Scheikundige Landyetten OP ZEE. De strijd om De Darflanellen. EÊNLNANÏHK Goede Gazelverkoopers Stadsnieuws. FABRIEK Ach. MIMJV, Aalst. Behuisde HOFSTEDE HOOI en NAGRAS PERCEELI LAND ST-PETERSBURG 20 Juiii 1915. - De. mededeeling van den algemeone staf zegt: In de streek ten Westen van den Nie- men duren plaatselijke, langweilige ge vechten voort. Op liet Narew-fi ont, op 19 Juni, ka- nonnenvuur by Jednorosez en Grudusk. Op het Tanewfront geene aanmerke lijke gevechten. In de richting naar Rawa Ruska en op de Seenlinie bij Grodeck ging de vijand op 18 en 19 Juni tot een nieuw offensief over met sterke krachten. Op den Dniester duurden op 19 Juni hardnekkige gevechten met vijandelijke strijdkrachten die de rivier stroomop waarts Rizinow overschreden voort. Over de rivier verder voortgaande drong de vijand in de dorpen Koronez en Komierzenvor. Tusschen Prulh en Dniester duurde een hevig gevecht op 18 en 19 dezer voort. Bij liet dorp Balamutowka namen wij 8 machienengeWbren Uit Russische bron ST-PETERSBURG, 18 Juni 1915. De algemeene staf van het Kaukasusle- ger meldt onder dagteekening van 15 Juni In het kustland kanonnen en geweer vuur. Eone uit de richting van Olli onder nomen» Turksche poging tot aanval werd afgeslagen Op de andere strijdplaatsen is niets voorgevallen. ST-PETERSBURG, 21 Juni. De al gemeene staf var. het Kaukasusleger maakt bekend onder dagteekening van den 18. Eene poging dor Turken om liet offen sief te nemen tegen den rechterflank onzer troepen in de richting der kust werd afgewezen. In de richting naar Melasgvit had ten Westen van Aknlot een gevecht plaats van onze ruitery legen Kurden. In den omtrek van Wan onbeduidende schermutselingen van linietrocpcn. LONDEN, 19 Juni. Reuters bureel meldt Do stoomor Dulcie, 2000 ton werd aan de kust van Suffolk, zonder waarschuwing door eenen Duitschen onderzeeër in den grond geboord. Een man werd gedood de' andere leden der bemanning konden gered worden. LONDEN, 20 Jüni. De stoomer Ailisa van Leith werd door eene Duit- sche duikboot getorpiljeerd. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL. 18 Juni Het hoofdkwartier deelt mede Aan het Dardanellen front vernielde onze artillerie den 16 Juni bij Ari Burnu mitraljeuzenstellingen en gewichtige op- merkingsposten van den vijand. Een vijandelijk kanon werd buiten gebruik gesteld. Een onzer regimenten aan den rechter vleugel, veroverde een deel der vijande lijke loopgrachten en bezette dezelfde. Gister duurde in de streek van Ari Burnu en Sid-Uhl-Bahr het zwak geschut en geweervuur voort aan beiden zijden, zonder dat eenige gewichtige uitslag werd bereikt. Sedert den 14 Juni gebruikt de vijand ontplofbare bommen die stikgassen ver spreiden. Van de overige deelen van het front geen nieuws. KONSTANTINOPEL. 21 Juni. Hel hoofdkwartier deelt mede Aan het Dardanollenfront bij Ari Burnu gebeurde niets bijzonders. Een vijande lijk pantserschip, beschermd door 9 tor pedobooten en 7 my nonzoekers, ver scheen voor Sedd uil Bahr en beschoot onze kustbatterije op den Aziatische:! oever. Het vaartuig trok zich vervolgens met zijne beschutting terug naar Lemnos. Den 19 Juni werd een zwakke aanval tegen het center onzer zuidelijke groep bij Seddil-Bachr, met verliezen afgesla gen. Onze kustbatterijen beschoten zeer werkdadig de artillerie, de kolommen en de transportschepen van den vijand evenals zijne infanterie die onder het werkzaam vuur onzer Europeesche bat terijen, zich terugtrok. Onze batterijen aan den Azialischon oever beschoten ook vijandelijke kolom men welke naar hun nieuw kampt op rukten, alsook de sloepen en vliegtuigen van den vijand. Deze beschietingen veroorzaakten eenen brand, welke verscheidene vlieg tuigen vernielde en schrik verspreidde onder do troepen en dieren van de vijand. Vijandelijke vliegers vlogen boven on ze genoemde batterijen en wierpen acht bommen, zonder evenwel eenig uitwerk sel te bekomen. De politieke toestand in Japan, De «Köln. Volksztg» schrijft Het Japansche Parlement bevindt zich aan den vooravond van heftige bespre kingen over de Chineesche kwestie. De oppositie in het Lagerhuis, zou, volgens berichten die uit Tokio over Sint Petersburg en Stockholm verkregen werden, in de sluiting van het Japansch- Chineesch verdrag een voorwendsel zoo ken voor eonon geweldigen aanval tegen het kabinet. De oppositie, beweert dat het ministe rie bij de onderhandelingen met China, beneden zijne taak is gebleven, en heeft reeds eene dagorde van mistrouwen ge stemd, waarbij het ontslag der regeering wordL geëischt. In eene reeks van bowijsvoeringen wordt erop gewezen, dat het, trots de gunstigste politieke en militaire omstan digheden, niet is gelukt, op alle Japa- ï.eesche eischen voldoening te krijgen. De overeenkomst met China laat niet alleen eene reeks vraagstukken onopge lost, maar brengt tevens den vrede in het verre Oosten grootelijks in gevaar. Doodelijk vliegongeluk. De Kölnische Zeitung neemt een bericht over uit het blad Star - van Londen, volgens hetwelk luitenant War- neford, de Engelsche luchtvaarder, die te Gent eenen Zeppelin vernielde en daar voor hooge onderscheidingen bekwam, zou verongelukt zijn bij oenen proeftocht met een nieuw vliegtuig. Luitenant Warneford bevond zich met zijn toestel op ruim 250 meters hoogte, toen het vliegtuig eensklaps, tengevolge oener onbekende oorzaak ten gronde stortte. Wanneer men ter hulp snelde, waren de luitenant en zijn makker reeds dood. De twee lijken werden naar het hospi taal van Versailles overgebracht. Het tragische voorval heeft in de bur gerlijke en militaire kringen een diepen indruk verwekt. Luitenant Warneford was 23 jaar oud. Zijn gezel, de Amerikaansche schrijver MacNeddham, was 35 jaren. Het ongeluk gebeurde op het vlieg- plein van Buc bij Versailles. Generaal d'Amade gewond. De Giornale d'Ilalia n verneemt uit Kaïro dat deFransche generaal d'Amade, bij eerie troepenlanding aan de Darda nellen werd gewond. Generaal d'Amade bevond zich aan boord van den stoomer Savoie welke de troepenlanding inoest steunen. Een granaat viel op de Savoie en ontplofte in de nabyheid van den generaal, die twee vingeren der rechterhand werd afgerukt en ook eene wonde bekwam aan den rug. De kosten van 8 maand oorlog I)r Elementos Hanlos, een der meest in aanzien staande personen der anan- cieële wereld, heeft eene rekening opge maakt, waarinde opsomming gemaakt wordt van de vermeerdering der oorlogs kosten in de landen in den oorlog be trokken. Deze rekening begint op 1 Oogst en eindigt op 31 Maart laatstleden. Ziehier Do Oostenrijksche staatsschuld ver hoogde met 234 000.000 pond sterling. De Duitsche staatsschuld vermeerderde met 579 miljoen pond, doch het land ging ook nog een leening aan van 9 mil jard mark. De Turksche schuld klom van 121 mil joen pond op 143 miljoen pond, dus eone vermeerdering van 22 miljoen pond. De Engelsche nationale schuld, de schuld der koloniën niet in begrepen, verhoogde met 430.000.000 pond. De Fransche staatsschuld is met 446.000.000 pond geklommen en deze van Rusland met 550 000.000 pond. De Belgische nationale schuld verhoog de met 40.000.000 pond, deze van Servië met 17.000.000'pond, van Japan met 36.000.000 en van Montenegro met 125.000 pond. De gezamenllijke vorhooging beloopt dus tot ongeveer 2.250.000.000 pond stel ling of meer dan 56 miljard frank... Vier Russische generaals, gesneuveld. In een enkel Nr. der«Novoie Wremia treft men, volgens een bericht uit St- Pctersburg aan de Basler Nachrichten van 17 Juni, de bijzondere overlijdens berichten aan der generaals Sacharow, Saizew, Krat en Lopuchin. voor de omliggende gemeenten worden ge- j vraagd ten bureele van 1 DE DENDERBODE In ons volgend nummer beginnen wij, als nieuwe Feuilleton met het verhaal van roèrende gebeurte nissen uit de belegering van Parijs in 1870. Congregatie der Jongelingen. De ehristene ouders, bekommerd om aan hunne zonen den schat des geloofs en der goede zodon to bewaren, kunnen ze des Zondags zenden bij de Eerw. Paters Jezuïeten waar eene Congregatie van Jongelingen bestaat, die voor doel heeft deze tot een deftig en christelijk leven te helpen opleiden. Enkel deftige jonge lingen, die hunne plechtige H. Communie gedaan hebben, worden aanvaard. De vergaderingen hebben plaats eiken Zondag voormiddag, van kwaart vóór elf uur tot half twaalf. Voor de inschrijvingen kan men zich in de week wonden tot don Pater Be stuurder, in St. Jozefscollego, ofwel zich eenvoudigaanbieden'sZ(mrfa9S, hwciart voor elf uur, in de kerk der Eerw. Pa ters Jesuïelen. Bij don landbouwer De Boom, op de Pontstraatpoort, zijn 200 struiken ajuin gesloten. Op Mijlbeek werden 300 bussels schorsneren gerobberd. Men heeft de daders ondekt en tegen hen proces ver baal opgesteld. De policie hield Zaterdag een onver beterlijke nietdoug aan wegens bedelarij en bedreigingen aan de policie, en een weinig later, zijne moeder uil hoofde van poging tot diofte of zakkenrollerij. Beiden zullen streng vervolgd worden. Ten nadeele van Remy De Vulder, wonende Oude Genlsche baan, werden zondagnacht 25 roedon aardappelen uit getrokken. De schelmen zijn onbekend. Vier jonge snotneuzen, bobben zich op hunnen werkwinkel plichtig gemaakt aan diefstal van geld, eene zilverc hor logeketting en twee gouden manchet knoppen. Zij zijn natuurlijk weggezonden door hunnen baas. Ook de verheeler is gekend en zal rechterlijk vervolgd worden. Op de Hooge Vesten, bestaat iiet misbuik, gelijk overigensin alle wijken van de stad, van te midden der straat te kaatsen. Nu verleden donderdagnamid dag is de 9-jarige Philemon De W... zoo erg in het oog door eenen kaatsbal ge troffen, dal men vreest voor het verlies van dit zintuig. POSTZEGELS, Verkrijgbaar ten bureele van de Denderbode 31, Korte Zoutstraat. Oorlogspostzegels van Oostenrijk 1914, 5 en 10 Heller 0,50 Oostenrijk 1914, 3, 5, 10, 20, 35 Heller 2,50 Bosnia-Herzeg. 5 en 10 Heller 0,50 Russisch Polen, 1, 2. 3, 5, 6, 10 12. 20, 25, 30, 35, 40, 45, 50, 60, 72 Holler en 1 Kr. 12,50 Men wenschl te koopen Duitsche postzegels met overdruk Belgien dit wil zeggen de nu gebruikte postzegelsin liet door Duilschland bezette gebied van België. Alleen postzegels in goeden staat niet vuil of gescheurd worden aanvaard. Zich te wenden ten bureele dezes. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 3 Vrouwelijk 7 Overlijdens. E. Gillade, vr. Wailly, zb. 46 j., Ka- toenslr. W. Van den Broeck, m. Janssens, stadsw., 72 j. Ledeb. M. Franck. vr. De Schryvor, zb. 35 j., Sint Camielstraat. J. Rombauts, tw., 25 j. Oud. Dendorm.stw. S. DeGondt, wed. Van Iseghem, zb. 67 j. Gentschestr. 3 kinderen onder de 7 jaren. Marktprijzen. Aalst, Zaterdag 19 Juni 1915. Aardappelen de 100 kilo 0,00 it 00,00 Boter per 3 kilo 9,72 it 11,07 Roomboter per kilo 3,90 k 0,00 Eiers de 25 3,00 a 3,50 Ajuin de 100 kilo 00,00 00,00 Viggenen het koppel 110,00 120,00 BOTERMARKT. 142 klonten boter werden ter markt gebracht, wegende te samen 1140 kgr. VAN Onze geëerde klienteel wordt hiermede bericht dat er van heden af. by ons standvastig allerhande soorten van GOEDE LA ND VETTEN verkrijgbaar zijn aan gematigo prijzen. Men wende zich naar het fabriek zooals vroeger. Bij licitatie. OPENBARE VERKOOPINO van eene te Aalst-Schaarbeke, IN DE LINDESTRAAT. De Notaris Paul Eeman, te Moorsel, daartoe benoemd, bij vonnis verleend, door de Rechtbank van eersten aanleg te Dender- monde, zetelend te St-Nikolaas, zal met de pleegvormen der wet van 12 Juni 1816, openbaarlijk verkoopen STAD AALST. Eene"behuisde Hofstede, met schuur, stal, remisie, varkenskoten, bakoven, aanhoorig- lieden, tuin en boomgaard, gestaan en ge legen op Schaarbeke, aan de Lindestraat, gekadastreerd sectie C,nummers 502a, 502b, 503a en 504b, met eene grootte van 34 aren 50 centiaren en volgens meting groot 32 aren 32 centiaren, palende Oosten Zuid, aan de Lindestraat West, aan de veldbaan en daar over aan Mijnheer Léon Geerinckx, te Aalst en Noord met gemeene haag aan Mijnheer Victor De Doncker. Laatst bewoond door Juffrouw Coieta Haleydt Boomprijs 140 frank. Ingebruiktreding met 1 November 1915 Verdeeld in twee loten, volgens grondplan opgemaakt door Mr A. Van Nuffel, landmeter te Aalst. ENKELE ZITDAG Zaterdag 3 Juli 19I5, om 2 uren namiddag, ter Zittingzaal van den heer Vrederechter, te Aalst, Stadhuis. Voor verdere inlichtingen wende men zich tot genoemden Notaris Paul EEMAN. OPENBARE VERKOOPING van te AALST (Osbroek) De Notaris MEERT, te Erpe, zal open baarlijk verkoopen, op Dinsdag 29 Juni 1915, om 9 ure (Duitsche uur) voormiddag 25 koopen Hooi en Nagras, wassende te Aalst (Osbroek), ten verzoeke van den heer Van Overstraeten, te Aalst. Al de koopers, zonder uitzondering, zullen hunne koopsommen met de onkosten, op den stond der toewijzing moeten betalen. OPENBARE VERKOOPING van twee goede te Aalst-Mijtbeek, Molenkauter. De Notaris Oscar TIBBAUT te Aalst, zal ter tusschenkomst van zijnen ambtgenoot Meester VERHELST, Notaris te Antwerpen, met gewin van palmslagen en gelagen, in het openbaar verkoopen Aalst-Mijlbeek. Eerste koop.Een perceel Land, gelegen op den Molenkauter, ook genaamd De drij Velden, gekadastreerd wijk E, nummer 367, met eene grootte van 10 aren 50 centiaren, palende of gepaald hebbende ten ooste aan de erven De Groot, ten zuide aan den heer Muylaert, ten weste aan de Kauterbaan en ten noorde aan koop twee. Tweede koop.Een perceel Land,gelegen alsvoren op den Molenkauter, ook genaamd De drij Velden, gekadastreerd wijk E, num*

De Denderbode | 1915 | | pagina 3