157 171 178 190 198

De Denderbode | 1911 | | pagina 2