Oorlog inMeye oorlogsberichten" Oorlog In oog Ballon OORLOGSJAMMER. STIMS1I1WS. Robert Van de Lanotte Een en ander. Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Polydoohlozef 8EEGKjHflH Uil nel Dagboek eener Jonge frouw, Italiaansche Oorlog Grondkrediet van België, M BALSSMPILLS» Bloedzuiverende Pillen Mevrouw wed. Aloysius Beeckman. gebo ren Maria Mertens Mejuffer Etnilie Beeckman Mijnheer Josef Beeckman Mejuffer Louisa Beeckman De familiën Beeckman en Mertens melden i Ued met droefheid, doch met christene gela- tenheid het afsterven van hunnen teêrgelief- den zoon, broeder, neef en kozijn MIJNHEER vrijwilliger van beroepBelgisch onder-offi cier in het coloniaal leger, geboren te Aalst, den 4 Oktober 1894 en overleden te Lulanguru (Congo) den 5 Juni 1917. Een plechtige dienst zal gedaan worden in de kerk van den H. Jozef, te Aalst, Woensdag 5 Juni 1918, om 9 1/2 uren In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 30 Mei. Ambtelijk bericht van hedenmiddag Op de gevechtsfronten tusschen den Yzer en de Oise werd de gevcchtsbedrijvigheid herhaaldelijk levendiger. Plaatselijke ge vechten. De aanval der legers van den Duitschen kroonprins schiet zegerijk op. Ten noorden van de Aisne werd in harden strijd bij Crecy-au-Mont, Juvigny en Coffies terrein gewonnen. Brandenburgsche troepen hebben Soissons genomen. Ten zuiden van de Vesle zakte het in vorming zijnde nieuwe front der Franschen onder de onweerstaan bare aanvallen onzer divisies ineen. Wij wierpen den vijand na hardnekkigen weer stand tot over de linie Willenontoire-Fère en Fardenois - Coulanges - Bronellet-Brans- court terug. De forten op het noordwestelijk front van Reims zijn gevallen. Het noordelijk gedeelte van La Neuvillette en Betlicny werden ge nomen. Het aantal gevangenen steeg tot over de 35,000. De buit aan geschut en oorlogsmate- rieel is geweldig. Kanonnen van allen aard tot spoorwegkanonnen van het zwaarste ka liber werden veroverd. Het stormachtig op treden onzer aanvalstroepen belette den vijand de in de veroverde gebieden opgesta pelde rijke oorlogsvoorraden mede te voeren. Qroote voorraden vielen in Soissons, Braisne en Fismes in onze hand. Uitgebreide munitiestapelplaatsen, spoorwegtreinen en lazaret benoodigdheden met talrijke uitrus tingen voor den gezondheidsdienst kwamen in ons bezit. Vliegtuighallen met tot het vertrek gereedstaande vliegtuigen en vlieg tuigmaterieel werden buitgemaakt. Bij de legergroepen von Gallwitz en her tog Albrecht werd de gevechtsbedrijvigheid slechts eenigen tijd levendig. Onze vliegers schoten tijdens de laatste drie dagen 38 vijandelijke vliegtuigen af. Opperluitcnant Berthold behaalde zijn 29e overwinning in de lucht. Luitenant Roeth bracht tijdens een vlucht van DSksmuiden tot ten zuiden van Ieperen vijf vijandelijke ka belballons ten val. Uit Fransche bron PARIJS, 28 Mei. Ambtelijk bericht van 3 uur 's namiddags. Den 27 's avonds slaagde de vijand er in, dank zij de aankomst van nieuwe strijdkrach ten, de Aisne tusschen Vailly en Berry-au- Bac te overschrijden De Fransch-Engelsche troepen, weerstand biedende,aaneen in getal overmachtigen vijand trokken stelselmatig terug. De strijd duurt met hardnekkig heid tusschen de Vesle en de Aisne voort cn in de streek der hoogvlakten, waarachter zich onze reserves bevinden. In Champagne, op den reehteroever van de Maas en in Woevre, bleef de bedrijvigheid van het weeerzijdsch geschut tamelijk leven dig. Een hevige overval op onze stellingen in het vak van Chambrettes mislukte onder ons vuur. PARIJS, 28 Mei. Ambtelijk bericht van 11 uur 's avonds In den loop van den vorigen nacht en heden heeft de vijand nog van zijn numerieke meerdeerheid gebruik gemaakt en nieuwe pogingen gemaakt, om zijn stoot naar het zuiden en naar Soissons scherper toe te brengen. Op den linkervleugel hebben onze naverteld door X naar een beroemd verhaal. (35® Vervolg). De Pruisen, de Pruisen riep hij op een toon waarop men: BrandBrandroept. Ze zullen ons niet opeten, bemerkte miin vader knorrig. Maar ze voeren er een mede, voer de man met sidderende stem voort, een Grumit- zer... ik weet niet wie... die op hen gescho ten heeft... en wie zou op die buent niet gaarne schieten..? maar dieman is verloren.. Nu Vernamen wij een gedruisch van paar dengetrappel met stemmengewoel onder- mengd. Wij traden in den gang en keken door de vensters die op het voorhof uitgaven, luist kwamen de Uhlanen aangereden en in hun midden met een trotscb, doch bleek aangezicht Otto, mijn broeder... V ader stiet eenen kreet uit cn stortte de trappen af. Mij stond het hart stil. Wat ons nu voorstond, was ontzettend. Indien Otto inderdaad op de Pruisische soldaten gescho ten haden dat was iets wat hij zeer wel troepen door tegenaanvallen, welke met kracht werden uitgevoerd, het opdringen van den vijand gestuit en zijn aanvallen gebroken op de hoogten van Neuvllle-sur-Margeval, van Fregny, ten noordoosten van Soissons en op de bergen in de streek van Ciry-Sal- sogne en Vasseny, die onmiddellijk ten zui den het dal van de Vesle beheerschen. In het midden, waarde vijand zijn aanval voornamelijk kracht bijzette, duurt de slag voort met een aanhoudende hevigheid op de linie van de Vesle, welke de vijand van mor gen op verscheidene punten kon oversteken, met name in de streek Bazoches en van Fismes. Op den rechtervleugel hebben de Britsche troepen op het massief van Saint-Thierry weerstand geboden aan de aanvallen van den vijand, die bijzonder zware verliezen schijnt te hebben geleden. Ten westen van Montdidier hebben Amerï- kaanséhe troepen, gesteund door onze tanks, schitterend den vooruitspringenden hoek van Cantigny over een front van 2 kilometer ge nomen, benevens het dorp, dat door den vijand krachtig versterkt was 170 gevange nen en materieel zijn in hun handen geble ven. In den namiddag mislukten vijandelijke tegenaanvallen op Cantigny volkomen. De geschutstrijd wordt zeer levendig voortgezet op den rechter Maasoever, en op verschei dene punten van het front in Lotharingen. Twee krachtige vijandelijke overvallen in de streek Veho en van Embermenil zijn na levendige.gevechten afgeslagen. Uit Engelsche bron LONDEN, 28 Mei. Ambtelijk bericht De vijand oefende gisteren gedurende den ganschen dag een sterke drukking op ons Aisne-front uit en de hevige strijd duurt langs ons geheele front in dit vak voort. Op onzen rechtervleugel heeft onze 21e divisie, in samenwerking met Fransche troe pen, den ganschen dag haar gevechtslinie behouden en weerstand geboden aan de vijand, welke poogde op te rukken. In het centrum en op den linkervleugel van het Engelsch vak, hebben troepen van de 8e, 50e en 20e divisies, dank zij den hardnekkigen weer stand, hun stellingen der tweede linie tot 's avonds, niettegenstaande Duitsche aan vallen, behouden. Tegen het einde van den dag slaagde de vijand er in over de Aisne te steken ten westen van ons vak, en dwong aldus onzen linkervleugel tot den terugtocht. De vijand zette zijn aanvallen met uiterste hevigheid op het gansche gevédttsfront van de Aisne voort. Op het front van de Leie werden de plaat selijke gevechten hedenmorgen in het vak ten oosten van den vijver van Dikkebusch hernomen. Op het overige Engelsche front maakten wij gevangenen tijdens nachtelijke aanvallen op verschillende punten. Zeer levendig wederzijdsch geschutvuur Hedenmorgen hebben tegenaanvallen van Fransche en Engelsche troepen onze linies ten oosten van den vijver van Dikkebusch hersteld wij namen eenige gevangenen. Er werd vastgesteld dat vier Duitsche divisies deel namen aan de gisteren in dit vak uitge voerde vijandelijke aanvallen zij leden zware verliezen, terwijl de bondgenooten hun stellingen op de gansche linie bezet hielden. Niets bijzonders te melden van het overige Engelsche front, afgezien van de wederzijd- sclie bedrijvigheid van het geschut in ver schillende vakken. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN, 29 Mei. Ambtelijk bericht van het groot hoofdkwartier De gevechten in het Tonale-gebied werden gisteren wederom levendiger. Twee door ge schut-en mijnwerpersvuur gesteunde aan vallen der Italianen op den zuidelijk van den bergpas liggenden Montikello misluk ten. Op onze stellingen aan den beneden loop van de Piave duurt het vijandelijk ge schutvuur voort. Veldloods officier-plaatsvervanger Arighi schoot bij Durazzo twee Engelsche vliegtui gen neder en behaalde aldus zijn 25e en 26e overwinning in de lucht. Uit Italiaansche bron ROME, 28 Mei. Ambtelijk bericht van den generalen staf In den nacht van 26 op 27 Mei zijn onze bersaglieri en aanvalstroepen bij Capo Silo, ■SBBÖSHe—55H5-S-—I zou gedurfd hebbenik dorst er niet verderop nadenken. De moed ontbrak mij om mijnen vader te volgen. Troost en bijstand in alle bekomme ringen zocht ik altijd slechts bij Frederik. Ook spoedde ik mij naar zijne kamer. Eer ik echter daar geraken kon, kwam mijn vader wederom terug en Ottó achter hem. Aan hunne wezenstrekken zag ik dat het gevaar voorbij was. Het verhoor had het volgende aan het licht gebracht Het schot was toevallig afgegaan. Toen de Uhlanen aangereden kwamen, wilde Otto ze van dichterbij bekijken hij liep recht op hen aan, struikelde en daarbij ing het geweer af. Op den eersten oogen- lik was zijne uitlegging door de soldaten in twijfel getrokken en zij brachten hem als hun gevangene naar het kasteel. Wanneer het nu echter uitkwam dat de jonge man«de zoon was van Generaal Althaus en zelf militair- kweekeling was, namen zij zijne uitleggin gen aan. Engijzijt waarlijk onschuldig? vroeg ik aan Otto. Niet uwen haat voor de Pruisen zou het mij niet verwonderen indien... Hij schudde het hoofd. *k hoop in mijn leven nog gelegenheid genoeg te hebben, antwoordde hij, om eenige met voortreffelijke medewerking van het ge schut en den kraclitigen steun van vlammen werpers, met kracht doorgedrongen in de vijandelijke linies, tegenover den sektor ten noorden van het bruggehoofd, waarbij zij achtereenvolgende verdedigingslinies verover den tot een diepte van meer dan 750 mettr. Ondanks de hevige tegenaanvallen van den vijand werden de veroverde stellingen be houden.De vijand leed aanzienlijke verliezen. Wij namen 7 officieren en 433 minderen gevangenen, vermeesterden 4 loopgraafmor- tieren, 10 machinegeweren, verscheiden hon derden geweren, loopgraafwapens van ver schillende aard, veel munitie en artder mate rieel. Het geschut van de Italiaansche marine droeg bij tot het slagen der onderneming, die ons zeer weinig verliezen kostte. De gevechtsbedrijvigheid was zeer gema tigd op het overige front. Vijandelijke afdee- lingen zijn afgeslagen in het Ornicdal en op lagunen van tie Piave, tegenover Nervest Te Cortellazzo zijn patroeljes mariniers bij verrassing doorgedrongen in de vijandelijke loopgraaf zij brachten enkele gevangenen terug. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 27 Mei. Ambte lijk bericht Palestina-front Op enkele punten onzer batterijen was, gedurende eenigen tijd, hevig vijandelijk vuur gericht. In het dal van de Jordaan was de gevechtsbedrijvigheid slechts gering ten oosten van de Jordaan beschoot de vijand het achterwaarts gelegen land. Ons geschut nam de vijandelijke ruiterij aan het bruggehoofd en op de wegen naar Jericho doelmatig onder vuur. Het rebbellenkamp te Wadi-Hes was herhaaldelijk het doelwit van het werpen van bommen onzer vliegers. Ka'ukasusfront Onze ten oosten en ten zuidoosten van Alexandropol staande troepen werden door sterke Armenische strijdkrachten aangeval len. Alle aanvallen zijn bloedig mislukt. Dardanellen In den nacht op 26 Mei vielen onze zee-en landvliegtuigen herhaaldelijk en met sukses het vijandelijk vliegplein op fmbros aan. Verschillende branden van langeren duur werden waargenomen. Op de overige fronten is de toestand on veranderd. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 27 Mei Ambtelijk bericht van den generalen staf Macedonisch front Ten noorden van Bitolia was tiet weder zijdsch geschutvuur eenigen tijd levendiger. Ten zuiden van Huma duurt de vijandelijke geschutbedrijvigheid voort'. Aan beide zijden van de Vardar jaagden onze afdeelingen door geschuttrtiur sterke vijandeljjke verken- ningsafdeelingeir uiteen. Bij Doiran werd de geschutstrijd heviger. Mexiko en Kuba. Amsterdam, 25 Mei. Zooals uit de Mexikaaosche hoofdstad gemeld wordt, bevestigt liet ministorie van buitenland- sclie zaken het bericht dat Mexiko de. diplomatische betrekkingen met Kuba afgebroken heeft. De Mexikaansche gezant te Havana en de Kubaansche minister te Mexiko zijn teruggeroopen, Washington, 28 Mei. I)o Kubaan sche regeering heeft eene verklaring be kend gemaakt volgens welkeïiandclwijze der Mexikaansche regeering niet betoe- keut dat de betrekkingen tusschen de beide staten afgebroken zijn. De Chemin des Dames is eene keten van tamelijk hooge heuvels dio zeer begroeid zijn en yan waaruit men een heerlijk uitzicht heeft op de valleien der Aisne. Deze heuvel rij beschut de stad Soissons en ook gedeeltelijk stad en vesting Reims, zoodat de bezetter ervan zeer ernstig deze twee plaatsen kan bedreigen. De Chemin des Dames loopt ongeveer over de volgende lijn van hen neder te schieten maar niet in eene hinderlaag niet zonder mijne borst aan hunne kogels ook aan te bieden. Een paar uren na de voorwachten trokken de onvrijwillige en ongenoodigde gasten reeds bij ons binnen. Reeds verscheidene dagen waren wij op het geval voorbereid. Vrouw Walter had er voor gezorgd dat alle kamers gereed warenook de kok had rijken voorraad bijgehaald. De heeren Pruisen zouden ten onzent niets moeten ontberen. Wanneer dezen *zelfden Jag het gezel schap van het kasteel op het luiden der tafelklok zich in het salon verzamelde, bood dit een glanzend en vroohjk beeld aan. Al de heeren in uniform, de clamen in opschik. Lili, de gelukkige' bruid, droeg een licht blauw kleed Rosa waarschijnlijk ook zeer vroolijk daar zij zich wederom eens aan jonge lieden toonen kon was in roosach tige neteldoek gehuldenkel ik, met het gedacht dat oorlogstijd, ook wanneer men niemand te betreuren heeft, toch immer een rouwtijd is, had mij in het zwart gekleed. Ik herinner mij nog steeds den eigenaar- digen indruk dien ik opdeed toen ik op dien dag het salon betrad waar de anderen reeds verzameld waren. Glans, vroolijkheid, voor- VauxaiJlon-Lafiaux-Alleman-Malmaison- Bovette-Ste-BerUi tusschen Courtecon en Braye-Ailles-Hurtebise-Craonne-Ville-au- Bois. Do Chemin des Dames is zoo wat 35 km. lang en wordt slechts door eene enkele spoorlijn doorsnoden. Minister Van de Vyvere slachtof fer van een auto-ongeval. Gelijk men weet heeft een ongeluk bijna het leven gekost aan don heer Van de Vyvere, bij zijn terugkeer uit Londen. Nadat de minister van geldwezen in een Fransche Kanaal haven ontscheept was, keerde hij met graaf Louis de Lichter- velde per automobiel naar Havere terug. Onderweg raakte een voorwiel los en de auto maakte een buiteling. De chauffeur en de twee reizigers zaten in het omge- geslagon rijtuig. Graaf de Lichlervelde en de chauffeur kwamen er met een paar weinig ernstige schrammen van af, maar de heer Van de Vyvere was minder ge lukkig naar een nabijgelegen hospitaal gevoerd, onderging hij daar een radio grafisch onderzoek, dat een schouder bladbreuk aantoonde. De minister van geldwezen is er in behandeling moeten blijven terwijl de twoe andere slachtof fers van het ongeluk naar Havere kon der doorreizen. De geneesheereD hopen dat de heer Van de Vyvere weer spoedig op de been zal zijn. Oorlogsverklaring New-York, 26 Mei. Reuter ver neemt uit San-Juan del Sur, dat de repu- bliok van Costa Rica aan de Centraal- Mogendheden den oorlog verklaard heeft. Kerk van Sint-Martinus, Aalst. name pracht, die opgesmukte vrouwen, die knappe officieren, welke tegenstellig met de nog maar onlangs aanschouwde topneelen van schrik, wee en jammer Mijne intrede onderbrak de gevoerde ge sprekken, daar nu onze Pruisische gasten mij een voor een moesten voorgesteld wor den meestal zeer voornaam klinkende namen op ow en witz en zelf een Erins een Hendrik, ik weet niet meer de oeveelste, van het huis Reuss. Dat waren dan onze vijanden volmaakte gentlemen met de meest geslepene gezel schapsvormen. Er werd zeer veel en zeer vrolijk gesproken. De Pruisen voelden zich klaarblijkelijk hoogst vergenoegd, na de doorstane lasten en ontberingen, weder eens aan welbedekte tafels en in goed gezelschap te middagmalen en het bewustzijn dat de doorgemaakte veldtocht een zegevierende geweest was, droeg voorzeker er ook toe bij om hunne stemming op te vrolijken. Maar ook wij, de overwonnenen, lieten van toorn en beschaamdheid niets merken en hielden ons vooral bezig om de bevalligste gast- heeren en vrouwen te spelen. Het thema oorlog werd in het gesprek zorgvuldig ver meden. De "Duitsche prins onderhield zich op het aangenaamste met mijne zpster Roza, en daarbij teekende zich eene overholen Kantoor van den Notaris TIBBAUT te Aalst. De Notaris TIBBAUT te Aalst, zal open baarlijk verkoopen I. Woonhuis en Hof te Aalst, Bergemeer- sclien, wijk F, nr 856i en 856k groot 7 aren 20 centiaren. Onmiddellijk in gebruiktreding. Ingesteld fr. 1500 II. Land te Meldert, op Nievel, wijk C, nr 235a groot 28 aren 60 centiaren en vol gens meting 33 aren 20 centiaren. Gebruiker Benoit Verleysen. Ingesteld fr. 700. Tweede en laatste zitdag Woensdag 5 JUNI 1918 om 3 uren namiddag ter herberg «ln 't Schip persgilde bij Juffrouwen De Grauw, te Aalst, Bierstraat, nabij de Vaart. Wordt gevraagd eAQE^d voor Brandverzekering. Zich te wenden ten bureel van De Denderbode >.Onnoodig zich aan te bieden zonder goede getuigschriften. Vereenigde IVijveraars. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILLE EEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. WISSELAGENT Esplanadestraat, Q AALST. Aan- en verkoop van Titels. Belgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/o, Gemeentekrediet 94 14, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotlieekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. bewondering op zijne wezenstrekken. Na de tafel verlaten te hebben, begaven wij ons in het salon terug, waarin nu de aangestoken kroonluchters een feestelijk licht verbreidden. De deur der terrasse Stond ojien. Buiten was bet een zoele zomernacht door een milden maneschijn overgoten. Ik trad buiten. Hetbleeke maanlicht wierp zijne stralen op de welriekende hovingen en spiegelde zien fonkelend als zilver in den uitgebreiden vijver achter in den hol... Na eene wijl kwamen ook prins Hendrik en Rozabuitén. Zij zagen mij niet in mijnen donkeren hoek en gingen mij voorbij." Nu stonden zij tegen de haag geleund, dicht, zeer dicht naast elkaar. Ik geloof zelfs dat de jonge Pruis de vijand de hand mijner zuster in de zijne hield. Zij spraken zacht, en toch drongeg eenige woorden van deii prins tot aan mijne ooren Bevallig meisje... zucht naaf huiselijk geluk... teer ling geworpen... uit medelijden niet neen zeggen... boezem ik u dan afschuw in Roza schudde ontkennend het hoofd. Daar brengt hij hare hand aan zijne lippen. Ach zijt gij het, Martha (Word t voortgezet) Plechtig Triduum ter eere van het H HERT VAN JESUS tot Heil van België. Woensdag 5 Juni en Donderdag 6 Junite 7 ure solemnele Mis van 't H. Hert. Te 6 ure Lof met Sermoen en Smeeklied door het volk. Vrijdag 7 Juni, Feestdag van 't H. Hert. Te 5 1/2 ure H. Mis met zang en onderrich ting te 7 ure Solemnele Mis met algemeene Communie te 6 ure plechtig Lof met Ser moen en Smeeklied door het volk. De Sermoenen door den Eerw. Pater Ber thold, Capucien. Zondag 9 Juni, Gedurige Aanbidding van af 5 ure 's morgens tot 5 ure 's avonds. Te 7 ure H. Mis met zang en algemeene Com munie. Te 4 ure plechtig Lof met Aanspraak door den Zeer Eerw. Heer^Deken en Toewij ding van België aan 't H. Hert. Na 't Lof Processie ilfct flambeeuwen en Smeeklied door het volk. De gezangen zullen uitgedeeld worden Woensdag vóór liet Lof. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten - Mannelijk geslacht 4) f Vrouwelijk 2) Huwelijken T. De Middeleer, likorist met O. Bruyn- donckx. zb. A. Droeshout, tw. met A. Schelck, tw D. Sack, handelaar met M. Linthaut, tw. A. Kiekens, bieruitz. met M. Vinck, zb. J. Pauwels, metser met P. Vermassen, zb. E. De Poorter, houtzager met E. De Sterck, tw. Overlijdens R. Guns, vr. Buys, zb. 36 jaar Dendeim. stw. E. Van der Vorst, landb. 67 j. Ber- genkouter.M. Sonck, breister, 17 jaar Moorselb. A. Speeckaert, vr. Schollaert, zb. 38 j. Geldhofstr.J. De Grauw, wr Van der Speeten, zb. 79 j. Leopoldstr. L. Van den Bergh, scholier, 15 j Zonnestr. R. Van Varenbergh, briefdr. 26 j. 'Binnenstr. J. Schellinck, wr Brantegem, wever, 60 j. Gasthuisstraat. L. Van der Vincken, vr. Moens, zb. 52 j. Breedestr. P. Corthals, m. Verbeeck, mulder, 61 j. Gentschcnstw. M. Berckmoes, vr. Sergeant, zb. 28 jaar Peperstr. M. Wellekens, scholierster, 12 j. Alb. Liénartstraat. 2 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, op Zondag 2 Juni, M? Delbecq, Bisschopstraat. LANDVETTEN - Ach. Eeman. Aalst. Te bekomen ten fabrieke KALI-SUPER geschikt voor Aardappels, Beëten, Klavers, enz. Men brenge zakken mede. (Naamloozo Maatschappij). Uitgave en vernieuwing'van obli- gatiën aan 4 's jaars. Uitbctaliog der koepons zonder kosten. Leeningen mits hypotheek aflos baar met drijmaandelijksche afkortingen of op vasten termijn. Afdeeling Hulpbank leeningen aan 4 °/0 intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de tijds omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold- straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,28 de doos. Deze Pillen,aangezien hunne aangenamen smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt, AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek zijn te ve,-*rijgen.: Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen orimiddolijk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. do doos. Pakken tegen hot slecht boter geven dei koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van kooien en men ieën Remedie tegen hel snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos.

De Denderbode | 1918 | | pagina 2