Zondag: 22 September 1912. 5 centiemen het nummer 65ste Jaar 4515. Vrij onafhankelijk volksgezind orgaan GODSDIENST, HUISGEZIN EIGENDOM, van de Stad en 't Arrondissement van Aalst. VADERLAND, TAAL, VRIJHEID. EEN LAATSTE WOORD TOT DE OUDERS. GELOOF EN LIEFDE Uit mijn Congoleesch dagboek Aan de ouders der nieuwe soldalen. Hel congres der Vlaamsche beambten. Herziening der Kiezerslijsten DE DËNDËRBODE Dit blad verschijnt den Woensdag en Zaterdag van iedere week onder dagteekcning van den volgenden dag. De prijs ervan is tweemaal ter week voor de Stad 5 frank met den Post vérzonden 6 frank 's jaars, fr. 3,25 voor zes maanden fr. 1,75 voor drij maanden, voorop te betalen. De inschrijving eindigt met 31 December. De onkosten der kwit- tantiën door de Post ontvangen zijn ten laste van den schuldenaar. Men schrijft in bij C. VAN DE PUTTE-GOOSSENS Korte Zoutstraat, nr 31, en in alle Postkantoren des Lands. CUIQLK WVJUM. Per drukregel Gewone 15 centiemen Reklamen fr. 1,00 Vonnissen op 3öe bladzijd# 50 centiemen. Dikwijls te herhalen bekendmakingen bij accoord. Niet opgenomen handschriften worden niet teruggestuurd. Heeren Notarissen moeten hunne inzendingen doen, uiterlijk tegen den Dijnsdag en Vrijdag in den voormiddag. Voor de advertentiën uit vreemde landen zich te wenden ten bureele van dit blad. Aalst den 21 September 1912. Binnen eenige dagen worden de scho len heropend. Belangrijk is 't oogenblik, gewichtig is de keus voor alwie de plichten beseft welke op alle christene ouders wegen. Wij, christen, moeten weten dat wij, tot ons eigen voordeel en geluk, aan ons leven geen betere leiding kunnen geven dan helgene ons door het begrip onzer ehi istene overtuiging wordt ingeboezemd. Wat betrachten de ouders voor't geluk, voor de welvaart hunner kinders Wat kunnen wij hun dan beter geven dan wat wij voor ons zeiven het best achten Moeten wij dan niet betrachten dat onze kinders als christenen worden opge voed en onderwezen Als we dat betrachten dan mogen wij voor onze kinders geen andere scholen verkiezen dan grondige godsdienstige onderwijsgestichten. De ouders moeten waakzaam zijn en zich niet laten ompraten door de vijanden van 'I. godsdienstig onderwijs, die met eene zeemzoete huichelarij komen bewe ren dat de zoogezegde onzijdige scholen onze christene overtuiging volkomen eerbiedigen. Men moet ziende blind zijn om zich hierdoor te laten om den tuin te leiden. Immers 't is toch zeker geen eerbied voor de christelijke leering ze te verzwij gen voor de leerlingen, gelijk de onzijdig heid het vereischt Maar de onzijdige school doet over 't algemeen veel slechter dan de christe lijke leering te verzwijgen, ze wordt door len onderwijzer in het hart der kinders bestreden, verdoofd ja, wat de ouders erin geprent hadden wordt uitge roeid... Het onderwijs dat men beweert onzij dig te zijn, is feitelijk een onvolledig onderwijs. Wie kan, in de maat dat een lager onderwijs vereischt, over geschiedenis of aardrijkskunde handelen,zonder meer maals den Godsdienst en de Ft. K. Kerk aan te raken Op welke wijze zal de onderwijzer het doen, hij, een politieker, een geus die voor Godsdienst en Kerk slechts helsche vijandschap, ja, zelfs slechts haat over heeft Geene les over natuurkunde kan gege ven worden of men staat voor de vraag van de schepping der wereld... Hoe zal die onderwijzer ze oplossen, ze aan de leerlingen uitleggen Gewaagt hij van den Schepper van 't heelal, de geuzen zullen schreeuwen dat hij de onzijdigheid miskent. Gewaagt hij er niet van dan geeft hij een onderwijs zonder gezonden zin, daar Geschiedkundige ridderroman uit den eersten kruistocht door Petrus Van Nuffel. lle Vervolg Snerpende pylen doorstaken menigen held, die den waterkolk in zijn bed ver zwolg. De aanvoerder, met eene boven natuurlijke lichaamskracht begaafd, ont kwam gestatig, klaarblijkend door God beschermd, aan de wapenen der Saracenrn en geraakte tot zoo ver, dat hy eene ladder door twee zyner soldaten kon doen recht houden. Vlug gelijk eene kat, klauterde hij de sporten op. Niets bleek hem te kunnen treffen en, bliksemsnel,viel hij, het zwaard om zich heen zwaaiende, op den muur, in het midden der vyandelijke menigte. Kloek aan juichte hy. God wil het Stijgt op en ondertusschen zwierde hy zóo behendig het rapier, dat niemand hem van dichtbij naderen dorst, wel overtuigd, dat, wie hem te na kwam, een man was dos doods. Die hardnekkige verdediging zou hij, in weerwil de grootste onverschrokkenheid, niet lang vermogen vol te houden en dit begrepen zijne mak kers. Zij ook wendden alle pogingen aan, om boven by hem te geraken. Zij lukten niet... En, met klimmende onrust, zagen zij hoe de Turken hunnen bevelhebber langs alle zyden besprongen, hoevele kris sen hem gestatig dreigden te doorboren, de logieke redeneering bewijst dat de wereld gelijk hij beslaat, uit zich zeiven niets vermocht noen de stof is krach teloos... Niet alleen moet de school onderwijzen maar z> inoet ook opvoeden, 't is te zeggen, 't begrip van waardigheid en van plichten inprenten. Wat geeft ons recht op eerbied voor onze monschelijke waardigheid De on derwijzer moet het ons aanwijzen. Welnu de onzijdige school is daartoe niet in staat, omdat de onzijdigheid haar verbiedt te beslissen van welken aard onze rechten en onze plichten zijn en waarop zij gestaafd zijn. Wat moet er van onze kinderen ge worden als de onderwijzer hen niet leert hunne plichten te begrijpen Welke ordeloosheid moet uit dit gebrek aan plichtbesef onvermijdelijk voortsprui ten?... Wat is er te verwachten van zoons en dochters, welke tot dit besef niet worden opgeleid Ouders overweegt de toekomst uwer kinders Geene andere dan eene christene of katholieke school zult ge voor uwe kinders willen... en dit tot uw en hun geluk en tot algemeen welzijn Vacantieleergangen van den Belgischen Boerenbond. Onze lezers zullen, meenen we, vol gaarne een woordje vernemen over de vacantieleergangen die verleden week te Leuven voor de achtste maal gehouden werden. Een overzicht geven over de lessen zou al te veel plaats innemen. Laten we liever in het kort zeggen wat die vacantieleergangen zijn, wat ze be doelen en wie ze zooal bijwoont. Maatschappelijke werken op den bui ten vragen veel studierechtsstudie, studie van boekhouden, enz. En buiten dien moet de leider van landbouwveree nigingen ook de maatschappelijke leider wezen van zijn volk. Oin aan onze be stuurders van hoerengilden, spaar- en leengilden. hoveniersgilden, onderlinge verzekeringen, enz. die zoo noodige ken nis te verschaffen werden de vacantie leergangen ingericht. Wie woont die leergangen bij te Leu ven We troffen er aan veel zaakvoer ders van boerengildcn enboveniersgilden; kassiers van raiffeisenkassen. bestuurders van melkerijen, agenten en secretarissen van veeverzekeringenook menige pries ters en seminaristen die het allen met den vooruitgang van hun volk wel meenen eenige al te weinig studenten. Verscheidene Hollanders waren aanwe zig, hier gekomen om den aard en den gang van de Belgische landbouwvereeni- gingen beter te leeren kennen. Vijf dagen werden aan do lessen be hoorden zij de slagen van de bijl en knots op helm en harnas botsen, het commando a Vooruit Leve ChristusLevezyn Kruis!» uit den mond van hunnen overste, die, de tengere handen gekneusd en met bloed verminkt gelaat, den degen hanteeren bleef en menigen vijand in het water stuurde. Overwachts deinsde Wilfried, schermende, achteruit hy drong door den drom en vluchte slotwaarts. De Turk raadde zyn oogwit en zette hem verwoed op de hielen. Een harteklop later en de christene had de groote poort kunnen ont sluiten. Te laat! Nu veranderde het gansche voorhof in een uitgestrekt bloedbad. Maar God was met zijn volk Het vermocht den vromen kruisridder den uitgang te berei ken, dezen te openen en de ophaalbrug neder te laten. Zyne geloofsbroeders zwom men uit den gracht en namen den burcht in. Daar ging de worsteling voort, op vas ten grond, met gelijke wapenen en dezelf den strijdlust. Ditmaal was de kamp van korten duur en spoedig kon men den uitslag met zekerheid er van voorzeggen. De versterkten werden, uitgezonderd ettelijke, die in de vlucht hun behoud zochten, ongenadig gedoodWilfried trok de valbrug op en sloot de poort stevig vast. Hetgene volgde, weigert mijne zwakke pen getrouw af te malen De kruisvaarders wierpen zwaarden, bogen en knotsen verre van zich af, omarmden elkander in opge togenheid, stortten tranen van vreugde en geluk, dansten, met de stormhoeden wui- steed. Bevoegde leeraars spraken over de inrichting en de leiding van sociale wer ken op den buiten, over het landelijk wet boeken over rechtbanken, over den han del en de tuinbouwproducten, over het doelmatig bouwen van hoeven en huizen, over landbouw- en huishoudscholen voor meisjes, over den aard en hel gebruik van meststoffen. Door een geneesheer wierd ons geleerd wat de teering is, hoe ze moet worden behandeld, bestreden, voor komen. Persoonlijke studie wei*d aanbe volen, en middelen ter hand gesteld om die studie doelmatig en zonder groote kosten in te richten. 's Avonds had er telkens een voordracht plaats, meestal met lichtbeelden. Zoo hoorden we achtereenvolgens spreken over hot schoolgaan op den buiten en i!e middelen om het te verbeteren, over de voortplanting der bloemen en hel kwee ken van nieuwe soorten, over de drank bestrijding, over eenige nieuwe gegevens van overervingsleer. Eenige uitstapjes werden belegd drie bezoeken ingericht aan de lokalen van den Belgischen Boerenbond, aan de maatschappelijke inrichtingen van Ter Banck, en aan het landbouwinslituut van het H. Hart te Heverlee. De aanwezige hoveniers ondernamen samen een reisje naar Luik, waar ze vooral de vroege markt van groenten en vruchten bezoch ten. Ge ziet, vriend lezer, dat er voor ge zorgd werd het nuttige met het aange name te paren en dat zij, die deze vijf dagen te Leuven hebben doorgebracht, als ze weer thuis kwamen, een heele boel slimmer waren geworden. door PETRUS CoSYiX'. Stichting van den landbouwpost van Kitunguru. XXVI. 's Avonds is een goed deel mijner stal lingen gebrest. en zijn al de banaanboo- men geplant. T Is voorwaar een schoon uitzicht van in mijne woning zoo'n lange dreef weerzijden bezoomd met banaan- boomen, met slanke, glimmende, als uit rood marmer gehouwen stammen en hunne sierlijke groene bladeren kroon, want takken heeft de banaanboom niet. Ki-swahili les been mukulu hand kono jong kidiana wij sie legutnen bonga ja -- dio lans kuli weinig kiloko leelijk mobaya dorp mikini 't mijne jango toezien kutjama 't uwe jako rivier - mtoni 't onze jasi soldaat sirikari 't zijne janke azijn siki berg kilima reinigen kuseifia 1 December 'k Moet a eerst vertellen vende. Aandachtig de wijde vlakte over ziende, wandelde de opperste op de transen, fn de verte zag hij den vluchten den Mahomedaan aan den gezichteinder ver dwijnen. Met reclitmatigen trots aan schouwde hy hunne vroegere schuilplpn'? met benepen boezem blikte hy in liet ves- tingwater, waarin hy zoo menigen hel{l tot den jongsten dag der wereld had zien ver dwijnen en, diep bewogen, prevelde hij een Dat zy in vrede rusten Overal waar bij den voet zette, trof hij de stof felijke omhulsels van vrienden en kennissen aan hoopvol voelde hij hen den pols of luisterde aan hun hart of geene ademhaling meer eene levensprankel verried. Op het hoogste des torens, aan eene lange speer, kletste een witte doek, mot het bloed der martelaars door een rood kruis geteekend. Daarna begon de plundering, toenmaals algemeen in zwang en gewettigd. Gangen en zalen waren in rep en roer, lagen over hoop kostbare juweelen werden aange slagen zilveren bekers, gouden schalen en schinkborden vonden gauw hunne nieuwe eigenaars, die er evenmin bezwaar in vonden, zicli eeno goede hoeveelheid gemunt goud toe te eigenen. Eene kleine afdeelmg, opgeleid door den waker, wion wij des nachts met den opperste ontmoet ten, was voor du groote eetzaal van het kasteel gekomen en drong er in. Der sol deniers mond en oogen schoten vol water, hunne neusvleugels gingen wyder open in het midden der plaats was eene gedekte tafel gezet., buigende onder den last van wat mij gisteren avond laat overkomen is. Ik lag nog maar nauwelijks 1/2 uur in myn bod toen ik opeens een luid geroep en gehuil hoor en eenige oogenblikken nadien springen al mijne zwarten langs deuren en vensters naar binnen en hoor ik nog alleen de kreet kango kango bwana, de leeuw, de leeuw. Ik sprong gauw uit mijn bed, speel mijn broek en pardessus aan met duizend haasten, neem mijn geweer, niet beter denkende of de leeuw zal straks verschijnen want dat er iets bijzonders gaande is begrijp ik thans ook want dat hoornvee en de schapen en geiten, slaken jammerlijke angstkrelen die huiveringwekkend klinken in de pljBchtige stilte van den nacht. E11 nu,oen luid gehuil, een gehuil zoo naar en vrees wekkend dat de zwarten in al hunne le den beven en ik zelf eene krieweling in mijn baar gewaar word dat is de leeuw die zijne komst aankondigt,de koning van 't wilde woudgedierte,op zoek naar eene prooi, on die prooi zal een mijner dieren, eene koe, schaap of geit wezen.Een gued oogenblik dacht ik na, toen verdeelde ik de wapens, een geweer mauser, hield ik vopr mij, mijn boy krijgt mijn jachtge weer en dc oppasser der hoeve het albi- ni<Jeweer. De andere zwarten hadden elk eene lansen ik bevool allen met mij naar de hoeve Doch er was ditmaal geene haast bij om mijn bevel Ic gehoorzamen en nochtans, er diende spoedig gehandeld te worden zoo ik het vee wildo redden. Daarom stapte ik stout de deur uiten.. de zwarten volgden. Op een twee drij leggen wij een groot vuur aan voor mijne we ving. >k beveel de zwarten brandende takken te nemen en zoo spoedden wij ons naar de hoeve. De leeuw is er nog oen 300tal meters af naar zijn gebrul te hooren, in alle haast doe ik langs alle kanten vuren aan steken zoodat de hoeve in een kring van vlammen staat en wij ook. Thans zyn de. zwarten gerust zij welen dat de leeuw een grooten schrik heeft van het vuur en den kring niet zal doorbreken. Mijn boy wil met alle geweld zijn geweer afvuren in de richting van het gebrul, doch op mijn op strengen toon gegeven bevel houdt hij zich in. Na eene uur hoorden wij het gehuil zicli stilaan vorder en ver der verwijderen totdat de klank achter de bergen wegstierf. De leeuw bad den aftocln geblazen en ik blies een zucht van verlichting.Tot alle zekerheid echter bevool ik aan -1 zwarten de vuren den ganschen nacht aan den gang te houden en gaf hun de geweren, doch geene kar doezen. 't Duurde echter nog lang toen ik in mijn bed lag voor ik den slaap kon vinden. Dezen morgend en ook gansch den nacht heb ik er op gedacht om soortge lijke gevallen niet meer te ontmoeten en een middel gezocht en gevonden om de veiligheid van het mij loeverlrouwdo vee te verzekeren en dit middel is zoo spoe dig mogelijk twee woningen te bouwen in de onmiddelijke nabijheid der stallen voor de beide oppassers, in afwachting dat ik de hoeveen de eraanpalende wei- bontkleurige wynkannen en der heerlijkste gerechten. Dit eetmaal, dat op zijne ver bruikers wachtte, was Diederik, Hoël en diens dochter voorbestemd Onder het nutten dier spijzen moest een huwelyk uit wraak worden tot stand gebracht, de schandigste echtband geklonken Allo, maats, het gebit gescherpt riep de leider. Men zou zeggen, dat ons de kastelein verwachtte Worwaarts mag hy verblijven Och, kom antwoordde een pijkenier die vraag is te zot De man is gaan radijzen eten langs de wortels (i Wie afwezig is wordt niet geteld zegde de hoornblazer, een kort ineenge drongen ventje, met guitachtig voorkomen en den wijsvinger voor den mond bren gende, vormaandc hy Bek toe, gezel len Dit duivelsch gerucht zal ons gezel schap doen aangroeien en... er is maar juist genoeg Meteen stak hy de hand naar eene kan uit en klopte klapperend met de tong. - Handen thuis berispte do eerste soldaat, hem do kruik ontrukkende. Ik ben het die deel elk op zijne beurt. Hij nam verscheidene beschilderde kannen en deelde die uit, opvolgenlyk roepende Daar, Oswald, lap dit door uwe keel gryp aan, Siegfried toe, Ludwigh hier Osmond.... Mij vergeet go zeker protesteerde de kittelachtige hoornblazer, geërgerd. Volstrekt niet, Baldewijn De laatste is de beste en gij zyt het.. Er blij den van een hooge omheining in bambou kan voorzien. Ge ziet dat ik de handen vol werk heb waarlijk niet weet wat eerst te beginnen want alles passeert. Daar ik dezen avond vroeg slapen ga zal ik u geene les in 'tki- swahili geven. 2 December Heden zullen de stallin gen afgebrest zijn, alvorens ze te kunnen gebruiken echter moet ik ze eenige da gen laten droogen. Ik zet ook zes werk- werklieden aan den gang om den dreef naar de hoeve te effenen en te reinigen want voor dit gedaan is kan ik de jumba's der oppassers niet opbouwen daar ik gaarne heb dat alles in rechte lijn staat en niet hier eene hut en daar eene hut en ginds eene stalling wat een onooglijk opzicht aan den post zou geven en ik wil dat alles er fraai en aangenaam uitzie, 't Zou alles nog ai wel vergaan moest ik die werklieden niet missenik zal ech ter trachten er anderen aan te werven. Wordt voortgezet. Binnen eenige dagen zal C.-j uw zoon u verlaten, om zijnen jtagïfc gewichtige]} plicht jegens het vaderland te vervullen. Gij zijt ongerust, en niet zonder reden. Menig gevaar bedreigt uw kind. Iet verleidend socialism, aartsvijand van vaderland, familie en godsdienst,zal trachten, niettegenstaande de waakzaam heid der oversten, zijne verderfelijke ge dachten aaTi uw zoon mede te deelen. De slechtbefaainde herbergskens zijn zoo menigvuldig in den omtrek der ka zerne. Men weet er, dat de jonge en oner varen soldaat zijne gespaarde centen heeft medegebracht. Men rekent op zijne eenvoudigheid, 't Is daar dat slechte ka meraden hem zullen naartoe trekken. T Is daar, eilaas de ondervinding leert het, dat menige brave en eerlijke jonge ling, na korten tijd, geld, eer en zeden en gezondheid zelf verliest. Nog meer Wulpsche jonge dochters, het schuim der stad,lo» ren op uwen zoon en wachten hem af op de hoeken der straten.Wee hem indien hij zich in hunne strikken laat vangen Ziekten en ellende die soms maanden en jaren duren, kun nen hem overvallen. O konden de mu ren der hospitalen spreken En wat middel daartegen vraagt ge u angstig af, luistert, Zegt en herzegt aan uwen zoon, dat hij vooral zijne over heid gehoorzame en eerbiedige dat hij alle slechte of verdachte kameraden zorg vuldig mijde dat hij alle vrije avond stonden ga overbrengen in den Soldaten- kring zooals er bijna in alle garnizoen- sleden een beslaat. Daar zal hij een keus kunnen doen van goede makkers. Daar zal hij vinden voortreffelijke bur gers die de soldaten met hert en ziel ge negen zijn. ven nog twee kannon.... Welke van de twee Rechts of links <- Rechts v beet de andere snapafTege lijk greep hij zijn deel en proefde, likte smakelijk de lippen af en streek met de hand over zyn dik gespannen buikje. Mal- vezy Overheerlijk Nog een slokje... Gezondheid, vrienden o Claretmompelde de hoofdman, eveneens drinkende. Edele godendrank, die ons alle leed en smart doet vergeten En nu, broeders, spoeden wij ons aan den disch Zeven uitgehongerde magen verslonden de spy zen met gulzigheid. Uit gouden schalen slurpte men liet kralende druven- nat op. Naar gelang de gerechten verobord waren, geraakten de tongen los en de gemoederen aan het gisten der soldaten stem kreftg meer klem bij, hunne oogap pels schitterden, hunne wezens kleurden zich met hoog purper. - Er moet gezongen worden polsde een makker. Baldewijn zal ons op iets puiks ver gasten drong Osmond aan. k Zeker 1 zei Ludwigh dat zal liet feest leven byzetten en den eentonigen wasem, welke hier in dit somber heksen- verblijf heerscht, wegnemen. 1 Zingen Zingen riep men in koor. En Baldewyn werd, juist toen hij zich heimelijk meende uit de voeten te maken, vastgepakt en spijts zijne tegenstribbeling, op de tafel geplaatst. (i Sakkerloot Wat wilt gij mij nn Daar nog zal hij schrijfgerief vinden, sclioone leesboeken, allerhande spelen, eerlijk vermaak, menigvuldige andere voordeelen, en dit alles zonder dwang of onkosten. Vergeet ook niet hem wel te zeggen, dat hij alle Zondagen de soldatenmis bij- wone, want alhoewel soldaat, blijft hij toch christen blijft hij uw kind 1 Zooals wij vroeger reeds mededeelden zal hel IIId4 congres der Vlaamsche bedienden van de openbare besturen plaats hebben te Brussel, in de prachtige zalen van het Paleis der Akaderaiën, op Zondag 29 September. De regelingskommissie van dit belang rijk congres heeft een zeer drukke pro paganda gevoerd door het gansche Vlaamsche land. Ruim vijftien duizend vlugschriften en omzendbrieven, met inschrijvingskaarten, werden naar alle openbare diensten verzonden. Ieder kantoor van Spoorwegen, Posterijen of Telegrafen ontving een exemplaar van de Open brieven van Didaskalos Ook is een heilzame roering niet uitgebleven dat blijkt uit de honderden toetredingen die het sekretariaat reeds gewerden. De werkzaamheden beloven belangrijk te zijn en de feestelijkheden van het fijnste kunstgehalte. De heer Adolf Clau- waert, van den Koninklijken Vlaamschen Schouwbur-r te Brussel, hoeft de inrich ting van het kunstfeest geneei belangloos op zich genomen. Dat is voorzeker een goed meevallertje voor het congres. Dedeelnemingsbijdrage beloopt slechts één frank zij geeft recht op het boek met al de uitgesproken verhandelingen. Het sekretariaat is gevestigd in de Ourlhestraat, 27, te Brussel. Van af 8" September laastleden zijn de nieuwe kiezerslijsten voor 1913-1914 ter inzage in de secretariaten van steden en gemeenten en hier te Aalst ook ten bureele der Katholieke Kiesbewerking, lokaal van den Katholieken Kring De Eendracht Groote Merkt, van 9 tot 12 en van 2 tot 5 uren op de werkdagen. Des Zondags van 9 tot 12 uren. Wij verzoeken dringend al onze vrienden te komen nazien of zij op deze lijsten voorkomen met het getal stemmen waarop zij recht hebben Maar al te dikwijls in tijd van kiezing hooren wij klagen dat deze of gene niet ingeschreven is of stemmen te kort heeft. Dan is het te laat, nu is het oogenblik voor eenieder om zijne rechten te doen gelden. Niet uitstellen dus, want van een verzet komt een belet nog doen zingen 1 knokkelde de hoorn blazer, den mond geeuwend tot aan de ooruil openrekkende. Ik kryg vaak.... Steekt liever raikskens onder mijn oogen, dat zal u fraaier staan. Kom Kom streelde Walter éon koupleetje slechts, van Trajanus en Sint Ignatius Of van het kasteel Bayeux, in Nor- mandië wierp Siegfried op. Ja, van Rykaart, den kleinen hor- tog 1 riepen een drietal kruisvaarders. Niets van dat alles Veel te lang dradig en eentonig, beweerde de hoofd man. a Haal op van de twee koningskin deren, die... - Bravo stemden de drinkaards in. Vang aan wij luisteren 0 Wrevelachtig dronk Baldewijn nog eene zwelg van de kan, die hij in den arm hield, kuchte eens en zong op loomige maat Het waren twee conincskinderen, Si hadden malcandcr soo hef, Si conden bi een niet comen Het water was veel te diep. Wat deed si Si stak op drie keersen, Als savonds het daglicht sonc Och, liefste, comt swemter over Dat deed 's conincs sone, was jonc. Dit sach daar een oude quene, Een alsoo vilynich vel Si ghinker dat licht uitblasen, Doen smoorde die jonghe held.,.. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1912 | | pagina 1