J DITJES en DATJES. Leopoldsorde. f DOOD Victor-Jean-Joseph DE GHEEST N ij verheidsschool Zondagrust. Allerhande nieuws. ZWITSERSCHE CHOCOLADE bieden kosteloos hunnen verbruikers PRACHTIGE GEZICHTENaan van ZWITSERLAND Borstsiroop Depratere Italië Congo. I*oliiïeUe zwende- larij. Wie De Volksgazet met eenige aandacht of. liever, wie zicli den moed getroost die wagenlange schrij- velarij te lezen, die vee! al geen bewijs leveren, bemerkt weldra dat men de faclums voorhanden heeftvanpoliticke zwendelaars die hunne bedrieglijke kommerschappen trachten aan de man te brengen.., Maar die liberale oolij- kaards zijn te dom in de zaak om de Aelslenaars te foppen ze zijn immers De Godloochenaars zeggen er is geen God Dat kan God niet hinderen, dat kan Hem niet beletten te bestaan, al schreeuwenden ook 100 duizend god loochenaars al te zamen dat er geen God is. De godlasteringen schandevlekken God niet, marr zij vallen terug op de vermeteler), die'zich tegen den Alver mogende willen verzetten. Nooit dus mogen wij, Katholieken, door het minste woord, het minste ge baar, de handelingen der goddeloozen goedkeurop dat ware misdadig. liet. geluk is als een vogel, die om ons heen lladdert en ons met zijne vleugels aanraakt, doch zich nimmer en nergens nederzet. De rooden en de duurte der levensmiddelen. Het valt niet te loochenen, vooral in de walenstreken waar de rooden bij machte zijn, hebben erevenalsin Frankrijk, hevige woelin gen plaats gehad op de markten. Landbouwers werden en worden nog mishandeld, werden en worden nog ge dwongen hunne boter, melk en eiers af te geveu tegen eenen kleinen op gedron gen prijs. Men betwiste niet dat de rooden de belhamels zijn, in de zaak immers Het hoofdorgaan der socialisten Le Peuple schrijft Men vraagt ons eenige geweidaden af te keuren, die de betoogingen tegen de duurte der levensmiddelen hebben vergezeld. Dat zullen wij niet doen Het roode orgaan Le Peuple wil de geweidaden uiet afkeuren waarvan de buitenlieden de slachtoffers zijn dus hij keurt ze goed. Landbouwers van Mijlbeek, Schaarbeek en St. Job De socialisten en hunue bondgenooten, de liberalen, keuren goed dat ge op de markten ge stampt, gestooten, gescliopteu in 't aan gezicht geslagen wordt om er u toe te dwingen uwe boter, melk, eiers en groensel tegen eenen prijs onder de markt af te leveren of te ontstelen Onze landbouwers weten hoe zeer de blauwen eü rooden hun in hun bert dragenze zijn ploegen die in God geloo- ven Liberale kandidaten. De kleine Volksgazet deelt de namen meê der liberale kandidaten voor de kiezing van ,15 October aanstaande. Het zijn meest al mannen met hart en ziel verslaafd aan de maconnieke logie; die noch van kerk noch van kluis houden en om hunne vijandschap tegen den R. K. Godsdienst reeds verscheide ne malen door bet Katholiek Kiezers korps plechtig zijn veroordeeld gewor den. Die vroegereveroordeelingen zullen ong< twijfeld op 15 October bekrachtigd worden. Alleman soldaat.. De liberaleu zetten weêr het Alleman Soldaat vooruit. Nu, dit bewijst ons wat de liberalen in 't schild voeren, moesten ze meester worden in 't land en op 't stadhuis. Alleman Soldaat, België veranderd in eene groote kazerne, de begrooting van oorlog verdrijdubbeld, Burger, Boeren Werkman onder de belastingen en in- komrechten enz. verpletterd Wie -Ia, wie V Kan ons zeggen hoeveel liberaleu en socialisti sche kandidaten er Zondags Mis hooren en hunnen paschen houdon **4 Reveil. Eindelijk na 3 maanden droogte, hebben wij wat regen bekomen. Dijnsdag avond 19 September, tijdens cene dondervlaag die ook wat water bezorgde en verder in den dag verscheidene vlaagjes 's avonds is het aan 't regenen gegaan en 't duurde den ganschen nacht van Woensdag tot Donderdag 's morgens In alle geval 'l zal aan de weinige veld vruchten toch deugd doen, toelalen wat wintervoeder te zaaien en de gron den, te bereiden voor den zaaitijd. Van tijd tot tijd kregen wij eene vlaag en soms wat hagel. Muziekals eeneesmid del. Een der nieuwste geneesme thoden wordt, dooreen zeer muzikalen Deenschen dokter toegepast, die van meening is. dat vooral op den geest en gemoed de muziek van machtigen in vloed is. Hij heeft een klavier laten houwen dat boven de toetsen eene soort van rustbank heelt, waarin de patiënt liggen gaat. De dokter zet zicli dan aan het klavier, dat zich zeer in de nabij heid, onderden zieke bevindt, en begint te spelen, zachte, fijne harmonieën en melodieën die een vriendelijke rust ademen, en als een lentekoelte langs het hoofd van de lijders strijken. Deze zachte, rustige muziek, beweert de geneesheer, is meer zenuwsterkend dan welk middel ook. Lijders aan hard nekkige slaaploosheid wist hij door zijn melodieus'muziekaal ruischen in een vorkwikkendeu slaap te spelen, en zijn spel vèidreef angsten en melancholie. De nieuwe geneeswijze is reeds bij de wetenschap ingelijfd onder de naam van musiCQtfmraphie. He kemelbrug. Sedert meer dan 20 jaren herhaalt GROENE PIE het deuntje der Kemelbrug. Denkt hij dan toch dat de Aelstenaars niet weten dat die bedoelde brug niet door ons stedelijk Bestuur werd gebouwd maar wel op 't bevel en ten koste van 't Gouvernement. Wij dagen Groene I*ie uit dit te durven betwisten. Het toont ons de rechtzinnigheid van den held van Chipka altijd dezelf de volksfopper z' Hebben een haarken naar hun vaarken. De liberalen hebben altijd beweerd, en beweren het nog, dat ze al verstand, al de wetenschappen, al de ondervindingen der gansche wereld in pacht hebben en dat dus niemand hun kan evenaren. Het is dus maar zeer natuurlijk, dat hunne kleinzonen, de socialisten, hun evenaren, i. a. w. met 't zeilde sop over goten zijn en ook alom verkonden dat zi.j al 't verstand, al de wetenschappen, aïdo ondervindingen, in pacht hebben en nog bekwamer zijn dan hunneliberale voorouders... Onze katholieke mannen die tot lieden toe, de werkersstanden, de werklieden, in onzen stedelijken Raad hebben vertegenwoordigd zijn zoo maar, volgens 't orgaantje der roode winkelpolitiekers der Saskaai, brave duteen tlïe een slot op den mand IieB»l>en... en bijgevolg, hebben de Katholieken geen verstand om in onzen stedelijken Raad de werkers belangen te verdedigen of voor te staan. Maar zij alleen, de socialistische kan didaten, zijn er toebekwaam, gezien hunne geleerdheid, bun verstand, hunne ondervinding, enz. enz. Maar wie die vogels van nabij kent, moet zeggen Geeft aan den eenen 'nen spek en do anderen 'nen stamper op dat ze, lijk ware Joobes, er aan lekken Apotheek onzer Wel- datii«heicl»Ke»«ïcliten.— Een der grieven onzer Aalstersche Sociali sten, wordtin Recht en Vrijheid als volgt voorgesteld Welk nadeel is er de werklieden niet gedaan, door de veranderingen toegebracht door de moeilijkheden die de dompers ingevoerd hebben, om aan de geneesmiddelen te geraken in d' apotheek van den arme De maatregelen die noodzakelijk zijn moeten genomen worden, zijn bestemd om een einde te brengeu aan 't afkeur- 1 ijk misbruik bestaande in de ver kwisting der medecijnen, enz. Vroeger tijds werd het zoo min of meer, in strijd met het reglement, ge doogd, dat zij, die geneeskundige hulp noodig hadden, onverschillig een der Geneesheeren van 't Weldadigheidsbureel mochten raadplegen. Maar wat gebeurde er Jan begaf zich bij Dokter A die hem een medicament voorschreef. Jan vondt het te bitter goot het uit en hogaf zich bij Dokter B maar vondt 't voorgeschreven medicament ook naai zij non smaak niet, goot het weêr uit hij begaf zich bij Dokter C. die hem op zijne beurt een ander medicament voor schreef dat veel al ook niet smaakte. Is dat geene moedwillige verkwisting van soms kostelijke medicamenten Wij zouden 't geval kunnen aanhalen van een persoon die den zelfden dag, twee Dokters ging raadplegen die hem medicauten voorschreven. Eu om aan deze en nog andere mis bruiken een einde te stellen is er beslist dat alleen de Dokter der wijk mag geraadpleegd worden ook het nazicht is verscherpt. Is dat af te keuren Wij willen niet verder in de zaak treden, omdat wij personen zouden moeten in de zaak brengen, doch zeggen wij alleen dat de socialisten die geene medicamenten aan hunne mannen ver schaffen er gevoelig door getroffen zijn geworden. He bevoegdliebl (Ier Vrederechter». Het Staats blad van Woensdag kondigt de wet af, onlangs door de Kamers gestemd, on waardoor eenige wijzigingen gebracht worden aan de bevoegdheid der vrede rechters. Alle burgerlijke processen, tot een beloop van 600 fr. zullen voor de vrederechters gebracht w orden in de processen voor ten hoogste 100 fr. is hunne uitspraak zonder beroep. De vrederechters moeten ook beslis sen over de aanvragen tot kostgeld, die do 600 fr. 'sjaars niet. te boven gaan, de processen over de huurpachten, den opzeg der pacht wegens niet betaling en de vragen tot geldigverklaring of handlichting van beslagleggingen, mits de jaarlijksche huur nut meer dan 600 fr. bedraagt. Eindelijk, wanneer een man aan zijne vrouw de toelating weigert om een proces in to spannen, mag de vrederechter baar die toelating verleenen. Katholieken past op! Dc Observalore Romano waarschuwt het publiek tegen eenen gelukzoeker «lie zich een adolijk seminarist noemt, verwant met Mgr. Granito di Bclmonte, maar die op oneerlijke wijze de liefdadigheid der Belgische katholieken exploiteert. Ken ongemeen feit «leed zicli voor bij cene aanbesteding van aard appelen voor de gevangenis van Vorst. Er was geene enkele soumissie ingeko men. Het schijnt dat de boeren en koop lieden hunne waar liever bewaren tot in den winter, dc eenen omdat zij hunne pro ducten noodig hebben als veevoeder, de andere uit speculatie en dat is minder edelmoedig. Dat zou die speculeerdcrs wel eens kun nen berouwen. De boeren zelf bekennen dat de aardappeloogst voortreffelijk is, zoo wel voor wat de hoedanigheid als wat de i hoeveelheid betreft. Ziehier de grondoppervlakte die in België met aardappels werd beplant In Oost-Vlaanderen 25,344 hectaren 22,885 in Brabant22,475 in West-Vlaan deren 21,374 in Antwerpen 16,089 in Luxemburg 10,166 in Limburg 7,831 in Namen 7720 in Hcnogouw 2,270 in de provincie Luik. Te samen 140,163, hect aren Ook bet brood zal koopelijk zijn, maar aan zuivelproducte n en groenten zal er schaarschte zijn. Kiesonderrichtingcn. Met do kiezingen van 15 Oktober wordt eene nieuwigheid in de kieswerkingen in gebracht om het gebruik van reizende stembrieven onmogelijk ie maken. Elke stembrief zal in den rechterhoek het volgnummer dragen volgens hetwelk de kiezer is komen stemmen. De kiezers zullen hunne stembrieven krijgen van den voorzitter, die er het volg nummer zal opzetten, dat hij ook op den kiesbricf zal schrijven. Als de kiezer gestemd heeft, zal de voor zitter het nummer aftrekken, vooraleer de stembrief in de bus gestoken wordtanders zou men natuurlijk weten voor wie elkeen gestemd beeft. Dat alles zal veel werk medebrengen voor den voorzitter, die ook zeer aandach tig zal moeten zijn. Wat meer is, de zoogezegde kiesbureelen zijn nu reeds te klein, en zeer ongemakke lijk. Hoe men zich uit den slag zal 1 rekken weten wo niet, maar zeker is liet dat er veel zal op te letten zijn en dat de kievor- richtingen zeer traag zullen vooruit gaan. Het duur leven en de landbou wers. De Katholieke Parlementaire Landbouwgroep zal woensdag, 27 dezer, in de Kamer, te Brussel bijeenkomen om den toestand der landbouwers te onderzoe ken, die wegens de droogte en gebrek aan voedsel bun vee moeten vorkoopon, of door de muilplaag getroffen werden en de hulpmiddelen te bespreken,om de crisis op te lossen. Daarna zullen pogingen bij den heer minister ven landbouw aange wend worden om onverwijld de doeltref fende hulpmiddelen toe te passen en de veiligheid der markten te verzekeren. Zyn benoemd Officier M. Rudolf Eeman, Advokaat Lid der bestendige Deputatie, te Aelst. Ridders M.M. Félicc De Hert, provin ciaal Raadslid en Schepen en Odilon Vanderhaegen, provinciaal Raadslid te Aelst. Onze beste gelukwenschen van den heer Eene zware slag komt ons, evenals over vier jaren, te midden van den kiesstrijd te treffen. Woensdag avond omtrent 9 1/2 u. is alhier overleden den achtbaren heer Viel or-JTe«n-.Io«epli HK GHEEST Lid der Congregatie van den H. Ro zenkransNotaris, Schepen der Stad van AalstRidder der Leopoldsorde, Voorzitter der Stedelijke Muziek school, Lid van 't Bureel der Kerk meesters van 't Sint-Martinus, ver sterkt door dcH.H. Sacramenten. De eerzame overledene was alhier geboren den 21 September 1S54. Hij werd notaris benoemd bij K.B. van 20 Augustus 1884 Gemeenteraadslid sedert 3 Januari 1882 Schepen van den burgelijken stand sedert 6 Januari 1896, Het zoo vroegtijdig afsterven van den heer Notaris De Gheest is een onherstelbaar verlies voor zijne acht bare Familieleden welke in Hem eenen teergeliefden en minnenden Echtgenoot, Vader, Schoonvader, Broeder cn Schoonbroeder, enz. ver liezen. De betreurde overledene was een ware katholiek, een katholiek vaneen stuk, welke onbeschroomd al zijne christene plichten vervulde en zijne godsdienstige overtuigen opcnbaarlijk durfde laten blijken. In de uitoefening van zijn ambt als notaris was hij alom geëerd om zijne stipte nauwgezetheid en strenge recht- veerdigheid. In zijnen dagelijkschen handel en wandel met vrienden, kennissen en klanten was hij van uiterste min zaamheid en eigenaardigerechtzinnig- heid ook telde hij talrijke vrienden zoowel bij den minderen man als bij dory ken de schamele armen vooral vonden bij hem hulp en troost. Onder politiek opzicht was hy een koene strijder voor de goede katho tieke zaak... Het past hier niet zijne politieke loopbaan af te schetsen. Bepalen wij ons te zeggen dat hij ook een dier overtuigde mannen was op welke de Aalstersche Katholieke Partij zich steunde en mocht zijn voorbeeld ons, en vooral de opkomende jeugd, ster ken in den gedurigen strijd dien wij te voeren hebben. Laat ons hopen dat dc eerzame overledene reeds bij den Allerhoogste de belooning heeft ontvangen van zynen voorbeeldigen levensloop en mochtc die hoop eenigzins de smarten lenigen welke zijne naastbcstaanden en vrienden overstelpen. H. R. I. V. Plechtige Lijkdienst en Begra fenis, Maandag 25 September 1911, om 10 1/2 ure ter Sint- Martinuskerk. Vergadering ten sterfhuize, Keizerlijke PL, 3i. S T A O AGL8T. o Esplanade, 7. Do prijsuitdeeling aan de leerlingen der Nijverheidschool voor het schooljaar 1910-1911 zal plaats hebben ten lokale der school op Zondag i October te 11 ure stipt. De klassen worden hernomen den Dinsdag 3 October te 8 ure 's avonds. De inschrijvingen zullen genomen wor den allo dagen te beginnen van Zondag 24 September Het Bestuur. De beer minister verklaarde, dat hij de inkomende rechten niet kon afschaffen. Het vee van Noord-Amerika is sedert Juni op de markten toegestaan voor dit van Ar gentina kan het, om gezondheidsredenen, niet gebeuren. De heer minister was reeds van de tus- schengcvallen in zake het duur leven, zin nens eene kommissie samen te stellen, waarin de belangen van den landbouw, der vli-cschhouwers en van het huishoudelijk onderwijs zouden vertegenwoordigd zijn, en zulks om eene nieuwe reglementeering tot stand te brengen om do duurte te keer te gaan. Van 'smiddags tot middernacht,eenige dienstdoende Apotheker, Op'Zondag 24 September 1911, M. Meirsschaut, Kort® Zoutstraat. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Meyvaert, Werf, 3, AALST. Het buis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in np 4». AELST. Diefstallen van vellen. Sedert geruimen tyd w erd er bestatigd op 't vellenfabriek. Tragel, Hofstaie, dat er vellen ontvreemd werden. Ondanks de strengste waakzaamheid, kon men de die ven niet snappen. Woensdag 11. gelukte men er in twee der dieven op heeterdaad te betrapen. Dadelijk werd de gendarmerie verwittigd en kwam men onmidelijk ter plaats een onderzoek doen. Eene huiszoeking werd gedaan en de gestolcno vellen in huis gevonden aange slagen. Men vermoedt dat er een verbco- ler achter de gordijn zit die de gestolene vellen wist te verventen. Nadere bijzonderheden. Een der werklieden Judocus Van Nieu- wenberg, weigerde zich te laten onderzoe ken, beweerende dat de bestuurder daar bet recht niet toe bad. Zulks wekte ver moedens op, en men verwittigde de gen darmerie. Deze bega! zieli naar de woning van Van Nieuwenberg, op den Ouden Dendermondschen steenweg, cn daar ge komen, weigerde de vrouw eeno huiszoe king te laten doen. Dan werd de policic ook verwittigd, ver lof werd gevraagd aan liet parket van Dendermonde, en toen begaf de policie- officier Van Nuffel zich naar het huis, en deed oen onderzoek. Op den zolder vond men een koffer gevuld met kostbare vellen, alsook eene hoeveelheid garen. Alles word aangeslagen. Ook bad de genaamde De Petter. tijdens het onderzoek, een pakje dat hij by zich droeg weggeworpen, welk ook vellen be vatte, daarover ondervraagt verklaarde De H. dat men hem gevraagd bad bet pakje naar bet huis van V. N. te brengen. De P. is in vrijheid gelaten. Van N. is nog niet teruggezien. Het schijnt dat een derde persoon medeplichtig is. Goed niéuws tiii Den dermonde. 't Is uit Dendermonde zelf dat ons dit nieuws toekomt. Den 4 Februari 1904 zegde ons M. T. Vanderstappen, 1 Zwarte Zustcrsstraat, te Dendermonde Sinds een jaar bad ik vrecselijke nier- pijnen. Ik kon niet bukken en soms moest ik ophouden te werken, 's Nachts belette de pijn te slapen, ik bad ook duizelingen en zweetingen, daarna rillingen mijn water was rood en walgendrieken. Myn toestand veranderde spoedig door t gebruik der Foster Pillen verkocht in de Apotheek Do Valkeneer te Aalst. Van af de eerste dagen was liet lijden minder hevig ik sliep boter, de eetlust kwam weer, ik voelde mij meer en meer op mijn gemak. Na eene maand verpleging werd ik geene enkele kwaal meer gewaar. Den 12 April 1910 voegde M. T. Van derstappen er bij Ik reken liet als een plicht do Foster Pillen te doen kennen, want ik aanzie ze als onfeilbaar sinds ik ze nam voelde ik niets meer. De nieren, die verzwakt zijn door de vermoeienis van het bedrijvig leven of door de te groote ophooping van het urinezuur, vergemakkelijkt door een zittend leven, veroorzaken eenen blocdopdrang cn kunnen niet meer zuiveren. De Foster Pillen hitsen de nieren op en helpen ze om al de onzui verheden uit liet lichaam af te voeren en geven dus rijk en kloek bloed. In alle apotheken in 't algemeen. (Eischt de handteekening i-James Foster»), 3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvry tegen mandaat Engclsche Apotheek van Ch. Delacre, 64 Coudenbergstraat, Brussel. (8) De vleeschhouioers bij den minister. Woesdag morgend, om 11 ure, werden de heeren Van Gobclschroy, voorzitter van het Nationaal Verbond der Vleeschliouwcrs, on Schuermans, voorzitter van de Syndika- le Kamer der Vlceschliouwers en Spek- slacliters, bij den minister van landbouw, den beer Van de Vyvere, ontvangen, om met hem te spreken over den prijs van het vleesch. De heeren vroegen de afschaffing van al de inkomende rechten van bet vee, en liet vry binnenkomen van het Argentijnsch vee alsook de opening der grenzen. De heer minister antwoordde dat niets in den huidigen toestand de wijziging nood zaakt der landbouw- of tolpolitiek. Zoo er op het einde der maand Augusti opslag der prijzen was, nu is er reeds daling door liet gebrek aan voeder. De lieercn afgevaardigden deden opmer ken, dat do hoedanigheid van het vloescli ook minder was. De policieagcnt Jacobs,van St-Pieters- Jetto, werd verleden nacht in de St-Pieter- straat aangesproken door X., wonende in de Molenstraat. Deze verklaarde hom, dat hy werd mishandeld en bestolen in eene herberg van eerstgenoemde straat, door den patroon van dit lokaal. De agent vergezelde X., doch nauwelijks was deze in dc herberg getreden of bij viel den baas aan en wilde hem slaan. Ee agent zette X., die dronken was, buiten cn ging met hem mee, opdat hij niet zou terug- keeren. Op de hoogte van liet klooster van het H. Hart gekomen, viel N.., eensklaps den agent aan en wierp hem in de Maelbeok. De moedige agent, dio zijnen aanrandar niet had losgelaten, deed hem dus met zich in het water vallen Dan ontrukte X., den agent zijnen sabel en bracht er hem ver scheidene slagen mee toe op liet hoofd. Vervolgens vluchtte dc woestaard- Met bloed en slijk besmeurd, sleepte de agent, slachtoffer van den plicht, zich pijnlijk voort tot in het commissariaat. Zijne wonden zijn diep en gevaarlijk. X., die te zijnent nog niet weerkeerde wordt ieverig opgezocht. Ueu bericht het publiek dat de Pil van Dr Raphael die zoo souve- rein is tegen de bloedloosheid, de zwak heid, do uitputtingen, dc hartkloppingen, zenuwaandoeningen, do witte vloed en het moeilijke regelen nu heden in al de apothe ken wordt verkocht. Fr. 1 75. Militaire Reglementen. Meer dan eens hebben wij reeds gewezen op de dwaze uitleggingen en toepassingen, waarop sommige regiementen toepasselyk zyn. Een jongeling wil soldaat worden. Hij biedt zich aan by den kolonel van een regi ment, en wordt aanvaard. De regimentsdokter weigert hem aan te nemen cn dc kolonel maakt hem die wei gering bekend. Er wordt hem echter gevraagd of hy beroep wil inslaan en hy antwoord bevesti gend. Dus ontvangt hij een bericht dat hem naar de hoofdplaats der provincie roept voor den herzieningsraad. Maar onder weg, over den toestand nadenkend, en gissend dat hij toch afge keurd zal worden, keert terug en gaat niet naar den revisieraad. 't Is hij,die in beroep ging en dus is hij vrij, al of niet te ver schijnen denkt hij. En hij gaat naar zijn werk. Eenige dagen nadien komen de gendar men hem aanhouden en na cene menigte formaliteiten, do eene al zonderlinger dan de andere, en na inderdaad door oen revisieraad afgekeurd te zijn, brengt men hem voor eenen" krijgsraad die hem, met inachtneming van verzachtende omstandig heden, tot acht dagen militaire gevangenis veroordeelde, wegens... desertic. Dit vonnis was hier op gesteund De kolonel had hem aanvaard en van dit oogenblik was hij soldaat, en hij had het recht, in de kazerno te verblijven, tot hij door den berzieningsraad .voor goed afgekeurd was. Aardig Zie de uitlegging op ieder pakje chocolade. Maandag morgend, rond 11 ure, had men op den bodem der'stccngroof Legrand en Masson, te Thuin, het lijk gevonden eener vrouw van rond de 25 jaar. De onge lukkige had verscheidene wonden. In hare kleederon vond men een reis- kaartje heen enterug voor Villers-Gambon- Charlcroi en een tweede van Charlcroi- Thuin. In den geldbeugel stak 19,50 fr. Een geneesheer ontboden stelde vast dat de vrouw buiten hare erge verwondingen nog een revolverschot in den rug had beko men. In bet eerst geloofde men aan eene zelfmoord, doch men was nu overtuigd dat hier eeno misdaad in het spel was. Het parket van Charleroi werd ver vit- tigd en kwam Dinsdag namiddag ter plaats om een onderzoek te doen over de geheim zinnige vondst van het vrouwenlijk, doch tot dan toe wist men nog niet wie de on gelukkige was. Dinsdag avond werd eindelijk het geheim opgeklaard en de persoonlijkheid van het slachtoffer vastgesteld, 't Is zekere Martha Dardenne, gehuwd, doch die van haren man gescheiden leeft. Men vernam spoedig dat zij met eenen werkman uit do steengroef waar zij gevonden werd, zekeren Jozef P..., 32 jaar, betrekkingen had. P... werd ondervraagd nopens de dood zijner vriendin, doch gezien zijne verwarde antwoorden werd hij aangehouden. Woens dag morgend werd de verdachte ter be schikking van den onderzoeksrechter Chau- dron, van Charleroi, gesteld, die een aan houdingsmandaat tegen hem afleverde. Het onderzoek wordt ieverig voortgezet; het is reeds vastgesteld dat de ongelukkige Martha Dardenne in eene hinderlaag werd gelokt, door een revolschot werd gedood en daarna op den bodem der steengroef ge worpen. Het drama hoeft eene groote ontroering te Thuin veroorzaakt. Het parket van Charleroi is Woensdag namiddag nogmaals te ^Thuin afgestapt, vergezeld van een wetsgeneeslieer om de lijkschouwing te doen van het slachtoffer. Uit de lijkschouwing is gebleken dat de wonde aan den rug, niet voortkomt van een revolverschot, zooals in het eerste geneeskundig onderzoek verklaard werd, maar wel door het vallen op eene puntige rots. Vrouw Martha Dardenne die zooals men veronderstelt, haren minnaar niet zal ont moet hebben, zal zich naar de woning van dezen laatste begeven hebben. Door de duisternis misleid, is zy in den afgrond ge vallen. De onschuld van P... genoagzaam bewe zen zijnde, zoo werd tlezo Woensdag avond door den onderzoeksrechter bij zyne terug komst te Charleroi, in vrijheid gesteld. Tombola der Tentoonstelling- van Brussel 1910. De trekking is defini tief vastgcstsld op Maandag 6 November. Grooot lot 500.000 frank. "WAAR01 nog hoesten wanneer wij openbaarlijk vorkluren dat eene enkele fleach den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Dat is de ware goede remedie. Te verkrijgen bij al de goede Apothekers, Valkeneer en Callebaut, te Aelst. EEN IG Twee priesters verdronken. Te Santa Marinella, bij Civita-Vecchia (Italië,) was een werkman-meubelmaker in zee gaan zwemmen. De ongelukkige die dooi de baren medegesleept werd, riep om hulp. De eervv. broeder August die met de groote leerlingen van het St-Jozefscollege te Rome, daar ook aan het baden was, snelde de werkman tor hulp. Nauwelijks was hij den drenkeling genaderd of deze nam hem bij de armen vast, waardoor de eerw. broeder die nochtans goed kon zwemmen in zijne bewegingen belemmerd werd, en in de diepte zonk. Alsdan sprong don Tamarati, een der almoezeniers van het collegie dc eerweerde broeder August ter hulp. Hij gelukte erin toen hij voor de tweede maal boven kwam, hem vast te grijpen,doch hy was ook weldra afgemat. Middelerwijl werden sloepen ter redding gezonden, die den werkman levend konden redden. Don Tamarali, van Russischen oorsprong, werd ook aan boord gebracht, doch was reeds een lijk. Broeder August, in de wereld Pieter Dehais, geboren to Havre, 26 jaar, werd eenige uren later opgetiokken. De veekweek in Kongo. Op het eiland Mateba, nabij Boina, dat 15,000 hectaren beslaat, is de veestapel 6000 kop pen sterkdoor don band is het vee er gezond cn de kweek bedraagt ruim 50 */0 der kudde.' In 't slachthuis van Leopoldstad worden 40 dieren per week geslachtdoch terwijl liet vee te Matadi slechts 1,25 fr. nor kilo op voet kost, vraagt men te Leopoldstad zes frank. Het vervoer van een slachtdier van Ma tadi naar Leopoldstad, komt inderdaad op 10 frank te staan. Te Dolo, nabij Leopoldstad, is nu ook een veest;.pel aangelegd, die reeds 100 kop pen sterk iste Nvangwe zijn er 300 dieren, doch dc sterfte is groot. Van eene kudde van 30 dieren uit Tanganyka aangebracht, kwamen or ter plaats S levend aan. De witte paters van Boudewijnstad be zitten eeno kudde van 150 koppen, die 10 jaar tijd en zorgen heeft gevergd om sa mengesteld te worden.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2