DE ORGELDRflfllSIER. Schoonheid Zondagrust. Stad Aalst.-Werkbews. Stadsnieuws. Slacntoner van een slectne maag, genezen door He PlnK Pillen. Allerhande nieuws. - Dada - Dado Dada BEL RSOVEUZICIIT. terwijl de priester voor de poort van het hos pitaal stond te wachten stierf, de arme sol daat.... Zoo durven de godsdiensthaters den zot houden en beulen met de menschen, eens dat zij de bazen zijn. En dat zoeken zij ook in ons landeken in te brengen. Dat zegt klaar en duidelijk genoeg, dat men nooit of nimmer in een kiezing een stem schenken mag aan zulke mannen- Houdt u fier en ziet niet omme, Gij die strijdt voor taal en recht. De Gierigheid Bedriegt de Wijsheid i dat is een oud Vlaamsch spreekwoqrd, dat sommige boeren en ook andere menschen al eens zouden mogen overwegen, naar het wijs voorbeeld van onzen vriend Boer Jan De man geeft aan zijn werkvolk een kwartje frank voor elke rat die ze vangen een pla ket voor een mol, en acht en een oordje voor een wezel of een muishond en hij doet er nog profijt aan, heeft hij mij gezeid. Ja. ja het Fransch spreekwoord is er ook wel op, als het zegt A paresseux laboureur les rats mangent le meilleur. Dus, boerkens, past maar op en slapen [uwe katten, Vangt zelve uw muizen en uw ratten. Mijn Tante vangt ze wel, Al is zij wat bevreesd, en van een week gestel, Naaske Stoef zat weer bezig met spreken over den rijkdom en het gezag van zijn grootvader en zijn overgrootvader. En, 't moest nu juist eens goed lukken, in het gezelschap zat een schatrijk handelaar, wiens vader een arme voddenraper was in den tijd Naaske, zegde deze op zeker oogenblik, mag ik ook eens een woordje zeggen Zeker, zei Naaske. 't Is om u te vragen of gij weet, dat gij en ik, dat wij zouden mogen hand aan band gaan langs de straat. Hoe dat vroeg Naaske nu. Gij, mijn vriend, sprak de rijke heer, gij zijt fier over uw AFkomst, en ik ben fier over mijn OPkomst. Welzalig is de sterveling, Die nooit in kwade wegen ging, Maar die zijn leven, dag en nacht, Gods wet bewaard heeft en betracht. Men kan niet luiden en den ommegang gaan zei Jantje Van Waes, en als 't pro cessie was, 't ventje bleef bij de koffiekan zitten. Een sermoen is lijk een lapmande, zei Jan van Somerghem, iedereen kan er zijngerief uit rapen. De oude Pastoor van Lapschure zei eens aan den Bisschop, die hem te keere ging, omdat hij niet alle Zondagen en prak: Wel, Monseigneur toch als ik eens preke, de boeren en kunnen mijn sermoen nog op geen veertien dagen verteeren... Al de Bacchusgasten, die wat Latijn ge leerd hebben, weten de volgende verzen van buiten Si reste memini, causce sunt quinque bibcndi Hospitis adventus, praesens sitis atquefutura, Et vini bonitas, et quaelibel alia causa. Dat beteekent in 't Nederduitsch De komst van een vriend, de goedte van den [wijn, De dorst die ons kwelt, of later ons zou [kwellen, w.juueru umgen latyvi udi nunnen [zijn Om eens te drinken, en het buiksken te [doen zwellen. Maar... Maar... of ze te beklagen zijn... Ei Ei dat is toch iets De Volksga zet van Aalst zou een soort van geraaktheid krijgen telkens als ze peinst, dat onze ka tholieke Volksvertegenwoordigers, de Heeren Woeste, Moeyersocn en Baron de Bethune zoo hoog geacht en zoo geëerd en bemind zijn van ons volk in het Land van Aalst... En dat doet haar alle aardige en koddige toeren in 't werk leggen om die brave en hooggeachte mannen af te breken, maar haar nijdig, hatelijk werk zal niet pakken daar mag ze zeker van wezen. Ons volk weet te wel en te goed wat al voordeelen onze katho lieke Volksvertegenwoordigers aan het Arron dissement bezorgd hebben. In 't bijzonder is de commeer Volksgazet gebeten op onzen volksgeliefden volksverte genwoordiger Baron de Bethune, een man die sedert jaren nog de minste rust niet eens genomen of genoten heeft, altijd werkend cn wroetend Voor 't geen den volke goed is, Voor 't welzijn van de volkeren, gelijk de groote Longfellow het zeggen zou. Maar ze mag er zeker van zijn, de leelijke Volksgazet, in de kiezing zal onze volkswer ker Weledele Heer Baron de Bethune schitte rend gewroken worden door ons dankbare volk... Ja, ja, Volksgazet, zal ons brave volk dan zingen, Baron de Bethune is een belover, God dank maar hij is een gever ook, God dank FERNZ. Beschermingscomiteit der jacht in het Arrondissement Aalst. Gestemde dagorde. Het bescliermingscomiteit der Jacht in het Arroddisseinent Aalst. - Gezien den weiisch uitgedrukt door talrijke volksmaatschappijen van het Ar rondissement, strekkende tot de bestuur- EERSTE DEEL. 28e Vervolg. Met de drie hoofden van den Duitschen spionnagedienst, had hij slechts weinig per- soonjijke betrekkingen. De eenige was O'Brien, over wien wij Claude Grivot hebben hooren spreken met Robert Vernière, den avond dat deze te Parijs aangekomen was. Ze hadden beiden den dokter te Berlijn gekend. O'Brien behoorde tot een lersche familie, die te New-York gevestigd was. Hij was een degelijk geneesheer, en had zelfs zijn genees kundige studiën schitterend afgelegd en steeds voortgezet. Op het oogenblik, dat wij met hem kennis maken, was hij acht-en-veertig jaar oud, en een man van groote verdienste. Van vele geleerde genootschappen in Frankrijk was hij lid en zelfs van die uit andere landen, waar hij een hoog aanzien genoot hij was correspondent van verschil- ,lige academiën en was als geleerde zeer geacht. Hij had bijzonder veel studie gemaakt van zenuwziekten van hypnotisme en magnetisme. O'Brien hield zich bezig met het dierlijk magnetisme, dat tot hypnotisme voert, en verder tot de duistere en half bovennatuur lijke onderzoekingen 'over de beheersching der stoffelijke wereld door den mensch, vol- lijke verpachting dor Jacht, in voordeel van het Werkmanspensioen. - Overwegende dat de eindelooze ver deeldheid van den eigendom, de bijzon dere hinderpaal is, van de inrichting van het Jachtgebied. Dat de bestuurlijke verpachting, de pensjagers, voorzien van een jachtverlof, zou beletten, de bewaakte jachten te schenden en inbreuk te doen op ingeslo- lene perceelen oorzaak van de heden- daagsche vernietiging van het wild. Dat de geldelijke bijdrage, in voor deel van een groot en edel werk van meiischlievendheid de jacht bij het volk zou aantrekkelijk maken en haar de offi- cieele bescherming zou verschaffen Verklaart voluit zich aan te sluiten, bij den wensch uitgedrukt door de Volks bonden van het arrondissement. Beslist een Rekwest te sturen aan den lieer Minister van Landbouw, ten einde hem te verzoeken een wetsontwerp neer te leggen, nopens de Bestuurlijke ver pachting der Jacht; tijdens de bespreking van het wetsontwerp van de herinrichting der Landelijke Politie welke nauw ver bonden staat met deze der jacht. Middenkredietkas van den Boerenbond. De jaarlijksche algemeene vergadering heeft plaats gehad le Leuven verleden Dinsdag, 14 dezer le 2 uur namiddag. De aangesloten kassen hadden talrijke afgevaardigden gezonden. De heer pro fessor Vl'iebergh, afgevaardigde beheer der, zat de vergadering voor. Ziehier eenige cijfers uit bet verslag van liet. af- geloopen dienstjaar In den loop van "t jaar hebben zich 19 nieuwe kassen aangesloten zoodat het totaal op -51 December was378. De geldomloog bedroeg nagenoeg50 millioen fr. Op 't einde van 't jaar beschikte de Middenkredietkas over een waarborgka pitaal van 7 millioen 671,('00 fr., ze had 16 millioen fr. spaargeld in bezit. In 1913 werden 111 leeningen op grondkrodiet toegestaan voor een gezamenlijk bedrag van 676.000 fr. De aangesloten kassen hebben iu T jaar 1912 12 millioen spaargeld ontvangen en 6 millioen fr.aan hunne leden uitgeleend. Sedert hun bestaan hebben ze 84 millioen spaargeld ontvangen en 38 millioen uitge leend. Dit zijn voorwaar cijfers van be lang. Na de goedkeuring van het verslag gaf de heer Van Grunderbeeck lezing van het verslag over het toezicht. Vervolgens werd de balansrekening goedgekeurd en werden de leden van den bestuurraad en den loezichtsraad der Mid denkredietkas herkozen. De bespreking die volgde liep over za ken van bestuurlijken aard. Een Congo-denkmaal. Brussel zal naar 't schijnt, eerlang een openbaar gedenkteeken rijker zijn. Nie mand, voorwaar, verwachtte er zich aan. alhoewel beeldhouwer Vincotte sinds drie jaar aan de voltooiing daarvan arbeidt. Men plaatst thans in het Jubelpark de zuil, waarop dit denkmaal ter verheer lijking-van Congo zal verrijzen. Vervoer der krankzinnigen. Do hoogere overheid heeft een uitmun tende maatregel genomen. Zij protes teerde bij de burgemeesters tegen het niet nakomen van de regelen voor het ver voer der krankzinnigen. Zoo worden op den buiten krankzinnigen naar een ge sticht of eene kolonie gevoerd door veld wachters - in uniform vrouwelijke krankzinnigen worden door mansperso nen vervoerd. Ook ontmoeten de perso nen, die krankzinnigen vervoeren, veelal van de plaatselijke policie den wensche- lijken onderstand niet, en ondergaan daardoor soms groote moeilijkheden. De hoogere overheid herinnert aan de gemeentebesturen dat do zinncloozen maar mogen vergezeld worden door een veldwachter, of een policieagent, in bur- gerkleedy. Nieuwe postzegels. Binnenkort zullen nieuwe Hongaarsche postzegels verschijnen met afbeeldingen van fraaie landschappen, in den trant van de postzegels van Bosnië en Herze- gowina. M, Sam Wiener is de dertiende senateur, die in den tijd van twee jaar stierven. Sedert de vorige lente stierven er zeven volksvertegenwoordigers. Alkoolism. Twintig jaar geleden, toen Noorwegen aan hel alkoofisin was overgeleverd, stierven er 300 kinderen op de 1000, vóór zij één jaar oud waren. Vandaag is Noorwegen hel soberste land van Europa en de kindersterfte is gedaald op 80-90 per 1000. In Beieren gebeurt het tegendeel 300 kinderen op 1000 sterven in hun eerste levensjaar. Op de 237,000 kinderen, die gens de theoriën van Mesmer. Het was Mesnier die leerde, dat een electrische wer king twee zielen met elkander in gemeen schap kan stellen, onder de macht van één enkele, wiens wil de tweede tot lijdelijke gehoorzaamheid dwingt. Mesmer stelde zich met geen wetenschappelijke onderzoekingen tevreden, maar was tevens een goochelaar en bedrieger. Dokter Charcot heeft in onze dagen, met zijne grondige waarnemingen, het bestaan van het dierlijk magnetisme bewezen O'Brien had zelfs vóór Charcot begrepen, welk groot nut die magneetkracht voor de geneeskunde opleveren kon. Hij werd een warm voorstaander dier wetenschap, welke men meende nieuw te zijn, maar wier bestaan de oude Indiërs reeds kenden. Bezat O'Brien de krachtige magneetstof, die hem kon helpen in zijn proefnemingen van magnetisme en hypnotisme Was zijn wil krachtig genoeg om andere wezens te dwingen hem te gehoorzamen XXI. Om de vraag, die hem kwelde op te los sen, was het eerste wat O'Brien te doen had, personen op te zoeken, op welke hij de magnetische macht, die hij bezat, zou kun nen beproeven. Zijn zoeken werd weldra met goed gevolg bekroond. Hij vond een meisje uit Illinois, die buiten- in één jaar geboren worden, zijn er om- trent 6500 doodgeboren. Op de 230,000, die levend ter wereld komen, sterven er 69,000 vóór 1 jaar. Dit is een der gevol gen van bet vreeselijk bierverbruik. Priesterlijke benoemingen Bisdom van Gent. Zijne Hoogw. de Bisschop van Gent heeft benoemd Pastoor-Deken van Ledeberg den Z. E. H. Van Assche, pastoor van Castel (Moerzeke) Pastoor van Sint-Macarius te Gent. den E. H. Claeys, pastoor le Sint-Gillis-bij- Dendermonde. Sterfgeval. Zondag nacht is alhier godvruchtig in don Heer ontslapen Mijnheer Stanislas - Camiel - Jan - Huibrecht GHEERAERDTS zoon van onzen achtbaren hoer Burge meester en Dame ldalie Mulkens. De plechtige Lijkdienst en byzetting in den familiekelder heeft Donderdag 16 dezer, onder een grooten toeloop van vrienden en kennissen, plaats gehad. Hij ruste in vrede. De Denderbode biedt den achtbaren heer Burgemeester en familie, zijne op rechte christene deelneming in den rouw die hen treft. Van 's middagstol middernacht,dienst doende Apotheek, Zondag 19 April, M. Van Caelenberg, Leopold straat. Worden gevraagd door de patroons 1 goede colorantbrander. 1 schrijnwer ker, volle gast. 1 smeder, volle gasl. 1 koetsier. Vragen der Werklieden. Werklieden van allen aard. Eed afgelegd. Donderdag beeft M. Leon Herssens, notaris. Korte Zoutstraat alhier, voor den heer Voorzitter van de Rechtbank teDendermonde in 't Vlaamsch den eed afgelegd. Proficiat Sint MartGnsgesticht. Onlangs werd de uitslag bekend gemaakt van liet examen voor telegrafisten leerlingendoor liet Ministerie in November laatstleden uitgeschreven. Voor do plaatsen van Aalst hebben 13 kandidaten, waaronder 4 leerlingen onzer bisschoppelijke middelbare school, aan den wedstrijd deelgenomen. De uitslag strekt waarlijk tot eer van Sint-Martensgesticht dat de 3 oerste plaatsen bekomt. De hoeren Bomon Alfons en Witzo- reck Victor, beiden van Aalst, zijn reeds sedert Vrijdag 10 April, als telegrafislon- leerlingen, ter statie van Aalst binnen geroepen. Hartelijk proficiat aan die gelukkige leerlingen en aan ons duurbaar Sint- Martensgesticht Een vervallene. Dinsdag avond vonden inwoners van den Ninoofsclien steenweg, tegen Erembodegcm, langs de baan een arme dompelaar, met een urgeltjêv.. vcrgcsrW. -an vcucr. lion.. De sukkelaar die van de rechlo baan ge raakt was en van honger en vermoeienis uitgeput, werd door medelijdende per sonen naar het policiebureel gebracht. Na aldaar den nacht te hebben overge bracht, ontving bij van eene begoede familie een milde aalmoes. Pil. genomen inlichtingen bleek, dat de ongelukkige vroeger eene fortuin van 200,000 fr door speculaties bad verloren. Het Huis C. Praet-De Witte, is angs de overzijde der Lange Zoutstraat, dichter bij de Groote Markt, in n° 6. Verschrikkelijke brand. Een lievige brand is gisteren avond legen 7 uur in de magazijnen en werkplaatsen van den heer X. den welbekende velo handelaar uitgebroken. De brand dreigde zich ernstig uit te breiden maar krachtig aangepakt werd hij na een uur volkomen overmeesterd. De schade is gelukkig alleen stoffelijk en door assurantie gedekt. Door het vuur is onderandere een groot getal Miohelin velobanden vernie tigd welke de lieer X in voorraad bad, om aan de talrijke vragen die bij voor dit artikel heeft le kunnen voldoen. Iedere ervaren wielrijder geeft inder daad de voorkeur aan den Michelin buiten- en binnenband, onder alle opzich ten bekend als de beste en voordceligste Vandaar do welverdiende goede faam der Michelin banden. Nieuw kunststuk. Er is ernstig spraak van in onze hoofdkerk een tweede volksvensler te plaatsen, namelijk langs den kant der Rozemarijnslraat Reeds zijn inschryvingslijsten in omloop. Wij wenschen vurig, dat die zoo schoone als onbaatzuchtige onderneming met den bes ten uitslag zou bekroond worden. Aankomst der Zomerkleerstof fen en andere nieuwigheden, mou- selinen voor bloesen, J. Van den Bergh-Jouret, Aalst gewoon zenuwachtig was en geschiktheid bezat om haar geest door anderen te laten overheerschen Over den geest van het meisje oefende hij na korten tijd een grenzeloozen invloed uit. Hij bekwam resultaten, die, als waarlijk wonderbaar mochten aanzien worden en de eenvoudigste menschen geloofden bijna, dat hij mirakelen verrichtte. Was O'Brien een geleerd man, hij was ook een eerste bedrieger, die er bijzonder op uit was om, eerlijk of niet,zijn beurste spekken. Door wetenschap of schijngeleerdheid tot rijkdom te geraken,dit was zijn eenigste doel. De goudmijn, waar hij zoolang naar ge zocht had, bezat hij nu. In zijn kabinet stroomden de klanten toe, en met hen het geld. Bij al dien voorspoed was die man de slaaf zijner ongebondene driften. Hij was een speler, een losbandige, een verkwister en een onzedelijk man in den slechtsten zin des woords. Met beide handen wierp hij het goud weg, om zijn ondeugden bot te vieren- Hoe meer geld hij won, hoe meer hij ver teerde. Meenende, nooit zijn succes te zien verminderen, kon hem dat alles niet schelen. Daarin bedroog hij zich echter. Op het onverwachts overleed het meisje van Illinois tengevolge van zenuwuitputting. Met deze ongelukkige slaapwandelaarster had hij den geest van het lichtgeloovige publiek weten te treffen en zijn kas te vullen. Doch zoodra zij verdwenen was, verdween De maag deelt vreugde of smart uit. Zij doel u ile hevigste smarten ondergaan uf doet udekeurigstegencucliten smaken al naarmate zij goed of slecht verteert. Mejuffrouw Philómène van den Bran den, 45, Sint Dionysiusslraal.te Korlrijk, verteerde hare spijzen slecht, leed veel en ging ten onder. De Pink Pillen heb ben dat alles ten goede gekeerd. Cl. Ui veris. Ik bon volkomen genezen van mijne slechteraaag, schrijftdeze juffrouw, dank zij uw zoo goed middel. Ik heb gedurende langen tijd, telkenmale na mijne maal tijden onbeschrijflijke smarten geleden. Ik had alle soorten raadgevingen gevolgd en vele geneesmiddelen ingenomen, maar niets had mij kunnen helpen. Ik voelde my ten onder gaan. Eindelijk heeft men mij uwe Pink Pillen aangeraden en in mijn nood heb ik mij gehaast ze in le nemen, altijd hopende van die vreeslijke kwaal te genezen. De Pink Pillen hebben mij veel goed gedaan. Men kan zeggen, dat zij mijne maag verandbri hebben. Deze werkt nu uitmundend en mijne spijs vertering is volmaakt. Eene behandeling van eenige dagen met de Pink Pillen is voldoende om het bloed nieuw leven te geven. Zoodra het bloed zijne zuiverheid en zijn rijkdom heeft genomen, ziet men de luie organen hunne goede werking weervinden. Zij zijn verkrijgbaar in alle Apotheken en in liet Depot voor België Apotheek Derneville, 66 Waterloolaan. te Brussel, fr. 3,50 de doos en fr. 17,50 de zes doo- zen, franco. Depot te Aalst: Apotheek Callebaut, Botermarkt58 Gruwelijke heiligschennis te Leuven Heel de stad Leuven is onder den treurigen indruk van een gru welijk feit, gepleegd door een knaap van 16 jaar, in de SI Jozefskerk. •Het feit gebeurde op Witten Donderdag. De knaap was des morgends te biechte geweest en was daarop te Communie gegaan. Dan keerde hij snel terug naar zijne plfiats en spuwde de H. Hostie iu zijnen zakdoek. Men zegt dat hij, teruggekeerd in het gelicht, waar hij uit liefdadigheid wordt o? 'voedj daar zijne moeder-weduwe niel bii machte is, de Hostie,in stukken heeft gesneden en de stukken ondereenen hamer plat geklopt. Zoodra de zöak gekend was, werden de overlieden verwittigd en de noodige maatregels werden genomen, door de kerkelijke wetten in dergelijke gevallen voorgeschreven. De heiligschenner is naar het gesticht terug gezonden en de geestelijkheid heeft .het parket verwittigd. In de kerk zal eerlang eene boeteplech ligheid worden gecelebreerd. OPZIENING. Belgische Verzekeringsmaatschappij van eersten rang (Dotaties) vraagt regionaal opziener.Geen borg storting. Onnoodig zich aan te bieden als men niet ernstig, bedrijvig, werkzaam en van goede afkomst is. Schoone toekomst. Vragen le sturen A. V. L. Ofiice de Publicité, Nieuwstraat, Brussel. Bloedig gevecht te Sint Liever.s Hautem. Een bloedig gevecht beeft Zaterdag nacht de bevolking van Sint Lievens Hautem in ontroering gebracht. Het was kennis op de wijk Grapinycke cn er waren een twaalftal danstenten op gericht langs den steenweg van Letter bon tem. Rond 10 ure 's avonds bevonden zich de gebroeders Laurenl, Germain en Al fons Van den Driesscbc, alsook Georges Van Vreckem, allen van Sint Lievens- Houtem, in de danstent van Pros|>er Brantegem, waar zij zich goed vermaak ten. Twee uren later verlieten voornoemde jongelingen, 19 tot 21 jaar oud, te samen de danstent om zich huiswaarts te bege ven. Wat er eigenlijk voorgevallen is, kan tot hiertoe niet met zekerheid gezegd worden. Denkelijk hebben de vier jonge- de toeloop met haar. Tevergeefs zocht O'Brien haar te vervan gen hij vond niemand meer, die met haar kon vergeleken worden. Daardoor was hij nu verplicht zijn hande lingen nog den schijn van wetenschap te geven, en bepaalde hij zich tot'eenvoudig boerenbedrog. Eindelijk had hij echter wederom een meisje gevonden, dat hij leerde zich te hou den als slaapwandelares, maar het publiek vertrouwde hem niet meer en kwam bij den dokter niet meer aanbellen. Hij liep zijn ondergang tegemoet men geloofde hem niet meer en hij ging achteruit. Ondanks zijn verval wilde hij echter het rijke leven voortzetten, dat hem een gewoon te geworden was en dat hij niet ontberen kon. Geweten noch eerlijkheid bezittende, deinsde hij voor geen middelen terug, zelfs voor de gevaarlijkste niet, en de ergste mis daden zou hij hebben durven plegen om zich geld te verschaffen. Een zaak slechts lag hem zwaar op 't hart. Hij was gewikkeld in een proces, waarbij men hem beschuldigde aan een neef vergift bezorgd te hebben, die vond dat zijn rijke oom te lang leefde. Onvermijdelijk zou hij veroordeeld en gehangen worden. Den dag voor het vonnis gelukte het hem te ontvluchten, en hij verliet Amerika. In dit werelddeel, waar hij als een gevaar lijk individu bekend was, liet hij veel schul den achter, stak naar Duitschland over en vestigde zich te Berlijn. lingen die bedronken waren twist gekre gen en een verwoed gevecht is alsdan ontstaan. Van Vreckem werd later door voorbij gangers in eene gracht gevonden de ongelukkige had niet min dan 43 mes steken, waarvan 23 in de banden, beko men door zijn hoofd te beschermen, en 20 andere messteken op de verschillende deelen van zijn lichaam. I, Een der messteken, toegebracht in den rug en welke de rechterlong doorboord heeft, is zeer erg. ",g Van den anderen kant werd Laurenl Van den Driessche door 2 kogels getrof fen, een in den rug die de lenden door boord heeft en in de ingewanden is ge drongen en een in den linkerarm. Gezien zijn ergen toestand werd de gekwetste per automobiel naar eene kliniek van Gent overgebracht. liet parket van Oudenaerde is Zondag le Sint Lievens-Hautem afgestapt. De gendarmen hebben een revolver, een hamer en eene klak gevonden. NADERE BIJZONDERHEDEN In de danstent van Prosper Brantegem was tusschen de vier jongelingen eene woordenwisseling ontslaan, waarop zij beurtelings de tent verlieten. Toen de gebroeders Van den Driessche op straat gekomen waren, stond Georges Van Vreckem achter eenen muur en loste twee of drie revolverschoten naar de ge broeders en trof Laurent twee maal iu den arm en in den rug. Het slachtoffer zeeg ten gronde. ;Een der broeders heeft den gekwetste opgenomen en naar huis gebracht, waar Dr De Backer liern verzorgde de andere broeder is achter Van Vreckem geloopen tot op zijn hof, dichtbij de plaats van het gevecht gelegen. Het is dan dat Van Vreekem zooveel messteken heeft beko men. Van Vreckem is er in gelukt Ie vluchten tot bij zijne tante, waar Dr Van Steenberge hem verzorgd heeft. Maandag morgend heeft de onderzoeks rechter den broeder van Laurent, Alfons Van den Driessche in zijn kabinet ontbo den, om ondervraagd te worden. Als het parket den Zondag kwam, was hij niet ie huis. Deze verklaart de feiten gelijk hooger gemeld, doch loochent Georges Van Vreckem gestoken te hebben. Diefstal van Boter. Woensdag nacht zijn dieven in de melkcrij Sinle- Bei'lindis, staande te Heldergem, bij mid del van braak en beklimming binnenge drongen en hebben er 66 kilos boter, ter waarde van 200 fr., gestolen. De dieven hadden eerst gepoogd in eene andere melkerij te dringen, maar daar was hun ne poging mislukt. Eene klacht is bij de gendarmerie ingediend,die een onderzoek heeft ingesteld. Praktisch en niet duur Stijfsel REMY overal verkocht in pakken van 1/4, 1/2 èn 1 kilo zuiver. Brand. Donderdag is eee hevige brand uitgebroken in de hoeve van Gus- taaf Do Ridder, in de Broeckssraat, te Ilerdersein. Gansch de hoeve is door hot vuur vernield. Naar liet schijnt is de brand ontstaan in do schuur. Men heeft slechts met groote moeite kunnen red- --den. lie .schade-is door verzekering ge dekt. DE ZENUWEN BEDAARD. 't ls zeer dikwijls ten onrechte dat men als zenuwlijders diegenen behandeld die zwak, vermoeid,neerslachtig,droevig zon der roden zijn,die lijden aan schele hoofd pijnen, hoofddraaiingen, gevoel van ledig hoofd, krampen in de boenen, on weder slaanbaren slaap, na dc eetmalen, aan zenuwachtigheid, oorzaak van slapeloos heid, of lastige ademhaling, oorruischin- gen, zwarte vlekken voor de oogen en vooral eenen zwaarte in den rug waar de nieren (gew. lenden) zich bevinden. 't Is daarom dat zoovele zenuwlijdondo plotseling overlijden aan voorvallen toe te schryven aan de slechte werking dor nieren. 't Is daarom ook dat zoovele personen die alles nutteloos beproeft hebben zien van af zij hunne nieren verzorgen dal liunne zenuwen bedaren, hunne krachten terug koeren, hunne hersens al hunne kracht en helderheid hernemen. De Foster Pillen versterken de nieren, geven hun de kracht al de onzuiverheden af te voeren. Hun gebruik maakt op liet vergeven stelsel den gezonden indruk van een bad van klaar water waaruit het lichaam na een verblijf in do hitte der zon en liet brandend stof, frisch, kalm, en gezond uitkomt. Alle apotheken (3,50 fr. de doos, 6 doo- zen voor 19 fr.) of vrachtvrij per post. Algemeen depot voor België Engolsche Apotheek, Gh. Delacre, 64. Coudenberg- straat, Brussel. Vraagt en eisclil wel de echte Foster Pillen voorde al hetgeen het liierne- ^*^^éS^lB^ftvenslaande merk niet Auto-ongevallen. Een nioto-cy- clet met twee plaatsen reed te Ben-Ahin Door het uitvoeren van allerlei listen, wist hij aan cenig geld te geraken, en kon hij een kabinet openen voor de behandeling van zenuwziekten door magnetisme. Volgens Amerikaansch gebruik liet hij op de muren te Berlijn kolossale reclames aan plakken, waar veel over gesproken werd Hoewel iedereen riep, dat hij een bedrie ger was, bracht niettemin de nieuwsgierig heid hem eenige patiënten. Van kennis was hij niet ontbloot, zooals wij reeds weten. Verscheidene zieken, bij wie die oude wijze aan heelkunde machteloos gebleven was, genas "hij, en daardoor verwierf hij den naam, dat hij wonderbare genezingen ver richtte. Daardoor nam zijn praktijk wel toe, maar voor een verkwister als hij, waren die eer lijke middelen ontoereikend. Om zijn inkomsten te vermeerderen, wilde hij somnambulisme en waarzeggerij bij de geneeskunde voegen. Evenals vroeger te New York zocht hij een vrouw met zwakke zenuwen en kon de hand leggen opeen meisje, dat dezelfde ken- tcekens aanbood als dat, hetwelk hij vroeger in den staat Illinois aangetroffen had. Geheel en onweerstaanbaar bevond dit meisje, evenals het eerste, zich onder zijn wil. En daar hij een geheelen dienst van inlichtingen over de Berlijnsche familien in gesteld had, kon hij haar omtrent alle vragen die haar gedaan werden, gepaste antwoorden opgeven. naast de tramlijn in de richting van Hoei. Van den anderen kant naderde de auto van eenen geneesheer van Bergen, en, daar de weg niet breed is, moester nood zakelijk eene botsing volgen. De tweede man van do moto sprong op den grond, gelukkig zor.der zich erg te bezeeren. Maar door dit afspringen raakte de moto uit de richting en de voorman kwam met groot geweld tegen de automobiel terecht. De auto reed er over en de berijder was deerlijk gekwetst, zoodat men liern naar liet gasl huis van Hoei moest bren gen. De auto bleef onbeschadigd. Een Brusselaar. M. Van Esse, in auto mobiel naar Jalhay rijdend, raakte door liet bersten van eenen band uit de goede richting en tuimelde in liet meer van de Gileppe. Gelukkig kon hij genoeg zwem men om zich zeiven te redden. De auto zager, toen hij werd opgehaald, deerlijk gehavend uit. Deurne. IJselijke moord. Dins dag namiddag rond 2 uren, wandelde een soldaat langs de vestingen te Deurne en gekomen achter de fabriek van regenman tels. zag hij liet lijk van een manspersoon op hel water drijven. Spoedig verwittigde hij eenige burgers, die liet lijk mot eenen haak ophaalden en de politie verwittig den.Alsdan stelde men vast dat het hoofd bijna van de romp was gescheiden en het lijk gansch onkennelijk gemaakt was door messteken. Tot nu toe is de per soonlijkheid van den vermoorde nog niet gekend. De schele hoofdpijn, de draai- nissen en alle do ongemakken door de slijmen veroorzaakt en de humeurs zijn altijd in weinigen lijd genezen door de slijm verdrijvende Pil Walthéry. 1 fr. de doos. Een rijke bedelaar aangehou den. Te Lemberg (Hongarië) ver kocht een bedelaar aan de voorbijgan gers fosfoordoosjes. Een dame die den bedelaar een aalmoes in de hand stopte, werd door dezen laatste op grove wijze beleedigd Eene samenscholing had plaats en de policie kwam bij. De bedelaar gaf voor dat hij niet bedel de, doch enkel zijne waren te koop bood. Immers yoegde de lichtgeraakte bedelaar erbij, ik ben rijker dan de dame die mij eene aalmoes wil geven en terzelfdertijd haalde bij van onder zijne vest een zak te voorschijn welke 66,000 kronen, in. bankbrievon, bevatle. Bij nader onder zoek bleek dat de rijke bedelaar op de armzaligste wijze was gehuisvest en leefde. Werkdadigheid zonder weerga legen zomersproe ten en huid aandoeningen. Het stuk 0.75 eener Irissche gelaats- Onfeilbaar voor de geneezing van kloven: Tube 0.75 gelaat blijvend:ononlbcer De 1/2 doos 1.50 lijk voor elke loilellaftel TEKOOP in ALLE GOEDE HUIZEP g TE rtAi.oi io iu iv. ..,^1 ii ici .ipouieken De Valkeneer, Esplanadeplein, en Van Caelenbergh, Leopoldstraal 24, ter dro gerij O. Taymans, Groote Markt, bij A De Paepe-Singelyn, Leopoldslraat, bij do Gezusters Meganck, Lange Zout straat, O. Jouret Kerkstraat, L. Fran gois, Mercerie Lange Zoutstraat, 21. Een oud Germaansch dqrp ont dekt. Op een bijzonder landgoed loe- behoorende aan den hovenier Van Velow te Brandenburg (Duilsclilandi heeft men een oud Germaansch dorp ontdekt, dag- teekenend 200 jaar voor onze tijdreke ning. Men trof onder andere woningen en stallen aan, alsook de muren die het dorp omgaven. 17 April 1914. Markt op termijn. I)o toestand is vanda: g beier en de kwoteeringen zijn merkelijk verbeterd. Kaïiadeesche groep steviger. Argentina 65,50. Barcelona 152. Brazilian 427. Mexico 367. Groep Enipain goed.Hóliopo- lisl24. Metropolitan! 534. Nitrates 374. Rails 369. Rand Mines 127. Rio Tinto 1825. Tanganika 54. Markt op comptant. Zooals op termijn, hebben do zaken be teren gang en eenige goede verbeteringen zijn aan te stippen. Belgische Rent 77,10. Obligations Tos- cans 5°/0 481. Secondaire 4 °/0 454. De Bankwaarden zijn in gelijken stand. So- ciélé Générale 5990. De Tramwegen zijn beter. Fondateur Barcelona 1085.Bologne 560. Dividende Bruxellois 1120. Kapitaal Murciapaat vooruit aan 23,50. Dividende Rails 750. Fondateur Transports 1235. Tramways Toscans goed aan 115 in ka- Opnieuw trad met dat meisje de fortuin het huis van den gelukzoeker binnen. Daar maakte de bedrieger, misschien nog meer dan te New-York, gebruik van, om zich aan de losbandigheid over te geven. Overal sprak men schande van hem. Daar de politie te Berlijn altijd actief is, •oefent zij een bijzondere strenge bewaking op de vreemdelingen uit. Hij werd verdacht. De politie onderzocht zijn verleden en vernam, zonder de minste moeite, dat hij in Amerika, bij verstek veroor deeld was tot de doodstraf, en hij zijn leven slechts door de vlucht had kunnen redden. Ook ontdekte men, dat hij misbruik maak te van de geheimen, welke hij, dank zij zijn talrijke klanten, te weten kwam, om zijn familiën geld af te persen, en dat hij zulke afzetterijen gepleegd had bij personen, nauw met het hof in betrekking. Dit wekte nog veel meer opspraak dan zijn veroordceling te New-York. Een wonderlijk toeval was hem echter gunstig. Op het punt zijnde aangehouden en in de gevangenis geworpen te worden, werd hij gered door een inspecteur der policie, die aan den commissaris deed verstaan, dat een man als O'Brien, tot alles bekwaam, en wiens kabinet door menschen van alle klas sen bezocht was, die voor hem niets geheim hielden, een kostelijk helper der politie wor den kon. Daar de waarheid dier opmerking in 't oog sprong, begreep de commissaris zulks. (Wordt voortgezet

De Denderbode | 1914 | | pagina 2