'Schoonheid0 DE ORBELDRHHISTER. Brfsmiissüüiüs&êiaQgBn. Zondagrust. Kerkelijk nieuws. Stadsnieuws. ■N Allerhande nieuws. BEURSOVEKZICIIT. - Dada Dada —Dada zich wel konden beschaven zonder de tus- schenkomst van de christene leering... Ja, maar! de fameuze leugennaarster vergat er bij te voegen, dat de Congoleezen reeds vier tot vijf duizend jaren den tijd gehad hebben om zich te beschaven zonder tusschenkomst van de Christelijke Leering, en dal zij het tot hiertoe nog niet eens begonnen hebben Gelukkig 't land waar Godsdienst woont En Christus' Kruis in glorie troont In a great fog the devil takes tobacco de duivel heeft zijn nu pijp ontstoken... zeggen de Engelschen, als de damp of rook in de lucht hangt. Ik peins dat ze nog iets aardigers zouden zeggen, indien het moest gebeuren, dat er in een streek van hun land een gazet ware, die al die wreede en schaamtelooze leugens zou durven drukken, welke de schijn heilige en goddelooze Volksgazet van Aalst durft rondventen tegen al wat goed en chris telijk is... De ijdele glorie bloemt wel, Maar zij en graant niet Water heeft drie gooede hoedanigheden 't en maakt niet ziek, 't en maakt niet zat en 't en brengt ons in geen schulden, Parbleu die moedige jongelingen'die nooit noch ster ken drank, noch bier, noch wijn meer proe ven en willen, die hebben het toch noch zoo slecht niet voor, al ware het maar voor die enkele reden alleen, ik wil zeggen voor die drij 1 Maar de doenwijze van de schaamte looze liberale gazet, die ons Vlaamsch volk in het land van Aalst durft schijnheilig opma ken, omdat ons zoo Vlaamsch katholiek Mi nisterie alles heeft in het werk gesteld om de slechte gewoonte van genever te drinken/uit te roeien; die blauwe gazet doet een werk, waar onze bevolking haar zeer strenge reke ning zal van^vragen op den dag der kiezing... De wereld ach]! wat voordeel toch Brengt zij ons aan?... Niets dan bedrog, Verwaandheid, hooveerdij zien wij alom daar ORichten wij maar liefst het oog [tronen. Wij, kinderen van God, omhoog, Naar 't Hemelsch Sion, waar ons Jezus eens FERNZ. [zal kronen Volledige kalmte. Na La Derniere Heuro die heeft vastgesteld dat hel land volkomen kalm is twee maanden voor de algemeene kiezingen, komt nu ook de liberale Matin van Antwerpen zeggen dat men nog nooit voor eene kiezing zulke stille zittingen in de Kamer heeft bijgewoond. u Le Matin legt dat natuurlijk uit op zijne manier, dat is voor hem een toeken dat het land walgt van hetOouvernement. Omdat het ervan walgt, maakt het land zich gereed om dat Gouvernement in zijne zetels te bevestigen, zonder kla gen of morren. 't Moet zijn dat de Belgen volslagene vadsigaards geworden zijn om er zich zoo bij neer te leggen. Ze zijn nooit zoo geweestdoor alle eeuwen heen zijn zij opgestaan tegen de gouvernementen, hetzij van graven, her togen, koningen of keizers, die niet naar hunne goesting handelden. Men beginne maar met hunne opstan den tegen de Fransche koningen, onder hunne graven, tegen Ka re! de Stoute, Maximiliaan van Oostenrijk, Keizer Karei, üe Oostenrijk.li s crrirtrr K«ix<rr it-r/A 3&, het Hollandsch bestuur van Willem I en dan het liberaal ministerie Frère Bara- Graux. Vroeger tijds grepen ze naar de wa pens, nu hebben ze enkel een potlood te hanteeren, en ze zullen het nog niet willen doen. 't Is dat ze kontent zijn De werkmans-abonnementen. Antwoordende op eene vraag van graaf P. de Liedekerke, heeft M. Segers in de Kamer verklaard dat er nooit spraak of gedacht geweest is den prijs der werk- raansabonnementen te verhoogen. Onze aardappelen in Amerika. Het Staatsblad bevat de volgende aan kondiging - Het blijkt uit eene mededeeling uit gaande van de regeering der Vereenigde Staten van Noord-Amerika, dat de invoer van Belgische aardappelen, in dat land, sinds 26 Maart laatstleden verboden werd. Het verbod vond zijnen oorsprong in het feit dat er eone zekere plaag aan de Belgische aardappelen werd bevonden. De aardappelen evenwel, verzonden naar eene haven der Vereenigde Staten en geladen voor 27 Maart, zullen nog tot den invoer toegelaten worden, op voor waarde echter dat zij door geene ziekte zijn aangetast. Honderd jaren geleden. Het was Dinsdag honderd jaren geleden dat de troepen der Europeesche bondge- nooten, na Napoleon verslagen to heb ben, hunne intrede deden in Parijs. Napoleon bevond zich te Fontaineblcau. Rond den avond werd op de muren van Parijs oenen plakbrief aangeplakt, uitgaande van den Senaat, die den keizer van den troon vervallen verklaarde. Krachtens een Koninklijk Besluit van 27 Februari 1914 wordon, van 1 April af, de volgende wijzigingen in den dienst der postchccks en overschrij vingen ingevoerd I. De op elke rekening te storten waar- borg-inlage is verminderd tot 50 frank. II. Het evenredig recht, verschuldigd voor de afnemingen in geld (checks aan houder en assignation), is verminderd tot 1/20 °/oo, dus tot 5 centiemen per 1000 frank. III. De poststukken, door het publiek aan het Bureel der postchecks.te Brussel, gezonden, worden portvrij met do post overgemaakt. WIJZIGINGEN in het boekje Dienst der postchccks cn over schrijvingen Bladz 4. - Op den 12» regel, de woorden Frankeering der poststukken vervangen door Portvrijdom 5. Op den 2n en den 7" regel, 100 ver vangen door 50 Bladz. 19. In den rechter-bovenhoek der overschrijvingspostkaart de melding «Frankeering» doorkaleu. 8.— Op den 3" regel,«100» vervangen door«50». hij de rubriek A. Overdracht op eene andere rekening »,op den 18" en den 19" regel, de woorden «gefrankeerden» vervangen door «ongefrankeerdem Op den 20" regel, de woorden met postzegel va 5 centiemen vervangen door ongetrankeerd Bij de rubriek cl. Checks op naam op den 2" reset, het woord gefrankeerden vervangen door ongefrankeerden en het verwijzingsnum- mer aan het einde van den 4" regel doorhalen. De verwijzing, voorkomende onderaan de bladz. 30 doorhalen Bij de rubriek 2. Checks aan houder op den 26° regel, achter het woord woord ongefrankeerden invoe0 11. Bij de rubriek 4. Afnemingen in geld (Bïnnenlandsche dienst) letter b), 1/10 en 1 centiem onderscheidenlijk vervangen door 1 20 on en 1/2 centiem in de voorlaatste alinea 34,71 «35 »en 1,75 onderscheiden lijk vervangen door 17,35 c 18 en 1,58 115. Te vervangen door den volgenden tekst 15. PORTVRIJDOM. De poststukken, aan het Bureel der postchecks gezonden of door dien dienst verzonden, worden portvrij met de post overgemaakt. 16. 0,30 2,00 en 0,9Q onder scheidenlijk vervangen door 0,50 2,50 c 1,00 De geblinddoekte waard Tien studenten zaten samen Bij den dorpschen herbergier, Lachend, pratend, liedjes ziogend, Ieder bij zijn liter bier. Toen de pint was leeggedronken Zei er een «Kom ik betaal», Neen, neen, ik! zoo riep de tweede En zoo riepen ze allemaal- Nu zegt de eerste, ik weet een middel Tot beslechting van 't geschil Een van allen wordt geblinddoekt, Frans of Karei, of wie wil. En die dan gepakt zal worden Door den geDlinden man, die moet Al het bier... Wel neen zei Karei Neen, als 't zoo gaat is 't met goed. Want die dan den blinddoek voor heeft, Pakt wel,maar geen mensch pakt hem. 'k Weet een ander beter middel Daarmee raken we uit de klem 't Is de waard die blind moet wezen En die een dan pakken moet, En die eene zal dan de man zijn. Die vandaag totaal voldoet. Aangenomen 1 zei, al lachend. De oude, trouwe herbergier, Aangenomen 1 riepen allen. Kasteleintje kom maar hier Sprak nu Frans en bond hem de oogen En de man ging tastend rond, Maar verbaasde zich in stilte, Dat zijn hand geen schepsel vond. Eindelijk lichtte hij den blinddoek En daar stor.d hij. gansch alieen Ja. zoo was het en de snirtipcró Bromde spijtig «Da's gemeen» I Baron Lod.de Bethune.Volksvertegeii- woordiger, komt van wege de heer Mi nister van Spoorwegen het volgende goed nieuws te ontvangen. Waarde Collega, U hebt wel dringende pogingen gelie ven aan te wenden met het oog op de in werking stelling van het overdraag- kantoor onlangs te Oultre opgericht. Ik het de eer Ued. te melden dat dit nieuwe kantoor van den 7® April aan staande zal open zijn. Aanvaard, waarde Collega, de verzeke ring mijner wel verkleefde gevoelens. Get. Paul Segers. Brussel, 26 Maart 1914. Van 's middags tot middernacht, eeni- ge dienstdoende Apotheek, op Zondag 5 April, M. Bonner, Bisschopstraat. Kerk van Sint=Martinus. Diensten der Goede Week. Witten Donderdag. Te 8 ure, plechtige Mis waarna Processie. Te 8 ure 's avonds Sermoen en Processie met flambeeuwen. Goede Vrijdag. Te 8 ure, plechtigo Dienst waaronder Aanbidding van hel II. Kruis. Te 5 ure 's namiddags solem nele Kruisweg. Tc 8 ure 's avonds Miserere en Sermoen. Zaterdag. Te 8 ure Solemnele Mis. Paasciidag. Te 9 ure zeer plechtige Hoogmis. Te 4 ure solemneel Lof waar onder Sermoen. Kerk der EE. PP. Capucienen. Palmzondag. Wijding der palm om 8 V» u- prium gregoriaansch-Offortorium Pueri Hebrmorum, 4 st. van Palestrina. Lof om 5 7a u., met overweging over t Bitter Lijden. Onder het Lof Pueri Hebraeorum, 4 st. van Palestrina Ave Regina, 4 sl. van Lotti Tantum ergo, 1 st. van Da Mattia. Sterfgeval. Te Haeltert is godvruchtig in den Heer ontslapen de E. H. Joseph Arents, oud- missionnaris, R. I. P. gevallen was en verdronken. Hij is ge boren te Mariakerke, en twee jaar ge huwd. De vrouw heeft het lijk komen herkennen, dat reeds in vep gevorderden staat van ontbinding was. Door de smarten aan het bed vastgeketend neemt zij de Pink Pillen in en geneest. Mad. Benoni Defloo, echtgenoote van Gaston Pattijn, wonende te Kortryk, 14, Sint Amonsplein, betreurt niet, wees daar zeker van, de weinige franken, die zij voor den koop van Pink Pillen heeft uitgsgeven. EERSTE DEEL. 26e Vervolg. Het is klaar, dat, als gij te zes uur twintig Uit Parijs naar Duitschland vertrokken zijt, het onmogelijk is, dat gij u om negen uur op de kade der Seine te Sainte Ouen en te tien uur in de fabriek van Richard Vernière zoudt bevonden hebben. Wel, brave jongen, wat zegt ge daarvan. Ik moet u geluk wenschen met uw slimheid, Claude, dat is wel uitgedacht. Indien gij altijd mijn raad volgt, zult gij er u goed bij bevinden. Ik moet u nog iets zeggen. Ik luister. Zeg in uw hotel dat gij ten zes uur twintig minuten moet vertrekken, en betaal uw rekening. Dat zal ik doen. Gij moet ook begrijpen, dat al het geld uit de kas van den chef niet in uw zakken zal kunnen, daarom is het noodig, dat gij u van een fermen reiszak voorziet om in de hand te dragen,en die vooral goed sluiten kan. Daar hebt ge gelijk in, want zulk 'n groote som zou slecht kunnen geborgen worden. Inderdaad, want er zullen buiten de binkbriefjes wel eenige duizenden franken in Openbare vergadering van den Gemeenteraad in de gewone zitting zaal tcD Stadhuize, op Maandag 6 April aanslaande, te 5 1/2 uur 's avonds. Dagorde 1. Gemeentebelastingen.Rollen voor 1914. 2. Leeningen. 3. Kerkfabrieken. Rekening 1913. 4. Brandweer. Rekening 1913. Begroo ting 1915. 5. Wegenis. Aanwervingen voor de Wellekensstraat. 6. Gemeentcgoederen. a) Aankoop van grond voor eene electriciteilskabien. b) Verkoop van hot gebouw Keizer lijke Pladts. 7. Middelbare Jongensschool. Gymnas- tieklecrgang. Schrikkelijk gevecht. Zondag avond werd ter wijk Kerrebroek, een verwoed gevecht geleverd lusschen Frederik Wal- leze en Valerie Backaert. De laatste werd erg mishandeld en deerlijk verwond. Vreeselijk gebeten. Arthur Ver- lliongen, woonachtig Kleinen Bolle weg, die Zondag zijnen hond den muilband afdeed, werd zoo erg in de rechterhand gebeten dat zijn vingeis nog slechts een wonde vormden. Dokter Daelman heeft he na verzorgd. Het dier, dat pas eenige dagen geleden nog eentheer en eene dame gebeten had, werd onmiddelijk afge maakt. Het Huis C. Praet-De Witte, is langs de overzijde der Lango Zoutstraat, dichter bij de Gróole Markt, in n° 6. Gestolen. Ten nadeele van Frans Temmerman, Moorselbaan, 83, werd een kostelijk vergrootglas (objectief) gestolen dat geplaatst was in de cinema Flora, zelfde straat, door zekeren B wonen de op het Fort. PLECHTIGE COMMUNIE - Aankomst der nieuwigheden voor jongens en meisjeskleederen. bij J. Van den Bergh-Jouret, Korte Zoutstraat, 43, Aalst (nabij de Vleeschmarkt). Vingers verpletterd. In eene hout zagerij onzer stad, waar men zich met het maken van meubels onledig houdt, werd Zaterdag avond een werkman in eene zaagmachien gegrepen en de vingers deerlijk gekwetst. Werkongeval. In het fabriek La Filature du Canal moesten de werklieden balen katoen op een verdiep halen. Plot seling brak eene der kabels en een werk man ontving den baal op het lichaam. Dokter Hertecant heeft den werkman zij ne-bwte 7.orgev> Aoege&eud Indien het voel' i u tegensteekt, j indien gij geen eutiust hebt, indien gij de tong beladen hebt en het hoofd zwaar, neemt eenige slijmverdrijvende Pillen Wallhéry en gij zult eetlust, krachten en volkomene spijsvertering terugvinden. 1 fr. de doos. Werkongeval. - Jozef Van Rillas, van Erembodegem, die Dinsdag avond aan het Sas alhier bezig was met een grooten blok arduin te verplaatsen.kreeg liet zwaar voorwerp op hel linkerbeen. Hij bekwam eene nogal ernstige wonde aan dit lichaamsdeel en werd per rijtuig huiswaarts .gevoerd. Dezelfde werkman brak verleden jaar zijn rechterbeen, on geveer in dezelfde omstandigheden. Erg mishandeld. - Doin. Demoor, werkzaam aan den ouden vijver De Pauw Burgemeesterplaats, werd Woensdag voormiddag, aldaar aangevallen door een voerman L. V. H.., en zijnen zoon.Béiden sloegen den werkman onbarmhartig af. Verloren kind. Woensdag kwam op het policieburecl der gemeente Wet- tcren een 7- jarig knaapje. Hel verklaar de weenend Martinus Minne te lieeten, zoon van J. B..., wonende te Aalst, M. Lambert, kommissaris telefoneerde naar Aalst, maar hier is liet kind volstrekt onbekend- Het verblijft tegenwoordig bij Frans De Bruycker, Weltoren-ten-Eede, die het verloren knaapje by zich opgeno men heeft. Praktisch 011 niet duur Stijfsel REMY overal verkocht in pakken van 1/4, 1/2 en 1 kilo zuiver. Onder de Mis van 9 u. Pro- Hebt gij nog geld genoeg bij u om al de noodige onkosten te betalen Neen. Zou vijfhonderd frank voldoende zijn Voorzeker. Dan is het goed. Uit zijn brieventesch een briefje nemende, overhandigde hij het aan Robert, zeggende Ik ben op alles voorbereid, zooals ge ziet. Hadt gij duizend frank noodig gehad, ik zou ze u gegeven hebben. Daaruit ziet ge genoeg, dat ik een onbepaald vertrouwen in u stel. Ik hoop, dat het mij nooit zal spijten, en daarom vraag ik u geen bewijs op papier, want dit ware al te dom. Gij kunt op mij vertrouwen. Daar twijfel ik niet aan maar ik wil, dat voor wij den slag wagen, wij elkander goed verstaan, opdat er geen twist kome, als wij onze rekening zullen vereffenen... De som, die zich in de geldkast bevindt, zij moge zoo groot zijn als zij wil, moet eerlijk onder ons verdeeld worden. Dat is reeds afgesproken, zei Robert.., Ieder de helft... En zal dat eerlijk gedaan worden Daar moogt ge van verzekerd zijn. Goed, ik heb uw belofte. Ik hoop toch, dat gij mij niet wantrouwt? In het geheel niet, want, indien gij mij bedroogt, ik zou niet aarzelen om u in het verderf te storten. Ik zou zonder genade zijn Terwij! Robert de hand reikte naar zijn vriend, die ze vurig drukte, zeide hij Wichelen. Woensdag zagen eenige personen een lijk op het water drijven te Wichelen, men ging aan 't visschen en toen men het lijk op den oever had, her kende men het als zijnde H. Pauwels, welke over eenige weken in de Schelde - Uwe Pink Pillen schrijft zij, hebben mij seffens verlost van reumatiek smar ten, die mij maanden en maanden op mijn bed vastgeketend hielden. Ik had na'uurlijk vele soorten van middelen be proefd, zonder eene verbetering waarge nomen te hebben. Toen ik uwe Pillen gedurende een veertiental dagen ingeno men had, scheen het alsof er iets lang zaam wegsmolt in mijne gewrichten en heb ik mijne verstijfde ledematen kunnen bewegen. Ik ben doorgegaan met dat goede middel in te nemen en kon weldra van liet bed opstaan. Tot groote verwon dering van allen, die mij op mijn bed vastgeketend wisten, heb ik kunnen loo- pen, uitgaan en mijne bezigheden her vallen. Het is eenig en alleen door de weder- beleving van het. bloed, door de Pink Pillen veroorzaakt, dat deze genezing is ten uitvoer gebracht. De Pink Pillen hebben nieuw, rijk en zuiver bloed aan gevoerd, en toen zijn alle organen nor maal aan het werk gegaan. Alzoo is de uitdrijving der vergiften als het urine zuur, dat de rheumatiek veroorzaakt verzekerd en de ziekte, die geen reden van bestaan meer had, heeft opgehouden te bestaan Zij zijn verkrijgbaar in alle Apotheken en in liet Depot voor België Apotheek Dorneville, 66 Walerloolaan, te Brnssel, fr. 3,50 de doos en fr. 17,50 de zes doo- zen, franco. 64 Lede. Woensdag kwam de kleine Maria Van Hauwermeiren, 2 jaar, wo nende te Ledc-Hciplas, langs de beek, §ing le dicht en viel er in, zij was op het Dunt te verdrinken, waren er geene per- 5oi:cii in gelukt, haar te redden. ALTIJD GEBUKT. - In de ermoelen de nieren (gew. lenden) n dan meer blootgesteld aan tegen natuurlijke samenvloeingen en aan ont stekingen. Terwijl men aan den rug lijd vernielen de nieren, bloedzuiverende organen zich langzamerhand. Indien men er geen hulp aan brengt wordt deze kwaal eene doo- delijke ziekte (Brigthziekte of sleepende eiwitziekte). Ook de rugpijn onder al bare vormen (oflgcmak, zwaarte) en de troebele don kerkleurige, wateren die zinksel nalaten, moeten bestreden worden van af hunne verschijning, men moet niet wachten. Diegenen die alzoo zorg nemen voor hunne nieren, vermijden zich groote gevaren cn diegenen voor wie de pijn liet werk gedurende langen tijd onmogelijk gemaakt lieefl zullen zich verwonderen over de gemakkelijkheid met dewelke zij liet voortaan zullen volbrengen, enkel betreurende niet vroeger zoo braaf ge handeld le hebben. Do Foster Pillen, voor de Nieren,, ont lasten deze organen en stellen zc in staat het bloed te zuiveren al met liet water al de onzuiverheden des lichaams af te voeren. Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doo- zen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engelsche Apotheek, Cli. Delacre, 64, Coudenberg- straat,Brussél.Vraagt en eisclit wel de echte Foster Pillen voor de nieren. Weigert of doet u terug betalen al hetgeen liet liierne- venslaandc merk niet 'draagt. 21-43 Eene uitzetting. Een deurwaarder van Gent was gelast te Oosl-Eecloo de huurders van den velodroom buiten le zetten. Een aantal personen, gewapend met bijlen, messen, enz. wilden zich daar tegen verzetten en de deurwaarder moest de hulp inroepen der gendarmerie van Basse?elde, die verplicht was van hare wapens gebruik te maken. Niettemin werden met steenen al de ruiten der herberg stukgeslagen, alsook verscheidene voorwerpen van den buis- raad, die door de mannen werden buiten- gebracht. Door de gendarmerie werd proces verbaal opgemaakt tegen al de personen die zich aan gewelddaden hebben over geleverd. Doodelijk ongeluk in Gent-Zuid. Terwijl men Dinsdag morgen, rond 8 3.4 uur, in de statie aan 't manoeuvree ren was, is de 35jarige Gilles, een gruot kloek statiewerkman, op het tweede spoor, door eene machieu de twee bee- nen aan het scheenbeen afgereden. 't Was afgrijselijk om zien. Het toeval wilde dat juist de lanciers langs de Frère Orbanlaan reden en M. Desbonnets, majoor-geneesheer, had het ongeluk door het hekken bemerkt. Hij maakte dan ook seffens rechtsomkeer en liep de statie binnen. Gilles lag daar, kermend van pijn en veel bloed verliezende. Nevens hem zat de ploegbaas te weenen Men droeg het slachtoffer in eene afhankelijkheid der statie. M. Desbonnets werkte meer dan een uur aan het slachtoffer een vreemde priester, juist met pensionnairen in de statie, kwam ook hulp bieden. De voelen van Gilles lagen onder de tafel, terwijl M. Desbonnets al zijne zor gen aan hel slachtoffer wijdde Het ongeluk gebeurde terwijl een ledig machien achteruitstoomde. Gilles had het signaal niet gezien en had den tijd niet meer weg te springen. Om 9 3/4 ure werd liet slachtoffer met eenen ambulanciewagen naar het militair hospitaal overgebracht. Gilles is gehuwd en vader van zes kinderen een zevende wordt verwacht. Hij woont te Ooster- zcele en was piocheur. De man had daarenboven wonden aan het hoofd en werd bijna onkennelyk in 't gasthuis binnengebracht. Hij is, zonder zijne familie gezien te hebben, in het gasthuis om 10 u. 10 godvruchtig over leden. wantrouwen. Nu is het tijd om te gaan eten, sprak de meesterknecht. Zult gij niets vergeten van alles waarovor wij gesproken hebben Wees gerust, ik zal alles goed onthou den. XX. Daar de bespreking over het uit te voeren plan scheen geëindigd te zijn,namen de twee medeplichtigen hun hoed en verlieten het Hotel Moderne om te gaan eten in een restau ratie bij de Place de la Répubiique. Het was reeds laat. Doch dat belette hun niet lang te blijven tafelen, zonder dat een woord gerept werd, over het misdadig plan dat zij gesmeed hadden. In de toekomst zagen de schurken niets dan schoons en daarom waren zij beiden op geruimd. De meesterknecht was de eerste die be merkte dat zij alleen in de restauratie waren gebleven Maar hoe Iaat is het nu vroeg hij aan Robert. Deze haalde uit zijn vestzak een prachtig horlogie met gouden ketting. Na op de wijzerplaat te hebben gekeken, zeide hij Het is elf uur. Claude Grivot kon een teeken van verba zing niet bedwingen, bij het zien van dat kleinood van zoo groote waarde. Maar hoe is het toch mogelijk, vroeg hij lachend, dat gij zoo'n voorwerp behouden Brussel, 3 April 1914. Markt op termijn. De markt is ontegensprekelijk goed ge stemd en alles laat betere beursverrichtingen voor de toekomst verhopen. Kanadeesche groep vast. Argentina 68. Barcelona 156. Brazilian 429. Mexico 379. Groep Empain goed verhandeld. Héliopolis 124. Métropolitain 536. Nitrate Rails 374,50. Rails 766. Rand Mines 153. Rio 1850. Tanganika 55. Markt op comptant. Er is verbetering in de markt, de Tram wegen en de Coloniales zijn beter. Belgische Rent 76,50. Obligations Toscans 5 °/0 484. De Bankwaarden vast. Société Générale 6000. De Tramwegen zijn in opslag. Fondateur Barcelone 1106. Bologne 565. Dividende Bruxellois 1120- De Kapitalen Murcia zijn beter aan 23,66. Dividende Rails 740 De Tramways Toscans zijn goed gehouden aar- Kapitaal 115. Gewoon 47. De Tramways cn Electricitë moeten gadegeslagt., worden aan 89 in bevoorrechte en 36 in gewoon. Fonda teur Transport 1240. De Metaalnijverheid is slecht gestemd. Cockerill 1750. Ordinaire Longdoz 435. Halanzy 1010. Ougrée 1289. Thy le Chateau 2490. De Charbonnagen houden stand Forte Taille 750. Marcinelle Nord 497,50. Gewoon Katanga 2110. Union Minière710. Tusschen de verschillende Nijverheden verliezen de petroleums eenige punten. Privilégiée Grosnyi 2710. Gewoon 2650. De vreemde waarden zijn kalm. Ligure Toscana 251. Burbach 1745. Dniéprovienne 3030. Métallurgique Russo Beige 1820. ♦GASTON PHILIPS! X Wissel-agent aanvaard ter Beurs van Brussel. X 14, Vrijheidsplaats, BRUSSEL. Telegram Adr. Philton-Brussel Téléphone A. 1879. J Beurs orders op comptant J 4 en op termijn. Leening op titels. Gratis uitbetaling van Koepons. J Inlichtingen aangaande alle waarden J gekwoteerd en niet gekwoteerd Inschrijvingen zonder kosten op alle uitgiften van titels. J Nog het moordtooneel te Gent.— De drijfveer der misdaad zou de volgende zijn De drie gezusters De Cock hadden, en kele jaren geleden, eene belangrijke dee ling gedaan. Nikotich had het vermogen zijner vrouw, Rachel De Cock,opgedaan. Marie De Cock werd pas een drietal jaren geleden de echtgenoote van den heer Gustaaf Bonting. Niketich zou lang gehoopt hebben dat zij niet zou getrouwd zijn en hare fortuin, die dan 60.000 fr. beliep, gedeeltelijk aan hem zou toeko men. Van toen hij vernomen had dat zy toch ging trouwen, zou hij een hevigen haat tegen haar hebben opgevat. Het vermogen Bonting-De Cock was in den laatslen tijd aangegroeid tot 100,000 fr. en door de geboorte van een kind zag Niketich zich nog meer de kans tot erven ontsnappen. Daar hij wist dat or geen huwelijks- kontrakt bestond, zou hij het voorno men opgevat hebben de familie uit te moorden, ten einde toch een deel van de fortuin machtig te worden. Zulks is de overtuiging van Bonting. Zooals men ziet, zat het monster in zeer slechte schoenen. Zijne fortuin en die zijnor vrouw waren op. De moeder van Mad. Bonling had bij haar ingewoond. Uit erkentelijkheid had zij hare dochter 25000 fr. meer bezet boven de 40.000 fr., die ieder der vijf kinderen had gedeeld. Niketich vond zulks onwettig en vol gens hem moesten de 25,000 fr. onder de vijf erfgenamen verdeeld worden. Vrijdagavond was hij bij vrouw Bon ting, zijne schoonzuster gekomen, om het deel te eischen. Daar zij weigerde, waaraan de ellendeling zich zeker wel wachtte, daar hij zoo goed tegen eene weergalooze vrouw gewapend was, heeft hij de ongelukkige getroffen, evenals haar kind en hare schoonmoeder die ter hulp was gesneld. De moordenaar heeft M. De Swarte, advokaat te Brussel, tot verdediger ge nomen. Er is betrekkelijk goed nieuws over den toestand der vrouw. De wonde aan de strot is kunnen toe- genaaid worden, nadat het zilveren buisje, waai- langsheen zij ademde, was kunnen verwijderd worden. Zij kan reeds spreken en heeft een kort onder houd mei haar echtgenoot gehad. Van 't moordtooneel kan zij weinig zeggen. Waarschijnlijk weet de ongeluk kige moeder zelfs niet dat haar kindje vermoord is. Omdat zij zoolang de spraak miste, hadden de geneesheeren gevreesd voor een hersenschok, die van hersenvliesont steking kan gevolgd zijn; die vrees is nu omtrent verdwenen,- zoodat de schedel breuk geen schedelboring zou noodzaken en de genezing wel waarschijnlijk is. f Het kindje en de grootmoeder zijn Woensdag begraven. I)e lijkdienst is gedaan in de kapel van Get gasthuis. De hegravng geschiedde op het kerkhof der Heuvelpoort. Wcrkdadigheid zonder weerga legen zomersproe ten en huid aandoeningen- .Het stuk 0.75 De besle voor 1 behoud eener (rissche getaats- Onfeilbaar voor de geneezing van kloven. IN EEN NACHT. gelaal bli|vend:ononlbeer- De 1/2 dons 1.50 TEKOOP in ALLE GOEDE HUIZEri Is er dan geen bank van leening te Berlijn of zijn daar geen woekeraars meer. Nog steeds 't uurwerk in de hand houden de, antwoordde Robert Ik zou van dit ding niet scheiden,al had ik geen brood in mijn mond te steken. Zoo... en waarom Wel, dit uurwerk en die ketting heb ik van mijn vrouw gekregen, toen zij erg ver liefd op mij was. Wie weet zal er misschien nog een dag komen dat zij mij al mijn fouten zal vergeven. Maar iets, dat zij mij nooit zou vergeven, is dat, dat ik mij moest ontdoen van dat kleinood, dat zij mij geschonken heeft als pand der teederste liefde. Zij heeft mij doen zweren het te bewaren voor haar zoon, indien wij geen kinderen kregen. Dat is een heel hartroerend verhaal, spotte Claude. Ja Grivot, ik houd er van, mijn vrouw niet te beleedigen, want ik kan haar nog wel eens noodig hebben. Het is eigenlijk mijn schuld dat zij mij niet veel geld geeft. Met drie vierden van haar kapitaal te verbrassen heb ik haar vertrouwen misbruikt. Verstaat gij mij Ik versta dat gij gelijk hebt, antwoordde Claude, die liet horloge genomen had en met belangstelling beschouwde. Ja Robert, voegde hij er bij, dat ding is geld waard het is zeer merkwaardig, want er zitten daar ware kunstvoorwerpen aan de ketting vast. Dit is zeker veel geld waard, zei Ro- TE AAL8Ï ie vèï'AV.j^vv.V: \poWekw De Valkeneer, Esplauadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraal 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldstraat, bij de Gezusters Meganck, Lange Zout straat, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran gois, Mercerie Lange Zoutstraat, 21 Moorsel. Jozef Van Bever, werk man te Moorsel, 18 jaar oud, wachtte Dinsdag avond, 0111 7 ure, in de statie \an St-Pielers-Jelto, den trein om huis waarts te rijden. De jongeling werd door een ander werkman oinvergestooten en viel op de spoorbaan, juist op het oogenblik dat den trein van Aalst zich in beweging zette. De ongelukkige werd het linkerbeen afgereden Na de noodige zorgen van dokter Van den Bril werd het slachtoffer, wiens toestand erg is, naar het St-Jansgasthuis overgebracht. Valsch bankpapier. Te Gent wordt veol valsch geld uitgegeven zoo heeft men voel valsche bankbriefjes van 20 fr. ontdekt. In verscheidene drukke rijen heeft het parket navraag gedaan. De heer onderzoeksrechter Fromès.yan Brussel, begaf zich Woensdag naar Gent om, samen met het parket dezer stad, opzoekingen te doen naar eene zaak van vervaardiging van valsche bankbriefjes. Een gevangene, te Vorst opgesloten, had namelijk aan den onderzoeksrechter verklaard dat valsche bankbriefjes, die reeds geruiinen tijd in omloop gebracht werden, vervaardigd werden door anar chisten, te Gent verblijvend of in de om streken. Zoo gaf hij onder meer den naam op van een bediende van een wis selagent en van een persoon Mellé bewo nend. Huiszoekingen werden daar ge daan, maar niets verdacht gevonden de aangewezen personen waren overigens zeer eerbare lieden. eens dit zegel. Dat is een wonderlijk stuk. Een smaragd tusschen de klauwen van een leeuw..Dat is een wonderlijk stuk. De smaragd is nieuw, maar de montee ring wordt toegeschreven aan Benvenutto Cellini. Dat is mogelijk. Maar wat beteekenen die twee letters H. N., die er op gegraveerd zijn. Dat zijn toch de initialen van uw naam niet Het zijn die van den eersten man mijner vrouw, Henri de Nayle- Ha, nu begrijp ik het. Dit zegel komt van hem de grootste koopman van Berlijn heeft er veel geld voor geboden. Gij zult moet opletten, waarschuwde hem Claude Grivot, want de schakel, waar mede het zegel aan de ketting vastzit is ver sleten. Een klein rukje ware voldoende 0111 het te breken. Robert onderzocht de schakel Gij hebt gelijk, ik zal er voor zorgen. Men bracht de rekening. Terwijl de meesterknecht betaalde, stak zijn kameraad het juweel in zijn tasch. Kameraad, slaap wel.Ik loop naar huis Gij zijt zoo haastig... Ik mag den laatsten trein niet missen. Alles blijft dus zoo afgesproken, nietwaar Zooals overeengekomen is Dan tot Maandag, om negen uur op de kade der Seine, aan de dokken... Vergeet den sterken reiszak niet. Ik zal op mijn post zijn en niets ver- Elkander de hand drukkende, namen de beide vrienden van elkander afscheid. In zijn gedachten verdiept, wandelde de broeder van Richard Vernière nog een half uur op den boulevard, een sigaar rookende, en keerde toen naar het Hotel Moderne terug. Onze lezers begrijpen dat Robert buiten gewoon slecht was. Daarvan zullen zij ten volle overtuigd ge worden zijn door 't gesprek met zijn broeder Richard, want geen der verwijtingen van den fabrikant was ongegrond, en de man bedroog zich niet, als hij zijn broeder verdacht een spion voor Duitschland te zijn. Voor alles wat het leger of de marine be treft, hebben al de mogendheden spionnen, die hen op de hoogte moeten houden Frank rijk heeft er in Duitschland en Duitschland in Frankrijk. Ieder begrijpt dat de spionnen juist niet behooren tot het eerlijkste en edelste deel .der natie. Geen geschikter man dan Robert Vernière kon er gevonden worden om dat bedrijf uit te oefenen. Eer, vaderland en eigenwaarde, bestond niet in zijn oogen. Voor één zaak ter wereld slechts had hij eerbied, voor het geld... Met aan Duitschland belangrijke geheimen van de Fransche wapenfabrikanten te verkoo- pen, had hij veel geld gewonnen want door zijn bijzondere studiën had Robert de gele genheid gehad al die belangrijke geheimen I te ontdekken. Wordt voortgezet.

De Denderbode | 1914 | | pagina 2