Oorlog in oog Bolton Oorlog inTurfego IN RUSLAND. OORLOGSJAMMER. OORLOGSBERICHTEN. Robert Van de Lanotte ie mumniim Een en ander. Voor Hoest, Bronchiet en Influenza Voor Maagpijn, Bit Het Dagboek eener Jonge Trouw, Italiaansche Oorlog Wordl gevraagd ZAAILANDEN Vereenigde Vijveraars. WISSELAGENT Grondhrediet van België Bloedzuiverende Pillen taat, over eene kostbare vleugeldekking voor den opmarch van zijnen rechtervleugel naar het Zuid-Westen. Het was dus te ver wachten dat het middenpunt van den slag zou verplaatit worden. Op den Oostelijken vleugel van het slag veld tusschen de Maas en Reims schijnt de vijand zich voorloopig met de uitbreiding van het door hem veroverd gebied te vreden te stellen. Nu hebben de spoorwegen die te Reims samenkomen voor hem minder belang dan die welke in Soissons kruisen, ook kan men daarop rekenen, dat hij al het mogelijke zal doen om dezen spoorweg spoedig te herstellen Door de uitbreiding van het slagfront in Zuidelijke richting, moet het getal der vijan delijke divisies die voor den slag de voorste linie bezet hielden en der divisies, die nu in den strijd staan gestegen zijn, Daar het aan te nemen is dat talrijke divi sies van de reserven afgenomen werden, is het de vraag of de slag zich nog verder in grooten stijl zal ontwikkelen, of dat kroon prins Rupprecht in den eenen of anderen sektor van het front een aanval zal onder nemen. Het eigenlijke doel der Duitschers is, zoo goed als zeker, noch Parijs, noch Reims zij hebben het gemunt op de reserven van gene raal Foch. De toestand blijft ernstig, maar we kunnen bepaald verwachten dat Foch denkt aan alle mogelijke pogingen van den vijand en dat hij zijne reserven voor den kritieken oogenblik van den slag, voorbehoudt. Gedurende de 4 eerste maanden van dit jaar heeft de Sowjetregeering 14 1/2 milliard uitgegeven terwijl er slechts 11/2 milliard ontvangen werd. Door be lastingen zal men in de behoeften trach ten te voorzien. Uit Helsingfors wordt gemeld dat men te Moskou den belegeringstoestand uitgeroepen heeft. Moskou, 28 Mei. In naam der Rus sische regcering heeft de volkskommis- saris voor buitenlandsche zaken Tsjits- jerin aan de Fransche regeering de vol gende mededeeliug gedaan De verklaring van den Franschen ge zant Noulens tijdens de moeilijke dagen, welke Rusland thans doorleeft, kunnen niets tot verbetering der betrekkingen tusschen Frankrijken Rusland bijdragen. De Russische regeering drukt dan ook don wensch uit dat de heer Noulens zou teruggeroepen worden. De toestand in Finland. Volgens berichten uit Helsingfors is het twijfelachtig of de meerderheid van den Landdag voor de invoering van de monarchie is. De bedrijvigheid tegen deze staatsvorm is zeer sterk toegenomen en de stemming helt over naar de republiek. Weenen, 3 Juni. De Finsche gezant te Weenen verklaarde dat er op dit oogenblik in Finland rust hcerscht. Stockholm, 3 Juni. De Fransche gezant te Stockholm heeft in de bladen eene nota afgekondigdmeldende dat de Fransche regeering in Finland slechts dien staatsvorm zal erkennen welke langs wet tel ij ken weg ingevoerd wordt. Finland, Rusland en Duitschland. Berlijn, 4 Juni. De Russische minis ter Tschietscherin heeft aan don Duit- schen gezant bij de Russische regeering te Moskou, graaf Mirbach, eene nota van overeenkomst over Finland overhandigd. Finland zou de vesting Ino en het dorp Raipola aan Rusland afstaan Rusland zou daarvoor aan Finland den uitweg naar de zee vergemakkelijken door het Westelijk Moermangedeelte bij Finland te leggen. Deze voorstellen komen in de hoofd punten met de Duitsch-Finsche wenschen overeen, doch blijven op het behoud der vesting Ino gesteld, in plaats van ze af te breken, zooals vooruitgezet was. Oekraine en Rusland. De vredesverhandelingen. Kiew, 4 Juni. Over de grensschei ding is men het nog niet eens. De wapen stilstandsvoorwaarden werden aan drie gemengde kommissiesovergemaakt.Over het reizen van het eene staatsgebicd naar het andere zijn er nogal moeilijkheden te naverteld door X naar een beroemd verhaal. (36" Vervolg). Roza kwam zooeven mij te bemerken eerst was zij zeer verschrikt bij het zien dat iemand dit tooneel afgespied had, dan echter was zij gerust gesteld daar ik het slechts was. De prins echter was in de hoogste maat verlegen. Hij trad op mij toe ik heb zoo even uwe zuster mijne hand aangeboden, genadige vrouw. Wees zoo goed een woord ten beste te spreken voor mij. Mijne handelwijze zal u beiden mis schien wat haastig en gewaagd toeschijnen. Op alle anderen tijd zou ik ook wel met meer overleg en bescheidener te werk ge daan zijn doch in de laatste weeken heb ik mij gewend snel en driest vooruit te gaan er was geen tijd om te talmen en te wach ten. Vergeef het mij... en wees welwillend ten mijnen opzichte. Gij zwijgt, gravin Weigert gij dan mime hand Mijne zuster kan toch zoo spoedig niet voorzien. Oekraine wil dat zijn onderda nen met liave en goed onbelemmerd kun nen terugkeeren Rusland wil voor de Oekrainers geen uitzondering maken op den algemcenen regel nopens het uitwij ken. In België en Frankrijk Uit Duitsche bron. BERLIJN, 5 Juni. Ambtelijk bericht van heden middag Legergroep Kroonprins Rupprecht Suksesvolle aanvallen in Vlaanderen lever den gevangenen op. Op het gansche front duurt de levendige verkenningsbedrijvigheid voort. De geschutstrijd werd tusschenpoo- zend levendiger. Legergroep Duitschen Kroonprins Onze snksessen op den zuidelijken oever van de Aisne uitbreidend, wierpen wij den vijand op Ambleny-Cutry terug en namen zijn stellingen ten noorden van Dommiers. Plaatselijk* gevechtsondernemingen aan beide kanten van de Ourcq. Voor het overige is do toestand onveran derd. Luitenant Löwenliart behaalde zijn 28e overwinning in de lucht. BERLIJN, 5 Juni. (Ambtelijk bericht.) Door de bedrijvigheid onzer duikbooten werden er in het spergebied rond Engeland wederom 12,000 ton in den grond geboord. Onder de in den grond geboorde stoomsche pen, bevonden er zich twee middelmatig groote bewapende stoomschepen, waarvan een van Engelsche nationaliteit. BERLIJN, 4 Juni. Ambtelijk bericht van hedenavond Suksesvolle gevechten op den zuidelijken oever van de Aisne ten westen van Soissons. Uit Fransche bron PARIJS. 3 Juni. Ambtelijk bericht van 3 uur 's namiddags Onze troepen hebben gisterenavond hun tegenaanvallen voortgezet over het geheele front tusschen de Ourcq en de Marne en op verschillende punten voortgang gemaakt. Een hevige vijandelijke aanval over den geheelen weg van Chateau-Thierry is door ons vuur gebroken ten zuid-oosten van de Boureches, overal elders hebben wij onze stellingen gehandhaafd. De vijand heeft ge durende deze operaties zware verliezen gele den. Wij hebben honderd gevangenen ge maakt. PARIJS, 3 Juni. Ambtelijk bericht van 11 uur 's avonds De slag is met groote hevigheid gedurende den vorigen nacht en in den loop van den dag voortgezet. De vijand heeft met versche strijdkrachten tusschen de Oise en de Ourcq met verdubbelde hevigheid aangevallen. Ten noorden van de Aisne zijn de vijandelijke aanvallen overgebracht op den berg van Choisy, die voor de vijfde maal door onze troepen is heroverd. Alle andere vijandelijke pogingen tusschen dé Oise en de Aisne, en met name ten noorden van Moulin-sous-Tou- vent en van Vingré, zijn ijdel gebleven. Tusschen de Aisne en de Ourcq heeft de vijand wanhopige pogingen gedaan om in het bosch van Villers Cotterets tegelijkertijd van het noorden en het oosten binnen te dringen Onze troepen hebben heldhaftig den schok der vijandelijke strijdkrachten weerstaan welke op dit aanvalsfront waren ingezet en hebben hun opmarch gestuit wijl zij hun bloedige verliezen toebrachten. Ten westen van Soissons is de vijand tegengehouden ten oosten van Pernant en meer naar het zinden op de hoofdlinie Saconin-Missy-au-Bois Vauxcastille de oostelijke uitloopers van het bosch van Retz en Troesnes. Heftige tegenaanvallen hebben ons Fave- rolles teruggegeven, dat eerst door den vij and bezet was. Tusschen de Ourcq en de Marne is de toe stand onveranderd. In de streek ten zuiden van VilIes-en-Tar- denois hebben de Fransch-Britsche-troepen al hun winst ten noorden van Champlat ge handhaafd. Uit Engelsche bron LONDEN, 3 Juni. Ambtelijk bericht Onze troepen hebben verleden nacht ge slaagde ondernemingen in de omstreken van Vieux-Berquin en Merris uitgevoerd. Op dit punt hebben wij onze linie een weinig voor- uitoebracht bovendien hebben wij 193 ge vangenen gemaakt en een aantal niachinege- over haar lot beslissen, zoo kwam ik Roza ter hulp, die diep bewogen en met afgewend hoofd daar stond. En zou onze vader zijne toestemming tot een huwelijk met eenen vijand geven, en of Roza die zoo spoedig ingeboezemde neiging beantwoorden kan wie kan dat weten 7 Ik weet het, antwoordde zij en reikte den jonkman hare beide handen toe. Hij echter trok haar teederlijk aan zijn hart. O gij dwaze kinderen zeide ik en trad «acht eenige schreden terug, tot aan de zaal deur opdat ten minste op dit oogenblik niet niemand er mocht uitkomen. Den volgenden dag werd de verloving ge vierd. Mijn vader bood geen wederstand. Ik had gemeend dat zijn haat tegen de Pruisen het hem onmogelijk zou maken eenen viiand en oorlogsman en overwinnaar in zijne familie te aanvaarden maar, het zij dat ae liefde der jonge lieden hem ontroerde het zij dat eerzucht de overhand nam en eene verbintenis met het vorstelijk huis Reuss zijne eigenliefde streelde kort, hij sprak een tamelijk bereidwillig ja Hoe snel, hoelicht men toch onder vreug- dige omstandigheden de doorgemaakte ellen de vergeetHet kasteel Grümitz was in weren en loopgraafmortieren genomen. Onze verliezen waren gering. Tijdens andere ge slaagde aanvallen maakten wij 20 gevange nen en namen drie machinegeweren en een loopgraafmortier ten zuiden van Atrecht, ten noordwesten van 'Lens en ten westen van Merville. Wij hebben een vijandelijke afdee- ling afgeslagen, welke poogde een overval ten zuiden van Villers-Bretonneux te onder nemen. Vijandelijke aanvallen zijn gedurende den nacht door Fransche troepen ten noorden van Belle afgeslagen. Het aantal gevangenen, gisterenacht door ons bij een goedgeslaagde onderneming ten zuidoosten van Struzele gemaakt, is 288.Wij hebben eveneens een Duitsch anti-tank kanon genomen en bovendien dertig machiengewe- ren en verscheidene loopgraafmortieren. Van het overige front is niets van bijzon der belang te melden. Oostenrijksch-Hongaarsch - Uit Oostenrijksche bron. WEENEN. 4 Juni. Ambtelijk bericht van het groot hoofdkwartier Op het gansche zuidwestelijke front voort durende levendige geschutbedrijvigheid. Uit Italiaansche bron ROME, 3 Juni. Ambtelijk bericht van den generalen staf. Langs het geheele front onregelmatige ge schutbedrijvigheid, die sterker was in de Val- larsa en van den Zenson tot aan de zee. Ten zuiden van Asiago is een Engelsche afdee- ling in de vijandelijke linie doorgedrongen, heeft den tegenataander aanzienlijke verliezen toegebracht en krijgsgevangenen mee terug gevoerd. Aan den benedenloop der Piave heeft een onzer afdeelingen een geslaagde verkenning uitgevoerd. Een aanval op Kapo Sile is onmiddelijk door ons vuur gestuit. Van beide zijden levendige bedrijvigheid in de lucht. Een vijandelijk vliegtuig is ge veld. Uit Bulgaarsche bron. SOFIA, 4 Juni. Ambtelijk bericht van 2 Juni Macedonisch front Tusschen het Ochrida- en het Prespa-meer namen onze patroeljes, niettegenstaande den hardnekkigen tegenstand van den vijand, Franschen gevangen. Ten zuiden van Dobro- polje poogden vijandelijke aanvalstroepen, na geschutvoorbereiding, onze stellingen te naderen zij werden met zware verliezen teruggeworpen. Ten zuiden van Hoema werd het wederzijdsch geschutvuur soms levendi ger In de vlakte vóór de stellingen ten noor den van het Tasjino-meer patroelje-gevech- ten. Uit Turksche bron KONSTANTINOPEL, 4 Juni. Ambte lijk bericht van 2 Juni Palestinafront Aan de kust steeg het geschutvuur tot grooter hevigheid. In de nabijheid van den weg Jeruzalem-Nabloes lokte het optreden onzer troepen 's nachts hevig vijandelijk ge schutvuur uit. Ons geschut nam de bewegin gen van den vijand aan het bruggehoofd der Jordaan onder werkdadig vuur. De vijan delijke ruiterij werd in het dal der Jordaan door onze vliegers suksesvol aangevallen. Een onzer zeevliegtuigen-eskaders bestookte het signaal-station en de barakken op het eiland Mavro met veel bommen. Er werd goede uitwerking waargenomen.- Onze vlieg tuigen keerden onbeschadigd terug. Bij het ingrijpen van Itaiië in den wereld oorlog, begonnen onze naar de provincie Tripolis gezonden dappere troepen welke slechts in zeer moeilijke verbinding met het vaderland staan, in opofferingsvolle gevech ten de Italianen stapsgewijze naar de kust te dringen. Heden klampt de Italiaan zich nog slechts aan eenige door ons omsingelde kust- punten vast, waar hij onder het vuur der batterijen en der Duitsche duikbooten ligt. Elke poging om den toestand te verbeteren werd door ons tot nog toe verijdeld. Tijdens zijn laatste uitvallen op de Soeara op 17 April, werd hij door ons in den flank aan gevallen. Vele gevangenen, talrijke wapens, paarden en veel oorlogsmaterieel bleven in onze handen. Ook andere kleine botsingen liepen doorgaans ten onzen gunste af. het volgende paar dagen een oord van vroo- lijkheid en levenslust. Twee bruidsparen en een weder gelukkig vereenigd echtpaar dat moest toch eene overgelukkige stem ming geven. Langzamerhand voelde ik ook de schrikbeelden der vervlogen weken uit mijne gedachten wijken. Niet zonder gewe tenswroeging wierd ik gewaar hoe mijn onlangs nog zoo vurig medelijden in menige oogenblikken geheel en al verzwonden was. Weet ^ij wel, Martha, zegde mij op zekeren dag de gelukkige bruid, deze oorlog was inderdaad iets schrikkelijks, en toch, ik moet hem zegenen. Ware ik zonder hem zoo eindeloos gelukkig geweest Hadde ik ooit Hendrik leeren kennen Nu, mij wel, lieve Roza, gaarne wil ik die opvatting met u deelen mochten uwe twee gelukkig gemaakte harten in de weeg schaal tegen die duizenden gebrokene op wegen... Niet alleen om het lot van enkelingen is het te doen, Martha. Ook in het groote en in het geheel aanzien, brengt den oorlog, voor hen die zegepralen een groot gewin dat is dus voor net geheele volk. Ge moest Hendrik daar eens hooren over spreken. Waarom spreekt uw bruiaegom niet liever van uwe wederzijdsche liefde dan van staatkundige en krijgsmanszaken Zwitsersche vredespogingen. Men meldt uit Bern det de centrale kom missie van den Nationalen Raad beraad slaagd heeft over de kwestie van de oprich ting van een volkerenbond ten einde in de toekomst den vrede te verzekeren, en in het bijzonder onderzocht heeft of en onder welke voorwaarden Zwitserland eventueel tot een dergelijke liga zou kunnen toetreden. De Regeering heeft met voldoening vastgesteld dat het politieke departement al zijne aan dacht aan de bestudeering dezer kwestie had geschonken. De Neue Ziiricher Zeiting begroet op zijn beurt deze besprekingen en meent dat het wenschenswaard en verheugend zou we zen, dat de Federale Raad, afzonderlijk of in samenwerking met de neutrale Staten, de noodige stappen zou aanwenden om tot een overeenkomst te komen over de kwestie die samenhangen met de oprichting van een Volkerenbond. Een Belg veroordeeld in Frankrijk De Belgische landarbeider Van der Massen, die door het Assisenhof van Seine et Oise op 29 April II. ter dood veroordeeld werd, is te Versailles terechtgesteld geworden. Uit de hoeve Citron, te Blandy (arrondis sement Etampes) ontslagen, had Van der Massen twee zijner werkgezellen vermoord en met een revolverschot den heer Gauthier, den beheerder der hoeve, aan het hoofd ver wond. Den 13 December te Audeville (Loire) ontdekt, verwondde hij met revolverschotèn twee gendarmen die poogden hem aan te houden. Van der Massen heeft geweigerd zijn verzoek tot gratie te onderteekenen. Op het oogenblik dat hij het gevang ver liet zegde hij tot den vlaamschen priester die hem vergezelde Ik sterf als goed christen en hoop dat mijne straf tot voorbeeld zal dienen aan dezen die zouden bekoord wor den de misdaden te plegen welke ik begaan heb. Vervolgens legde hij met vaste treden den korten weg af, leidende van 't gevang naar 't schavot. Ontslag Amsterdam, 4 Juni. (Bijzonder tele gram). De Belgische minister-voorzitter de Brocqueville is afgetreden en vervangen door den vroegeren Kamer-voorzitter, Staatsmi nister M. Cooreman. Het ministerie voor den heropbouw van het land, door M. de Brocqueville gesticht is afgeschaft gewor den. (Onder voorbehoud) Een Oostenrijksch offensief. Den Haag, 4 J ni. Groote troepen-af- deelingen van Oostenrijksch voetvolk en artillerie zijn in de richting ten zuiden van Bozen en Triente naar de Italiaansche gren zen gezonden. Men verwacht deze week, keizer Carl op het front, en denkt dat een Oostenrijksch offensief nakend is. Priesterlijke benoemingen. BISDOM GENT. Zijne Hoogw. de Bisschop heeft benoemd Onderpastoor van Ste-Elisab«th te Gent den E. H. Gevaert, id. te Ledeberg. Burgerlijke Stand der Stad Aalst. Geboorten Mannelijk geslacht 6) R Vrouwelijk 2) Huwelijken O. Casier, lintwever met M. Van den Berghe, tw. L. Van Ransbeeck. houtz. met A. De Witte, tw. Overlijdens J. Cooreman, houtbew. 27 jaar Gulden Boomplaats. F. Van den Abeele, schrijnw. 16 j. Ledeb. L. Bracke, wr Baeyens, gepens. 77 j. Gentschen stw. L. Schoon, werkt. k. 20 j. Nieuwe Beekstr. P. De Spiegeleer, tabakbew. 16 j. Binnenstr. L. Van Mulders, fabriekw. 18 j. St. Camiel- straat. 3 kinderen onder de 7 jaren. Zondagrust. Van 's middags tot middernacht, eenige dienstdoende apotheek, op Zondag 9 Juni, M. Ghysselinckx, Molenstraat. voor Brandverzekering. Zich te wenden ten bureel van De Denderbode Onnoodig zich aan te bieden zonder goede getuigschriften. O, wij spreken van alles en al wat hij zegt klinkt als muziek... Ik voel het zoo gansch met hem mede dat hij fier is en zalig voor Koning en Vaderland mede te strijden.. En daarbij zoo een liefljk bruidje buit te maken, sloot ik. Na eenige dagen werd het Wederom stil in Grümitz. Onze inkwartiering moest af trekken en ook Koenraad zag zien verplicht zijn regement te vervoegen. De bruiloft mijner beide zusters werd tot in October uitgesteld. Beide zouden denzelf den dag te Grümitz trouwen. Prins Hendrik wilde den dienst verlaten om zich op zijne lauweren uit te rusten in zijn landgoed. Het afscheid der twee bruidsparen was smartelijk en toch tezelfdertijd gelukkig. Er werd afspraak genomen dagelijks te schrij ven en liet zekere uitzicht op het naderend geluk liet het scheidingsverdriet niet geheel doorbreken. Zeker uitzicht op geluk Dat bestaat'er eigenlijk niet... en in oorlogstijd nog het minst van al. Het is wel waar, de oorlog was ten einde. Maar zijne vruchten ontplooiden zich meer en meer ellende verwoestingbesmet ting... De cholera woedde in het land. Kantoor van den Notaris T1BBAUT te Aalst. OPENBARE VERKOOPING van goede te Ninove. Nieuwerkerken en Haeltert. ENKELE ZITDAG D1JNSDAG 2 JULI 1918, Om 9 uren voormiddag, ter herberg ge. naamd ln het Zwitsersch Bierhuis gehou den door den heer Franciscus Bomon, if Aalst, Kerkstraat. De koopers worden verzocht hun trouw boekje of uittreksel van hunnen geboorteaki mede te brengeu, alsook hunne contributie- biljetten, indien zij van de vermindering der rechten kunnen genieten. Zie verder beschrijf in ons nr van toeko mende week, Zondag 16 dezer. Verzekering tegen brandgevaar. Hoofdagent M. ACHILLE EEMAN, Albert Liénartstraat, 10, Aalst. Esplanadestraat, 8 AALST. Aan- en verkoop van TitelsBelgische rente, Stadsloten, enz. Uitgave van obli gatie 4 °/o, Gemeentekrediet 94 1/4, Central Gaz 4 1/2. Congo 4 °/0 1906 80,75 enz. Uitbetaling van alle koepons. Vreemde in belgisch geld. Hypotheekkas van Antwer pen zonder kosten. Argentijnsche cedules enz. LANDVETTEN Ach. Eeman. Aalst. Te bekomen ten fabrieke KALI-SUPER geschikt voor Aardappels. Beeten, Klavers, enz. Men brenge zakken mede. (Naamlooze Maatschappij). Uitgave en vernieuwing'van obli gation aan 4 's jaars. Uitbetaling der koepons zonder kosten. Leeningen inits hypotheek aflos baar met drijmaandelijksche afkortingen of op vaslen tormijn. Afdeeling Hulpbankleeningen aan 4 intrest 's jaars, voor onderhoud der huisgezinnen beproefd door de lijds. omstandigheden. Inlichtingen te bekomen in het bureel der Maatschappij, te Aalst, Leopold- straat, 9. zijn de BESTE geneesmiddelen voorzeker van Fr. CALLEBAUT, Apotheker, Botermarkt, Aalst. Fr. 1,26 de doos. Deze Pillen, aangezien hunne aangenamtn smaak, mogen opgezogen worden Maagzuur, Gal, Slijmen, slechte Spijsver tering, Verstoptheid, Speen, Puisten, enz., gebruikt de van Fr. CALLEBAUT. ApothekerOverdekte Botermarkt AALST. Fr. 1,00 de doos. In dezelfde Apotheek zijn te ve.-Krygen Remedie voor Eksteroogen 0,50, Tandpijn stillende druppels stillen onmiddclyk de tandpijn, 0,50 Pillen tegen de razende tandpijn, 1 fr. de doos. Pakken tegen het slecht boter geven der koeien fr. 1,25. Pakken voor het bevruchten van koeien én merrieën Remedie tegen het snot der kiekens. Zekere remedie voor den cholera der kiekens, 1 fr. de 1/2 doos, 2 fr. de doos. Het was den morgen van den 8 Augustus. We zaten allen onder de verandah te ontbijten en lazen de zooeven ingekomen oststukken. De twee bruiden vielen op de neven door hunne verloofden hun geschre ven, terwijl ik de dagbladen doorliep. Uit Weenen kwam dit bericht De cholera gevallen vermeerderen op be denkelijke wijze niet/rileen in de krijgs- gasthuizen maar ook in de burgerlijke heeft men reeds talrijke ziekten die al de kentee- kens van den cholera asiatica vertoonen, en de krachtigste maatregelen worden ten allen kante genomen om ae verspreiding der besmetting tegen te houden. Reeds wilde ik dit bericht luidop voorle zen, toen tante Mrrie, die een brie/ onts-an- gen had van eene vriendin uit een naburig kasteel, verschrikt uitriep Ontzettelijk Betti schrijft mij dat in hare woning twee personen van de cholera gestorven zijn en dat nu haar man ook ziek is. Excellentie, de onderwijzer wenscht u te spreken. Achter den bediende trad reeds de aange melde aan. Hij zag er bleek en ontsteld uit. Heer Graaf, ik laat u met allen eerbied weten, dat ik de school moet sluiten .Gisteren zijn er twee kinderen ziek geworden en van- daag gestorven. (YVordt voortgezet).

De Denderbode | 1918 | | pagina 2