REPAR AT1EN flarisnertog Franz-Ferdinand vao OostenriiK et Hertogin Softe van De Denderbode. SALVATOR NELO'S KINDERMEEL 1. ÏÏEEF-S DscarWinnepenniQCKx-VanNultei MORISONS I Waschmachien J. L. MORISONS, 109. DAMBRUGGESTRAAT. ANTWERPEN Bij voegsel aan E*e Denderbode> van Zondag 5 Juli 1914. Voor de Landbouwers Beenderziekte bij t Runddier. Uit V. stelt men de volgende vraag Mijne koeien zijn ziek in de beenen zij kunnen moeilijk gaan zy zijn kreu pel zij hebben weinig eetlust. Verleden jaar is die plaag in mijn stal begonnen. Ik hob dan mijne beesten verkocht, nu herbegint ze weder. Wat gedaan Antwoord. Deze koeien lijden aan de kwaal, bekend onder den naam van beenderziekte of beenziekte, die zich nogal tamelijk voel voordoet in destreek van den vraagsteller. De eerste ken teekons zijn moeilijk te ontwaren, vooral daar waar de ziekte slechts zelden slachtoffers maakt, en worden nogal dikwijls verward met de verschijnsels van andere ziekten Integen deel, in streken, waar de beenderziekte gemeen is, kan men hare kenteekens gemakkelijk van andere ziekten onder scheiden. In het begin doet de beenderziekte zich voor onder den vorm van spijsverlerings- ontsteltenis, die men, bij vergissing, aan andere oorzaken zou kunnen wijlen Daarbij komen vermindering en onre gelmatigheid in den eetlust voor. later vermagering van gansch het lichaam. De dieren zijn min opgeruimd en gaan moeilijk. Na die eerste kenmerken, komen meer caracteristieke kenteekens te voorschijn: de dieren kunnen moeilijk opstaan na langdurige ligging, daarop volgt lastige verplaatsing, enz. De minste beweging >ler spieren bij het liggen pijnigt de zieke dieren ten zeerste. Het rechtstaan is dikwijls smartelyk en gelijkt aan de houding van een mank dier. Dan komt ovrrvulling der lede maten en jicht der uiteinden. Algemeene verzwakking doet zich weldra gevoelen, en «ie eetlust wordt gansch onregelmatig. De melkopbrengst vermindert om soms geheel uit te scheiden het verwerpen is ook geen uitzondering. Dan komen beenderbreuken voor, die al de dooien van het beendergestel kun nen aantasten ze zijn loe te wijten aan oorzaken die van geen het minste belang zijn voor een gezond obganisme, als op de vlucht gaan van het dier, over een gracht springen, slooten tegen eenen hinderpaal, neervallen, enz. De eenvoudigste spierbewegingen kun nen dus oorzaak zijn van breuken, die de ergste gevolgen kunnen hebben, zelfs het breken van den ruggegraat. In andere gevallen willen «le dieren, op dat tijdperk der ziekte gekomen, in het geheel niet meer opslaan zij liggen soms gedurende 24 uren in dezelfde hou ding. Wanneer men ér in gelukt ze te doen rechtstaan, dan zijn zij pijnlijk ineengetrokken de ademhaling en de bloedsomloop versnellen, en niet lang duurt het of zij laten zich nedervallen. Verdor laat men het niet komen en de dieren worden gewoonlijk afgemaakt, zoo niet zou men kunnen nagaan dat 't einde der ziekte gekenmerkt is door 't weekworden der beenderen De ziekte gaat langzaam vooruit on duurt gewooidijk van een tot drie maan den. De gezondheidstoestanden hebben maar weinig invloed op haren gewonen gang. De goede melkkoeien zijn bij voorkeur aangetast, om reden dat ze te groote ver liezen ondergaan ten gevolge van eene overvloedige opbrengst. De kalveren, uit deze zieke dieren voortgesproten, lijdén gewoonlijk aan beenderziekte. Wordt de ziekte van het begin of be handeld, dan is er nog hoop op genezing. Later is er geen economische reden meer om de behandeling te wagen, want niet gelukken is alsdan den algemeene regel. Welke oorzaak heeft deze ziekte Zie daar eene gewaagde vraag eene heele reeks antwoorden bekomt men, doch do eene zijn zonder waarde, do andere aan neembaar, min of meer. Naar de algemeene meening, is de oorzaak le wijten aan eene onoordeel kundige voedering. Eene in schijn over vloedige en rijke voedering is van weinig beteekenis, indien de hoedanigheid te wenschen overlaat. De ziekte zou vooral voorkomen bij het vee dat graast op weilanden arm aan phosphoor/.ure kalk, of bij het vee dat het hooi van dergelijke gronden als voed sel verbruikt. Het voedsel, dat niet rijk genoeg is aan minerale zouten, kan niet behoorlijk voorzien in de vorming en in den onder houd van het beendergestel. Nevens deze voorname oorzaak, zijn er andere, waarvan de invloed niet te betwisten valt zulks bewijst.het feit, dat in slechte gronden alle dieren niet door de ziekte aangetast zijn. Onder deze bijkomende oorzaken kun nen wij de volgende noemen overvloe dige melkopbrengst, drachtigheid, ge brekkig gestel, slechte gezondheidstoe standen. Als uitlegging heeft men het langs vele kanten gewaagd den besmette- lyken aard der ziekte vooruit te zetten. Nog andere oorzaken heeft men opge geven. Doch als zeer erg moet do kwaal beschouwd worden, daar zij in zekere kweekstreken groote verliezen veroor zaakt. Men vraagt, wat moet er gedaan worden Indien het, in de meeste gevallen, voordeoliger is de zieke dieren te slachten dan genezing te verhopen, is het niet minder waar dat, bij den aanvang dei- ziekte, het toepassen van eene goede voedering en het volgen van eene ge paste behandeling goede uitslagen kun nen opleveren. Indien men aanneemt daler onbetwist baar- besmetting bestaat bij de koeien van den vraagsteller, zoo volgt er natuur lijk de plicht uit, de zieke runddieren af te zonderen en de vroeger betrokken plaatsen volkomen le ontsmetten. Bij de behandeling moet eerst en voor al de voedering in aanmerking komen. Volstrekt onmachtig zijn al de mede- cijnen, indien de voedering niet doel matig is. Nog eene verbetering, welke al onze aandacht verdient, heeft men voorge steld, namelijk het droogleggen der natte gronden en het bemesten der aan phosphoorzuur arme gronden met super fosfaat of met metaalslakken. Het is voordeelig boonen, rogge, aard- nootkoek. sesaamkoek en katoenmeel in hot ratsoen der aangetaste dieren te bren gen, 't is te zeggen voeders, die alle rijk zijn aan voedende bestanddeelen. Dik wijls ook zal het voordeelig zijn deze voeders gekookt en een weinig gezouten toe te dienen. Het beendermeel uit den handel en de phosphoorzure kalk, vermengd bij het gewoon voeder per dosis van 50 gram men per ilag en per koe, hebben, naar het zeggen van verschillende proefne- mers,z« er goede uilslagen gegeven. Eeni- gen raden het bijvoegen van ijzer-zouten aan. Vleeschmeel en levertraan worden door anderen aanbevolen. V. arts. door revolverschoten, na aan eenen bommenaanslag te zijn ontsnapt. Samenzwering te Sarajevo. Officieele bekendmaking. Weenen. 28 Juni. De Wiener Zeitung meldt in eene bijzondère uitgave het nieuws van het overlijden van den aartshertog. Zij wijdt een roerend artikel aan de nagedachtenis van beide afgestorve nen en herinnert dat het vorstelijk echtpaar te midden van de toejuichin gen der bevolking in Sarajevo was aangekomen De Wiener Zeitung doet dan de waardigheid van het leven des aarts hertogen uitschijnen en het hooge besef dat hij had van zijnen plicht. Zij herinnert zijne eenvoudige levens wijze en zijne voorliefde voor het familieleven, die hem aller eerbied verzekerde. In het vervullen der plichten van zijnen staat was hij een voorbeeld voor allen. De herinrichting van leger en vloot zijn grootendeels zijn werk. Al wat de grootheid der monarchie en het geluk harer bevolking kon uit maken bevorderde hij uit al zijne krachten. De rouw, bij zijn afsterven in zoo tragische omstandigheden, is even groot als de liefde die hem omringde in zijn leven. De Wiener Zeitung besluit haar artikel met een treffenden groet aan de figuur van den ouden keizer, wiens harteleed vandaag door de gansche bevolking wordt gevoeld. De aanslagen Uit Sarajevo, in Bosnië-Herzego vina, het nieuw gebied door Oosten rijk ingelijfd,kwam Zondag avond het bericht van eene vreeselijke tragedie. Aartshertog Franz Eerdinand, ae op volger van keizer Franz Jozef en zijne gemalin prinses Sofie, waren gevallen onder moordenaars handen. Met eene rilling van afschuw zal overal dit bericht ontvangen zijn vóór al het andere denkt men aan de arme kinderen die op zulke tragische wijze vader en moeder verliezen. De aartshertog was met zijne ge malin sedert eenige dagen in Bosnië, waar hij de militaire krijgsbewegin gen bijwoonde. Hij had juist eene dagorde laten verschijnen waarin hij de dapperheid der troepen loofde en al de officieren geluk wenschte. Zondag morgend nu had de aarts hertog zich met zijne vrouw, de her togin van Hohenberg, naar Sarajevo begeven, waar eene ontvangst plaats had. Zij waren tot hiertoe zeer vol daan over hun verblijf in Bosnië en namelijk over het onthaal dat hun was te beurt gevallen te Ilisze. Gedurende de heele reis waren zij het voorwerp §eweest van warme ovaties vanwege e bevolking Zij waren in den mor gen te Ilisze aangekomen. Te Sarajevo was de ontvangst Erachtig. Zij reden van de statie naar et stadhuis waar de ontvangst moest plaats hebben. Zij waren nog niet verre gereden, toen er eensklaps eene bom werd geworpen tegen den auto mobiel van de hooge bezoekers. De aartshertog kon ze evenwel met de hand alweren, zoodat zij op de straat viel en ontplofte toen de auto reeds voorbij was. De personen die in de volgende auto zaten, graal Boos Waldeck en de aide-decamp luitenant kolonel Merizzi,werden lichtgewond. Onder de menigte werden 11 personen gekwetst, waarvan 6 erg en 5 licht. De pleger van den aanslag is een let terzetter van Trebinje, Cobrinovic genaamd, die aanstonds werd aange houden. Op het stadhuis werden de aarts hertog en zijne gemalin door den ge meenteraad, met den burgemeester aan 't hoofd ontvangen. De burge meester wilde aanstonds zijne aan spraak beginnen, maar nog geheel onder den indruk van het gebeurde, zegde de aartshertog Mijnheer de burgemeester, bij mijne aankomst te Sarajevo, om een bezoek af te leggen, heeft men eene bom naar mij geworpen, 't Is schandelijk Na eene poos ging hij voortNu moogt ge spreken M de burgemeester. De burgemeester sprak toen zijne redevoering uit en de aartshertog ant woordde. Het volk dat intusschen den aan slag had vernomen, bracht het aarts hertogelijke paar eene warme ovatie. Na gedurende omtrent een half uur het stadhuis te hebben bezocht, ver klaarde de aartshertog zich naar het militair gasthuis te willen begeven om er den door de bom gekwetsten luite nant kolonel en de andere slachtoffers te bezoeken. Men steeg dus weer in de rijtuigen. Op den hoek der Keizer Franz-Jozef- en Kudolphstraten gekomen, snelde een jonge knaap, leerling van de acht ste klas van het lyceum een Ser viër, medlt men van een anderen kant vooruit tot dicht bij het rijtuig en loste zeer snel twee revolverschoten. Het eerste schot drong door den wand van de auto en trof de hertogin rechts in den buik. Het tweede schot trof den aartshertog aan den hals en sneed de slagader door. De hertogin verloor het bewustzijn en viel op de knieën haars echtgenoots. Ook de aartsher tog had na eenige oogenbhkken het bewustzijn verloren. De pleger van dezen tweeden aan slag, zekere Grevillo Prinzip van Grahovo, werd insgelijks aangehou den. Toen het volk zich rekenschap had gegeven van het vreeselijke dat er gebeurd was, wilde het zich in woede op den moordenaar werpen om hem te verscheuren slechts met de grootste moeite konden de gendarmen hem tegen de menigte beschermen. Intusschen was de automobiel on middellijk na den aanslag snel voor uitgereden naar den konak, onder het bestuur van den bevelhebber der mili taire omschrijving en graaf Harrach. Verder zaten met den aartshertog en zijne gemalin in den automobiel, de militaire kabinetsoverste van den aartshertog, kolonel Bardofl en een- bevelhebber. Daar deed men aanstonds genees heeren komen, maar er kon geene hulp meer baten, beide gekwetsten stierven na eenige oogenblikken. Men denkt dat de samenzwering is voorbereid door de Bosniërs, die pro testeeren tegen de inlijving van Bos nië en Herzegowina bij Oostenrijk Nadere bijzo derheden. De ontvangst van den aartshertog en zijne gemalin had op het stadhuis plaats genad volgens het programma. Na de eerste moordpoging was de aartsherlog het voorwerp geweest van geestdriftige toejuichingen, zooveel te hartelijker, daar het nieuws van den mislukten aanslag reeds algemeen be kend was. De aartshertog en zijne gemalin waren plechtig ontvangen op 't stad huis door den burgemeester.De aarts hertog had zijne welkomstrede beant woord met bedankingen over de prachtige betooging waarvan hij het voorwerp was geweest, temeer daar het volk aldus zijne vreugde toonde over het mislukken van den aanslag. 't Is met een bijzonder genoegen zegde hij, dat ik hier de verzekering aanvaard van uwe onwankelbare ge trouwheid en uwe verkleefdheid aan Z. M. den keizer, onzen koning, en ik bedank u met vreugde, mijnheer de burgemeester, voor de geestdriftige begroeting, die de bevolking ons voor behield. Daarenboven zie ik er de tevredenheid in over het niet gelukken van den aanslag. Ik druk u mijne op rechte tevredenheid uit omdat het mij is toegelaten mij persoonlijk reken schap te geven van de gelukkige ont wikkeling, in welke ik steeds het grooste belang stelde. - In het Servisch Kroaatsch voort gaande zegde hij Ik verzoek u de bevolking mijne hartelijkste groeten over te brengen en de verzekering mijner onwankelbare verkleefdheid. De nieuwe troonopvolger. Tengevolge van het morganatisch huwelijk van aartshertog Franz Fer dinand, komen zijne kinderen niet in aanmerking voor den keizerlijken troon. Het dichtst bij de kroon staa» nu aartshertog Karei Franz Jozef, oudste zoon van wijlen aartshertog Otto, eenige broeder van den nu vermoor den prins. Karei Franz Jozef, de toekomstige keizer van Oostenrijk-Hongarië is ge boren op 17 Augusti 1887 en bijgevolg nog geen 27 jaar oud. Hij is gehuwd met prinses Zita van Bourbon uit de vroeger regeerende familie van Parma, die slechts 22 jaar telt en die op 20 November 1912 het leven schonk aan eenen zoon. De troonsopvolging in de manne lijke lijn in het huis van Hadsburg is dus goed verzekerd. De eenige verwikkeling die kan ont staan bij den dood van Franz Jozef, is dat. volgens de grondwet van Hon- garië, niets den oudsten zoon van den nu vermoorden aartshertog,prins Max van Hohenberg, belet aanspraak te maken op de Hongaarsche kroon. Er is inde grondwet geen de minste bepaling betreffende den rang der moederen er is vroeger altijd gezegd dat hertogin Sofia, zoo niet keizerin van Oostenrijk, dan toch koningin van Hongarië zou worden. Met des te meer reden zou haar zoon koning kunnen worden. Aartshertog Franz Jozef en de her togin van Hohenberg vertoefden gaarne te Blankenbergne. De aarts hertog en zijne gemalin waren alle dagen in de 10 ure mis in de kerk. Hoe de kinderen het vernamen. Gravin Choteck, eene tante van de kinderen van het hertogelijk echtpaar, had de pijnlijke taak op zich genomen om de kinderen het gebeurde mee te deelen. Zondag namiddag vertelde ze hun alleen dat te Weenen bericht ont vangen was, dat hun ouders een onge val hadden gehad, waarschijnlijk een automobielongeluk. Dit verhaal deed de kinderen zoo ontstellen, dat de gravin het niet gera den achtte hun voorloopig nog meer te zeggen. Des avonds baden de kinderen nog, aat God alies tot een goed einde mocht leiden en dat hun ouders gauw hersteld mochten zijn.Intusschen kon gravin Choteck de waarheid niet lan ger verzwijgen, daar de kinderen, en vooral het 13-jarig oudste meisje, bij zonder schrander zijn en aan hun omgeving moesten merken, dat er iets ernstigers gebeurd was dan zij wisten. Maandag morgen heeft gravin Choteck de kinderen de volle waar heid verteld. Hun ontzetting was ver schrikkelijk. Met moeite gelukte het de twee oudste kinderen zoover tot kalmte te brengen, dat men zich niet meer ongerust behoefde te maken. Zij zijn van den omvang van het ongeluk volkomen bewust. Nu moeten ze rustiger geworden zijn en te midden van de naaste bloedverwanten der moeder zitten ze stil te weenen. Het vervoer der lijken. Dinsdag te 6 ure 's morgens zijn de lijken van den aartshertog Franz- Ferdinand en zijne gemalin, vergezeld van heel het personeel van het hof te Metkovitch aangekomen. Aan de statie was eene eerecom pagnie opgesteld en een detachement van de oorlogsmarine, de gouverneur, de overheden, het gemeentebestuur, de schooljeugd, het onderwijzend per soneel en heel de bevolking. Matrozen droegen de lijken aan boord van het oorlogsjacht Dalmat. Op de kist van den aartshertog wer den de oorlogsvlag en de grootherto gelijke standaard neergelegd. Op die van de hertogin alleen de oorlogsvlag. Tallooze kronen en bloemtuilen lagen op het jacht. Terwijl de eerecompa- nie salvos loste, zette het schip zich langzaam in beweging. Aan boord bevindt zich het heele personeel van het hof en de gouver neur om de lijken te vergezellen gedu rende de reis door Dalmatië. Het schip was voorafgegaan door eene torpedoboot en gevolgd door het yacht van den gouverneur. Toen de Dalmat de monding van de Narenta bereikte loste het oorlog schip Vtribus Unitis negentien kanon schoten. De Dalmat legde zich naast het pantserschip en de kisten werden op dit laatste overgebracht. Het achterdek was in rouwkapel veran derd en met vlaggen versierd. Rond 9 ure 's morgens lichtte de Vtribus Unitis het anker en richtte zich naar het noorden, na de oorlogs vlag en den aartshertogelijken stan daard te hebben geheschen. Uit Spalato, 3o Juni De dread nought Viribus Unitis kwam heden avond om acht uur onder het gelui der kerkklokken voorbij gevaren met de lijken van aartshertog Franz Fer dinand en zijne gemalin aan boord. De Viribus Unitis was omgeven dooreen aantal slagschepen en torpedobooten. Het schip voer dicht langs de haven. De overheden en eene menigte, die duizenden telde, stond aan de kust opgesteld en bracht eerbewijzen aan het voorbijvarende schip, in de sche mering een aangrijpenden indruk maakte. Uit Trieste: De dreadnought «Viri bus Unitis» is Woensdag avond om 7 ure te Trieste aangekomen, begeleid door het eskader van admiraal Haus. en heeft het anker geworpen op de reede. De twee doodkisten bleven voorloopig aan boord en werden Don derdag voormiddag naar de statie overgebracht. De Rouw. Het hof neemt den rouw aan voor zes weken. Er zullen dus vier weken grooten rouw zijn en twee weken ge middelden rouw De lijkplechtigheden. Het oorlogschip, begeleid door eene kleine vloot, bracht de twee lijken naar Trieste, waar zij Donder dag morgen aankwamen. Van daar heeft een bijzondere trein ze naar Weenen gebracht, waar zij plechtig tentoongesteld wierden in de kapel van den Hof burg, tot Vrijdag Na de godsdienstige plechtigheid zijn de lijken 's namiddags naar Arstetten overgebracht, het domein van den overleden aartshertog. Keizer Franz-Jozef woonde de plechtigheid niet bij. Hij was verte genwoordigd door den nieuwen troon opvolger, aartshertog Karei Franz- Jozef. Zaterdag morgen is eene requiem mis gecelebreerd in de kapel van den Hofburg, in 't bijwezen van den keizer en de keizerlijke familie. Na de plechtigheid is de keizer naar Ischl teruggekeerd. Bij den keizer. De keizer heeft Dinsdag in den morgen aartshertog Karl Franz-Jozef ontvangen, later graaf Tisza en graaf Sturgh, voorzitters van de minister raden. Rond den middag ontving hij graaf Berchtold, minister van buitenland- sche zaken. Eene Servische samenzwering. Bijzondere berichten uit Sarajevo melden dat Radoelowits. de hoofd redacteur van het Servische dagblad Narod, wegens opruiing van de be volking gevangen genomen is. Ook de leider van de Servische politieke be weging in Bosnië, het lid van den Landdag Jefanowits, is gevangen genomen. Het bestaan eener samenzwering is door de bekentenis der beide misda digers bewezen de bommen, die de daders hebben gebruikt, zijn zooge naamde Servische militaire bommen geweest. De levensverzekering van Franz-Ferdinand. Het Prager Tagblatt meldt, dat de troonopvolger bij eeneNederlandsche maatschappij zijn leven voor 3o milli- oen en dat van zijn gemalin voor i5 millioen gulden verzekerd had. Het testament. De afgevaardigde eener bank van Praag, waar het testament van aarts hertog Franz-Ferdinand was neerge legd. is met dit document te Weenen aangekomen. Het testament is geopend in 't bij wezen van den keizer en aartshertog Karei Franz-jozef. Dit testament is van ouden datum en beveelt dat heel zijn fortuin naar zijne kinderen ga. Het vruchtgebruik werd vermaakt aan de hertogin, zijne vrouw. De chauffeur zou medeplichtig zijn Een katholieke aartsbisschop van Sarajevo, Mgr. Stadler vertelde aan den correspondent van de - Neue Pesther Journal», dat de aanslag niet gebeurde, zooals de meeste bladen verhalen. De schoten die den aartshertog en de hertogin doodden, werden niet ge lost van een enkele plaats maar van twee verschillende plaatsen. Hetzelfde blad meldt dat er zware vermoedens wegen op den chauffeur van de automooiel van den burge meester van Sarajevo, een Servier die bevel had gekregen langs de Schiller- strasse te rijden, maar nochtans den weg nam langs de Appelkade. 't Was daar dat de auto langzaam moest rij den wegens de menigte. Men vraagt zich af of de chauffeur niet medeplich- Leest en verspreidt tig was en niet aldus handelde om de plegers van den aanslag goed den tijd te geven op hunne slachtoffers te mik ken. Welke straf wacht de moordenaars De daders van de twee aanslagen, de letterzetter Cabrinovitch en de student Prinzip, zullen voor moord en voor landverraad gevonnisd wor den. Voor het laatste misdrijf zal Cabrinovitch door de Oostenrijksche wet ter dood veroordeeld worden indien zijne plichtigheid aan landver raad niet bewezen wordt, dan kan hij verwezen worden tot 10 of 20 jaar opsluiting in eene cel, ook nog tot levenslange opsluiting. Voor Prinzip is het de doodstraf. Evenwel daar hij nog geen 20 jaar oud is, zal de straf waarschijnlijk veranderd worden in tien of twintig jaren opsluiting, zon der ooit het bezoek van iemand te mogen ontvangen. Gummihieleii zijn en blijven de beste Vraagt ze altijd en overal Generaal Agent ALFRED LIESHHRD Water mael-Brussel. BERICHT. Alle Domlei dagen en Vrijdagen bczon- dere groote keus van vele soorten verschen ZEEVISCH aan de laagste dagprijzen. Alle Vi8chwaren worden zeer wel gerei nigd op verzoek ten huize gebracht. Ik beveel mij aan de gunst van eenieder, bezonderlyk aan de achtbare ingezetenen die van leveranciers veranderen. Zeer voordeelige pryzen voor Avondma len, Hoteliers, enz. Ph. VAN STY VEND AEL Eenig buis der stad sedert 25 jaren in do Oostendsche Visscherijen gevestigd. Visscheru. Lange Zoutstraat, 38, Aalst Lcveraar der bijzonderste huizen der stad. TELEFOON N' 44. BERICHT aan Landbouwers en Hofliefhebbers Indien gy wilt goed en deftig gehandeld worden voor het aankoopen van pulpen van het fabriek Wittouck om U in October of November af te leveren ofwel plantaard appels afkomstig uit Friesland ook alle soorten van Fruitboomen, Sieraadplanten, Haagplanten, Boschplanten, tegen zeer ge ringe pryzen.Wendt U in volle vertrouwen tot de Gebroeders Van Vaerenbergh te Wieze op tien minuten afstand van de statie van Baerdegem, deze handelen altijd met de boste zorgen. Krachtig voedsel voor kleine kinderen. Eenig radikaal middel tegen de slechte spijs- verternig en het zuur waarvan zooveel kinde ren sterven. MOEDERS I ln 't belang uwer kinderen, neemt een proef met dit voedsel. De ge bruikswijze staat op het pakje vermeld. Te verkrijgen in alle goede winkels 50 centiemen per doos. Voortverkoopers gevraagdEetwarenfa- briek, Contich. Verkocht bij De Ridder, Erpe Adolf Van Brulle, Meire AalstW" De Bruin,.Moorselstcenweg, 190. van N A AIM ACHIENEN aller stelsels en merken worden zorgvuldig gedaan in de bijzondere werkhuizen der Maatschappij SINGER Aalst9, Albert Liónartstraat, Spoedige bediening - Goedkoop TANDMEESTER-SPECIALIST, te Aalst, Statiestraat, 33, naast het Hotel du Comte de Flandre sedert veertien jaron te Aalst. Kostei.ooze Raadplegingen alle dagen van 8 tot 5 uren Zondag morgend, van 8 tot 12 uren. Dijnsdag voormid dag, te NINOVE. bij M' Van Laer. Dijnsdag namiddagte Aalst. Genezing en opvulling der bedorven tan den. Plaatsen van Kunsttanden zonder uittrekken cn na bet vooraf genezen der wortels van de oude tanden. Hot uit trekken dor tanden volgens de keus van den klient, na volledige gevoelloosmaking gewaarborgd zonder de minste pijn GEBITTEN op Goud. Platine en Caout chouc. GEBITTEN zonder plaat, in de wortels vastgezet, nieuw stelsel.Recht zetten der tanden bij de kinderen (menig vuldige bewijzen).Wit maken dortanden, enz., Reparatiën, Hermaken van Gebitten, elders gemankeerd. Daar Mr NEEFS de gebitten zelf maakt, dus uit de eerste hand, kan bij deze goed- kooper leveren en met meer juistheid en gemak voor den Klient maken, dan andere Dentisten die,by gebrek van kennis, hunne Gebitten elders moeten doen maken. Begeeft zich ten huize op aanvraag. WIJ VERZEKEREN volkomens genezing in 3 uren van den Afloop of 't Schyt der kalvers en veulens door het A merihaansche Poeder Dri ratere nu Constipogene genoemd. Eene enkele doos is voldoende, om verscheidene dieren te redden en het kost maar een frank. Te bekomen in alle apotheken, namelyk te Aalst, bij De Valkeneer en allehaut Grondkrediet van België NAAMLOOZE MAATSCHAPPIJ ingericht in 1836 Geldleeningen te bekomen voor het bouwen van luizen, aankoop van gebou wen en landen, aan gewonen intrest, aflosbaar in eens of met drij maandelyksche afkortingen, met of zonder levensverzeke ring. Uitgave van obligatiën van 100, 200, 500 en 1Ö00 franken, intrestende aan •4 's jaars. GELDH1TZETTINGVAN EERSTEN RANG. Kostclooze inlichtingen te bekomen ter studie van den Notaris EEMAN te Moorsel, en in bet bureel der maat schappij te Aalst, Leopoldstraat 28, van 8 tot 11 ure 's morgens. Hoofdagentschap van verzekeringen tegen brand, ongevallen, op 't leven, enz UIJTUIGMAKERIJ Huis gesticht in 1868. A.Winnepenninckx-Spanoghe opvolger VELDSTRAAT, 8, heeft de eer het geacht publiek ter ken nis te brengen, dat hij zich gelast met het leveren van alle slach van nieuwe rijtuigen, schilderen van rijtuigen, han delskarren en camions. Herstellingen aan billijke prijzen. Benoodigheden voor rijtuigen.Plaatsen van caoutchouc- banden, merk Talbot, 10 beter koop dan elders. HUURHOUDERIJ Vereenigde Nijveraars. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdasent M. Achille EEMAN, Hooge- vesten. fabriek van chemische meststoffen te Aalst. GROOT MAGAZIJN van We Mallego, rechtover het Postbureel HOPMARKT, N' 3. te AALST. Schoonc keus en voordeelige prijzen. Bericht- Grofsmederij Oud huis J. B. GO WIE gesticht in 1838. Molenstraat Nr 67, opvolger A. Gowie-De Mette, neemt de eerbiedige vrijheid zich aan te bevelen voor het aannemen van alles wat den stiel betreft zooals nieuwe Camions. Karren, Stootkarren, beslaan van Wielen en alle soorten van Reparatiën. Ook alles wat de Bouw-Nijverheid betreft, als Ankers, glazen Daken, Griljen, ijzeren Hekkens, Epis, Gothique, Leunen, enz. Door zijn goed verzorgd werk en zijne billijke prijzen hoopt hij de gunst van een- ieder.te verwerven. Uw Dienaar, A. Gowie-De Mette. Wascht kanten gordijnen zonder een draad te breken. Het is Zonder houten pinnen. Zonder staaf in 't midden der kuip Zonder kogeltjes. Zonder veeren. Zonder wieltjes. Jaagt het zeepsop door het waschgoed, van links naar rechts, van rechts naar links, van 't midden naar den buitenkant, van onder naar boven en klopt het terzelvertijd op zijne geheele oppervlakte. Wasem zonder afkoken in 6 minutenen werkt door zijne eigene zwaartekracht MEN WASCHT AL ZITTENDE Ik geef een nieuw MORISONS Wachmachien eene maand op proef in geheel België en betaal zelf de vervoerkosten heen en terug. De Morisons Washer kan per maand of per week betaald worden. Vraag het boekje 462 met uitleg en prijzen aan

De Denderbode | 1914 | | pagina 3