SWÉTER PRACHTIGE GEZICHTENaan van ZWITSERLAND Zilveren Jubelfeest DITJES en DATJES. Landbouwschool voor Reisjes Belgische bedevaart 14e Bedevaart naar Lourdes j- Sterfgeval St- Mar tensgesticht Slad Aels(. Wettelijke besluiten. Allerhande nieuws. bieden kosteloos hunnen Verbruikers Zie de uitlegging op ieder pakje chocolade. NESTLES KINDERMEEL. Borstsiroop Depratere van den Katholieken Werkmanskring. 'I Was Zomiag 11. feest in Aalst, de Katholieke Werkroanskring vierde het 25® jaar zijner stichting. Reeds vroeg in den morgend wapperde de nationale driekleur aan bijna alle huizen. Om tien ure had in St-Martenskerk eene Mis van dankzegging plaats, zeg gen wij terloops dat 's morgends om G uur al de leden van den Kring tér H. Tafel naderden. Te 9 1/2 ure vergader- dende Eerekden en Leden van denWerk- manskring, alsmede die van de verschil lende afdeelingen, waaronder ook de vrouwenafdeelingen, in 't lokaal en trokken sloelsgewijze naar de kerk. 's Namiddags werd aan de statie een machtige stoet gevormd, waaraan al de Katholieke Maatschappijen der stad en talrijke vreemde Maatschappijen deel namen. Meer dan 40C0 man stapte, niet tegenstaande de zeer hevige hitte, in dichte gelederen door de straten. Na de stoet had eene machtige volks vergadering plaats op den koer van St- Jozefspatronagie alwaar de heer Baron Lodewijk do Bethune, de Eerw. Pater Ruiten en Hooglceraar Van Hecke het woord voerden. 's Avonds werd in de ruime zaal van den Werkmanskring een smakelijk volksbanket opgediend, bereid door M. De Temmerman gaarkok alhier. Aan de eeretafel bemerkten wij: MM. Oudmioisfer Helleputto Baron Lode wijk de Bethune ZZ. EE. HH. Kanun niken Do Baets en Roelandts Pastoor Deken Eerw. Pater Bullen MM. Gheeracrdls, Burgemeester de Kerk- hove d'Exaerde. Senator Glénisson, Arrondissementskommissaris Rudolf Ecman, Lid der Bestendige Deputatie. Verder de leden van het Bosluur des Krings en verscheidene katholieke ge meenteraadsleden. Gedurende 't Banket werden er heil dronken voorgesteld, aan Z.H Paus Pius X, aan HH. MM. den Koning en de Koningin, aan M. Schollaert, gevallen op 't veld van eer, in eenen strijd van rechlveerdigheid en gelijkheid aan M. Helleputte, Baron do Broqueville en Mgr Slillemans, welke reeds voorde werklie den zooveelgoeds heef't teweeg gebracht. Dan nam M. Ilellepulle 't woord. Deze prachtige redevoering in haar geheel weergeven zou ons te verleiden. Z. E. Kanunik Do Baels drinkt op den vooruitgang van don Kring on stuurt een woord van aanmoediging aan de jonkheid eu doet uitschijnen dan zij im mer moeien gereed zijn om de plaatsen van de verdwenen strijders in te nemen, want, zegt hij, de toekomst behoort de jeugd. De heer baron Lodewijk de Bethune drinkt ten slotte op de gezondheid van de E.H. Nolerman, gewezen Bestuurder van dei: Kring, en biedt hem, in naain der w erklieden, een prachtig kruisbeeld aan. Daarna liep het feest tot ieders genoe gen iu de beste stemming af. De verlichting in den hof was over heerlijk, dus een allorprachtigst feest dat de inrichters ter eere strekt. i De Denderbode wenscht den Ka tholieken Werkmanskring, Ad Muitos Anno's, ja dat hij nog vele jaren groeie en bloeie lot T welzijn der werklieden Een zendeling- ingenieur. De Eerw. Pater Leo Dueleman van Hof- stade, der missionarissen van Scheut, heeft goed zijn laatste Examen voor burgerlijk ingenieur der mijnen door slaan. Hij zal den 11 Oktober voor China inschepen. Nog al een domkop volgens de liberalen. Afgekeurden in Frankrijk M. Jacques Boziéres kondigteen artikel af dat begint met de volgende regelen o Volgens de laatste statistieken, die door het Fransch ministerie van Oorlog geleverd zijn, worden er op de 175,234 dienstplichtigen der klas van 1907 47 duizend afgekeurd, waarvan het groot ste getal do rechtstreeksche of onrecht-, streeksche invloed van het alcoolisme hebben ondergaan. De verhouding der afgekeurden is niet verminderd voor de volgende jaren, en men w.eet reeds dat do herzieningsraden, met de volgende klassen, niet minder moeilijkheden heb ben ontmoet iu de aanwerving voor het leger.... Plet is bedroevend Het hoesten der paarden. Ziehier een eenvoudig middel tegen den hoest der paarden Men zet het paard in eene afzonderlij ke plaats, waarvan men do deuren sluit men maakt in die plaats, op een vuur eene ijzeren plaat, bijvoorbeeld eene oude schup of spade, heet tot ze bruin rood is; dan giet men er liars of teer van Noorwegen op, die smelt en in damp verandert. 'Men laat het paar 20 minuten in dien overvloedigen, welriekenden damp en men plaatst het dan woer in zijnen stal. Het paard zal do ruwheden die aan zijne longen kleven uitfluimcn weldra gene zen. De oogst in Kanada. Volgens de verslagen uit vorschillige punten van 'iet land toegekomen is de graanoogst dit jaar bijzonder goed gelukt en zal een der aanzienlijkste zijn tot lieden in Kanada aan gestipt. De oogst wordt geschat op 72 mil- j oen hcktolitcrs. Moer dan 40,000 werklieden zouden noodig zijn om dezen buitengewonen oogst in te doen de landbouwers vragen zich met schrik af waar zij de noodige hulp zullen bekomen. Verleden jaar hadden zij de grootste moeite om 20,000 arbeiders, noodig voor den oogst, to vinden. Ook worden dit jaar buitengewone opof feringen van wege de landbouwers gedaan; aan do goede werklieden zal een loon van 12 tot 15 frank daags toegekend worden, boven kost en inwoon. Daarenboven zijn zij bereid do lielft der reis heen en weer te vergoeden. ,*fThee-8ervies. Een kluch tig geval heeft zich voorgedaan ter ge legenheid van het bezoek det Holland- sche Vorsten te Brussel. De stad Brussel bezit géén thee-servies en er moest noch tans thee opgediend worden. Iemand kreeg een goede inval de heer Grimard bezit een prachtig thee servies dat zoo wat 15 duizend franks heeft gekost. Maar de heer Grimard is socialist Indien men hem het toch maar eens vroeg 't Werd gevraagd en seffens toege staan ook. En zoo hebben de Hollandsche Vorsten thee gedronken uit de porceleinen pot jes van eenen socialist. Z. H. den Paus en de Koningin van Spanje. De Osservatoro Calolico, van Rome, deelt een besluit meè, het welk aan Koningin Victoria en de In fante Isabella, zusier van Koning Alfon so, het ondorscheidingsteeken Bene Merend verleent. Mgr. Vico, verge zeld van den secretaris der nunciatuur, heeft de eereteokens aan het Spaansch Hof teSanto lldelfonsogebracht en over handigd aan den graaf van Aybar, daar de Koningin iu Engeland verblijft. Die onderscheiding is verleend voor do groote diensten die beide princessen be wezen hebben als Voorzitsters der in- richtingscommissie aan het H. Sacra- men Icon gres te Madrid. te Boucliout. Uitslag der examen. De jury samengesteld uit de HH. Baron Gilles de Pélichy voorzitter der provinciale landbouw maatschappij, Carou lid der bestendige deputatie des provincieraads, Van Eist en Van de Velde Staatslandbouwkundigen, Fl. Boeynaems secretaris der loezichtcom- missie, den Eerw. Heer Do Meulder onderpastoor van Bouchout cn het on derwijzend personneel heeft volgondo diplomas toegekend Eerste studiejaar. Met groote onderscheiding :Verheyen Lucie v8n Zondereygeu. Met onderscheiding Van Wijngaer- den Johanna van Dordrecht, Van Hove Damilde van Ichtegem, Verbist Louise van Calmphout, Verbist Josephine van Eeckeren. Met voldoening Lanslols Johanna van Merxplas, MaesGislaine van Beve- ren-Waes, Van Humbeeck Irma van Massemen, Hendrickx Maria van Buns beek, Van Hollebekc Eslelline van Ar- doye, Van den Broeck Martha van Bois schot. 1 toeede studiejaar. Met groote onderscheiding: Van IIovc Jolande van Ichtegem. Met onderscheiding Robeyus Aline van Ons L. V. Thielt. Met voldoening Goossens Irma van Aerscbot. Het nieuw schooljaar begint op 4 Oc tober. Prospectussen en inlichtigen te verkrijgen bij P. Wauters, landbouwin genieur te Bouchout. naarJEKDZALEM. Volledige rondreis in de Midelland- SChe zee aan boord van den steamer l'Étoilc. Vertrek uit Marseille den 5 September. Terugkomst den 17 October 1911. Vraagt het programma aan P. Legrand, Ilalvo straat 14, Leuven. van 23, 24 Oogst tot 1 September. Van 23 Oogst tot 1 September, trein der voorwacht met stilstand tc Parijs, Fransch Sermoen door E. P. De Horvongst. S. J. Brussel en door 15. P. Robertus der Capu- cicnorde te Iscgkcm. Voor do inlichtingen zich tc wenden tot E. H. Parot te La Louviere. Wij vernemen het afsterven op het ka steel van Schcpdacl, in don gozegenden ouderdom van 75 jaren, van Mevrouw Emiel Van Iloorde, schoenmoeder van on zen achtbaren Volksvertegenwoordiger M. de Sadeleor. De eerzame overledene was weduwe van M. van Hoorde die gedurende meer dan veertig jaren als katholieke volksverte genwoordiger cn Senator het arrondisse ment Bastenaken (Luxemburg) in de Kamers heeft vertegenwoordigd. Zij was de dochter van wijlen M. Fai- gnart, oud katholiek volksvertegenwoor diger van Zinik (Henegouwen) en schoon zuster van Graaf Amódóe Visart Burge meester en Volksvertegenwoordiger van Brugge en van M. Victor Allard, Senator van Brussel. De ter aarde bestelling heeft plaats ge had in de familie bcgravcnis op het kerk hof te Laekcn. De plechtige lijkdienst zal plaats hebben op aanstaanden Dinsdag om 11 uren in de Collegiale Kerk van Sinter Goedcle te Brussel. Iicrb van Maandag 7 Augusti, maandelijkscho Vergadering voor de Huismoeders van de Heilige Familie. Men is verzocht de lidkaart mee tc bren gen. AALST. Woensdag, 2 Oogst had de plechtige prijsuitdaeling plaats in de Bisschoppelijke Middelbare School onzer stad. 't Weder was gunstig 't was zoo stik kend heet niet als de laatste dagen en tame lijk frisch in de zaal, aio vóór 9 uren door een talrijk en uitgelezen publiek werd in genomen. Vooraan bemerkten wij den Zeer Eerw. Heer Deken en vele Priesters van de Stad cn omliggende overheden, voor name dames, juffrouwen en lieeron nog meer dan vorige jaren. 't Deed my waarlijk deugd, als oudleer ling, op dien plechtigen dag nog eens weder te zyn in dat huis van deugd cn wetenschap waar we vroeger zooveel gelukkige uren overbrachten 't was zoo aangenaam daar vrienden te ontmoeten met wie wij in het duurbaar gesticht eens speelden on studeer den onder de knappe cn hartelijke leiding van Bestuurder en Leeraars, van wie wy de zoetste herinneringen hebben bewaard. 't Is 9 uren geslagen. Do zangers be klimmen het toonecl en heffen, onder do leiding van Professor De Vogelaero liet heerlijk koor De Regendruppel aan. Zacht ruisschen de zilveren stemmetjes als regendruppels over het begeesterd pu bliek... toejuichingen bersten los als de laatste tonen wegsterven en de jeugdige zangers buigend hunne aanhoorders groe ten. Dan volgt hot bijbeldrama St Petrus in de boeion Hoe vurig, die eerste chris tenen... hoe onwankelbaar in hun geloof... 't waren bange tijden... Petrus, de prins der Apostelen, was in de kluisters geklon- cn ging ter dood gebracht worden. De on- geloovige Isaak gelukto erin zijnen neef Philippustot geloofsverzaking over te halen cn poogde vruchteloos diens vader aan het christen geloof te ontrukken. De wonderbare verlossing van Petrus verheugt en staalt alle harten en brongt de afgedwaalde») tot den schaapstal terug. Uitspraak, houding on gebaren, alles was uiterst verzorgd en werd algemeen bewonderd. Het fransch blijspel Le petit truc de Frangois was een echt pereltje. O Die grammoedige knecht Francois die geen knapen dulden kan en die goedhartige Oncle Jean die zijn neefjes altijd ver schoont maar die eindelijk de wilskracht heeft zijnen neef Victor, om gepleegden diefstal, door Frar.cois behendig aar. 't licht gebracht, onmeedoogend aan de deur te zetten. Iedereen zei dat do vijf jeugdige neefjes zoowel als Oncle Jean en do knecht Fran cois onberispelijk fransch spraken en liet stukje meesterlijk hadden vertolkt. Eindelijk nog een bly opgeruimd koor Le bean Danube bleu met veel kunst smaak uitgevoerd en dan ilo eigenlijko Prijsuitdeeling. De prachtige uitslagen door de leerlingen bekomen in al do vakken van het middel baar onderwijs, in de bezondere Handcls- afdeeling, in Landbouw, in Ylaamsche. Franschc, Duitsche en Engelsche talen be wijzen welsprekend en onweerlegbaar den groei en den bloei van St.Martensgesticht. Eerlang gaat er een gedrukt verslag ver schijnen van do onderscheidingen in hooge- re onderwijsgestichten van Brussel en Gent door oudleerlingen bekomen, alsmede van welgelukte exaains cn eervolle en winst gevende plaatsen. Een oudlecrling van St.Martensgesticht, Openbare Vergadering van den Gemeen teraad op Maandag 7 Augnsli aanstaande, om 5 1/2 uren namiddag, in de gewone Zittingzaal ten Stadhuize. DAGORDE 1. Gemeeterekening over 1910. Neer- legging. 2. Ontleening aan het Gemeenlecrediet. 3. Gemeentebelastingen. Behoud van bijgevoegde centiemen. 4. Burgerlijke Godshuizen, Legaat. 5. Bureel van Weldadigheid. Verkoop van grond in Schaarbeek. G. Kerkfabrieken. Begrooting voor 1912. Geschilderd venster in de St. Mar- tenskerk. Baron Lod. de Bethune, komt als gevolg op een snelschrift gezonden door de Katho lieke Werklieden van Aalst aan den Heer Baron de Broqueville het volgend antwoord te ontvangen, dat de harten van onze ka tholieken zal verheugen cn aanmoedigen in den strijd voor hot goede. Brussel, 31 Juli 1911. Mijnheer de Voorzitter, Uit ganscher harte dank ik u voor de zoo minzame wenschen die gij Zondag 1.1. uit naam der te Aalst vergaderde katholieke werklieden aan de regeering hebt overge maakt. De katholieke werklieden mogen op haar vertrouwen hunne lotsverbetering ligt haar nauw aan 't harte. Nogmaals wensfih ik aan den Werk manskring van Aalst alle geluk en een aller voorspoedigst bestaan en ik kan hem de verzekering geven dat, zoo ieder zijn plicht doet 1912 eenen nieuwen zegepraal zal zijn van onze oude cn toch jonge katholieke partij. Ontvang intusschen Mijnheer de Voor zitter, de minzaamste groeten van Uwen verkleefden, (get.) de Broqueville. Iteroepsvereenigingen. Zijn wettig erkend De Vleeschhoü- wers van Aalst en omliggende. Aalst en 't Geitenkweeksyndikaat Appel tere-Eyc hem. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Sp egclfabriek JY. Itleyvaert, Werf, 3, AALST. AALST Woensdag zijn vier onbeken de personen in den boomgaard gedrongen van. Baron Louis de Bethune cn hebben er eene hoeveolbcid fruit, appels cn peren ge stolen. Ook zijn op denzclfdcn dag fruitdic- ven iu den hof gedrongen van den heer schepen De Hert en hebben er verschilligc fruitboomen vernield en do haag, welke den hof omoloot, in brand gestoken. Eens klacht is bij de policie ingediend. AALST. -- De groote circus I*. Wilke zal alhier komen op 1 Sep tember aanstaande. AALST. De plechtige Prijsuitdee ling der Stadsjongensschool nr 1, zal plaats hebben op Stadsschouwburg, Maan dag, 7 Oogst, om 9 1/2 ure. LEDE. Wij meldden dat het parket een paar dagen geleden, hier een onder zoek kwam doen nopens het uitoefenen van verboden geneeskunde. De winkel van Baptist werd stilgelegd Thans is de gen darmerie in alle gemeenten van het omlig gende bezig opzoekingen te doen naar de personen die door Baptist zijn gemeesterd geworden. Moesten al deze personen voor de rechtbank komen als getuigen, dan zouden er ten minste een lOOOtal moeten verschijnen. IIERZELE, Slaapwandelaar. Donderdag nacht isM. Oktaaf De Knibber hoofdonderwijzer, uit zijn bed opgestaan in zynen slaap en denkende de deur uit te gaan, stapte hij door het venster van het tweed» verdiep en vjel op 't gaanpad, De ongelukkige werd opgenomen met de beide beenen den ruggraat gebroken en verscheidene kneuzingen. Hij bezweek in de hevigste pijnon. Hij laat eene weduwe en 4 kinders na de oudste is 18 jaar. Het huis C. Praet-De Witte is langs do overzyde der Lange houtstraat, dichter bij de Groote Markt in n° /1-in "t publiek te oor <leelen. Voor Gent heeft de hicron- derstaande yerklaring een dubbel belang, vooreerst omdat zij yan eenen stadsgenoot komf en vervolgens omdat pij zeer gemak kelijk om na ,to zjen is. Den 18 September 1903, zegde oris M. G. Spor ren berg, 70 Rasphuisstraat Ie Gent Sinds maanden had ik nierpijncn, ik voelde zeer over gansch het lichaam, ik had gezwollen boenen, zeer dikwijls kon ik niet gaan, als ik bukte voelde ik hevige pijnen om weder recht te komen. Soms zweette ik zoo dat het afdrupte mijn wa ter was donkerkleurig en moeilijk, ik had ook hevige hoofdpijnen, ik leed er soms gedurende veertien aanhoudende dagen van werken word mij onmogelijk. Do uitslag der Foster Pillen (verkocht in de Apotheek De Valkeneer te Aalst was verbazend. Van dag tot dag hernam ik krachten on de pij nen, die mij zoo lang kwelden, boden niet lang weerstand aan dit weldoeuend middel. Den 8 April 19J0, voegt M. Sporrenberg er by Ik ben gelukkig genezen te zijn en ben u zeer dankbaar voor uwe Foster Pillen die ik aan al do nierlijders aanbe veel 't Is met rugpijn, meestal vergezeld van slapeloosheid, duizelingen, aanhoudende behoefte naar beweging, gemis aan eetlust, geele gelaatskleur, rhumatiek, lioupjicht, graveel, waterzucht, en zelfs hartkwalen, die dikwijls doodelijk zijn. Neemt dus op tijd de Foster Pillen dewelke spoedig die wanorden tegenhouden met de nieren in goeden staat tc herstellen, zonder dowel ken men goene goede gezondheid kan genieten. In alle Apotheken in 't algemeen (Eiscbt de handteckening James Foster 3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsche Apotheek van Ch. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. (1) LuchthalopstijgingMaandag na middag, om 5 ure, heeft M. Tb. Liefmans. met zynen luchtbal Le Rèvo eene op stijging gedaan te Ronse. Hij was vergezeld door MM. Adelson De Waole en F. Gyse- linck van Ronse. M. Liefmans zegde dat by to Oudenaarde zou nederdalen de wind zat echter vlak tegen en de ballon dreef af naar Ativaing, op eene hoogte van 1000 meters. Men vond eindelijk een gunstigen wind en u Le Rève» stuwde naar Oudenaarde, op een hoogte van 2000 meiers hij dreef tot Heurne, maar keerde weer en landde te Oudenaarde op 1 kilometer van zijnen hangaar, juist op do aangeduide plaats. Dinsdag morgend is het parket van Dcndermonde te Bazel afgestapt om een onderzoek in te stellen over de moordpoging gepleegd door Alfons Andries op de gebroe ders Van Miegens. Ziellier de feiten Zondag avond werden de gebroeders Viktor er. Thcofiel Van Miegens, op den steenweg van Steendorp, rechtover het huis van Andries door deze aangesproken, en beschuldigde hen van boomen langs de baan uitgetrokken te hebben. Do broeders protesteerden tegen deze be schuldiging en Andries door den drank op gehitst spreng zijne woning binnen en wa pende zich met een mes. De gebroeders waren middelerwijl ge vlucht. doch Andries achtervolgde hen en bracht beiden verscheidene steken met zijn a lierenaar toe. Theofiel werd in den buik getroffen en Viktor aan den arm. De toestand van Theofiel is bedenkelijk; het slachtoffer is naar het gasthuis Sle-Ka- milla, te Antwerpen overgebracht. Andries werd aangehouden en in het gevang van Dendermonde opgesloten. Huiszoekingen werden gedaan on de be bloede kleederen van don moordenaar alsook het wapen aangeslagen. Een genaamde Henri Boucks, werk man, wonende te Zande, arrondissement Brugge, weduwnaar poet twee kinderen, was hertrouwd met de wed. R. Haleman, eeneljrave en werkzame vrouw, ook moe der van twee kinderen. De man is een dronkaard cn opvliegend van karakter. Dinsdag had Boucks niet gewerkt maar de herbergen afgeloopen, Rond 9 ure 's avonds kwam hij dronken thuis, Pas was hij binnen qf hij begon to twisten tegen zijne vrouw en hare dochter Adronie, oud 15 jaar. De ruwe kerel greep een kapmes dat in zijn bereik lag cn met een vreesely- ken hoiiw kapte hij liet hoofd van lipt 15- jarig dochtertje in twee door. Do verschrikte moeder riep luid om hulp doch de woestaard sprong met liet schrik kelijk wapen op haar toe en kloof de onge lukkige vrouw oveneens den schedel. Beide slachtoffers bloven op den slag dood. De andere kinderen waren boven gevjuclit en hadden langs dp vensters liet buis ontvlucht, Na de misdaad volbracht te hebben nam do moordenaar de vlucht Woensdag middag was hij no? niet aangehouden. - Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben cn in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Iiarel Van de Putte Korte Zoulslraat, 29, Aalst. Ilc ben vroolijken bloeiend, mijne gezondheidis hei geluk mijner papa en mijner mamma, omdat ik dagelijks gebruik maak, van KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als staal, mits vraag gericht tot M. Femand DENY 15, Rue du Grand Hospice BRUSSEL NJNUVE, 2 Aug. Te Okegem had de landbouwer Vande Perre eene koei ver zorgd, die leed aan koolziekte. Zaterdag werd hij onpasselijk on hij deed een dokter roepen, en deze bcstatigdc dat hij bij de be handeling van liet zieke dier door dezelfde kwaal was aangetast. Vande Perre stierf eenigo uren later in hevige pijnen en het lijk moest wegens gezondheidsmaatregel onmiddollijk begraven worden. Keer en der jaren. Be minde lezeressen als ge levendig, opge ruimd, frisch cn gezond wil blijven ondanks den ouderdom neemt alle weken eene kleine dosis purgeerpillen Waltliéry. 't Is onfeilbaar. Eene doos 's jaars is voldoende. BRUSSEL, 2 Aug. Bij de aankomst van koningin Wilhelraina te Brussel stond de bataillonsdokter Robert, van liet3° jagers tc voet langs de haag te Brussel, opgesteld, toen hij door eene vlieg in de hand gestoken werd. De jonge geneesheer gaf daar niet veel acht op, temeer daar de steek geen pyn deed. Toen hij echter eenige oogenblikkcn tehuis was, zag hij zijn arm zwellen en wel dra leed hij ondragelijke pijnen. De onge lukkige officier is Vrijdag in do doodskramp bezweken Terwijl eene vrouw van Molenbeek aan een raamko van den middenpost te Brussel eene betaling deed, kwam een persoon, die haar reeds eenigen tijd had in 't oog gehouden, toegesprongen om het geld, dat zij had necrgotcld, wog te schar ren Hij was vczgezeld van twee mede plichtigen, die de deuren openhielden, op dat hij gemakkelijk op den loop zon kun nen gaan. Het geschreeuw der vrouw maakte aandacht van den toezichter en van 't publiek gaande cn, eer hij aan den uit gang was, hadden twintig vuiston hem vastgegrepen. De vrouw kreeg dadelijk haar geld terug en de dief werd aan de po licie geleverd. De helpers waren gevlucht. W A A K 0 noj? liocslen wanneer wij openbaarlijk vorkleren dat eene enkele fiesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de ware goede remedie. Te verkrijgen by al de goede Apothekers, Valkeneer cn Callebaul, te Aelst. BENIG. De hitte en de omoeders. De Oude Generaal die er al eens op, en al eens nevens geradon heeft, voorspelt voor de Oogstmaand liet volgende Van 1 tot 12 klimmende hitte, dagclyks zwaardere hitte. Rond 15 Augustus zal do warmtegraad in de schaduw over gansch België 40° zyn. Den 13 en 14 onwedors grooto regens. Van 15 tot 25 schoon weder de hitte zal zwaar, doch draaglijker zyn. Van 26 tot 28 gevige onweders, overvloedige regen. Van 29 tot 31 schoon en heet weder, met ongeveer 30° met warmte, De beste en schoonste mans kieerstoffen bij VAN DEN BERGH- JOURET, Korle Zoutstraat, Aalst, Woensdagmorgend, rond 2 uur, zijn ceno auto-taxi en de auto van M. R..., Rogierstraat te Laken, met elkander in botsing gekomen op do Zennebrug, steen weg van Bergen, te Anderlecht. De aufo-r taxi vloog tegen de leuning der brug, welke verbrijzeld werd op eene lengte van vier meters. Do twee ayto's werden vernield en de twee geleiders op grond gesroe* ten zij werden gekwetst aan liet hoofd. SÜN116HT"Zeep maakt de vasch kinderspel voor het ma sic van K-jaar, en geeft aan het iyr.vwiAiït1io ?nsci>e aan» yenai-.ie ïeuxVan 'L buiten. Dinsdag rond de namiddag zag meii de tweewoonst der gezinnen Daseleer Ha- melrijokte Herffelingen in laaie vlam staan. De bewoners waren allen afwezig, bij uit zondering van een gebrekkige jongefing van 27 jaar oud. Deze zat aan eenen buiten muur op eenen stoel in do schaduw. Daar de woningen met stroo gedekt waren en de schuur van Daseleer bjjna gansch don oogst bevatte van dit jaar, viel er aan blus- sohen niet te denken. Maar ongelukkig dacht cr niemand aan den sukkelaar die zich niet kon verroeren. Het dak stortte in en begroef hem onder do brandende puinen. Toen iqcn hem cr uit haalde vond men slechts een vormelooze klomp vlecsch. 't Parket is Woensdagmor gend afgestapt. schoon is ee« zachi en rei," gezicht, een blozenO, jeugöig. frisch uiterlijk, een blanke zachte huiö, en een verblinöenö schoon teint. Dil alles bewerkt &e echte DADA'ZEEP van Bergmami U Co., BrusseJ a 75 Cis per stuk. Taymans- Druclc, Drogist te Alst. LUIK, 2 Aug. Te Luik heeft de meest geliefkoosde duif van een wel voorzien hok, in de laatste vijf jaar een belangrijk som- meke aan haren eigenaar opgebracht. Zij won 10,000 fr. in 1907 4000 fr. in 1908 6000 fr. in 1909 8000 fr. in 1910 en di jaar won zij reeds 12,000 fr. op vier maan den, 't zij le samen 40,000 fr. op vijf jaar, Of ze verzorgd wordt In den nacht van Maandag tot Dinsdag is to Gheluvelt bij-Ieperen het prachtig kas teel met zijne eeuwenoude boomen en too- behoorende aan M. Felix Vandenpeereboom, gelegen langs de automobielbaan tusschen Ieperen on Gheluvelt, door brand in assche gelegd. M. Vandenpeereboom zou juist Maandag het kasteel betrokken de knecht die te Vlamertinge woont, had alles in gereed heid gebracht voor de komst zyns meesters. Tot tegen den avond bad men niets bui tengewoons bemerkt, noch op het gelijk vloers, noch op het verdiep. Toen dc knecht rond 8 ure aankwam, bemerkte hij een dikken rookoogenblikke- lijk liep hij om eenige geburen die toesnol- den, doch mot droefheid vaststelden dat al hunne pogingen om het vuur te bestrijden, vruchteloos waren. Dc brandspuit van het kasteel van M. baron de Vinck was weldra ter plaats, doch het vuur had reeds zulke groote uitbreiding genomen, dat er aan blussehen niet te ()ci)? ken viel. Het was met groote moeite dat do knecht erin gelukte, eenige voorwerpen te v redden. Het kasteel stond in volle vlam en bood een grootsch schouwspel aan toen M. Van denpeereboom, die juist van den tram van Gheluwe geslapt was, op grooton afstand den brand bemerkte en door een voorbijgan ger vernam dat het zyn kasteel was dat in laaie vlam stond. Rond 1 ure 's morgends had bet vernie lend element zijn werk volbracht cn bleef er niets rqeer over dan een hoop puinop. F.en rijk mobilier, oude on nieuwe kunst voorwerpen, eene groote hoeveelheid zil verwerk, papieren, en familieportretten, waaronder vier van de 18® eeuw,1 zijn de prooi der vlammen geworden. liet kasteel is vei'zckerd doch tot hiertoe lean men niet schatten hoe groot de schado is. Men denkt dat het vuur gesticht werd daags tc voren door het onsveder en na ge* heel don nacht gesmeuld ie hebben, onver wachts eene groote uitbreiding beeft go- nomen. Ilct parketj van leper is Dinsdag namiddag terplaats geweest,

De Denderbode | 1911 | | pagina 2