Katholieken niet PANACHEREN Allen ALS EEN MAN gestemd onder TEMPEEST. Allerhande nieuws. eene vrouw kondigt er de namen der ondertrouwden af bij trommelslag. De meeste zaken in de stad worden beheerd door weduwen. Men had zelfs een vrou welijk gemeentebestuur gekozen maar deze verkiezing werd door den prefect op grond van de bestaande wetten ver nietigt. Het nut van "t geeuwen. Goed geeuwen met wijd open mond is uitmuntend voor het geheele lichaam, zegt een Engelsch geneeskundig blad. Een geeuw is een verzoek van rust van wege de natuur. Sommige monschen denken dat zij alleen geeuwen, omdat zij slaperig zijn. Maar dat is zoo niet. Gij geeuwt omdat gij vermoeid zijt, Gij kunt ook slaperig wezen maar dat is niet de ware oor zaak van uw geeuwen. Ge zijt slaperig omdat ge vermoeid zijt. Als gij lust tot geeuwen hebt, geeuwt, dan. Tracht 't niet in te houden, omdat gij meent dat het onbeleefd is te geeu- wsn. Leg de hand op den mond, als ge er behoefte aan hebt, maar laat den geeuw komen. En als ge kunt, rek u dan uit onder het geeuwen, dat is de natuurlijke manier om de spiereu te trekken en te ontspannen. Als gij u zeer vermoeid gevoelt en geen aandrang tot geeuweo hebt, is er niets waardoor ge zoo spoedig uitgerust zult zijn als door te gaan zitten op een stoel met rechten rug, uwe voeten van den grond te lichten, do beeoen recht voooruit te steken, zoover gij kunt, de armen uitte strekken en het hoofd ach terover, den mond wijd te openen, totdat gij gaat geeuwen. Zoo worden uwe zenuwen en spieren ontspannen en uw geheele lichaam komt tot rust. Als gij dit twee of drie maal doet, wanneer gij vermoeid zijt, zult gij zien hoe goed het u helpt. Het raadzaamste is het zeker toch deze oefeningen te doen als men alleen is> Go zoudt een stukje van uwe ooron moeten laten snijden, Krelis, zei 'n toerist tot een boer, dien hij voor den zot wilde houden, ze zijn te groot voor een man, En ik dacht er juist over, ant woordde de boer, dat ge de uwe wat grooter moest laten maken, ze zijn te klein voor een ezel. O© rijkste familie der we reld. Mynsey Magazine wijdt een artikel aan de rijkste mannen der wereld. Het rekord van den rijkdom is geenszins in het bezit van de Ameri- kaansche miljardairs, maar het huis Rotschild staat aan het hoold. Het for tuin dezer familie wordt geschal op 10 miljards frank of viermaal hot fortuin van Rockefeller en zesmaal dit der Astor's. Geplaats legen 4 °/0, zou het fortuin der Rotschild's een jaarlijks inkomen van 400 milioen opbrengen, maar die som is verre van te beantwoorden aan de werkelijkheid. Het grootste gedeelte van dit fortuin breDgt hoogere intres ten op. Het huis Rotschild wordt gerekend onder de machtigste handelaars der wereld. In Lancashire bezitten de Rots- schild's groote spinnerijen, te Sheffield staalfabrieken die jaarlijks miljoenen messen voortbrengen, in de Braziliaan- sclie bosschen kweekt men voor haar do kaoetsjoek, in I'erzië bezitten zij ver scheidene tapijtfabrieken en in Spanje verscheidene loodmijnen. In den Sibo- rischen handel spelen zij een overwe gende rol, in Zuid Afrika hebben zij goudmijnen en in Australië zijn gansche steden hun eigendom, zonder to spreken van de duizendende huizen die zy in de hoofdsteden bezitten. Vrijlieitl en gelijkheid. Het hoofdorgaan der socialisten, Le Peuple, schreef in zijn nummer van 11 Oogst Geene gesubsidieerde vrijheid. Als (i de Kerk een godsdienstig onderwijs wil inrichten, dat zij het betale. De socialisten samen met andere geu zen hebben to Vorst bij Brussel een ra tionalistisch weezenhuis gesticht voor hetwelk zij heel gaarne de hulpgelden aannemen van geuzen-gemeentebestu ren. De geuzen hebben in Brussel eene Hoogeschool, voor dewelke zij van de stad Brussel voor ongeveer 825,000 fr. per jaar ontvangen onder verschillige vormen, zonder do hulpgelden van andere geuzen bes turen. Vrije scholen mogen wel hulpgelden ontvangen zooals men ziet, als het geu zenscholen zijn katholieke scholen echter mogen niets hebben. Dat is geuzen-gelijkheid. Oude schoenen. In Amerika maakt men van oude schoeisels kunst- leder, door ze vaneen te trokken ener eerst pap van temaken. Nog praktischer handelt men in de krijgsgevangenis van Montpellier daar worden van oude schoenen nieuwe vervaardigd. Het naaisel wordt losgemaakt en de nagels er uit gehaald. Dan weekt men het leder in water en snijdt er zolen en boven leder uit voor kinderschoenen. De kleinere stukjes gebruikt meu voor de schoentjes van jonge kindjes. Wat er dan nog overblijft, koopen de boeren gaarne als eene uitstekende meststof. Ook denagels worden niet weggeworpen» met eene magneet scheidt men de ijzeren van de koperen, en deze laatsto leveren ook nog eene schoono winst op. Hadde God in het paradijs de vrouw niet verboden van den boom der wijsheid te plukken, maar haar gezegd dat appelen eten uit de mode was,Eva zou er wel afgebleven zijn. Onpartijdigheid. Elsene bij Brussel geniet liet voordeel van een libe raal bestuur aan zijn hoofd te hebben, benevens dit van onzen doorluchtigen Buyl in zijn midden te bezitten. In die gemeente gelijk in alle andere bestaan genootschappen en maatschap pijen van alle slach en ook van alle partijen. Weet gij hoe het liberaal bestuur de gemoentepenningen verdeelt onder die vereenigingen. die penningen welke uit de beurs van ieder burger komen, zoo wel katholiek als liberaal In de acht laatste jaren heeft het aan liberale en socialistische werken 173,363 fr. uitgedeeld. Een enkele keer, in 1904, heeft een katholiek werk eene toelaag bekomen, en deze was van 700 frarilc. Altijd eigenbaat voor hen, haat en broodrooverij /oor de anderen. Kan men dit zeggen van onze katho lieke besturen Is er eene Maatschappij die hier in Aalst zonder reden toelaag en hulp is geweigerd geweest door het Gemeente bestuur Hebben onzo maatschappijen, liebbon onze burgers lust om aan dergelijk regiem onderworpen to worden Veloers en demitten bij VAN DEN BERGH-JOURET, Kore Zout- straat. Tripolitanie. Waar de oor log woedt tusschen Italië en Turkije. De oppervlakte van dat land is 1.051.000 vierkante kilometers. Opdat onze lezers zich daarvan beter een gedacht zouden kunnen maken, zul len wij zeggen dat België iets minder dan 30.000 vierkante kilometers beslaat. Tripolitanië i3 dus ongeveer 35 maal zoo groot als België. Het heeft twee maal zooveel oppervlakte als Frankrijk dat 528,000 vierkante kilometers be slaat. Het land is grooterdeels onvruchbaar en de in wooers zijn dun gezaaid. Men schat dat er 750,000 zijn, nog niet één per vierkanten kilometer, terwijl er in België 250 zijn op dezelfde uitgestrekt heid. De inwoners zijn meest Mahometaan- sche Barberen, Araben en Mulatten, ook Turken eeuige duizenden Joden en 50,000 negers. De slavernij beslaat er nog alsoek openbare slavenmarkten. Er waren ook ongeveer 12000 Italianen gevestigd, dia den voornamen handel in handen hadden. Deze hebben nu echter het land moe ten verlaten. S>e HollaiKl^che haring- handel. Op 31 December 1910 bedroeg de voorraad van vollen haring 50,503 ton, en van ledigen haring 6,477 ton. Do haringvangst bedroeg in 1909, 95,818,065 kgr. en in 1908, 83,616,968 kgr. en in 1907, 81,796.809 kgr. De voornaamste afnemers van don Hollandschen haring zijn de Pruisen, die er 72,754,707 kgr. kochten in 1910 dan volgen Amerika en België, elk met 7,474,619 kgr. en vervolgens Zweden en de haven van Hamburg. In Holland kwam in 1910. 758,089,000 kilogi'., haring binnen in 1909, 755.133.000 kgr. in 1908, 649,414.000 kgr., terwijl het totaal binnenkomen van haring van allo soort 784 millioen 500,000 kgr. bedroeg. De haven van Vlaardingen komt in dat cijfer tusschen voor een bedrag van 285 miljoen kgr. Het volledig bedrag van de haringvis- scherij voor de gansche Hollandsche haringvisscherij bedroeg in 1910 onge veer 11,765,000 gulden of 24,706,000 fr. Om stom dooven te gene zen. Men wil dit thans beproeven met do toepassing der X-stralen. Een kind, dat doof g< boren wordt, blijft stom, omdat liet, geen enkelen klank hoorende, zijne stemkoorden met weet te gebruiken. Dit veroorzaakt de groote moeilijkheid die men heeft om liet later te leeren spre ken. Maar bij middel der toepassing van do X stralen zal men hen nu per beeld leeren, namelijk door radiograpliien, die den stand der tong aanduiden by het uitbrengen der verschillige klanken. "Wij tiel>l>en in ons vorig nummer herinnerd wat de Zwitser Greulig, in 1877, op 't socialistische Congres zegde. Gezel lïrisméezegdeop hetzelfde kongres: Het Algemeen Stemrecht zal slaaf zyn, zoolang een priester op de aarde zal ademen. Om het kapitaal te verdelgen, n is er een voorafgaand, onfeilbaar maar onontbeerlijk middel, men moet den priester treffen, hem treffen voor altijd O want de priester is een wezen waarmede men niet redeneert ;mnn schaft hem af.» Het is gezel Anseele, welke die woorden vertaalde. Van Zaterdag tot Zondag heeft er een tempeest over gansch 't land gewoed, zoo geweldig als nog nooit van 's menschen geheugen word beleefd. De schade, er overal door veroorzaakt, is onschatbaar in de Steden en Gemeenten werden gebou wen en luizen erg beschadigd en in den buiten duizenden hoornen ontworteld of afgeslagen ten halve en tegen den grond. Hier te Aalst en 't omliggende is 't lijk overal, schade aan gebouwen en huizon, schouwen en dakpannen afgeslagen op Statieplein en Esplanade afdakken aan herbergen weggerukt, jeugdige boomen ontworteld op do Esplanade do groote en kleine torens van 't klooster der Capucie- nen zijn afgeslagen en liggen op hot dak. Zoo geweldig svas de wind dit zelfs zwaro boomen plooiden lijk wissen en met hunne kruin de grond raakten ook telt men meer afgeslagen dan ontwortelde boomen. Te Herdersem werd een ledig staande huis, toebehoorende aan de We. VanStichel erg beschadigd. Op de rails van den stoom tram Aalst-Assche lagen ontwortelde of afgeslagen boomen die oorst moesten weg geruimd worden 't was acht uren eer de tramtrein to Assche kon vertrekken. 't Zelfde op 't baanvak Aalst-Oordegem. Te Berlaere is de Seheld«diik doorge broken en verscheidene hectaren land zijn overstroomd. Moesten wij zelfs maar een vierde aan halen van alles wat van hier en daar wordt gehoord I)o Denderbodc ware nog veel to klein. Wij móeten ons dus bij eenigc nieuwstijdingen bepalen. Te Lede viel 's avonds een boom op den hofmuur van M. Verschelde, welk op ver scheidene meters werd vernield. Rond Hu. verbrijzelden 2 grooto kanadaboomen het hek en de pilaren van het kasteel van M. Verschelde, fabrikant. De zoon Cyriel werd onder het hek be dolven. Op zijn hulpgeroep kwamen zijne tweo broeders en èenige geburen ter hulp de jonkman, 30 jaar oud, werd met gebro ken rechterknoesel on gebroken sleutelbeen en met verschillige wonden en kneuzingen opgenomen hij klaagt ook over inwendige pijnen. Honderden boomen zijn ontworteld en afgebroken. Te Lede Steentje zij n vier hooi- en strooi- myten weggewaaid. Te Berlare is deSeheldodijk Zondag door gebroken. Op enkele minuten stond gansch het dorp onder. Do opening in den dijk vergrootte door liet stroomende water, zoo dat er 's namiddags reeds 90 meters dijk doorgespoeld waren. Men vreest eene ramp. Honderden hektaren staan onder water. De Scheldedyk brak door op een 40-tal meters westwaarts do brug. Het gat had Zondag avond reeds eene lengte van 80 m. Verscheidene boerderijen staan onder water. Geene persoonlijke ongelukken zijn tot hier toe te betreuren. Talrijke stukken vee zijn omgekomen. Men doet al het mogelijke om dc opening te stoppen. Moest zulks niet gelukken voor aleer er nog twoo tijen geweest zyn. dan ware de ramp verschrikkelijk. De wijken Daal en O verheet zijn liet meest beproefd. Van de brug tot aan liet Dorp staat liet water op eene hoogte van 75 centimeter. Te Gent lagen overal dakpannen en stukken van schouwen. Men rekent dat er een 200tal boomen vernietigd worden. Op verschillige plaatsen sloegen de houten pa lissaden omver. De sshoonc hovingen lub ben veel geleden. In de Wenemaerstraat is eene inopbouw- zijnde woning gedeeltelijk omvergewaaid. In de Meibloemstraat is liet magazijn van bouwmaterialan van M. Van der Donckt vernield. In de Gazmoterlaan is een graanopzuiger om verge vallen. Op de Beestenmarkt zyn twee groote boomen uitgerukt. In do Ke tel vest is in een dak een groot gat geslagen. Op de Godsliuizenlan is een olm van een meter doorsnede afgebropen. In de Voskensstraat is ook eene in op- bouwzijnde woning ten deele vernield. Een deel der afsluiting der Tentoonstel ling ligt omver. De hangaar der vliegers op 'tFarmanplein is weggevaagd, ter .vijl aan de nieuwe magazijnen van Vooruit een muur van 40 meters lang omviel. Zondag morgend ontstond een schouw- brand in het winkeltje nevens do Sint-Ni- klaaskerk In Vurste daar de schouw, die tegen de kerk is gemetseld is, gedeel telijk vernield was. Men kon hot vuur uit- dooven. Overal zijn lantaarnen en ruiten gebro ken. Te St-Amandsberg en in den omtrek, is de schade bij de bloomisten zeer aanzien lijk. Bij M. Lossy viel eene schouw om in zijne glazen ramen die gestapeld lagen. Te Watteren-ten-Eede viel een boom in de woning van veldwachter Scheire. Er was eenige schade. To Oostakker waaiden in de Meersch- straat 9 boomen om en in de Molenstraat elf boomen waarvan een den gevel van het huis van Viktor Dollaert afsloeg. Bij Isidoor Renebö werd ook de gevel ingeslagen. Van het gemeentehuis is de schouw af gerukt en terecht gekomen in de woning van Viktorina Van Damme en heeft daar groote schade aan Meubels en woning aan gericht. In de pastorij werden verscheidene boomen ten gronde vernield. Tusschen Lok eren en Zeveneeken ziet men van op den ijzeren weg eene rij van 45 boomen die omver liggen. Te Gentbrugge in de Magerstraat is de hangar der gebroeders Do Smet een 50-tal moters lang omvergeslagen Te Melle in het park van den heer Carels Roskamstraat, werd een eik van eeii meter omtrek, op twee meters boven den grond afgebroken. Het boveneinde viel over den steenweg juist rechtover den uitweg van den landbouwer Waldack. De steenweg was geheel afgesloten de voetgangers moesten door de takken kruipen. Rijtuigen konden niet meer. door. Te Dendermonde liep de Schelde over hare oevers en zette al de kelders onder water. De schade is overgroot, ia sommige straten stond hot water 40 cm. hoog. Het vier meters hooge kruis van den toren der Collegiale kerk van O. L. V. werd losgerukt en viel, doch een der armen bleef haperen aan de kraaibekken die de spits van den toren versieren en zoo wer den misschien groote ongelukken vermeden. Aan de Schelde was liet uitzicht Angst wekkend. Hot water dat opliep werd schuimend voortgestuwd door den gierenden wind en wanneer hot uur daar was dat het water zou vallen, klom het integendeel steeds hooger. Rond 10 ure steeg het water zoodanig in den Dender dat deze buiten zijne oevers liep en in minder dan een kwaart uurs was bijna gansch do stad door het water ingenomen. Weldra stond het water ongeveer 40 cm. hoog in sommige straten en vooraleer do inwoners eenig beschermmiddel hadden kunnen aanwenden liepen al de kelders op de Groote Markt, Kerk-, Frans Cour- tens-. Veer- en Kasteelstraten vol wator en in de huizen. In sommige herbergen op doGrooteMarkt moest men uit de kelders 't water pompen. Bij M. Stordeur zijn verscheidene vaten wijn tegen den muur der bergplaats ver brijzeld. Bij de heeren A. D'Hondt, Franz Cour- tensstraat en notaris Walraeve Kerkstraat, heeft het water in de salons eone echte ver- moesting teweeggebracht. De schade ten nadeele van mevWed. J. Van Mossevelde word op 20.000fr. geschat. Daar heeft het water zich in de magazijnen verspreid waar de gebrande suikerpeeën en de andere kruidenierswaren bewaard wor den. RECHTERLIJKE BENOEMINGEN. Zijn benoemd te Dendermonde Rechter M. Georinckx, substituut substituten. M. M. L. Fiers en van Houwen, advokaten te Gent. Spiegels, Kaders, Vitraux, Baguetten Spiegelfabriek A. Meyvaert, Werf, 3, AALST. AALST.Passerelle. Zwartenhoek. Onzo Stedelijke Raad heeft, in zitting van Maandag li. besloten eene passerelle op den Zwartenhoek te laten opbouwen, een zeer nuttig en noodzakelijk werk. I)e Staat heeft zijne tussohenkomst voor 50 in de kosten toegezegd. De aanbesteding van dit work zal zeer korteling plaats hebben en onmiddelyk uit gevoerd worden. 1-Iet huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt in n° 4». AALST. Kiesverg adering en. De algemeene vergaderingen der kiezers Zondag 11. in den Katholieken Werkmans- krfng en ter Patronagie te Schaerbeek werden zeer talrijk bijgewoond. De Katho lieke Kandidaten voerden het woord en werden geestdriftig toegejuicht. Dit geeft ons de beste vooruitzichten vooor den uit slag den aanst. gemeentekiezingon. De vergadering der liberalen integendeel was van den mankon hennen; ook zag men zekere liberale kandidaten druïpneuzend huiswaarts trekken. Schrikkelijk ongeluk. Maandag voormiddag rond 9 1/2 uur is Dendermonde in opschudding gebracht door een schrikke lijk ongeluk. In den Dondor aan het oud sas, ligt het schip Rosalia» gemeerd, toebehoorende aan Louis de Held. Vrouw de Held, geboren M. Steeman, 22 jaar oud, bevond zich op het dek en was bezig koffie te maken, toen schipper Van Ieren van Antwerpen met zijn schip «Mau rice» nog al snel uit het sas kwam aange varen. Om hot schip in te houden word van het schip «Maurieo» een stalen kabel aan eonen paal op de kaai vast gemaakt. Opeens brak den kabel in hot midden door en kwam vrouw de Held treffen. Deze werd verschillige meters ver op haar schip geworpen en bleef bewusteloos liggen. Dr Verhelen kwam spoedig ter plaats en diende het slachtoffer de eerste zorgen toe. Middelerwijl werd het eerste onder zoek ingesteld. Het parket bestaando uit de heeren Pardien onderzoeksrechter, Georinckx substituut en Broeckaort grif fier is in gezelsohap van de wetsgeneeshee- ren een onderzoek komen doen. Op hevel van het parket is de gebroken kabel aangeslagen. Deze kabel die nieuw is, heeft eene dikte van 14 m/m. De wets dokters die bet slachtoffer onderzochten bestatigden dat den toestand van vrouw de Held als hopeloos mag aanzien worden. Uit hunne bestatiging blijkt dat de kabel zicli rond'den hals van de vrouw gedraaid heeft, en zoo eene breuk aan het nekbeen veroorzaakt heeft. Het slachtoffer is 's namiddags te 3 uur in de verschrikkelijkste pijnen overleden, Do droefheid van ouders en man is hart verscheurend. Kceren der jaren. Beminde lezeressen als ge levendig, opge ruimd, frisoh en gezond wil blijven ondanks den ouderdom, neemt alle weken eene kleine dosis purgeer Pillen Walthéry. 't Is onfeilbaar. Eene doos 's jaars is voldoende. Vrijdag morgend waren Th. Wauters en J. Temmerman le Impo bezig met noten van den boom te slaan, boiden stonden op dezelfde ladder. J. Temmerman, oud 28 jaren, stond op een der bovenste sporten plotseling brak de ladder en hij viel van eene hoogte van 5 1/2 meters. Temmerman werd met gebroken ribben on ontwrichten linkervoet opgenomen. Na de eerste zorgen ontvangen te hebben werd hy naar zijne woning te Erpe overgebracht. Te Lodeberg, op don Hundelgem- schonsteenweg,56, in een werkmanshuisje, woonde het echtpaar Emiol Boesman, 53 jaar oud,en Blondina Dentandt, 46 jaar, De man was schoenmaker van beroep. De beste verstandhouding heerschte in het gezin, dat kindorloos was. Doch do ziekte sloop in het huishouden en slorpte het overgrootste deel der zuur gewonnen centen op. En thans dat hot leven zoo duur is hebben man on vrouw in eene wanhoopsvlaag, misschien wel door ziokte en ontbering cr toe aangespoord, bij gemeenschappelijk overleg besloten een einde aan hun leven te stellen. In den nacht van Zaterdag tot Zondag brachten zij hun noodlottig besluit ten uit voer. Familieleden, die hot echtpaar Zondag een bezook wilden brengen,vonden de deur gesloten. Daar er op hun herhaald kloppen niet opengemaakt werd, verwittigde men de policie. Een tijdje later vond men de lijken van man en vrouw, dichtbij elkander hangen. De lijken werden naar liet gemeentelijk doodenhuis overgebracht. Maandag namiddag kwam te St-Niko- laas Louise Van Steenberghen, ongehuwdo dochter, uit hel ouderlingenhuis, hare vriendin, Louise Noens, bezoeken. Zij ging naar het gemak en daar zij zeer zwaar van lichaam is, viel zij door do planken in den beirput. Ch. Do Corte, briefdrager, kwam daar juist binnen en redde haar uit dien levensgevaarlijken toestand. Een erg ongeluk had plaats te Brus sel met een verhuiswagen. Dezo reed in de Egmontstraat met geweld tegen eenon tram. De schok was zoo lievig, dat de tremiën van den wagon aan splinters vlogen en de paarden gansch uitgespannen waren, De geleider van don wagen on zijn helper werden ten gronde geslingerd. De oerste, Jan Tordees, 27 jaar, werd zoo org aan hot hoofd gekwetst, dat hy 's nachts in 't gast huis bezweken is. Zijn helper is min erg getroffen, doch klaagt hevig van inwendige pijnen. Een onderzoek is geopend. Een kunstenmaker Max Dulay, gaf Zondag namiddag op de Londenplaats, te Brussel, ter gelegenheid van een wijkfeost, eeno vortooning. Met een man op den schoudor moest hy op eene koord een tien tal meters hoogte, loopen. Eensklaps vorloor hy het evenwicht en viel in het net, met het ongelukkig ge /olg dat de staken zich begaven en den kunsten maker mot het hoofd op de straatsteenen botste. Erg gekwetst werd het slachtoffer naar zijne woning gebrachtde audero had gcon letsel. Zondag avond rond 10 ure wierp de 71 jarige vrouw De Backer, wonende Hui denmarkt, terwijl zij in haar bed te slapen lag, eene brandende kaars om. De vlammen deelden zich mede aan de slaapstede der ongelukkige toen zij wakker word stond zij reeds in laaie vlam. Op hare hulpkreten kwam haar zoon toegesneld die haar de brandende kleederen van het lijf rukte. Het slachtoffer dat schrikkelijke brand wonden bekomen had, werd in hopeloozen toestand naar het gasthuis gebracht. Ter herberg Den Aap gehouden door Frederic Deroo op het gehucht Den Aan te Rumbeke ontstond er Zondag avond rond 10 ure een twist. De herbergier wilde samen met zijnen broeder Frans de twistzoekers buiten drijven doch in liet portaal der herberg ontving dezen laatsto een ergon messteek in den onderbuik van zekeren C. D..., van den Duivelshook. Dc ingewanden van hot slachtoffer wa ren op twee plaatsen doorstoken en puilden uit het lichaam. Dr Brouquet, verklaarde den toestand van Deroo hopeloos. Het parket van Kortrijk kwam Maandag namiddag een onderzoek doen. Te Viane speelde liet dochterke Blanche Claes, 6 jaar oud, op het hof van D. Marchand, onder de oogen zijner moe der. Tegen den muur stond de kas van eene kar. Het kind deed al spelende den bak omkantelen. Dezo trof het kind aan het hoofd dat verpletterd werd. De dood was oogenblikkelijk.

De Denderbode | 1911 | | pagina 2