Handel en Nijverheid. EEN EX AXI)Eli. Uurtabel der Misseu Stad Aalst.-Werkbeurs Allerhande nieuws. Duitschland. Spaanseh fruit. M. L. Pirard, Bel gische konsul to Barcelona, roept de aandacht onzer invoerders op het versch fruit uit de Spaansche streken A-nueria en Rioja. De Riojastreek brengt vooral de« Rei- ne-claudepruimen voort, die gedurende langen tijd eenvoudig gedroogd werden in de zon, totdat enkele jaren geleden de Mureiens beproefden deze vruchten versch uit te voeren, hetgeen zoo goed gelukte, dat zij weldra een erge concur rence werden aangedaan. Tegenwoordig worden de pruimen ge kocht op den boom, door Fransche en Engelsche kooplieden, die zich in do streek hebben gevestigd en groote zaken doen. In 190Ö worden 2,557,676, kilos verscho pruimen in Frankrijk ingevoerd en in België 84,054 kil. Indien wij anderzijds eenen oogslag werpen op de officieeie statistieken van den invoer in België, dan zien wij dat ons land 84,0C0 kil. pruimen invoert uit Spanje, en dat wij 5,791,934 k. prui men invoeren uit Frankrijk. M. Pirard wijst erop di t België zijn versche pruimen van Frankrijk trekt, hetgeen voor dat land zijn overschot is van zijnen invoer uit Spanje. De Belgische fruithandelaars zouden dus wel kunnen doen, wat hunne Fran sche leveranciers nu doen, en recht streeks onderhandelen met het voort brengend land, en aldus het versch fruit aan lageren prijs aan onze verbruikers leveren. Hetzelfde verslag van M. L. Pirard, spreekt ook van de ontzagel ijke druiven- voortbrengst van Alneria, welke op 63 miljoen kilogram wordt geschat. Die druiven worden in kurkzaagsel gelegd en ingepakt in vaatjes van 30 kilogram en aldus blijven zij maanden lang goed, dank aan de dikke pal der druiven. De gansche druivenoogst gaat naar de Engelsche markten. Tesen «.Ie zedeloosheid.— De uitgevers boekhandelaars van Bruns- wijck hebben besloten maatregels tegen de zedeloosheid te nemen. In algemeene vergadering verecnigd hebben zij zich onderling verbonden geene zedelooze schriften of printen meer te verkoopeu. 'Twee onwilligen, dieniet meêdoen, zul len streng geboycotteerd worden. Krachtens een overeenkomst, welke den 4 Mei 1910 door vijftien mogendhe den geteekend werd, biedt do Holland- sche regeering een wetsontwerp aan tegen het verhandelen van zedelooze uit gaven. We wenschten wol dat allen in dien zin wilden werken. Iloeveol De laatste volksop telling heeft uitgemaakt dat er in België zijn 670 veeartsen, 1200 magistraten, 1900 apothekers, 2500 ingenieurs, 2800 advokateu, 2300 officieren, 4000 genees- heeren, 17,500 gemeentebedienden, 19,000 onderwijzers en onderwijzeres sen, 4500 varkensslachters en 68,000 herbergiers. Er zijn ook 3400 brouwers, 7,000 ko- lenkoopmans, 9,700 vleeschhouwers, 12,000 bakkers, 13,000schoenmakers of schoenfabriekanten, 13,000 schrijn wer kers, 14,000 merceriehandelaarsen 25,000 kleermakers en kleermaaksters. De laatste statistiek maakt ons bekend dat in België het geboortecijfer niet ver meerderd. In 1910 waren er maar 51 geboorten meer dan in 1909, niettegen staande de vermeerdering der bevolking. Voor 7,500,000 inwoners waren er in 1910 maar 176,768 geboorten, terwijl in 1900 met 300,000 inwoners min, men 192,230 geboorten vaststelde dus op de 10 jaar eene vermindering van 17,462 geboorten. De stad Bergen ia Noorwegen heeft eene kerk, geheel uit papier be staande. De muren zijn ondoordringbaar gemaakt voor water, door zo te bestrij ken met ongebluschte kalk, dikke melk en eiwit, terwijl er in dit gebouw zit plaatsen aanwezig zijn voor duizend personen. Stoelen en banken, zoowel als kansel en vloer, zijn van papier vervaardigd. 't Land g«»t om zeep Zoo zegt het anti-clerïkaal evangelie. Laat ons zieu Ter gelegen beid der tentoonstelling van Luik in 1905 deed het spoorwegbo- stuur schitterende zaken, zoodanig dat men niet verwachtte nog spoedig zulke ontvangsten te zullen zien. Welnu, 1906 gaf nog een millioen meer. In 1907 deed zich een lichte teruggang voor maar toch ontvingen wij nog 500,GOo fr. meer dan 1905. In 1908 klommen de zaken weer een millioen. En dat duurt zoo voort. Ja, ja, 't land gaat om zeep zie eeDS, de 7 eerste maanden van 1911 gaven aan de ontvangsten reeds 600,000 fr. meer dan dezelfde maandoa van 1910. Biet einde van den hluf. 48,260 koepons kalven prijs. De optel ling is gedaan. Het bestuur van spoorwegen deelt nu het juiste cijfer rneê der koepons halven sprijs, <le zoogenaamde billets de sociillai- res, op 15 Augustus gebezigd. Dit oflicieel getal is 48,260. Om dit effectief nan r Brussel te voeren hebben de meester-bluffers, die de come- die bestierden, aan het spoorwegbestuur 110 bijzondere treinen doen inrichten, 't is te zeggen tweemaal meer dan noodig was. Wie zal het verlies betaler, dat de Staat, het is te zeggen de la sten betalers, geleden hebben door de inrichting van nuttelooze en het rijden van gansche leegstaande treinen Zal M. Vandervelden «dokken» of M. Hymans M. Jeroboam May of M. Samson Wiener? Wat er ook van zij, als bluf is het onovertroffen 200,000 op het papier 48.260 in werkelijkheid. Ge moet rede lijk veel geuzen-lambik binnen hebben om er vier voor een to zien. De Mpoits. De spons loeft in het water en houdt het midden tusschen dier en plant op 4 jaar tijd meet zij 18 centimeters. Waarvan zij leeft, e hoo zij zich voedt weet men niet. De grootste sponsenvisscherijen vindt men in Syrië, in de Adriatische zee en op de kusten van Tunisie, maar sedert eenige jaren leveren Amerika en vooral de Floridaansehe kusten insgelijks spon sen zij komen ook van Cuba en de Bahama eilanden. Er zijn vele manieren om sponsen te visscben. De meest gebruikte wijze be staat in 10 tot 15 met. diep in het water te duikelen en de sponsen van de rotsen waar zij zich hebben gehecht af te ruk ken. Men bedient zich ook van de duike- laarslclok. Om to voorkomen dat men door de hanen verslonde worde, moeten dc sponsvisschers zich dood stil houden; dan meenen die vraatzuchtige roof- visschen dat zij lijken zien en daar houden zij niet van. Dr Moore heeft zich bezig gehouden met het kweeken van sponsen zonder wortels, dewijl deze duurzamer zijn. Hij ging volgender wijze te werkhet dier sneed hij in stukjes van 5 cent. vier kant, welke men vasthecht aan palen welke onder in de zee staan. Die stukken groeien zoo goed dat zij na 18 maand 25 maal zwaarder wogen dan by het begin. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Bisdom Gent. Zijne Hoogweerdigheid heeft pastoor benoemd op St-Jozefsparochie te Aalst, de Eerw. Heer P. L. A. Puissant, Bestuurder der Broeders van Liefde te Zelzaete. in de parochiale Kerken van Aalst. Kerk van Sint-Martinus Zondagen 5, 6, 7, 8, 9, 11 ure. Weekdagen 5 1/2, 6, 6 i/t, 7, 7 x/t, 8, 10, ure. Kerk van St Joseph Zondagen 5 i/t, 7, 8 ï/t, 9 '/2, 11 ure. Weekdagen 6, 6 '/2, 7, 8, ure. Kerk van Mijlbcke Zondagen 5, 6 V», 7 i/2, 9, ure. Weekdagen 6, 7, 8, ure. KERK DER E.E. P.P. CAPUCIENEN ST. .1 OB. o Zondags 1B mis om 5 ure 2" mis om 6 ure 3e mis om 7 1/2 ure om 9 ure hoogmis 's avonds lof om 5 1/2 ure. Worden gevraagd door de Patroons 4 Schrijnwerkers. Vragen der Werklieden 1 Bakker halve gast. 1 Voerman. 1 Steendrukker halve gast. 1 Hoefsmeder. 1 Werktuigkundige. 1 Automobielgeleider. Daglooners. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek /k. Meyvaert, Werf, 3, AALST. AALST. Brand. Zaterdag mor gend rond 1 1/2 ure is er brand ontstaan bij Henri Van Oudenhove, handelaar in kousen, saaiet, enz., wonende Moorsel- baan. Gelukkig door do voorbijgangers in tij.l8 gezien, die de eigenaars opklopten en medeholpen om den brand te blusschen, voor do aankomst van do pompiers. De schade wordt berekend op eenige honderde franks. AALST. Fruitdieven. Vrijdag nacht heeft men het fruit in den hof der wed. Cappuyns, Bergekouter, gestolen. Een onderzoek is ingesteld. ERPE. Een schrikkelijk feit bracht Zaterdag do gemeento Erpe bij Aalst in ontroering. Twee broeders, zonen van den brouwer Paerewyck, waren om eene kleinigheid in twist geraakt. De oudste, Jozef, ziende dat hij het ver liezen zou, haalde een mes uit den zak en wilde er zijnen broeder meè stek.on. Daarop greep de andore eene ijzeren staaf en hier mee zich verdedigend, sloeg hij op het hoofd van zijnen tegenstrever. Deze rolde dood in den naburigen open- staanden kelder.' Het slachtoffer was 27 jaar. Het parket van Dendormonde doet een onderzoek. BORSBEKE. Zondag avond, rond 10 1/2 ure, heeft Karaiel Van der Polst, niet min dan twaalf messteken bekomen, een in den hals en elf andere in de handen. Dokter Gabriëls, van Herzele, heeft hem verzorgd. De dader is gekend. Lijnwaden, Katoenen, Flanellen, bij VAN DEN BERGH-JOURET, Korte Zoutstraat, Aalst. Zondag morgend, rond 6 1/2 ure, werd Kamiel Van Impe, ongeveer 50 jaar oud, veekoopman, te Letterhoutem op zijn schelf verhangen gevonden. Zijne echtgonoote viel van schrik van do schelf en werd erg gokwetst. Dokter Van Steenberge van St-Lievenshoutem heeft de vrouw verzorgd. Zondag avond, rond 9 uro, is de stad Lokeren in opschudding gobracht door eene schrikkelijke moord. Omtrent dit uur keerden een viertal personen, die terug kwamen van Leuven, langs do Groendreef huiswaarts. Zy waren pas den I.Jzerenweg over, toen hunne aandacht getrokken werd door twee kort opeenvolgende revolverschoten. Een tweehonderdtal meters verder, rechtover hot kasteel van den heer Vrede - rechter Geurts, vonden zy op de tramlijn een man met doorboord hoofd liggen. Men dacht eerst aan eene zelfmoord doch daar er geen wapen te vindon was, kwam men gauw tot de overtuiging dat men hier voor eene laffe moord stond. De gekwetste leefde nog. Onmiddolijk verwittigde men do policio, terwyl men het slachtoffer in het zomerhuisje van den heer Gourts droeg. Dokter Van Darame en apotheker Wau- ters, die spoedig ter plaats waren, stelden vast dat de ongelukkigo den schedel door boord werd door twee revolverschoten. De hersenen puilden uit de wonde en het slachtoffer gaf geen teoken van leven meer. Toen de E. H. ondorpastoor Westor- linck ter plaats kwam, had de gekwetste reeds opgehouden te loven. Niemand kende het slachtoffer. DE DADER. Enkele minuten na 9 ure, kwam een man de policiewacht binnengeloopen, hou dende in de hand oenen revolver en heb bende verscheidene bloedvlekken op het aangezichten op de kleedoren. Ik heb mijnen vriend, Louis Verbrug- gen, vermoord n, zegde hij, Nu kom ik mij gevangen geven. Agent Van Hoecke ontwapende hem. Nog vier kogels zaten op den revolver. Hij verklaarde verder Louis Wieme te heeten, wonende to Gent bij zijnen broeder in de Spadestraat. Hij werd in het policiegevang opgeslo ten, in afwachting van een vorder onder- hoor. HET lijk:. Het lijk werd om 10 ure 's avonds naar het hospitaal overgebracht. Toen was de persoonlijkheid van het slachtoffer nog niet vastgesteld. Hy droeg eenen zwarten bolhoed waarin dletters stonden L. V. Gansch den nacht heeft do policio opzoe kingen gedaan om vast te stellen of het slachtoffer wezenlijk Louis Vorbruggon is. Deze i9 24 jaren oud en woont te Lokeren op Heirbrug voer. De moordenaar ziot er rond do dertig jaar uil. EEN KRANKZINNIGE Op het laatste oogenblik vernemen wij dat de dader een krankzinnige is. Over eenige maandan kwam zich te St-Nioolaas een persoon vestigen die vooreerst in de Ankerstraat eene kamer betrok. Dan huurde hy eon huis in de Rollierstraat. Zijn naam was Maurico Both, geboren den 31 December 1850 te Bresson, in Oostenrijk. Het volk dat nog al gauw een roman aaneenspint, maakte van den naam Both Botha en weldra was de mare verspreid dat het generaal Botha was, de held van Transvaal. Hij had als dienstmeid een meisje van Gent on stierf verledcne week, na eene ziekte van 3 dagen. Hij was struisch en gezond. Op zijn sterfbed wei gerde hy de hulp des priesters en zegdo dat hij in zijn geloof wilde sterven. Gestor ven zijnde, kwamen er twee dochters van hem, deden het lijk in een zinken kist leggen met eene eiken kist erover waar in snijwerk twee ineengevlcchte handen op geboeid stonden. In den doodwagen moest men de binnen- kas afslaan, wilde men het lijk or in kun nen plaatsen. Op dien wagen stond geen kruis. Dezo was gevolgd door twee rijtui gen, waarin zijno dochters, die van Brussel kwamen, met de meid en een garde vil zaten. Op het kerkhof werd de kist in den grafkelder dor stad bijgezet. Het volk was nog diep in het geloof dat het generaal Botha was. Do waarheid is dat de man in Engelsch Congo lange jaren in dienst van dien Staat was geweest, er geld gespaard en een pen sioen had van 3,000 fr. 's jaars. Men zegt dat hij in zijn testament geschreven had dat hij in Engelsch Congo wil begraven wor den en dat mot het eerste schip hot beste welke naar die streek vertrekt langs Ant werpen, het lijk cr zal in geplaatst worden voor zyne bestemming. Daarvoor is het voorloopig in den stadskelder geplaats. Het huis C Praet-De Witte is langs de overzijde dor Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° O. Onder den titel Eene ernstige zaak, hebben de dagbladen melding gemaakt van eenen diefstal, welke zou hebben plaats gehad in hot sterfhuis van den onlangs overleden kolonel der karabiniers Van don Bogaert, te Brussel. Volgens dit bericht zou een soldaat de kamer zijn binnengedrongen waar liet lijk lag, den gouden kraog van de tuniek van den kolonel hebben afgerukt, en diens laarzen geroofd hebben. Ziehier wat in werkelijkheid voorgoval- len is Toen de kolonel op het oofenings- ploin van Etterbeek door een zonneslag eotroffen, noerviel, ontdeed men hem van zyn tuniek, ora hem do noodige zorgen te geven. Daarna werd de kolonel naar zijn huis vervoord de tuniek werd roorloopig in de zadelmakerij neergelegd. Aldaar heeft oen soldaat doch niet de oppasser van don kolonnol den gouden kraag afgerukt en meegenomen. En diezelfde soldaat wordt nu ook verdacht een paar laarzen ontvreemd te hebben ten nadeele van een onderofficier. Dit is de juiste toedracht van het voor gevallene. Uien dnnltt ons van overal de Pil aan Dr Raphaël te hebbon bekend gemaakt, die, naar 't schijnt, de redster is van al de porsonen die aan uitputting, aan bloedeloosheid, hartkloppingen, zenuw kwalen of neurasthenie lijden. Eene 28 jarige huisvrouw, de cchtge- noote B., van St-Gilles, Brussel, was sedert eenigen tijd het voorwerp der ver volgingen Tan een genaamden C., die, ondanks al haar verzet niet afhield haar met zijn hofmakerijen lastig te vallen. Hij bracht het zoo verre dat hij naar hare woning kwam en zelfs do deur barer kamer met gewold wilde openen Vrouw B. schoot hem toen een rcvol- verkogel in de borst, zoodat hij doodelijk gekwetst op het trapportaal neerstortte. Do policie heeft de vrouw, welke zich in staat van wettige verdediging bevond, in vrijheid gesteld. Terwyl M. Jos. Van Ballaert, been houwer te Bra3sohact, Zondag namiddag mot zijne vrouw per rijtuig oen toerke was gaan doon, zijn stoutmoedige dieven langs achter in zijne woning gedrongen. Ze besmeerden eene ruit met zeep, sneden ze uit en drongen alzoo in de woning. Op de slaapkamer braken zy de schuiven van den lavabo open en stolen er uit1000 fr. in papieren geld, 400 a 500 fr. in zilveren geld, 500 a 600 fr. in gouden geld, eene gouden ketting cn horlogic, 200 fr. een gouden broche met oorbelion 50fr. waarde. In do beenhouwerij braken ze do toog- schuif open on stolen er den inhoud uit, 10 a 12 fr. Het geld lag gereed om den veehande laar, Louis Michielsen, er meè to betalen. Daar kocht Van Ballaert wekelijks lijne beesten cn betaalde ze maandelijks. De gendarmerie en do policie doen naar stige opsporingen. Maandag morgend om 5 uro, deed M. Pol Goffin, van Thienen 21 jaar in gezel schap van zijnon vriend, M. Meugen, oen uitstapje por automobiel. Op den steenweg van Thienen vloog door hot breken der stuurstang de auto op eenen boom. M. Gof fin werd op den slag gedood de chauffeur doodelijk gekwetstdo heer Meugen had geen letsel. Graaf Frédéric do Mérode. jaagde in gezelschap van eenen weitaschdragcr, zekere Van Caneghem, op zijne gronden gelegen in den omtrok van Chimay. De jager had eene patrijs geschoten ;Van Caneghem sprong over dc dichtgegroeide haag om het geschoten wild op te rapen. Toen hij terug over de haag wilde springen, schoot de graaf naar een tweede patrijs Van Oancghom kreeg de lading in volle borst en was een lijk. Maandag morgend, rond 8 ure, had op de buurtlijn Yper-Veurne,wijk Forthem op het grondgebied van Alveringhcm, eeno schrikkelijke botsing plaats. Een bijzondere trein, bestaande uit der tien waggons, geladen met paarden in bestemming voor den paardenmarkt van Elverdinge en komende van Veurne, is met een gewonen koopwarentrein, komende van Yper in botsing gekomen. De eersto waggon waarin de landbouwers en hunne knechten hadden plaats genomen werd door den hevigen schok in splinters geslagen Zeventien der inzittenden werden erg gekwetst. Een van hon, Jan Van Iloutte, bleef minstens twintig minuten onder de puinen vastgeklemd zitten toen men den ongelukkige uit zijnen notoligen toestand kon verlossen, had hij opgehouden te leven. M. Jules Brunoogho, zoon van den bur gemeester van Alveringhem, werd bet been vermorzeld en vader en zoon Tanghe werden ook gevaarlijk aan de beenen ge- k wetst. De twoe geneesheeren van Alveringhem en dokter Louf van Elverdinge, alsook de cerw. heer ondorpastooor van Loo snelden ter plaats om de gekwetsten te verzorgen. Het parket van Veurne is Maandag na middag ter plaats geweest. Een hotelhouder van Luik, zekere Van der Hoven, weigerdo aan zynon neef, die Parijs bewoont, geld. Dezo daarover woodend, kwam naar Luik, begaf zich by den proluireur des Konings en verklaarde dat zijn oom, M. Van der Hoven, niemand anders was dan Jan Dantzlingcr, 55 jaar oud, die in 1910 door het assisenhof van Parijs, bij verstok tot 20 jaar dwangarbeid was veroordeeld voor valschheid in geschriiten en misbruik van vertrouwen. Een onderzoek werd ingesteld en do be schuldiging waar bevonden. Dc policie drong in het hotel op het oogenblik dat Jan Danlzlinger aan eenige leden zijner familie, op bezoek te Luik, een ontbijt aanbod. Indien gij een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte Korte Zoutstraat29, Aalst. Maandag morgend, rond ure, 7 kwamen te Ruyen twee personen binnen bij Martin Van Maorke-Pollez, boschwach ter, en vroegen een glas bier, een man en eeno vrouw. De vrouw was alleen te huis, bestelde het gevraagde en kreeg in betaling een vijffrankstuk Geen klein geld hebbende om weer te geven, moest zij in eene kamer gaan om geld te halen. Eensklaps werd zij door de vrouwper soon bij de keel gegrepen terwijl de mans persoon haren geldbeugel, inhoudende rond de vijftig franken, uit de hand greep en ermede het bosch invluchtte. Volgons hat gedacht der vrouw moest de vrouw die haar wilde wurgen oen man zijn in vrouw verkleed. De gendarmen on veldwachter hebben seffens een onderzook ingesteld maar heb ben geen spoor van de daders gevonden. Zondag avond had op de wyk «Kloem- poel» to Sempst, in eene herberg een bloo- dig gevecht plaats. Tijdens liet kegelspel kreeg August Cecilmans, landwerkman, 25 jaar, wonende te Sempst twist met ze keren S.en zij werden weldra handgemeen S die het onderspit delfde, trok eens klaps zijn mes en plofte het zijnen tegen strever twee maal in den nok. Ceulemans viol bewusteloss ten gronde. Het slachtoffer verkeert in storvensgovaar. De droogte is eindelijk door regen vervangen, maar de schade is niet mscr goed to maken, alles is verbrand. Als men op de Citadel te Namen het land overziet, blijft de indruk treurig, men ziet slechts gele plokken waartusschon hier en daar bosschen, waarvan de boomen naar water snakken. Het vee moet droog gevoed worden en de boeren klagen org. De aardappels zullen schaarsch blijven, de naoogst is nul. Het wild is niet t« snappon, do beesten blijven in do boschjes, daar op het veld niets te eten valt. Zondag was de 30-jarige J. B. Siou', glasblazer, vader van verscheidene kinde ren, wonende to Charleroi naar Haino St- Piorre gekomen om zijne moeder te bezoe ken cn zich eenster gelegenheid der kermis, te vermaken, 's Avonds doorliep hij eenige drankhuizen en dronken zijnde zocht hy tegen de verbruikers twist en wilde met elkeen vechten. Do gendarmen in burgerskleederen kwa men tusschen om hem te bedaren. Op zeker oogenblik trok hij den stok uit de handen van een dor gendarmen en bracht hem oen gewoldigeu slag op hot hoofd toe. Do gendarm trokzijnen revolveren schoot. De aanvaller werd in volle borst getroffon en viel dood neder. Het lijk werd in eene naburige woning gebrachtdo gendarmen bedreigd door de opgowondene menigte, moesten do vlucht nemen. Versterking werd gevraagd verscheide ne chargen werden gedaan om hot volk uiteen te drijven. Le Lavolonge, by Herscrange, gele gen op do Fransche grens van het Groot- Hertogdom Luxemburg heeft vrouw Alexandrine K... hare vier kinderen, waar van een nog in den hussel, in oenen vijver geworpen en is er daarna zelf ingespron gen. Maaiers die daaromtrent werkten en alles gezien hadden, snelden too en geluk ten erin de wanhopigo vrouw, die het bew ustzijn verloren had, te redden doch de vier kinderen, later opgehaald, waren reeds dood. Het schijnt dat do vrouw zich met hare kinderen hoeft willen verdrinken omdat haar man, een fabriekwerker, een onver beterlijke dronkaard is en al zijn geld verkwistste, zoodat de vrouw aan do groot ste ellende was prijs gegeven. D8 ongelukkige, op het punt voor de vijfde maal moeder te worden, verkeert in stervensgevaar. Vreeselijli treurspel. Te Rondel, bij Gross-Kar ben, Hossen, heeft een vree- selijk familie-treurspel plaats gehad. De. voor een jaar naar Londen govluchto Wil helm Gunderloch, 27 jaar oud, keerde Vrijdag na-dit onverwachts terug in de woning zijner schoonouders. Zaterdag mor gen te 5 ure, heeft Gunderloch eerst zyn schoonvader.Eberhard, dan zijn schoonmoe der, zijne vrouw, zijn zwager on zijno zwagerin doodgeschoten. Daarna is do moor denaar gevlucht. Gunderloch is eerst landbouwer geweest. Vijf jaar geleden schoot hy zijno broeder dood, maar hij werd niet vervolgd, daar men wettiee zelfverdediging aannam. Voor 15 maanden trok hy naar Amerika met eene kellncrin, nadat hij 56,000 mark, die dc familie behoorden, van do spaarkas had gohaald. Zaterdag morgen kwam hij van Amerika terug met het jachtgeweer op den schouder cn schoot na cone korto woor denwisseling zijne familieleden dood. Later zelfmoorddc hij zich buiten het dorp op het veld. De oenig overlevenden zijn de twee kin*» deren van don moordenaar en hot drie maanden oude dochterko van zijn zwager.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2