GéluK Nestlé's Kindermeel Kieskronijk. De Groene Weerhaan. Sterfgeval. Rechterlijke Kronijk. Grot van 0-L.V, van l.ourdes Pupillenschool van Leger. Zondagrust. Allerhande nieuws. DADA-ZEEP Ze zijn dun gezaaid bij de geusche cartelisten slechts hier en daar treft men een geus aan die zijn hert recht uit durft spreken en zoo een treft men aan in socialist Gamiel Huisraans die, in eene vlaag van rechtiznnigheid, ver klaarde wat de geuzen zouden in 't schild voeren zoo ze meester geraken. WIJ WILLEN NIET DAT DE HER SENEN DER KINDEREN DOOR PRIES TERS BEWERKT WORDEN. Nous ne voulons pas que les cerveaux des enfants soient pétris par les prêtres. Ziedaar de zaak, kort en klaar, uit drukkelijk en zonder omwegen. Onze achtbare heer Woeste deed hierop bemerken 't Is waarlijk merkwaardig te hoo ren hoe onze tegenstrevers hun best doen om te doen gelooven dat zij niet tegen de Religie zijn. JT~ Maar als dat rechtzinnig is, dan vraag ikj bun dat zy bij hunne woorden ook daden zouden voegen. £5 Weihoe,! Alle dagen vallen zij de Reli gie aan in hunne gazetten, in de Kamer, in de meetingen Alle dagen vallen zij de Priesters, de Kloosterlingen,de katho lieke instellingen aan En zij zouden niet tegen de Religie zijn Zij ruien het volk op tegen dePriesters, vergetend dat er geen Religie is zonder de Priesters en dat, als zij de Priesters aanvallen zij de Religie aanvallen. Zij drijven den spot met de leering der Reli gie bij voorbeeld met hunne spot eerste Communiezij preeken de onver draagzaamheid tegen de kloosterlijke instellingen der Kerk zij willen van geene Religie in de school hooren en zij zouden niet tegen de Religie zijn Hoe kan toch zulke tegenstrijdigheid tusschen woorden en daden bestaan Dit ook was korten bondig, en ieder een die nog voor vijf centiemen gezond verstand bezit zal zeggen dat M. Woeste den nagel op den kop sloeg. Kiezers, denkt er aan Liegen maar De geusche propagandisten en schrijvelaars, beweren maar altijd voort dat het de schuld is van ons Katholiek Ministerie dat de Belgische rent gedaald is tot 85 fr. Maar wat de geuzen verzwijgen, 'tis dat de rent 3 ten honderd 83 stond in 1883. Nu beweren zij dat in 1884 als de geu zen buiten werden gekegeld, de Bel gische rent tegen fr. 104,90 stond. De cijfers zijn correct maar 't overige is toch leugentaal. De waarheid is dat er in 1881 twee soorten van Belgische rent bestonden eene tegen 4 ten honderd en eene tegen 3 ten honderd. Nu die rent tegen 4 ten honderd die 104,90 stond bestaat niet meer daar ze, sedert jaren, uitgekeerd en omgezet is. Maar wat wil men de geuzen zijn van de eerste leugen niet geborsten. Donken de geuzen dan toch dat alle menschen dom genoeg zijn om zich door hen te laten on! den tuin leiden Ze schieten ver te kort Landgenooten Kiezers Katholieken De aanstaande kie< strijd is ernstig, zeer ernstig, nooit is hij ernstiger geweest... Immers, bedenkt het wel onze godsdienstige vrijheid, rust vrede, algemeene welvaart zullen van den uitslag afhangen. Wie zou het durven betwisten dat hij die, om eene kleine veete, om eene per soonlijkheid, tegen zijne katholieke Par tij zou werken en stemmen eenë hoogst afkeurlijke verantwoordelijkheid op zich laadt voor God en Vaderland. De krachtige woorden welke Z H. de Paus, drij weken geleden tot de Belgi sche Bedevaarders te Rome heeft gericht zijn te overwegen door al wie katho liek is. Z. H. de Paus zegde Dat de geest van liefde u leere uw eigen zienswijze op te offeren, wan neer het noodig is voor het behoud der eenheid, die alleen u de noodige kracht kan geven in den strijd welke gij te n voeren hebt. Om de eensgezindheid te verwezenlijken, moet gij allen de - oogen gevestigd houden op den eenen standaard den standaard van het Kruis. Door u aan een te sluiten rond deze goddelijke vlag, levend in den 9 geest van den gekruisten Christus, zult - gij in u zeiven het christen ideaal ver- wezenlijken, zult gij zegepralen met Christus in de eeuwige glorie.- Deze verklaring- n van Z. M. Pius X schrijven ons, Katholieken, een levensre gel voor welke ons getrouwe naleving zoowel in het bijzonder leven als in het openbaar leven, op sociaal en politiek gebied tot de heerlijkste zegepralen zal leiden en de schoonste vruchten doen plukken Militarism. Lieve menschen, verliest uit het oog niet dat de liberalen het alleman soldaat willen en dit stelsel tot stand zullen brengen zoodra zij er de macht zullen toe hebben. En de gevolgen hiervan Afschaffing van de 30 frank vergoeding aan de soldaten schroomelijke verzwa ring der belastingen van allen aard. Wie dit vermijden wilt, stemt voor de Katholieke Kandidaten. De onderlinge bijstand in den lande. Op 31 December 1911 waren er in België 8901 wettelijk erkende maat schappijen van onderlingen bijstand, ver deeld als volgt: 3497 maatschappijen van verzekering tegen ziekte, enz. 5100 lijfrentkassen, 304 bijzondere maatschap pijen. Henegouwen telt er het meest, hetzij 1038. Dan volgen Oost-Vlaanderen met 1413 Brabant, met 1357 Luik, met 1224 West Vlaanderen, met 810 Ant werpen, met 786 Namen, met 750 Luxemburg, met 525, en Limburg, met 397. Arrondissement van Aalst. Kamer van Volksvertegenwoordigers Vijf kandidatenlijsten zijn aangeboden 1. Katholieke lijst; 2. Liberale en socialistische lijst 3. Groene demokratoniijst 4. Vrije demokratoniijst, Alfons Du- mont, Erpe 5. Vrije burgerslijst, De Coker, don dcrschermplaatser, te St Liev. Hautem. Voor den Senaat zijn er drij kandidatenlijsten 1. Katholieken 2. Liberalen en socialisten 3. Groene demokraten, M. Rubbens Zonnegem. Weg met het leger Leve de republiek Het socialistische programma komt te verschijnen. Op twee punten roepen wij de bijzondere aandacht in van alle goedé Vaderlanders. 10. Afschaffing van het leger, 't welk zal vervangen worden door de gewapende natie of ALLEMAN SOL DAAT. De liberalen willen ook het ALLEMAN SOLDAAT. 11. Afschaffing van het Koningdom en STICHTING EENER REPUBLIEK. Dus, Z. M. Albert, onze Koning en de Koninklijke Familie uit 't land verban nen. In zijne plaats zou dus em Vander velde, een Furnémont, een Anseele. als Voorzitter der republiek optreden. Ziedaar, liberalen, gij, die beweert Koningsgezinden, ware Vaderlanders te zijn. wat uwe roode bondgenoot en in 't schild voeren Gij, hoeren liberale kandidaten in ons Arrondissement van Aalst, zijt gy ook voor 't wegjagen van Z. M. Albert, der Koninklijke Familie en van de stich ting eener republiek Wij moeten het gelooven, anders zoudt gij geen socialist op uwe kandidatenlijst hebben gedoogd Wie dus voor de liberalen stemt, zal voor de republiek stemmen Valschheid en verraad In DE WERKMAN - van gister Vrijdag 17 Mei 1912, schrijft Pie Daens, dat de heer baron Louis de Bethune zich plichtig maakt aan valschheid en ver raad daar hij zich als demokraat voorstelt. Onze achtbare Kandidaat, de heer baron Louis de Bethune. mag mt?t fierheid dat pluimtje op zijnen hoed steken. Ja hij is demokraat, maar in den waren zin van 't woord... Nu, hij is geen demo craat lijk Pie Daens die slechts demo craat is voor de baat en die tol alles bekwaam is om die baat te kunnen in palmen. Gij, Pie Daens, durft van valsch heid en verraad gewagen Hoe bran den u die woorden in den mond niet Gij die iedereen, tot zeifs uwe beste par tygenoten met valschheid en verraad bedient tol zoover dat Leeuwke Planc- quaert van u schreef 't Is 't lot van alwie een Daens - helpt en ondersteunt, van er van - gefopt te worden. Dit is niet zeer christelijk maar 't is echt Daensch -. Weg met dien groenen valsch aard Weg met dien groenen ver rader ***Wat zou er gebeuren moesten de socialisten aan 't bestuur des lands ko men Die vraag word over een achttal dagen beantwoord door het roode hoofdor gaan Le Peuple van Brussel. De burgers mogen overtuigd zijn dat indien de gebeurtenissen ooit de socia listen aan hel bewind brachten, deze onmiddellijk zulke radikale maatrege len zouden nemen dat de reaktie, in dien ze weer zou zegepralen, de zaken niet weer in de orde zou kunnen her- stellen van voor de Revolutie. Daags na de Revolutie zullen de socialisten f eene drievoudige groote taak te vervul- len hebben. 1° Het revolutionnair gezag inrich- ten en in zijne verdediging voorzien. 2° Onmiddellijk in de volksbehoef- ten voorzien. 3° De kapitalistische orde omver- werpen en de grondslagen leggen van de socialistische orde. Voorzien in de verdediging van het revolutionnair gezag. Ongetwijfeld zullen de Godsdienst en al wat er van afhangt de vijand zijn tegen dewelken het revolutionnair ge zag zal verdedigd worden. Dus oorlog aan onze godsdienstige vrijheden, aan de uitoefening der cere moniën van den Eeredienst.aan 't katho liek onderwijs, aan de kloosters, enz. gelijk in Frankrijk en Porlugaal. 3° De kapitalistische orde omverwer pen en de grondslagen leggen van de socialistische orde. Wat beteekent dit anders dan alles landen, meerschey, pachthoven, kasteelen, huizen, fabrie ken, mijnen, enz. enz. aanslagen of lie ver rooven ten voordeele van den Staat.. Nu de liberalen, die heden de bondge nooten der socialisten zijn, zullen zoo min gespaard worden als de katholieken; immers Le Peuple verwittigt hun ervan De socalisten zullen de deuren der gevangenissen openen om de kleine dieven te laten loopen en om de groote dieven, zooals bankiers, ffnancieman- t> nen, groote nijvcraars en groote eige- naars achter 't slot te zetten.» Ziedaar, rijke liberale heeren, ge zijt verwittigd Stemt nu maar om de roó- den te doen meester worden, die u laten weten dat ze u dan in de gevangenis zul len draaien. Geachte Lezers Ge zult u nog wel herinneren met welke hevigheid, met welke schandalige leugens PIE DAENS over 4 jaren de overname van den Congo heeft bestreden. Zijne litanie tegen den Congo is eene aaneenschakeling van de domste leugens die alleen, door een ellendigen volksbe drieger lijk hij is, kunnen bedacht wor den... Pie de volksfopper heeft dus tegen de overname van Congo gestemd en ook in 1909, 1910, en 1911, drij achtereenvol gende jaren stemde hij tegen do bogroo- tingen van onze Congoleesche Colonie. En nu Ion jare 1912 op 15 Februari 11. stemde hij de 4 begrootingen van Congo. Waarom nu die ommekeer Waarom is Congo nu zoo in eens gansch veranderd en goed geworden Waarom is Congo nu geen land meer onder een gloeiende zon, onbewoonbaar door witte menschen Waarom zijn er nu in Congo geen ser penten, geen tiegers, geen draken meer? Waarom heerschen er nu in Congo geene tropikaansche ziekten meerrot koorts, letanos, ffielaatschheid, slaap ziekte, malarias Waarom loopen er nu geen menschen- oters meer in de bosschen die jacht ma ken op de blanken Waarom zijn er nu geen krijgsvloot,geen oorlogskavo. ja zijn er geen soldaten meer noodig om den Congo te vordo- digen Datalles bestaatnuniet meer of is er niet meer noodig voor PIE DAENS want hij stemde de vier begroetingen van Congo... Wat bewijst dit Dit bewijst dat PIE DAENS, in 1908, schandalig gelogen heeft in zake van Congo en een verachte lijke comediant was als hij crocodillen- tranen ging storten over de wiegjes oi' in den schoot der moeders van pas geboren kindjes die maar ter wereld zijn gekomen om,als ze groot waren geworden,door de wilde Congolanders opgevreten te wor den... Waarom die ommekeer in 1912 Wat mag er daar achter schuilen Ja, ja, van waar die weêrhanerij Wat heeft er nu. .0 PIE toch in uwe schermen of wieken geblazen om 11 zoo te doen draaien De wijn ja, de wijn Dat moet wel zijn Maar PIE MAN, waarom zoo onstui mig draaien ls het onrust Wordt ge iets gewaar Wordt ge gewaar dat het volk nu uwe ellendige volksbedriegerij, uwe valsch heid begrijpt, u verlaat en u op 2 Juni met uwen vrijdenker Vanden Bruele, in JL den kiesdiepi dat is 't rik zal slingeren Ja RECHTBANK VAN DENDERMONDE. Vechten. Leonard De Vulder, Jan De Buysscher en Joseph De Smt te Nie- werkerken, om in eene herberg onderling gevochten te hebben, krijgen De Vulder 1 maand De Buysscher 15 dagen on I)e Smet 30 fr. De Smet bekomt 300 fr. scha devergoeding. TE MIJLBEEK. Zondag 19 Mei -- Te 5 ure. Bedevaart on offerande door da inwoners der Brussel- seheslraat Akte van toewijding aan de Allerheiligste Maagd Maria. Sermoen door den E. P. Grootaert. Lofzang en vereering der reliquie. PROGRAMMA van 't Concert te geven ter Groote Markt, op Zondag 19 Mei 1912, om 11 u. 30. 0 1. Allegro militaire. Théo Liesenborghs. 2. La villageoise, polka. Doppler. 3. Fantaisie - Traviata. Verdi. 4. Retour de la chasse. Masure. 5. Léopoldine, valse. Théo Liesenborghs. Van 's middags tol middernacht, eenige dienstdoende Apotheker, op Zondag 19 Mei 1912, M. Quintyn, Korte Zout- straal. Vrijdag namiddag is alhier na eene kortstondige ziekekelijkheid, in den nog jeugdigen ouderdom van 63 jaren, god vruchtig overleden DEN HEER FRANS JAN CLAUS Oudgemeenteraadslid der Stad van Aalst, Geneesheer, Opperchirurgijn van ons burgerlijk Hospitaal, Lid der modikale Associatie. Voorzitter van 't Davidsfonds, enz., vereerd met het Burgerlijk Eerekruis van le klas. De achtbare overledene was gebo ren te Impe op 3 Juli 1849. Na schit terende studiën te Leuven en zijnen militairen dienst als leerling-geneesheer voltrokken te hebben, kwam hij zich hier te Aalst vestigen in 1873. Weldra won hij door zijne bekwaamheid, erva renheid en goede zorgen een groot vertrouwen en debijna algemeene achting van groot en klein. Het afsterven van den heer Claus is een groot verlies voor de zieken en vooralvoor dezen in ons Hospitaal en Ogeneesbarenhuis. Zijne familie verliest in hem een liefde vollen echtgenoot, vader, schoonzoon, broederen familielid en velen een minza- men en toegenegenen vriend. Onze Katholieke Partij verliest in hem een overtuigden voorstaander en onze Vlaarasche Zaak een moedigen strijder. Zijne geheugenis zal bewaard blijven bij al dezen die hem gekend hebben. Laat ons hopen dat hij reeds van den Allerhoogste de belooning heeft ontvan gen van zijnen voorbeeldigen levens wandel. Mocht dit eene vertroosting we zen voor zijn zoo beproefde familie. Lijkdienst, gevolgd der Begrafenis, ter St-Jozefkerk, Dijnsdag 21 Mei, om 10 uren. Men vorgaderc ten sterfhuize, Sta tiestraat, 22, om 9 3/4 ure. H. R. I. V. PRIESTERLIJKE BENOEMINGEN Bisdom Gent. Zijne Hoogweordigheid de Bisschop beeft benoemd Onderpastoor te Erwetegem, den E. H. Van Nieuwenhove, priester in het Semi narie. Het huis C. Praet-De Witte is langs de overzijde dor Lange Zoutstraat dichter by de Groote Markt in np 4». Maandag namiddag ter gelegenheid der statiekermis te Lede kwamen Jozef Baeyens, Jozef De Spiegeleere, Michel Van Hauwe en Victor Claerboudt van de recht bank van Dendermonde alwaar zij drie maand gevangenisstraf en 50 fr. boei had - den opgeloopen voor slagen en kwetsuren, misnoegd over den uitslag, hier de rusi storen. Leon De Winne werd mishandeld en geslagen. Alsook van Hauwe dreigde met ten dolkmes te steken. Deze werd ontwapend en in 'i gemeentegevang opge sloten. Een nieuw procs-verbaal is opge maakt Duizenden gebruikten Wonderbalsem Pasteur uitwendig niet een heeft zich beklaagd. 1 fr. Aalst Boniur d. Valkeneer en in alle apotheken. Over acht dagen miste M. II. C., afdeelingsoverste van de burgerlijke lijst in hot paleis van Brussel een pak titels toehoorende gedeeltelijk aan hem zei ven en gedeeltelijk aan den sekretaris der bevelen. Hij deed eene klacht bij den bevelhebber der gendarmerie, maar het onderzoek bleef zonder uitslag. Toch werd het in 't grootste geheim voortgezet en men besloot, het parket te verwittigen, en dit belaste eenen onder zoeksrechter de zaak verder te drijven. De overste der rechterlijke brigade werd gelast met opzoekingen bij de wisse ten. Er werd bevonden dat er verscheidene titels bij de wisselagenten verkocht waren, altijd door denzelfden persoon, volgens dé s;gnalementen die zij opgaven, en men toonde hem de portretten van al de bedien den van de burgerlijke lijst. Allen herkenden in den verkooper M. Lint, archivist van het paleis. M. Lint werd aangehoudon en naar het paleis van justicie gebracht, waar hij ge- konfronteerd werd met de wisselagenten, die hem allen stellig herkenden hij werd in de gevangenis van Vorst opgesloten. De jonkheid verlengd te Oostende. Om goed gezond te zijn, moet men voor eerst de werkzaamheid der nieren behouden omdat zij niet zouden ophouden het bloed te zuiveren en te verlevendigen met het te ontlasten van al de onzuiverheden, die het hinderen en alle soorten van pijnen en kwalen voortbrengen, zooals pijn in den rug en de leden, opgezwollen enkels en gewrichten, rhumatiek. graveel, brandend, moeilijk en onregelmatig water. Den 21 Meert 1904, zegde ons M. J. Wellecomme, Lijndraaiersstraat te Oosten de Sinds maanden lang deden my vreese- lijke nierpijnen veel lijden ik had ook zweetingen, rillingen en soms zulke duize lingen dat ik meende te vallen. Ik sliep bijna niet meer en was ongerust want te vergeefs had ik vele middelen beproefd, toen nam ik de Foster Pillen (verkocht in de apotheek De Valkencer, te Aalst) en de uitslag deed zich niet wachten van in het begin werden de stekingen in den rug minder hevig mijne nachten waren rusti ger en ik had geene bedwolmingen meer Ongeveer drie weken later was ik gansch verlost van die pynon, ik had zelfs weder eetlust en verteerde wel mijn voedsel. Den 1 April 1910, voegt M. J. Welle- comme, er bij Indien ik op 73 jaren goed gezond ben, dank ik liet de Foster Pillen, die alleen mij eindelijk gansch ge nazen van mijne kwalen, dewelke my sinds zoolang kwelden. In alle apotheken 111 't algemeen (Eiseht de handleekening «James Foster 3,50fr. de doos, 19 fr. de zes of vrachtvrij tegen mandaat Engeléche Apotheek van Ch. Delacre, 04 Goudenberhstraat, Brussel. De achterwoning van het huis n. 24, in de Cueromstraat, te Brussel, wordt be trokken door den behanger Delo, een weduwenaar, die zijn huisgezin doet ver zorgen door de echtgenoote Deraoulin, moeder van zes kinderen, die de bovenver dieping bewoont. Demoulin, een weger in de spoorweg statie, was zeer jaloersch en dit veroor zaakte meèr dan eens twist tusschen de twee mannen. Om aan dit leven een einde te stellen, ging Delo Donderdag naar boven, met het doel Demoulin de ongegrondheid van zijn vermoedens te doen inzien. Doch, in plaats van te bedaren, werd Demoulin nog meer opgewonden, zoodat hij een mos nam en Delo een steek in het hart toebracht. De getroffene viel dood op het portaal neer. Dadelijk was het heele huis te been en in de algemeene verwarring nam De moulin de vlucht. Policie en parket waren weldra ter- plaats en men ging den moordenaar opzoe ken. Des nachts heeft hij zich echter in han den van het gerecht komen geven. Indien gy een schoone keus van Behangpapieren enz. wilt hebben en in vertrouwen en tegen gematigde prijzen be diend worden, begeeft u bij Karei Van de Putte, Korte Zoutstraat29, Aalst. I)e heer advocaat S. Lambrechts van Vorst keerde Dinsdag namiddag van eene meeting, te Meerhout-Gestel gegeven, per rijtuig huiswaarts. Plotselings voelde hij zich ongesteld, en alvorens zyne woning te bereiken had hij reeds opgehouden televen. Onze lezers weten datdeheer Lambrechts kandidaat was te Turnhout voor de aan staande kamerkiozing van 2 Juni. Van de Zuster Overste van St-Ger maan Gelief mij nog tien doozen Borst- pastillen Walthéry te zenden. Ik vind ze uitmuntend en veel beter dan al de andere romediën tegen den hoest en de keelpijn. Twee ploegen willstroopers ontmoet ten elkander op een veld te Campenhout. De eenen, denkend met boschwachters te doen te hebben, schoten op de anderen. Zekere P. C... werd in volle borst door een kogel getroffen. Werklieden vonden hem Woensdag morgend in een bloedplas liggen. De gekwetste werd verzorgd door den dokter der gemeente en vervolgens naar het gasthuis overgebracht in een wanhö- pigen toestand. Het parket van Brussel is Woensdag morgend op het tooneel van het drama afgestapt. Desehoonste keus van Mouseline voor Blousen enz., bij VAN DEN BERGH-JOURET, Aalst. Tn eene der grootste flrmas, gelegen te Gent, in den omtrek der haven, was sedert eenige weken, de bediende Leo Liem, spoorloos verdwenen. Bij het nazien der boeken stelde men vast dat de ontrouwe bediende belangryke geldverduisteringen had gepleegd,die tot verscheidene honderde duizenden franken beliepen. Vruchteloos werd Leon Liem opgezocht; de adjunt-policiekommi8saris Dusoleil. die veream dat de ontrouwe bediende zich te Brussel sc huil hield, toog er Maandag heen, doorzocht al de hotels, doch te vergeefs. Dinsdag zette M. Dusoleil zyne opzoe kingen voort te Ukkel St Job gekomen, gelegen tusschen Ukkel Kalevoet, Linke beek en St-Genius-Rbode werd Liem Dins dag namiddag, rond 1 ure, in een hotel ondekt en aangehouden. Hij werd Woensdag morgend naar Gent op het gerechtshof gebracht. Hy' had nog 7,50 fr. by zich hij verklaarde dat hy op het punt was zelfmoord te plegen. Hij bekende rond de 321,000 fr. ont vreemd te hebben gedurende een tijdver loop van zes jaar en alles op de koersen verspeeld te hebben. "'9 maakt een zacht, rein gezicht een t- «»an Bergmaiw Co., Brussel 7") cl.- por sluk. Oost-Vlaanderen tolt eene honderd jarige meer Dinsdag was de gemeente St-Denijs Boekol in volle feest. Men vierde er namelijk, met al den mogelijken lande- lijken luister, de honderdste verjaring der weduwe Jan Baptist Manssens, geboren Anna Maria de Glooter. Het schijnt dat het oud worden in de .familie De Clooter niet tot de uitzondering behoort. Inderdaad, de vader der eeuwe linge, stierfin denouderdom van 100jaar 011 eene maand,hare moeder,MariaTheresia Cosyns, verwisselde het lieden met het eeuwige toon zy 78 jaar oud was; Anna had twee zuster, Paulina en Victorina de eerste stierf als zij 67 jaar oud was, de tweede op 94jarigen leeftijd. Vrijdag namiddag, rond 3 ure, werk ten te Ardoye, de landbouwer X. en zijn k echt aan den aalput. Plots zagen ze een kinderlijkje boven drijven, waarvan liet hoofd was afgesneden. EEN MIDDEL - eenvoudig en gemakkelijk om struische en gezonde kinderen te hebben is ze te voeden met het best de moedermelk vervan- KOSTELOOZE verzending eener doos als staal, mits vraag gericht lot IjUernand Deny, 15, pub du Grand Hospice BRUSSEL. j Maandag namiddag werd de gemeente Heulo door een schrikkelijk automobielon geluk in opschudding gebracht. Rond 51/2 ure reden langs den steenweg van Kortrijk naar Heule twee driewielkarren en daar achter twee jongens met eene steekkar, geladen met siphons. Aan de herberg De oude Fortuin kwam eene automobiel waarin benevens de chauffeur, MM. Maurico De Clercq, brouwer en gemeenteraadslid en dokter Vanlerberghe, beiden van Ansegem, en oen lieer van Kortrijk zaten. Zij staken rechts af en trompten Remi Verhaegen, 14 jaar, zoon van den vlasbewerker Petrus, wonende in de Steenstraat, die aan de steekkar met eene koorde trok, sprong op zijde en werd terzelfdertyd door de auto mobiel getroffen. De chauffeur sloot de beide remmen met zulk geweld, dat de automobiel omkan telde. De inzittenden bekwamen echter maar weinig letsel de glazen van hot rij tuig waren gebroken. Met den jongen Verhaeghe was het slechter gesteld hij lag met verpletterd hoofd ten gronde het bloed liep uit mond en ooren en de hersenen lagen bloot. Men droeg den knaap in de herberg De oude Fortuin waar dokter Vanlerberghe en dokter Yzerbyt, van Heulo, hem de noodige zorgen toediende. Alles was ech ter vruchteloos het slachtoffer overleed 2 uren later, na do II. Olie ontvangen te hebben. Het lijk werd naar het hospitaal overgebracht. De brigadier-veldwachter Venheulen stelde aanstonds een onderzoek in. De gen darmen waren ook spoedig ter plaats. Dins dag voormiddag, om 9 ure, kwam het par ket van Kortrijk reeds ter plaats een onderzoek doen, ten einde de verantwoor delijkheid vast te stellen. De droefheid der ouders van n onse- lukkigen Verhaeghe is onbeschrijflijk. Dadelijk word do policie verwittigd en uit het onderzoek bleek dat de plichtige de 22 jarige dochter van den landbouwer was. Zaterdag namiddag is hét parket van Brugge alhier aangekomen om een onder zoek in te stellen. Het meisje bekende de misdaad. Zy werd naar de gevangenis van Brugge overgebracht, - Een treinwachter van de Compagnie du Nord te Bergen, werd aangehouden omdat hij uit het reisgoed van baron Eduard de Rotschild een zakje had gestoleu, inhou dende den trouwring van den baron en twee kostbare manchetknoppen. Eene huis zoeking te zijnont deed kant ontdekken van groote waarde, sleutels van koffers en en reiszakken, tabak en stekjes, van smok kelarij voortkomend. Hy heeft bekend dat hij sedert meer dan twee jaar het reisgoed heeft onderzocht welk hem werd toever trouwd. BURGERLIJKE STAND DER STAD AELST. Geboorten Mannelijk geslacht 13) 9_ Vrouwelijk 12) Huwelijken. J. Cooreman, schrijn worker, met M. Visart, fabriekw. A. Keymeulen, wever, met L. Houteveld, tw. B. Pare- wyek, voorman, met A. Schockaert, tw. J. Van Aerdebrugge, tw., met T. Schollaert, lacetbew. J. Vinck, mulder, C. Van de Meerssche, tw. Overüjden8 V. Peynsaert, wed0 Slagmulder, z. b., 79 j., Kerrebr. L Van Nieuwenborgh, tw.,15j., Geldhofstraat. M. Van der Planken, kloosterzuster, 36 j.gasthuisstr. 12 oo 8,64 o,oo O 00 00 00 Marktprijzen. Aalst. Zaterdag 18 Mei 1912. Aardappelen de 100 kil. 9,00 k Boter per 3 kil. 7,92 k Roomboter 90 kil.; per kil. 3,10 k Eiers de 25 2,25 k Ajuin de xoo kil. 30,00 k Viggenen, per koppel 70,00 a 80,->o BOTERMARKT. Heden Zateidi- werden 225 klonten boter ter markt ge bracht, wegende te samen 1800 kilogi. Openbare Eiermarkt van verscbe inlandsche eieren, te Brussel, Sint Goorixplaats, 25. Woensdag 15 Mei. Prijs per 1000. Hoogste prijs 90 fr. middenprijs 86 fr. laagste prys 74 fr. HOPMARKT. Door het warm weder vordert de plan tengroei in de hoptuinen. Evenwel treden er in 't Land van Aalst.zoowelalsin de Po- peringsche streek talrijke hopvliegen op, die weldra van bladluizen gevolgd worden. Men schijnt er tot nu toe geen groot be lang aan te hechten, alhoewel er na een zachten winter altijd grooter gevaar is voor insoktenpla&g. In sommige dorpen van 't Land van Aalst ontwaart men ook de ge vreesde roede spin. In Engeland klaagt men nog niet veel van hopvliegen; Duitseh- land en Ooatenryk schijnen daarvan nog Voor beschikbare waar was de markt in 't begin dor week zeer vast na 't vallen van goede regenbuien wankelden de prij zen. Thans noteert Aalst (1911), 230 tot 235 fr.; aanstaande gewas, 145 150 frank. Poporinghe (1911), 225 fr. aanstaande gewas, 140-150 frank. Doch er is weinig verkoop. Antwerpen. 9 Mei.Men kwoteort, Aalst beschikbare fr. 230,a nieuw# oogst fr. 140,— a 145,— per 50 k.

De Denderbode | 1912 | | pagina 2