Oorlog in sen Man Oorlog in InrRoue gogge zomin li den OORLOGSJAMMER. OORLOGSBERICHTEN. 2&A1J.A1 JEH Robert Van de Lanotte In Duitschland Illl hei Dagboek eener Jonge Vrouw. Italiaansche Oorlog Een en ander. AfliSIlilWS» Vereenigde \ijveraars. WISSELAGENT Grondkrediel van Belt/ie Voor Hoest, Bronehiet en Influenza §S BILSEMPIIMi Voor Maagpijn, ALGEMEENE ASSURANTIËN Kngolrehen opperbevelhebber moonrie te moeten in aanrw i king nemen. Een deel «Irr Pary/erpiers onderslcuni warm het denkbeeld van een eenig opper bevel des legers. Amsterdam, 27 November. - Alge meen Handelsblad meldt uit Londen Eon dep punten, Tl ie toekomende week door de:i krijgsraad der Bondgenooten zal besproken worden is de kwestie van hot samenwerken der Midden-en Zuid- Amerikaansche republieken ipet de vlo ten der Vereenigde Staten en Engeland voorwerp der besprekingen. Een ander zal de bevoorrading der Bondgenooten betreffen. Elke Mogendheid zal verzocht worden eenc lijst van hare behoeften op ie ma ken, wordt het rantsoen op een anderen •latum nog afgeleverd. Andere punten hebben betrek op de maatregelen te nemen tot bestrijding van den Oostenrijk Hongaarschen duik boo ten-oorlog in de Adriatische zee, alsook de' kwestie der versperring in bun b trok mot Zwitserland en Spanje cn do finan- cieele en ckonomische hulp die na den oorlog aan Belgie zal verleend worden Dc Parijzer briefwisselaar van den Daily Express - meldt dat na desamen- komst in Calais oene bespreking van nijverheids- .en ckonomische vragen in Londen zal plaats hebben. De Vereenigde Slalen zullen bij elke bespreking verte genwoordigd zijn door den onderstaats- sckrolaris oer schatkist, Grosby. Algemeen en Enkelvoudig Stem recht in Pruisen. De Duilsehe pers brengt uitvoerige be richten over wetsontwerpen die op last van den Koning van Pruisen in het par leraenl zullen worden voorgebracht en die van verstrekkend belang zijn. Het eerste ontwerp handelt over de veranderingen in de kicsreéhlbepalingen van het Pruisische buis van afgevaardig den Kamer en stelt onder meer vast: Ieder Pruisisch onderdaan die sinds ten minste 3 jaar de Pruisische nationa liteit bezit en 25 jaar ten volle is, heeft stemrecht. De personen behoorende tot hel aktie- ve leger, met uitzondering van de mili taire beambten, kunnen tijdelijk van hun stemrecht geen gebruik maken. Iedere Pruisische onderdaan heef! eene stom.. De afgovaardigden worden recht streeksgekozen door de kiezers. De stemming is geheim; de slembrie- ven zijn gesloten in de stembus te bren gen. Niemand kan zich ter stemming door iemand laten vervangen. Is kiesbaar iedere Pruisische onder daan van ten minste 30 jaar oud. Verder worden nog een aantal veran deringen gebracht in de regeling der kiezing. Ook in de samenstelling van hot hoe renhuis senaat worden belangrijke veranderingen aangebracht. De Koning die hot recht hoeft ter benoeming van het Heerenhuis, behoudt zich nu ook het recht voor loden van den nijverhëids- stand, personen builen den adel en zelfs behoorende lot den werkersstand in het Heervnhuis lö beroepen. Daarbij wordt 'i n het ileeréfehuis volledig zelfbestuur toegekend. Uit de eerste berichten over deze veranderingen blijkt duidelijk dat de rogeering in Pruisen besloten is vastbera den den weg der demokratiseering in te slaan. Het is dan ook niet verwonderlijk dat de geheele Duitsche pers die maatre gelen met genoegen en soms met geest drift begroet. Nieuw oorlogskrediet. Berlijn, 26 November. Een wetsont werp nopens een nieuw bijgevoegd kre diet van 15 miljarden werd ten bureele van den Rijksdag neergelegd. I)e «Freizinnige Zeitung- zegt over de kwestie der hervorming van den Prui- sischen Landdag De zinsnede in de bawoegreden ver vat, volgens welke de kroon de leiding der hervorming heeft op zich genomen, wederlegtde veel verspreide daarstollirig, als zouden de partijen der linkerzijde de kroon en de regeering, nu binst den oorlog door onzedelijke bedreigingen gedwongen hebben, het stemrechtsvoor- stel voor te leggen. De Vorwarts zegtEen blik in dc pers toont aan dat de moeilijkheden nog niet overwonnen zijn. Vallen echter de be perkende bepalingen terzijde cn wordt vervolgens do absoluut onoulbcerlijke gemeenzame drukking der algemeene volksstemming en van den regeeringswil doorgezet, dan zal het gaan naverteld door X naar een beroemd verhaal. (13e Vervolg). Het valt mij zwaarder mij te ver klaren, dan ik wel dacht. Gij toondet mij toch zooveel ver trouwen iu dien smartelijken nacht, waarop gij bij een sterfbed waak let. Hoe komt het, dal gij nu wederom alle ver trouwen verloren hebt 1 In die schrikkelijke uren was ik buiten mij zeiven... sedert dien heeft mijne gewone schuchterheid zich weder om van mij meesier gemaakt. Ik zie in, dat ik destijds mijne rechten te boven gegaan ben om er niet weder in te hervallen, heb ik uw bijzijn gevloden. Inderdaad, ja gij schijnt mij te vermijden. Waarom Waarom >mdat ik u tot aanbiddens toe bemin. Ik antwoordde niets, i mi mijne ontroe ring tc verbergen, wendde ik bet hoofd af. Eindelijk hervatte ik mij en verbrak de stilte. En waarom wilt gij Weenon ver laten t Om dezelfde reden. .Kunt gij uw besluit niet nMeronge daan maken Ik kan wel... mijne verplaatsing is nog niet besloten. Blijf dan Hij vatte mijne banden Martha 1 Bij graaf Hertling. Berlijn, 28 Nov. Naar het gerucht loopt zou de Rijkskanselier graaf Hert ling. Woensdag de leiders der Rijksdag- part ijèiv ontvangen om met hen te spre ken over.-den politieke» toestand in bet algemeen cn in"liet. bijzonder over de redevoering die bij Donderdag in den Rijksdag zou uitspreken. Dinsdag heeft de Slaatssekrelaris van builenlamlsche zaken von Kuhlmann. reeds de partijleiders bij zich ontboden! Er had nochtans gcene gemeenschap pelijke konforcncie plaats, die hoeren werden afzonderlijk of bij gedeelten aan gemeld. De beraadslagingen waren van streng vertrouwelijke!) aard. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 28 November. Uit het groote hoofdkwartier. Legerfront van veldmaarschalk kroon p ins Rupprccht van Beieren. In Vlaanderen was het kanonnenvuur tusschén het bosch van Houthulst en Zandvoorde van den middag af levendig. Bij Passchendalc groeide liet 's avonds tot gröolc heftigheid aan. Op beide oevers der Scarpo vermeer derde gevechtsbedrijvigheid. Op het slag veld bij Gambeai leidde scherp kanonnen- vuur bij het aanbreken van den dag de aanvallen in, die de Engëlschen met verseh ingezette afdeelingcn tegen Bour- lon-Foutaine en onze aansluitende stel lingen richtten. Ten Westen van Bourlon werden zijne aanvalsgolven en de hun vooruitrijdende pantserwagens in ons vuur gefnuikt.Tus schén Bourlon en Fontaine drong de vyand na herhaalde vergeëfscho storm' loopen in onze afweerstrook. Bourlon en Fontaine gingen tijdelijk verloren. De Engelsche troepen, bij hel verbit terd huizengevecht sterk gedund, werden getroffen door den tegenstoot van ons voetvolk. Omsingelend aangezet en snedig aan gevuurd nam het de dorpen in schitteren den stormloop terug. Meer dan 200 ge vangenen en talrijke machiengcweren bicven in onze handen. Het sterke vuur hield bij 't invallen der duisternis op. Plaatselijke voetvolkgevechten duur den tot in den nacht voort. Legergroep van den Duitschèn Kroonprins Ten Noord-Westen van Taliure lieten de Franschen bij eenc mislukte onder neming gevangenen in onze handen. Op den Oostelijken Maasoever was de kanon nehbodrijvigheid in den voormiddag ge stegen. Zij verflauwde te beginnen van 's mid dags lot matig vernielingsvuur. Logerfr. van gen.-veldmaarschalk hertog Albrecht. Ten Noord-Oosten van Nomeny deden sterke Franscho afdeelingcn een voor stoot tegen onze lijnen. Ze werden in nagevecht afgeslagen. Uit Fransche bron PARIJS, 27 Novemb. Bedrijvigheid dor twee artillcriën ten Noorden der Aisne in don sektor Filain-Pinon. In Champagne is een Fransche afdee- ling in do Duitsche loopgrachten ten Noord-Oosten van Prunay gedrongen, na de stellingen verkend, de schuilhoeken vernietigd en materiaal buit te hebben gemaakt is zij terug naar bare linies gekeerd. De Franschen hebben dezen morgond insgelijks een overval gedaan ten Oosten van Taliure. Op den rechteroever der Maas hebben de Franschen gisteren avond met sukses eene détail-vervolging uitgevoerd ten Noorden der hoogte 304. Op den linkeroever heefteen inval van patroeljëa aan de Franschen toegelaten gevangenen te maken, waaronder 1 offi cier. In Lotharingen ten Noord-Oosten van Nomeny hebben de Franschen een overval verwezenlijkt en gevangenen gemaakt. PARIJS, 27 November. (Avondbericht) Tamelijk levendige bedrijvigheid in Bel gië, in de streek van Juvincourt en aan het front vari bet Chaumcboseh. Geene hoegenaamde voetvolkhandeling. Uit Engelsche bron LONDEN, 26 November. Aan hel slagfront van CambraiNa zijno neerlaag van gisteren namiddag, heeft de vijand zijne aanvallen niet vernieuwd tegen onze stelling van Bourlon. Ten Noord-Oosten van Ieporen, was het kanonvuur zeer geweldig in den sektor van Passchendaele zij werd niet gevold door eeuigen voetvolk-aanval. Zuidelijk frontEr heeft hoegenaamd Het was de tweede maal dat hij mij bij mijnen naam noemde. Deze beide klanken hadden een zoo weldoende geluid voor mij... Daarop moest ik iets antwoorden dat even zoet klonk, en, mijne blikken tot hem verheffende, mucmeld ik zacht jes Frederik O Martha, wat valt het mij moeielijk zoo rustig nevens u te rijden... ik zou aan uwe voeten willen liggen... minstens toch uwe geliefde hand aan mijne lippen brengen... Ja, eerst bij het sterfbed mijner moeder wei d het mij klaar hoezeer ik u. vereer... Hoe vurig vloden toch mijne gedachten naar u... Zoo heb ik bet ook verslaan. Gij daarentegen hebt de spraak der roode roos niet begrepen die tusschén de blanke doodenbloemen ingevlochten was, anders liaddet gij mij bij uwen terugkeer niet zoo gemeden... Nu nog begrijp ik de reden uwer verwijdering niet... en waarom gij wildet afreizen Omdat mijne gedachten niet konden opstijgen tot bij de hoop u te kunnen verwerven. Eerst toen gij mij bij het aandenken mijner moeder bevoolt hier heen te komen, heb ik u verstaan dat gij voor mij waart en dat ik u mijn leven toewijden mocht. Mijn vader, die een langslaper was, zat nog bij zijn ontbijt do morgenbladeü te lezen toen ik, reeds van den Prater komende, in zijno werkkamer drong Tante Marie was daar ook en evenals hij in do nieuWsbl&don verdiept. Bij mijn een weinig ontsuimig intreden blikte mijn vader verrast van zijne Prosse op.cn tante Marie logde hol Prcmdonblatt geen nieuw handelend optreden van voetvolk plaats geluid Ieperseli front Wij hebben eftidge vijandelijke soldalen krijgsgevangen ge nomen tijdens patroelje verkenningen. LONDEN, 27 November.In den loop van den namiddag ondernam tie vijand nog een tegenaanval logen onze stellingen in den Noord-Oostelijken hoek van 'I Bourloubosch. Hij werd afgeslagen. Van het overige front is niets tc melden. Het weder is slechtregen en storm. LONDEN, 27 Novemb. (Avondbericht). Heden morgóud gaven onze plaatselijke aanvallen in de streek van Foiitainc- Notre Dame en Bourlon aanleiding tot heftige tegenaanvallen. De vijand had groote versterkingen gok regen en bood hefligen wederstand aan ons vooruitrukken. Het gevecht duurde den ganschen dag door met afwisselend voor- en achteruit gaan. Wij hebben moer dan 500 gevan genen ingebracht en onze lijnen vooruit geschoven. In den namiddag deden de Duilschers tegenaanvallen tegen stellingen op den voorsprong ten Westen van Mceuvres. Deze tegenaanvallen werden door ons vuur afgewezen. De vijandelijke patroel- jon waren opnieuw zeer levendig len noorden en ton westen van Ypcr. Voor bel vervoer van kolen uil Enge land naar Holland zullen enkel wiel- sloombooten gebezigd worden, daar zij (H'u gerucht veroorzaken, dat de duik- booten toelaat ze reeds van verre te erkennen. De toestand in China. New-York, 27 November. Volgens een telegram uit Peking neemt de wan orde in China toe. Vele vreemdelingen werden aangevallen en bestolen. De konsuls'hebben aan de Russische over heden medegedeeld, dal zij, indien geene waarborgen gegeven worden voor de bescherming der vreemdelingen, Engel sche, Japansche en Amerikaansclie troe pen zullen bijgeroepen worden, om in verbinding met de Russische en Ghi - neesche besturen lo werken tot hand having der openbare orde. Japan en China. Hamburg, 20 JN'ov. Aan bet Ham burg Fromdenblalt wordt uit den Haag gemeld China verzocht Japan Kiaut- fichou'te. ontruimen, omdat., tengevolge der oorlogsverklaring van China aan Duitschland, hot pacht verdrag betrekke lijk Kiaulschou nul en van geener waarde geworden is, waarmede elke rechtscha pen reden voor een blijven van Japan in Kiaulschou verzwonden is. Eene platte weigering van Japan schiep een kieschen toestand, lot dat het de Eugelsch-Ameriknanschc bemiddeling ge lukte beido mogendheden er toe te brengen, de oplossing van het geval tot na den oorlog te verschuiven. Zweden. Stockholm, 25 November. In de C'dluloïdfabriek van Karsaer bij Geile is een geweldige brand uitgebroken. O vergrootte hoeveelheden papier, ter waarde van 7 millioen kronen, wor den door de vlammen verslonden. De zaligverklaring van Bernadetta Soubirous. De bisschop van Nevers deeTt bij schrijven van 22 September 1917 .aan de gfiloóvigen van zijn bisdom mede, dat een begin is gemaakt met het proces voor de zaligverklaring van de eerbiedwaardige zuster Marie Bernard. Marie Bernard, eigenlijk Bernndette Soubirous, vóór eenige jaren in een i klooster overleden en wier naam de ver- Uit Duitsche bron. BERLIJN, 28 November. Geene groote gevechtshandelingen. 4 Oostenrijksch-Hongaarsch Uit Duitsche bron. BERLIJN, 28 November. Niels nieuws. Uit Oostenrijksche bron. WEEN EN, 28 November. Officieel wordt bekend gemaakt Nergens bijzon dere gebeurtenissen. Uit Italiaansche bron ROME, 27 November. Tusschén Brenta en Piave poogden gisteren vijan delijke massas, ondersteund door vrees wekkend artillerievuur, oenen nieuwen aanval tegen onze stellingen. Op on2cn linkervleugel werden de vijandelijke in- - spanningen, gericht op hot gebied van de schgningen van Lourdes in de herinnering Monte Pestica, ook gebroken De vijandelijke kolommen die in 't Noord-Westen en in liet Noorden met hardnekkige verbittering streden op do linie Monte Gasone-Collcdell-Ciso-Monlu Solarlo-Monte Spinuceta, werden door herhaalde verwoede aanvallen afgesla gen, waarbij meer dan 200 gevangenen in onze handen bleven. Op den rechtervleugel richtten zich de vijandelijke aanvallen tegen de Oosthél ling van de Monte Monserena de storm- golven werden echter schielijk in talrijke tegenaanvallen door onze dappere Alpen jagers afgeslagen cn wij maakten eenige duizenden gevangenen. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 28 November. Geene groote gevechtshandelingen Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 28 November. (Ambtefijk be- richt van 27 November). Macedonisch front. Ten Oosten'Bi - tolia en ten Oosten van bet Wardni - meer, evenals aan het beneden Stroeffi'a- dal, levendige artilleriebedrijvigheid op enkele plaatsen. Dobrudscha-front. Bij Mahmüdia en Isaccea zwaar artillerievuur. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 28 November. Sinaïfront. Aan de kust werkt de vijand na zijne nederlaag van gisteren, aan bet inrichten van stellingen op den Zuidelijken Audschaoever. Er hadden geene gevechtshandelingen op eenig front plaats. j terugroept, de oorsprong der groote bede- i vaarten is in heel de wereld beroemd geworden. Het was den 11 Februari 1858 I 'J'1'- Bernadctte, dochter van een molenaar I en toon 13 jaar oud, vertelde in ééne dor grotten bij Lourdes, waarin zij toevallig I binnengegaan was, een in het wit gc- kleedo vrouw te hebben gezien, mot een blauwen gordel om haar midden, waaraan een rozenkrans hing en die, in een boven natuurlijk licht gehuld, haarzeide Ik ben de Onbevlekte Ontvangenis Oorlogsverklaring aan de Bondgenooten van Duitschland. Havas meldt uit Washington dat Wil son voornemens is, van het eerstkomend kongres de oorlogsverklaring te verzoe ken van de Vereenigde Staten, aan Öostenrijk-Hongarië en aan al de overige i bondgenooten van Duitschland. De kolentoevoer naar Holland. Den Haag, 28 Nov. "Het Vaderlaod- meldtEene andere overeenkomst tus schén Duitschland en Holland is tot stand gekomen. Men hoopt daardoor de leve ring van kolen naar Holland en van levensmiddelen naar Duitschland Ic be spoedigen. Duitschland heeft de toegezegde hoovcel- heid steenkolen te beginnen met 1 Decem ber maandelijks met 10.000 ton ver hoogd burgerlijke Stand der Stad Aalst. i Geboorten Mannelijk geslacht 1 9 Vrouwelijk 1 Huwelijken. J. De Witte, werkman, met A. Goed gezelschap, tw. M. De Smet, bediende, met J. Sack, zb. Overlijdens. C. Vergheyb-n, m. Roelandt,landb. j. Kletstr. J. Walleze, vr. Baevc- gerns, zb. 53 j Oud. d. m. stw. M. De Gendt, vr. Pereboom, zb. 50 jSt-Jansstr. F. Pissoort, w* Peirlinck, zb. 85 j. KL Rolleweg. J. Do Coster, klcerm. 47 j, Klapstr. C. I)e Neef, werkm. 22 j. Moorselb. G. Vah Maldercn, wr, Beckers, zb. 73 j. Leopoldstraat. 3 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eeni ge dienstdoende apotheek, Zondag 2 December,-M. Callebaut, Botermarkt. OPENBARE VERKOOPING van goede te Aalst, Haeltert, Meire, Nieu- werkerken en Welle. Do Notaris OSCAR TIBBAUT, te Aalst, zal op n&fremejden zitdag in het openhaar verkoopen Stad Aalst. Eerste koop. Een perceel Land, gelegen op ter zijde. Martha?Zoo vroeg? En in rijkleed Wat beteekent dat Ik omarmde beidenen sprak dan, mij in eenon leunstoel nederwerpende Dat beteekent dat ik van oenen rit in den Prater kom, waar iets voorge vallen is dat ik u zonder uitstel wilde kenbaar maken Ik gaf me daarom den tijd niet naar huis te keeren om van kleederen tc veranderen... Iets gewichtigs cn dringends dus vroeg mijn vader terwijl hij eene sigaar aanvuurde. Vertel het ons. wij zijn in spanning. Zou ik alles zeggen Zou ik inleidingen maken Neen liever hals over kop vooruitspringen zooals men zich van de springplank in het water stort. Ik heb mij verloofd. Tante Marie sloeg de banden boven het hoofd tc. zamen en mijn vader rimpelde zijn voorhoofd. Ik hoop toch niet... begon hij. Maar ik liet hem niet uitspreken. Verloofd met eenen man dien ik van harte bemin en hoogacht, en van wien ik geloof dat hij mij geheel gelukkig maken zal. met baron Frederik von Filling. Mijn vader sprong op. Daar hebben wij het Na alles wat ik u laatst gezegd heb... Tante Marie schudde bet hoofd Ik had liever eenen anderen naam gehoord, zegde zij Eerstens is baron Filling geene partij voor u hij heeft niets tweedons schijnen mij zijne ge dachten en aanschouwingen... Zijne gedachten en- aanschouwingen stemmen met de mijne overeen, en om eene zoogezegde partij te zoeken, acht ik mij veel Ie goed... Vader, mijn lieve vader, kijk mij niet zoo bitter aan... boden toch het hoog© geluk niet dal ik op dit oogenblik ondervind... mijn goede, lieve, oude papa Maar kind, antwoorde hij in oenen wat zachtcrén toon, want een weinig loederheid ontwapende hom aanstonds, bet is toch juist uw geluk dat ik beoog Ik z'.m met geenen soldaat kunnen ge lukkig zijn, die niet met lijf en ziel sol daat is. i Sta mij toe u tc doen opmerken, lieve vader, dat het niet noodig is dat gij met Frederik Filling huwt. Nu, de wil des roenschen is zijn hemelrijk, sprak mijn vader met eenen diepen zucht, terwijl bij zich weder nederzette. Natuurlijk gaat Filling zijn ontslag nemen Daarover hebben we nog niet ge sproken. Voorzeker bad ik het zoo liefst., maar ik vrees dat hij het niet doen zal. Indien ik er aan denk dat gij eenen vorst eene blauwe scheen gegeven hebt, zuchtte tante Marie. En nu, instede u op de maatschappelijke ladder te verhellen, daalt gij ze vrijwillig af Hoe onvriendelijk' zijt gij beiden... en gij beweert mij lief te hebben En nu do eerste maal sedert den dood van don armen Arno kom ik tol u met de tijding dat ik mij zoo volstandig gelukkig gevoel, en instede u te verheugen, zoekt gij redenen van alle soorten uit om mijn geluk te vergallen... En welke 1... Sol daterij Maatschappelijke ladder a een half uurtje was liet mij toch den Siesege'mkauter. aan den weg leidende vaneen Gentschenstcen wegnaar Maal, groot volgens meting 31 aren SS centiaren cn gekadestreerd wijk C, num mer 1448a, met eene grootte van 33 aren 50 cen tiaren, palende ten ooste aan de boeren Petrus Do Saeileleer eD Petrus Van der Biest, ten zuid.- aan de gemeente Iirpe, len wette aan den heer Oscar Van der Gueht-Troeh en ten noorde met halfweg aan den heer Alphonse Claus. Gchruikster juffrouw weduwe Jan Frans Claus. Gemeenten Ilaeltert en Meire. Tweede koop. Een perceel Land, gelegen op den Grootkauter, doorsneden .met de Molenstraat, groot volgens meting 35 aren 80 centiaren en gaka- dastreerd te Haeltert wijk C, nummer 273, niet eene grootte van 28 aren 10 centiaren en te Meire wijk C, nummer 857, met eene grootte van S aren 80 centiaren, palende ten ooste aan juffrouw Rosalie Raes, ten vvesta over den weg aan juffrouw weduwe Augustö Van Lui, ten weste aan de kinderen Moort- gat en ten noon,le aan den heer Evarist De Looz.e en de kinderen Redant. Gebruikers de heeren Joseph De Bolle en Victor Raes. Gemeente Nieuwerkerkeu. Derde koop. Een perceel Land, gelegen op klein Molen veld, groot volgens nieting 29 aren 15 centiaren en gekadastreerd wijk C, nummer 351his, met eene grootte van 33 aren 20 centiaren, palende ten ooste aan den heer René De Backer, ten zuidc over den weg aan den lieer ('vrille Van Sande, ten weste aan den heer Hector Redant cn ten noorde aan den lieer Emile De Windt. Gebruiker de heer Leonce Adam Gemeente Welle. Vierde koop. Een perceel Land, gelegen op den «Grooten Dries groot volgens meting 43 aren 95 centiaren en gekadastreerd wijk B, nummer 063, met eene grootte van 44 aren 40 centiaren, palende ten ooste aan den heer De Mets, ten zuide aan den heer Emmanuel Hoevelinck, len weste met halfweg aan de heeren De Mets en Van den Eynde en ten noorde aan den heer Jan Van den Storm, Gebruiker de heer Joannes Van der Donckt. EENIGE ZITDAG Dijnsdag 11 December 1917 Tqn 1 ure namiddag ter herberg genaamd Het Zwitserse!) Bierhuis hij den lieer Frans Ëomon, te Aalst, Kerkstraat. N. B. De koopers zijn verplicht tor verkooping mede le brengen hun trouwboekje ol ëxlrakt uit hunnen gehoorteakt en degenen die kunnen genieten der vermindering van rechten(Landbouw wet)hunne contributiebiljetten. Studie van den Notaris PAUL EEMAN, te Moorsel. UIT TER HAND TE KOOI» 1Land te MEIRE, Ruybroeak, groot 12 aren 50 centiaren 2. Land te AYQEM, Vaerinck, groot 20 aren 80 centiaren 3. Meersch te AY-GEM, Vaerinck, groot 12 aren 20 centiaren. Gebruikt door de heeren Karei Van Mel- kebeke-Perdaens en Alfons Lievens te Meire. Voor alle inlichtingen zich te wenden bij voornoemden Notaris Paul EEMAN. OPENBARE VERKOOPING van te Haeltert, Meire en Welle. De Notaris PAUL EEMAN, te Moorsel, zal namens wien het behoort, openbaarlijk verkoopen Gemeente Haeltert. Koop een. Een perceel Land, op den Middel- kouter, gekend ten kadaster sectie B. nummer 901, met eene grootte van 30 aren 65 centiaren en vol gens meting groot 31 aren 04 centiaren, palende aan de heeren De Pauw, Ern. Van den Steen, koop o en 2 hierna de baan en daarover dame weduwe Muylaert. In gebruik hij den heer Frans De Pauw. Koop twee. Een perceel Land, op den Mid del- kauter, gekend ten kadaster sektie B, nummer •901 bis met eene grootte van 45 aren 42 centiaren en volgens meting groot 46 aren 05 centiaren, pa lende a.-yi den heer Jos. De Smet, koop 1 en 3, de haan en daarover dame weduwe Muylaert. Gebruikt door den heer Emile De Smet. Koop drij. Een perceel Land, op den Middel- kauter, gekadastreerd sektie B, nummer 906 met eene grootte van 57 aren 98 centiaren, en volgens meting groot 58 aren 49 centiaren, palende de liaan en daarover den heeren Karei Vyverman, Ern. Van den Steen, Frans Schockaert, het Weldadigheids bureel van Haeltert, dame wed. Frans Ileynaert, Pieter De Meyer, Frans Schockaert, V. Van der Borght, dame wed. Muylaert kcop 1 en 2. Gebruikt door de heeren K. L. Vvverman en G. Van der Borght. Recht van samenvoeging der koopen 1-2-3 voor behouden. Gemeente Meire. Koop vier. Een perceel Land, op Bavokauter, gekadastreerd sektie A, nummer 607. groot 31 aren en volgens meting 31 aren 33 centieren, palende aan den heer Frans Van Impe, dame weduwe Van den Steen, de kinderen De Smet, dame weduwe Van der Gucht, de haan en daarover den heer Camiel en Joseph Raes en liet Burel van Weldadig heid van Meire. Id gebruik bij den heer Petrus Lievens. Koop vijf. Een perceel Land, op hot Seygers- veld, gekadastreerd sektie A, nummer 1056, "groot volgens titel 1 hektaro 04 aren 40 centiaren en vol gens meting 1 hektaro 03 aren 50 cenliareo. palende aan de heeren Frans Van Impe, Benoit De Troyer, Notaris Frays, juffer Joanna Mortens, dame wed. Lievens, de losbaan en daarover de kinderen Beirens.^ Gebruikt door den lieer Petrus Lievens. Verdeeld in oost- en westdeel, groot elk 51 aren 75 centiaren. Gemeente Welle. Koop zes. Een perceel Land, op den Molen- kauter, gekadastreerd sektie B, nummer 51a, groot volgens titel 42 aren 60 centiaren en volgens meting groot 11 aren 03 centiaren, palende aan de heeren Karei Mertens, Victor Raespoet, J.-B. De Coonian en den ijzeronweg Denderleeuw-Kortrijk. Gebruikt door dame weduwe Amand Vvverman. Koop zeven. Een perceel Land, op Iloogsteen- veld, gekadastreerd sektie B, nummer 618, groot volgens titel 16 aren 78 centiaren en volgens meting gelukt de oudjes eenigerraale om te keeren. Ik had mij den tegenstand mijns vaders veel erger voorgesteld. Kortom, toen ik gereed was om heen te gaan en hem den goeden dag- wenschte, drukte hij eenen hartelijken kus op mijne wangen en beloofde mij nog denzelfden avond ten mijnent tc komen, en daar zijnen toekomsligen schoonzoon als zoo danig tc begroeten. Op het theeuur was de gansche familie kring om mij verzameld en-stelde ik Item mijnen Frederik als mijnen verloofde voor. Roza en Lily waren verrukt, Koenraad Althaus riep Bravo Martha En gij, Lily, neem daar een voorbeeld aan Mijn vader had zijn vroegcFon .tegenzin afgelegd, ten ware hel hem gelukt was deze om mijnent wille te verbergen. In den loop van den avond bracht hij zijn gedacht over Frederiks ontslag ter sprake Thans zult ge waarschijnlijk uwe loophaan verlaten, Filling? I)es te meer daai' gij toch geen liefhebber van oor logen zijl... Frederik hief verrast het hoofd op. Mijne loopbaan verlaten Ik heb er geene andere... En men moet toch geen liefhebber van oorlogen zijn om goeden krijgsdienst te doen, evenmin als men... Ja, ja, onderbrak mijn vader, dat zogdet gij laatst reeds, zoomin als een pompier een liefhebber moei zijn van brandstichtingën... Ik kan nog meer voorbeelden aan halen evenmin als een geneesheer van de kroep of den tiphus moet houden, of een rechter een 'vereerder van alle 15 aren 50 centiaren, palende aan de Burgerlijk' Godshuizen van Aalst, de hoeren J. B. Hoevelinck Jan Wvnaut en Elisius Van de Velde. Gébruikt door den lieer Jan Wynant. Koop acht. Een perceel Land, op den Daal, gekadastreerd sektie B. nummer 912, groot 54 aren 10 centiaren en volgens meting groot 51 aren 28 centiaren, palende aan de heerou ilnnor<i T'Kint- Pesspinicr en Frans Van de Velde, het Bureel van Weldadigheid van Iddergem en het gesdi.-id der gemeente Denderleeuw. Gebruikt door den heer Petras- De Bruyn. ENKELE ZITDAG Donderdag 13 December 1917. Om 1 ure namiddag, ter herberg Zwitserseh Bierhuis gehouden door den heer Frans Bomon, te Aalst, Kerkstraat, nr 11. De koopers zijn verzocht zich te voorzien van trouwboek of uittreksel van hunnen gehoorteakt en van hunne kontributiebrieven. IVIen vraagt eene goede KEUKENMEID onnoodig zich aan Le bieden zonder- goede aanbe velingen. Zich le wenden (en bureele van het blad. Verzekering- teg-en brandg-evaar. Hoofdagent M. ACHILLE EEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. Esplanadestraat, Q AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/o, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. Afdeeliug Hulpbank. Ten einde te voorzien in den onder houd der huisgezinnen aan welke de ge- woone inkomsten ontbreken ten gevolge der tijdsomstandigheden, staat de maat schappij leeningen toe aan 4 o/0 's jaars, lo waarborgen door grondpanden, hy- polheeklijke schuldvordering en beurs waarden. Verders zooals vroeger gewone leenin- gen uitgave en vernieuwing van obli gatie)) aan 4 °/0 's jaars, en uitbetaling der Coupons zonder kosten. Inlichtingen te bekomen bij den Nota ris Paul EEMAN, en in het bureel der Maatschappij te Aalst, Leopold straat 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,26 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de Bloedzuiverende Pillen van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. n dezelfde Apotheek zijn te ve.-Krijgdn Remedie voor Eksteroog en 0,50, Tandpijn stillende druppols stillen onmiddelijk de tandpijn, 0,5Q Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven dei koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien en merrieën Remedie tegen het snot der kiekens, Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. tegen Brandgevaar, op 't Leven en Ongelukken van allen aard. Eenige Premie Ongelukken op don ijzeren weg on tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nicuwstraal, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN met we- kelijksche betalingen voor Eerste Commu nie, Huwelijk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, ich te wenden op bovengemeld adres. inbraken cn misdaden zijn moet. Maar mijne loopbaan verlaten Weike reden zou ik daar kunnen voorhebben. Wel, sprak tante Marie, om uwe •vrouw hot garnizoensleven te sparen,... en den angst, ingeval er een oorlog mocht uitbreken... Die gronden zijn inderdaad gewich tig. Maar de onaamgename gewaarwor ding eenen man le hebben die geen beroep noch bezigheid heeft, moet al veel grooter zijn dan die van het garnizoensleven. En het gevaar dat mijn ontslag ergens als luiheid of lafheid zou opgenomen worden, zou nog veel erger zijn dan de gevaren van eenen veldtocht. Mij is dit gedacht inderdaad geen enkel oogenblik gekomen en u ook niet, hoop ill, Martha 1 Pin zoo idi er eens eene voorwaarde van maakte Dat zult ge niet Want dan zou ik het hoogste geluk moeten verzaken. Gij zijt rijk, cn ik bezit niels dan mijnen rang in het leger, dan het uitzicht op toekomstige verhooging... .en dat ver mogen geef ik niet weg Het ware legen alle eigenwaarde in, tegen mijn begrip van eergevoel Goed, mijn zoon... thans hen ik met u verzoerjd, riep mijn vader uil. Want rechtuit gezegd, ik meende dat het u hoofdzakelijk te doen was... om... om.. gij moet me daarvoor zoo woedend niet aantelen - ik wil zeggenals bijzaak te doen was, ti in het burgerleven terug- te trekken, en dan liaddet gij zeer slecht gedaan. 'Wordt voortgezet),

De Denderbode | 1917 | | pagina 2