Oorlog in m Halton Russisch- Diiilsche Oorlog. OORLOGSJAHHER. OORLOGSBERICHTEN. De Aalstersche Vrijheid Robert Van de Lanotte m Mumnum Ben en ander. STAiSIIEUWS. Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, MEN ZAL ANTWOORDEN lil Del Dagboek eener Jonge Vronw, In België en Frankrijk Italiaansche Oorlog Staatswendingen. Zondagrust. WISSELAGENT Vereenigde Vijveraars. Grondkrediet van Behjië Bloedzuiverende Pille* ALGEMEENE ASSURANTIËN heeft de Russische regeering aldaar de diplo matische betrekkingen met Roemenië afge broken. De Roemeensche goudschat die in Moskou berust werd onaantastbaar verklaard. De Vredesonderhandelingen te Brest-Litowsk. S. Petersburg, 28 Januari. Trotzki de gevolmachtigde Russische minister van bui- tenlandsche zaken, is verieden nacht naar Brest-Litowsk vertrokken. (Belg. Kur. 52) Uit S. Petersburg vernemen een aantal Berlijner gazetten dat Trotzki de mogelijkheid eener vredesovereenkomst met de Centraal- Mogendheden betwijfelt, zoodat men onder den indruk geraakt dat hij geen ander inzicht heeft dan de verhandelingen te doen mis lukken, om in de landen der Centraal- Mogendheden de werklieden tegen hunne regeeringen in beweging te brengen. De Russische afvaardiging te Brest-Litowsk zou daarbij vast besloten blijven haren strijd tegen den internationalen kapitalisten-blok zonder verpoozen voort te zetten. De stelling der Russen tegenover de vredesodderhandelingen. Bazel, 24 Januari. Naar de Baseier Nationalzeitung bericht, meldt de Prawda. Het uitvoerend komiteit der Sowjet ver langt dat Lenin zelf naar Brest-Litowsk afreize. St Petersburg, 24 Januari. In het alge meen kongres der arbeiders- ensoldatenraden hield de maximalist Stocklow eene redevoe ring, waarin hij verklaarde dat de Russische onderhandelaars niet onverwijld en onbezon- een vrede zouden sluiten, hoewel de alge- meene verhoudingen in Rusland, tot eenen spoedigen vrede dringen. De omvangrijke werkliedenstakingen in Oostenrijk-Hongarie versterken de stelling der Russische vredes- onderhandelaars. De binnenlandsche toestand in Rusland. St. Petersburg, 24 Januari. De volks- kommissarissen hebben bericht gekregen dat de policie het spoor gevonden heeft der moordenaars van Tschingarew en Kokoschin, twee vroegere Russische ministers die bij de jongste onlusten werden om het leven ge bracht. Uit Weenen werd zondag aan de Frank furter Zeitung geseid In de leidende diplomatische ambten wordt de toestand, door de jongst gehouden redes van de staatsmannen der Centraal mogendheden geschapen, als mogelijk begin eener internationale ontspanning aangezien. Het woord heeft thans president Wilson, en men gelooft dat hij zich niet zal onttrekken aan de taak, waarvan de oplossing, als ze gelukt, hem tot den eersten man des tijds zou maken. Reeds in zijn nummer van vrijdag schreef de Zwitsersche Bund Het is een beduidzaam oogenblik, waar op bijna gelijktijdig de Duitsche rijkskanse lier en de Oostenrijksche minister van bui- tenlandsche zaken op grondige wijze over den vrede gesproken hebben. Zijn het nog maar kleine uitslagen, toch is het feit aan te teekenen de openbare bespreking over oorlogs- en vredesbedeelingen ter ambtelijke plaats is algemeen begonnen. Bazel, 29 Januari. De Daily News meldt, dat Lloyd George binnen kort in overeenstemming met de Bonegenooten, zal antwoorden op de Duitsche evenals op de Oostenrijkeche verklaringen. Den Haag, 29 Jan. De briefwisselaar van den Manchester Guardian zegt dat men moet afrekenen met de mogelijkheid, dat, tengevolge der konferencie van Parijs, de opperministers der Bondgenooten eene gemeenzame verklaring zullen afleggen over de oorlogsdoeleinden en hunne oorlogspoli tiek tegenover de verklaringen van Hertling en Czernin. Lloyd George en Orlando spra ken samen over de oorlogsdoeleinden en de politiek der Bondgenooten - Berne, 28 Januari. De briefwisselaar der «Stampa» te Rome meldt dat de politieke kringen in spanning verkeeren nopens het geen nu op de redevoeringen van de minis ters der Centraal-Mogendheden zal volgen. Eene gedachtenwisseling tusschen de Bondgenooten en Wilson is noodig. Men ge looft echter niet aan een gezamenlijk ant- naverteld door X naar een beroemd verhaal. (22* Vervolg). Van nu af is er geen tiid meer om brieven te schrijven. Verwacht aus geene berichten meer van miiten hoogste eenige woorden om u te melden dat ik nog leef. Toch zou ik nog een eenig woord willen vinden dat gansch mijn liefde omsluit om het u hier, voor het geval dat ik het laatste ziin moest, neder te schrijven. Ik vind slechts dit alleen Martha Gij weet, wat dat beduidt Koenraad Althaus moest ook optrekken. Hij was vol moed en strijdlust en met vol doenden Pruisenhaat bezield om gaarne heen te'trekken. En toch viel hem het afscheid zwaarDe inwilliging tot de bruiloft was eerst twee dagen voor de afreis gedaan. «O Lili, Lilisprak hij smartelijk toen hij zijne bruid vaarwel wenschte, waarom hebt gij zoq lang getalmd om mij te nemen Wie weet nu of ik nog wederkeer Mijn arme zuster was zelf geheel en al treurnis en berouw. Toen hij heen was, zonk woord der Entente. Orlando zal evenwel bij de opening der Italiaansche Kamer ant woorden op de redevoeringen van graaf Hertling en Czernin. Het meerendeel der politiekers is van ge voelen, dat de redevoeringen der Staatsman nen in het algemeen eenen voetstap naar den vrede beduiden. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 30 Januari. Op verschillende plaatsen van het front, kanonnen-tweege- veclit cn duël van mijnen-werpers. Het werk dadig optreden van het voetvolk bleef be perkt tot verkenningsaantastelijkheden. Onze luchtvliegers hebben aanvallen be- werkstilligd, die in Engeland en aan de noor delijke kust van Frankrijk met goede uit slagen werden bekroond. Te Londen en Southend evenals te Duin- kerke en ook te Gravelines en Calais zijn bommen gevallen. Gisteren werden, tijdens een luchtgevecht, acht vijandelijke vliegtuigen en twee vastlig gende luchtballen neergeschoten. Uit Fransche bron PARIJS, 29 Januari. Tamelijk hevige artillerieaktie in de streek van Four de Paris, alsmede aan den Hartmannsweilerkopf. In den Boven-EIzas, na korte artillerievoorbe reiding, zijn Fransche afdeelingen diep in de Duitsche inrichtingen gedrongen, ten Oosten van Seppois-le-Haut. Zij hebben menigvul- digde schuilhoeken vernietigd en gevangenen genomen. Niets te melden op het overige van het front. Uit Engelsche bron LONDEN, 29 Januari. Gisteren avond viel de vijand een onzer vooruitgeschovene posten ten Noord-Oosten van Langemarck aan drie onzer mannen werden vermist Ten Zuid-Oosten van Levecquier werd eene sterke vijandelijke verkennersafdeeling in den nacht door geweervuur verstrooid. De vijan delijke artillerie was levendig in den nacht op verscheidene plaatsen ten Zuid-Oosten van Cambrai, ten Noorden van Lens en in den sektor van Paschendaele. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 30 Januari. Geen hoege naamd nieuws. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Duitsche bron. BERLIJN, 3U Januari. Op de bergvlakte van Asiago hebben de Italianen hunne aan vallen voortgezet met sterke effektieven. In de streek van den Sisamelberg zijn de aanvallen mislukt met zware verliezen voor de aanvallers. De di Val Bellaberg en de Col del Rocso zijn na een hardnekkig gevecht in handen gebleven van den vijand. Uit Italiaansche bron ROME, 29 Januari. Voor ons gunstige patroeljeondernemingen in 't Brand-dal en in 'tAstachdal, werkzame bedrijvigheid onzer artillerie tegen vijandelijke stellingen tus schen het Frenzeladal en het Brentakanaal. Levendige vliegersbgdrijvigheid aan gansch het front een vijandelijk vliegtuig werd bij eenen overval in den nacht van 27 Jan. door Engelsche vliegers neergeschoten. Een vijan delijk vliegtuig, dat door onze luchtweerbat- terijën was getroffen, stortte voor de Zuidhel lingen van de Montello neder. De bemanning bestaande uit drie man, waaronder twee officieren, werden gevangen genomen. Uit Duitsche bron. BERLIJN, 30 Januari.Een aanval van vijandelijke kompagniën tegen stellingen van Bulgaarsche patroeljen gericht, ten Noord- Oosten van het Doiranmeer werd afgeslagen. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 30 Januari. Op verscheidene plaatsen van het Macedonisch front was het artillerievuur levendig. zij weenend in mijne armen. Nu vertrokken wii allen naarGrumitz. Ik liet mij licht overreden, te zamen met mijn zoontje mede af te reizen zoolang Fredenk weg was, scheen mij de eigene haard uitge storven ik hadde het daar niet kunnen uithouden. Onze huisdokter, Dr Bresser, was ditmaal niet in Grumitzhij had zich vrijwillig bij het korps geneesheeren gevoegd om ten oorlog te trekken. Ook in mij was het gedacht opgekomen of ik niet als ziekenver pleegster, mede zou optrekken... Daartegen verklaarde, mij mijn vader dat een privaat persoon als ik als ziekt nverpleegster in de veldhospitalen in het geheel niet toegelaten werd... Lijnwaad plukken sprak hij, dat is het eenigste dat gij voor de gewonden doen kunt 1 Het roode kruis... ik wist door welk op het smartelijkst geroerde volkermedelijden deze instelling in het leven geroepen werd. Te gepaste tijde had ik het werkje van Dünant gelezen, dat den aanstoot tot het geheel gegeven had. Een hartverscheurende jammerkreet, dat schrift. De edele patriciër van Geneve, was naar het slagveld van Solferino geijld om te helpen wat nij kon, en dat, wat hij daar gevonden had, dat had hij aan de wereld verhaald... Dan schreef hij Geneve, 28.Januari. Volgens eene mel ding van den Matin behelst de New- York World over den diplomatischen toe stand een telegram uit Washington, in het welk verklaard wordt dat Oostenrijk-Honga- rië met de Vereenigde Staten zou kunnen onderhandelen door het Spaansch of het Zweedsch gezantschap te Weenen. Zwitsersche grens, 28 Januari. De Daily News bericht dat Lloyd George binnenkort, na verstandhouding met de Bondgenooten, zoowel de Duitsche als de Oostenrijksch-Hongaarsche uitlatingen op zijne en op Wilsons rede zal beantwoorden. Hij heeft de leiders der beroepsvereenigin- gen op 2 Februari tot een nieuwe bespreking uitgenoodigd. De Avanti schrijft De Italiaansche socialisten zijn besloten, ook hunnerzijds de vredesrede van de staatsmannen der Cen traal-Mogendheden te beantwoorden. Zij zullen ter Kamer het voorstel indienen tot uitnoodiging van alle oorlogvoerenden op vredesbesprekingen. Lugano, 28 Januari. Volgens de Ro- meinsche bladen duren de Parijzer bespre kingen der hoofdministers sedert Woensdag onafgebroken voort. Ook Balfour heeft er deel aan genomen. De met Orlando bevrien de Epoca zegtNu zal ook Sonnino zijn rede houden en Italië's standpunt vast stellen. Dan zal de Entente dit tijdstip van haren diplomatischen veldtocht als geëin digd aanzien en al het overige aan de wapens overlaten. Uit Zwitserland, 28 Januari. De Os- servatore Romano (het officieus blad van. 't Vatikaan) bemerkt Doordat de rijkskanselier het Vierver- bond opvordert nieuwe voorstellen te onder werpen, laat hij de deur voor nieuwe onder handelingen open, wat uiterst lofwaardig is, juist wen ook de Heilige Vader van bij den aanvang van 't konflikt de oorlogvoerende Staten bad, andere middelen dan die van 't wapengeweld op te sporen, om betwistin gen bij te leggen. De Osservatore er kent, dat de redes van Czernin en von Hert ling stappen zijn, langs welke Europa uit den tegenwoordigen verschrikkingstoestand tot vrede kan gevoerd worden. Wilson en de redevoering van Czernin. Reeds werd door de bladen het bericht volgens hetwelk de redevoering van graaf Czernin op voorhand aan president Wilson was medegedeeld geweest, terechtgewezen. Die meening was het gevolg van het mis verstaan eener verklaring van graaf Czernin, op eene ondervraging door een delegatie-lid. Thans verklaarde eveneens staatssekretaris Lansing, nimmer een exemplaar dier rede voering ontvangen te hebben, noch vóór dat zij werd uitgesproken, noch nadien De Onderhandelingen te Brest-Litowsk. Bern, 30 Januari. Volgens eene mede- deeling der afgevaardigden der Centraal-rada van Kiew, zou de Oekranische delegatie den 28 Januari uit Kiew zijn vertrokken. Den Haag, 30 Januari. De Times verneemt uit St-Petersburg dat de werkzaam heden der Duitsch-Oostenrijksche delegatie in St-Petersburg, dermate vooruitgang heb ben gedaan, dat deherneming van 't normaal postverkeer, dat brieven en dagbladen zal omvatten, in de eerste weken van Februari verwachten is. Eene verklaring van Trotzki Stockholm, 29 Januari. Volgens eene melding der St-Petersburger Telegraphen- agentuur, heeft Trotzki op het derde Al-Rus sisch kongres der arbeiders en soldatenraden bij het slot eener lange redevoering het vol gende verklaard De Russische delegatie zal nimmer van hare eischen afzien. Zij zal geenen afzonderlijken vrede sluiten. In betrek met de herneming der vredes onderhandelingen te Brest-Litowsk schrijft de Berliner Lokaianzeiger dat de punten waar het op aankomt klaar cn duidelijk voor liggen, dat over de beteekenis van het zelfbestemmingsrecht niet meer te redevoeren valt, dat het standpunt der Centraal-Mogend- ook, wat reeds zoo dikwijls erkend was, wat echter thans eerst weerklank vond dat de verplegings- en reddingsmiddelen niet meer voldoende waren voor de ijselijkheden van de slachting. En het Roode kruis werd gesticht. Oostenrijk had zich toen bij het Verbond van Geneve nog niet aangesloten. Waarom Waarom wordt al wat nieuws is, zelfs wanneer het nog zoo eenvoudig en zoo vol zegen is, tegenwerkt?... Het gedacht is zeer schoon, maar onuitvoerbaar, zoo meende men. De eerste ontmoeting "van onze troepen, die zich alsdan in Bohemen bevonden, met den vijand, vond op 25 Juni plaats en wel te Liebenau. Dit bericht bracht miin vader ons met eene zegen vierende uitdrukking op het wezen. Dat is een heerlijk begin,meende hij. Gij ziet hetDe hemel is met ons. Maur beter nog dan in het Noorden is het begin in het Zuiden geweest»; bij Custozza is eene zegepraal behaald geworden, kinderen, zoo glansrijk als er ooit eene was... Ik heb het altijd gezegd Lombardië moet het onze worden Verheugt u dat niet Ik aanzie den oorlog als reeds geëindigd. Daar, zie maar eens wat de Wiener Zeitiing in haar nummer van 24 Juni schrijft. Dat heden den Maximalisten met beslistheid ter kennis is gebracht, zoodat zij zich nu bepaald over aanvaarden of verwérpen moeten uit spreken, zonder de lankmoedigheid der Middelmachten nog langer op de proef te stellen. Brest-Litowsk, 29 Januari. De onder handelaars der verschillende landen, Duitsch- land, Beieren, Oostenrijk-Hongarië, Bulgarië, Turkije en Rusland zijn gister hier aange komen. Op voorstel van Trotzki (Rusland) werd de zitting der kommissie van politieke aangelegenheden welke op heden namiddag vastgesteld was, tot morgen verschoven. De Vereenigde Staten en Zweden. Berlijn, 30 Jan. Uit Den Haag wordt gemeld Volgens een Reuterbericht uit Lon den is daar eene voorloopige overeenkomst tusschen de Vereenigde Staten en Zweden nopens het verhuren van Zweedsche schepen aan Amerika gesloten geworden. De Zweed sche schepen zullen hoofdzakelijk gebezigd worden voor den handel met Zuid-Amerika. Eenige der schepen zullen echter oorlof be komen vervoer te doen naar Zweden. In Zwitserland De Baseier Nachrichten verneemt uit Zurich: Bij eene huiszoeking wegens diefstal, werden in eene schuur een groot aantal kisten gevonden, bij welker opening meer dan 1000 revolvers en handgranaten tevoor schijn kwamen. Andere kisten bevatteden revolutionaire vlugschriften in Italiaansche taal. Daar het onderzoek thans eerst werd aan gevangen, kan men nog over de zaak geene verdere inlichtingen geven. Het is mogelijk dat zij samenhangen met de kwestie van de bom te Bazel gevonden. Groote brand te New-York. Fransche bladen melden dat eeti reusach tige brand te New-York Brooklijn zeven sfaatsgraanzolders daar vernielde,, over eene lengte van 3000 metera. Naamlooze Maatschappij TE AALST. De Heeren aandeelhouders zijn verzocht de algemeene vergadering bij te wonen die zal plaats hebben op Maandag 18 Februari 1918, om 3 uren. ter zetel-plaats, Groote Markt, 5. Dagorde 1Verslagen van den Beheerraad 2. Goedkeuring van de Balans en van de rekening van winsten en verliezen 3. Benoeming van eenen beheerder en toezichter 4. Mededeelingen. De Beheerder. Priesterlijke benoemingen. BISDOM GENT. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft benoemd Onderpastoor te Gent-Akkergem, den eerw. heer De Pourquoy, leeraar in St-Jozefsge- sticht te Nikolaas. Pastoor te Ophasselt, den eerw. heer De Paepe, onderpastoor van St-Walburgis te Oudenaarde Onderpastoor van St-Walburgis te Oudenaarde, den eerw. heer Van de Maele, id te Asper Onderpastoor te Aalst, in St-Jozefskerk, den E.' H. Van Brande, leeraar te Audenaardè. Burgerlijke "Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 3) Vrouwelijk 4) Huwelijken J. De Backer, ijzerdr. met S. JanSsens, stikster. F. Callebaut, landb. met J. Bee- rens, land. L. Daelman, voerman met A. De Sadeleer, tw. C. Meganck, metser, met E. Goossens, zb. Overlijdens J. Kiekens, vr. De Neef, zb. 85 j. Breede- straat. B. Van Goethem, m. Bogaert, schoenm. 81 j Koer BackaertM. Boone, wed. Poriau, zb. 77 j. Hoogevesten. F. Linthout, wr. Van de Perre, landb. 70 jaar, Groenstraat. M. Van Yperzeele, wed. D'Hoker, zb. 79 j. Klottestr. H. Ver- beeck, zb. 27 j. Korte Zoutstraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. zijn toch goede berichten. Hoor maar In Pruisisch Silezië is de runderpest uitgebroken, en naar wij vernemen is zij van zeer bedreigenden aard Runderpest... bedreigenden aard... Schoone dingen, sprak ik, hoofdschuddend, en waarover men enkel in oorlogstrijd zich verheugen kan... Het is maar goed dat zwart- fele slagboomen aan de grenzen staan... aar kan de pest niet over... Maar mijn vader hoorde niet en las het veeblijdende nieuws verder. Tusschen de Pruisische troepen van Neisse heerscht de koorts. Het ongezonde moeras- land, de slechte verpleging... De bladen zijn daarenboven vol prachtige berichten... Vooral die van den roemrijken Custozza- dag... Ge moet die dagbladen lezen, Martha Trilt u het hart niet van vreugde in den boezem wanneer gij zulke dingen leest Kunt gij u niet met voldoende vaderlands iuichgevoel vervullen om te vergeten, gij, Martha, dat uw Frederik, gij, Lili, dat uw Koenraad aan eenige gevaren blootgesteld zijn Gevaren die hen tot roem en eer brengen... Er is geen soldaat die niet gaarne met den roep «Voor het Vaderland zijn leven ten beste geeft. Wanneer er een na een verloren slag met verpletterde ledematen op het veld blijft LANDVETTEN. - Ach Eeman. Aalst. Te bekomen ten fabrieke, Witvet, Kali Super Kaïniet. Men brenge zakken mede. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, Zondag 20 Januari, M. Renneboog, Nieuwstraat. Esplanadestraat, Q AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 Gemeentekrediet 94 1/4, Central I Gaz 4 1/2. Congo 4 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheakkas van Antwer pen zonder kosten. Argentljnsche cedulas enz. Verzekering- tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILLE EEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. (Naamlooze Maatschappij), Uitgave en vernieuwing van obli- gatiën aan 4 0/o ,s jaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijmaandelijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank leeningen aan 4 0/o intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold- straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzekei van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,28 de doos. Deze Pillen,aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Vurstoptheid, Speen, Puiston, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. Apotheker, Overdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de dooa. In dezelfde Apotheok zijn te Remedie voor Eksteroogen 0,50, fandpyn stillende druppel» stillen cnmiddolijk de tandpijn, 0,50 Pillen tögon de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven dei koeien fr. 1,25. Pakken voor hot bevruchten van koeien en merrieön Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de i/2 doo», 2 fr. de doos. MAATSCHAPPIJ VAN tegen Brandgevaar, op 't Leven cn Ongelukken van allen aard. Eenige Premie Ongelukken op den ijzeren weg en tramways. Hoofdagent Aug. DE WINTER, Nieuwstraat, Aalst, VOLKSVERZEKERINGEN met we- kelyksclie betaliögcn voor Eerste Commu nie, Huwelyk, enz. N. B Agenten worden gevraagd, ich te wenden op bovengemeld adres. liggen, antwoordde ik, en daarbij weet dat door zijnen dood het gezegde vaderland in niets geholpen is, maar de zijnen echter tot vertwijfeling gebracht worden dan zou ik toch gaarne weten of hij geheel den tijd met dien roep op de lippen gaarne sterft. Dat is onzin.gij spreekt daarenboven zoo bijtend als 't in het geheel niet past voor eene vrouw. Inderdaad, het ware woord, de onbe dekte werkelijkheid, dat is onzin, dat is schaamteloos... Slechts de duizendmaal herhaade phrase is passend Ik echter verzeker u, vader,... dat onnatuurlijke gaarne zijn leven ten beste geven dat gij daar zooeven alle mannen toedacht, hoe heldhaftig het ook voor velen moge klinken, is voor mii enkel een gesprokene doodslag. Onder Frederiks papieren heb ik eenen brief gevonden, dien ik hem in die dagen naar het oorlogstooneel stuurde. Dat schrijven toont duidelijk van welke gevoelens ik toen vervuld was. Grumitz, 28 Juni 1866. Dierbare zullen u deze regels bereiken En waar en hoe In alle geval doet het 11 goed eenig nieuws van uwe Martha te ontvangen. (Wordt voortgezet).

De Denderbode | 1918 | | pagina 2