m De Gaskwestie. Mm M. Van Burst naar Katanea, Welgedaan N ij verheidsschool Katholieken niet -PANACHEREN Allen ALS EEN IIAN gestemd onder DITJES en DATJES. Het Burgerlijk Eereteeken. BERICHT. Allerhande nieuws. NESTLE'S KINDERMEEL. Borstsiroop Depratere geld te verdienen ze spuwen er nog- thans ook niet naar Maar wanneerdie gronden 100 duizend fr. waarde zullen hebben dat zegtDe Volksgazet»ons Diet...Is liet onmiddelijk? Is het binnen 10, 20, 30, 40, 50 of 100 jaren X Ge moet de Aalstenaars voor snullen houden om hen pogen wijs te maken dat die gronden heden minstens 100 duizend fr. weerde zouden hebben. Bedoelde gronden zijn tegen hunne hedendaagsche wezenlijke verkoopwaar de vermeerderd met een derde verkocht gelijk de wet voorschrijft, en door 't Bestuurder Registratie en de hoogere Overheden goedgekeurd. Het Bureel van Weldadigheid heeft ook ongeveer 30 aren grond aan de Eerw. Paters Gapucienen verkocht eerst tegen 3000 fr. Het Bestuurder Registratie deed bemerken dat de heden daagsche verkoopwaarde, vermeerderd met een derde, in verhouding tot den verkoopprijs der gronden van de Gods huizen, vier duizend fr. was en die som van 4000 fr. is betaald geworden. Bedoeld dagwand land was verhuurd tegen 30 fr. en nu heden ontvangt het Bureel van Weldadigheid 120 fr. Maar wat is't Zeker liberaal heer schap loopt met 'nen Capucien op zijnen neus sedert hij weet dat de Eerw. Paters Capuciem'h ook kiesrecht hebben zoo wel als hij en dat is 'nen doorn in den liberalen voet Blauwen en Groenen komen gedurig op de Gaskwestie terug waarover het Aalstei sche Kiezerskorps reeds meermaals beeft uitspraak gedaan. Die uitspraken waren de plechtige veroordeeling van 't stelsel door de Blauwen voorgedragen en door de Groene bijgetreden. Wat stelden de Liberalen of Blauwen voor De uitbating der gasverlichting in regie, 't is te zeggen, door het Stadsbe stuur. Zij stelden voor dat men het bestaande gasfabriek, met het materiaal, de ga3- klokken, buisleidingen, zou aankoopen tegen 100 duizend franks en 150 dui zend franken daarbij,die zouden bestemd worden voor de verbetering, van het buizennet. Dus 250 duizend fr. Dit blauwe stelsel werd over 4 jaren be sproken, grondig besproken, en de uit zinnige dwaasheid er van ontegenspre kelijk bewezen geworden. Dus mits eene uitgave van SiïJO duixeud fr. zouden de liberalen een nieuw gasfabriek met het noodige materiaal en vernieuwde buisleidingen gesticht hebben... En dat zou voor de stadskas eene zuivere winst van minstens 100 duizend fr. jaarlijks opgeleverd hebben Het stelsel door do liberalen voorgé- dragen zou een millioen zonder de steerten verslonden hebben. Eene nieuwe leening van een millioen ten minste zou dan noodzakelijk geweest zijn en,om de intresten en jaarnoodingen te betalen, nieuwe belastingen. Laat ons nu eens opsommen, wat de inrichting der gasverlichting zou gekost hedben om ze in regie uit te baten. Men verliezo uit 't oog niet dat, alles dood versleten was. Aankoop van hel bestaande Gasfabriek met al wat er van afhangt en de buiz<m- leidiDgo» fr. 250,000 Vergrooting, gebouwen en vernieuwing toestellen 100,000 Nieuwe buizenleiding 432,000 Straatlanteernen 550 48,250 te samen fr. 823,250 Hierbij nog te voegen het opbreken en herloggen der straatsteenen, het uil- graven van den grond .voor 't plaatsen der buizen, enz. Men voege daarbij nu nog het kapi taal om de grondstoffen aan te koopen en gas te fabrikeeren, wat krediet aan de verbruikers to geven, de bedienden en werklieden te betalen, fr. 150,000 dus een l'oopende fonds. Doch to samen fr. 973,250 zonder de geblesseerden. Een millioen dus En onze liberale Controleurs zouden dit alles met 250 duizend frs. verwezentlijkt hebben en 100 duizend frs. zuivere winst opgo- streken hebben Hl Plaatsgebrek laat ons niet toe er ver der over uit té wijden. Maar dat hij die alle weken in De Volksgazet over de gaskwestie, ge- zeever in pakskens verkoopt ons eens bewijst hoe de liberalen het zouden aan boord hebben gelegd om mits 250 dui zend frs. onze stad van eene nieuwe gasverlichting te voorzien die jaarlijks 100 duizend frs. zuivere winst zou afge worpen hebben WIJ WACHTEN ALBERT ja I.M IK I V i Allen als een man gestemd voor deKath.Kandidaten Een enkel wit puntje zwart ge-' maakt aan 't hoofd van de - der Katholieke j Lj Kandidaten i u (Reisbeschrijving door Petrus Cosvx. VII. Weldra is het dek van ons schip ingeno men door allerhande soort van kooplieden, kooplieden met fruit, kleerstoffen,Spaansche damenmantiljen, juweelen van marmitten- goud en nagelzilver, papegaaien, postkaar ten, wissen leunstoelen en tafels, tapyten enz., enz. Maar wacht u van te koopen of ge zijt bedrogen, immers te Funchal vindt men niets dan bedriegers of bedelaars. Niet alle die bedelaars echter be lmoren tot het groot gilde der zeo of straatbedelears die er een beroep van ma ken, er zijn ook uitzonderingen en tot die uitzonderingen belmoren «vel do twee Zus- terkens van Liefde welke juist tot ons na deren en op de minzaamste wijze in het Fransch eene almoes vragen voor het on derhoud hunner liefdadige instellingen. De milddadigheid der Belgen is de wereld rond gekend en niet te vergeefs doen do engelen van deugd en nederigheid een beroep op ons goed hart, ook verlaten zy welgemoed de Belgische reizigers. Wij maken ons gereed om de stad eens af te wandelen, doch mijne postkaarten zijn nog in de kabien. Ik loop gauw het dek over en wil het schip binnengaan. Maar, jawel, de bemanning van ons schip kent dit goedje van kooplieden maar al te wel en uit voorzorg zijn de deuren gesloten. Eindelijk, na lang kloppen, doot men open en kan ik naar mijne kabien gaan. Ik haast mij naar boven on loop naar de landing- strap om de vrienden te gaan vervoegen, doch wat ik ook rondzie en vraag ik vind niemand. Zij zijn reeds met een stooms loepje vortrokken er blijft mij dan ook niets anders over dan geduldig op den boot hunne terugkomst af te wachten. Op reis komt men meer zulke wederwarigheden tegen. Om 10 1/2 ure komen de vrienden terug aan boord. Zij vertellen veel schoons van de stad met hare prachtige palmlanen en bazars, hare kerken en gasthoven. Om 11 ure licht de Kildoman het anker. Was de intrede in de baai grootsch en prachtig niet minder was zij het bij do uittocht. Een goed eind verre volgen ons nog die bootbedelaars en menige penning wordt nog in zeegeworpen. Hier is bet oud Vlaamseh spreekwoord ten volle bewaar heid zijn geld in 't water werpen Stillekens aan verwijderen wij ons van dit lieflijk oord en zoolang wij bet zien kunnen, volgen wij het met onze blikken. Reeds kan men de zware steenmassa van bet fort niet meer onderscheiden en weldra zien wij nog enkel den toren van het lief wit kerkje op den bergtop die ons voor het laatst het kruis,het teoken van hoop en ver lossing, toont. Vaarwel Madeira, vaarwel hoekje van het aardsch paradijs, wonder juweel uit Gods hand. Nu stevenen wij recht naar Zuid-Afrika, naar Kaapstad zonder nog ergens aan te leggen, 't Is nog eene zeereis van 13 dagen op zijn minst. Des namiddags en 's avonds spelen wij oenige partijtjes domino, gaan dan luisteren naar het concert en om 10 ure zijn wij in bed. De gar$on zegt mij dat wij morgen om 6 a 7 ure de piek van Teneriffe zullen voor bijvaren. Wordt Voortgezet. orgaan der liberale firma Vijf ezels C° zegt dat de liberale controleurs het op 't stadhuis zeer welgedaan hebben, dat, zij menige zaak aan 't licht hebben gebracht dio anders nooit zouden zijn geweten ge worden T? I Inderdaad, ze zijn goed begonnen. Wie herinnert zich de gedenkwaardige zitting niet in Februari 1904, wannepr de liberale Controleurs de zaal des Gemecnteraads overende hebben gezet over de rekening van reparation aan de botten onzer Pom piers. De bottenmakor had, volger.s ben, vijf centiemen te veel gerekend voor het verniewen van een paar achterlappon 't Was grof ook!... En verder hebben zij op bun actief 't bewijs van in vele zaken stokken in de wielen te hebben gestoken en te hebben getoond dat ze van bestuurs zaken zooveel verstand hebben als 'nen geetenbok van safraan te keuren. STADAEL8T. Esplanade, 7. I)e prysuitdeeling aan de leerlingen der Nijverheidsschool voor hot schooljaar 1910-1911 zal plaats hebben ten lokale der school op Zondag 1 October te 11 ure stipt. I)e klassen worden hernomen den Dins dag 3 October, te 8 ure 's avonds. De inschrijvingen zullen genomen wor den, alle dagen te beginnen van Zondag 24 September. Het Bestuur. Den Heer Baron Lod. de Bóthuno van Aalst, komt van wege den Heer Baron de Broquoville, Minister van Spoorwegen, den volgenden brief ontvangen. Mijnheer de Baron, Ik heb bet genoegen u te melden als gevolg op de dringende stappen die gij geliefdot aan te wenden, dat de stopplaats Bambrugge, op 1 October eerstkomende, tot het verkeer geopend wordt. Aanvaard (get.) de BrogueviUe. Examen van Itoomteelt t© Vilvoorde. De volgende hoeren hebben het diploma van Boomtceltkundige hekomen, na den leergang van fruitboomteelt te Aalst ge volgd te bobben Cyriel Ponnet, Vlierzole, Yerstraeten Frans, Baerdegem, Buys Adolf, Hofstade, Do Smet Constant, Wanzele, De Schryver Osear, Hekelgem, De Winno Joseph, Erondegem, Claus Gustaaf, Aalst, De Nayer Frans, Schellebelle. i'Zj Wierook. Liberalen on socialisten van Gent hebben kartel ge sloten om de katholieken van het stad huis te jagen en om samen de slad te besturen. Wilt ge weten hoe ze elkander bcoor- deelen Gezel Anseele zegt dat de heer Braun maar een halfbakkens bestuurder is dat hij de stad op den boord van het bankroet heeft gebracht, dat hij de vij and is der werkende klas en der kleine burgerij dat de liberale domokralie maar schijn isde hoer De Ridder is een vijand van liet volk de heer Fraeys een akelige kluchtspeler do heer Vanderslegen een versteende Man- chesteriaan en de lieer Baerlsoen eeu uithongeraar. Volgens de heer Braun en zijne liberale kameraden wil de gezel Anseele de kleine burgerij afschaffen Vooruit zegt ook dat ze noodzakelijk moet ver dwijnen gezel Anseele buit de werk lieden uithij is een woordenkramër, een gevaar voor de financiën der stad en de sociale demokraiie is maar eene wip plank. welke moeten dienen om de rcio.de kopstukken in schooue plaatsen te wippen. Gezel Lampens verweet aan den lieer Braun dat hij geer.e vrerkinenschen kan gerieken. Niet waardat is wierook van de echte kartelseef Belgische Itopteelt. Terwijl het bierverhruik aanhoudend klimt in ons land, gaat de inlandsclie hoppeteelt voortdurend achteruil. In 3 provinciën, namelijk Luik, Luxemburg en Namen, waar een lieulal jaar geleden nog hoppevelden bestonden, heeft die teelt thans opgehouden. België bezit thans nog slechts 1913 hectaren en 11 aren hoppevelden, waar van in West-Vlaanderen alleen 1040 hektaren. Anderzijds, zegt een Brusselsch blad, groeit de invoer van vreemde hop niet aan, en het vraagt zich al', waarmede men dan bier brouwt. God bescherme Frankrijk. Vroeger stond op den rand der Fransche stukken van 5 fr. en 20 fr. de leus God besclierme Frankrijk. De Republiek, welke God niet wil erkennen, heeft die woorden doen weg laten en ze heeft ook de aalmoezeniers in liet leger en op de schepen afgeschaft Het Fransche blad La Libre Parole maakt de volgende zeer gepaste Opmer kingen Sedert men de schepen niet meer wijdt, dat men geene almoezeüiers en geene gebeden niet meer wil aan boord, schijnt het Diet dat het Noodlot, zooals onze groote politiekers het noemen, of de Wetenschap, of de Vooruitgang, hunne beschermgeesten ge woest zijn. En indien de vlag niet meer halftop hangt op Goeden Vrijdag zij hangt zoo helaas dikwijlder, voor nationalen rouw. Zij hebben overal de leus God besclierme Frankrijk, uitgeschrabt, en het schijnt wel dat Gcd ze op hun woord heeft genomen. Op dezen oogenblik dat er tranen staan in de oogfen van al de goede Fran- schen moet liet gebed vuriger opstijgen uit het hart van dezen die gelooven. Fransche bladen schrijven nu ook dat aan boord van Le Liberté, waarvan de broeder van hpt socialistisch Kamerlid Jauiés kapitein was. groote tuchteloos heid heerschte. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijne Hoogwaardigheid heeft benoemd Aalmoesenier van de Broeders der Scho len (St-Amandsgesticht) te Gent, den E. H. de Gerlaehe de Gomery, gewezen bestuur der der Damen Kanunnikerson van den II. Augustinus te Lede (Aalst). De eerw. heer J. De Bruyne. leeraaraan het St Jozefkollege, to St-Niklaas, is be noemd tot bestuurder van het St-Jan-Bap- tistgesticht te Zelzaete. Het Kruis van 1® klas aan M. Van Bremt, Gemeente ontvanger te Meldert; het Kruis van 2e klas aan M. Van Ees- beek, Gemeente ontvanger te Appelterre. licrli van 8!AIar9inus. Maandag 2 Oktober maandelijksehe Vergadering voor do Huismoeders van de Heilige Familie. Men is verzocht de lidkaart mee te bren gen. o— Zond as; 1 October vergadering der Katholieke Kiezers. A. Om 4L 4/2 ure in de Patronag'ie van St. Jozef, Meullescheltestraat. B. Om O ure in den Katholieken Werkmanskring. Aanspraak door Katholieke Kandidaten Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek 1%.. Uleyvaert, Werf, 3, AALST. Tombola der Tentoonstelling van Brussel. Groote loten 500.000 frs, 100 000 frs, 50.000 frs, 25.000 frs, 20.000 frs, 2 loten van 15.000 frs, 4 loten van 10.000 frs, 15 loten van 5.000 frs. Trekking den (3 November aanstaande. MOORSEL. Schielijk overlijden. Vreemde geruchten waren hier verspreid over het overlijden van een 81-jarigen ouderling, Louis Dc Rop, wonende wijk Tel'hagem Hei is door de vvetsgenèesheeren Donderdag bewezen dat do man aan eene beroerte bezweek. De wonde die de man zoubekomen hebben, komt voort van oenen val, toen hij den aanval kreeg. In den beginne was men overtuigd dat er eer.c misdaad was gepleegd en ziehier waarom Louis De Rop was bekend eenig' geld te bezitten. Voor veertien dagen, gedurende zijne afwezigheid was men in zijn huisje gedrongen en eene som van 900 frank was verdwenen. De Rop deed eene klacht by de politie en de gendarmerie van Aalst, werd met het onderzoek gelast. Weldra gebeurden verscheidene huiszoo- kingen bij gekende kerels van den omtrok, De zaak bleef eenige dagen stil en intus- schcnlijd vond men sporen, welke de politie niet meer deden twijfelen en tot verschei dene aanhoudingen moest een dezer dagen worden overgegaan. En nu was men overtuigd dat De Rop door de dieven was vermoord geworden, Nieuwe ondervinding. Eene ondervinding te Gent zelf gedaan, boezemt ons des te meer vertrouwen in, daar zij ons verteld werd in ons eigen be lang door M. A. Hoets, 28 Lange Kazernen- straat te Gent, die ons den 15 Juni 1905 zegde Sinds drie jaar dat ik aan de nieren leed was't minste werk mij pijnlijk om doen. Ik had rug- en zysteken en moest er dus niet aan denken eene moeite te doen noch mij te bukken of recht te komen. Gaan was mij zeer pijnlijk ik had gezwol len knieën, enkels, de handgewrichten deden mij zeer. 's Nachts kon ik zeer dik wijls niet slapen en ik stond afgemat en moedeloos op. Mijn water was dik, rood en moeilijk, ik had ook bedwelmingen, mijn toestand word verontrustlend. toen de Foster Pillen, verkocht in de Apotheek De Valkeneer te Aalst mij eene goede vor- lichting brachten. Na eenige dosissen ver minderden do pijnen, ik had eetlust en ver teerde gemakkelijker, de ongemakken kwamen zeldzamer voor. Na drie weken was ik teenemaal hersteld. Den 11 April 1010, voegde M. A. Hoets or bij Met genoegen betuig ik u opnieuw mijne dankbaarheid voor de Foster Pillen. Ik voelde nimmer die kwalen, die mij vroeger kwelden. Indien i nen zich rekenschap kon geven van het overgroot werk dat do nieren moeten verrichten, zou men niet verwaar- loozen zo ter hulp te komen van af de eerste kenteekens van verzwakking of rugpijn. De Foster Pillen zijn het beste verhoedend middel vooral als men hard moed werken. In alle apotheken in 't algemeen. (Eischt de handteekening «James Foster»),3,50 fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engelsehe Apotheek van Ch. Delacre, 64 Goudenbergstraat, Brussel. (9) Woensdag kwam te St-Nikolaas. M. E. Gockelberg, vleescbliouwer, met zijnen knecht eenen stier leidende, bestemd voor het slachthuis. Op den wijk Langhalsbeek werd hij hoorndul, maakte zich los uit de handen zijners geleiders, en liep huilende de straat op, al de voorbijgangers bedreigende die de huizen invluchten. Em. Cantens met Th. Van Haver gingen by F. Rombaut, eene ketting halen en hadden den moed om er een strop van te maken en die over dén kop van den stier te werpen; zij trokken die toe tot dus verre, dat liet dier bijna geenen adem moer kon halen en bonden hem aan eenen boom. Evengouw sneed den beenhouworsknecht hom de keel af. Had er geene spoedige hulp geweest van wege Cantens en Van Haver, die hier van wege liet gouvernement eene onderschei ding voor verdienen, er konden vele slacht offers geweest zijn dit verklaren de be woners van den wijk. Veloers en demitten bij VAN DEN BERGH-JOURET, Kore Zout- straat. Woensdag morgend, rond 1 ure wer den in- de wijk der St-Gudulaplaats, te Brussel, twee knapen aangehouden die bezig waren de klingen dor deuren af te rukken. Beiden werden naar het policie- buree! gebracht waar zij een valschen naam opgaven en beweerden twee gebroeders te zijn, wonende te Etterbeek. Daar zij elkander tegenspraken beken den zij eindelijk hunnen waren naam. De oudste Alfons V... woont St-Eloisteeg en zijn gezel nauwelijks 7 jaar, woont Dag- De oudsto is aan zijn proefstuk niet drie maanden geleden bestooi hij zijne ouders, voor 250 fr. en verleden maand nogmaals voor 100 fr. Do 7 jarige snaak was met zijn gezel 's nachts in de kamer gedrongen van zijnen oudsten broeder en hadden twee gouden ringen en eene som van 13 fr. gestolen. Beide kereltjes zullen ter beschikking van het Gouvernement gesteld worden. Woensdag avond, rond 7 uro, heef*' te Neder-over-Heembeek een geweldige brand eene uitgestrekte oude hoeve, meer dan twee eeuwen oud en thans bewoond door de echtgenooten Frans Boomans, ver niold. Na llunne kinderen te bed te hebben gelegd,waren deze laatstën naar de stallen gegaan om de koeien te melken. Trten kort nadien eene gebuurvrouw, die gewoonlijk rond dit uur een praatje komt houden met de boerin,voor de hoeve deur kwam, zag zij' brand in de kamer, waar de kinderen zich bevonden. Op haar geroep snelden de echtgenooten Boomans toe, doch de kamer stond reeds in vuur, zoodat de redding der kleinon groote moeilijkheden opleverde. Toch konden allen worden gered. O]) den kerktoren werd de brandklok geluid en talrijke dorpelingen snelden toe. Daar de gemeente over geen bluschtoestel beschikt, vormden de moedige mensehen don ketting en poogden met emmers water de vlammen te bomoosteren. Daar de brand zich steeds uilbreidde, werden de pompiers van Schaarbeek en Laken ontboden, maar daar dit niet op offlcieele wijze werd gedaan, weigerden deze brandweerkorpsen te vertrekken. Om 8 ure werd naar Brussel' geseind, en toen oen pompierspost toekwam vóór 9 ure, woedde 't vuur geweldig. De hoofdwoning en de stallen stonden heelenal in vuur. Al leen de schuur, die eene groote hoeveel heid oogst bevatte, was nog ongedeerd. Om deze to redden, word het toronge- veltjo van een stal door de pompiers neer gehaald en, na twee uur werken, waren do redders den brand meestor. Het woonhuismet meubelen, geld,juwee len, evenals de stallen zijn vernield gewor den.- Het vee kon worden gered en de schuur is gespaard gebleven. De hoeve had 40 meters lengte en 10 meters breedte. De schade wordt geschat op 30,000 frank. gezondheid is het geluk mijner papa en mijner mamma, omdat ik dagelijks gebruik maak, van KOSTELOOZE VERZENDING eener doos als staalmits vraag gericht tot M. Fernand DENY i 5, Rue du Grand Hospice BRUSSEL Een schrikkelijk ongeluk is Donder dag namiddag rond half twee op den Brusselsche steen we;,', te Mechelen voor- ge vullen. Eenige schoolkinderen vermaakten zich met in eenen bak te kruipen, welke onder den wagen hing van den vrachtvoerder Lothist. De kleine Gustaaf Andicus, oud 5 jaar, beging ook deze onvoorzichtigheid onder don voortrijdende wagen, doch met het ongelukkig gevolg dat de bak over zijn lichaam werd gesleept. In oenen afgrijse lijke» toestand werd het kind opgenomen, terwijl M. Teugels, genceshoer, ter hulp snelde, doch deze kon nog slechts den dood bestatigen. Wonderbalsem Pasteur geneest prachtig brandwonden, abces, kloven, vel- ziekten, jooksel, speen, enz. alsook ge kwetst vee. 1 fr. Aalst BonnorDe Valkeneor en in alle apotheken. Donderdag morgend om 9 uur, wilde de slachter Bernard Regniers, 35 jaar en huisvader,op de Leest te Waarschoot,onder het slachten eenen -hond wegjagen, on zwaaide daarom met den arm, waardoor hij met de rechter-binnenhand in enne scherpe beenhouwersbijl terecht kwam, waardoor al de spieren werden doorgesneden. Hij werd na de eerste verzorging ten huize, ter verpleging naar het St-Jozefsgesticht te Gentbrugge overgebracht. De hond van J.-B.- Landint, te Nevele, werkman, Zeistraat, aangetast door razernij, heeft verscheidene andere honden gebeten, alsook pluimgedierte dat door de eigenaars verbruikt geweost is. Ook een dnotal kinderen uit de gebuurte bobben schrammen, van het razend dier bekomen. Dc hond, alsmede de gqbetene dieren, werden afgemaakt. Het muilbanden der honden is streng voorgeschreven gedurende drie maanden. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zcutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° €5. De duurte der levensmiddelen. Do katholieke landbouwgroep der Kamer ver gaderde Woensdag morgend, om 10 uur, te Brussel in liet Paleis der Natie onder voorzitterschap van M. Cartuyvels en het sekretarissehap van M. Maenhaut, om zich met de kwestie van de duurte der levens middelen bezig te houden. Er werd gesproken over de duurte der levensmiddelen en liet gebrek aan veevoe der De groep besloot een onderzoek in te stellen naar de voorbehoedsmiddelen tegen j mond- en klauwzeer, van Drs. Doyen (Franschman) en Morandie (Italiaan.) Dc leden waren de opening der grenzen voor het vee niet genegen. Eene dagorde aan de regeering werd opgemaakt, waarin onder meer gezegd wordt dat, in het algemeen belang, de vee teelt zooveel mogelijk dient vergemakke lijkt te worden dat de boeren gebrek aan veevoeder lijdendat de prijzen van het vee sinds 30 Augustus voortdurend dalen en dit dus dc verhooging in den prijs van het vleesch onbegrijpelijk maakt. Tot slot dezer dagorde drukt de groep de hoop uit dat de regeering zoo ras en zooveel mogelijk den vervoorprys van het veevoe der zou verminderen. Sï en I)©i*ï ©li Mn efp ulol i elt dat do Pil van Dr Raphaël die zoo souve- rein is tegen do bloedloosheid, de zwak heid, de uitputtingen, do hartkloppingen, zenuwaandoeningen, de witte vloed en het moeilijke regelen nu heden in al de apothe ken wordt verkocht. Fr. 1,75. Voor de landbouwers. De lieer Van de Vyvere, Minister van Landbouw, heeft zijnen landelijken dienst gelast met het opmaken van voedortabellen, welke in den loop van de aanstaande week zullen rondgedeeld worden aan al de belangheb benden. Die tabellen zijn opgemaakt volgens elke streek en volgens de voedmiddolen waar over men in elke streek beschikt, en toonen aan hoo men het vee doelmatig zal kunnen onderhouden tijdens den winter, zonder dat de beesten door liet gebrek aan knollen, enz., zullen te lijden hebben. Laat ons hopen dat dit gelukkig initiatief van den Minister helpen zal om door den krisis te komen en dat de landbouwers den raad volgen. Dinsdag voormiddag, rond 11 1/2 ure, kwam een onbekende kerel in do herberg van M. II. Trenteseaux. gelegen steenweg van Steenput, op een 100 tal meters van het Belgisch tolbureel en nabij de statie van Hersecu we. De echtgenoote Trenteseaux, 27 jaar, geboren Maria Derbaudinghien, die met haar 4jarig kindje zich in de gelagkamer bevond, bestelde den kerel een glas bier, doch oen weinig bevreesd zette zij zich met h{ ar kind achter de toonbank. De vreemdeling die zeer gespraakzaam was, on overal rond keek, deed de her bergierster opmerken dat het papier aan de deur afhing. Mad. Trenteseaux geen arg waan koesterende, naderdeeensklaps deed de kerel de deur op slot en greep de vrouw bij de keel en poogde haar te ver wurgen. Op de hulpkreten van liet 4jarig meisje, die gelukkiglijk door verscheidene perso nen gehoord werden en toesprongenliet de ellendeling zijn slachtoffer los en nam de vlucht, achtervolgd door de toegesnelde geburen. Bij de brug word den kerel door MM. Felix Quesnoy, ondernemer en Pitche vastgenomen, men leidde hem terug naar de herberg waar de geburen den kerel eens goed afranselden. Gelukkiglijk dat de gendarmen van Hor- seecwe toekwamen of men zou den schelm doodgeslagen hebben. Een weinig later kwamen de gendarmen van Leors-Noord ter plaats, die dadelijk het onderzoek openden. De kerel, die zijn slachtoffer wilde ver wurgen om te stelen, is zekere Yacinthe Grenez, voerman te Roubaix, dio aan zijn proefstuk niet is en reeds voor dergelijk feit in Frankrijk tot 8 jaar gevang verwe zen werd. Na ondervraging werd de kerel met den trein van 1,46 uro, naar het gevang van Doorn ijk overgebracht. Wat liet slachtoffer betreft, haar toestand boezemt geene onrust in. Buiten den schrik heeft dokter Mahieu slechts eonigo blauwe plekken aan don hals vastgesteld. schoon IS een zacht en rein gezicht, een blozenö leugöig, frisch uiterlijk, een blanke zachte huid! en een verblinöenö schoon teint. Dit alles bewerkt De echie DADA'ZEEP van Sergmanii St Co., BrusseB a 75 Cis per stuk, Taymaes-Druch, Drogist te Aalst. W A A R 0 M nog hoesten wanneer wij openbaarlijk varkluren dat eene enkele fiesch den hevigsten en oudsten hoest geneest. Al deze die Siroop Depratere genomen hebben, zijn eens om te verklaren dat haar gelijke niet bestaat en zeggen aan al wie het hooren wilt Da t is de ware goede remedie. Te verkrijgen bij al de goede Apothekers, Valkeneer on Callebaut, te Aelst. JQ Dinsdag, ten 4 uro namiddag, bevon den de soldaten van de Citadel, te Luik, dat de soep aangebrand was en weigerden ze te eten. De luitenant van de wacht en de korpo raal van de week gaven bevel ze toch te oten. Onmiddelijk hadden samenschollingon plaats op liet binnenplein en voor de ven sters werden geschreeuw en kreten ge hoord. Er werd alarm geblazen en verwittigd dat allen, dio nog zouden weerstand bieden, gestraft zouden worden. Vier korporaals en twee soldaten kloe- gen en werden onmiddelyk in den bak gestoken. Deze zaak heeft in de kazerne bij al de soldaten groote opschudding verwekt en zal mogelijk haar afloop hebben aan hooger- hand. Mi

De Denderbode | 1911 | | pagina 2