DE OHGELDRHfllSïEH. Schoonheid Dada -Dada Hoed nieuws voor de gemeente pielre TERINGBOND VAN AALST Nieuwjaarsgiften Zondagrust. kieskronijk. Rechterlijk kronijk. m 12 FeDmari 1914. Stadsnieuws. Het levenslot. Allerhande nieuws. BEL RSOVEIt ZICHT. Dada gelijk er maar een God is, zoo is er ook maar een Geloof, maar eene Kerk. Dat schreef onze vriend Terz overtijd in ons blad, en de godloochenaars spuwden er vuur en vlam om. Daaraan is het eens te meer te zien, dal die soort van menschen de waarheid niet ver dragen kunnen. - Ze slachten de razende honden, zei Boer jan, dedie zijn zoo benauwd van 't water. Ei 1 wat valsche dragonders zitten er achter de liberale gazetten Ze schreven in den tijd en ze huilden 't uit boven alle daken, dat het een schande en een oneer was voor ons land. dat het alleman soldaat er niet en bestond. Gedwongen door den dreigenden toestand van Eurcpa, stelde ons katholiek Ministerie verleden jaar het alleman soldaat aan de Kamers voor. Meestal de liberale volksver tegenwoordigers huilden en tierden, omdat dat alleman soldaat te zacht was daar en mochten hoegenaamd geen vrijstellingen voorkomen volgens die mannen. Onze katho lieke volksvertegenwoordigers lieten de 1 ibe ralen en socialisten praten en babbelen en ze stemden een verzacht alleman soldaat... En wat is er nu te hooren en te lezen De liberalen en de socialisten roepen nu dat het een schande is dat het katholiek ministerie de legerlasten verzwaard heeft... O liberale en socialistische valschheid 't Zijn achttienhonderd jaar I En nog, nog staat de rots Onwrikbaar als voorheen, hoe fel de branding klotst, Als zuil der waarheid, als het middenpunt der tijden. Ziet eeuwen gaan voorbij en brengen vreugd en lijden En schand' en eere met den stroom des tijds vergaat Wat van den tijd is en de rots van Petrus staat. Dat zijn woorden van den grooten Schaepman, en die mogen de Aalstersche godsdienstvervolgers en godsdiensthaters eens overpeinzen en overwegen. Die waarheden zullen hun pijn en zeer doen aan alle brave menschen en ook aan ons doen zij deugd in het herte. FERNZ. De erfenis van Leopold II. Do Kamer zal eerlang geroepen zijn, het akkoord goed tc keuren gesloten tusschen den Slaat en prinses Louise van België. Ingevolge deze overeenkomst verkoopt de prinses aan den Staat, goederen haar toebehoorende door de erfenis van Leopold II. In dezen verkoop zijn goederen begre pen gelegen te Oostende en Laeken aktiën der Compagnie des Sites, en van de Azuren-Kust een deel van den vijver van Boschvoorde een derde der rente opde domeinen van Ciergnon en Ardcnen, alsook verder mobilaire voorwerpen. Daardoor zal de prinses onder hare schuldeiscliers eene som kuni.cn verdee- len van vier millioen 500,000 fr. Deze laatste zijn voorloopig met deze som tevreden. Woensdag werd het bepaald akkoord geslo'en in het ministerie van rechts wezen. Een standgeld aan Dr Schaepman v.y? .t-.-inrtfit is in IVm Hsag tot sta'd ptkomen, met het doel een standbeeld op te richten aan wijlen Mgr Schaepman, den beroemden Nederlandschen letter kundige en leider der Katholieke bewe ging in Holland. Het standbeeld zal opgericht worden Ie Tubbergen, alwaar Mgr Schaepman, 70 jaren geleden, den 2 Maart 18-1-1, ge boren werd. Hel komileit heeft eenerr oproep ge richt tot alle Hollandsche katholieken. berline fr. 3,50 in diligencie 3 fr. in open bankwagen 2 fr. en in waggon fr. 1,20 Er waren dus vier klassen. Volgens tabel VII, (reglement op het vervoer der reizigers) duidden de treinwachters aan de reizigers hunne plaatsen aan voor de berlinen en de diligencie mochten de plaatsen 24 uren op voorhand besproken worden. Het vervoer der reisgoederen was kosteloos tot 20 kilogr. per reiziger. Het vervoer van eenen colli van 100 kgr. van Brussel naar Ans kostte 4,20 fr. Waarde Collega, U hebt me wel gelieven aan te bevelen de aanvraag van de inwoners van Meire, wijken Kleine Cauwenberg en Steen- straat» welke wenschen eene tweede brievenuitdeeïing te bekomen. Ik kan met genoegen u berichten dat ik zooeven besloten heb deze wijken in de omschrijven der tweede uitdeeling van Meire te begrijpen. Aanvaard, waarde Collega, de verzeke ring mijner verkleefde gevoelens. Get Paul Segers. Brussel, 11 Februari 1914 Aan Baron Lod. de Bethune, volks vertegenwoordiger, Aalst. De Teringbond van Aalst, heeft in het verloopen jaar buitengewoon veel goed verricht. Hel getal zieken die het dispen- sarium bezoeken, groeit dagelijks aan. Om ons werk te kunnen voortzetten en uitbreiden,hebben wij besloten een gioot CINEMAFEEST in te richten op Dinsdag 17 en Donderdag 19 Februari. De op brengst dier vertooning zal dienen om de zieken te ondersteunen welk in ons dis- pensarium verzorgd worden. Voor die Cinemavertooning hebben wij drie schoo- ne drama's gekozen het programma is gansch nieuw en wij mogen het publiek verzekeren dat een allerprachtigste ver tooning zal opgedischt worden Reeds een groot getal kaarten zijn verkocht ook zetten wij de liefhebbers van schoone vertooningen aan zich zoohaast mogelijk kaarten te verschaffen. Zij zullen alzoo, wij herhalen het, een aangenamer, avond doorbrengen en een werk van allergrootst nut ondersteunen. Voorbehouden plaatsen kunnen genum merd worden mits 50 centiemen opleg bij den heer Dokter Heflinck, Keizerlijke Plaats 10. Deze die eene goede plaats begeeren. wordt aanbevolen, dit zoohaast mogelijk te doen. Kaarten zijn nog te be komen bij M. Schoonjans alsook Lij Mevrouwen Rom. Moyersoen, Baronnes Karei de Bethune, Odilon Van der Sehue- ren en de Damen beschermleden van het Coiniteit. Priesterlijke benoemingen Bisdom Gent. Zijne Iloogweordig- heid de bisschop heeft benoemd Pastoor te Syngem, den E. H. De Smet, onderpastoor van Sl-Michiels te Gent; te Durmen (Zele) den E.H.Becaus, onderpastoor te Meerbeke. Onderpastoor te Exaerde, den E. H. De Büeck, Jeeraaar in 't Collego te Dender- monde. Het o officieel treinboek De reisgids bi-slaat eigenlijk van 1838. Dc eerste olffcieele gids verscheen dat jaar, onder den titel - Spoorweg. Zomer dienst 1838. Het was een zeer net boekje. De druk, op fijn papier was zeer verzorgd. Het boekje bevatte 8 bladen en eene kaart. Dat was overigens zeer vol doende want er bestonden slechts vier lijnen Mechelen-Brussel Mechelen- Anlwerpen Mechelen-Ans en Mcchelen- Gent de tol ah; lengte der spoorlijnen was 188 kilometers. Op de kaart waren ook de ontworpene lijnen aangeduid. Benevens de uren van vertrek en aankomst dor treinen vermeldde dc Officieele gids - ook den afstand tus schen de verschillige statiën en de tijd ruimte noodig om denzei ven te doorloo- pen men vond er ook de prijzen dor plaatsen. Verder nog aanduidingen betrekkelijk den brievenpost, inlichtingen nopens de aansluitingen aan de eindpunten der spoorlijnen met de paarden-diligencies, reglement op het vervoer van reizigers en goederen, enz. De reis van Brussel naar Antwerpen duurde 1 u 30 m. Te Mechelen bleef men 15 minuten stil. De enkele reis kostte in voor den Paus 6: LIJST. - Opbrengst voorg.lijst. fr. 624 Derde-Orde van den H. Franciscus (Mannen) Aalst Zwarte Zusters, Aalst Een lid Oer H. Familie, Aalst Naamloos. Aalst H. Vader, zegen ons huisgezin, Aalst Onbekend, Aalst Een lid der H. Familie, Aalst Totaal fr. 724 EERSTE DEEL. 19e Vervolg. XVI. Zoodra de werklieden aan den arbeid waren, had Veronica de deur der fabriek wederom gesloten. Haar eerste zorg was, met in haar kamer naast haar eigen bed, een bed voor haar klein-dochter in orde te brengen. Vervolgens ging zij naar haar kleerkast, haalde er een rouwkleed uit en trok het aan het was het kleed, dat zij vroeger, vóór vele jaren, tot rouw over haar man gedragen had. Al weenende ging zij nu in haar wachtka mer zitten, gereed voor haar dienst. Op het uurwerk der fabriek was het sedert eenige minuen twee uur geslagen. De arme vrouw werd door een licht bellen uit haar sombere gedachten opgewekt. Zij stond op, en trok de deur open. Een zeer deftig gekleed jongmens trad binnen. Met een eenvoudig gebaar groette hij de portierster, waarna hij de deur achter zich sloot. Terwijl zij den onbekenden bezoeker aan dachtig gadesloeg, vroeg Veronica Wat verlangt ge, mijnheer Ik zou mijnheer Richard Vernière wi'!cn preken, luidde het antwoord. Van 's middags tot middernacht, eeni ge dienstdoende Apolheek, op Zondag 15 Februari, M. Bonner, Bisschopsti aat. NIJVERHEIDS - EERETEEKENS. Ei' wordt herinnerd dat de voorstellen ten voordeele van bedienden, werklieden en dienstboden, die de voorwaarden ver vullen om een nijverheidseereteeken van de eerste of tweede klasse te bekomen, ingediend moeten worden voor de maand Maart om in aanmerking genomen te worden voor de uitdeeling der eeretee- kens die zal plaats hebben in de maand Juli, ter gelegenheid der nationale Fees ten. De aanvragen moeten schriftelijk naar den heer Minister van Nijverheid en Ar beid gestuurd worden en voornamelijk vermelden naam, voornamen, dag,maand en jaar van geboorte, beroepen, alsook het juist adres dei- kandidaten. Wanneer een gezamenlijk voorstel wordt gedaan,moeten de kandidaten naar hunne verdiensten en met een nummer van rangschikking vermeld worden. De flrmas welke lerzelfdertijd bedienden en werklieden voor te stellen hebben, moe ten een afzonderlijke aanvraag voor elke der twee klassen indienen. Is het voor bestellingen of werken voor de fabriek In dit geval kunt gij.... Het is mijnheer, Vernière zelf dien ik spreken wil, zei de bezoeker. Mijnheer Vernière is niet thuis. Om twee uur zou mijnheer Vernière thuis zijn merkte het jongmensch ongeloovig op. In een staat van opwinding verkeerende, die gemakkelijk te begrijpen is, mishaagde dit antwoord aan Veronica zoozeer, dat zij op bitsigen toon zeide Welnu mijnheer, ik zeg u dat hij niet thuis is, en ik ben niet gewoon te liegen. Pardon, ik wil u wel gelooven maar indien mijnheer Vernière niet thuis is, zal hij toch zeker niet den geheelen dag weg blijven Neen mijnheer. Zoudtgij mij niet kunnen zeggen op welk uur hij zal terugkceren Bij zijn vertrek heeft mijnheer Vernière mij gezegd, dat hij in den namiddag zou terugkomen, er echter niet bijvoegende op welk uur. Zou het mij toegestaan worden de fabriek te bezoeken Neen mijnheer. Waarom Het is verboden. Welke reden zou er bestaan voor dit verbod Zonder naar de reden te vragen, doe ik wa' nvj bevo'en 's, mijnheer. Dit is juist. Voor de bedienen die dertig jaar dienst hebben, wordt er hetzelfde jaar maar één eereteeken per 25 bedienden verleend met een maximum van vijf voor de ge zamenlijke inrichtingen of hulphuizen eener zelfde firma. Voor 100 werklieden eener zelfde in richting wordt er jaarlijks maar één nijverheidseereteeken toegekend. Medeg. De kommissie der XXXI. De kommissie der XXXI hield Woensdag morgend eene nieuwe vergadering, onder voorzitterschap van den lieer graaf 't Kiut de Roodenbeke. Men hield zich bezig met den uitslag van het onderzoek in den vreemde, naai de in voege zijnde kiesstelsels, ingesteld door den heer Jacquart, bestuurder dei- stat isliek. Hel verslag werd aan de leden uitge deeld. M. Damoiseaux, gouverneur van Hene- gonw, vroeg inlichtingen over het kies stelsel van Zurich en van Geneve, alsook over de wetgeving betrekkelijk de ge meentetaksen en de kontrool van het hoogcr bestuur. M. Woeste dringt aan om inlichtingen te bekomen over de inrichting van het Hollandsche kiesstelsel. M. Damoiseaux gaf vervolgens lezing van een werk over de bevoegdheden van de provinciën en de gemeenten, waarin hij aantoont dat de autonomie der pro vinciën nergens zoo uitgebreid is als in België, dat hel onmogelijk is de politiek uit liet gemeentelijk regiem te sluiten en waarin hij zich partijganger verklaart, bij gebrek van een degelijk stelsel, van het huidige gemeentelijk regiem, het meervoudig stemrecht dus. De kommissie zal binnen vijftien dagen andermaal vergaderen. Geen cartel meer In heel de provincie Luik zal in geen enkel arron dissement nog cartel worden gesloten. In Henegouw weet men nog niet wat er te Charleroi zal gebeuren. In Oost Vlaanderen geen cartel dan te St-Nikolaas. Te Tongeren en te Hasselt, in Limburg, zuller alleen liberale candidaten tegen de katholieken optreden. Zoo meldt de Journal de Liége. Lasterproces van volksverte genwoordiger Fonteyne. - Het proces, dat M. Stock inspande tegen Foi.-teyne, werd Woensdag voor goed afgewezen. Fonteyne had een tegenproces inge steld en vroeg aan de rechtbank 1. Dat aan M. Stock geen cent schade vergoeding zou toegekend worden voor de eerloosheden die hij hem tijdens zijne ziekte geschreven had. 2. Dat M. Stock zelf zou veroordeeld worden om aan Fonteyne te betalen de som van 5000 fr., omdat hij, M. Stock, de ongehoorde stoutmoedigheid had aan Fonteyne voor de rechtbank rekening Ie vragen over die «eerloosheden», 3. Dal M. Stock zou veroordeeld wor den tut al de onkosten der twee proces- un. hel eerste waarop Fonteyne weg bleef en het tweede waarop hij bleef kosten die men wel op 1000 fr. mag schatten De burgerlijke rechtbank heeft Woensdag uitspraak gedaan over den eisch van Fonteyne. 1. Fonteyne is wandelen gezonden met zijn tegenproces, dat zelf tergend en roekeloos is. 2. Fonteyne is ditmaal niet meer bij verstek, maar tegensprekkelijk, een tweeden keer, veroordeeld als lasteraar en eerroóver. Hij moet twee duizend frank aan M. Stock betalen. 3. Fonteyne wordt daarenboven ver oordeeld tot al de kosten, zoo van hel eerste als van het tweede proces. N. R. Een mooi brevet van eerlijkheid en deftigheid. RECHTBANK VAN DENDER MONDE. Diefte. Om ten nadeele van den winkelier Konslant Noukermans, te Aalst eenige caucissen ontvreemd te hebben, krijgt Hendrik Wauters, bijgenaamd Matroos, voddenkooper te Aalst, bij verstek 1 maand en 26 fr. Zedenschennis. De genaamde Osc. Erau, te Cherscamp, beticht van openbare zedenschennis, wordt veroor deeld lot 1 maand en 26 fr. Zitting van den denteeoteraad Op de dagorde dierzittingkwamen drie zeer belangrijke punten voor welke lang durig en grondig werden onderzocht. Bij de bespreking der rekening 1912 van het bureel van Weldadigheid en dezes Begrooting werd aan 't Bestuur om zijn goed beheer door geheel den Gemeente raad een blijk van hulde gestemd. Wij kunnen echter voor wat de reke ning der Godshuizon betreft, dezelfde - Indien mijnheer haast heeft, kan hij spreken met mijnheer Prieur, den kassier. - Ik zeg u nog eens, dat ik mijnheer Vernière alleen wil spreken. Dan zal er niets te doen zijn dan terug te komen, mijnheer. Dat zal ik doen. De portierster deed de deur weer open. Na een vluchtigen blik langs den kant der fabriek geworpen te hebben, zeide de vreem deling Binnen een uur ben ik terug. Hoe vluchtig die blik ook was, had de bezoeker een man bemerkt, die door een halfgeopende deur scheen te loeren. Die man was inderdaad niemand anders Claude Grivot. Dien tegenslag had ik niet verwacht, mompelde de vreemdeling op straat, in wien onze lezers reeds den broeder van Richard Vernière herkend hebben, den man wien de meesterknecht afgehaald had van den trein van Berlijn. Nadat de deur weder was toegevallen, ging Veronica haar wachthuis binnen. Kort daarna werd er wederom gebeld. Ditmaal was het juffrouw Aubin, die Martha bij haar grootmoeder bracht, en Mag- loire die kwam vertellen wat hij had verricht. Daar haar kleindochter nog aan hevige koorts leed, haastte Veronica haar te bed te leggen en keerde toen bij den éénarm terug. Bij den burgerlijken stand was het over lijden der arme Germaine aangegeven. Overmorgen, te 4 uur, zooals de pastoor I lofbetuigingen niet aanstippen. De reke ning werd met de toestemming van ge heel den Raad naar diens Bestuur terug gezonden met het dringend verzoek zoo spoedig mogelijk aan den gemeenteraad den wezentlijken staat hunner zaken ken baar te maken. De bespreking der gemeenterekening 1912 en begrooting voor 1914 zal heden Zaterdag avond om 8 uur plaats hebben. De andere op de dagorde voorkomende punten werden gestemd. Katholieke, Vlaamsche Hooge- schooluitbreiding. MAAND A G, 16 Februat i, te 8 uur 's avonds in 't Belfort zal spreken Heer K. Coulon, Leeraar aan de Pupillenschool, over Esthetiek en Esthetische Ontwikkeling. Toegang vrij voor iedereen. Vrienden Koopt de loten van den Tombola der Chrislene Vakvereeni- gingen De opbrengst dient lot onder steuning der werkèloozcn Bericht. Het bureel der belastingen voor Aalst I M. is overgezet van de Gentschestraat naar de Esplanadestraat, nummer 11. PLECHTIGE COMMUNIE. Aankomst der nieuwigheden voor jongens en meisjeskleederen, bij J. Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 43, Aalst (nabij de Vleeschmarkt). Kind verbrand. De echtgenooten De Sadeleer, wonende Hooge Vesten, hadden Zondag huil 6 jarig zoontje alleen thuis gelaten. Toen de vrouw weerkwam was zij niet weinig verschrikt, toen haar zoontje gansch in brand stond Dokter Hertecant was spoedig ter plaats en diende liet arme kind de eerste zorgen toe. Men heeft het kind naar het gasthuis overgebracht. De dokters vreezen voor een noo ilottigen afloop. Later. Naar wij vernemen is de kleine De Saedeleer aan de beterhand. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzyde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt, in n° 6. Bloedige vechtpartij. Zondag was het hoveniersdag op de wijk Mijlbeek. Zekere L. De Spiegeleer raakte in twist, met X. B... De eerste werd zoo gewel dig geslagen dal zijn lichaam ééne wonde geleek. Hij heeft ten poiiciebureele ge neeskundige hulp ontvangen. Arm gepletterd. De genaamde D'Hooge, wonende Geeraardsbergsche- steenweg kwam per rijwiel over gezeg den steenweg en reed .voor een voertuig, doch viel en kwam met den arm onder de wielen terecht,waardoor dit lichaams deel op twee plaatsen gebroken werd. Hij heeft geneeskundige hulp ontvangen. De verstoptheid "en al hare gevolgen draainissen, schele hoofdpijn, verblind heid, zwarigheid, slechte spijsvertering, lendenpijnen, enz., zijn altijd vlug gene zen door de slijmverdrijvende Pil Wal- théry. 1 fr. de doos. I Revoloerheld. Zondag avond, rond 8 ure, ging de 16 jarige J Van der Ve- ken, wonende Korte Nieuwstraat, een boodschap doen naar de Vaartkaai. Op, de brug gekomen, trok een knaap een revolver uit den zak en schoot. Van der Veken werd in de bil getroffen hij werd in het policiebureel verzorgd. Bedrog in den Hophandel. Verschillige malen stapte het parket al hier af om onderzoek to doen in eene zaak den hophandel aanbelangende. Over eenige weken werden aan de stadswaag partijen hop aangeboden om er het merk en het lood te ontvangen. Doch de keurmeesters van de waag be- sladigden dat die waren het merk en het lood niet verdienden, en dat het gansch ten onrechte is dat die gunst verleend werd. De bestuurder der stadswaag verwittig de onmiddellijk het schepencollege, het welk tegen-experten benoemde om de waar te onderzoeken. Het feit werd be vestigd en den toegang tot de hopwaag werd voor driejaren aan zekere personen ontzegd. In de laatste dagen kwamen nieuwe klachten bij het schepencollege toe, het welk om zijne verantwoordelijkheid te dekken, niet langer aarzelde het gerecht te verwittigen. Verleden Zaterdag alleen werden aan de stadswaag het lood en het merk der stad vau een honderdtal balen hop afgenomen. Het parket komt meer dan eens de zaken onderzoeken Deze feiten verwek ken in de wereld der hopnijverheid eene groote beroering. thuis kwam, heel gekleed, de pijp roo- kend, naar bed ging. Tien minuten nadien stond zijn bed in brand, de meubelen vatten vuur en hij kon niet meer langs de deur vluchten, zoodat men hem langs het dakvenster moest redden. Toch deed hij eenen val door welken hij een arm brak. Er zijn menschen die langs het geluk heengaan, anderen doen het langs het fortuin; dal zijn menschen die de gun stige gelegenheid niet wisten aan te grij pen, waardoor zij hun fortuin of hun geluk konden verzekerd hebben. Zoo zijn er ook zieken die langs het geneesmiddel heengaan dat hun de ge zondheid moet weergeven. Zij kennen het niet of willen het niet zien. Mej. Matthea Janssen, die bij haar moeder woont, do kV weduwe L. Jans sen, Stienen,Gel- deropsche weg 158, te Stratum, is niet langs het goede geneesmid del heengegaan en haar levenslot is er door gewijzigd. Dal jonge meisje van 15j;,ar heeft "*v een uitmuntende gezondheid weergevonden Haar moeder schrijft ons Mijne dochter was sedert langen tijd in een verontrustenden gezondheidstoe stand. Uitgeput door den groei, was zij bleek en zwak gebleven, zij beklaagde zich voortdurend over hoofdpijnen en zij at bijna niet meer. Mijne dochter ging met den dag achteruiten degeneesmid- delen waren onmachtig haar te helpen. Al dien tegenspoed moede, heeft mijne dochter gedacht dat de Pink Pillen, die zoovele jonge meisjes genezen hebben, haar misschien ook konden genezen. Zij heeft daarmee een goeden inval gehad. De Pink Pillen hebben haar het meeste goed gedaan. Dank zij dit goede genees middel zijn al hare ongemakken verdwe nen zij ziet er op nieuw goed uit en is volkomen gezond. Zoo wij in de dagbladen de genezingen vermelden die met de Pink Pillen verkre gen zijn, is dit omdat wij hopen dat de zieken dan niet langs een goed genees middel zullen heengaan. De Pink Pillen worden aanbevolen door de personen die zij genezen hebben. Aarzel dus niet het voorbeeld te volgen van hen die genezen zijn. Wijzigt uw levenslot, blijft niet lan geë ziek. Gij weet zeer goed dat de perso nen wier gezondheidstoestand niet Brussel. Brand is uitgeborsten in de kelders van het stapelhuis te Brussel. Het vuur was zeer hevig. Al de pompiers van Brussel waren tor plaats, evenals die van Molenberk. Het vuur begon in de verzamelingen archieven en zoo werden talrijke belangrijke papieren betreffende den spoorwegdienst vernield. In een half uur tijd was de brand uitgedoofd. Een andere brand ontstond te Cure- ghem, waar een persoon, die dronken van Saint-Ouen het had bepaald, zou de droevige plechtigheid der begrafenis plaats hebben. De rouwbrieven zouden binnen een uur doer een bediende van den begrafenisdienst gebracht worden. Den braven Magloire voor zijne diensten dankende, verzocht zij hem bij haar te blijven voor het geval dat zij zijn diensten nog zou van noode hebben. Moeder Aubin ging weder naar huis. De eenarm, die gelijk allen, die niet links geboren zijn, schreef met zijn linkerhand, maar hij schreef toch leesbaar. Hij vroeg aan vrouw Solier of zij geen lijst zouden opstellen der personen, die zij tot de begrafenis zouden uitnoodigen. Na een bevestigend antwoord van Veronica schreef hij de namen op die zij opgaf. Hij had juist met dit werk gedaan, dien een der dienstboden van het hotel kwam zeg gen, dat de dokter van het stadhuis daar was. Magloire ging daarop naar het hotel. In haar droefheid verdiept, bleef Veronica alleen achter. Zonder dat er gebeld was, ging de deur der Rue Hardoin plotseling open en Richard Vernière, de eigenaar der fabriek, kwam binnen. Hij had natuurlijk een sleutel der poort. Zoodra Veronica hem bemerkte, ging zij hem in haar rouwkleederen en met roodge weende oogen te gemoet. Diep in gedachten over zijn zaken, be merkte de fabrikant in het eerst de verande- is. in het leven niets met eenigen kans op slagen kunnen ondernemen. De Pink Pillen worden verkocht in alle apotheken en in het dépot voor België, Apotheek Derneville, 66, Wa- terloolaan, te Brussel. Fr. 3.50 de doos Fr. 17,50 de zes doozen, franco. Te Aalst apotheek Callebaut, Botermarkt 64 Oetingen. Frans Bellemans, van Oetingen, had aldaar eene herberg ge opend en bij die gelegenheid gaf hij een mosselfeest, waar dapper gegeten en gedronken werd Bij het naar huis gaan kregen Jos. Claes en Th. Hots, van Caster, en Stroei- kons, van Oetingen, ruzie. En niet lang duurde het of Claes viel met een messteek in den buik, kermend en bloedend ton gronde. De twee anderen liepen weg. De ge kwetste kon echter den naam van den dader opgeven aan eenen landbouwer, die op hel gerucht was toegesteld. Het parket van Brussel heeft ter plaats een onderzoek gedaan en heeft de twee anderen doen aanhouden. Brussel, 13 Februari 1914. Markt op termijn. De markt blijft kalm en wij denken dat zij op nieuwen vooruitgang wacht. Canadeesche groep goed gestemd Argentina 103. Barce lona 180. Brazil 484. Mexico 381. Groep Empain is staande. Hélipolis 122. Métropolitain 551. Niraten 354 Rails 769 Rand Mines 156. Rio Tinto 1840. Tanga- nika 57. Markt opcomptant. Vandaag zijn er weinig veranderingen aan te stippen,de grond van de markt is optimist; wij bemerken goede aankoopen van Renten. Belgische Rent 78,35. Obligations Toscans 5 vast aan 485. Secondaires 4 0 o 465- De Bankwaarden weinig verhandeld. Aan de ijzerenwegen noteeren wij de Fondateur Congo aan 3500. De tramwegen beter Fondateur Barcelona 1126 Dividende Bruxellois 1127. Bologne 577. Capital Murcie zijn vast aan 23,50. Dividende Rails 752. Tramways Toscans zijn goed aan 114 in kapitaal en 48 in dividende. Tramwegen en Electriciteit hebben koopers aan 84 in be voorrechte en 32 in gewone. Fondateur Transport 1240. De metaalnijverheid houdt stand. Cockerill 1882.Londgoz 458 Halanzy 940. Ougrée 1411. De charbonnages be wegen weinig. Forte Taille 751. Noel Sart 2702. Ouest Mons 930. Coloniale waarden vast. Part. Kasaï59. OrdinaireKatanga2270. Union Minière 711. De andere Nijverheden kalm, Privilégiée Grosnyi 2915 Ordinaire 2800. Ordinaire Pontelongo 510. Vreemde waarden onveranderd. Ligure Toscana 240. Dniéprovienne 3160. Burbach 1839. Metal lurgie Russo 1910. Beyrouth 57. GASTON PHILIPS: Wissel-agent aanvaard ter Beurs X X van Brussel. 14, Vrijheidsplaats, BRUSSEL. Telegram Adr Philton-Brussel X Téléphone A. 1879 X Beurs orders op comptant en op termijn. - Leening op titels. X Gratis uitbetaling van Koepons. Inlichtingen aangaande alle waarden gekwoteerd en niet gekwoteerd X Inschrijvingen zonder kosten op alle J uitgiften van titels. Goegnies-Chaussée. Een jacht wachter van Gcegnies-Chaussée ont moette op Fransch grondgebied eenFran- schen smokkelaar, met wien hij ver scheidene herbergen bezocht, zoodat zij dronken werden en ruzie kregen. De jachtwachter, die bang was voor den smokkelaar, verliet de herberg, maar werd gevolgd door den smokke laar. Om zelf niet aangevallen te wor den, loste hij van dichtbij twee schoten op zijnen vervolger. De smokkelaar viel dood neer. De jachtwachter heeft zich bij het gerecht te Maubeuge aangegeven. KRITIEKE DAGEN.De personen die aan eene rugpijn lijden, zelfs licht, of waarvan de wateren troepel, donker kleurig, menigvuldige zijn, moeten 011- middelijk hunne nieren, (gew. lenden) die zich vertragen, verzorgen. Rond de vijftig jaren is deze vertraging der nieren noodlottig. De vermoeidheid en benauwdheid doen zich gevoelen hij de minste krachtin spanning. Na de eetmalen is den lust tot slapen 011 wederslaan baar. De spraak verindert zich, het geheu gen verzwakt, de ooren fluiten of zwarte vlekken vliegen voor de oogen. Dezen toestand is gevaarlijk, men moet ten allen prijze de waakzaamheid dei- nieren opwekken, zooniet is de schielijke dood te vreezen, of misschien nog erger, hersenverweeking. kindsheid. De Foster Pillen doen krachtdadig door de nieren al het urinezuur en al de onzuiverheden afvoeren, oorzaak van al deze pijnen. Op tijd genomen bewaren zij de vol wassen van de slagaderverharding indien zij gebruikt worden zooals zij het moeten vanaf het verschijnen der rugpijn, of van af dat de wateren een onregelmatig karakter vertoonen. Zij zijn het geneesmiddel van keus voor al de ouderlingen met verharde en geknaagde slagaderen, gevaarlijken toe- staud, waarvoor de verwaarloosde nieren alleen verantwoordelijk zijn. Alle apotheken i3,5ü fr. de doos, 6 doo zen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek, Ch. Delacre, 64, Coudenberg- st.r;la t, BrusselV raagt en eischt wel de echte Foster Pillen voor de nieren. Weigert of doet u terug betalen al betgeen liet hierne- venstaande merk niet draagt. 14-48 Notaris op de vlucht. Sinds eene maand heeft men den notaris Delfosse, van Seneffo, niet meer gezien, en men weet nog niet waar hij verblijft. Middelerwijl is hij in failliet verklaard en er werd een aanhoudingsmandaat legen hem uitgevaardigd. Men kent het bedrag van het tekort nog niet, maar 't zal de 200,000 fr. te boven gaan. De vluchteling is rond de 50 jaar, on getrouwd, leider der plaatselijke liberale partij, cartel-gömeenteraadsheer, enz. Men zal dus in zijne vervanging moe ten voorzien. erkdndighcid londer rpa legen zomersproe- :n huid aandoeningen, beste voor 'I behoud eener frisschc gclsais- 0.78 De doos 2.50 - De 1/2 doos 1.6O TE KOOP IM ALLE GOEDE HUIZEfl TE a a 1.0 i its vei Ki 1.1 gen lei Apotheken De Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraat 24, ter dro gerij o. Taymans, Groote Markt, bij A I)e Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, hij de Gezusters Meganck, Lange Zout straat, O. Jouret Korkstraal, L. Fran- gois, Mercerie Lange Zoutstraat, 21. ring niet in de kleeding en het gelaat der portierster. Hij bleef voor het wachthuis staan in de meening, dat zij hem iets te zeggen had over zaken die in zijne afwezigheid waren voor gevallen, Op vriendelijken toon vroeg hij Hebt gij mij iets te zeggen, Veronica. Mijnheer, stamelde de arme vrouw, ik moet u vergiffenis vragen, omdat ik hier .mijn plicht verzuimd heb. Uw plicht verzuimd herhaalde hij. Ja, mijnheer. Hoe dat Op het oogenblik, dat de werklieden moesten binnenkomen, was ik niet hier, zij vonden de deur gesloten en hebben wel twintig minuten moeten wachten. Dit is tijd die ik hen heb doen verliezen. Dit is inderdaad een groot verzuim, Veronica, antwoordde Richard Vernière met strengheid De werklieden zijn het niet, die dat zullen te boeten hebben, maar wel mijne kas, want de tijd is verloren geld. Welke redenen hadt gij dan om uw dienst niet te doen Want ik begrijp u in het geheel niet, hoe het mogelijk is dat gij afwezig waart op het uur, dat gij op het binnenkomen der werklieden moest letten. Het aangezicht in haar handen verbergende barste de weduwe in tranen los. Toen eerste bemerkte Richard Vernière de rouwkleederen die zij droeg. Hij kwam naderbij. Wat is er gebeurd vroeg hij op zach- j teren toon... Is u een nieuw ongeluk over gekomen, Veronica, dat gij rouwkleederen draagt Heden morgend waart gij geheel anders gekleed en ge weent Hebt gij iemand van uwe familie verloren Mijn kind... mijn dochter... stamelde de arme moeder al snikkende. Is dit uw dochter, die vertrokken was, zooals gij mij gezegd hebt, met dien zee officier, die haar zeker verleid en verlaten heeft Ja, mijn Germaine, mijnheer. Hebt gij haar gevonden Hier te Saint-Ouen, in het logement van juffrouw Aubin, waar zij met haar doch ter woonde, heb ik haar gevonden, maar zij was dood Gij hebt haar gevonden met haar doch ter, zegt ge I Ja, mijnheer Vernière, mijn kleindochter een kind van ruim zeven jaar Het is boven op mijne kamer, want het arme schaapje is vermoeid en ziek. O, het arme weesje heeft zooveel verdriet over het verlies harer moe der. Was de fabrikant soms hard, hij bezat toch een goed hart en hij werd diep getroffen door de smart van Veronica, die hij hoog schatte. Op het oogenblik dat hij haar als portier ster der fabriek in zijnen dienst nam, op de dringende aanbeveling van een zijner vrien den, had hij haar over haar verleden onder, vraagd en Veronica had gedacht hem niets te mogen verzwijgen. ('t Vervolgd.)

De Denderbode | 1914 | | pagina 2